╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Heroes come back!

Distribuiti

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Data de înscriere : 09/09/2011

Re: Heroes come back!

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 6 Apr 2012 - 14:50

Episodul 22: O noapte insangerata

Lui Naruto i se paru ca nu mai ajungea odata la Sakura. Departarea parea atat de mare incat paru ca o prapastie nesfarsita ii despartea. Dorinta de a o salva pe Sakura din ghearele mortii ardea mai tare ca niciodata si il arunca pe Naruto intr-o disperare puternica.

-Sakura-chan! tipa el intre lacrimi.

Naruto se indrepta spre mutant lasand ca doua czi ale vulpii sa apara. Era atat de disperat incat reusi sa formeze Rasen-Shurikenul fara clone. Tehnica Fuuton capata noante rosiatice salbatice intetite de furia vulpii. Naruto isi lasan tehnica spre ciudat care habar nu avea ce se va intampla cu el.

-Mori! tipa Naruto nervos..

Tehnica lui Naruto parea foarte invincibila in rotatia sa atat de complexa si rapida. Mutantul incerca sa opreasca tehnica lui Naruto cu minibombele si biciurile sale, dar nu reusi. In clipa urmatoare, o mare de explozie rosiatica cu complexe de lumini puternice se intinsera deasupra padurii. Undele de soc puternice distrusera si biciurile ce o tineau pe Sakura legata. Era uimitor inca faptul ca mai statea in picioare, mai degraba din inertie. Naruto se reintorsese imediat la Sakura si abia acum vedea cat de rau arata ea. Era plina de rani monstruoase si plina de sange din cap pana in picioare. Parea ca Sakura semana cu victimele cu trup mutilat din seria de filme. Saw. Naruto pur si simplu paraliza in fata Sakurei. Abia dupa cateva secunde se dezmetici se o prinse de umerii insangerati.

-De ce? spuse Naruto trist. De ce ti-ai riscat viata in halul asta, Sakura?
    -Cine stie, Baka! Esti cel mai mare prost din lume! Dar mi-as da viata pentru tine fericita, spuse ea forand un zambet atat de trist.
    -Sakura-chan! spuse Naruto printe lacrimi! Nuuuu….
    -Nu plange! spuse si ea plangand. Vezi tu, trupul meu…e prea distrus.
    -Ce vrei sa zici? spuse el uitandu-se la tot corpul Sakurei inca odata.
    -Eu…cred ca mi-a sosit sfarsitul. Te rog, nu plange! spuse ea atingand cu mana plina de sange, fata lui Naruto in incercarea de a-i sterge lacrimile.

Naruto nu mai fu in stare sa spuna ceva. Nu stia cum sa reactioneze, nici ce sa faca. Sakura avuse grija sa lase o dara mare de sange pe fata lui Naruto care cadea precum o lacrima pe pamant. Din nefericire, corpul Sakurei incepuse sa cedeze, iar organele vitale sa isi incetineasca functiunea fiind prea afectate ca sa mai fie functionale. Toate astea se manifestau prin niste puternice hemoragii puternice. Sakura simti o puternica durere in piept, precum o lovitura de pumn. Apoi ,incepu sa vomite mult sange. Nu se mai putea opri din varsat sangele care venea din plamani si stomac amesecat cu sucul gastric. Sakura simtise ca nu mai putea respira, iar plamanii ei se fortau sa dea tot sangele acumulat afara. Naruto incepuse sa se sperie si mai tare si o prinse pe Sakura in brate cand aceasta cazu de pe picioare. Naruto o aseza usurel si cu grija pe genunchii sai si o privea agonizat. Sakura nu mai misca, parea atat de moarta, doar faptul ca mai clipea inca releva faptul ca inca era constienta. Naruto nu isi dorea sa o piarda si pe Sakura, dupa o lovitura puternica primita de la Akatsuki. Deja incepea sa se considere vinovat pentru misiunea dezastruoasa. Naruto parca uita de Yamato si ii pasa doar de Sakura. Doar faptul ca ea inca clipea ii dadea speranta ca va supravietui pana in sat, insa si acea speranta se transforma in nisipul din desert. Sakura isi inchise ochii reflexiv si adormi in bratelelui Naruto. Macar nu mai simtea durerea ce ii chinuia trupul de parca se afla pe un pat facut din cuie. Pentru Naruto, asta insemna din nefericire o agonizare prea mare, o suferinta prea puternica.

-Sakura-chan! Sakuraaaaaaaaaaa! Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!tipa el in momentul in care aparu Kakashi si Lisa.
    Lisa si Kakashi se uitau in jurul lor si vedeau un loc complet distrus de o lupta puternica. Kakashi se uita atent la Yamato si isi dadu seama ca acesta era bine, dor era adormit. Apoi se indrepta in viteza spre Naruto si Sakura. Abia cand ajunsera langa Naruto isi dadu seama de gravitatea situatiei. Sakura era in fata lor plina de sange si in plin prag al mortii. Kakashi ramasese fara cuvinte cand isi privi unica eleva in bratele reci ale mortii. Spera totusi intr-o minune fiindca Sakura era puternica, dar oare indeajuns? Lisa era putin si ingrozita de vedea atator rani deschise, de parca Sakura fuse victima unei mutilari nu unei lupte nereusite. Se apropie de Naruto si ea cu multa retinere si frica.

-Naruto..., sopti ea speriata si uimita.
    -Te rog, ajut-o! spuse Naruto printe lacrimi catre ea. Voi muri fara ea!

Lisa se cutremura de cuvintele lui Naruto, dar si de o viitoare moarte. Poate ca nu o suporta prea mult pe Sakura, dar nu ii dorea moartea. Isi daduse seama ca poate ea era unica sansa a Sakurei de a ajunge in viata pana in Konoha. Raspunse lui Naruto cu un "da" hotarat si incepu sa caute in rucsaculei o trusa medicala. Primul pasa era sa ii curete ranile Sakurei penru a evita vreo infectie periculoasa. O data la cateva secunde, ea ii verifica pulsul slabit pentru a fi sigura ca inima Sakurei nu va ceda. Incepu sa curete majoritatea ranilor si sa le vindece pe cele mai grave luandu-i o gramada de timp. Apoi, incepu sa o bandajeze pe Sakura cu ajutorul lui Naruto. La un moment dat, Lisa se opri in mod ciudat. Isi dadu seama ca ceva nu era in regula cu Sakura. Ii verifica ochii, pulsul, si gura si vazu ca limba Sakurei era decololare in urma neoxigenarii creierului. Lisa cerceta pieptul Sakurei si apasa pe el. Sakura scuipa sange precum apa intrata in plamani cand cineva se ineca. Lisa isi dadu seama ca era grav, Sakura nu respira deloc desi ar putea, din cauza sangelui.

