╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Intrebari/ Nelamuriri?

Distribuiti

Rose
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 08/04/2011

Topic Important Intrebari/ Nelamuriri?

Mesaj Scris de Rose la data de Dum 25 Mar 2012 - 20:59

Daca aveti vreo intrebare/ nelamurire postati aici si va voi raspunde cat pot eu de repede.
    Si ca sa ma asigur ca nu va apucati sa intrebati dar cum si unde putem deschide un rpg va raspund acum.
    Daca aveti idee de RPG, ma contactati printr-un mesaj privat si imi ziceti ideea si in special titlul povestii, iar eu voi vorbi cu Rallu ca sa faca o sectiune speciala pentru acea poveste!

Alte lucruri intrebati aici!

BerryHD
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 01/11/2013

Topic Important Re: Intrebari/ Nelamuriri?

Mesaj Scris de BerryHD la data de Vin 1 Noi 2013 - 22:59

Daca acum mi-am facut personaj si deja povestea este mult in fata, cum o sa-mi introduc personajul in poveste? O sa ma prezint in rpg ca fiind elev nou sau incerc sa prind din mers actiunea?

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Topic Important Re: Intrebari/ Nelamuriri?

Mesaj Scris de Rose la data de Vin 1 Noi 2013 - 23:10

Bună! *hug*
    În primul rând vreau să îţi spun bine ai venit.
    În al doilea rând, ai spus că ţi-ai făcut personaj la rpg. Ei bine, eu nu văd fişa acelui personaj. Ca să nu mai zic că nu ştiu la care rpg te referi: departe de normalitate [care este aproape de final] sau ADN de spion. Tu, deocamdată, nu ai fişa formată ca toţi ceilalţi jucători.
    Te duci la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [fie pentru ADN, fie la departe de normalitate] şi acolo ai un model de fişă [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] . Îţi vei deschide un alt topic şi respecţi acea fişă model.

După care, introducerea. Cum să îţi bagi personajul în acţiune... te-aş sfătui să fii la curent cu acţiunea, cu ce se postează-adică să citeşti- şi după poţi să îţi faci ce introducere vrei. Fie spui că eşti o persoană nouă, fie spui că eşti de mai mult timp în organizaţia Black Cat sau în ASI doar că ai fost plecată la Roma [e un exemplu]. Aici este doar dorinţa ta. Nu contează cum atâta timp cât intri şi ştii pe unde suntem cu acţiunea.

Sper că te-am ajutat. Succes!
    p.s: dacă mai ai şi alte nelămuriri nu ezita să întrebi.
    Pupici şi o seară cât mai faină!

Acum este: Vin 2 Dec 2016 - 19:57