Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Într-o altă viaţă +18

Distribuiti
    E sofisticată mă ♥
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Într-o altă viaţă +18

Mesaj Scris de E sofisticată mă ♥ la data de Lun 30 Apr 2012 - 0:07

Bun, bun. Mi-am luat inima in dinti, fiti pregatiti pentru catastrofa!
    E un capitol scurt, vai de el saracutu`, cred ca are greseli o mie.
    Ehh, sper sa va placa, si daca nu, imi spuneti ce nu va place, ca nu-s eu genu` ala "Nu-ti place, nu te uita.". \
    Vreau niste pareri, asa, vreo doua trei,
    Si nu stiu cat sasusaku va fi, imi pare rau pentru fani.

X.O.X.O.

Cum sa fii o fata normala?
    Sau cum sa fii un om invizibil, invizibilul ce alearga de nebun pe strazi?
    Cum sa iubesti? Cum sa fii iubit?
    Cum sa stii sa te comporti? Cum sa fii destul de bun? Cum sa faci sa nu fie pierdere de timp?
    Cum sa crezi?
    Cum sa fii om?
    Cum sa traiesti?
    Cum sa visezi?
    Cum sa fii norocos?
    Cum sa fii tu?
    Cum sa zbori?
    Cum sa pleci?
    Cum sa mergi?
    Cum sa uiti?
    Dar sa speri?
    Cum sa... vezi?
    Cum sa ai incredere c-o sa treaca toate?

Capitolul I.

Pentru mine, sa fiu o doamna, nu o curva, era, este, si va fi, foarte important. Sunt de parere ca daca vrei sa fii tratata cu respect, trebuia sa arati bine, sa stii sa te impui si sa ai un caracter puternic. Nu e usor sa ai rabdare, cap, si sarm, dar ma descurc chiar bine. Stau cam prost cu rabdarea, ce-i drept, dar mi-i se pare normal sa am si eu punctele mele slabe. Nu-mi placea absolut deloc sa astept, sa tipe cineva la mine, sau mai rau, sa primesc ordine.
    E democratie! Hello, fraierilor, trezirea!
    Mereu am crezut ca trebuia sa fii o doamna. Toata lumea ma stia drept stilata, dura si indiferenta. Asta nu inseamna ca asta e adevarata mea fata.
    Imi plac pantalonii largi, tricourile si mai largi, papucii mei pufosi de casa, si mai ales, imi pasa de toata lumea. Sunt un om sensibil, am temerile mele si desi lumea ma stie ca un om calm, ma aprind rapid cu cei "de-a casei", adica, mai exact, cu prietenii mei cei mai buni.
    Pe langa toate astea, imi ador cainele! E cel mai bun lucru din viata mea. Si cum as putea sa stiu cum sa fii iubit fara sa depun vreun efort, fara aceasta minunatie?
    Il iubesc pe Angel. E un caine alb cu negru, ciobanesc mioritic, care-mi ofera iubire, protectie, devotament si caldura de care am nevoie fara sa-i dau nimic la schimb.
    Am oftat, apoi, ochii-mi albastri cazura dintr-o data pe o fustita neagra cu volanase. Imediat dupa ce am probat-o si am platit-o, mi-am continuat drumul linistita inspre cofetaria din centrul orasului. Nu puteam rezista tentatiei de a nu arunca priviri "deocheate" inspre unul si altul. Majoritatea tipilor de pe aici, de prin New Orleans erau stilati. Am auzit un fluierat pervers, dar mergeam fara sa ma opresc la fel de elegant. Eram de parere ca, daca vrei sa fii tratata ca o doamna, trebuie sa te comporti ca o doamna, nu ca un caine, care dupa ce e fluierat, se intoarce. Desi, cateodata, cainii sunt tratati mai bine ca oamenii.
    Dar lasand principiile la o parte, ma numesc Yuki, am douazeci si doi de ani. Nu prea stiu ce sa spun despre mine. Sunt mica de statura, de vreo un metru si saizeci si sapte de centimetri si movalie. Singura mea ruda este Naruto Uzumaki, care, pe langa ca-mi e var, e si cel mai bun prieten al meu. Isi intrase bine in rolul de var, desi, uneori, il simteam mai aproape ca frate, sau tata. E mereu ingrijorat de ceea ce se intampla cu mine, chiar daca nu mi-o spune verde-n fata.
    Am cascat zgomotos, in timp ce-mi plimbam ochii pe silueta draguta ce trecu pe langa mine. Un brunet inalt, cu ochii negrii si parul negru ca smoala prins intr-o coada la spate. Mi-am intors usor capul dupa el, iar el facu acelasi lucru, pentru ca privirile noastre s-au intersectat si ambii am inceput sa radem.
    -Yuki, imi pare bine! am spus, si acesta ma prinse in bratele lui puternice. Mi-am pus ambele maini pe pieptul lui lucrat, in incercarea de-al indeparta.
    Isi lipi buzele moi pe fruntea mea. Usor uimita de ceea ce facea, l-am privit dezorientata, asteptand sa spuna altceva, sau sa afiseze vreo fata din care sa inteleg ceva, pentru ca ochii-i erau reci si goi, lipsiti de orice sentiment. Aveam vaga impresie ca acest om nu duse o viata usoara, ci din contra, una al naibi de grea. Avea cearcane sub ochi. Si privindu-l, mi-am dat seama ca ii placea faptul ca nu ma zbateam ca sa ies din bratele lui. L-am privit mai bine si parca... parca-l stiam de undeva pe omul asta!
    -Mi-a fost dor de tine!
    Imi picase fisa! Mi-am urcat mainile direct dupa gatul lui si l-am sarutat pe buzele dulci. Mana-i se plimba nestingherita pe spatele meu. Imi lipsise mult. Nu l-am mai vazut de mult timp, de zece ani.
    Zece ani. Si cine-ar fi crezut ca tocmai el, marele Uchiha s-ar intoarce fix in locul unde si-a cunoscut marea iubire, adica in New Orleans.

Yuki.
    Itachi
    Itachi.
    Fustita cu volanase

Ultima editare efectuata de catre E sofisticată mă ♥ in Lun 30 Apr 2012 - 11:49, editata de 1 ori
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Re: Într-o altă viaţă +18

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Lun 30 Apr 2012 - 0:14

Ce avem noi aici? Un fic nou?
    E atat de dragut primul capitol! Eu una nu prea am vazut greseli de tastare.
    Zici ca nu e fic SasuSaku? Sper ca e un fic Itayuki caci mie imi plac ficurile cu Itachi
    Eu astept next! Spor la scris si la idei!
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 30 Apr 2012 - 12:00

te-am prins iarasi ca ai lasat com, Blacky? Ii plac ficurile cu Itachi asai, de aia il citesti si pe al meu. Ma rog, revenind la ficul domnisoarei E sofisticata, si mie imi plac ficurile cu Itachi, ai ales o idee buna. Imi place cum descri, Bye
    E sofisticată mă ♥
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de E sofisticată mă ♥ la data de Lun 30 Apr 2012 - 17:33

Multumesc de comentarii fetelor.
    Nu stiu exact ce cuplu va fi. Oricum, Yuki cu cineva. Vedem. Laugh
    Spor la citit.
    X.O.X.O