* Masaka! Cum de nu mi-am dat seama mai devreme de asta? Plamanii ei sunt plini sange, nici nu e de mirare nu raspira, trebuie sa sa ii scot tot sangele afara din plamani, altfel chiar ca nu va supravietui pana in Konoha!*

-Naruto! Am nevoie de ajutorul tau. Problema e urmatoarea: Sakura are plamanii plini de sange si trebuie scos afara. Fi atent la mine, vom apasa pe pieptul ei pana vom vedea ca va incepe sa respire din nou!
    -Ce nu respira? spuse Naruto uimit fiindca nu stia de asta.

Naruto era hotarat sa o ajute pe Sakura si incepu la numaratoarea Lisei sa apase pe pieptul Sakurei care de fiecare data scuipa sange, chiar daca era incostienta. Reptara asta mai mult de douazeci de ori timp de cinci minute. Kakashi era cu sufletul la gura si astepta verdictul Lisei. Acum viata Sakurei se afla in mainile ei. Lisa se paru a fi foarte priceputa ca medic ninja, fiindca reusi sa stabilizeze starea critica a Sakurei pentru cateva ore pana vor ajunge inapoi in sat.

In Konoha, intr-un spital, Tsunade ingrijea o pacienta grav ranita. Trebuia sa intre urgent intr-o operatie, care nici asa nu garanta supravietuirea pacientei. Toti prietenii ei, sau cei care stiau, asteptau cu sufletul la gura iesirea ei din operatie. Un baiat blond, era si el ranit grav. Pielea lui era arsa si distrusa. Statea pe scaun si nu vorbea cu nimeni. Astepta vesti despre acea fata care era colega lui de echipa. Apoi, un barbat adult cu par carunt, i se adresa.

-Naruto…! Te simti bine? intreba Kakashi ingrijorat.
    -…
    -Inteleg cum ar fi sa-ti pierzi camarada. Vezi tu, cand eu eram copil, mi-am pierdut ambii camarazi, spuse Kakashi zambind trist.

Naruto isi intorsese privirea catre senseiul sau. Nu ii venea sa creada ce aude, nu stiase niciodata asta despre Hatake Kakashi. Naruto realiza in acele clipe de cosmar, ca avea in fata sa un om cu care viata nu a fost prea draguta. Parintele, colegii, senseiul, acestia erau unii dintre alte persoane pe care Kakashi le mai perduse de-a lungul vremii. Poate ca era deja obijnuit sa pirda persoane, dar niciodata nu se gandise ca si el la randul sau isi va pierde elevii, ca alti sensei dinaintea sa.

-Stiu cum e. L-ai pierdut pe Sasuke, acum e posibil sa o pierzi si pe Sakura.
    -Nu vreau sa o pierd, spuse Naruto cu capul in pamant. E prima fata care m-a bagat in seama si nu m-a dat la o parte, spuse Naruto suspinand.
    -Inteleg, dar asa e viata. Dar nu-ti fa griji, Sakura e destul de puternica si va lupta pentru viata ei.

Chiar atunci, Tsunade iesi din sala de operatie plina de sange pe halat si manusile de chirurgie. Naruto si Kakashi se uitau socati la ea asteptand vestiile. Cei doi vazura cum niste docotori o dusera pe Sakura in sectia de reanimare. Era acoperita cu un cearceaf alb si nu se vedea deloc ce interventii avusera lor asupra ei. Era posibil ca acele interventii sa lase cicatrici pe trupul Sakurei pentru totdeauna, daca va supravietui. Naruto se uita foarte atent la cearcaf sivroi sa mearga dupa ei, dar fu oprit de Tsunade si Kakashi. El se zbatu, insa se vedea c anici el nu mai avea putere. In cele din urma, Naruto se calma si astepta ca Tsunade sa vorbeasca.

-Cum se simte? intreba Kakashi pe un ton serios.
    -Primele patruzeci si opt de ore sunt critice, abia dupa aceea vom putea da un verdict, spuse Tsunade serioasa.
    -Vreau sa o vad! spuse Naruto incordat.
    -Imi pare rau, dar nimeni n-are voie sa o vada, decat medicii si asitentele.

Naruto tacuse si pleca dezamagit in salonulsau aflat in alta sectie de spital. Se vedea pe el cat era de abatut si trist. Se intalni pe holuri cu Lisa care era si ea foarte ingrjorata pentru starea Sakurei. Aceasta il insoti pe Naruto pana la salonul sau si ramase cu el, in caz ca Naruto avea nevoie de ceva.

Dupa ce Naruto pleca, Tsunade incepu sa dea adevarul afara, fiindca lui Naruto nu cuteza sa spuna ceva stiind cum ar reactiona acesta de rau.

-Acum pot sa va spun totul fara presenta lui. Adevarul e ca... Sakura a intrat in coma adanca si nu stiu cat va rezista. Are un hematon la cap care nu a putut fi indepartat din nefericire. Abia dupa disparitia hematonului voi putea da verdictul. Probabil ca in lupta s-a lovit la cap. Din nefericire, acum conectata la apare. Daca nici dupa disparitia hematonului nu se vor inregistra modificari ale starii ei, va fi deconectata de la ele.
    -E grav,v iata ei depinde de niste aparate. Mai bine m-as fi dus cu ei. Poate nu s-ar fi ajuns aici,s puse Kakashi cu regret in glas.
    -Nu, mai bine nu i-as fi trimis eu intr-o misiune atat de periculoasa.
    -Nu e vina nimanui, dar, uneori destinul poate fi foarte nemilos cu acesti tineri ,spuse Kakashi gandindu-se la Naruto si Sakura.

