What do you see?+16

Distribuiti

♥º° Kιαгα °º♥
    Membru
    Membru

Sex : feminin

What do you see?+16

Mesaj Scris de ♥º° Kιαгα °º♥ la data de Vin 6 Apr 2012 - 19:09

L-am mai pus pe un site unde am acelas nume o sa pun MULTE ficuri de-a le mele aici:) Pun enxt dupa un com...

Capitolul 1

Bun venit in mica mea lume.

Sasuke P.O.V :

Intodeauna ura iti va intuneca mintile, intodeauna v-a naste o furtuna in capul tau, intodeauna v-a pune stapanire pe actiunile tale.
    Intodeauna placerile trupesti nu te vor satisface pe deplin, intodeauna te vor satisface pe moment, intodeauna vei mai vrea si mei , vei vrea incontinu placerea trupeasca este atat de satisfacatoare si tot atat de tentanta.

Intr-o lume cand toti sunt simpli pioni, iar regina trebuie capturata intodeauna incerci sa te repezi la rege, te repezi sa castigi…
    Tentatia nu lipseste din viata unui om, tentatia pe care ti-o arata fetele.
    Uitandute la ele unde vezi sani mari, rotunzi, iar un fund foarte sexy, un corp de invidiat.
    Iar intr-o lume ca asta nu poti rezista e imposibil.

Intodeauna vrei sa te satisfaci cu alcineva, alcineva diferit blonda, bruneta, roscate, satena, conteaza?
    Sexy sa fie!Sa zbori din floare in floare, sa le devorezi pana dimineata, iar apoi sa le spui „Scuza ma iubire, dar alta e la randa sa ca VALEA!”
    Ce vezi uitandu-te la o fata?Corp sexy, firav.

Imi place sa le vad chinuite, dar asta nu se intampla…toate ma vor cred ca daca mi se daruiesc, cred ca a doua zii, o sa le cer de sotie.
    Cum?Iti bati joc de mine?Imi place sa il trimit pe Jugo sa imi faca treburile murdare sa vina cu fete pe care le gaseste in apropiere, iar eu nu trebuie sa fac nimic.

Doar sa ma uit la ele si sunt „Hey” uitandu se la corpul meu bine lucrat…
    Apoi le conduc in dormitor si ma repez pe ele, dar ele accepta din prima inca caut acea fata sa ma respinga, sa panga, sa ma implore, sa le las, iar din trupul lor firav lacrimi sa se asterne.
    Intr-o astfel de lume trebuie sa fi pradatorul niciodata prada, trebuie sa fii vanatorul nu vanatul.

Intr-o lume ca asta sunt vanatorul si incerc sa vanez acea fata ca doar nu sunt g** , acea fata care sa ma respinga care sa nasc placerea aia de o devora mai mult timp,o zi ,o saptamana,o luna, un an.
    Pana ma plictisesc, pana se indragostes-te de mine pentru ca atunci nu mai am ce sa fac cu ea.
    Devine un punct gri in lumea asta ca toate celelalte, nu poate fii diferentiata de suratele ei.

Spre deosebire de alti barbati nu imi place sa fiu dominat.
    Eu vreau sa domin sunt masculul dominant, domin fetele nu ele pe mine, ma simt un leu.
    Sunt masiv, sunt puternic, sunt frumos.Dar toate lucrurile astea duc la „Cine sunt”
    Sasuke Uchiha sunt un fost shinoi actualmente Akatsuki totul se invarte in jurul meu.

Eu fac legea aici, cuvantul meu e lege daca zic adu-mi o :

Pisica cajdks, portocalie ar faceo, ar inventao.

Conteaza?Eu fac comenzile aici!

Daca zic du-te si aruncate in lac.

Pai se arunca in lac, conteaza?M-am cam plictisit am chef de „joaca”.
    Dar in toate astea as putea sa ma descriu putin deci sa continuam…:
    Sunt Sasuke Uchiha am parul negru asemenea amurgul nopti negre, ochii negri ca o gaura neagra ce asoarbe privirile multor fete…

Eu sunt D-zeul fetelor pot cuceri orice fata oricand, oriunde.
    Ies din intunericul cel rece , camera intunecata inima mi s-a obişnuit cu intunericul azi, mane, poimaine, iar intr-un an eram imun.
    Iar la 13 ani cu un etaj mai sus am avut prima mea experienta sa zicem…”educativa”.