Capitolul II

-Ce face papusa mea de mult pierduta? intreba, iar eu am rosit usor.
    -Nu stiu. Poate spera sa te intalneasca din nou, sa-ti vada ochisorii inexpresivi, fata nemaintalnit de frumoasa si corpul lucrat, de care sincer, mi-a fost dor. Esti unul dintre cei mai frumosi oameni din cati am vazut, Itachi Uchiha! i-am spus pierduta, privindu-i trasaturile fine. Imi plimbam mana usor peste chipul lui si l-am sarutat brusc, dornica sa-i simt buzele lipite de ale mele, moliciunea si dulceata lor.
    Stiam ca ii se parea ciudat ceea ce ziceam, gesturile pe care le faceam, pentru ca niciodata, niciodata de cand ne stim n-am reactionat asa. Eram mereu distanta fata de el, il respingeam de fiecare data cand voia sa ma sarute, sau sa ma atinga. Nu se schimbase deloc, dar eu am facut-o. Fizic si psihic! Speram din tot sufletelul meu mic sa ma iubeasca, sa ma vrea la fel de mult cum o facea inainte, pentru ca eu acum o faceam.
    N-am aratat de cand ma stiu ca Itachi era singurul care imi putea dezgheta inima, care ma putea convinge sa fiu eu.
    Isi dezlipi buzele de ale mele, si l-am privit. Era amuzat de gesturile mele copilaresti. Eram atat de vulcanica, de copila in preajma lui, incat nu stiam cum sa reactionez, cum sa ma port ca o doamna, nu ca o copila care cere atentie si rabdare. Aveam nevoie de toate, mai ales de iubire. Nu-mi placea felul in care Itachi ma vedea acum. Doar ca mi-a lipsit, mi-a lipsit enorm.
    -Mi-a fost dor de firea ta, de vocea ta ragusita si de.. tine.
    Nu scoase un cuvant, se multumi doar sa-si lipeasca buzele de fruntea mea. Simteam nevoia de a-l ruga sa ma ierte, pentru tot ce i-am facut, pentru toate chinurile si jignirile aduse, pentru bataile de cap si pentru ca mereu i-am spus ca n-o sa fie genul de baiat pe care o sa-l pot iubi. Il simteam mai rece si mai distant ca niciodata, si speram, speram enorm de mult sa nu ma respinga.
    -Imi pare...
    N-am apucat sa-mi spun toata propozitia, pentru ca ma saruta pasional, limbile noastre formand un duel pervers. Mi-am strecurat o mana pe sub tricoul lui, atingandu-i usor mushii spatelui. Mana-i groasa ii se posta finut pe talia mea. Cealalta mana-i urca usor pe coapsa mea, ajungand la fund, si oprindu-se acolo. Nu stranse, ca un nesatul, nebun, condus de hormoni, ci o lasa acolo, parca sa se odihneasca dupa un drum lung. Isi dezlipi buzele de ale mele, dar lasandu-si mainile acolo unde erau. Zambea ironic, in timp ce ma privea.
    -Ce te-a apucat? ma intreba, si eu mi-am lasat privirea in jos.
    -Imi pare rau Itachi! Stiu cate batai de cap ti-am adus, cate injurii, si cat de mult te-am ranit. Imi pare rau.
    Imi ridica capul, si-si rezema fruntea de a mea.
    -Te-am iubit.
    Nu-mi pasa ca a facut-o. Vreau s-o faca in prezent. Nu ma interesa de trecut, absolut deloc. Conta viitorul, atata tot. Asteptam sa se uite la mine cu privirea lui calda, sa ma sarute si sa-mi spuna ca inca o face. Dar nu reactiona in niciun fel.
    Voiam sa tip, sa urlu si sa plang pana as fi ramas fara lacrimi, ca mai apoi sa curga cele se sange, pana le terminam si pe acelea, si ramaneam, la final, moarta in patutul meu confortabil, alaturi de catelul meu.
    "De cand am devenit asa?" m-am intrebat in sinea mea, si am oftat zgomotos. Mi-am pus o mana pe obrazul lui, si am inghitit in sec cand l-am vazut privindu-ma indiferent.
    -Ai facut-o, afirmasem usor nesigura, zambindu-i vizibil fortat .
    -Ai fost o papusa, continua, si am tresarit usor.
    -Am fost? am intrebat, iar el imi zambea bland, si ma privea dragastos, cum a facut-o odata.
    -Da, ai fost! Dar nu mai esti, nu te mai iubesc, si nu mi-ai lipsit.
    Am inghitit din nou in sec. Ma durea ceea ce-mi spunea, si da, imi venea sa alerg acasa si sa ma pun pe plans.
    -Te inteleg. Trebuie sa plec. i-am spus si am plecat, lasandu-l acolo.

Rochita.
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Lun 30 Apr 2012 - 18:28

Na ca iar m-a prins Siel in flagrant
    Acum revenind... Mi-a placut mult capitolul, draga! Desi, nu imi prea vine sa cred... Eu una am ramas O.o Pe bune? Nu o mai iubeste?
    Astept next! Spor la scris si la idei!
    Te pupaceste Blacky
    Lucifer
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Lucifer la data de Lun 30 Apr 2012 - 19:11

Foarte frumos ficul tau...chiar mi-a atras atentia mai ales ca e vorba despre alte persoane decat despre Sasuke si Sakura. Oricum abia astept next deoarece pur si simplu m-a lasat masca ce a zis Itachi...acum e romntic acum te insulta si te lasa cu ochii in soare. Abia astept next.

X.O.X.O
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 30 Apr 2012 - 19:32

ce? de ce a facut Itachi asta? E un asa.... Ei bine ce pot sa mai comentez, poate se reindragosteste de ea, sau o minte. Interesant capitol. Ce ciudat a reactionat Itachi. Se comporta cu ea dragastos, apoi ii spune ca nu o mai iubeste, nu e cam ciudat?
    E sofisticată mă ♥
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de E sofisticată mă ♥ la data de Mar 1 Mai 2012 - 10:56

Multumesc de comentarii. (adica laude)
    Vreau tot trei comentarii daca vreti capitolul IV.