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 10/11/2011

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Vin 6 Apr 2012 - 16:30

Doamne, cum ma simt acum.... Imi pare atat de rau pentru Naruto, dar de Sakura nici nu stiu ce sa mai spun.
    Sper ca nu va fii cazul ca Tsunade sa o deconecteze de la aparate,
    deoarece ar fi o mare pierdere pentru multe persoane daca ar face una ca
    asta.
    Sper ca Sakura isi va revenii. Astept next-ul!
    Spor la scris si la idei, Siel!
    Si apropo, se vede ca tu chiar depui efort in ceea ce faci, deoarece ai
    pus astazi deja doua capitole la acest fic si te respect pentru asta!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 6 Apr 2012 - 17:23

Episodul 22:Sakura isi revine

Era ora patru noaptea, Kakashi si Naruto asteptau vesti de la doctori in legatura cu pacienta. Intr-un final, Naruto adormi de oboseala si fu dus in salonul sau de Kakashi. Aparatele aratau un puls foarte mic si respiratie redusa.S akura se zbatea inca intre viata si moarte. A pierdut mult sange si din cauza ranilor deschise, putea sa faca infectie care ar fi dus la embolie. De aceea, inima ei era monitorizata in continuare de un doctor cardiolog. Dar oare ce se intampla in mintea ei?Se spune ca atunci cand cineva e in coma, sufletul paraseste trupul ,iar creierul mai detine functiile corpului doar. Cine stie, poate ea viziteaza locuri, isi aminteste cateceva sau pur si simplu sta si se uita la ea zacand pe patul de spital. Orele trec incet, iar dimineata parca nu mai soseste. Din cand in cand, salonul ei era vizitat de doctori.

Veni si dimineata. Ino, care aflase de la Sai ce s-a intamplat, veni intr-un suflet la spital. Acolo il vazu pe Naruto care era tacut Cand il vazu atat de calm pe Naruto, isi dadu seama ca Sakura era foarte grav ranita. Nu primise prea multe detalii de la Sai, insa intelese ca situatia Sakurei era chiar foarte grava. Cu toate astea, ea inca gasi taria de a avea credinta si de a-l imbarbata si pe Naruto.

-Naruto, am aflat ca s-a intamplat de la Sai! Ai facut tot ce ai putut! spuse ea asezandu-se langa el.
    -Daca pe Sakura nu am putut sa o protejez, cum voi ajunge hokage si mai ales, cum il voi aduce pe Sasuke inapoi? spuse Naruto facand-o pe Ino derutata.
    -…Pai…Sakura va trebuia sa-si revina,a ltfel de oi fi sa mor si eu candva, o bat cand o sa ajung in iad sau in Rai! spuse Ino ca un barbat. Si o sa-i spun asa: Cum ti-ai permis sa mori?!

Naruto zambi, dar o facea doar fortat .Nu avea nici o speranta,nici o vlaga in el.

-Naruto, daca tu tot asa te comporti, tu chiar n-ai s-o mai vezi. Ea o sa-si revina, dar o sa-ti fie rusine sa te mai apropii de ea pentru ca ai renuntat la ea crezand ca moare, spuse Ino atragandu-i atentia lui Naruto.

Dar chiar si Ino era trista, dar vroia sa fie puternica pentru ceilalti din jurul ei si pentru Sakura. O aprecia mult pe Sakura pentru ceea ce era, si in ciuda marilor incoveniente dintre el, tineau mult una la alta fiind inca cele mai bune prietene. Legatura dintre cele doua parea atat de puternica incat nici moartea nu le putea desparti. Ino avea o presimtire buna pe care o impartasi si lui Naruto, dae el ramase tot fara speranta, pierdut in lumea sa.

In salonul Sakurei era foarte multa liniste. Sakura avea nevoie de cat mai multa odihna ca sa isi revina. Pulsul ei era monitorizat constant la un aparat, era bandajata toata aproape in totalitate, avea un aparat de respirat pus la gura si avea multe perfuzii in brate. La un moment dat, se intampla ceva ciudat, aparatul indica un puls foarte mare dintr-o data. Sakura incepuse sa se miste de parca visa ceva. Poate chiar visa. Era intr-un loc intunecat, care era subconstientul ei probabil. Sakura se vedea prinsa intr-o dimesiunea noua si ciudata, necunoscuta ei. Apo, in fata ei aparu o luminita care o hipnotiza. Sakura atinse din curiozitate luminita si totul incepuse sa se lumineze in jurul ei. Nu stia unde se afla si de ce, apoi niste imagini ciudate incepura a se derula in jurul ei. Nu se recunostea, insa vedea o tanara care parea ucisa la comanda unui om mascat. In secunda aceea, se recunoscu. A vazut scena aceea in care Madara a dat comanada ca ea sa moara. Atunci, ea isi misca degetele si mai mult, iar inima ii batea alarmant de repede .O facu pe asistenta care era de fata sa se sperie si sa cheme doctorul cardiolog, in fuga ingrijorandu-i pe ceilalti. Pana cand infirmiera trebuia sa se intoarca, se intampla un miracol: Sakura deschise ochii. Se uita in jurul ei, la camera alba si aerisita. Incerca sa se miste, dar efortul depus doar sa-si ridice mana era prea mare, asa ca renunta. Se uita parca dezorientata la infiermiera care zambea si la doctorul care il pregatea o perfuzie. Sakurei i se parea ca vedea niste straini, niste monstri. Nu recunoscu nimic cand deschise ochii. Doctorul care statea alaturi de ea si infirmiera care tocmi iesise din salon ca sa dea vestea cea mare ii pareau niste inamici care ii doreau raul.

Pe hol, infirmiera sarea la fripta. Era agitata ca o gaina speriata si abia fu in stare sa lege doua cuvinte.

-Am vesti bune ,domnisoara din acest salon s-a trezit! spuse ea catre cei doi blonzi.
    -O putem vedea? spuse Ino nerabdatoare.
    -Da, dar sa nu o obositi. Eu ma duc sa o anunt pe Tsunade-sama, spuse infirmiera in fuga.

In salon, Sakura Sakura era foarte tacuta. Nu misca doar din priviri si privea mediul precum ceva inamic. Toata linistea ei fu distrusa cand pe usa tasnira Ino si Naruto fericiti. Atunci, ea se ridica in fund destul de greu cu ajutorul doctorului. Din fericire, pe ei doi ii recunoscu, insa nu ii privea deloc cu ochi prietenosi, ci mai degraba distanti si reci.

-Sakura-chan, in sfarsit te-ai trezit!! spuse Naruto incercand sa o imbratiseze pe Sakura.
    -Naruto ai grija, e operata! spuse Ino certandu-l.
    -Scuze, dar n-am vazut-o de mult! spuse el in gluma.
    -Da' ce sa zic, de azi noapte! spuse Ino sarcastica.