Cu Karin o c**** clasa intai imbracandu-se de parca ar avea forme desi , surpriza NU ARE!
    Il strig cu putere pe Jugo alt sobolan care e dispus sa se arunce in lac daca ii zic eu.
    -JUGOO!
    Acesta se uita la mine cu o fata gen : „Nu ti-a ajuns de azi dimineata ?”
    Ii spun eu cu privirea : „Nici de cum”.

-Vreau sa imi aduci prima fata pe care o gasesti in zona, inteles?
    Acesta da din cap aprobator si in 2 secunde dispare.
    Pana vine desteptul acela ar trebui sa ma pregatesc.Merg prin cotloanele uriase pana ajung la un dulap maro.Unde il deschid, si iau ce-mi trebuie eram cam gol…

Dupa experienta de azi dimineata cu o fata pe nume…., mai conteaza?
    Se pare ca „destepul” de Jugo a prins fata e dragutica, pariez ca goala e mult mai draguta.
    -Da-mi drumul cap de hipopotan!Masaka….Tu esti Sasuke-Kun?

Era cumva….

Pret

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Re: What do you see?+16

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Vin 6 Apr 2012 - 19:29

Buna Capsunica ! Big Hug
    In primul rand, bun venit pe forum ^^
    Si acum sa trecem la fic, care imi place al naibi de tare <3
    Sasuke, Sasuke, Sasuke, tot un pervers incurabil ai ramas. :->
    Si mai esti si al naibi de "modest", bravo, asa sa o ti Wink
    Era cumva ..... cine !? Haide mai, aici te'ai oprit :? Sad
    Cine era :? Sakura :? Nu, doar nu are de gand sa ..... aualeu :-s
    Uff', m'ai facut curioasa ; ))
    Sa aduci next'ul cat de repede poti !
    Spor la scris si la idei !
    Te'am pupacit, Zbye !

♥º° Kιαгα °º♥
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ♥º° Kιαгα °º♥ la data de Vin 6 Apr 2012 - 19:37

[capture]Capitolul 2[/capture]

Bine ca am scapat din infern
    .

Te crezi tare Uchiha?Nu cu siguranta dac apui pe cineva sa iti faca treburile murdara, iar tu nu trebuie sa faci nimic pui pe alcineva sa isi murdareasca mainile pentru tine, iar tu doar stai si asteptand placeri trupesti?
    Imaginandu-te cu blonda, roscata, satena, bruneta?Crezi ca sunt proasta, ca pun botul ei bine nu nu sunt, si nu pun.Te vad cu alte in pat si imi ceri explicate?Sunt proasta ta, ce sunt eu o marioneta, iar tu papusarul?Te crezi stapan peste sentimentele mele?Nu esti!Indiferent ce si cat simt pentru tine nu ma voi lasa condusa de sentimente, nu de data asta!

Se poarta cu mine de cand eram in copilarie, de parca as avea purici, raie sau mai stiu eu ce?
    Si eu ce am vrut, ce am vrut, am vrut doar sa iubesc si sa fiu iubita, am vrut sa fiu fericita, dar de ce nu se poate?Ce am eu m-am dat cu ceva anti fericire si nu stiu eu?Atatea necazuri, si la ce bun?Cand nu ai cum sa rezolvi problemele?Cand o lacrima curgea pentru el imi ardea obrazul, cand imi spunea “Enervanta” simteam cum inima se sfarama in mii de bucatele.
    Ce am vrut si ce-am primit?As fii renuntat la orice pentru el, si pentru ce?

Pentru un b*u care vroia sa ma puna in patru labe, iar apoi…serios?Ce-am facut sa merit asta l-am crezut sunt atat de…credula.
    Am crezut ca m-am maturizat, dar eu am devenit cu mult mai aiurita, am crezut ca, dar cu-i ii pasa ce cred eu, cu-i ii pasa ce-mi doresc?Sa iubesti si sa nu fii iubit, sa astepti ca cineva sa isi aduca aminte de tine e foarte trist.Dar in lumea asta doar ura te poate salva, iar daca nu e ura?
    Ce ar fii?Iubirea a disparut acum mult timp, iar cine plange e veriga slaba!

