╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Vampir si gentleman(+18)

Distribuiti

giagica chean
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 09/09/2011

Vampir si gentleman(+18)

Mesaj Scris de giagica chean la data de Lun 19 Mar 2012 - 21:07

Cap.1:,,Vizita"
    Era o zi frumoasa in Londra, strazile erau aglomerate de oamenii cu diferite probleme, printre ei se afla o fata cu parul roz ca al florilor de cires si ochii asemeni ierbii proaspete rasarite primavara, pe ea o chema Sakura si are 19 ani, aceasta se indreapta spre apartamentul unde locuieste cu chirie de cativa ani decand parintii ei au murit intr-un accident de masina. Aceasta merge ce merge si ajunge in fata unui bloc murdar , dar nici inantru nu era mai presus, mucegai pe toti peretii si tot felu de scarbetenii. Aceatsa intra in apartamentul ei unde inchide usa in urma ei, isi pune geaca in cuier, merge spre camera ei tinand in mana un zir ain care cauta la locuri disponibile de munca. Se pune pe pat si ia ziarul deschizandul la pagina corespunzatoare. Se uita peste tot si ii trage atentia un anunt in care scrie ca se cauta o fata tanara in care sa faca curat intr-o vila mare stil castel.
    Sakura: Mama, ce-ar fi daca m-as repede repede sa dau o proba ca nu mi-ar strica un loc de munca, deoarece am nevoie de bani ca sa imi platesc chiria si consumatia zilnica. Ma insrept spre baie imi fac un dus scurt dupa care ies si imi aleg o pereche de colanti maronii, o bluza alba ce vine putin sub fund si paltonul meu portocaliu, iar in picioare imi iau o pereche de cizme mai scurte imblanite de culoare maroni. Fiind inca dimineata cred ca mai primeste. Ma uit pe adresa si vad ca e cam departe si mi-ar lua prea mult timp daca as merge pe jos asa ca merg cu metroul ca nu am atatia bani de taxiu. Dupa cam o ora de mers cu metroul ies afara si ma indrept spre casa aceea, dupa ce am mers ceva timp pe jos ajung in fata unei vile mare, ce vila e ra mare cat un conac, merg cu sfiala in curte indreptandu-ma catre usa unde bat cand ajung. Stau si astept pana mi se deschide usa, in fata mea apare un barbat cam de 20-22 de ani, bine facut, cu parul ciufulit si negru si ochii ca pana corbului unde te pierdeai usor dup ce il admir acesta ma trezeste din visarea mea si ma intreaba cu ce ocazie pe la el acasa.
    - Buna ziua, am vazut ca ati dat anunt in ziar ca cautati o femeie tanara in care sa va faca curat, spun eu admirand casa facuta cu bun gust darcam murdara si gradina pot spune ca parca era moarta
    -Da, am dat, intra ca este frig afara, imi spunebrunetul dandu-se din usa pentru ami face loc sa intru.
    -Aaa, scuze eu nici nu m-am prezentat, ma numesc Sasuke Uchiha, off ce frumos este
    -E..eu.. ma numesc Sakura Haruno si am 19 ani, si stiti de ce am venit aici, ii spun eu cam tida si cu vocea tremurand
    Acesta numai spune nimic si ma intreaba daca vreau ceva de baut ii spun ca as dori un pahar de ceai pentru a ma mai incalzi, incep ami freca mainile si cred ca nu s-ar supara daca m-as aseza langa semineul aprins, zis si facut ma ridic usor si ma asez langa semineu asteptandu-l pe Sasuke cu cana cu ceai, dupa vreo 5 minute acesta vine in camera se aseaza pe fotoliu dandu-si sacoul de la costumul negru cel purta, pune 2 cani pe masuta din fata a doua fotolii si-mi spune ca ceaiul este gata. Ma asez in fotoliu si gustand din ceaiul de fructe de padure, aoi ma iau la vorba cu brunetul, nu-mi dau sema ca este tarziu si cand ma uit la ceas vad ca este ora 19:50.-Mama sa facut destul de tarziu, eu imi cer scuze dar trebuie sa plec acasa ca sa facut tarziu......
    -Daca doresti poti ramane la mine acasa peste noapte, si ai putea dormi in una dintre camerele pentru oaspeti, eu numai spun nimic si doar dau un afirmativ din cap.
    Acesta ma conduce la o camera mare, iar cand usa se deschide raman cu gura cascata, camera in alb si negru, cu un pat dublu cu asternuturi negre si o blanita alba pe marginea patului, intru in camera analizand fiecare particica a camerei, dar sunt trezita din acest vis de catre Sasuke care imi ureaza un noapte buna si-mi mai zice ca daca doresc ceva doar sa-l stri si acesta va veni cat de repede ppoate, imi zamnbeste cald apoi iese pe usa.