In timp,ce ei doi se certau, Sakura nu se gandea decat la un singur lucru, la momentul in care Madara a dat ordinul ca ea sa fie ucisa. Nu-si putea scoate asta din cap cand s-a trezit. Furia clocotea in capul ei, iar galagia facuta de cei doi nu facea decat sa o infurie mai tare. Noroc ca chiar atunci sosi Tsunade sctotandu-i pe cei doi neastamparati afara din salon.

-Voi doi, iesiti afara ! spuse ea autoritara.
    -Bine! spusera blonzii.

Dupa ce ei doi iesira,Tsunade se ocupa de Sakura sa-i vindece ranile minore de la suprafata corpului. Sakura statuse linistita si tacuta tot timpul cat dura interventia lui Tsunade.

-Se pare ca-ti revi repede! spuse Tsunade zambitoare, apoi si ea ii vindeca fruntea. Toate par in regula,d ar acum sa discutam serios. Ce s-a intamplat de ai ajuns intr-o asa stare? Yamato si Naruto si-au pierdut cunostinta cand tu erai pe cale sa mori.
    -Ei bine, trebuia sa ramana constienti, sa va spuna ei, eu nu am chef sa vorbesc despre asta!s puse Sakura cam suparata si se aseza pe pat, cu mainile sub cap si cu privirea spre geam. Hm!
    -Bine, se pare ca nu vrei sa vorbesti despre asta.
    -Nici n-am s-o fac vreodata! comenta Sakura pe un ton urat.

Tsunade iesi cam serioasa,si se uita la cei doi care o priveau uimiti. Ino si Naruto isi continuara cearta si pe hol. Cand o zarira pe Tsunad iesind abia asteptara sa intre din nou in salon.

-Poate o imbunati voi, spuse Tsunade plecand cam gandita.

Si cei doi intrara fara sa le pese ce le-a spus Tsunade. Ino si Naruto erau in culmea fericirii. Semtimentele de bine si de fericire pe care le simteau nu puteau fi descrise nici de cel mai bun poet din lume. Cert era ca se citea in privirile lor veselea si fericirea sa o revada pe Sakura intreaga si bine.

-Sakura!! Te iau la bataie! spuse Ino. Cum indraznesti sa intri in coma? spuse ea razand. Eu pe seama cui o sa mai rad?

Dar Sakura se uita urat la Ino, parca ar fi vrut sa dispara. Dar nu era furioasa pe ea si nici pe Naruto, ci pe ce s-a intamplat. Sakura isi dorea sa fie singura, sa stea sa se gandeasca si sa analizeze tot ce pati.

-Sakura-chan, esti cam tacuta. A stiu, probabil sti ca si cap de craston e in spital si nu vrei sa afle de starea ta, altfel te-ar ingropa intr-o caruta cu flori, spuse Naruto razand in hohote.
    -Vreau sa raman singura! spuse ea intorcandu-se cu spatele catre ei.
    Sakura era furioasa.

Cei doi se uitau derutati la ea si se intrebau ce a patit. Ramasera si ei tacuti, dar ce puteau face? Ei gandeau probabil ca e obosita si se simte rau. Dupa ce ei iesira, Sakura incerca sa se ridice de pe pat, dar niste dureri ingrozitoare o oprira., asa ca ramasese acolo.

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Vin 6 Apr 2012 - 18:11

Superb de-a dreptul!
    Inteleg ca Sakura e nervoasa si suparata dar nici chiar asa! Putea macar sa le spuna un "buna" amarat lui Ino si Naruto
    Sper ca isi va reveni complet. Astept next-ul!
    Spor la scris si la idei! te pup

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 7 Apr 2012 - 17:15

Episodul 22: Sage vs Armagan

Veni si a doua zi, se simtea putin mai bine si incerca sa faca primi pasi dupa operatie, ajutata fiind de o asistenta . Desi Tsunade ii spusese Sakurei sa nu se forteze, Sakura era si mai inversunata sa nu de-a ascultare maestrei sale. Dupa ce asistenta iesi, Sakura se indrepta spre geam si urmarea jocul vesel al copiilor ceea ce o enerva cumplit. Vocile si tipetele lor vesele o infuriau cumplit de parca ar vrea ca si ei sa devina la fel de nefericiti ca ea. Insa altceva o chinuia si mau rau,r aul pe care i l-a facut Madara Nu-si putea lua mintea de acolo. Imaginea mortii o infuria, si cu fiecare secunda crestea ura pentru mosntrul ascuns sub acea masca. Cuvintele lui, rasetul lui si durerea prin care trecu in acele clipe ingrozitoare o chinuiau intr-una de cand se trezi. Acum, Sakura realiza de unde simtise o ura venita de nicaieri atunci cand ea afla de adevarata lui identitate, poate ca destinul le era facut sa se intalneasca. Dupa tot ce patise, Sakura realiza cu ce clasa de om avea de a face, pana acum trata subiectul Madara intr-un mod copilaresc si nu ii pasa de trecutul acestuia considerandu-le doar vorbe in vant, insa acum, ea vedea acum in Madara un om periculos, nu doar pentru ea, ci pentru multe persoane. Faptul ca a incercat sa o ucida intr-un mod torturator, era doar o mica parte din ceea ce putea face Madara cu adevarat. De aceea, Sakura se gandea intr-una la acel moment dureros.

*De ce nu-mi pot scoate din minte imaginile astea ingrozitoare?*gandi ea strangandu-se de cap.

Apoi,auzi o bataie in usa. Sakura se intoarse curioasa de la geam si umbla cu pasi marunti si inceti. Usa se deschise instantaneu, iar pe zbughira Hinata ,Ino, Sai, Kakashi si Naruto. Sakura se uita uimita de prezenta ei. Se intreba cum de primi o vizita atat de neasteptata si atat de dimineata. Toti erau veseli si radeau, doar Ino se uita cam ciudat la Sakura. Nu-i placea ceva la parul Sakurei.

-Cei cu frezura asta, cu paru in ochi?spuse Ino asezandu-il cu in avea pana acum. Asa,acum arati mai luminoasa la fata, spuse Ino multumita.