Ma uit in jur si sunt pierduta ma simt doar un om pe o planeta, o planeta goala doar cu un singur om, un pusnic care nu stie ce inseamna cuvantui “doi”.Vad copaci, vad pamant, dar stiti ce nu vad?Iesirea?Sunt atat de singura, si atat de incetosata, vreau acasa!Vreau acasa, vreau la prieteni nu mai pot sta in iad, iar daca langa Sasuke nu e iadul atunci nu vreau sa stiu unde e.Pentru mine acolo era am scapat si la ce bun?Ma simt un pion care asteapta cineva sa il mute.Am crezut ca am renuntat la tot ce-mi amintea de tine, insa ce nu pot uita este amintirea ta.

Sasuke, Sasuke daca ai stii tu ce ti-as face probabil te-as nenoroci imediat, dar decat sa te privesc o data in ochii tai negri ca, o gaura neagra ce absoarbe tot pana nu mai ramane nimic in jurul ei mai bine imi dau duhul.Corpul meu exprima nesiguranta, iar ochii mei verzi ca doua mere verzi exprimau atata neliniste.Mi-am promis sa nu plang, dar asta e imposibil pentru ca ma doare foarte tare, iar ce te doare nu trece cu una, cu doua.Trece cu o imbratisare de la persoana iubita, dar pe cine pacalesc nu il iubesc pe Naruto de ce stau cu el?

[color=pink][font=Comic Sans Ms]Nici eu nu stiu probabil pentru ca m-a durut ca Uchiha nu mi-a dat o sansa, iar ca sa ii arat ca asa ar fi frumos, i-am dat lui o sansa.Dar ca orice iubit a incercat sa ma faca sa ma daruiesc [center][size=18]lui, dar cand doi oameni sunt fizic si psihic pregatiti sa faca asta, fiecare imbratisare de-a lui imi transmitea nesiguranta, fiecare sarut imi transmitea sila.Trebuia sa il uit era tot ce-mi doresc prin cine?Prin Naruto?Naruto imi e un prieten bun, dar doar un prieten nu sunt nimic pentru el…
    Simt glasul mirific al catorva pasari, dar defapt nu erau pasari erau alceva, iar o durere insuportabila imi trece prin abdomen, cum am zis decat sa ma pierd in ochii lui mai bine mor…

Sper sa nu va suparati ca v-am lasat in ceata, dar o sa vedeti voi ce s-a intamplat inainte de asta din perspective lui Sasuke nu avea rost sa scriu 2 lucruri prezentad aceleasi lucruri…

Pret => 2 comuri

LaVitaDiMerda
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de LaVitaDiMerda la data de Vin 6 Apr 2012 - 21:34

Wow!!! Asta da un fic cu suspans... dar nu am inteles al doilea capitol..., las ca il voi intselege eu... Imi place primul capitol.. Ce descriere! doar de as avea atat talent ca tu:)) Dar tot nu am intseles al doilea cap... sunt in doua timpuri diferite??

Ia sa vedem cand vine nextu?Laugh

♥º° Kιαгα °º♥
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ♥º° Kιαгα °º♥ la data de Vin 6 Apr 2012 - 21:54

Eh il intelegi acuma scumpa ;)Si oricum nu am cine stie ce talent...actiune grabita, dialog mult si sec...Imi cer scuze de acele b-uri

Sasuke P.O.V :

[b]O vad in fata mea, firava si neajutorata, speriata de bombe mai, mai sa planga.Este ea poate la corp s-a schimbat…si inca cum, dar mintea ei e plecata.Stiti la ce nu m-am gandit?Pe ea!Da pe ea, pe ea nu am adus-o la mine prin pat.Hmm, dar pun pariu ca daca voi face asta nu voi mai scapa de ea, dar totusi sunt foarte curios.E buna de ceva?

[b]Fa fii total doar o joaca de copii s-o aduc pe la mine prin pat, o sa fiu cat pot de direct deoarece vorba nu e caracterul meu forte, ci mai degraba altceva…
    Eu nu ma dariuiesc sufleteste intr-o relatie, ci trupeste.Cand placerea asta s-a inventat de ce sa nu o exploatezi?Noi oameni suntem cunoscuti ca cerem putin si luam mult, dar asta e altceva.