X.O.X.O

Capitolul III

Mi-am bagat picioarele in ea cofetarie, si m-am dus inspre casa, aruncandu-ma in pat. Ma schimbasem de rochita. Acum, tot ce aveam pe mine era un tricou larg, gasit prin dulap, de la unul dintre fostii mei iubiti.
    Dar asta nu conta.
    Conta faptul ca Itachi ma ranise, si ca-mi propusem, oficial, sa-i intorc favorul. Pentru ca sunt dispusa sa nu ma mai intorc la el.
    -Sa te ia dracu, Uchiha! am strigat cat m-au tinut plamanii, aruncand cu telefonul in perete. Lacrimile incepura sa-mi curga, si ma simteam mai singura ca niciodata. M-am uitat la Angel, care era asezat langa mine, apoi mi-am privit camera.
    -Ei bine puiule, i-am spus, si l-am mangaiat bland, se pare ca mami a pierdut, pentru prima oara!
    Fugise gales din pat, aducandu-mi lesa.
    -Bine, haide!
    Latrase gros, si dadea din coada lunga, sarind intr-o parte sau cealalta.
    -Esti un fraier. i-am zis in timp ce imi luam o pereche de pantaloni, si l-am auzit maraind, ceea ce insemna ca nu e de acord cu ce spun. Nu ma marai! Am strigat la el, si isi puse botul pe labe, privind suparat la mine.
    Adevarul e ca in tot acest timp, speram doar sa ma intalnesc cu Itachi, sa-l vad iar, si sa-si ceara scuze, pentru ca a fost o apucatura de-a lui, ca eu sa-i intorc spatele si sa-i spun, cum ii spuneam si in copilarie "Puiule, pentru mine totul e trecator!". La doisprezece ani, il iubisem pe Itachi. Poate e un cuvant prea mare, pentru ceea ce simteam eu atunci, dar la vremea aceea o numeam iubire. E cu trei ani mai mare ca mine, ceea ce inseamna ca la vremea aceea, avea varsta frageda de cincisprezece ani. Nu stiu cum am facut, doar ca am crescut si eu, si el, si cineva care pentru mine in vremea aceea, insemna ceva, adica fratele lui, Sasuke.
    Am suras. Imi amintesc privirea lui rece si indiferenta, mi-l amintesc pe el. Atat de diferit de Itachi.
    Era un monstru, un monstru greu de controlat, care se batea cu toti, si care impunea respect prin simplul fapt ca arata bestial. Si cand imi amintesc ca... a fost primul barbat din viata mea. Sasuke, e si el, cu doi ani mai mare ca mine.
    Brusc, mi-am adus aminte de clipele acelea dulci, in care l-am cunoscut, pentru prima oara pe Sasuke cel real. Cel bland, bun, si dulce. Fluturasii-mi zburau prin stomac, si m-am oprit, la fel de brusc cum am inceput.

Flashback

-Iubito, mi-a fost dor de tine.
    Daca mi-ar fi spus cuvintele astea la inceputul relatiei, probabil l-as fi dat afara din casa, cu un sut in cur, crezand ca e o minciuna gogonata. Aveam deja un an de cand suntem impreuna, iar asta, printre putinele adevaruri spuse de el, nu era o minciuna. Ii citeam in ochi sinceritatea si setea nebuna de a ma saruta cu foc. Minteam sa spun ca n-as vrea sa sar pe el, sa-l sarut, sa-i spun ca il iubesc.
    Dar doua lucruri ma opreau. Principiile mele cu 'Trebuie sa fii o doamna!' si fratele lui, Itachi.
    Sasuke ma cunostea ca o doamna in toata regula, desi aveam numai saisprezece ani. In schimb Itachi ma cunostea ca o copila pierduta in spatiu, care are nevoie de indrumare. Desi plecase din tara, acum ceva timp, stiam ca daca-l sun, va fi alaturi de mine.
    De atunci, m-am intalnit cu el o singura data, ne-am vazut pe strada, ne-am salutat, si ne-am vazut fiecare de drumul lui.
    In prezent, ma vad cu el mai des, si-mi face tot felul de avansuri, care sincer, imi plac.
    Sasuke imi spuse ca merge sa faca un dus, pana atunci, eu sa stau cuminte si sa astept sa luam cina. Eram imbracata frumos, intr-o rochita draguta, asa ca nu trebuia sa ma schimb. M-am asezat pe canapea, si-am privit LCD-ul, care arata o proasta ce se cearta cu alta proasta.
    Am simtit o mana pe umarul meu, asa ca m-am intors, intalnindu-i ochii negri.
    -Ce vrei Itachi? i-am spus, si i-am simtit busc buzele peste ale mele.
    Imi placea atat de tare senzatia, incat i-as fi raspuns, daca nu ar fi fost toate privirile servitorilor atintite catre noi. I-am lipit o palma, si el se aseza langa mine.
    -Esti prost? l-am intrebat, si m-am dat mai departe de el, sperand din tot sufletul sa nu se apropie. Il placeam, dar eram cu Sasuke, si asa trebuia sa ramana!
    -Poti fi rea cu mine, papusa. Dar nu-ti nega sentimentele fata de tine, stiu ca ma placi, stii si tu ca o faci, desi-ti place sa ramai cu fratemiu, care, nu te cunoaste nici pe jumatate pe cat o fac eu.
    Avea dreptate, si am oftat zgomotos, ridicandu-ma de pe canapea. Ma cunostea prea bine, si asta o stim amandoi.
    Sasuke cobora scarile cu un prosop infasurat in jurul taliei. Am zambit pervers, plimbandu-mi ochii pe corpul lui. Imi zambi provocator, si veni in fata mea, sarutandu-mi buzele.
    -Curand, va trebui sa plecam. imi spune Sasuke, si l-am privit cu parere de rau. Va trebui sa ne... nu l-am lasat sa continue, si l-am sarutat. Stiam ca urma sa ne despartim, asa ca nu i-am spus nimic. Nu voiam sal las sa continue, stiam ce insemna.
    -Te iubesc, Sasuke! i-am spus, pentru prima oara. Facu ochii mari, si ii citeam pe fata ca pentru prima oara, era dezamagit de faptele sale.
    Cu timpul, m-am obisnuit cu plecarea lui, cu el departe de mine, si mi-am dat seama ca nu Sasuke ma invatase pe mine cum sa fiu copil, ci Itachi. Itachi ma dezghetase pe mine, nu Sasuke!

End of Flashback

Am deschis usa, dornd sa plec impreuna cu cainele. Dar in fata usii era asezat un buchet de trandafiri, si am zambit la vederea lui. L-am luat in maini si le-am lasat mirosul sa ma imbete cu o stare usoara de euforie amestecata cu placere. Am ras usor. Cine era atat de nebun dupa mine, incat sa-mi trimita flori. Am luat biletelul in mana, si am citit micuta dedicatie.
    "Puiule, te iubesc!
    Cu drag..."

Sasuke
    Sasuke.
    Buchetul de trandafiri.
    Catelul. e inca in crestere. ;Wink
    Rochita ce-o purta Yuki in flashback
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Mar 1 Mai 2012 - 11:05

Cu drag... Cine? Chiar aici trebuia sa te opresti?
    Mi-a placut mult capitolul, draga mea ^^
    Daca ai stii ce curioasa m-ai facut in legatura cu nextul....
    Hai lume, mai doua comm-uri, ca vreau next-ul!
    Spor la scris si la idei!
    E sofisticată mă ♥
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de E sofisticată mă ♥ la data de Joi 3 Mai 2012 - 15:13

