Aησтнєя dαу ιη ραяαdιѕє

Distribuiti

Irene.
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Aησтнєя dαу ιη ραяαdιѕє

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 6 Mai 2012 - 10:31

╔═.♥.═════════════════╗
    Aησтнєя dαу ιη ραяαdιѕє
    ╚═════════════════.♥.═╝

Sange .... Un lichid rosiatic pentru care monstrii ar ucide. O comoara satisfacatoare in care sa-ti infigi coltii si sa il sugi scufudandu-ti gura intr-un ocean delicios. Ce inseamna sa doresti, sa nu ai limite? Atunci tu nu gandesti, extazul creste, pofta sporeste si victimele apar. Intr-o lume in care esti vanat sau vanezi, pierzi sau castigi ...
    Ce ai face daca te-ai intalni cu monstrii care vor sa te ucida. In ochii lor, tu esti o punga cu sange gata sa fie devorata. Creaturile noptii, ochii rosiatici, coltii albi si ascutiti capabil sa strapunga orice metal considerat de oameni inpenetrabil. Dorinta din ochii lor, pofta cand vad doar o picatura de sange, mirosul pe il emani ii starneste. Fara ajutor, te lupti pana la epuizare ca sa traiesti. Te agati de viata imnifianta infricosat ca nu vei mai putea deschide ochii niciodata. De ce sa te straduiesti atata? Ce inseamna viata pentru tine, cu adevarat? ...

Chapter 1
    In the dark
    Yuki
    Buna! Yuki Cross la taste. Sa va spun ceva despre mine ca se ne cunoastem mai bine. Am 15 ani,sunt amuzanta, enervanta, onesta, inpiedicata, certareata. Am uitat ceva? Hmmm, oh, sunt si foarte "modesta". Am parul de culoarea ciocolatei "Cine nu o iubeste?Toti o iubesc" , lung pana solduri, ochii rosiatici precum sangele si genele lungii si negre. Sunt mai baietoasa de felul meu, mai visatoare, protectoare cu totii amicii mei. Mda ... o fata realmente normala. Am fost adoptata de actualul meu "tata" la 5 ani, cand am fost gasita de un ... om cu inima buna ce m-a salvat si m-a incredintat domnului Kaien Cross. Acum nu sunt intr-o dispotitie prea buna, "tata" m-a chemat in biroul lui. Ma intreb pe unde ma mai trimite pe vremea asta sa vanez "copiii" noptii. Ei bine, prin "copiii noptii" se intelege un singur cuvant, ... vampirii. Exact. Cu mult inainte ca oamenii sa isi dea seama, printre ei umblau creaturi ce le semanau. Monstrii in trup uman. Cand au fost descoperitii, oamenii s-au revoltat si au incercat sa-i distruga pana cand cuvantul "vampir" a devenit o legenda. O legenda, o poveste in care nu crezi. Doar un mit, nimic mai mult. Acum intarzi si trebuie sa ma inbrac.
    Ma indrept catre dulapul mare din stejar alegand o tiunta mai sport. Imi aleg tenesi albi cu "x" pe ei, pantaloni scurti de blugi de un alb stralucitor, un tricou simplu, lung si larg de aceasi culoare si o camasa cu patratele negre si albe. Parul mi-l las desprins si il ciufulesc putin, imi dau cu glos pe buze, cu rimel pe gene si cu creion. Imi dau cu parfum Passion si imi pun pe mana dreapta o manusa neagra fara degete. De picior imi asez arma, Artemis, care a ucis multi vampiri si o va mai face. Acum ca sunt gata pot pleca.

Autor

Yuki ciocaneste de doua ori la usa pana directorul o deschide, lumina din camera invadandu-i ochii si facand-o sa ii inchida timp de trei secunde. Cand isi deschide diamantele un baiat inalt palid, cu parul scurt si galben, cu ochii caprui si un zambet gingas pe fata o intampina.

-Buna ... Yuki! Spune privind-o in ochi si isi deschide bratele dandu-i de inteles fetei ca vrea sa il inbratiseze.
    -Ichijou!

