╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Nelamuri-virginatatea

Distribuiti

dydy
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Data de înscriere : 19/07/2011

Nelamuri-virginatatea

Mesaj Scris de dydy la data de Mier 11 Apr 2012 - 19:09

Inaite sa cititi vreau sa zic ca... spor la citit Laugh
    ok deci nu prea inteleg un lucru: Am o prietena care are 19 ani si este virgina si a facut sport si i s-a rupt himenul Neutru Totusi eu nu inteleg, adica am mai auzit ca himenul se poate rupe dar atunci nu inteleg pe bune Think Deci daca se rupe fara sa fi fost cu un tip esti sau nu virgina? Confuz Cred ca atunci no sa fac sport in viata mea Down nici nu o sa umblu

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 09/09/2011

Re: Nelamuri-virginatatea

Mesaj Scris de Domino la data de Mier 11 Apr 2012 - 20:44

Normal ca esti virgina. Himenul se poate rupe din foarte multe motive, iar unul dintre ele este sportul, sau mai bine zis suprasolicitarea. Nu stiu daca esti catolica sau ortodoxa, insa tot crestina esti. In crestimism, o fata sau femeie este considerata virgina numai daca nu a fost cu un barbat, insa din momentul in care fata a fost cu cineva, atunci nu mai e virgina. Sunt sigura ca si prietena ta stie asta, si in plus, pe langa himen, mai sunt si alte chestii care indica daca ai fost sau nu cu cineva. Nu mai stiu, fiindca ca am citit un astfel de articol.

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Data de înscriere : 06/09/2011

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Mier 11 Apr 2012 - 21:14

Nu are cum sa i se rupe himenul! Smile
    Himenul este extrem de elastic si chiar si la contactul sexual exista posibilitatea sa nu se rupa, prin urmare, doar facand sport nu se poate sa se dezvurgineze! Wink
    O sfatuiesc sa se duca la un ginecolog, el ii poate zice mai multe si se poate lamuri in legatura cu aceasta enigma. Big smile
    O seara buna!

See you around

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Lun 23 Apr 2012 - 15:56

Bun, sa mor ca ma busit rasul. Are 19 ani si habar nu are ca himenul se rupe doar la un contact sexual? Oo Si la un contact sexual nu e neaparat sa se rupa din prima, poate sa se rupa doar cand baiatul se impinge mai cu forta in fata -mda, nu stiu cum sa o zic mai frumos.
    De la sport nu se va rupe niciodata himenul. El se rupe doar la contactul sexual!
    Poate ii venise problemele sau nah, cine stie. Mai exista si dereglari la ciclu. Poate sa iti vina azi si maine sa nu ai, dar poimaine da...

@Kryn, atunci cand am ridicat eu gantere de 50 kg nu mi s-a rupt himenul. E prostie faza cum ca himenul se poate rupe din efort. Kryn si care ar mai fi acele lucruri care indica daca fata mai e fecioara sau nu? Te asigur eu ca e doar himenul. Atat.
    De exemplu iti incepi viata sexuala si sa zicem ca un an nu mai faci nimic pentru ca te-ai despartit de prieten. Ei bine, dupa un an te simti exact ca o virgina, in sensul ca esti la fel de stramta ca una.

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 09/09/2011

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 23 Apr 2012 - 20:10

scuze, chiar am scris mari porrcari, ai dreptate Rose, mi-a venit sa rad singura cand am vazut. Dar chiar exista cazuri rare de tot cand se intampla. Dar intr-adevar, tu ai mai multa dreptate ca si mine. Am 16 ani si nu imi vine sa cred ca am scris asa ceva, e ca si cum nu as sti nimic. Depinde de persoana, poate sufera de vreo boala la organele femeiesti Laugh , dar ma cam indoiesc. Ei bine, si pe langa asta, de unde iti dai tu seama ca ti s-a rupt himenul, simti? Laughing
    Fata aia chiar e amuzanta Dydy. Pai, poate so fi spierat si ea, cine stie ce i s-a intamplat la ora de sport, ori te-a pacalit pe tine si alte fete ca sa se dea mare sau ma rog, nu intru in detalii ca poate scriu alte prostii. Apropo, Rose, nu imi vine sa cred ca ai ridicat hatere de 50 de kilograme, atata am eu. Poate ma ridici si pe mine. Lasand asta de o parte, tinand partea lui Nekko si Rose, fara sa mai scriu porcarile de dinainte, e cam greu sa se rupa himenul, dar nu se stie niciodata. Big smile
    Se poate deregla si organismul, daca tipa X chiar e sigura ca i s-a intamplat asta, dar acum ca m-am mai inspirat, nu sunt prea sigura ca chiar a patiti asa ceva.

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Lun 23 Apr 2012 - 21:15

Mai nu stiu sa iti raspund daca simti sau nu, pentru ca nu mi-am inceput viata sexuala Laugh). Bine, de simtit, simti ceva si anume durere. Oricat s-ar stradui baiatul sa nu iti provoace durere nu se poate pentru ca fiind virgina esti stramta si nah... nu fac aici lectii de sexologie Laugh .
    Tot ce stiu este ca in clipa in care se rupe ti se scurg cateva firisoare de sange, atata tot.
    Da le-am ridicat. In sala de sport este si o mica sala de fittnes si nah, anu trecut am facut asta Laugh si eram si pe stop >.> Laughing)). Oricum sunt obisnuita, pentru ca car destul de multe greutati la bunica.

Mda, stai calma se mai intampla. Oricum am intalnit si mai multe tampenii despre ruperea himenului Laugh. Si crede-ma ca nu din cauza unei boli se rupe.
    Da tu ai 16 si eu 17. Mare diferenta Laugh)

Acum este: Mar 21 Feb 2017 - 4:52