[b]Cred ca si pentru ea placerile trupesti sunt doar o joaca probabil, ca o face in fiecare zii sa se consoleza ca eu dragutul de mine am plecat, trist nu e asa?Eu sunt diferit, eu nu vreau o familie imi place sa am in fiecare zii alta si alta, si alta.Nu am avut o iubita pana acum doar aventuri, nu am fost nevoit sa profit de-o anume fata, deoarece sa nu fiu prea modest ele se aruncau in bratele mele mari si puternice.

[b]Ii fac semn sobolanului ala sa plece din camera pentru a n-e lasa singuri, el deobicei le incerca al doilea, dar si asta e alta poveste, si nu vreau sa intru imanunte needetaliate.Hmm?Cum de nu m-am gandit la ea pana acum?Cred ca stiu si de ce!Sasuke Uchiha nu se uita dupa purecii, desi arata foarte bine acuma.Este mai inalta, picioare lunggi, sanii nu stiu ce sa zic ca doar nu am dezbracat-o, nu inca, dar din profilul asta pare destul de : “buna”Are acelas par roz doar ca e pana la umeri si nu mai poarta bandala.

[b]Poarta o bluza, mulata, roz,o fusta neagra cam mini si sandale, iar parul il are desfacut.Sakura, Sakura mereu ai fost o povara pentru echipa nici nu stiu ce ai cautat in ea probabil cauta aici, probabil si-a ratacit papusica Barbie si o cauta, iar fara sa vrea obsedata a intrat in echipa.Acolo nici nu era locul ei, am auzit ca este medic ninja.Il am pe Kaboto de ce mi-ar mai trebui ea?

[b]-Ce vrei?Ma intreaba ea rece si dur, da vezi sa nu!Ea rece si dura?

O fac direct nu am nevoie de cine stie ce introductii de acest fel si i-o tai repede.
    [b]-Stii ce patul e mai inainte ia-o tu inainte, dezbracate fa-te comoda, dar nici prea comoda ca ma plictisesti!

[b]-Uite ce e Uchiha nu am chef de glumele tale de tot rasul si lasa ma sa plec daca nu cine stie ce as putea sa iti fac!

[b]Cum ea?Si cu-i mie?Ar trebuie sa se invete bunele maniere, iar tremurul vocii ei indica atata frica.Cu viteza sunetul o iau de mijloc si nici intr-o secunda ajungem la bunul meu prieten “patul”Si o trantesc.Se uita speriata la mine ce-i fata ti-ai uitat curajul tupeul, naobrazeala?
    Ooo stiu ce se petrece!E virgina, cica!Doamne ce ma enerveaza o face cu toti si cu “scumpitelul” ei nu o face?

[b]-Stii ce domnule hormon?Naruto este iubitul mei si daca afla ce imi faci vei plati scump, iar pretul nu este ieftin!

[b]Poate sa fie iubita cu-i i-o vrea, dar scopul scuza mijloacele!Iar scopul?Setea mea de…
    Acceasta se ridica si ma imbratiseaza?Da vezi sa nu!”virgina”Dintr-o data ma trezesc cu un picior drept in ‘instrument”Iar acesta fuge cat o tin picioarele. N-are de cat tunelul e protejat de genjutsu.Nu va reusi

[b] Doamne, vrea sa ne jucam?Tot eu o sa castig, stai linistita Sakura poti fugi, dar nu te poti ascunde!Ma ridic dintr-o stara nu tocmai placuta, dar si asta e alt detaliu neesential.
    Ies repede si o vad stand pierduta uitandu-se in jur cautand iesirea.Cred ca ar trebui s-o invat cu cine are de aface.Formez chidori si o inunghi fix in abdomen.Asa ti-a trebuit Sakura!Iar acuma pana te faci tu bine.O apuc de talie si mergem spre ascunzatoare.Mergeam repede in nici 10 secunde am ajuns si il chem Kabuto.

[b] Acesta ma intreaba doar cu privirea ”ce vreau”

[b] -Vindec-o1Si am aruncat-o pe jos cum am zis nu-mi pasa de ea exprima doar 2-3 ore in pat atat.Accesta o ia si oo…dezbraca?

[b] -Cred ca ar trebui sa iesi!Cand ti-a adus-o Jugo nu era oricum intr-o stare prea buna, are vanatai, zgarieturi, o coasta rupta.

[b] -N-o sa profiti de ea,nu?Intreb eu curios

[b] El da dezaprobator din cap si contino sa o dezbrace, dar in fine eu eram afara deci n-o vad. ,inca.

LaVitaDiMerda
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de LaVitaDiMerda la data de Vin 6 Apr 2012 - 22:15

A acu' am perceput:)) interesant...Eu una tin cu Saku.. nui corect...Nu poa' sa fie Sasu regele universului... nu am inteles o parte donu` Uchiha... Daca o face Kabuto primu? Ceti pasa??? Dupa tot pe mana ta ar ajunge...Orgoliu Uchiha... Orgoliu....

Asa deci astept neextuu...Smile Kiss

YoonaLove
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de YoonaLove la data de Sam 7 Apr 2012 - 14:28

vreau nextul.NEXT NEXT NEXT NEXT NEXT te rog frumos te rog frumos te rog te rog te rog creeatia ta ets efoarte interesante si foarte perversa pe placul meu de aceea doresc cat mai repede nextul nu fi rea cu noi si adune nextukl te rugam

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Dum 22 Apr 2012 - 14:10

Buna Capsunico Smile
    Ai cerut critica deci uite aici una la acest fic Big smile
    Ce trebuie sa stii: ce vei cedea cu galben inseamna ca nu e in regula.
    Ceea ce vei vedea cu albastru inseamna ca a fost adaugat de mine si trebuie introdus in acel loc
    Ceea ce este cu rosu este comentariul dupa observatie.
    Ceea ce este cu portocaliu inseamna ca este in plus si trebuie sters.
    Sa vedem greselile tale Think

Capsunica a scris:Eh il intelegi acuma scumpa ;)Si oricum nu am cine stie ce talent...actiune grabita, dialog mult si sec...Imi cer scuze de acele b-uri

Sasuke P.O.V :

- c-am mult spatiu nu crezi? Un singur rand era suficient Wink -

[b]- ce cauta acest b aici? Trebuia sa dai edit si sa-l stergi daca erai constienta de toate b-urile de la inceputul fiecarui paragraf Big smile -O vad in fata mea, firava si neajutorata, speriata de bombe, - aici trebuia pusa virgula - mai, - asta nu-si are rostul - mai sa planga.[space]Este ea poate la corp - inainte de fraza asta cu galben mai trebuia introdus ceva, de exemplu: "Este ea copilaroasa, dar s-a schimbat...si inca cum!" Daca introduci asta, elimini ultima parte din propozitie pe care tio voi colora cu portocaliu - s-a schimbat…si inca cum, dar mintea ei e plecata.[space]Stiti la ce nu m-am gandit?Pe - ar trebui sa scrii "La" in loc de "Pe" - ea![space]Da! - trebuia sa pui semnul exclamarii si sa incepi alta propozitie Neutru - Pe ea nu am adus-o la mine prin - in loc de "prin" trebuia sa pui "in" - pat.[space]Hmm, dar pun pariu ca daca voi face asta nu voi mai scapa de ea, dar totusi sunt foarte curios.[space]E buna de ceva?
    [/color]

- ajungea un singur rand, maxim doua libere Big smile -

[b]- alt "b" enervant -Fa fii - nu prea are sens fraza cu acele cuvinte... mai bine le stergi pe acelea si introduci doar un "E" in locul lor si era perfect Smile - total doar o joaca de copii s-o aduc pe la mine prin pat, o - In loc de virgula, puneai punct si incepeai alta propozitie. - sa fiu cat pot de direct deoarece vorba nu e caracterul - Caracterul se refera la modurile in care se comporta o anumita persoana, nu doar la un singur punct de vedere ca in acest context. Wink Trebuia sa pui "punctul" in loc de "caracterul" deci ai mai multa grija si consulta pe cineva daca nu esti sigura daca e bine. Big smile - meu forte, ci mai degraba altceva…
    Eu nu ma dariuiesc - "daruiesc" - sufleteste intr-o relatie, ci doar - suna mai bine daca introduci si un "doar" intre cele doua cuvinte. Whistling - trupeste.[space]Cand - in primul rand trebuia sa lasi un spatiu, in al doilea rand, in contextul ales de tine, "cand" nu are ce cauta si trebuie inlocuit cu "daca". - placerea asta s-a inventat, - nu uita de virgula! - de ce sa nu o exploatezi?[space]Noi oameni suntem cunoscuti ca - nu suna bine Neutru In loc de acel "ca" ai putea sa inlocuiesti cu "drept fiinte care" - cerem putin si luam mult, dar asta e altceva.