Cred ca dupa ce-o sa fac capitolul, o sa-l pun numai pentru tine! x.X

Edit Kirara: Scumpo, stiu ca esti noua dar CITESTE REGULAMENTUL!!! Se specifica clar ca trebuie sa scrii minim 2 RANDURI COMPLETE!! Pentru asta vei primi o avertizare
    Calliope
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Calliope la data de Dum 6 Mai 2012 - 0:27

cu drag.......cu drag??????cine naiba e drag??? ei bine, mersi ca mi-ai zis de ficul tau e o frumusete, descrii minunat si waa, farasakura de data asta in sfarsit ei bine imi place ca fata e frumoasa, stilata si minunata!am si eu un catel ca al ei, numai ca inainte sa-l mangai eu are o laba cat a a meate astept cu nextul, te-am pupat, spor la scris si la idei, si te rog sa ma anunti cand il pui ma intreb cum vor evolua lucrurile.......hmm.....noapte buna!
    E sofisticată mă ♥
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de E sofisticată mă ♥ la data de Dum 6 Mai 2012 - 17:20

Multumesc de comentarii.
    X.O.X.O

Capitolul IV

Imi straluceau ochii privind biletul. Cine s-ar fi gandit ca nu trebuia sa fie vreun nebun dupa mine ca sa-mi trimita flori. Am suras, si am mai privit odata biletul.
    "P.S.: Te astept in seara asta, la ora 11:30 p.m. la Ampersand."
    Mi-am muscat buza inferioara, si am intrat in casa. Era ora 9 p.m. Banuiam ca-mi ajung doua ore de pregateala, si o jumatate ca sa ajung pana acolo. Am intrat impreuna cu Angel inauntru, stramband din nas ca n-am putut iesi cu el.
    Intalnirea cu Itachi ma cam scuturase putin, iar asta era un bun privilegiu de a ma relaza.
    "Puiule, te iubesc!" mi-am repetat in minte, si am zambit multumita. Am vrut sa-l sun, dar, ma gandeam c-o sa stric farmecul asteptarii lui, asa ca am lasat gandul asta de o parte. Plus ca mi-am aruncat telefonul de perete, asa ca acum, nu-l mai puteam folosi.
    Mi-am facut dus, si m-am postat in fata dulapului. Nu stiam cu ce sa ma imbrac, asa ca, am tot incercat rochii. Multe rochii. Atat de multe, care mai de care mai frumoase, mai dragute. Si veneau toate pe mine, ca pe o printesa. Ma adoram. Imi adoram talia de viespe, picioarele fara celulita si mainile scheletice. Aveam o mana micuta. Eram micuta. Aveam ochii mari, parul lung, corpul perfect. Paream o papusa.
    Am suras, cu gandul la complimentele pe care mi-i le facea Sasuke odata.
    -Mi-e dor de tine. am soptit, si am facut ochii mari.
    Vorbeam singura, si nu cred ca era prima oara cand o fac.
    Pana la urma, am ales o rochita alba, cu usoare volanase, si cu o funda sub sani, neagra, care sa-i puna in evidenta. In picioare, mi-am luat o pereche de pantofi negri cu toc, m-am machiat, iar apoi, mi-am lasat parul ondulat dezlegat, curgand in scari pe umeri.
    Am iesit din casa la ora 11:25. Aveam impresia c-o sa intarzii, asa ca am chemat un taxi, si i-am spus sa porneasca in tromba inspre clubul din celalalt capat al orasului. Puteam sa pariez ca in cinci minute, nu ajung acolo. Era circulatie, in masina era un miros neimbietor, intre fum de tigara amestecat cu haine nespalate de mult timp cu apa si cocolino, silan, pervol, ariel, persil, sau orice alt "deodorant" de haine!
    Il injuram in gand, si ma gandeam ca daca nu merge mai repede o sa-i mutilez capu` ala de betiv notoriu.
    Aveam impresia ca se misca cu viteza melcului turbat, desi, in numai zece minute, vedeam de aici, luminile albe, cu contur movaliu, care formau scris "Ampersand". Adoram clubul asta, si trebuia sa fii nebun sa nu-l adori. Nu veneau toti sarantocii sau taranii aici. Venea lumea buna, si asta ma multumea de fiecare data.
    I-am platit tipului, si am iesit din taxi, intrand sfioasa in club. Am auzit ca clubul avea un nou sef, si eram nemultumita. Il cunosteam pe cel vechi, si-mi placea, pentru ca eram tratata bine, si nu pateam nimic. Doar ca acum, se zvoneste ca, in oamenii cu bani intra si hoti, perversi, pedofili, si chiar, mafie.
    L-am cautat cu privirea. Il vazusem, impreuna cu niste bunoci de prima mana. Erau cu niste fete, care cred ca erau prietenele lor. Aratau bine, nu puteam spune nimic.
    Ma privi, si i-am facut cu mana. Imi facu semn sa urc, si am dat din cap in semn ca nu. Se ridica, spuse ceva, si veni inspre mine. Toate privirile erau atintite inspre el, iar eu am ras usor. Cobora scarile in fuga, cu bratele deschise, facandu-mi cu ochiul. M-am indreptat usor rusinata inspre el, si l-am luat in brate.
    -Te iubesc! imi spuse, iar eu am rosit.
    -Toate privirile sunt atintite inspre noi. Ma simt ciudat. Nu vreau sa vin, plus ca nu-ti stiu toti prietenii. Iar iubita ta ce-o sa spuna despre mine? am spus, si l-am luat de mana, in timp ce l-am pupat usor pe frunte.
    -Pe majoritatea ii stii, iar de doi dintre ei cred ca ti-a fost dor, prietena mea n-o sa spuna nimic, asa ca hai!
    Am oftat si l-am urmat. Paru-i blond ii se scutura usor. Avea parul facut tepi. Cand am ajuns sus, la etaj, unde statea el si gasca lui, am privit inspre masa, si, pentru un moment, inima mi-i s-a oprit in loc. Nu pentru ca Gaara, Kiba, Neji, Deidara si inca doi tipi pe care nu-i stiu se uitau la mine ca si cum as fi o stea cazuta de pe cer, nu pentru ca Itachi era acolo, privindu-ma rece si indiferent, nu pentru ca erau toti in brate cu niste tipe care nu pareau sa aiba prea mult creier, ci pentru ca EL era acolo, cu o rozalie in brate, pe care o saruta cu foc. Mergeam robotic, si incercam din toata inima sa nu tremur. Cred ca imi iesea. Aveam privirea indiferenta, iar mersul meu era de doamna. Voiam sa-si aminteasca de mine asa cum eram si inainte.
    Prietena lui Naruto se ridica in picioare.
    -Buna, sunt Hinata! Imi face o mare placere s-o cunosc pe vara lui Naruto. Povesteste atat de multe despre tine! spuse, iar eu am privit-o cu o privire amuzata.
    -Imi pare bine, Hinata! Eu sunt Yuki. Si nu-l baga in seama pe Naruto, e dement!
    Toti cei prezenti la masa au ras, iar brunetul, imi facu marea placere de a-si dezlipi buzele de cele ale rozaliei.
    -El e Sasori, spuse aratand catre un roscat, iar el e Pain. Cea de pe bratele lui Pain e Konan, Sasori este cu Temari, Kiba cu Ino, Neji cu Ten-Ten, Gaara, Dei si Itachi cu dame de companie, iar Sasuke cu Sakura. mi-i prezenta Naruto pe fiecare, si l-am vazut cu coada ochiului pe Sasuke care se lingea pe buze privindu-ma.
    -Noi plecam! Sasuke, Itachi, aveti grija de voi! spusera, si plecara toti, ramanand doar noi sase. Eu, Sasuke, Itachi, Naruto, Hinata si Sakura.
    -O cunosc? intreba Sasuke, si am tresarit. M-am intors si l-am privit ironic, desi eram total dezorientata. Vocea-i era groasa si ragusita, ochii-i erau goi si nu exprimau nimic, buzele-i erau carnoase, parea mult mai inalt decat Itachi, si avea muschi, pe care ii puteam vedea din cauza camasii descheiate la toti nasturii.
    Itachi incepu sa rada ironic.
    -Nu mai esti la fel Uchiha, te-ai schimbat. i-am spus, si l-am vazut privindu-ma jucaus. Imi zambi dulce, si mi-am dat seama ca incerca sa ma farmece.
    -Esti un bou, mai exact, Uchiha! Nu pot sa cred ca ai uitat-o pentru animalul asta nou de companie. Esti nebun? Am iubit-o! Ambii am iubit-o prostule, ambii! striga si o trase pe rozalie jos din bratele lui. Aceasta se uita ironic la Itachi, dorind sa-i arda o palma, dar o prinse de mana, si o trase in bratele lui.
    Am pus mana in spate, si i-am cautat mana lui Naruto, pe care, la un moment dat al gasit-o.
    -Naruto, vreau acasa! i-am soptit usor, el fiind singurul care intelese ce am spus. Eram speriata, si nu stiam cum sa reactionez. As fi vrut sa plang, si sa fug. Nu-mi venea sa cred ca nu-si amintea de mine. Si ca Itachi vorbea asa cu el, ca se comporta asa cu rozalia.
    Sasuke se ridica, si dori sa-i arda una lui Itachi, dar m-am pus in fata lui si l-am luat in brate. Muschii ii se incordasera, si i-am simtit mana dupa talia mea, imi ridica barbia, si ma privi. Era cu un cap mai inalt ca mine, si avand in vedere ca am tocuri de cincisprezece, mi-e chiar rusine sa ma descalt.
    -Ce te sperie, iubito? spuse, iar eu l-am privit nesigura. Ma tradau cumva ochii si eu nu stiu? Sakura se uita inspre brunet, dar nu spuse nimic.
    Nu i-am raspuns, si l-am auzit pe Itachi care bombanea ceva din dinti. Sasuke-si scoase un pistol din buzunarul pantalonilor de la spate, si am facut ochii mari, lipindu-mi corpil mai tare de el. Tremuram, si mi-am pus mana pe mana lui, vazand ca pistolul era indreptat spre rozalie.
    -Nu trage, puiule. Te iubeste! ma privea malefic, si nu am putut sa-mi dau seama daca ma va asculta, sau nu.

