╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Ce parere aveti despre profesorii care nu stiu sa impuna autoritate elevilor?

Distribuiti

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Data de înscriere : 09/09/2011

Ce parere aveti despre profesorii care nu stiu sa impuna autoritate elevilor?

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 24 Mar 2012 - 17:10

Ei bine, asta mi se pare un subiect important despre scoala si profesori. Sunt sigura ca fiecare are sau a avut sau va avea un profesori sau mai multi care nu stiu sa impuna autoritate elevilor. Eu am doua profesoare la liceu de care toti elevii isi bat joc. Faza e urmatoarea, ele nu stiu sa impuna autoritate. Una e tanara si se crede printesa modei, daca cineva nu observa ceva nou la ea, spune ea singura. Asta nu e atitudine de profesor. Hai sa zic ca e bine ca un profesor sa comunice cu elevii, dar de ea isi bat joc multi elevi, mai ales aia de a dousprezecea. Unu ia spus o data ca daca ii da trei ii baga p**a in gura, si nu ia dat. Eu am mai avut profesoare tinere, dar au stiut sa se impuna si sa disciplineze la ore elevii. Cand am engleza cu aia tanara, asa isi bat joc si colegii mei de ea, ma rog, astia inca is nimica ca nu zic prostii la ora si nici nu o ameninta, doar ca nu o asculta, nu invata, nu ii intereseaza. fac ce vor, intr-adevar, dar nu ii spun lucruri ca ala dea 12-a. Cealalta profesoara e noua in scoala, si e ceva mai in varsta. E tanara si ea, dar are deja vreo 32,34 de ani. Din nefericire, nici ea nu stie sa se impuna la ore. Cand colegii mei spun prostii, glume nesarate, ea doar rade si nu le face nimic, fiidca nu ii poate opri. Am vazut cu ochii mei ca si picii de a 9a rad de ea si nu isi fac temele. Voi ce parere aveti despre acest gen de profesori? Eu sunt cuminte la orele lor, la fel si colegele mele si invatam, dar restul?

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 10/11/2011

Re: Ce parere aveti despre profesorii care nu stiu sa impuna autoritate elevilor?

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Sam 24 Mar 2012 - 20:51

Si eu am profesoare tinere, dar cu ele nimeni nu se comporta chiar asa... Astia de la mine din clasa sunt cei mai rai din scoala, adica pe bune... Din clasa a 5-a toata scoala a auzit de ei.
    La desen avem o profa blonda, dar ce mai blonda! Se vede ca nu e buna de nimic... Vine la ora, ne spune ce avem de facut, iar apoi ne lasa sa mancam, bem apa, sa ne plimbam prin clasa si cam orice e posibil. In ora ei toti baietii se joaca si injura de mama focului dar pe ea nu o intereseaza.
    Si la muzica... Avem o babaciune care vinde la ora, ne tine miliarde de predici, apoi ne lasa sa invatam la alte materii, sau ne lasa sa mancam, ea stand linistita la catedra si asculta muzica la casetofonul clasei. Ce mai profesori!

Lucifer
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 18/08/2011

Re: Ce parere aveti despre profesorii care nu stiu sa impuna autoritate elevilor?

Mesaj Scris de Lucifer la data de Sam 24 Mar 2012 - 23:37

si eu am niste profesoare de toata.....mai bine tac=))

Profa de desen o tampuita si jumatate nici un copil nu o rspecat nci macar eu ..uneori pt ca ii o scorpie...uneori. deci am o colega care nu are cei 7a ani de acasa..o faca in toate felurile...o face uneoir proasta pe fata,se plimba prin clasa si profa nu face nimik..ce daca ii da 4 face mai rau.

Profa de fizica ce sa va spun ii o tampita si jumatate..deci daca eu sau alt coleg facem ceva imediat ne asculta si ne da nota mica...dar daca fata fara cei 7 ani de acasa face ceva..nu zice nimik...nu ii zice nimik..si zice ca ii afce dracu stie ce fisa...dar curios e ca fisa aia ori nu mai ajunge ori profa nu stie alfabetu=))

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Lun 23 Apr 2012 - 16:26

Daca nu stie sa se impuna nu e vina mea. Asta invata la pedagogie prin primii ani. Atunci meseria ei nu e de profesoara.
    Am avut si profi de acestia, dar prin generala. Bine si una la engleza in 9-10. Faza e ca eu sunt intensiv engleza si in 9-10 am avut engleza pe grupe, eh si eu la grupa mea aveam o profa care nu asculta nimeni, dar asa de felul ei era de treaba. Ne asculta, ne dadea sfaturi. Cand era vorba sa predea nu o asculta nimeni, dar daca gaseam un subiect de dezbatere atunci pierdeam o ora Laugh
    Profii mei stiu sa se impuna si oricum eu sunt la liceu teoretic, clasa noastra este cea mai buna din liceu si nah.. e si normal sa avem profi pe masura. Noi, avem aproape toti 18 ani si suntem mai copti la mine.