Uimirea i se citea pe chip-ul ei palid. Imediat fata in inbratiseaza strans si el la randul sau ii raspunde imbratisarii prietenesti. Doi prieteni buni care nu s-au mai vazut de mult. Ichijou este un vampir bun, inteligent si amuzant pe care te poti baza. Cand Yuki a fost dusa la domnul Cross, salvatorul ei vene intr-o singura zi din an sa o viziteze, iar cand a inplinit sase ani a venit insotit de Ichijo cu care s-a inprietenit repede.

-Yuki! Spuse autoritat Kaien care o facu pe fata sa-i de drumul si sa se uite la el ca si cum ar fi vazut o stafie. "Buhuhuhu. Am venit sa te banui".
    -Da dire ... tati? Unde ma mai trimiti? Vocea plictisita si privirea ce emana plictiseala si lene se observau foarte usor.

Kaien i-a facut semn sa se aseze pe scaun pentru a putea sa-i explice ce se intampla si ce cauta Ichijou aici. Ca o fetita cuminte si acsultatoare s-a asezap pe scaun, nu inainte de asi lua din sertarul biroului o acadea. In caz ca vor ajunge la o cearta. Stau asa de 2 minute si nimeni nu zice nimic. Tensiunea nu a intarziat sa-si faca aparitia si fiecare minut, secunda trecuta, in mintea ei devenea o ora, saptamana, luna, an.
    Oare ce doreau sa ii spuna? Ce cauta Ichijou aici?

тσ вє cσηтιηυєd ...

Buuna. Deci o idee ma bantuie de muult si ca sa scap de ea am zis sa o pun in aplicare. Un fic, nu prea interesant zic eu cu Vampire Knight. M-am indragostit de acest anime si am un cuplu preferat desii cred ca nu multi il adora. Kaname si Yuki. Mda ... stiu ca nu prea ma pricep la ficuri si vreau sa aflu parerea voastra despre el. Sunt varza la romana si o recunosc dar vreau sa invat daca tot voi sta pe aici. Am facut cam 3 capitole mai demuult si acum imi este lene sa le editez, sa mai adaug cate ceva sau sa mai sterg.

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Dum 28 Oct 2012 - 11:18, editata de 5 ori

Vizitato
    Vizitator

Re: Aησтнєя dαу ιη ραяαdιѕє

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum 6 Mai 2012 - 10:49

Sper ca v a fi un fic cu Kaname si Yuki , pentur ca sunt inebunita dupa cuplul asta si cred ca Kirara fic-ul trbuia sa-l postezi la alta rubrica ca e fic facut din anime . imi spun si eu parerea sper c anu te vei supara pe mine , dar e frum fic-ul si imi place

Calliope
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Calliope la data de Dum 6 Mai 2012 - 21:54

waaaaaaaaaaaa doamne doamne si ce doamna nici nu stii decand astept eu un fic vampire knight!!! iubesc cuplul asta si am vazut anime-ul de 6 ori incontinuu si nu ma mai satur de el, sunt in love with it si ma bucur ca si tu esti mai ales cu kaname si yuuki, ai inceput frumos si astept sa continui, oare de ce a chemat-o pe yuki in birou, si oare ce se va intampla in continuare, si de ce nu ni l-ai prezentat pe kaname? atatea intrebari si raspunsuri pauza, te astept cu ele, bye bye! si cu nextul desigur!

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Mier 9 Mai 2012 - 23:41

Chapter 2
    Yuki

Liniste ... Atat de liniste. Deja sunt foarte curioasa de ceea ce vrea tata sa-mi spuna. Pare destul de serios si el este numai fericire si prostie. Pentru un om invarsta ca el este jenant sa te comporti asa, dar lui nu-i pasa de ceea ce crede cineva despre comportamentul sau. Un om uimitor chiar daca uneori te enerveaza. Revenind la subiect. Vad cum tata incearca sa-si gaseasca cuvintele potrivite stiind ca ce voi auzi ma va deranja. Off, suspansul asta ma omoara. Daca e ceva ce ma va supara spune mai repede batrane ca sunt destul de obosita. Ma trimiti noaptea dupa vampiri verzi pe pereti si tot tu esti dezamagit ca nu-i prind. Daca e vorba de vampiri si prinsul lor sunt obisnuita.

-Nu ma mai fierbe atata! Spune si gata, sunt invatata cu cererile tale. spun eu autoritara.