Dar Sakura scutura capul iar bretonul ii venea in ochi, ca la Sasuke,dar il avea mai lung. Bretonul lung acoperi ochii verzi ai Sakurei incat cine o zarea s-ar fi intrebat daca Sakura vedea ceva de el. Alta data, mai ales cand era mica, Sakura ar fi ascultat de Ino ca un catelus cand venea voba de parul ei.Ino se arata foarte inbufnata si o lasa pe Sakura in pace cand vazu ca nu mai are cu cine discuta.

-Mda! Exact cum te-am cunoscut asa si sfarsesti, cu paru in ochi! spuse Ino ironica.
    -Cum te simti? spuse Hinata vesela. Stiu mult ca-ti plac trandafirii rosi si albastri,a sa ca ti-am adus cate unul din fiecare, spuse Hinata asezandu-le intr-o vaza.
    -Esti tare tacuta! spuse Naruto banuind ceva. N-ai spus absolut nimic decand ti-ai revenit, decat ca m-ai scos pe mine si Ino afara.

Sakura isi dadu seama,ca n-are rost sa-si verse nervii pe ceilalti,si fiind putin mai chibzuita incerca macar sa se prefaca. Cuvintele intelepte ale lui Naruto o luminara pe Sakura dintr-o data, iar ceata si norii de deasupra capului ei disparura. Sakura se aseza pe pat inapoi si zambi vesela.

-Scuze, nu m-am simti prea bine ieri. Eram furioasa de ce mi s-a intamplat! spuse Sakura recunoscand o parte din adevar care era de ajuns ca toti sa creada.
    -Ce repede iti revii. Te vindeci aproape la fel de repede ca mine, spuse Naruto. Apropo, am crezut ca vei muri, spuse el melancolic si evitand privirea Sakurei.
    -…Sa mor? Nu fi ridicol! Nu scapi tu asa usor de mine! spuse ea trangand cu ochiul.

Si saptamana trecu, iar datorita tratamentelor benefice lui Tsunade, intr-o saptamana fu gata sa se intoarca pe muntele broastelor. Tsunade ii recomanda lui Sakura si de aceasta data sa se odihneasca macar o saptamana, insa Sakura nu asculta si isi incepu antrenamentele alaturi de Naruto in urmatoarea zi. Din nou antrenamentul incepea la fel cum s-a terminat. Dragonul o invata pe Sakura cum sa controleze apa cat mai bine si chiar tehnici nou si puternice. A invatat o multime de tehnici puternice. Majoritatea chiar interzise . Naruto invata sa-si mareasca viteza si reflexile de reactie. Sa fie mai atent la ce se intampla in jurul sau si cand ceva i se pare suspect sa dea cu un pas inapoi. Isi controla mai bine chakra, mai avea cate o scapare cand tragea cu ochiul dupa Sakura.

Intr-o zi, Naruto vroia sa-i ceara cateva sfaturi Sakurei in legatura cu…fetele. Naruto se arata foarte timid in legatura cu acest subiect, avand in vedera ca nu mai discutase despre asta in viata sa. Sakura paru foarte curioasa sa afle ce vroia Naruto sa vorbeasca cu ea.
    -Sakura-chan… Nu stiu cum sa-ti zic, dar mie-mi place de alta fata.
    -De cine? sari ea in sus curioasa si agitata. .Zii! spuse Sakura agitata apucandu-l pe Naruto de gulerul tricoului.
    -Pai, de Hinata! mormai Naruto in timp ce Sakura il scutura zdravan.
    -In sfarsit ti-a dat si tie Cerul cap ! spuse ea ironica. In sfarsit!
    -Ce vrei sa zici cu asta? spuse Naruto curios.
    -Toata academia stia ca Hinata era indragostita de tine.
    -Serios? Eu de ce n-am observat? intreba el confuz.
    -De incuiat ce esti! De aia! spuse Sakura ironica.
    -A bine, vreau sa-mi testez puterile cu tine! spuse el dintr-o data serios.
    -Nu fi ridicol! O sa plangi iar ca o mata fricoasa! spuse ea ironizand.
    -Ei haide! Promit sa nu fiu prea dur! Taijutsu!Tu esti foarte rapida pe langa mine si ai reflexii mai bune. Vreau sa vad cum pot face fata Armaganului tau.
    -Bine,daca vrei tu, raspunse Sakura zambind vesela.

Ei doi se dusera pe un teren plat si lasara intre ei o distanta destul de mare. Naruto folosea modul Sage, iar Sakura isi activa Armaganul. Naruto trecu primul la atac,d estul de serios, iar Sakura astepta doar ca el sa se apropie. Naruto incerca sa o loveasca cu pumnul pe Sakura, insa ea ii prinsese mana si cu cealalta mana, il ridica in aer deasupra ei si il tranti la pamant.

-Asta e o greseala fatala, spuse ea! Nu ataca tu primul,ci lasa adversarul sa o faca ! spuse ea serioasa.

Apoi, o clona era in spatele ei cu un kunai in dreptul capului ei. Naruto zambea siret. Sakura privi inapoia ei cu coada ochiului, apoi lovi pe neasteptate clona cu piciorul intre picioare. Biata clona zbiera cat putu, apoi disparu.

-Cam slab din partea ta!

Dar Naruto se ridica repede in picioare si se uita tinta la Sakura. Cei se priveau ca doi adverasi adevarati si isi etalau puterile doar privindu-se. Naruto era foarte sigur pe el credea ca o va pune jos pe Sakura. El incepu sa faca repde niste sigillii care ii erau foarte cunoscute Sakurei.

-Kake bunshin no jutsu!spuse el.

Si in jurul ei aparura o suta de Naruto. Sakura privi peste tot in jurul ei si fu foarte uimita de numarul impresionat de clone, apoi zambi strengareste. Dar Sakura folosi tehnica tamihansan (sfera de fulger) sub forma de camp de electricitate care se extinse pe o suparafata mare si distruse majoritatea clonelor. Naruto se uita serios la Sakura ca la un adversar puternic, ceea ce e adevarat. Vantul batea cu forta fluturandu-le parul amadurora. Naruto trecu din nou la atac, dar incerca sa fie mai atent. Acum, luptau corp la corp, de cateva minute. Isi imparteau picioare si pumni. Ajunsesera apoi, langa o stanca. In acel moment,Sakura isi aminti dontr-o data ce i-a facut Madara si vedea in Narutochipul monstrului ce proape i-a luat viata. Sub actiunea furiei si impulsului Sakura prinse o viteza mult mai mare a atacurilor sale de care nici Naruto nu se mai putu feri. Ea il lovi pe Naruto in piept cu pumnul. La contactul cu stanca,e l varsa cateva picaturi de sange si cazu pe jos. Se lasara cateva secunde de liniste, in care Naruto abia isi revenea dupa lovitura fulger a Sakurei.

-Tu chiar ca ai vorbit serios! spuse el zambind frecandu-se de sange. Ce lovitura…
    -Hmm! Daca ar fi Sasuke in locul meu, tu n-ai rezista nici o secunda in fata lui, iar eu n-am puterea lui, spuse Sakura.
    -Ba eu cred c-as rezista mai mult! El nu foloseste forta bruta ca tine, cred!s puse el ridicandu-se. Continuam? intreba el revenindu-si.
    -Cum vrei, spuse ea ajutandu-l totusi sa se ridice.

Dar…era o capcana. Sakura isi ridica piciorul in aer si incerca sa-l atace pe Naruto facand un arc de cerc prin aer, iar Naruto trecu pe sub ea lasandu-se pe spate.Cum el era cu spatele catre ea, avea ocazia sa o prinda. O prinse pe Sakura de gat si o tranti la pamant.

-Am pus taurul la pamant! se lauda el .

Dar Sakura furioasa sau mai bine zis vicleana, facu ce facu si il lovi pe Naruto facandu-l sa alunece in spate cativa metri buni in alta stanca.

-Sau eu pe tine! spus ea venind catre el.
    Apoi,aplecandu-se spre Naruto spuse:
    -Iti dau un sfat util! Nu-ti subestima adversarul! spuse ea vicleana,iar apoi pleca lasandu-l pe Naruto cu semne de intrebare.

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Sam 7 Apr 2012 - 19:55

" Am pus taurul la pamant" Ce buna a fost asta
    Mi-a placut la nebunie lupta dintre Naruto si Sakura ^^
    Naruto ii cere sfaturi Sakurei? Cat de tare!
    Astept cu nerabdare nextul!
    Spor la scris si la idei!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 7 Apr 2012 - 23:07

Episodul 23: Mergand spre intuneric

A doua zi, sosi incet dar sigur . Era o dimineata frumoasa in tara broastelor. Cu toti erau afara si povesteau si radeau pana cand se atinse un anumit subiect.

-Heh. Ieri, Sakura-chan m-a batut mar! spuse el razand. Dar o sa ma antrenez pe aia din Akatsuki! Cand o sa ma apuc de ei! spuse Naruto razand.
    -Mda da! Mai bine ai grija cu ei, spuse Sakura iritata.
    -Mie nu mie frica de ei, dar poate tie da…, spuse Naruto vrand sa o enerveze pe Sakura.
    -Sti ceva? Daca vrei sa sti, eu am omorat prima un Akatsuki. Lupta tu cu o suta de papusi inarmate cu tot felul de sabi si altele, si pe deasupra si otravite!Sa t vad, pun pariu ca acolo mureai! spuse ea ridicandu-se suparata foc.
    -De ce te umfli asa in pepeni? Eu doar am glumit cu tine! Ce-ai patit? Parca nu mai esti tu in ultimul timp! Te enervezi din orice acum! spuse Naruto frustat.

Sakura pleca fara a mai raspunde. Acesta era un conflict bazat pe ura Sakurei fata de Madara.
    Broasca cea batrana statea si se uita la ei doi cum se certau si isi aminti ce ii spuse Kakashi, sa actioneze inainte ca certurile lor sa se aprofundeze,dar certurile astea nu mai erau doar ca niste glume facute ca sa para caraghiosi,ci era vorba de ceva care putea deveni grav.

-Voi,doi,va expediez in Konoha,cred ca aveti nevoie de o mica vacanta!

Urmatoarea zi,erau in Konoha.Tsunade era mirata ca ei s-au intors doar dupa doua zile.Broasca ii explica situatia,si mai ales ca Sakura chiar se comporta ciudat de cand s-a intors.Dar asta nu era nimic pe langa ce avea sa urmeze.Kakashi,auzind,veni cu propunere destul de inteleapta.

-Ce ar fi a ma trimiteti doar pe mine si Sakura intr-o misiune de data asta?spuse Kakashi.I-ar ajuta sa se mai relaxeze.
    -Ai dreptate!

Era o dupamiaza portocalie si minunata.Sakura se antrena,intr-o margine de padure,iar pe un deal despartit de padure de o vale adanca,un baiat se juca cu mingea.Era foarte frumos sa vezi un copil jucandu-se.La un moment dat,mingea in aluneca dincolo de un gardulet de lemn.Baietelul de doar 7 ani,incerca sa ajunga la mine,si trecu de gard.Dar facu o greseala fatala,se rostogoli in jos si era pe cale sa cada in valea adanca,daca nu era prins de o mana fina de femeie.