Bonnie o_o
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 01/02/2012

Re: Vampir si gentleman(+18)

Mesaj Scris de Bonnie o_o la data de Mier 21 Mar 2012 - 14:21

Trebuie sa il continui ficul deoarece este super dragut si imi place foarte mult te pricepi fato pana atunci astept next-ul please punel rapid te pup dulce ca o savarina cu o ciresica deasupra! Next Next Next Kiss Kiss Kiss

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 22 Mar 2012 - 22:32

@giagica chean a scris:Cap.1:,,Vizita"
    enter
    Era o zi frumoasa in Londra, strazile erau aglomerate de oamenii cu diferite probleme, printre ei se afla o fata cu parul roz ca al florilor de cires si ochii asemeni ierbii proaspete rasarite primavara, -puteai sa incepi frumusel propozitie noua caci fraza asta nu are lagatura ci prima-pe ea o chema Sakura si are 19 -nouasprezece-fara numere-ani, -propozitie- aceasta se indreapta spre apartamentul unde locuieste cu chirie de cativa ani-virgula- decand parintii ei au murit intr-un accident de masina. -ce faci, de ce schimbi timpul atat de brusc? Ar trebui sa lasi tot la imperfectul simplu, nu are sens si nnu e prea corect-Aceasta merge ce merge si ajunge in fata unui bloc murdar , dar nici inantru-inautru- nu era mai presus, mucegai pe toti peretii si tot felu-felul sau puneai apostrof- de scarbetenii-ce cuvant e asta, poate inca nu am am auzit eu de noua versiune a cuvantului " scarbosenii"-. Aceatsa-aceasta- intra in apartamentul ei unde inchide usa in urma ei, isi pune geaca in cuier, merge spre camera ei tinand in mana un zir ain-ce vor sa semnifice cuvintele astea doua- care cauta la locuri disponibile de munca. Se pune pe pat si ia ziarul deschizandul-deschizandu-l- la pagina corespunzatoare. Se uita peste tot si ii trage-atrage- atentia un anunt in care scrie ca se cauta o fata tanara in care sa faca curat intr-o vila mare stil castel-stil castel, ai inca de lucrat-.
    enter
    Sakura: Mama, ce-ar fi daca m-as repede repede sa dau o proba ca-caci, suna asa de urat,"Ca"- nu mi-ar strica un loc de munca, deoarece am nevoie de bani ca sa imi platesc chiria si consumatia zilnica. Ma insrept-indrept- spre baie imi fac un dus scurt dupa care ies si imi aleg o pereche de colanti maronii, o bluza alba ce vine putin sub fund si paltonul meu portocaliu, iar in picioare imi iau o pereche de cizme mai scurte imblanite de culoare maroni-maronie-. Fiind inca dimineata cred ca mai primeste. Ma uit pe adresa si vad ca e cam departe si- suna urat sa tot repeti cuvantul "si", putea mai bine sa incepi fraza noua- mi-ar lua prea mult timp daca as merge pe jos asa ca merg cu metroul ca-caci sau fiindca, ai o multime de variante- nu am atatia bani de taxiu. Dupa cam o ora de mers cu metroul ies afara si ma indrept spre casa aceea, dupa ce am mers ceva timp pe jos ajung in fata unei vile mare-mari, ar trebui sa sti sa faci acordul corect Big smile -, - propozitie noua, vorbesti deja despre altceva-ce vila e ra-ce e cu cele doua cuvinte, sunt fasra sens acolo, nu stiu ce ai vrut sa scri, dar ai putin