Tata isi inchide incet ochii oftand "Mda ... vezi sa nu." si pregatindu-se sa-mi dea de lucru. Off, daca asi fi eu sefa ta, de nebuna nu te-asi lasa sa dormi cum imi faci tu mie. Seara prin oras si ziua pe banca sau la detentie, dormind.

-Yuuki, ... am primit cateva rapoarte de la Organizatia vanatorilor de vampiri cum ca trei vampiri de nivel E umbla prin orasi si ma gandeam sa te duci tu, pentru ca Zero este si el ocupat.

Exact ce banuiam. Dar nu ma duc nici sa ma inpusti. M-am saturat sa vin dimineata acasa cu dureri insuportabile .

-Sa o crezi tu! Nu ma duc nici sa ma omori! Si ce daca omoara si ei cativa oameni?! Oricum viata este destul de grea si nu cred ca cineva s-a atasat de ea. spun nertvoasa si ma ridic de pe scaun.
    -Yuuki! vocea autoritara a batrnaului ma opresete direct in dreptul usii.
    -Ce Yuuki? Eu nu sunt vanator si nici nu vreau sa ajung! Pa! Spun si ies val vartej din camera.

Ma indrept nervoasa catre iesirea din vila. Nu sunt un vanator!De ce sa ma duc eu sa acolo, ce sa fac? Sa imi ris viata pentru niste oameni neajutorati?! Ca ei au facut multe pentru mine ... Daca vrei sa primesti ceva de la mine trebuie mai intai sa imi faci ceva. Oricum nu-mi pasa daca mor toti oamenii. Oricum, oamenii sunt deja rai. De ce trebuie aparati?! Ha, ce insensibil este! Mos prostanac, cu cine semeni tu?

Pe hol era putina lumina iar eu ma grabeam sa ies afara la o gura de aer. Sunt in fata unor trepte ce coborau catre parter si in fata lor vad usa cea mare. Scaparea mea! Oftez incet si fericita ca am gasit portita iar la jumatataea scarilor aud vocea tataei ce ma striga.

-Yuuki, intelege ca trebuie sa faci asta!
    -De ce sa-mi risc viata pentru ei? spun intorcandu-ma catre el si afisând o privire ce te-ar speria daca ai vedea-o.
    -Pentru ca si tu esti om si trebuie sa-i protejezi pe cei neaparati! Imi ordona el, sa zic asa.
    -Ma doare undeva de vietile lor! Nu-mi pasa! Nu sunt vanator, nu imi dorec, vreau sa ma lasi in pace cu tampeniile tale! Nu imi mai dai ordine de mult! Nu ai priceput? Dute tu, daca vrei chiar atat de mult sa-i protejezi! spun si ma intorc sa plec.
    -Yuuki, nu ma urî! Eu vreau sa te antrenezi, sa devii puternica si sa nu-ti fie teama de nimic. Imi spune tata cu lacrimi in ochi si vocea lui de copil.
    -De ce sa ma antrenez, sa fiu puternica si ha? Nu ai inteles? Pe ce limba vrei sa-ti spun ca m-am saturat de vampiri si de tot ce inseamna ei? "-Yuuki, un vampir a omorat doi oameni.Dute si distruge-l!", "-Yuuki, un om a fost gasit mort" . Mereu aceasi poveste. M-am saturat! Tie iti pasa mai mult de acei straini decat de mine!Mereu ma timiti seara sa lupt cu ei, vin acasa dimineata si ma duc la scoala unde sunt pedepsita ca dorm in timpil orelor. toti profesorii se plang de mine si tu ii aprobi! Am venit data trecuta cu mana fracturata si vanatai pe corp, inca mai am semne si pe tine te-a durut undeva de mine! Straini, corcituri si scoala dar nu Yuuki!
    -Nu am stiut!
    -Normal, pentru ca pe tine nu te intereseaza ce se inampla in jurul tau! Stii ceva? Te urasc!

Spun si ma indrept catre usa cand o voce necunoscuta se aude in incapere. -Ce aroganta!- au fost ultimele cuvinte si furia a pus stapanire pe mine. Stau putin si ma linistesc si ma intorc cu fata catre locul unde statea persoana aceea impertinenta. Pe canaprea era un grup de ... vampiri. O fata cu parul potocaliu prins in doua codite si ochii albastri langa care statea un baiat cu parul roscat si ochii visini. O fata cu parul lung si ondulat de un alb cu tenta de galben si ochii gri, langa care statea un baiat inalt cu ochii portocalii precum parul sau facut tepi.In picioare se ridica un vampir al naibii de atragator cu parul blond cei statea rebel si ochii de un albastru marin incantator.

