╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Discutii libere.

Distribuiti

Irene.
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 15/07/2011

Discutii libere.

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 18 Mar 2012 - 13:29

Cat mai multi tineri au probleme si nu stiu cum sa le rezolve. Îi supara ceva si vor sa vorbeasca despre asta. Ce ar fi ca aici sa spunem ce ne deranjeaza si sa aflam parerea membrilor si poate acestia ne vor da un sfat bun pe care il vom aplica la problema.

Incep eu:

1.Pe mine ma deranjeaza ca nu am timp sa citesc ficuri si ca trebuie sa invat pentru scoala. Ma mai deranjeaza ca cineva, nu dau nume (mami) nu termina de facut next-urile la ficuri. Pe bune, Vreau next-ul! Nu mai pot sa astept. In fiecare dimineata cand intru pe forum ma uit la ficuri si nu vad next-ul, nu ca eu asi fi pus dar imi plac foarte mult ficurile ei.
    -Eu ce sa fac daca nu imi pot stapani curiozitatea?-
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    2.Mi-am parolat pc-ul si tata a vrut sa intre pe el si nu a putut si s-a enervat si nu ma mai lasa pe net. E vina mea ca vrea el sa intre pe net? Eu imi protejez proprieatea, intimitatea.
    -Voi ce credeti, ar trebui sa-i zic parola?-
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Sam 23 Mar 2013 - 16:38, editata de 1 ori

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 18/11/2011

Re: Discutii libere.

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Dum 18 Mar 2012 - 14:12

Heii Kiri, am ajuns si eu aici, sper ca te pot ajuta Smile

1. In legatura cu cititul fic'urilor, si mie mi se intampla asta, prea multa scoala egal cu mult mai putin Pc. Curiozitatea nu se poate stapanii, e ceva omenesc, insa next'urile la fic'uri vor aparea si ele, cand autoarea va avea timpul necesar, si ideile normal. Acum nu stiu ce sa spun, cred ca ar fi o idee sa iti gasesti un alt fic de citit pana cand autoarea celuilalt va posta next'urile. Fiecare om are ritmul lui de a scrie, atot ce poti face in acest caz e sa astepti Wink

2. Despre parola, asta e decizia ta. Parerea mea e ca intimitatea e ceva important si nu vad de ce tatal tau se enerveaza pentru ca ti'ai parolat Pc'ul. Poate crede ca ascunzi ceva de el, nu stiu, dar poti avea o discutie cu el in care sa il intrebi de ce nu te mai lasa pe internet. Eu zic sa ii spui ca ai nevoie de intimitate, de asta ti'ai parolat Pc'ul. Daca consideri ca ar trebui sa ii spui parola, fa'o, acum depinde si de comportametul tatalui tau, pe care numai tu il sti. In locul tau eu nu i'as spune parola, dar daca nu m'ar mai lasa pe net probabil mi'as sacrifica intimitatea Crying

Ehh, eu sper ca te'am putut ajuta cat decat, acum am si eu o mica problema:

● De fiecare data cand parintii nostri nu sunt acasa, iar eu stau pana seara tarziu pr lappop, fratele meu imi spui ca daca nu il sting le va spune parintilor nostri, iar ei nu m'ar mai lasa sa intru deloc pe Pc. Acum nu pe bune, are si el Pc'ul lui, de ce vrea mereu sa ma enerveze ?
    - Cum sa il conving sa nu ma mai parasca ?

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 10/11/2011

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Dum 18 Mar 2012 - 15:34

Sper ca te pot ajuta si eu, Ale! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

1.Daca fratele tau are tendinta sa te enerveze mereu in legatura cu Pc-ul, atunci si tu ar trebui sa-i faci ceva... Eu as spune sa incerci sa-l parasti si tu pe el in legatura cu un anumit lucru pe care el nu vrea ca parintii sa-l stie si poate ca daca el tace taci si tu.... Nu stiu cum sa ma exprim, dar daca te paraste el in legatura cu Pc-ul, atunci le spui si tu parintilor ceea ce el nu vrea ca ei sa afle. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Sau incerci sa-l rogi frumos sa nu te parasca deoarece nu este bine ceea ce face, dar asta depinde de el daca vrea sa spuna sau nu. El te enerveaza deoarece tu esti sora lui mai mica si asta ii este "meseria" [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Acum micile mele probleme:

1. In fiecare week-end cand mama nu merge la servici, sta toata ziua si tipa pe mine... De obicei simplul motiv ar fi statul la calculator, facutul temelor duminica sau faptul ca am pretentii la mancare.
    -Ce pot face ca ea sa nu se mai comporte asa?

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Dum 18 Mar 2012 - 21:29

Kira:
    !. Fiecare vine cu capitolele cand poate >.> si cand are timp. Stiu cum e cu scoala, cat de mult iti ocupa din timp, dar nu ai ce face >.>

2. Intimitate? Pe bune! Exagerezi. Ce dracu ar putea sa iti gaseasca in pc? Doar nu ai filme xxx. Serios acum... zii parola ca nu te ucide. In primul rand nu tu ai cumparat calculatorul, deci cu alte cuvinte nu e al tau si tatal tau poate sa stea pe el cand vrea.
    In al doilea rand terminati cu intimitadea ca sa mor eu de stiti ce inseamna aia >.> ziceti mersi ca va controleaza ca sa nu ajungeti fereasca Domnul pe mana unor idioti care nu vor decat sa abuzeze >.>
    Nu e proprietatea ta. Pana cand nu esti pe bani tai nu esti pe proprietatea ta >.> ci pe a parintilor tai.

Misa:
    Lol, parca sunteti la gradinita.
    Cel mai sigur este sa ii gasesti un punct slab, cu ceva care il poti tachina si tu. Alta varianta ar fi sa nu ii arati ca iti pasa si sa zici simplu: "spune-le ca nu imi pasa." Uneori merge, gen ala ramane socat si tace din gura.

Black Flame:
    Nu poti sa faci nimic. Si iti zic si de ce.
    1. Ai 14 ani si e normal sa stea pe capul tau, pentru ca e vremea cand esti cel mai usor influntabila.
    2. Si la mine mama e la fel, dar spre deosebire de tine eu am 17 ani, aproape majora si deh... a mai scazut cu chestiile de genu. Oricum eu am invatat sa o ignor, dar cand ma calca pe coada ma iau la cearta cu ea Laugh. Nu te sfatuiesc sa faci asta, pentru ca o sa iasa rau. Iti zic eu. La varsta ta, mai bine nu te lua la cearta cu mama ta.
    3. Incearca totusi sa o asculti uneori. Cu mancarea: da si eu am pretentii si oricine are asa ceva. Ii poti spune, frumos, sa iti faca altceva sau sa te lase pe tine sa iti faci ceva de mancare - asta daca stii si nu dai foc la bucatarie >.>

Atat de la mine.

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Mar 20 Mar 2012 - 10:59

Rose:
    In legatura cu parola. Poate vedea capitole la ficuri si le poate citi, poze pe care mi le sterge sau mai stiu eu ce e prin pc. Nu el mi-a luat pc-ul si bunica, cadou de ziua mea ca celalat s-a stricat.sau el a bagat virusi pe calculator si a dat vina pe mine, vezi sa nu. Si fratele meu a facut asa dar i-a zis parola ca au aceleasi interese. el a zis ca atunci cand fiecare v-a avea pc-ul lui, nu ne atingem de celelalte. Daca ii dau parola el intra pe prostia lui de joc, The West sau Triburile si ma enerveaza . Plus ca asa mi-a facut si el cu calculatorul, l-a parolat si a bagat un program in care calculatorul se stingea la ora setata, si maximul era de 2 ore. De unde nu stiu ca instaleaza si pe pc-ul meu sau il paroleaza el. ca l-am auzit cum i-a zis fratelui meu ca atunci cand primesc pc-ul sa mi-l paroleze.
    (Nu am filme xxx doar ca nu-mi place sa se uite cineva in pc. Da, in pc sunt multe chestii pe care nu trebuie sa le vada nimeni.)

Misa:
    Sunt de acord cu Rose de data asta. Poti sa-i gasesti un punct vulnerabil si sa-l santajezi sau, prefate c a nu-ti pasa, uneori merge.

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Mar 20 Mar 2012 - 15:22

╳KiraraX a scris:
    Rose:
    In legatura cu parola. Poate vedea capitole la ficuri si le poate citi, poze pe care mi le sterge sau mai stiu eu ce e prin pc. Nu el mi-a luat pc-ul si bunica, cadou de ziua mea ca celalat s-a stricat.sau el a bagat virusi pe calculator si a dat vina pe mine, vezi sa nu. Si fratele meu a facut asa dar i-a zis parola ca au aceleasi interese. el a zis ca atunci cand fiecare v-a avea pc-ul lui, nu ne atingem de celelalte. Daca ii dau parola el intra pe prostia lui de joc, The West sau Triburile si ma enerveaza . Plus ca asa mi-a facut si el cu calculatorul, l-a parolat si a bagat un program in care calculatorul se stingea la ora setata, si maximul era de 2 ore. De unde nu stiu ca instaleaza si pe pc-ul meu sau il paroleaza el. ca l-am auzit cum i-a zis fratelui meu ca atunci cand primesc pc-ul sa mi-l paroleze.
    (Nu am filme xxx doar ca nu-mi place sa se uite cineva in pc. Da, in pc sunt multe chestii pe care nu trebuie sa le vada nimeni.)

Data viitoare fii mai clara >.> Atunci pune tot ce nu vrei sa vada pe un stick sau cd, exact cum am facut eu ^^.
    Jocurile zici un mare "NU", pentru ca au virusi si chestii de genu. Poti sa spui: "sa stii ca un coleg de-al meu si-a virusat puternic calculatorul din cauza jocurilor. Vrei sa stai aici, te las doar pentru chestii importante >.>"
    Chestia cu ora setata, ca sa ti se inchida pc intr-un anumit interval nu e tocmai bine. Da placa de baza peste cap si atunci s-ar putea sa fie mai grav. A patit-o o verisoara de gradu 2 de a mea. Suna ca disperata la mine sa ii zic ce are calculatorul ei, de parca eram geniu la calculatoare :]]

Stiu cum e cu virusarea. Ca eu am avut Troianu si urla la mine, de parca numai eu stau pe net >.> si mai zicea ca ma joc si chestii de astea, iar eu numai de jocuri nu aveam chef si timp Laugh.

Incearca totusi sa ii explici si tu pe unde sa stea. Vorbeste cu el sau zii sa isi cumpere si el calculator. Sau ai putea zice "am treaba pe el, pentru la scoala..." La mine mai tine, uneori Laugh

P.s: primul meu comentariu nu a fost cu rautate, dar eram si putin nervoasa >.>

Bye.

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 09/09/2011

Mesaj Scris de Domino la data de Mar 20 Mar 2012 - 15:40

Waw, ce chestia cu parola. Si la mine mami mai are obiceiul sa intre, dar habar nu are de forum. Dar problema e alta. Nu ii place cand scriu intr-una pe calculator. Ma intreaba: Ioana, ce scri atata? si e enervant fiindca ca sunt momente cand scriu poate continuarea la vreun fic, sau am vreo tema sau vorbesc cu cineva. O inteleg ca nu ii place, dar nici ea nu are dreptate. Noroc ca am Google chrome ca am setat forumul si mai alte porcari de ale mele ca intre direct cand dau drumul la internet. O alta solutie ca sa nu iti violeze nimeni intimitatea e sa ascunzi bine lucrurile ce nu ii intereseaza pe altii, in foldere incurcate, unde numai tu sti sa umbli. eu asa am , ca si la mine mami mai are obiceuiul sa "controleze".

Acum o mare problema de a mea. De cand s-a intors varumio, viata mea a devenit cosmar. in toate wikendurile tot la mine doarme, eu nu mai pot sa fac nimic. Are 10 ani. Ce sa fac? Eu am 16, nu mai am mintea lui. toata ziua numai jocuri si eu larevedere. Iar pe deasupra, parca viata personala eu nu mai am. il auzeam pe tata acum o saptamana cum ii spune: Tu vi un weekend si dormi la ioana, iar ea vine in altul la tine. Saptamana de saptamana, iar problema e ca parintii mei nici nu inteleg. Sunt satula! Si sa ies numai cu el in oras, de parca nam cu cine . Recunosc ca poate nu-s asa de sociabila, dar am si eu grupul meu de prieteni cu care ies. Ce sa fac? eu nu mai pot sta deloc pe pc, ca vine el si pe deasupra trebuie sa ma duc si eu la el. Ma duc, vine, dar mai rar. Vine weekendul iar eu nu stiu ce sa fac, ca iarasi trebuie sa ma duc sau sa vina sa doarma la mine. m-am saturat sa-mi fie controlata viata!!! Cand sa stau si eu pe net, nu numai pentru forum, dar ca toata lumea ma mai uit la chestii ce ma intereseaza, vorbesc pe mess etc, dar acum, nici de asta nu mai am timp macar in weekend ca in timpul saptamanii sunt ocupata cu scoala.
    Ce sa fac, tin la el, dar tin mai mult la viata personala!!!

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Mar 20 Mar 2012 - 16:12

Lol O.o Omg, dar ai 16 ani... Eu l-as da afara din camera..
    Sa fim seriosi:
    Cea mai buna solutie e sa vorbesti cu ai tai si sa le spui ca esti mare si vrei sa stai si tu pe calculator, sa iesi doar tu cu prietenii tai afara, nu si cu piciu ala dupa tine, ca ai 2 zile mai libere si nah...
    Alta varianta ar fi sa ii zici frumos lui var'tu ca nu sta acum, ca ai treaba la calculator. Sa faceti schimb: ceva gen:
    * eu stau 2 ore acum, ca dupa ies afara.
    * cat stau eu afara tu stai si te joci
    * cand vin ai iesit de la calculator.

Totusi, ce tot vine la tine? Verisor, verisor, dar branza e pe bani. Ti-am zis ca ce-a mai buna varianta e cu vorbitul cu parintii tai. Sa le explici cum sta treaba.
    Eu am frate mic, stiu cum e, dar cam asa fac eu cu frate'miu. Plec eu afara stai tu, vin eu ai iesit de la calculator.
    Ar trebui sa ii zici lui var'tu ca prea mult calculator strica Laugh. Ar fi fost mai usor daca era mult mai mic Laugh)

Asta te sfatuiesc eu Think

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 09/09/2011

Mesaj Scris de Domino la data de Mar 27 Mar 2012 - 19:49

Mda, mersi de sfaturi Rose, m-am gadit si eu, dar pana acum am vorbit numai cu tata. El ma intelege si ma aproba.
    Apropo despre ficul la care astepti tu continuarea. Cred ca mi-am dat si eu seama depre care vorba, stai calm a nici eu nu am sa numesc. Poate ca nu e acelasi, dar ai cam lasat multe indicii pe forum. si mie a inceput sa imi placa acel fic in ultimul timp.
    Anumita persoana, stie ea, are un fic traznet. Ma rog, probabil ca la fel ca in cazul tuturor, nu are timp sa aduca nextul din cauza timpului redus.

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 10/11/2011

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Joi 24 Mai 2012 - 13:45

Nu credeam ca voi mai da pe la topic-ul asta, dar se pare ca m-am inselat...

• De la o vreme, prietena mea cea mai buna s-a schimbat, mai exact de cand a inceput anul asta scolar. Stau cu ea in banca si de cele mai multe ori se enerveaza din nimicuri. Ea sta la geam si cand ii zic sa-l deschida ea "Nu! Daca vrei ti-l deschizi singura!" Cand se cearta cu alte fete din clasa, se enerveaza si ma face pe mine proasta, tampita si in multe alte feluri, apoi dupa cateva minute ma intreaba daca m-am suparat pe ea si isi cere "scuze". Deja a devenit insuportabila din punctul de vedere a multor colegi din clasa. Nu-si mai face temele si mai mereu ma loveste.

Stiu ca este ceva total absurd dar eu chiar nu mai stiu ce sa fac. In momentul de fata nici nu o mai consider prietena. As vrea sa-i spun vreo doua dar totusi mi-e teama sa nu o fac sa se simta prost....

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Joi 24 Mai 2012 - 14:53

Mai, prietenia vine si pleaca. De exemplu eu si "prietena mea cea mai buna" nu me mai vorbim inca de cand am intrat la liceu, asta doar daca ne intalnim pe strada, caci pe mes nu.

Nu merita sa te consumi si dupa: vorbeste cu ea si lamuriti. Zii ca nu iti convine. Cum vine treaba: tu stai si ma faci proasta si tampita si dupa ce iti ceri scuze eu te iert ca fraiera? Si pentru ce? Ca sa ma mai injuri odata? Nu frate, asta nu e prietenie. Trebuie sa vorbesti cu ea si sa ii zici ca nu iti place comportamentul ei. Adica ea sa te jicneasca pe tine, dar tu pe ea nu. Cum vine asta?
    Daca e prietena ta cea mai buna o sa intelegea....

~Piersicuta~Rubin~
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 06/05/2012

Mesaj Scris de ~Piersicuta~Rubin~ la data de Mier 27 Iun 2012 - 23:14

* Am o problema, please help mee!! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

De la un timp parintii mei se cearta cum ca amandoi vor sa ma i-a in tara in care se afla [tata Spania, mama Italia]. Vor sa ma transfere in tara respectiva si mereu se cearta la telefon cum ca amandoi vor sa ma ia. Chiar nu stiu ce sa fac, ii iubesc pe amandoi egal dar parca vreau sa raman in Romania.
    Va cer parerea pentru ca oficial, cu totii suntem o familie si eu nu pot sa va parasesc! Daca ma duc in alta tara voi fi mult prea ocupata cu diverse lucruri, ficurile mele se vor duce de rapa.
    De aceea surioara voastra va cere parerea disperata, nu vreau sa plec dar nici sa-mi intristez parintii nu doresc! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Joi 28 Iun 2012 - 13:26

Scumpo, parintii tai sunt divortati? Ca nu am inteles foarte bine....
    Ce trebuie sa faci tu este sa pui piciorul in prag si sa te afirmi. Trebuie sa te impui, sa le spui ca nu iti place ca se cearta, ca tu vrei sa ramai in Romania. Poti sa te duci la ei doar in vizita in vacanta.
    Ei gresesc mult, e orgoliul lor la mijloc si nu se gandesc ca te fac sa suferi. Trebuie sa le spui acest lucru. Daca te iubesc atunci sa iti respecte dorinta, le'o poti spune. Stii ai putea nici sa nu vorbesti cu ei, sa le arati ca esti suparata.

Asta e ceea ce as face eu. Te'am pupat si sper sa te ajute cumva...

~Piersicuta~Rubin~
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 06/05/2012

Mesaj Scris de ~Piersicuta~Rubin~ la data de Joi 28 Iun 2012 - 14:46

Merci mult de sfaturi Rose! M-ai ajutat extrem de mult si asa am facut, cum mi-am spus tu! Si-au inghitit limba... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Da, parintii mei sunt divortati din cauza tatei care e un... nu mai spun, dar totusi nu-mi vine sa cred ca inca mai tin la el. In fine, merci mult de tot pentru sfaturi, datorita tie nu mai plec!

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Sam 19 Ian 2013 - 12:28

Mda, se pare că sunt nevoită să trec şi eu pe aici. Poate că va părea că trebuia să postez la Love problems, însă alta-i problema. Tocmai trec printr-o despărţire, tipul e mai mare ca mine, are 17 ani, e o mare frumuseţe, multe sunt disperate după el şi aşa mai departe. Oricum, totul între noi s-a terminat şi chiar numai vreau să mai fie ceva între noi, poate doar o amiciţie, nimic mai mult.
    După asta, toată lumea îmi zice; Ai lacrimi în ochi. Eşti supărată. Regreti. De ce nu vrei să recunoşti că suferi după el? Şi asa mai departe, lucruri care chiar nu sunt adevărate, chiar nu-mi vine să plâng după el, absolut deloc, poate păreri de rău, da, nu mi-aş fi dorit să se terimine, însă e mult mai bine pentru mine şi nu mă merita. Acum nu ştiu ce să fac cu unele colege, care chiar sunt nesimţite din punctul ăsta de vedere. De când totul s-a terminat îşi permit să zică unor colegi că se e*c*tă când se uită la fundul meu, când ies la tablă şi alte tachinări de genul ăsta. E chiar enervant, cum aş putea să le închid gura? Urăsc să mi se zică într-una că sunt moartă după acel tip şi tot aşa...

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Sam 19 Ian 2013 - 19:54

Niciodată după o relaţie nu se poate păstra o legătură de amiciţie, poate doar peste foarte mult timp [ani]. Dar când o relaţie se rupe apare durerea la cineva, uneori certuri, vorbe grele-rare sunt relaţiile care se termină frumos, fără pic de ceartă.

Dacă e aşa mare frumuseţe, de ce nu îl ia una si aşa ai scăpat tu.
    Acum, revin la problema ta. Deea, lumea are gura mare. Dă-i încolo şi nu îţi pune mintea cu ei. Doar tu ştii ce e în sufletul tău, nu ei. Nu le mai oferi atenţie, devin-o indiferentă. Dacă îţi spune că suferi, că regreţi spune şi tu: "Da, regret până şi un şoarece care a murit. Care e problema voastră? Lăsati-mă pe mine în pace şi vedeti-vă de viaţa voastră. Nu îmi oferiti grija voastră falsă că nu am nevoie. "

Că vai se uită după fundul tău. Aşa şi? Orice băiat se uită după fundul unei fete, sânii, talia. Să fim serioşi. Dacă sunt obsedaţi ce vină ai tu?

Deea, cautăţi altul Laugh E cea mai bună metodă să le închizi gura. Nu au subiect de bârfă şi îţi oferă fix o grijă şi milă absolut falsă. Îmi este greaţă de persoanele astea.

O chestie nu am înţeles. Cum vine asta? Se uită după fundul tău când ieşi la tablă. Dar parcă el are 17 ani, deci e cu mult mai mare ca tine.

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Sam 19 Ian 2013 - 20:01

Mulţumesc, Rose, pentru sfat, o sa-l urmez. Din pacate nu pot sa caut pe altul, chiar daca am primit cateva oferte, nu pot, pur si simplu nu pot, plus ca numai vreau nicio relatie prea curand.
    Atunci m-am referit, nu la faptul ca el este in clasa cu mine, nu, el este la liceu si ma vizita la scoala cand putea. Colegele mele pur si simplu incep sa spuna ca nu stiu ce coleg s-a excitat cand am iesit eu la tabla si de trei zile; Iara te uiti mai la fundul ei? Acum nu-l mai poti vedea ca geaca ii acopera fundul. Si tot felul de chestii de genul. .
    Ahh, l-a luat deja una, de fapt nici macar nu era lasat, a mers cu nu stiu cate relatii in paralel in timp ce era cu mine. : Si de revelion, m-a luat la 10 minute dupa miezul noptii cu " La multi ani, pui! Te iubesc mult mult de tot... " Si eu ca fraiera am pus botul.. Deja deviez de la subiect, multumesc mult Rose ca mi-ai spus, indiferenta va rezolva multe. Multumesc! Big Hug

Mada Madalina.
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 17/07/2013

Mesaj Scris de Mada Madalina. la data de Joi 18 Iul 2013 - 10:18

Am trecut si eu pe aici Think. De ceva timp ma confrunt cu o micuta problema. O mare parte din prietenii mei au cuplu, iar atunci cand ies eu sunt ceva gen forever alone cu castile in urechi:)). Iar apoi cand vreau sa plec acasa pentru ca nu ma simt bine, tot ei ma intreaba ca ce am? Ce ar prefera sa fac: sa stau sa ma uit la ei cum se saruta?Laugh Am decis ca e mai ok sa ies si cu alte persoane singure, sa imi fac noi prieteni, iar acum tot ei sunt cei care se supara si imi spun ca-i neglijez. Parca era invers. Oricum, nu stiu cum sa fac sa fie bine pentru toti: adica pentru cei cu cuplu, cat si pentru mine, sa nu ma mai simt in plus cand ies cu ei.

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Mar 23 Iul 2013 - 23:14

off: Înainte de toate, vreau să precizez că topilul "Sfaturi" -realizat de Lola- se regăseşte aici. Am fuzionat eu subiectele, pentru că aveau aceeaşi idee şi anume: probleme şi sfaturi. Atenţie pe viitor. Dacă nu eşti sigură că există întreabă un moderator/ admin/ helper sau alt membru. Nu avem nevoie de două topicuri cu acelaşi subiect.

on: Avem două probleme aici. Să o iau pe rând şi să văd ce pot spune.

Mădă: Nimeni nu poate să îţi spună ce prieteni să ai şi cu cine să alegi să umbli. Însă fii atentă, pentru că îi poţi răni şi pe ei. Încearcă să discuţii cu dânşii, în principal cu fetele. Propune-le să ieşiţi doar voi, fără băieţi, prietenii lor, pentru că tu te simţi aiurea. Comunicarea este cea mai bună variantă. Vorbeşte frumos cu ele şi spune-le exact cum te simţi. Dacă îţi sunt prietene atunci o să înţeleagă şi o să accepte să ieşiţi fără prietenii lor- că să fim serioşi, câteva ore nu o să moară. De asemenea ai putea uni cele două grupri de amici şi să formaţi o gaşcă mai mare.
    Adică să nu laşi pe nimeni pe afară. Sper că ai înţeles şi o să te ajute. Îi poţi cere sfatul şi mamei tale.

Lola, spune "mulţumesc" că primeşti şi acum iubire. Niciodată nu e prea târziu pentru acest sentiment. Nu pot spune că înţeleg, aş minţi. Uşor nu îţi este, dar încearcă să te acomodezi şi cu trecerea timpului acest sentiment straniu o să dispară. E doar nou pentru tine. De asemenea ai putea vorbi cu mama ta despre asta. Sunt sigură ca te-ar ajuta mult această discuţie cu ea.
    Succes! Sper să îţi fie de folos.

Seară faină!

Acum este: Mier 25 Ian 2017 - 1:15