mai multa grija- mare cat un conac, merg cu sfiala in curte indreptandu-ma catre usa unde bat cand ajung. Stau si astept pana mi se deschide usa, in fata mea apare un barbat cam de 20-22- fara numere, ci cu litere, asa e frumos- de ani, bine facut, cu parul ciufulit si negru si si -iarasi ne repetam--puteai incepe de aici o alta propozitie-ochii ca pana corbului unde te pierdeai usor-puteai si aici sa incepi o propozitie noua sau sa pui virgula sau orice altceva ca sa faci o legatura-dup ce il admir acesta ma trezeste din visarea mea si ma intreaba cu ce ocazie pe la el acasa.
    enter-
    - Buna ziua, am vazut ca ati dat anunt in ziar ca cautati o femeie tanara in care sa va faca curat, spun eu admirand casa facuta cu bun gust dar-space-cam murdara si gradina pot spune ca parca era moarta
    -Da, am dat, intra ca este frig afara, imi spune-space-brunetul dandu-se din usa pentru a-cratima-mi face loc sa intru.
    -Aaa, scuze eu nici nu m-am prezentat, ma numesc Sasuke Uchiha, off ce frumos este-ce e asta, gand, continuare? Nu are nici macar semnul de punctuatie dupa el, ai grija honey, daca e separata de dialog, incepi cu litera mare-
    -E..eu.. ma numesc Sakura Haruno si am 19-nouasprezece- ani, si stiti de ce am venit aici, ii spun eu cam tida-timida, noroc ca mi-am dat seama ce vrei sa scri Big Hug - si cu vocea tremurand-unde e semnul de punctuatie?-
    enter
    Acesta numai spune nimic si ma intreaba daca vreau ceva de baut ii spun ca as dori un pahar de ceai pentru a ma mai incalzi, - propozitie noua-incep a-cratima-mi freca mainile si cred ca nu s-ar supara daca m-as aseza langa semineul aprins, -propozitie noua-zis si facut ma ridic usor si ma asez langa semineu asteptandu-l pe Sasuke cu cana cu ceai, dupa vreo 5-cinci- minute acesta vine in camera-virgula ca e enumeratie- se aseaza pe fotoliu dandu-si sacoul de la costumul negru cel purta, pune 2-doua- cani pe masuta din fata a doua fotolii si-mi spune ca ceaiul este gata. Ma asez in fotoliu si gustand din ceaiul de fructe de padure, aoi -apoi-ma iau la vorba cu brunetul, nu-mi dau sema ca este tarziu si cand ma uit la ceas vad ca este ora 19:50.- nouasprece zi cincizeci de minute-
    enter-
    -Mama sa facut destul de tarziu, eu imi cer scuze dar trebuie sa plec acasa ca sa facut tarziu......
    -Daca doresti poti ramane la mine acasa peste noapte, si ai putea dormi in una dintre camerele pentru oaspeti,- un cuvant de legatura nu strica, ca sa se vada ca e continuarea dialogului- eu numai spun nimic si doar dau un afirmativ din cap.
    enter
    Acesta ma conduce la o camera mare, iar cand usa se deschide raman cu gura cascata, camera in alb si negru, cu un pat dublu cu asternuturi negre si o blanita alba pe marginea patului, intru in camera analizand fiecare particica a camerei, dar sunt trezita din acest vis de catre Sasuke care imi ureaza un noapte buna si-mi mai zice ca daca doresc ceva doar sa-l stri-strig- si acesta va veni cat de repede ppoate-poate-,- propozitie noua- imi zamnbeste -zambeste-cald apoi iese pe usa.