-Mai repeta o data! Spun afisand un zambet dulce.
    -Esti o aroganta! spune privindu-ma superior.

Privirea aceea ... Crede ca imi este superior daca este vampir?

-A-ro-gan-ta ...

Spun si intr-o secunda stau in fata baiatului si il apuc de gat cu o mana si cu cealalta apuc arma mea Artemis si o pozitionez la distanta de inima baiatului. Acest este surprins de viteza mea dar isi revine repede apucandu-ma de mana si o data cu atingerea lui, pe mana mea se formeaza gheata ce mi-o imobilizeaza.

-Postuto! "Eu?" Reuseste sa se elibereze si se da doi pasi inapoi. Hmm, interesant! Un vampir cu puteri, o partida buna.

тσ вє cσηтιηυєd ...

Bunaaa! Am venit cu next-ul. Sincera sa fiu, ma bucur ca va place chiar asa nereusit cum este el. Am venit cu capitolul 2. Sper sa va placa cat de putin.

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Dum 28 Oct 2012 - 11:23, editata de 1 ori

Calliope
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Calliope la data de Joi 10 Mai 2012 - 9:22

waaaaaaaaaa e foarte dragut capitolul, waaa ce limbaj, si ce yuuki schimbata!!! ma intreb cum va reusi kaname s-o imblanzeasca.......greu de zis te astept cu nextul si spor la scris

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 9 Iun 2012 - 13:28

Chapter 3
    Yuki
    Trebuie sa vad cum sa scap de gheata asta nenorocita.Ce naiba, nu putea sa ma prinda de cealalta incheietura, macar nu durea atât. Off, trebuiea sa fiu mai atenta! Se pare ca mi-am iesit din mâna.
    Pun mana pe sticla rece ce ma tinea captiva si incep sa strang cu putere rupand o mica parte din ea si zgarindu-ma putin. Se pare ca este tare precum si pamantul sub care v-a sta vampirasu asta dupa ce termin cu el. Incerc, incerc si nu reusesc pana simt ceva ciudat la incheietura ce ma face sa scot un scâncet de durere printre buze. Nu-mi spune ca ...

-Te distrug! Spun uitandu-ma la el cu o furie nedescrisa si imi duc mana libera la buzunar de unde scot un pistol anti-vampir si il indrept catre baiatul din fata mea ce ma privea amuzat. Sunt gata sa apas pe tragaci cand privirea lui m-a oprit iar eu mi-am mutat ochii catre mana mea care ... sangera puternic. WTF??

M-am zgariat in gheata asta idioata! Imi indrept privirea catre vampirii din încapere care aveau acum ochii rosi precum sangele meu ce curgea neoprit.Ce ma fac? Nu am fost niciodata pusa intr-o situatie precum asta. Plina de nervi apas pe tragaci, glontul indreptându-se puternic catre cel care m-a ranit, trecand pe langa el infricosandu-l destul de tare. Daca nu l-am omorât, macar l-am speriat. Atentia mea este din nou captata de durerea din mana care se pare ca nu o pot misca.
    Un sunet ingrozitor isi face aparitia in incapere iar pe usa intra nimeni altu decât Zero. Cred ca am mai spus uneori numele lui si nu v-am povestit despre el. Sa o i-au cu inceputul.

**Flashback**

Imi aduc aminte, chiar cu mare placere, ziua in care Zero a intrat in viata mea.
    Afara era frig, zapada acoperind pamântul cu plapuma sa alba. Totul dormea sub plapuma sa rece. Iarna asteptase prea mult randul la Oglinda fermecat. Din vazduh, cumplita iarna cerne norii de zapada.
    Aveam doar opt ani cand totul a prins contur. Stateam la geam si privem florile de gheata asternute ca o rama pe langa geam. Atat de frumos! Fulgii dansau încantati sub îndrumare vantului iar gerul le era spectator. Îmi aduc aminte de ziua in care a inceput viata mea, ziua in care aveam sa cunosc viata atat de dura. Cum m-am trezit in mijlocul padurii si am fost atacata de un mostru cu inima rece. Cand am fost salvata de singura persoana pe care o iubesc si care a avut grija sa nu patesc nimic. Cand l-am atins pentru prima data, cand i-am auzit vocea atat de blanda dupa care ma topesc. Sunt oprita din visare de catre usa care tocmai s-a inchis. Pe ea a intrat tata iar langa el era un baiat de varsta mea.[/b]

-Yuuki, el este Zero Kiryuu. Parintii lui au fost ucisi de un vampir rau si v-a sta la noi. Te rog sa ai grija de el pâna vorbesc eu cu politia!