Rochita
    Pantofii.
    Gaara.

Sasori.
    Pain
    Kiba
    Neji
    Deidara.
    Konan.
    Temari.
    Ino.
    Tenten
    Hinata.
    Sakura.

Ultima editare efectuata de catre E sofisticată mă ♥ in Lun 7 Mai 2012 - 21:44, editata de 1 ori
    Calliope
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Calliope la data de Dum 6 Mai 2012 - 17:57

waaa mersi ca m-ai anuntat, oare sasuke va trage???????capitolul e minunat insa ma face sa fiu putin furioasa pentru ca sasuke nu si-o mai aminteste pe rozalie, dar itachi a zis ceva frumos in seara asta, ca au iubit-o amandoi, frumos!ei bine sa vedem ce se intampla in continuare si daca isi va aminti sasuke de sakura te astept cu nextul, te-am pupat te rog sa ma anunti cand il pui.
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Dum 6 Mai 2012 - 18:00

Ce mai capitol! Multumesc mult ca m-ai anuntat ^^
    Acum revenind... A fost superb acest capitol! Am inceput sa rad atunci cand Yuki era in taxi Doamne, fazele alea au fost prea de tot
    Ce pot sa mai spun? Sasuke ce vrea sa faca cu pistolul? Sper ca nu va trage...
    Astept next! spor la scris si la idei!
    Lucifer
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Lucifer la data de Dum 6 Mai 2012 - 21:07

Mersi ca m-ai anuntat...chiar e foarte interesant ce se petrece in ficul tau, dar totusi cine i-a trimis biletelul lui Yuki? Sunt curioasa...oricum abia astept next si te rog s ail pui mai repede iar cand il pui sa ma anunti.
    Ok?
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 11 Mai 2012 - 17:50

Buna Ei bine uite-ma aici si cu critica, foarte tarziu stiu >.>

Titlul & idee: Titlul ales de tine “Intr-o alta viata” te atrage intr-o oarecare masura, adica pe mine una m-a facut curioasa sa vad despre ce e vorba. Ideea e si ea interesanta si ei bine la fiecare final de capitol lasi cititorul sa isi puna destule intrebari despre urmeaza si sau chiar sa isi imagineze.

Descrierea: A fost bine, te descurci nu spun nu, dar se poate si mai mult. Vreau sa spun ca ai avut momente care descriai foarte frumos, placut, insa altele cand te cam pierdeai. Imi place ca nu te complici cu descrieri pompoase sau prea complicate, descrii cat trebuie si ce anume trebuie, dar uneori ai putea sa incerci sa evidentiezi si alte aspecte nu numai cele evidente carora le faci contur.

Dialog & Naratiune: Naratiunea se imbina armonios cu descrierea ceea ce nu grabeste lucrurile, iar dialogul nu e sec, e plasat bine si imi place ca nu sari pe el, nu ai foarte multe liniute de dialog, lasi totul sa iasa de la sine.

Per ansamblu cam asta e tot, acum vreau sa spun si cateva lucruri legate de ultimul capitol pe care l-ai postat. Mi-a placut mult ca nu ai sarit direct sa spui cine anume a lasat acel biletel si ne-am dat seama abia aproape de final. Ai avut unele momente cand ai grabit actiunea, dar se intelege pentru ca trebuia sa ajungi la un anumit punct. Puteai sa descrii mai mult acea parte cand Yuki l-a revazut pe Sasuke cu Sakura mai nou, acel soc pe care nu prea ai pus accent.

Nu prea am avut ce comenta pentru ca te descurci chiar bine, te exprimi corect chiar daca mai sunt unele chestii pe ici pe colo [cele care le-am spus mai sus], dar nimeni nu-I perfect. Cam atat am avut de spus.
    E sofisticată mă ♥
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de E sofisticată mă ♥ la data de Mier 16 Mai 2012 - 14:08

Pentru ca n-am postat de mult, va fac un cadou special.
    E din punctul de vedere a lui Sasu. Va pun si melodie.