Deci sunt foarte multe chestii putin cam in neregula, dar nu exagerat.
    In primul rand titul este foarte elegant si bine ales. Ma gandesc ca Sasuke e gentlemanul fiindca din prima parte se comporta ca un domn.
    Ideea si subiectul, ei bine, inca nu stiu despre ce e borva sau despre cei vrei sa faci. tot ce pot sa fac e sa imi foemez o imagine din titlu si e aceea sa e cu domnul Sasuke Vampir, iar Sakura e domnita aflata la ananghie, ca de obicei. Cred ca e original primul capitol oricum, caci nu prea am intalnit idee cu castel. Daca Sasuke e vampirul, banuiesc ca ai facut asoceierea dintre castel si vampir datorita legendelor.
    Naratiunea, sunt cateva hopuri si aici. In primul rand, nu ai prea spus cum Sakura calatoreste. Naratiunea e un reper important in carti cat si in ficuri. E usor si grabita fiindca deja Sasuke e si dragut cu ea.
    Nu stai prost nici la capitolul descriere dar nu prea dai detalii despre nimic. In primul rand, scri ca in ziar e vorba de un castel, apoi, Sakura se trezeste in fata unei vile, pari care dintre ele? Apoi, nu ai descris aproape deloc orasul Londra. Ai scri doua trei randuri si atat. Puteai scrie de exemplu in ce zona a orasului se afla Sakura, despre aglomeratie. despre oamenii de pe strada ca sunt galagiosi grabiti. Si desigur, Sakura apare asa prea dintr-o data. Ar trebui sa precizezi varsta inaintea numelui pentru mai mult suspans. Iarasi, nu ai spus nici cum mor parintii Sakurei. Puteai sa faci o referire mai mare si sa scri cum s-a intamplat accidentul, cine era de vina, ce a simtit Sakura atunci si cand s-a intamplat. Nici cartierul in care aceasta locuieste nu e prea descris. Puteai sa adaugi faptul ca parintii Sakurei au ajuns acolo fiindca.... Ai fi putut sa descri si alte gladiri, de exemplu daca erau sobolani, gunoaie, blocurile daca erau darapanate aproape de stricare, Ai scris ca si inauntru era la fel ca pe din afara blocul, puteai scrie ca holurile erau murdare, vopsiti in nu stiu ce culoare care sta sa cada jos. Nici apartamentul Sakurei nu e mult descris, eu nu stiu daca e curat sau murdar, apoi, de ce nu ai descris putin drumul Sakurei pana la gara de metrou? De asta ai grabit actiunea, fiidca nu ai suficienta descriere. Dintr-o data ma trezesc in fata vilei lui Sasuke, acolo ai mai descri ceva, la fel si camera Sakurei, mai spre sfarsit parca ai pus mai multa descriere.
    ei bine, despre personaje ce pot sa adaug? Sakura se pare ca are tic verbal fiindca foloseste des cuvantul :mama. Este foarte bine fiindca asta ajuta la constructia ei ca personaj stereotip. Imi place faptul ca dansa e timida si calma. Sasuke e cu adevarat un domn. Totusi, puteai sal faci sa para usor mai rece, dar ma rog il modelezi cum vrei. Eu m-am obijnuit cu el sa fie dur, rece si nemilos.
    M-ai de lucrat si la aspect fiindca nu ai lasat enter deloc. Daca nu eram eu, altcineva ti-ar fi spus. Enter se lasa inainte si dupa dialog sau alineat, de asemenea nu ai lasat enter nici dupa titul capitolului
    Cat despre greselile de ortografie ai destule. Faci propozitii prea lungi si ni sti cand sa te opresti. Ai mai mare grija te rog.