Ma apropii de baietelul din fata mea si il intreb cum se simte. Nu imi raspunde.Tace si priveste in gol. Ochii lui mov exprima ura, sunt scufundati in intuneric. Îi dau cu grija geaca pe care o purta si ma uit atent la el. Raman socata. Gatulu lui era plin de sange.
    Ne indreptam catre baie unde i-au buretele inbibat in apa calda si incep sa-i sterg gatul observand un semn ciudat.Nu spunem nimic,suntem prinsi in ganduri ca sa spunem ceva. Dupa ce termin, ma uit mai atenta la el si observ ca nu mai este atat de derutat si s-a calmat. Zero are ochii mov deschis, parul alb si este un vanator de vampiri. Încerc sa-l fac sa vorbeasca, fara folos.

**AndFlashback**

De atunci eu si el suntem cei mai buni frati, chiar daca ne certam uneori, nu avem aceleasi gusturi sau aceleasi parerei. Tot frati suntem. Acea zi a fost si ingrozitoare si minunata deoarece atunci am castigat un frate pe care nu il avusesem niciodata.

тσ вє cσηтιηυєd ...

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Dum 28 Oct 2012 - 11:27, editata de 2 ori

~Piersicuta~Rubin~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Piersicuta~Rubin~ la data de Mar 26 Iun 2012 - 21:31

Oh my God! Fic-ul asta este absolut superb! Il ador, femeie, il ador! Felul in care descrii, cuvintele e care le folosesti si povestea sunt absolut magnifice! Ideea super-extra interesanta, sunt foarte curioasa asa ca astept nextul care sper sa vina repede!

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Mar 3 Iul 2012 - 21:58

Buna Big Hug
    De mult nu am mai citit un fic V.K. deci.. mi-a facut placere :x
    Imi place atitudinea lui Yuuki, chiar foarte mult.
    Ma intreb ce va face Zero cand va vedea ca acel vampiras a ranit-o Laugh))
    Astept capitolul urmator, Kira.
    Spor la scris Kiss

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Joi 26 Iul 2012 - 11:34

Chapter 4
    Yuki
    Pe usa isi face aparita Zero, fratele meu, prietenul meu, adversarul meu si protectorul meu. Avea o privire extreme de furioasa, ochii rosii precum sangele se observau cu usurinta iar coltii albi precum cea mai pura zapada ii ieseau in evident. Era imbracat intr-un tricou ce ii scotea in evident abdomenul bine lucrat cu un sarpe pe el negru si deasupra scria “Vipera”, blugii albastri inchisi si tenesi negri. Il priveste prêt de cateva secunde pe blond si apoi este langa mine tinandu-mi mana in a sa si uitandu-se la sangele ce curgea din zgarietura. Isi ridica incet privirea catre mine si ochii lui ii priveau acum pe ai mei. Acel rosu a disparut ramanand in locul lui un lila irezistibil.

-Sunt bine, serios! Doar o mica zgarietura, spun pe un ton jos.
    -Oh, s-a ranit printesa?! Ce pacat …

Dar nu mai apuca sa spuna ceva acel blond idiot ca Zero déjà a apast pe tragaci-ul de la Trandafirul Sangeriu . Glontu se ducea spre el cu o viteaz uluitoare iar blondul nu se putea misca de frica. Aproape de capul lui, glontul o i-a in partea drepta trecand pe langa acesta si izbindu-se in perete. Ma uit la gaura din perete si aud un marait. Imi duc privirea spre Zero si observ ca ochii lui au devenit rosii iar furia I se citea pe chip. Ceva nu ii convine. Oare pentru ca a ratat tinta?