Capitolul V

Stiam ca inima-mi bate tare. Ca mi-a fost atat de dor de ea, de pielea ei fina, de mirosul ei dulce, de tot ce tine de persoana ei. E perfecta. E prea perfecta pentru unul ca mine, si totusi o vreau. Stiu c-o sa se intample cum s-a intamplat si atunci.
    Nu dau doi bani.
    O vreau. Mai mult ca oricine altcineva. Stiu ca-l iubeste, stiu ca m-a uitat, si ca ma uraste din tot sufletul ei.
    "Sa trag, sa nu trag?"
    Ma pisam pe viata Sakurei. Era tarfa mea de ceva timp. O futeam cand aveam chef, o puneam sa faca tot ce vreu eu. Sunt cap de mafie, am tot dreptul.
    -Naruto, Hinata, Itachi, ce-ar fi sa mergeti acasa. Si tu Sakura, esti libera. Fa ce vrei. am spus, si l-am vazut pe naruto privindu-ma gen "Adu-mi-o vie sau iti rup capalau.", asa ca am dat din cap in semn ca da, si i-am vazut cum pleaca pe toti, chiar si pe Itachi. Ma uimise faptul sa iesise, si ca ea inca statea agatata de mine.
    Am privit-o. Avea ochii inlacrimati. Era pura, dulce, scumpa. Am vrut s-o sarut, dar ma opri. Tremura in bratele mele, si-am dedus ca-i era frica de mine. Imi atinse, cu unghiile ei lungi, muschii usor incordati. I-am relaxat. Ma privi, si-a inceput sa rada, iar eu am urmat-o.
    -Stai jos, imi spuse, iar eu am urmat, amuzat de modul in care se comporta. Nu pot sa cred ca acum cateva secunde-mi era frica de tine, pisoiule, spuse in timp ce se aseza deasupra mea, asezandu-si o palma pe obrazul meu.
    -Pot sa.. intreba, iar eu i-am luat-o inainte. Mi-am lipit buzele de ale sale, chiar daca mai apoi stiam c-o sa fiu manjit de rujul ei rosu pe buze. Ne citeam gandurile unui celalalt. Nu la propriu, dar intelegeam mereu ce gandim, doar dintr-o privire. Isi plimba mana pe muschii mei, continuand in jos, pana ajunse la slitul pantalonilor, pe care-si plimba unul dintre degete, ca mai apoi sa urce iar, pe acelasi drum pe care coborase.
    Ne-am dezlipit buzele, si am luat-o in brate. Era frumoasa.
    -Te iubesc. i-am spus mintind. Nu i-am simtit lipsa deloc. Am avut tarfe, mii de tarfe care sa ma faca sa uit de.. ea.
    Si cine e aceasta ea, ca sa ma invarta atat de mult, atat de tare incat sa ma faca pe mine sa ma simt ca naiba, sa vreau sa fiu dat dracu, sa-mi dau seama ca eu NU pot concura cu fratele meu, care, din punctul ei de vedere e mult mai bun ca mine.
    "Ce sa-ti fac eu tie Itachi?" ma intrebam de mult timp. "Sa te chinui, ba chiar sa pun pe cineva sa te omoare?" continuam sa ma intreb.
    Movalia ma trase de o suvita de par, moment in care mi-am mutat privirea, de la sticla de coniac de pe masa, la ochii ei.
    -Ce-i? am spus nepasator, si am incercat sa-mi dau seama ce gandeste, desi nu mi-am dat seama.
    -Minti.
    Inconstient, i-am dat o palma. Corpul ei fragil si micut cazu langa mine, iar eu, m-am urcat pe ea. Era mica. Nu crescuse deloc de atunci, de cand am plecat. Ramasese aceeasi doamna. Nu fusese niciodata o fetita, nu in viziunea mea. Ochii-i se uitau plini de speranta la mine. Nu puteam sa ma mai indragostesc de ea nebuneste. Nu-mi mai puteam permite sa o las sa se joace cu mintea mea, cu inima pe care odata i-am daruit-o. Si-a batut joc de ea. Nu m-a iubit.
    "De ce nu te-am iubit, Uchiha?" mi-i se derula prin minte de mii de ori replica pe care mi-a spus-o la aeroport.
    Voi sa se ridice, dar am impins-o la loc, si-am sarutat-o.
    Nu conta ca eram cap de mafie, ca trebuia sa nu iubesc. O voiam. Trup si suflet, doar a mea. Cum trebuia sa fie odata.
    -Esti o curva. i-am zis, si ma privi usor dezorientata.
    -"E curva zici, dar cate stie, tu n-o sa stii in zece vieti." spuse, si am inghitit in sec. I-am mai dat o palma, dorindu-mi din tot sufletul sa taca, sa nu planga, sa se duca dracu si sa n-o mai vad niciodata. Mi-am muscat buza inferioara cand mi-am adus brusc aminte de momentele in care gemea de placere, de felul in care imi spunea ca sunt mult prea bun pentru ea. Iar eu, o contraziceam mereu.
    "O iubesti, fraiere!" mi-am spus in minte, si-am scuturat din cap in semn ca nu. Nici eu nu stiam ce simt. M-am ridicat de pe ea, mi-am luat pistolul, si-am plecat.
    -Imi pare rau, iubito! i-am spus, apoi am plecat. Te-am iubit. am soptit incet, si mi-am continuat drumul pana la masina.
    Voiam sa ma intorc, sa-i spun a mi-a fost dor de ea, ca o vreau, si ca desi sunt cap de mafie nu dau doi bani, ca vreau sa mor, daca o sa mor cat timp ma tine ea de mana, ca sunt pregatit s-o luam de la capat, s-o sarut ca sa-i arat cat de mult o iubesc, sa intre in camera pe jumatate dezbracata si sa-mi spuna ca ma iubeste, chiar daca sunt minciuni.
    Am oftat, iar apoi am pornit motorul masinii. Aveam din nou, nevoia nebuna de sex.

Masina lu` Sasu.
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Mier 16 Mai 2012 - 17:10

Ce mai capitol!
    Mersi ca m-ai anuntat, draga mea^^
    Despre capitol ce pot sa mai spun? Pe mine una m-ai lasat muta ca de fiecare data

Woow, nu pot sa cred ca Sasuke a reactionat in felul asta. Chiar m-a uimit. Sunt tare curioasa in legatura cu ce se va mai intampla in continuare, asa ca sa aduci next cat mai repede!

Spor la scris si la idei!
    Calliope
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Calliope la data de Mier 16 Mai 2012 - 19:44

waaaaaaaaaaaaaa mama!!!!! ce super a fost capitolul asta!lung frumos descriere multa multa multa si frumoasa!!! imi place foarte mult si melodia imi place mult stiu ca tu poti mult, si mi-ai intrecut asteptarile! e superb!!si sper ca lucrurile sa se rezolve repede! te-am pupat si sa se schimbe Sasuke cat mai repede sper! TE ASTEPT CU NEXTUL SI TE ROG SA MA ANUNTI
    E sofisticată mă ♥
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de E sofisticată mă ♥ la data de Vin 18 Mai 2012 - 14:45

Multumesc de comentarii.
    Am facut viol de dialog.
    Am simtit nevoia sa o fac.
    P.S.: Capitolul VII sau VIII o sa aiba scene +18.
    X.O.X.O.