eu am terminat cu critica. acum, ca unsimplu membru iti urez succes si sa ma anunti cand pui nextul. Sti ca iubesc Big Hug , nu?

giagica chean
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de giagica chean la data de Vin 23 Mar 2012 - 8:07

si eu da am cateva probleme cu calculatorul mi se opreste si nu prea apuc sa scriu un capitol da cand reusesc il pun va jurr;):x si eu va iubesc:))

giagica chean
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de giagica chean la data de Dum 25 Mar 2012 - 22:07

Cap:II:Mutatul si surprizele:

Sakura: Dupa ce ma pun in pat imediat somnul ma cuprinde si adorm.
    Sasuke: Off este asa de frumoasa fata asta sakura, da pacat ca ea este un muritor si s
    unt rare
    cazuri in care un vampir sa indragostit de un muritor.
    Dupa ce o conduc in camera cobor jos ma asez pe fotliul sangeriu aflat langa
    semineul aprins, citind o carte in limba greaca, noi de mici am fost invatati la
    scoli speciale pentru noi mai multe limbi deoarece un vampir are mintea foarte dezvoltata.
    Ma uit la ceas si arata ca este ora 00:30 si mei mie cam foame, ma ridic de pe scaun si
    merg sa imi iau palronul meu negru si ies afara dar ca sa nu ramana rozalia singura
    rog o prietena
    de a mea roscata pe nume Karin ca daca se trezeste Sakura sa nu vada ca este singura in casa.
    Ies pe usa si intru in masina mea neagra si dus am fost.
    Dupa o noapte lunga ma intorc acasa pe la ora 05:45 si vad ca roscata a plecat imediat
    cum am venit acasa.
    Ma pun la loc in fotoliu si ma gandesc ca daca o ia acum pe rozalie in timp ce doarm
    e si ma mut in castelul Bran din Romania, cred ca asa ar fi cel mai bine. Ma ridic si merg spre dormitor
    unde o iau pe sakura infasurata intr-o patura si ies afara unde ma trnasform intr-o
    bestie cu doua ghiare si piele mie de cloare albastra cu o cruciulita neagra pe nas.
    Incep a zbura deasupra muntilor, padurilor si tot asa pana cand dupa muuuult timp de zbor
    ajung si eu insfarsit la castel.
    Deschid usa si intru inauntru raman surprins cand simt o adiere calda si linistitoare din nauntrul castelului.
    Ma indrept spre o camera la nimereala si vad ca am intrat in dormitorul de langa al meu, o pun usor
    pe pat si ies din camera.
    Sakura: M a trezesc insfarsit si vad ca ma aflu in alta camera, ma ridic usor din pat analizand camera, respiratia icepe sa
    accelereze usor, inima o ia la galop si incep a ma speria din ce in ce mai tare. Deschid usa si ies repede si fug pe scrile si
    coridoarele lungi pana ajung intr-o camera unde il vad pe sasuke asezat pe fotoliu, merg spre el si ma asez in fata lui,
    si il intrb ca ce caut eu aici si unde suntem. Acesta imi raspunde ca suntem in Romania la castelul Bran unde e cealalta casa a lui.
    Ma mai linistesc putin dupa care acesta imi spune ca trebuie sa plece putin, imi lasa numarul lui de telefon in caz ca am nevoie de ceva.
    Ma mai uit prin cateva camere dar ma plictisesc deoarece sunt foarte multe, intru intr-un dormitor de langa al meu si observ ca este al brunetului,
    ma gandesc sa ii fac o surpriza si incep a strange cateva ustensile si fac curat in caetva camere unde le credeam importante dupa mine, dupa
    multe ore de munca, ma asez in canapea si ma uit la plasma mare ce este un LCD. Pe usa isi face aparitia brunetul care avea in mana o punga, vine
    spre mine si mi-o ofera si imi zice ca sa ma imbrac cu ce este acolo deoarece mergem la o petrecere importanta, dau din cap afirmativ si plec
    spre camera mea, deschid punga de cadou si observ ca se afla o rochie neagra lunga pana in pamant cu spatele gol, manecile erau lungi si pe margilne avea niste pietre albe asemanatoare perlelor
    mici si foarte fine ce-ti furau ochii, ma machez nu foarte strident, ma incalt cu o pereche de tocuri negre subtiri cu putina platforma si cobor jos intr-un mod provocator,
    cand privirea mia fost atintita spre brunet observ ca acesta parca ma savura din priviri.....

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Mar 27 Mar 2012 - 19:34

Ma bucur ca cine a venit cu continuarea. Deja ai si trecut la castelul Bran, simt miros de patriotism adevarat in ficul tau, dar si la tine. Asa fato, mandreste-te ca esti romancuta sau si nu ai fi, nu e romania tara frumoasa?
    Mda am cam deviat de la subiect, dar nu are nimic. Domnul Sasuke e tare dragastos, foarte opus acelui Sasuke rece si dur din anime si majoritatea ficurilor. De ce nu ai mai pus atat descriere ca in primul capitol? In primul ti-a iesit chiar bine, doar ca nu ai prea scris despre sentimente. Si ai facut si un capitol cam scurt....
    Sa sti ca ma superi!!! Cred ca ai facut capitolul asta putin cam in graba, dar ma rog, pricep si eu ca nu iti merge calculatorul sau ca nu ai timp. Nici eu nu am! Dar te rog, data viitoare sa vi cu un super capitol, daca nu cer prea mult.

Chilotii♥bunicii
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 01/01/2012

Mesaj Scris de Chilotii♥bunicii la data de Mar 27 Mar 2012 - 20:52

hei ,

de ce te-ai oprit tocmai aici ?

adu o data nextul ala ,

astept cu nerabdare continuarea ,

sper sa ma anunti si pe mine

bafta si pupici

giagica chean
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de giagica chean la data de Mier 28 Mar 2012 - 23:53

Cap III: Spaima si pirderea:

Sakura: In camera era o liniste apasatoare, dar suntem treziti din visarea noastra de un claxon al unei masini care se afla in fata casei. Iesim afara si ne urcam in limuzina mare si neagra, in timpul drumului Sasuke desface o sticla cu sampanie unde imi toarna in paharul meu fin cu picior. Gustdin acel lichid spumos si dulce si pot spune ca este foarte bun. Dupa o jumatate de ora de mers cu masina ajungem si noi la destinatie. Cobor usor din masina ajutata de brunet. Intram intr-un restaurant select, elegant si foarte frumos, brunetul ma ia de mana si ne indrepta la o masa unde erau locuri de sase persoane. Ma asez pe scaunul tras de brunet, si acesta imi spune ca va avea o intalnire de afaceri si sa incerc sa nu ma bag in dicutia lor daca ma intreaba ceva acea persoana sa spun doar da sau nu. Dau afirmativ din cap si ma afund in ganduri pentru ceva timp, deodata simt cu Sasuke se ridica de la masa si vorbeste cu cineva, ma uit la el si vad ca in fata mea statea un barbat cu parul gri facut tot tepi pe care il cheama Kakasi, se pune in fata mea si a brunetului, acesta imi saruta mana si ma intreaba cum ma cheama, ii spun ca Sakura si apoi imi spune ca sunt foarte frumoasa, ii multumesc si aud un tusit sec si imi dau seama ca ar trebui sa ma asez la masa si sa numai scot vreun sunet.
    Kakasi si Sasuke stau de vorba mult, iar eu aproape ca pic de plictiseala,. Pe la ora 23:30 Sasuke imi spune ca trebuie sa plecam, dar aflu ca trebuie sa plece o saptamana pe o plaja exotica pentru a da cu imprumut niste bani la o familie cu venituri putine. Ajungem acasa si merg in spre camera mea dar din cauza tocurilor si a pragului de la usa ma impiedic, rochia mi se apuca si se rupe la spate in asa fel incat rochia imi cadea pe umar lasand sutienul meu rosu ca sangele, dar sa nu uitam ca mor de glezna piciorului drept incep sa tip de durere, Sasuke vine repede spre mine si ma intreaba ce am patit, ma vede plangand si imi sare in ajutor repede, ma ia in brate da ce sa mai apuce din partea de sus a rochiei mai nimik, ma inrosesc in obraji si il vad cum se abtine sa nu se uite la sanii mei, off barbatii astia. Ajungem in camera mea ma pune usor pe pat si incepe sa imi maseze piciorul, eu mai scot cate un gemat sau tipat dar incepe ca piciorul sa nu ma mai doara. Inima mi-o ia la galop, respiratia sa accelerat, palmele incep sa imi transpire si pot spune ca singurul lucru ce-mi trece prin minte este acele doua cuvinte <>, ma intind pe pat si incep sa imi revin, bruneul se uita la mine si incepe sa rada, eu ma ridic si ma uit la el cu o fata de ce sa itamplat, el imi arata ca inca sunt in sutien si bretele incep sa cedeze si sa cada, eu ma fac rosie ca racun in obraji si imi pun ambele maini la piept, acesta se opreste din ras si pleaca din camera. eu ma schimb si ma bag in pat asteptand ziua de maine care se pare ca vine chiar repede............

Calliope
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 17/10/2011

Mesaj Scris de Calliope la data de Dum 29 Apr 2012 - 0:14

vrei comm?????uite comm aici sunt, so e foarte frumos, descrii dragut dar ma ma ameteste intr-un sens bun descrierea imi place ca evolueaza frumos relatia lor, si decand are castelul Bran plasma LCD??? of of of e frumos chiar am ras la partea aia, suntem in secolul 21 deci......interesant....frumoasa partea cu ruperea rochiei

Astept nextul,te-am pupat si te rog daca se poate sa ma anunti!

^^~Yo~An&el~G!rl~^^
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 16/05/2012

Mesaj Scris de ^^~Yo~An&el~G!rl~^^ la data de Joi 28 Iun 2012 - 8:43

Iaa uite ce-a vazut ochii mei .... un fic mishtooo !!!

Sa vedem .... hmmm... de unde sa incep ......aaa ,gata am gasit : extraordinar ficul , imi place cum se dezvolta cuplul si Sasuke .... Cand ii va spune bietei Sakura ca e vampir ??... Arunci cand relatia lor devine una stabila si apoi ea se sperie fugind siii ... ma opresc aici sa nu te bag in ceata atunci cand (obligatoriu) o sa aduci next-ul

Pa !!! Hi!
    Te
    Si iti urez.... SPOR LA SCRIS !!! Big Hug

Bubu' ;)
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 18/07/2012

Mesaj Scris de Bubu' ;) la data de Lun 27 Aug 2012 - 18:18

Ok... deci ador ficul tau si ideea este pur si simplu geniala! Nu am mai vazut asemenea fic asa d buun ;x Yummy ;x si titlul m.a atras! mai ales avertizarea din paranteza! SA NU UITI DE EA!
    Te-am pupat si anunta-ma cand pui next ca mor de curiozitate!

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Mar 28 Aug 2012 - 10:34

Fic inchis pentru inactivitate, n-ai mai postat de pe 28 martie, iar noi suntem pe 28 august. Daca doresti sa-l redeschizi te rog sa ma anunti printr-un mp, si se rezolva.

Acum este: Lun 20 Feb 2017 - 17:19