-Ce faci?spuse Sakura fortandu-se putin sa il tina.Era sa te sinucizi!se rasti putin Sakura.
    -Grabeste-te si ridica-ma!Cine crezi cu sunt?spuse el tipand speriat.
    -Ts!facu Sakura nervoasa radicand baiatul,apoi il trinti pe pamant,dar el nu vazu cum era Sakura,ca infatisare.
    -Cum indraznesti!
    -Fi mai atent!Daca-ti pretuiesti viata!spuse ea plecand in directia soarelui.
    -Tu,care e numele tau?spuse baiatul curios.
    -Sakura …Haruno,apoi disparu asa cum si aparu in viata baiatului care privea uimit.
    Intre timp,a doua zi,Ino si Naruto fura chemati in biroul lui Tsunade pentru o misiune de …dadacism.
    -Voi doi veti primi o misiune ca garda de corp,spuse Tsunade serioasa.
    -Suna bine,spuse Naruto.Pe cine protejam?spuse Naruto uitandu-se in jur.
    -Ah,nu v-am facut cunostinta.El e Naho-san,arata Tsunade catre un baietel cu par castaniu,ochi ciudati si sprancele mici si groase.
    -Buna!
    -Ce?se mirara cei doi.Vom pazi un..
    -Un copil,continua Tsunade.
    -Ce?Credeam ca vom fi garzi de corp pentru cineva important.
    -Cata insolenta!Uratule!spuse Naho nervos.
    -Esti mai urat ca mine!
    -Naruto,fa liniste!spuse Tsunade.E ruda cu lordul feudal.
    -Hokage-dono,vrei sa spui ca astia doi vor fi garzile mele de corp?Nu-i vreau!Nu ma simt in siguranta cu ei.O vreau pe Sakura Haruno!spuse el cu glas poruncitor.
    -Imi pare rau,dar ea e plecata in alta misiune!
    -Sa se duca ei in misiune!Cheam-o pe Sakura!
    -Te asigur!Ei sunt ninja foarte capabili!spuse Tsunade abtinandu-se sa nu-si iasa din pepeni.
    -E o rugaminte personala!
    -Ce e cu el!Doar despre Sakura vorbeste,spuse Naruto catre Ino.
    -Poate sunt cunostinte!spuse Ino.
    -Ino,Naruto!Il duceti pe Naho in satul Shizume!Daca i se intampla ceva,chiar eu…!spuse Tsunade facand mainile sa pocneasca insemnand un singur lucru,ei doi vor manca bataie de la Tsunade!
    Ino si Naruto nu erau prea incantati,dar ce puteau sa faca?
    -Hay!spusera ei fara vlaga.
    Afara ,Naho refuza sa meaarga cu ei doi.
    -Zau,dar de ce Sakura?il intreba Ino.
    Iar baiatul cazu in visare cand ii povesti lui Ino motivul.
    -Mi-a salvat viata!spuse el mai mult ca o fata indragsotita la prima vedere.
    Isi imagina cum el statea cu capul pe genunchii ei,iar silueta ei straluncea in bataia soarelui de dupa amiaza.
    -Daca nu era ea,as fi murit!In plus,s-a uitat la mine ca la un barbat,nu ca la o ruda a lordului Feudal.
    Si si-o imagina pe Sakura,cum era imbracata in costum albastru inchis,cum parul ei stralucea in baiata soarelui,iar chipul ei dulce il privea frumos.
    -Ma indoiesc,spuse Ino amuzata.
    -Ah,ochii ei ca paradisul,si parul lung si matasos ca cele mai frumoase perle,spuse el visand.
    -Eh,si eu am parul lung,spuse Ino sarscastica.
    -Si ce,e urat si prins intr-o coada hidoasa,spuse Naho enervand-o pe Ino.
    -O vreau pe Sakura,nu pe voi!In orice caz,nu voi merge nicaieri fara ea.
    -Hey,ce vom face?spuse Ino tracandu-l pe Naruto la o parte.
    Mai tarziu,Ei erau impreuna cu Sakura pe un drum de tara,fara Naruto in misiune,mai ales,ca de fapt,Naruto era Sakura.
    -Naho!te voi proteja fara prêt!spuse Naruto avand un mers ca o gaina,isi ridica genunchii si asa mergea.
    -Da,nu e nimeni mai de incredere ca tine!spuse el multumit.
    -Hey,umbla ca o fata,si poarta-te mai mult ca Sakura!spuse Ino atragandu-i atentia.
    -Nu-ti fa griji!spuse Naruto bagandu-si degetul in nas.
    -Atunci nu ma fa lucruri pe care ea nu le face!spune Ino dandu-i peste mana.
    -Si ce,el nu stie cum se comporta Sakura!
    -Ce soptiti voi doi!?spuse Naho curios.E ceva ce nu vreti sa aud?spuse el trecand in fata lui Sakura,alias Naruto.
    -Taci si fa liniste!spuse el pe un ton dur.
    -Sakura!spuse el inmuindu-se in ochii umezi.
    -Hey,de ce te rastesti la el?spuse Ino furioasa pe Naruto.
    -Ei bine,Sakura asa vorbeste cu mine!
    -Baka!Doar pentru ca ea vorbeste asa cu tine,nu inseamna ca e asa cu toata lumea.Si in plus,ei ii plac copii mici!
    -Modul acesta brutal e destul pentru a imblanzi inima unui barbat!spuse el.
    -O,da?spuse Naruto frecandu-se pe cap.
    -Nu te mai purta asa!spuse Ino furioasa.
    Dar apoi,se scufunda in ganduri,si isi aminti,ca la intoarcere,Sakura era putin schimbata,parea putin mai sobra si rigida.Stia ca va urma ceva.Avea de mult timp presimtiri rele,dar nu intelegea de ce le are.
    -Slava cerului ca ai venit tu!spuse el.Blondul ala arata ca un prost!
    -Prost?spuse Naruto furios pe dinauntru,si abia se abtinea.
    *Ce? la mine se referea? De cand Sakura-chan are succes la baieti?Pana acum,nici unul nu o baga in seama.*gandi el furios.
    -Sakura,s-a intamplat ceva?
    -Nimic,spuse el abia abtinandu-se.
    Intre timp,Kakashi si Sakura erau intr-o misiune intr-un loc,stancos,acoperit de ceata si destul de rece.Ei doi se ascundeau dupa o,piatra mare,iar Sakura tremura langa Kakashi.
    -Ai patit ceva?spuse el.
    -Nu,doar m-au trecut niste fiori pe sira spinarii.
    -Misiunea noastra e sa analizam miscarea criminalilor cautati.Nu lasa garda jos!
    -Da!spuse ea serioasa.
    Intre timp,Ino,Naruto si Naho ajunsera intr-o padure luminoasa.Naho era carat in spate de asa zisa Sakura,si adormi dupa un timp.
    -E foarte dragut cand doarme.
    -Cred ca Sakura e eroina lui,spuse Naruto vesel.
    Dar pe cat de fericit erau,nu-si dadeau seama ca erau urmariti.
    Intre timp,in cladirea unde erau ascunsi banditi,Kakashi si Sakura ii doborara pe toti,care erau putini.Kakashi era intr-o camera si se uita pe niste planuri.