Capitolul VI

Aveam nervi. Nu stiam ce se intamplase mai exact acum o ora, dar nu voiam sa aflu. Nici macar nu stiu de ce-am reactionat asa. Si am fost palmuita, iar inima mea, ce face? Nimic. E proasta! E prosta, mai prosta ca creierul, care-mi spune de ceva timp, poate chiar de mai mult timp, sa-l fut in gura pe Sasuke, si sa ma pis dupa in gura lui, ca mai apoi, sa-l omor, fericita ca mi-am indeplinit visele sadice.
    Si ce mama naibii se intampla in mintea mea atunci. Pentru ca eram sigura ca nu-l mai vreau pe Sasuke. Dar l-am voit. Cu tot corpul meu. Imi era dor de amorul nostru nebun. Mi-am lins buzele, gandindu-ma la el. Am zambit pervers.
    Ma gandeam la el, ma gandeam la Itachi, si nu vedeam legatura. Stiam ca Sas'ke, e mai bun. Dar Itachi era un suflet pur. Am oftat.
    Am baut ultima gura de cafea, apoi m-am ridicat, si-am plecat.

Ma plimbam ca prosta, singura prin oras. Mi-era lene. Am cascat zgomotos, si mi-am continuat drumul prin parc. Ma simteam urmarita, dar n-am spus nimic. Nu m-am intors, n-am marit pasul. Frica ma cruprinse, iar inima-mi batea tare.
    "Sa nu te sperii, nu o sa patesti nimic!" imi repetam ca proasta, dar in niciun caz nu credeam ce spun. Eram speriata, foarte speriata. M-am oprit, si incercam sa par foarte sigura de ceea ce fac, desi nu eram.
    Cand m-am intors, tot ce am vazut era un corp de matahala, acoperit de un maieu alb mulat. Am privit mai sus, si l-am vazut pe Pain, cu un zambet sadic pe chip. Mi-am pus o mana in sold, si l-am intrebat rece "Ce vrei?".
    -Sex. spuse, si am inceput amandoi sa radem.
    Isi aseza o mana pe talia mea, si ma lipi de el. Haide, vreau doar sa ne plimbam. spuse, si eu am ramas putin uimita, si l-am luat de mana cu o mare incredere ca n-o sa patesc nimic. In plus, ce-i puteam face? Era cu mult mai mare ca mine din toate punctele de vedere. Mai avea putin, si implinea treizeci de ani. Totusi, arata ca la optispe. Din ce-am inteles Pain era un om pe care-l adora toata lumea. Era o persoana calda, pe care o puteai iubi fara sa-ti faci vreun dubiu ca nu esti iubit inapoi. Corpul sau emana caldura, iar eu ma simteam chiar bine simtindu-l aproape. Mie-ra frig.
    -Ce zici de Uchiha? intreba brusc iar eu am tresarit. L-am luat si eu in brate, lasandu-mi capul pe muschii sai usor incordati.
    -Care dintre ei?
    Surase. Imi placea. Era o persoana superba. Avea ochii mari si caprui. Am vrut sa-l sarut. In mintea mea erau o gramada de sentimente. Imi placeau multi barbati. Nu stiam care e mai special dintre ei, dar imi placea Pain.
    "Momentan." mi-am spus, si am ras.
    -Ambii.
    Inima incepu sa-mi bata tare, si pentru un moment, in mintea mea se derula filmul nostru.
    -Imi place Sasuke. E o persoana blanda. Uneori. E cald. Desi nu arata, si pare dur, e o persoana calda. Corpul ii emana o caldura pe care n-am simtit-o pana atunci, cand l-am luat prima oara in brate. Mereu am considerat ca e o persoana mult prea buna pentru mine. Sunt asa... asa invizibila pe langa el, incat ma simt uneori ciudat doar cand ma gandesc la el. Nu cred ca l-am iubit atunci, pentru ca erau un mare morman de sentimente in inima mea pe atunci. Cum e si acum, de alt fel. Are invelisul tare, dar daca ii topesti invelisul, e cel mai bun barbat din cati ai cunoscut. Itachi e... Itachi. L-am iubit. Inca-l iubesc, banuiesc. E un om echilibrat. Si saruta enorm de bine. am spus, si Pain rase.
    -Esti intr-un triunghi amoros groaznic.
    -Da, sunt. Si uneori ma consider si curva, pentru ca, desi eram cu Sas`ke, ma sarutam cu Itachi. am oftat, iar Pain rase din nou.
    -Eu cred ca-l iubesti pe Sas'ke, iar Itachi e un moft. Alt fen nu-mi pot explica de ce nu te-ai despartit de Sasuke.
    -Posibil.
    Am oftat. Dracu stie ce-i in inima mea! Am injurat pe sub mustati, si i-am dat drumul lui Pain.
    -Ce-i?
    -Nu stiu ce-i! am zis nervoasa, si ma saruta pe frunte. Haide, te duc acasa.
    Am dat in cap in semn ca da, si m-am lasat purtata de pasii lui. Am ras, am glumit, ba chiar ne-am udat cu apa dintr-o mica fantana arteziana. Pana cand m-am oprit brusc. Nu stia unde locuiesc, cum naiba sa ma duca acasa? M-am uitat in jur. Era plin de vile mari. Nu aici locuiam.
    -Pain eu nu...
    Dar ma opri. Ma lua pe sus.
    -Lasa-ma! ii spuneam in timp ce ma zbateam.
    Nu reuseam. Nu voia sa-mi dea drumul nicicum. Am intrat intr-o curte mare, cu piscina, un teren imens de joc si multe flori. Usa se inchise automat si ma asezase jos.
    -Unde ma-ta m-ai adus? am strigat la el, moment in care am auzit in ras. M-am intors.
    "Nu! Nu se poate" mi-am spus, si am inghitit in sec.

O parte din curte.
    Piscina.
    Un locusor dragut, care credeam ca e bine venit aici. Laugh
    Vila
    Fantana arteziana.
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Vin 18 Mai 2012 - 16:50

Mersi ca m-ai anuntat
    Am o presimtire ciudata... Oare de ce a dus-o Pain acolo? Si cum ai spus ca in urmatoarele doua capitole vor fi scene +18 deja imi trec tot felul de idei prin cap
    Eu astept next! Spor la scris si la idei!
    Calliope
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Calliope la data de Vin 18 Mai 2012 - 20:21

mersi ca m-ai anuntat, ce frumos! sa inteleg ca a adus-o la sasuke? sau unde? imi plac pozele, sunt mortale, si frumoase sper ca totul sa fie bine cu cuplurile, te astept cu nextul si te rog sa ma anunti, te-am pupat, spor la scris!
    E sofisticată mă ♥
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de E sofisticată mă ♥ la data de Dum 27 Mai 2012 - 18:15

