Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Fan Art
Donator
Donator
Sex : feminin

☻♂ Love Eternal precipice ☻♂

la data de Vin 13 Apr 2012 - 11:16
Cap. I

Hina. Pov.

Este pauza mare, iar eu stau sub stejarul scolii. Ca intodeauna. Stau acolo si ma uit la ceilalti cum se distreaza. Si eu am nevoie de distractie... Si stau acolo o ora, pana se suna. Intram in clasa, iar sensei ne spune:
-Aveti un nou coleg. Intra, te rog.
Se arata un baiat blond, superb, cu ochii albastrii... Dar s-a impiedicat de covor si si-a pierdut tot farmecul. Acesta se ridica in hohotele de ras ale clasei si incepe sa se prezinte.
- Ma numesc Naruto Uzumachi. Am 15 ani si, sper ca imi voi face prieteni. Visul meu este sa devin cel mai mare Hokage! Credeti-ma!
Toata clasa a facut pe ea de ras. Mai putin eu. Naruto observase ca nu am ras.
Apoi Kakashi-Sensei stiga:
-Liniste!! Naruto, aseaza-te langa Hinata. Dar Naruto zice:
-Sensei, care este Hinata din toti?
- Pai idiotule unde este singurul loc liber? Ii spune fitzoasa de Ino.
Se aseaza langa mine. Si ma intreaba de ce nu am ras de el cand a ras toata lumea.
Eu ii spun:
-Pai... Nu-mi place sa rad de oameni. Nu merita sa se umileasca doar fiindca s-a impiedicat sau altceva.
Sensei ne spune ca astazi plecam mai devreme de la scoala. Deci am facut " Ora Jutsu " si am plecat acasa.
Vad ca naruto se tot ia dupa mine. Il intreb:
-Vrei sa ma conduci acasa?
-A nu casa mea este pe str. Vantului nr. 3.
-Pe bune? Eu stau pe aceeasi strada dar nr. 1
Realizam amandoi ca suntm vecini. Ne luam la revedere si fiecare la casele noastre.
Intru in casa si ma schimb inntr-un tricou punk, niste tenesi, blugi albi, si imi dau jos sutienul.
Le invit pe cele mai bune prietene ale mele, Sakura si TenTen la mine sa petrecem o seara impreuna. Si vad ca Ino s-a autoinvitat.
Au acceptat oferta. Pe la 8 a ajuns.
Am inceput sa ne distram de minune! Sakura ne facea parul, Ino a adus mancare, si TenTen ne citea bancuri. Mai tarziu ne-am uitat la un film de groaza. Ino a adus pufuleti. La fiecare cate-o punga. Am stat pana la 24, apoi ne-am culcat.
Dimineata n-am mers la scoala. Ne-a dat sensei biletele zicand ca astazi nu mergem la scoala.
Acum intelegeti de ce au acceptat fetele sa vina la mine, nu?
Eu ma trezesc prima, si ma duc la bucatarie sa pregatesc de mancare pentru noi.
Ele se trezesc in acelasi timp. Cam ciudat. Vin la bucatarie si manana apoi ne uitam la Robotzi.
Ne zice Ino:
-Lol, "Copil Compot". Ce cuvinte isi mai gaseste si Mo. Sau " Mă Bucovină " de la F.o.c.a.
Apoi toate radem. Pe la 12 dimineata pleaca si ele iar eu raman singura. Singura cu parintii sa fac curat.

Melodia Capitolului : http://www.youtube.com/watch?v=fzb75m8NuMQ

Fetele la petrecere:

RR
Administrator
Administrator

Re: ☻♂ Love Eternal precipice ☻♂

la data de Sam 14 Apr 2012 - 13:17
Uhuu fic nou, capitol nou si galben Smile
Ce pot sa spun, mie drept sa-ti spun imi place, dar nu pot sa-mi spun toata parerea de la primul capitol, eu il astept pe al doilea Tongue

Si ce am de spus este ca ai grabit actiunea (D) si ca ai mult dialog
Mai adauga descriere si dialogul transforma-l in vorbire indirecta
Cam atat cu criticatul

Astept capitolul doi... sunt curioasa, oare se mai impiedica Naruto
Doamne, din prima zi, ce tantalau Laugh
Si casele lor is vecine, ce coincidenta
Se vede ca ii o amestecatura din lumea ninja si lumea reala, mai ales cand ai spus de MO si F.o.c.a Laugh

No sa ma anunti cand pui next-ul Big smile
Te-am pupat Kiss si spor la scris Big Hug
WeAreDevils
Nou venit
Nou venit

la data de Dum 15 Apr 2012 - 21:38
Aleluia, am citit si eu inca un fic. xD
Păi sunt foarte multe de spus, eu una nu ştiu ce fel de critică ai dori - simplă sau avansată - ţi-aş sugera să specifici, pentru un moment voi da una simplă.
O să o iau ca la dosar puţin:

Titlul: mi se pare greşit, poate doreai să spui Eternal Love is a precipice - Dragostea eternă este o prăpastie sau ceva de genul, acum nu ştiu, dar de un lucru vreau să fi conştientă, nu mai pune toate acele simboluri că nu dau nici un farmec în plus titlului, chiar dacă ţi se par... cute.
Simplu era deajuns, căci aşa ideea numelui este bună, atrage oricum.

Descriere & Idei & Acţiunea: păi ai cam neglijat descrierea, mergea puţin volum de substanţă, mai multe detalii, de ce? Fiindcă atunci când descrii nu doar peisaj sau robitic un personaj, atunci când te axezi şi pe gesturi, reacţii, mişcări corporale, dai viaţă protagoniştilor, plus aşa reuşesti să caracterizezi mai bine un personaj. Nu doar dacă spui - Mă numesc X şi am vârsta de Z, bine, aici Naruto nu a avut ce face... oricum sper că înţelegi ce vreau să spun.
Ideile capitolului acestuia sunt prea simple... nu sunt atât de dezvoltate, la fel şi acţiunea care se combină cu ele, fugitivă, trebuia să aibă puţin dinamism şi desigur încetinită. Mai detaliază, nu spune doar atâta: "Am fost la şcoală şi a venit un coleg nou şi proful l-a împins la nu ştiu ce..." - dezvoltă, uite un exemplu pe propoziţia pe care ţi-am enumerat-o mai spus: "Odată ajunsă la şcoală singurele lucruri pe care le mai puteam face era să aştept ca profesorul să între şi să ne predea încă o lecţie, care din punctul meu de vedere ne stimula puţin creierele.
Uşa produse-se un sunet deranjat atunci când făcuse frecare cu podeaua, astfel în faţa ochilor mei se afişase Kakashi şi un băiat necunoscut, cu o aură misterioasă pe care şi-o risipise când se împiedicase şi întreaga sală a fost asaltată de hohote...
"

Şi ar mai fi de spus, a doar un lucru, nu era necesar să pui tot textul la mijloc... oricum, aştept nextul, succes. *hug*
Reeah
Ex Staff
Ex Staff

la data de Dum 29 Apr 2012 - 20:33
Buna Big Hug
Ma bucur ca ai inceput un nou fic, dar sper ca nu te lasi de el Sad (D)
Daca da, atunci sa sti ca ma supar.
Fic NaruHina..
Superb!
Ei bine. .. tine cont de criticile primite si adu-ne un nou capitol
Spor la scris Big Hug
♥ Nekko ♥
Critic
Critic

la data de Mar 24 Iul 2012 - 15:26
Fic inchis pentru inactivitate.
Autorul nu a raspuns la PM. Pentru moment, ficul merge la Ficuri Inchise.
Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum