╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Lady GaGa

Distribuiti

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Data de înscriere : 10/11/2011

Lady GaGa

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Mier 4 Apr 2012 - 14:21

Lady GaGa (nume real: Stefani Joanne Angelina Germanotta, nascuta la 28 martie 1986) este o cântăreață americană, câștigătoarea a cinci premii Grammy. La varsta de 19 ani a semnat primul contract cu o casă de inregistrări, dar obține succesul scontat abia dupa semnarea contractului cu Streamline Records ( o divizie a casei Interscope Records). Sub contract la Interscope Records, a lucrat drept compozitoare pentru mai mulți artiști, precum Fergie, Britney Spears, Madonna, Black Eyed Peas si Pussycat Dolls, înainte ca puterea vocală să-i fi fost descoperită de către Akon care-i oferă un contract cu propria casă de discuri( Kon Live Distribution).

Informatii generale:

Nume: Stefani Joanne Angelina Germanotta
    Data nașterii: 28 martie 1986 (26 ani ~in prezent~)
    Locul nașterii: Manhattan, New York, S.U.A.
    Gen muzical: PoP, Dance- PoP, Electro-PoP, R&B, Hip-Hop
    Tipul de voce: Contralto

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Lady GaGa inainte

Lady GaGa ~ Just DanCe ~

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 09/09/2011

Re: Lady GaGa

Mesaj Scris de Domino la data de Mier 4 Apr 2012 - 23:16

ce prostana ii si asta. Ce bine ii statea satena si cu parul lung, si de avea extensii, acum, in prezent zici ca a devenit mumie asa de ciudat arata. Nici in just dance nu ii sta rau, bretonul ala in fata o arata mai plinuta si ii sta foarte bine. Acum a slabit o gramada. Sa o compare cineva cu o poza din just dance si acum cu una din Born this way unde se vede bine silueta ei. Nici eu nu is grasa, dar nu inteleg obsesia ei de a slabi. Are o voce frumoasa, frumoasa a fost si ea dar aum arata mai mult decat ciudat.

Calliope
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 17/10/2011

Mesaj Scris de Calliope la data de Joi 30 Aug 2012 - 20:39

lady gaga.....e o artista talentata, si destul de draguta, consider eu. Spun ca ar fi mult mai draguta daca nu s-ar prosti, si nu s-ar chinui sa iasa in public cu haine excentrice si tot felul de porcarii, si tunsori si coafuri extravagante...insa asta cred ca e stilul ei asa ca nu am ce comenta....nu cunosc look-ul ei dinainte, cu parul saten, lung, dar era draguta si atunci....

Are o voce superba, mai ales live, si mi se pare ca are un mic accent frantuzesc, nu stiu de ce, cand am vizionat un video cu Marry the night live, asa mi s-a parut....imi plac cateva din melodiile ei, insa pe unele precum Judas, am incetat sa le mai ascult...

Mi s-a parut ca are o influenta usor satanica in melodie...adica Judas inseamna Iuda-tradator...Mami mi-a zis ca prin Judas a vrut sa spuna ca s-a indragostit de un tradator, dar cel care il interpreta purta o coroana de spini din aur, si intr-un fel, cu toate ca era una din melodiile mele preferate, m-am incapatanat si nu am mai ascultat-o, din propriile motive religioase...

Am urmarit niste video-uri in care aparea la concertul din Romania din 16 august. A parut foarte relaxata si le-a vorbit in engleza , foarte deschis , fanilor, ba chiar s-a plimbat cu 2 copii pe scena, o fetita si un baiat, pe care i-a rasucit in brate, si s-a jucat cu ei, si le-a dedicat ultima melodie : Marry the night, dandu-i fetitei un ponei de plus, desi fata avea vreo 15 ani[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] mi-am mai imbunat parerea despre ea atunci cand am vazut asta, dar tot umpic ciudata ramane, dar hiturile ei Bad romance, Alejandro, Born this way, Marry the night, Poker face, Just dance, Love game...tot imi plac...

Temari
    Banat

Data de înscriere : 23/08/2012

Mesaj Scris de Temari la data de Dum 16 Dec 2012 - 13:13

Se chinuie sa iasa in evidenta facandu-si operatii cu botox. Cred ca peste tot are si asta botox ca si Dragusanca.
    Are voce draguta, doar ca face videoclipuri po*no si iti e si scarba sa te uiti la ele.
    Mie mi se face scarba deja de ea cu toate hainele pe care le poarta. Cand da concert in Romania nu au voie copii sub 18 ani fiindca e dezbracata. A fost concert Lady GaGa.
    Ce sa zic? Hainele si machiajul multprea excentrice. Nu prea am ce zice despre ele.Este o vedeta. Asa sunt toate.

Unchained
    Nou venit
    Nou venit

Sex : masculin

Data de înscriere : 16/10/2012

Mesaj Scris de Unchained la data de Mar 19 Feb 2013 - 14:44

Aoleo, ce bine ii statea satena! O_O Acum, parul in toate culorile, cheala mai nou O.o si mii de operatii. Poate ca a facut toate astea pentru a fi mereu subiect de barfa. Think Sa fie in centrul atentiei. xD Sau poate nu a fost alegerea ei, adica stim cu totii ca 99% dintre vedete, fie ele romane sau straine, sunt controlate mereu de care impresari, manageri etc. Sau poate le-a facut din prostie. -.- Conteaza ca macar are voce buna. Think Si Temy, mie imi plac clipurile ei. xD

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Vin 31 Mai 2013 - 17:29

Ii ador vocea, este minunata la acest capitol, nu degeaba e Regina Muzicii Pop. Chestia care nu imi place la ea este ca e ciudata, subiectul de barfa din toate revistele. Pe bune, in orice cumpar de, numai stiri despre ea gasesc. Si ii statea minunat satena! De ce si-a distrus asta?O.o
    Ce oameni...

sakura chan
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 21/02/2012

Mesaj Scris de sakura chan la data de Sam 29 Iun 2013 - 14:42

Si mie imi place Lady Gaga, dar sincer ii statea mult mai bine la inceput. Vocea ei este foarte frumoasa dar si ea este. Melodiile ei sunt foarte bune, si cu look-ul este prea strigatoare.

Acum este: Mar 17 Ian 2017 - 4:41