Multumesc de comentarii! ;x
    Pentru flashback, va recomand asta

Capitolul VII

Cine dracu m-a pus sa vin cu asta "acasa"? Prost gandit Yuki, prost! Am oftat, si l-am privit usor amuzata pe barbatul din fata mea. Avea parul ud, lipit de fata-i alba, si avea pe el doar o pereche de jeansi negrii. Ma privea pervers, zambind draceste.
    -Esti a mea. spuse, si pielia mi-i se facuse de gaina. Imi placea ce auzeam. Desi nu voiam s-o arat, mi-l doream. Il voiam aproape, si pe el, si pe fratele lui. Dupa atata timp, inca-l voiam.
    -Poti pleca Pain. spuse, iar eu l-am privit ranjind. Tu hai sus! continua si l-am privit ironoc.
    -Tu sa nu vorbesti cu mine asa, Uchiha! Cine te crezi? am strigat la el, moment in care l-am vazut venind spre mine. Am ramas pe loc, desi puteam sa-mi dau seama ca o sa mi-o iau, curand, peste gura, din nou.
    "Esti o idioata!" mi-am spus, in momentul in care barbatul imi lipi corpul de el, sarutandu-ma pe frunte.
    -De azi, vei fi printesa mea. N-o sa las pe nimeni sa se atinga.
    Imi ridica barbia, privindu-ma in ochi. Ma simteam usor sfidata de comportamentul lui. Am vrut sa ma dau in spate, dar ma tinea atat de strans, incat abia puteam sa ma misc.
    -Sasuke eu..
    -Shhh! spuse, si ma saruta cu foc. Isi strecura limba tacticos in gura mea, ca mai apoi limbile noastre sa formeze un dans nebun. Mi-am dezlipit buzele de ale lui, moment in care se incrunta. Ma ridica, iar eu, din instinct, mi-am incolacit picioarele deasupra bazinului sau, cu mainile dupa gatul sau. Eram, in sfarsit, mai inalta ca el. Am inceput, din nou, sa ne sarutam ca foc. Aveam fluturasi in stomac, de asta eram sigura. Mi-am adus aminte, brusc, de trecut.
    Nu stiu cum a facut, dar m-am trezit cu el in mijlocul piscinei, uda din cap pana-n picioare. Rochita era total mulata pe corpul meu, punandu-mi in valoare corpul pe care Sasuke il vazuse de mii de ori, gol pusca. Totusi, brunetul ma privi pofticios, lingandu-si buzele.
    Mi-am inchis ochii, in incercarea esuata de a nu-l lasa sa ma vrajeasca. "Nu pot s-o fac din nou. Nu pot! Nu aceeasi greseala!" mi-am spus inutil.
    Il tineam inca in brate, desi stiam sa inot. Isi plimba mana pe pulpa mea, moment in care am tresarit.
    -Ce-i?
    I-am dat drumul, si l-am privit. Parea totul rupt din rai, atat de special. Era un loc frumos, cu persoana potrivita. Nu lipsea nimic, si totusi... totusi ce NU era? Perfectiunea asta ma inducea in eroare. Si-mi venea, pur si simplu, sa vreau sa plec. Pentru simplul fapt ca nu stiu ce v-a urma, mi-as lua talpasita si-as pleca. Pentru simplul motiv ca nu ma mai simt in siguranta-n bratele lui, as fugi departe. Undeva unde sa nu ma gaseasca. Pentru ca, adevarat sau nu, mi-era mai bine fara el.
    Pentru a mia oara, imi venea sa tip cat ma tin plamanii "Sa te ia dracu, Uchiha!". Dar n-am facut-o. Ciudat, dar n-am facut-o.
    Brusc mi-am adus aminte de Itachi. Imi treceau prin minte toate momentele noastre dulci, pana si de cel in care.. in care...

Flashback

Ii simteam buzele plimbandu-se peste tot pe corpul meu. Ma atingea atat de diferit. Atat de bine, de priceput, de dibaci. Mainile-i groase se plimbau in voie pe corpul meu, dezmierdandu-ma. Ma facea sa ma simt atat de bine. Dupa atat de mult timp, in care-mi fusese dor de corpul lui, acum e din nou al meu. Tremuram sub atingerile lui, sub trupul lui lucrat. Eram ca o mica papusa, sub o matahala in toata regula. Mie-ra bine. Ma simteam atat de bine. Ma sarutase, zambind usor amuzat. Nu ne mai "cunoscusem" de mult. Fata de ultima oara, mi-era atat de necunoscut mie. Atat de strain. Mi-i se parea o cu totul si cu totul alta persoana, dar era inca, frumosul meu Itachi Uchiha.
    Avea niste maini musculoase si puternice, care mereu, dar absolut mereu imi atrasera atentia. Era un barbat bun. Bun pentru mine. Nici prea bun, nici prea rau. Mereu mi-i se paru perfect.
    Am gemut prelung. Nu, aici nimeni nu ne putea auzi. Fara menajere, fara parinti, fara Sasuke. Doar noi, da. Eu si el. Doar noi contam. Il iubeam. Nu, nu la fel cum il iubeam pe Sasuke. Iubirea mea pentru Itachi e schimbata, e plina de pasiune, de dorinta. Era ciudat. Era foarte ciudat, pentru ca era un mare si complicat triunghi amoros, din care nu credeam c-o sa ies vreodata. Stiam ca undeva in adancului inimii mele adoram jocul asta al nostru.
    Dintre toti barbatii de pe pamant, Itachi ma putea intoarce cum vrea el, dar n-o facea. M-ar putea lasa cu toate visele noastre, dar nu voia asta. Nimic nu putea sa-mi stearga chipul lui din minte. Nimeni si nimic. Nici macar o amarata de lacrima. Nici macar ea.
    Imi placeau ochii lui, visam umbra sa. Era totul magic intre noi. Imi placea sa-mi deschid ochii dimineata si sa-l vad acolo, cu buzele lui perfecte asezate frumos pe fruntea mea, stand la el in brate, fiind totul mai bine decat niciodata!
    Cateodata, imi parea rau ca sunt asa. Dintre toti, toti fraierii pe care i-am cunoscut, "fraierul" asta tot ce-mi spunea, spunea pentru ca simte. Tot ce facea, facea pentru binele meu. Nu al lui, doar al meu. Imi spunea ca daca eu sunt bine, nu conteaza cum se simt restul. Pentru el "fetita lui e cea mai importanta!".
    -Ahhh! am spus, si am zambit usor, saruntandu-l pe buze.
    -Te iubesc!
    Nu-i spusesem nimic. Doar zambisem. Stia ca nu puteam vreodata sa-i spun ca si eu o fac. Mi-era mult prea teama sa-i spun ce simt. "Oare cum ar reactiona Sasuke?" m-am intrebat, si am inghitit usor in sec. Simteam un gol, care, nu-mi dadea semne prea bune.

End of flashback.

-Ce mi-ati facut voi mie, Uchiha! am spus cu voce tare, si Sasuke ma privi ironic.
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Dum 27 Mai 2012 - 18:48

Mersi ca m-ai anuntat, draga mea Kiss
    Cat mi-a placut acel flashback Love it Avea el ceva special de mi-a placut mie atat de mult Heart
    Sunt tare curioasa in legatura cu next-ul, asa ca te rog eu din tot sufletelul meu sa pui next-ul si daca poti sa ma anunti si pe mine^^
    Spor la scris si la idei! Big Hug
    Calliope
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Calliope la data de Mar 29 Mai 2012 - 11:47

waaaaaaaaaaa mercik ca m-ai anuntat si scuze ca ajung asa tarziu aici soryy....ei bine e superb capitolul dar mai redu din limbajul mult prea frumos e frumos in rest, dar ei doi ce i-au mai facut? off....te astept cu nextul si sper sa ma anunti cand il pui, te-am pupat

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Lun 1 Mai 2017 - 1:25