Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Lucifer
Membru
Membru
Sex : feminin

Kristen Stewart

la data de Mar 10 Apr 2012 - 16:55
Nume real: Kristen Jaymes Stewart

·
Locul naşterii: Los Angeles, California,
USA

·
Data naşterii:
09.04.1990

(22 ani)

·
Ocupaţie: Actriţă

·
Constituţie: subţire

·
Înălţime: 168 cm

·
Culoarea ochilor:
verzi

·
Culoarea părului:
castaniu

·
Zodia: Berbec

·
Etnie/rasă: albă

·
Religie: romano-catolică

·
Ţara natală: SUA

Biografie

Numele ei complet este Kristen Jaymes Stewart. Deşi născută la Los Angeles, a fost crescută pentru o perioadă din copilărie în Colorado, apoi s-a mutat înapoi în LA în 2006, unde locuieşte împreună cu părinţii ei. Are un frate mai în vârstă, Cameron. Tatăl ei, John Stewart, e un producător TV angajat al FOX TV, lucrând la ora actuală la emisiunea "On-Air cu Ryan Seacrest" (2004). Mama este Jules Mann-Stewart, un autor de scenarii care îşi regizează primul film K-11 (2009), în care joacă chiar Kristen.

A urmat scoala pana in clasa a XI-a, apoi a urmat cursuri prin corespondenta. Intre timp, a terminat liceul. Si-a inceput cariera la varsta de 8 ani, cand un agent a descoperit-o jucand intr-o piesa de teatru de Craciun, la scoala, primul ei rol fiind in filmul The thirtheen year. Primul rol important a fost in Panic room alaturi de Jodie Foster, unde a jucat rolul fetei diabetice a unei mame divortate.

A primit locul 17 pe lista "30 sub 30" a celor mai bune actriţe tinere, realizată de Entertainment Weekly in 2008.

Si-a exprimat dorinta de a trai in Australia, vrand sa se inscrie la o facultate de acolo, datorita faptului ca mama sa este australianca. Este suporter si membru a Red Cross National Celebrity Cabinet.

A trebuit să poatre lentile de contact pentru Twilight (2008) pentru că are ochi verzi, în timp ce ochii Bellei trebuia să fie căprui. Nominalizată 3 ani la rând (2003-2005) pentru Young Artist Award, dar nu a câştigat niciodată. Cartea preferată este "East of Eden" de John Steinbeck. De asemenea, îi place "Străinul" de Albert Camus. Si-ar dori o cariera in domeniul literaturii, spunand ca nu ar vrea sa ramana "de profesie mincinoasa" tot restul vietii. Are 3 caini: Oz, Jack si Lilly si o pisica - Jella. Trupa favorita - Van Morrison. Mancarea favorita - pastele. Orasul favorit - New York. Actorii favoriti - Heath Ledger si Evan Rachel Wood.

Prietenă cu actriţa Nikki Reed, alături de care a jucat în Twilight (2008), în relaţii apropiate cu partenerul din Twilight (2008), Robert Pattinson. A avut o relaţie cu actorul Michael Angarano. Salariul: Twilight (2008) 2.000.000 dolari.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cum eu sunt o mare fana Twilight si am vazut Zori de zi partea 1 nu am rezistat sa nu pun o poza cu Kristen vampir.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]-poate parul il are mai deschis si fata mai alba dar in mare parte asa arata.
Domino
Scriitor
Scriitor

Re: Kristen Stewart

la data de Mier 11 Apr 2012 - 21:49
Nu stiam ca Kristen are in realitate ochi verzi si ca a purtat in Twilight lentile de contact. Si eu ador filmul Twilight, de abia astept sa vad cand apare ultima parte. Oare nu stie nimeni cand apare? E draguta ultima poza cu ea vampir.
Calliope
Membru
Membru

la data de Joi 30 Aug 2012 - 20:44
Nici eu nu stiam de ochii lui Kristen ca sunt verzi, dar o apreciez ca actrita...Mi-a placut rolul ei din Tilight, desi nu sunt o mare fana a filmului, ci l-am vazut pentru ca nu aveam ce face , cand a fost difuzat pe ProTv.

Am obsetvat ca ea nu prea zambeste, si cand m-am documentat, am aflat ca ea asa e, cand zambeste nu se vede, decat foarte putin, e ciudat oarecum, dar tot frumoasa ramane.

Mi-am stricat ceva parerea despre ea atunci cand am aflat ca a avut relatii sexuale cu regizorul filmului The Snow White And The Huntsman....intre ei fiind o diferenta de 20 de ani, si ea fiind intr-o relatie cu robert, iar el casatorit si cu copii...

Dar asta e, continui s-o plac, chiar daca a facut greseli, si de abia astept sa vad noi filme cu ea.
Pasila
Scriitor
Scriitor

la data de Sam 27 Apr 2013 - 14:01
Cum e una dintre actritele mele preferate nu puteam sa lipsesc. Am vazut si eu toate filmele si ultimul m-a dezamagit. Finalul, dar lasand asta la o parte.... eu stiam ca in realitate ochii ei sunt verzi. Habar n-am de unde, dar stiam. Faza ca a intretinut relatii d-alea cu regizorul.... m-a lasat poker face. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Serios? Adica, ei chiar nu i-a fost rusine sau ceva? Dar eu tot o ador. Imi place de ea ca e diferita, nu zambeste mereu si deloc fals ca celalalte vedete false. O ador, pur si simplu.
Mrs Anderson
Membru
Membru

la data de Vin 31 Mai 2013 - 17:26
Sincera sa fiu,imi place foarte mult cum joaca. Este frumoasa, are bani, o actrita minunata, normal ca toata lumea o place, nu? Am urmarit fiecare parte Twilight si am fost multumita de felul in care isi intra in pielea personajului Bella.
sakura chan
Membru
Membru

la data de Sam 29 Iun 2013 - 14:54
Imi place foarte mult de ea deoarece este o actrica foarte buna, isi interpreteaza rolurile foarte bine si este foarte frumoasa. Mi-a placut cum a jucat in twillight si de atunci m-am uitat la filme pe care le a facut. Are culoarea ochilor la fel ca ai mei hihihihi Tongue Sunt foarte bucuroasa. Imi pare foarte rau ca sa despartit de Robert, le statea exceptional impreuna.
Irene.
Moderator
Moderator

la data de Lun 22 Iul 2013 - 18:20
O, Dumnezeule!
Este una din actritele mele preferate. M-a cucerit inca din primul film din seria Twilight. Este draguta, talentata si depune suflet in ceea ce face. O admir. :3 Nu prea ma intereseaza viata ei personala, tot ce conteaza pentru mine (la o vedeta) este faptul cum isi face treaba si cum se comporta.
Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum