Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Rallu's Graphics

Distribuiti
    RR
    Administrator
    Administrator

Sex : feminin

Rallu's Graphics

Mesaj Scris de RR la data de Dum 18 Mar 2012 - 12:40

Ma gandeam sa postez niste gfx-uri. Vreau pareri sincere, pentru ca vreau sa ma perfectionez sa pot ajuta graficienii. O mica critica nu ar strica Big smile

Originala:
    Editata:

Originala:
    Editata:
    Originala:
    Editata:
    ●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Re: Rallu's Graphics

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Dum 18 Mar 2012 - 12:45

Rallu surioara mea draga, daca te mai aud o data ca spui ca nu te pricepi iti dau bataita (D)
    Cum sa nu te pricepi :? Tu vezi ce ai facut aici :? Niste capodopere Love it
    Mie imi plac toate, mai ales ultima Love it
    Sa mai pui Rally, si sa nu mai spui ca nu te pricepi (D)
    Spor la facut gfx'uri Kiss Big Hug
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Mier 25 Iul 2012 - 14:47

mama
    Sunt foarte, foarte, foarte frumoase Le iubesc Graficiana noastra Si eu nu am mostenit din talentul ei Este rea ce face?Tine cu dintii de el si nu mi-l da si mie
    Prima, nici nu credeam ca poate fi transformata intr-o asemenea minunatie. De a 2-a si a3-a ce sa zic? Sunt superbe
    Mai vreau! Bafta la editat!
    Kira te omoara daca nu ne mai aduci GFZX-uri repede
    ~Piersicuta~Rubin~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Piersicuta~Rubin~ la data de Joi 9 Aug 2012 - 15:18

Waah! Ce dragute sunt! Cel mai mult mi-a placut ultima, cea cu trandafirul e divinaaa!
    Folosesti PhotoScape? Oricum, te pricepi foarte muult! Sunt superbe, cum am spus, te pricepi de minune! Ultima imi da impresia ca este o poza...
    Abia astept urmatoarele tale lucrari pe care sper sa le pui repede! Bafta!
    lNicoleta
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de lNicoleta la data de Joi 23 Mai 2013 - 1:45

Deci, ce-ai facut tu aici? Ai pus putina lumina si culoare si unele efecte si asta e GFX? Ti-as sugera sa te apuci cu adevarat de GFX, adica sa face semnaturi si avatare. Sa-ti iei niste resurse si rendere HQ si urmareste tutoriale. Fara suparare, insa eu spun adevarul, nu vorbe in vant.
    RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Joi 23 Mai 2013 - 21:01

And after a looong wait am adus si eu doua imagini facute cu mama langa mine >.< Ma spiona si nu aveam ce face altceva Laugh)

Originala:

Editatele:

Astept pareri! Big Hug
    lNicoleta
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de lNicoleta la data de Joi 23 Mai 2013 - 21:08

Ok, acum e mai bine, oricum nu au nimic mai special si totusi incep sa-mi placa, in special avatarul. Bravo. Urmareste niste tutoriale si apucate si de semnaturi Wink, sunt curioasa cum iti vor iesi.
    RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Vin 24 Mai 2013 - 19:02

Yoko, daca ai de gand sa dai critici tampite[scuzati limbajul] care nu ma ajuta cu absolut nimic, mai bine nu mai da. GFX-ul nu se rezuma numai la Semnaturi si Avatare. Cine vrea avatar si semnatura sa ceara la categoria de cereri. Eu editez imaginile cum vreau eu si le pun cate efecte vreau eu. Asa ca nu-mi veni mie sa-mi spui ca trebuie sa ma uit la tutoriale si sa le fac altcumva ca numai tie nu-ti place. Daca iti convine ii bine, daca nu iti convine iarasi ii bine. Daca ai ceva sa-mi zici personal, astept mesaje private [pm-uri].

Pentru ceilalti: Am adus niste imagini editate pe telefon... ca mi-am descarcat pe telefon un program de editat poze. Originalele le-am facut eu cu camera foto Big Hug

Original:

Editat:

Original:

Editat:

Apoi mai am inca doua pentru prima imagine din postul trecut:

Scuzati ca se vad mai urat dar mai ales atunci cand la pun de pe tel pe computer se mai strica si mai is si jpg. Pup si ne vedem cu urmatoarea tura peste cateva luni Laugh Ma stiti cu totii, intarziataaa... *hehe*
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Vin 24 Mai 2013 - 19:56

Ei bine, ar fi fost ciudat sa nu vin eu pe aici Neutru Rusinica mie ca am intarziat. Upps Laugh
    Cat despre creatiile tale... Love it E greu s-o spun, deci voi incepe. Cine ar fii crezut ca e asa greu sa spui ca-ti place ceva? Laugh
    Primele pe care le-ai postat, cele de anul trecut, mi-au placut mult. Nu sunt genul ala de la care sa te doara ochii sau care sa aiba atatea efecte doar ca sa se vada ca au fost editate. Am spus asta pentru ca sunt usurata ca n-ai facut asa ceva, ca majoritatea.
    Pur si simplu iti iubesc creatiile, nu am un motiv anume pentru care o fac, doar ca asa imi spune prajitura pe care abia am mancat-o. Nu am lucrat niciodata cu asa ceva, deci o sa fac si eu ca baietii astazi la muzica, cantau dupa ureche. O sa spun si eu ce cred in " marea" mea calitate de nestiutoare Laughing
    Apusul ala... Love it imaginile difera mult, zici ca nici nu e aceeasi Laugh Asa de bine ti-a iesit. Bine, recunosc! Ador apusurile Laugh
    A doua poza, la fel. Nu mai stau sa scriu ce cred ca iese o chestie mai mare ca un roman plina numai de laude Laugh
    De a treia nu mai spun, ne-am logodit deja Laugh Nu poti impiedica iubirea Laughing
    Sunt atat de reusite toate Love it Love it Love it ! Mda, stiu ca esti ocupata, dar oare ai timp sa mai faci? Smile Sper si eu..... apropo, eu sorry la tine pentru roman. Laugh
    ~Kim™~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Dum 26 Mai 2013 - 21:52

Suri te iubesc! Ai cele mai frumoase gfx-uri! Chiar as vrea sa invat sa fac si eu ca tine! Am multe intrebari sa-ti pun despre gfx-uri dar cred ca mai bine le-as lasa balta, mai ales ca nu cred ca o sa ma pricep. Iti urez succes in continuare si de abia astept urmatoarele gfx-uri sau creati de la tine. Te pup suri! Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
    RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Mar 28 Mai 2013 - 14:19

Haide ca am mai venit cu o tura, dar numai pentru ca sury mea si fiica mea m-au rugat Kiss Nu sunt cine stie ce dar eu sper sa va placa:

*Summer is comming*

Originala:

Editatele:

*Beach and Ocean*

Originalele sunt imaginile editate fara textul cu alb.

Matabi
    Banat

Mesaj Scris de Matabi la data de Mar 28 Mai 2013 - 14:57

Wpw, Rallu! Wow adica sunt asa de furmoas,e iar eu imi permit sa trec abia acum pe-aici. Nu lua in seama ceea ce zic "invidiosii", tot ceea ce conteaza e sa te distrezi si sa-ti placa ceea ce iese, nu? Si din cate se vede toti apreciem munca depusa de tine. Deci:
    Originala : Wow, serios? Unde ai gasit-o e asa de calduroas,a iar cele doua editate sunt asa de furmoase. Le ador. Cum le-ai facut?
    Iar cele doua banda aceea alba da foarte bine si ai nimenrit si textul, Mia pune te rog frumos.
    Bubu Uchiha
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Bubu Uchiha la data de Dum 30 Iun 2013 - 10:34

Hey!!!!!!!!!!! Buna, Rallu! AM ajuns si eu pe la GFX-urile tale. Mama, mama, dra cand talent poti avea, imi place foarte mult ce ai facut. Cele cu avatarul si semnatura( acelea roz) sunt asa de dragute nici macar nu pricep cum le-ai facut.Imi plac mult, mult, mult, mult. Ce sa zic? Mult! Ai atata talent, pe care nu ni-l impartasesti din cauza intarzierilor. Glumesc. Da, te rooog, mai adune ca ne place la toti ceea ce vedem. Si cel cu Summer cum l-ai facut? Imi zici? Sunt asa de dragute. Anunta-ma cand mai aduci.
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Dum 30 Iun 2013 - 18:19

Wow... deci gura mea tocmai a atins pamantul si ochii imi ies din orbite Laughing Stiu, n-ar trebui sa fiu asa uimita, tinand cont ca tu chiar le ai cu grafica, dar nu m-am putut abtine. Cine ar fi crezut ca e omeneste posibil, sorry, superhero Laugh Primele doua editate din ultimul post imi plac cel mai mult Think Si nu, nu e obsesia mea pentru vara la mijloc Laugh Dar scrisul ala e Love it Exista un cuvant mai perfect decat perfect? Think Deci trebuie sa-ti mai faci niste timp si sa ne mai pui, neaparat, auzi? Ca de nuuuuuu, zbor la tine si   . Te pup Kiss
    Fan Art
    Donator
    Donator

Mesaj Scris de Fan Art la data de Sam 6 Iul 2013 - 1:24

Rallu! Da' eu te bat mamica! Cum poti sa spui ca nu sunt cine stie ce? Sunt superbe! Sunt magnifice! Astronautice ( nu stiu ce'i cu asta Laugh ) ! Alte adjective! Sper ca o sa vii cu altele inainte sa teaca anul, ca parca asa imia mintesc ca am citit int'un post. Deja mi'e frica sa ma gandesc ca o sa astept atat.
     Am sters'o, Ja ne! Smile
    RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Sam 10 Aug 2013 - 18:51

Dupa o luuunga pauza, am revenit si eu cu ceva. Nu m-am semnat pe ele, deci le puteti folosi. Am inceput sa mai incerc si altceva, ca acum am verisunea full de le cs3 :love:Aleluia, in sfarsit. Sper sa va placa, desi nu e cine stie ce.

Cam atat. Revin cand mai fac si altele Laugh

EDIT: Am reeditat a doua poza Smile

Ultima editare efectuata de catre Rallu in Mier 14 Aug 2013 - 10:35, editata de 1 ori
    ~Kim™~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Mier 14 Aug 2013 - 9:10

Rallu, de ce ai postat doar astea? (D) Trebuia sa mai aduci inca doua ca sa te iubesc mai mult. *goo* Stii ca le fagi grozave si cred ca si set-ul tau este facut tot de tine. Sunt frumoase, grozave, superbe! Totusi, a meritat asteptarea. Smile Sper sa ne mai aduci.
    Te-am pupat, sysu! Kiss 
    RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Joi 15 Aug 2013 - 12:08

Am mai adus inca cateva imagini >.< Pe astea m-am semnat (D) Si numele Rallu ii defapt transparent, numai ca ii pe background alb si deaceea se vede alb : )

Originala:

Editatele:

->NU-mi place cum a iesit scrisul -.-' Am sa incerc data viitoare sa imbunatatesc scrisul >.<

Originala:

Render:

->Il poate folosi cine vrea Smile

Nu e cine stie ce... Mai incerc si eu altceva. Poate mai aduc ceva GFX-uri maine seara.
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Joi 15 Aug 2013 - 15:10

Mai taci cu "Nu e cine stie ce" ca ma jur ca-ti tai limba. 

Asa, revenind la subiect. Gfx-urile sunt S-U-P-E-R-B-E.  E foarte clar? Nu? Repet: F-A-N-T-A-S-T-I-C-E!!! 
    Rallu, darling, te poti duce sa te duci cu scrisul ala ca eu cred ca a iesit la fel de bine [-( Grrr, sa nu te puna Sfanta Placinta sa ma contrazici. 
    Pozele sunt asaaaaaaaaaaaaa faine, aia cu tipa pe o inghetata cel putin m-a dat pe spate Laughing 
    Sa ne mai aduci, ai spus poate, dar las' ca transform eu "poate" asta in "sigur" *goo*
    Spor la editat, Rallu! Big Hug 

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Vin 16 Aug 2013 - 15:07

Am mai aduc inca un GFX ... dar de data asta este un render -.-'
    Mnda, am tot vazut ca toata lumea se da pe rendere si am zis sa incerc si eu, dar va zic eu de pe acum ca nu ma dau in vant dupa rendere, nu ma impac bine cu ele >.< These are not for me -.-'
    Sper sa va placa ce am facut. Background-ul l-am facut cu brushuri. Si din pacate fonturile, pe care le-am folosit, nu arata asa de bine. Daca stie careva niste fonturi faine, bune de descarcat, va rog sa-mi spuneti (GOO)

Originalele:
    Render 1 - http://i.imm.io/1fiFC.png
    Render 2 - http://i.imm.io/1fiFW.png

Editata:

Cam atat ^.^ Am sa mai aduc eu dupa mini vacanta mea. Poate mai fac prin romania cateva, daca nu voi avea ce face Laugh
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Vin 16 Aug 2013 - 16:34

Lume, femeia asta e nebuna. Eu ii spun ca o omor daca se mai ia de creatiile alea fabuloase, ea spune ca nu-i place fontul. You're so dead, Rallu.

E o imagine asaaaa misto. Cred ca ai stat mult sa o faci Love it E... A-W-E-S-O-M-E ! ! ! Cine si-ar fi imaginat ca urmatorul gfx pe care-l aduci arata asa bine o.o Nici chiar eu, m-ai lasat sa sterg praful pe joc cu gura. 
    Trebuie sa mai faci, Raluca, ca de nu tund un pinguin! 
    RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Mar 27 Aug 2013 - 16:45

Si am revenit din mica mea vacanta Sad(Dar am aduc trei GFX-uri noi...nu am folosit eu cine stie ce efecte.

Rendere:
    http://i.imm.io/1ghDR.png
    http://i.imm.io/1ghE5.png

Ce am facut eu >.< :

Backgroundurile sunt cele pe care le vedeti, iar la a doua mi s-au taiat colturile -.-'
    Cam atat. Nu am sa mai aduc pana nu ma voi mai perfectiona : )
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Joi 29 Aug 2013 - 3:54

Sorry, Raluca. N-am vrut sa intarzii atata, doar ca am vazut, apoi am avut putina treaba si am uitat -.- ufff, vina mea.
    Deci.... oh my fucking God. Sunt asa de frumoase. Nu am mai vazut sa fi facut in genul asta Think Ti-au iesit foarte bine, floricele, hehe, draguuuuuut.
    Cred totusi ca ai stat... cam ceva timp pentru ele, dar sunt sigura ca a meritat, sunt asa de dragute :3 Mai faci?;Wink Mai vrei? ;;] Oooo, haide, cat ne poti tine asa, fara sa mai pui? E tortura curata. 
    RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Sam 7 Dec 2013 - 12:41

Am revenit si eu cu doua creati ^.^ Prima nu imi place deloc, e mai veche >.<

Apoi am facut una pentru craciun. Nu-mi place zapada de pe Warm, iar liniile nu se vad bine pe alb -.-'

Trebuie sa mai lucrez la pusul zapadei -.-' Laugh Pareri? ^.^

Acum este: Vin 24 Mar 2017 - 17:47