In generala am avut profe care le-am scos plangand din clasa, in una am bagat spaima. Ca ii era teama sa intre in curtea scolii ca sa isi ia baietelul si doar din cauza noastra. Asta e si normal - trasnai de copii mici Laugh
    Atata timp cat eu invat, nu imi pasa ce fac restul. Daca mie imi preda ce are de predat poate sa o f**a unu si in fata clasei - aici fac referire, in special, la profii care sunt pe obiectul la care dau examen.

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 09/09/2011

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 28 Apr 2012 - 18:49

mda, si eu sunt la un liceu teoretic Rose.. Eu sunt la cel mai greu profil posibil, mate info, iar clasa mea are tot profesori de masura, dar ca si in cazul tau Rose, tot cu profa de engleza avem probleme ca e tanra si nu stie decat moda, si sa nu mai zic si eu de aia din generala ca faceam ce vriam la orele lor. La noi nu s-a intamplat sa planga profesoarele, dar eram destui tot pe la director.

E sofisticată mă ♥
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 27/04/2012

Mesaj Scris de E sofisticată mă ♥ la data de Lun 30 Apr 2012 - 16:51

Sunt niste fraieri si asa o sa ramana. Ii urasc din toata inima mea si ma intreb cum de au mai intrat in invatamant. Nu ne invata nimic, si vin la ora doar ca sa-si primeasca salariul mizer. Sunt la liceu, la matematica informatica, si nu am avut niciun profesor aiurea aici, la liceu. In schimb, la scoala genarala, erau o multime de profesori. La anumite materii n-am avut baza, si s-a simtit chiar bine, avand in vedere ca nici acum nu ma descurc la fel de bine ca la celelalte materii. Si nu a fost din cauza ca nu am invatat eu, ci din cauza ca profesorii mei cica isi faceau materia, cand de fapt nu faceau nimic la ore, pentru ca era galagie. Si de ce era galagie? Pentru ca ei nu stiau sa se impuna.
    Sunt total impotriva lor. Sa-i dea afara din invatamant, ca ala nu e locul lor!

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Mar 7 Mai 2013 - 10:18

Ii urasc. Mi s-a intamplat prima data in clasele 1-4. Nu faceam mai nimic la ore cu invatatoarea si probabil s-ar fi simtit rau acum. Dar am facut meditatie din clasa a treia. Deci cum s-ar spune, eu invatam acasa. La scoala degeaba ma duceam. Nici nu stiu de ce nu m-a mutat mama. A doua oara s-a intamplat in clasa a cincea si a sasea, faceam istorie cu directorul si nu venea decat zece minute la ora. Dar in acele cateva minute ne preda doua pagini de nici n-apucai sa scri si nu asculta pe nimeni. Notele le primeam de nu stiu unde, si bineinteles ca nimeni nu invata. Nu era bun de nimic si toata lumea radea de el. Anul asta, a saptea ne-a dat alta profesoara care e rea si e greu sa recuperam ceea ce noi n-am invatat doi ani. Am o mare pica pe ei pentru ca o sa-mi fie greu si in liceu, sunt sigura. Astfel de profesori n-ar trebui sa predea nici macar sport!

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Lun 20 Mai 2013 - 20:33

Intr-adevar, profesoara mea de engleza este asa. E foarte tanara, e primul an de predare a acestei limbi. Toti colegii mei o iau in ras ca e mica de statura, ii comenteaza la ora, se stramba la ea, ba chiar o fac in toate felurile in fata.
    Sarmana, vad de la o posta ca mai are putin si plange, dar eu o respect ca are studii superioare si este o persoana intelectuala, dar ce sa la faci desteptilor din clasa mea.
    Ar trebui sa invete sa se impuna mai mult, sa aibe si putina autoritate fata de elevi, dar e greu. Mereu e luata in ras... Dar si cand le tranteste un doi fara ca nimeni sa stie, numai se trezesc corigenti [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]Dar, ei tot asa se comporta. Eu prefer sa fiu cuminte la ora ei, caci stie ce face si o respect foarte mult, de ceilalti, treaba lor.

Acum este: Mier 7 Dec 2016 - 18:20