[b]Cred ca si pentru ea placerile trupesti sunt doar o joaca probabil, ca o face in fiecare zii sa se consoleza ca eu, dragutul de mine am plecat, - trebuia pus punct si sa incepi alta propozitie - trist nu e asa?[space]Eu sunt diferit, eu nu vreau o familie, imi place sa am in fiecare zii alta si alta, si alta.[space]Nu am avut o iubita pana acum, ci doar aventuri, - punct si alta propozitie - Nu am fost nevoit sa profit de-o anume fata, deoarece, sa nu fiu prea modest, ele se aruncau in bratele mele mari si puternice.

- prea mult spatiu lasat Neutru -

[b]Ii fac semn sobolanului ala sa plece din camera pentru a n-e lasa singuri, - punct si alta propozitie - El deobicei le incerca al doilea - ar fi sunat mai bine daca ai fi inlocuit "al doilea" cu "dupa mine" Big smile -, dar si asta e alta poveste, si nu vreau sa intru in imanunte - "amanunte" - needetaliate - ar suna mai frumos daca ai pune "neimportante" Big smile - .[space]Hmm?[space]Cum de nu m-am gandit la ea pana acum?[space]Cred ca stiu si de ce![space]Sasuke Uchiha nu se uita dupa purecii, desi arata foarte bine acuma.[space]Este mai inalta, picioare lunggi, sanii nu stiu ce sa zic ca doar nu am dezbracat-o, nu inca, dar din profilul asta pare destul de: “buna”. Are acelas par roz doar ca e pana la umeri si nu mai poarta bandala. - "bandana" -

- prea mult spatiu lasat Neutru -

[b]Poarta o bluza, mulata, roz,o fusta neagra c-am mini si sandale, iar parul il are desfacut.[space]Sakura, Sakura mereu ai fost o povara pentru echipa. - punct si se incepe alta propozitie - Nici nu stiu ce ai - acel "i" nu are ce cauta pentru ca Sasuke nu i se adresa ei, ci facea un monolog, ai inteles? -cautat in ea, probabil cauta aici, probabil - ce e cu portocaliu trebuie ster pentru ca e in plus - si-a ratacit papusica Barbie si o cauta, iar fara sa vrea obsedata a intrat in echipa.[space]Acolo nici nu era locul ei, - punct si alta propozitie. Am si obosit sa tot scriu asta Neutru - am auzit ca este medic ninja.[space]Il am pe Kaboto - "Kabuto" - de ce mi-ar mai trebui ea?

[b]-[space]Ce vrei?Ma intreaba ea rece si dur, - punct si alta propozitie - Da vezi sa nu![space]Ea rece si dura?

O fac direct nu am nevoie de cine stie ce introductii - "introduceri". Ok, m-ai facut sa cred ca Sasuke e analfabet... Neutru - de acest fel si i-o tai repede.
    [b]-[space]Stii ce? - se incepe alta propozitie dupa semnul intrebari - Patul e mai inainte ia-o tu inainte - repetitie... Ai fi putut inlocui primul "inainte" cu "fata". Asa ai evita repetitia si ar suna mai bine Smile - , dezbracate fa-te comoda, dar nici prea comoda ca ma plictisesti!

[b]-[space]Uite ce e Uchiha, nu am chef de glumele tale de tot rasul si lasa-ma sa plec, daca nu, cine stie ce as putea sa iti fac!