Sunt asezata pe un scaun din bucatarie cu mana pe masa asteptandu-l pe Zero sa imi puna bandajul pe mana. Decii nu se citea nimic pe chipul meu in adancul meu tipam de durere. Cum s-a intamplat asta?! Chiar atat de slaba sunt? Nici un
    idiot nu pot bate?! Cand am devenit asa de slaba? Acum Zero are cu ce sa isi bata joc de mine. Parca il aud cum spune :“Ai luat bataie de la un idiot!”. …

-Ai luat bataie de la un idiot! Ai inebunit?
    -Ha? Asta e viata … Se putea intampla orcui, chiar si tie!
    -Mda, … acum stai cu mana aia drepta daca nu vrei sa te mai doara.

Ii raspund printr-un singur “Bine” si inched ochii. Sunt atat de obosita ca as putea adormi acum si nu ai putea sa ma trezesti. Ma doare capul ingrozitor de tare, sunt ametita incat nu stiu pe ce planeta sunt. Oare cum a putu Zero sa
    rateze? I s-a facut mila? Nu, nu are cum. El uraste vampirii chiar daca este unul dintre ei. Deschid ochii si il privesc cum imi bandajeaza mana. Cum poate fii o finta ca el un vampir? Este grijuliu si protctiv cu mine dar cu ceilalti este rece si indiferent. Cum sa ii faci rau unui baiat ca el?! Sa il chinui de la o varsta atat de frageda, sa simta mirosul sangelui , sa traiasca printer creaturi mistice si sa isi puna viata in pericol pentru a altora care nu stiu ce sacrificii face pentru ai proteja. Oamenii sunt déjà rai, de ce sa ii protejeze?! Ce castiga? Cateva lovituri, durere si chiar moartea. Nici macar un “Multumesc!” drept rasplata pentru munca depusa. Pff, ce mai omenire. Pana si idiotul ala cred ca este mai bun ca ei.

-Gata! Vocea lui Zero m-a trezit la realitate. Se pare ca incheietura mainii este sub o mantie alba si fina ce imi ascundea rana.
    -Blondul ala a incurcat-o! Chiar daca este bun Dumnezeu si ii pune mana in cap nu mai poate scapa.

Zero imi raspunde doar printr-un singur “Stiu” si imi intinde mana precum un gentleman. O apuc sfioasa ma ridic in picioare inca tinandu-ma de bratul sau. Inaintam incet catre incaperea cu pricina iar toti se uita la noi. Ma simt stanjenita. Oare ce au mai patit de data asta?! Mai vor spectacol? Il privesc pe director care parea destul de ingrijorat. Ce patetic! Il vad cum vine spre mine cu lacrimi in ochi si imi striga numele prelugindu-l. Vrea sa ma i-a in brate dar printr-o miscare rapida ma pozitionez in spatele lui Zero si “tata” cade pe podea.

-Yuki-chan! Si incepe sa planga ca un idiot.

De pe canapeaua unde se aflau vampirii, Ichijou se ridica si vine la mine intrbandu-ma daca sunt bine. Ii raspund un simplu “da” iar acesta imi afiseaza un zambet care m-a cucerit. Atat de senzual, sincer si timid. Atat de real. Daca nu mi-ar fi prieten si inima mea nu ar apartine cuiva sigur m-asi da la el. Ok, déjà delirez. Reusesc sa imi i-au privirea de la el si mi-o mut pe blond-ul de mai devreme aruncandu-I fulgere din priviri. Daca acele fulgere ar ucide el ar fi fost demult ingropat doi metri sub pamant cu o piatra funerara inscriptionata “ Nu plangeti! Este facut un bine pentru omenire ca am scapat de un idiot! Adio morcoveata,nu ne vei lipsi!” . Imi apare un zambet in coltul gurii destul de rautacios. Daca nu m-ai cunoaste te-ai speria imediat de el.

*
    Imi i-au un maieu negru simplu si peste el un tricou pe umar in dungi, alebe si negre, o pereche de blugi albi scurti si o pereghe de tenesi negri. Imi pun un lantisor cu o inima mare din argint si in mana imi pun manusa neagra. Parul meu
    maroniu il prind intr-un fel mai ciudat. Bretonul ill as liber iar parul din spate in impletesc . Imi dau cu creionul negru la ochii si cu rime si cu putin fard alb. Manichiura nu am putut sa mi-o schimb deci voi ramane cu ea. Desii
    mi-a iesit foarte bine m-am plictisit de ea. Unghiile sunt vopsite in alb si negru, unele sunt date cu alb si puncte negre iar altele sunt invers. Pe unghia degetului inelar este desenat un fluturas cu o pietricica in mijloc. Imi pun castile si dau drumul la muzica. Taylor Swift -You Belong With Me. Ador melodia asta, este superb! Nu stiu ce sa va zic ca imi[/color] [color=black]place la ea. Poate cantareata, poate versurile,poate negativul, poate videoclipul. Tot ce stiu si trebuie stiut este ca ma atrage.