[b]Cum ea?[space]Si cu-i mie? - Nu e bine formulat si sunt prost puse semnele de punctuatie! Sad Ar fi fost mai bine spus astfel: "Cine? Ea sa-mi faca mie ceva?" Smile -Ar trebuie sa se - ea pe ea insusi nu are cum sa se invete Laugh - invete bunele maniere, iar tremurul vocii ei indica atata - nu era nevoie sa scrii si acest "atata", decat daca ar mai fi urmat sa mai scrii ceva - frica.[space]Cu viteza sunetul o iau de mijloc si nici intr-o secunda ajungem la bunul meu prieten, “patul” Si - in loc de "Si" ar trebui pus "unde" Big smile - o trantesc.[space]Se uita speriata la mine. - aici, teoretic ar fi trebuit sa se puna punct, insa propozitia ar mai fi trebuit dezvoltata... - Ce-i fata? Ti-ai uitat curajul, tupeul, - in loc de ultima virgula trebuia pus un "si" Big smile -naobrazeala?
    Ooo! - este o interjectie, de aceea se pune dupa ea semnul exclamarii, ca sa stii. Acum se incepe alta propozitie Big smile - Stiu ce se petrece![space]E virgina, cica! - cum adica cica? Ia spus ea lui Sasuke ca e virgina si el nu o crede sau cum? Nu e tocmai bine pozitionat acel "cica". Neutru - [space]Doamne ce ma enerveaza, o face cu toti si cu “scumpitelul” ei nu o face?

[b]-[space]Stii ce domnule hormon?[space]Naruto este iubitul mei - "meu" - si daca afla ce imi faci vei plati scump, iar pretul nu este ieftin!

[b]Poate sa fie iubita cu-i i-o vrea, dar scopul scuza mijloacele![space]Iar scopul?[space]Setea mea de…
    Acceasta se ridica si ma imbratiseaza?[space]Da vezi sa nu!”virgina” - nu inteleg ce cauta asta aici.. Think - Dintr-o data ma trezesc cu un picior drept in ‘instrument”, Iar - "i" mic Big smile - acesta fuge cat o tin picioarele. N-are de cat, tunelul e protejat de genjutsu.[space]Nu va reusi

[b] Doamne, vrea sa ne jucam?[space]Tot eu o sa castig, stai linistita Sakura poti fugi, dar nu te poti ascunde![space]Ma ridic dintr-o stara - "stare" - nu tocmai placuta, dar si asta e alt detaliu neesential. - nu are ce cauta asta aici dupa parerea mea, iar propozitia ar trebui sa fie continuata cu urmatoarea propozitie plus elementul de relatie "si" - si ies repede si - daca ecel si e introdus, acesta va fi inlocuit cu "unde" pentru a nu se face repetitie - o vad stand pierduta uitandu-se in jur cautand iesirea.[space]Cred ca ar trebui s-o invat cu cine are de aface.[space]Formez chidori si o inunghi - "injunghi" - fix in abdomen.[space]Asa ti-a trebuit Sakura[space]!Iar acuma pana te faci tu bine.[space]O apuc de talie si mergem spre ascunzatoare.[space]Mergeam repede in nici 10 secunde am ajuns si il chem Kabuto.

[b] Acesta ma intreaba doar cu privirea ”ce vreau”.

[b] -[space]Vindec-o![space]Si am aruncat-o pe jos. Ccum am zis, nu-mi pasa de ea, exprima doar 2-3 ore in pat si atat.[space]Accesta o ia si o….[space]dezbraca?

[b] -[space]Cred ca ar trebui sa iesi![space]Cand ti-a adus-o Jugo nu era oricum intr-o stare prea buna, are vanatai, zgarieturi, o coasta rupta.

[b] -[space]N-o sa profiti de ea,[space]nu?[space]Intreb eu curios

[b] El da dezaprobator din cap si contino - "continua" - sa o dezbrace, dar in fine eu eram afara deci n-o vad. ,inca. - nu vad rostul acestei fraze... Mai mult face sa sune urat. Neutru -

C-am atat aici. Big smile
    Acum sa ne apucam de treaba noastra initiala.

Titlul: Nu imi exprima nimic. In romana el se traduce "Ce vezi?". E sec si pe mine una nu ma atrage. Incearca sa gasesti altul. Deocamdata nu cred ca se potriveste cu ficul, dar te sfatuiesc sa il schimbi, ok? Wink

Ideea: Este destul de intalnita partea cu Sasuke ca fiind un nesimtit pervers caruia nu-i pasa de cei din jur, insa partea cum ca el ar fi shinobi nu am intalnit-o pana acum. Sper sa mai dezvolti tu pe parcurs. Big smile

Naratiunea: In capitolul doi am avut impresia la un moment dat ca povesteste tot Sasuke, mai exact in primul paragraf. Apoi in in ultimul capitol corectat de mine, in loc de "a" ai scris "ai" ca si cum Sasuke ar fi vorbit cu Sakura, nu ar fi vorbit cu el insusi. Ai grija! Whistling

Descriere: Nu ai... Nici macar camera nu ai descriso, doar faptul ca era intuneric. Nu speram ca la Sasuke sa fie, insa ma asteptam ca macar la Sakura sa pui mai multa emotie. Pe mine nu ma prea interesa ce purta ea, poate doar sa-mi fac o idee cum arata, dar totusi e bine ca nu ai insistat cu descrierea vestimentara. Astept mai multa descriere sentimentala. Angel

Greseli de tastare / exprimare / punctuatie: Vai vai vai! Ai multe greseli de exprimare si punctuatie, dupa cum poti observa. Nici nu cred ca ti-ai verificat capitolele acelea sa vezi cum suna fiecare propozitie scrisa de tine. Incepi o idee si termini cu alta, ceea ce nu e in regula. Te sfatuiesc sa recitesti si sa ai grija cum formulezi fiecare fraza. Cat vine vorba despre greselile de puctuatie, te sfatuiesc sa te interesezi pe net cum trebuie puse acestea si sa citesti carti pentru a vedea cum sunt asezate acolo si vei constata ca sunt asa cum ti-am specificat eu. Pentru a te scuti de cautat, avem chiar aici pe forum un topic folositor si care te poate ajuta cu aceste probleme: Primii pasi pentru un fic de calitate Agrement

Dialog: Intr-adevar putin c-am sec. Ai fi putut sa-l transformi in descriere indirecta... Incearca sa-l eviti pe cat posibil pe viitor. Smile

Actiune: Nu e foarte grabita, insa ar decurge mai lent daca ai adauga mai multa descriere sentimentala. Wink

Estetica: Nu-mi place deloc. Sad Ai fi putut da un edit si sa stergi acele "[b]"-uri in plus daca le-ai sesizat. De asemenea nu lasi spatii intre semnele de punctuatie. Presupun ca ai observat ca ti-am pus intre paranteze patrate cuvantul "space" acolo unde trebuia sa lasi spatiu. Inafara de asta, nu colorezi tot ce ai scris si asta e enervant. Ti-as sugera sa lasi textul alb. Cand incepi un nou paragraf te-as ruga sa lasi un singur rand liber mereu. S-ar vedea mai frumos. Big smile

C-am asta e critica, sper sa te ajute sa te perfectionezi. Smile
    As aprecia daca ti-ai corecta capitolul drept multumire ca mi-am pierdut 2 ore pentru a ti-l corecta. Angel
    Mult succes in continuare! Big Hug

NEKKO

♥º° Kιαгα °º♥
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ♥º° Kιαгα °º♥ la data de Lun 23 Apr 2012 - 22:22

Sorry neko for capitol, dar am crezut ca ti l-am dat pe cel corectat, iar cand am vazut era prea tarziu...

Edit Nekko: Ai grija sa nu mai faci spam!

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Lun 23 Apr 2012 - 22:38

Mai bine mai tarziu decat niciodata! Wink
    Corecteaza-l, lumea continua sa-ti citeasca ficul, prin urmare, usuraza-le treaba. Whistling In fond, daca tii la ficul si cititorii tai, faci in asa fel incat sa atragi. Big smile
    Astept sa vad capitolul editat si bineinteles urmatorul capitol. Smile
    Te-am Big Hug

NEKKO

♥º° Kιαгα °º♥
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ♥º° Kιαгα °º♥ la data de Mier 25 Apr 2012 - 22:36

Deja lai corectat ar fii aiurea sa dau edit ar crede lumea ca m-am luat dupa tine asa ca lasa...

Chiar imi vine sa ma dau cu capul de pereti...

Asta e continua sa mergi inainte...

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 24 Aug 2012 - 14:15

Din cauza inactivitatii acest fic se inchide.
    Daca te decizi sa il continui, imi dai un p.m si se rezolva. ^^

Acum este: Dum 26 Feb 2017 - 14:15