*

Sunt in camera unde vad ca discutia lor este cam aprinsa. Nu m-au observant si asta este bine deoarce chiar vreau sa aflu ce cauta “prietenasii” mei aici si de ce Zero se cearta cu “tata”. Hmp, se pare ca Zero nu este incantat de ceea
    ce zice directorul si mai are putin si explodeaza de nervi. Nu m-ar mira sa ii dea cu ceva in cap. “Hai Zero! Da-I cu ceva in cap, poate se trezeste la realitate.” Off, déjà ma dor picioarele. Era o masuta in mijloc unde erau asezate pe ea cateva pahare cu sange. In jurul masutei erau doua canapele si doua fotolii. Pe o canapéa stateau cei cinci “prietenasi”, iar pe cealalta, fata in fata cu ea statea Zero. Tata statea pe fotoliul care era intors cu spatele la mine iar in fata lui, pe partea cealalta era … nimic. Hmp, poate s-a stricat si l-au dus la reparat. Ma duc incet catre Zero si ma asez langa el pe canapéa. S-a oprit din vorbit si m-a privit cu regret, apoi si-a indreptat privirea catre director indemnandu-l din priviri sa vorbeasca.

тσ вє cσηтιηυєd ...

Cam atat >< Scuze :o3 Era facut de mult si imi este lene sa il modific

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Dum 28 Oct 2012 - 11:33, editata de 2 ori

~Piersicuta~Rubin~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Piersicuta~Rubin~ la data de Vin 27 Iul 2012 - 1:16

Cee? Ce spune?! Doar nu o transfera in Clasa de Noapte nu?! Altceva nu-mi trece prin gand!
    Ceee... ce cautau vampirasii acolo?! Aidoh nu si-a primit-o deja? Doreste din nou cateva? Chiar daca este printre personajele mele preferate, in ficul asa si-o merita! Mi-a placut faza cu placuta, cat am ras la ea! Daca era facut de mult de ce nu l-ai pus mai devreme femeie?! Meriti bataie pentru asta, chiar meriti!
    Pune nextul repede si nu ne mai fa sa asteptam atat, altfel tu chiar primesti bataie de la mine!

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 28 Oct 2012 - 8:50

Buna Kira Big Hug
    Imi pare rau ca n-am trecut mai devreme pe aici, dar din cate vezi numai e vara si numai am atata timp sa citesc ficuri. Acum revenind la ficul tau, capitolul asta mi-a placut foarte mult, insa chiar nu inteleg rostul acelor puncte (D) Cred ca ai vazut asta in carti, si acestea se pun doar atunci cand este taiat un pasaj din carte, asta semnifica acele puncte.
    Ai avut si cateva greseli de tastare, nu multe, dar ai avut. Iar acum, nu inteleg ce-i cu suspansul asta Kiruto, stiu ca a venit scoala, dar fa-ti timp si pentru micile tale fane infocate care doresc sa te stranga de gat pentru ca tu nu te grabesti cu un next =]]]]]
    Vreau sa vad ce spune directorul ala (D)
    Astept urmatorul capitol, si spor la scris Kiss

LoLy
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de LoLy la data de Joi 28 Feb 2013 - 19:10

Hey! Ce pot sa spun? Nu sunt in masura sa critic si nici nu as vrea...in fine.Eu asi fi vrut ca ficul asta sa fie Yuuki x Zero...Oricum iti ador ficul! Asa ca sper sa vii cu nextu cat de repede poti si daca vrei sa mai anunti si pe mine ... Smile

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 2 Mar 2013 - 22:20

Am decis sa imi inchid ficul -ficurile- deorece nu le voi mai continua pana la vara ^^
    Fic inchis la cerera autoarei -eu- ^^ !

Acum este: Mier 1 Mar 2017 - 21:53