    -Sunt asa putini.Oare au plecat undeva?spuse ea nesigura.
    -Posibil,dar unde?
    Kakashi descoperi planul unei rapiri.Se uita ciudat si realiza ceva.Era vorma de un baiat pe nume Naho.Era vorba de rapirea lui langa satul Shizume.Sakura se apropie de Kakashi si vazu chipul baiatului pe care l-a salvat.
    -Baiatul acela…,spuse ea mirata.
    Intre timp,in padure,cei 3 erau inconjurati de o banda de banditi.Cei 3 erau putini speriati de numarul lor.
    -Cine sunteti voi,spuse Ino.
    -Dati-va la o parte,tinta e confirmata,spuse seful banditilor.Predati-ne baiatul!
    -Nu o las pe mana voastra!spuse Naruto inca aratand ca Sakura.
    -Asa ,Sakura!spuse baiatul.Fa-i bucati!
    -Desigur,spuse Naruto plin de orgoliu.Ino,ai grija de Naho.
    -Ha!
    -Tehnica umbrelor clona,spuse Naruto facand semnele.
    Aparura o multime,de Sakure probabil si o suta.Naho era incantata de atatea Sakure,intre timp,Ino privea cu gura cascata cate clone putea face Naruto.
    -Ce de Sakure!spuse Naho incantat.
    -Sa mergem,spuse Naruto.
    Si in stanga si in dreapta cadea cate un raufacator.
    -Pumnul lui Sakura!si lovea cate unul.
    -Sakura,esti asa cool!
    -Lovitura Sakura!care era decat o obijnuita lovitura cu piciorul.
    -Ce tare!se minuna Naho.
    -Sakura-chop,chop!era o lovitura de mana in gatul inamicului.
    -Sakura esti grozava!
    Apoi,seful lor,folosi o tehnica de vant care distruse majoritatea clonelor.Iar cele ramase,trecura la atac asupra lui.Si il trantira la pamant in cele din urma.Apoi,seful banditilor aparu din praf.
    -E incapatanat!spuse unul dintre Sakure.
    -Sakura,bate-l!spuse Naho.
    -Naho,nu!Aaa!si Ino fu lovita pe neasteptate in spate si isi pierdu cunostiinta.
    Apoi,seful isi scoase niste gheare din metal,si distruse clonele cu el.Sakura facu Rasenganul,si il lovi in stomac pe inamic trantinud-l in copac,dar acesta se ridica de la pamant de parca n-ar fi patit nimic.
    -Tehnica ta e incompleta!spuse el lovindu-l pe Naruto inainte ca el sa reactioneze.
    Naruto se opri in copac,transformandu-se in el insusi.Naho vazu cine era atunci de fapt,si fu dezamagit.Ino zacea incostienta,iar el tinut ca ostatic.
    -Tu…;nu esti Sakura?spuse el lacrimand.Sakuraaa,ajutor!tipa el.Sakuraa!
    Intre timp,Kakashi il invoca pe Pakkun,si il urmara o buna bugata de drum,dar de la un punct mirosurile se amestecau.
    -Mirosurile se amesteca,spuse catelul.Trebuie sa se fi luptat cu Ino si Naruto.
    -Tocmai i-am ratat,spuse Kakashi.
    Deja se insera,iar Sakura era tacuta.
    -De ce ei doi sunt implicati in misiunea asta?spuse ea putin frustata.
    -Ei,bine,ei aveau misiunea sa pazeasca un baietel pe nume Naho.
    -Ce?Probabil ca au fost rapiti,spuse Sakura in batjocura.
    -E rau,spuse Kakashi serios.Sakura,ne despartim,il las pe Pakkun cu tine.
    -Wakata!spuse ea serioasa.
    Intre timp,se lasa si noaptea.Grupul de mercenari isi asezara tabara langa o apa si niste stanci.In timp,ce mercenarii nu erau atenti,Naruto incerca sa desfaca franghia lui Naho cu dintii.Dar mercenarii vazura.
    Ino,facu ca unul sa cada pe jos,desi era legata,iar Naruto a sarit pe un mercenar.Insa,pe cand sa scape,Naho fu inchis intre 3 pereti de pamant.
    -Nu te las a scapi!Baietii rai,trebuie pedepsiti!spuse seful dur.
    -Sakura…,spuse el in sopata plangand.Ajuta-ma, Sakura!tipa el cat de tare putea.Atat de tare,incat glasul sau se auzi peste toate stancile sub forma puternicului ecou.
    -Nu are rost,nu vine nimeni!spuse seful indiferent,apoi auzi o trantitura care ii atrase atentia.
    Cu toti vazura o silueta inalta,subtire,si intunecata inaintea focului.Era o silueta cunoscuta a unei fete ninja.Seful isi vazu toti mercenarii pusi la pamant incostienti.
    -Sakura! adevarata Sakura!spuse Naho plin de speranta.
    -Nu-i rau,deci tu esti cea adevarata?
    -Obraznicatura asta de aici se dadea drept tine,spuse seful aratand catre Naruto.
    -Ce a facut?spuse Sakura putin frustata.
    -Asta din cauza ca ai intarziat!isi gasea scuza Naruto.
    -Pustiul s-a luptat destul de bine,dar tu?Esti o fata,nu vad cum ai mai buna decat lasul asta,spuse seful.
    -Iti voi arata chiar acum!spuse Sakura serioasa.
    Seful trecu la atac,si fugea catre Sakura,iar ea il astepta cu zambetul pe buze.Sakura isi scoase un kunai si astepta sa-l implante in adversar,.Reusi sa-l atinga,dar se rupse.Apoi,seful aparu in spatele ei cu viteza uimitoare,dar Sakura sari inainte sa fie lovita pe o stanca.Apoi,adversarul trecu la atac,iar ea sari sus pe stanca.El aparu din nou pe stanca si nu vedea unde e Sakura.Ea aparu de nicaieri,cu Tehnica Tamihasan Combo,lovindu-l pe inamic,dar nu pati nimic.Sakura folos,apoi tehnica de suflare a ghetii,inghetandu-l pe adversar.Sakura sari,jos langa isprava ei,si incerca sa-l sparga.Dar sparse un fel de carcasa de fapt,din care sari o fata cunoscuta lui Sakura si Naruto.
    Cand acesta se ridica,Sakura mai ales se uita socata la el.
    -Tu…Tu trebuia sa fi mort,spuse ea uimita.
    -Ixos?spuse Naruto uimit.
    -Cum de traiesti?Asuma te-a omorat!spuse Sakura putin uimita.
    -Ei bine,am fost readus la viata de amicii vostrii din Akatsuki,spuse el.
    -Ce?se ingrozi Ino.
    -Apropo,cineva din Akatsuki te saluta,spuse el viclean catre Sakura.
    In acea clipa ea se infurie atat de cumplit incat abia se controla.El putea sa o dea de gol,si pe langa asta ii aminti de Madara.
    -Temeee!fugi ea cu viteza catre el,insa primi o lovitura in burta astfel incat era cu capul in jos.Ixos,aparu in drept cu ea in timp ce ea era in aer.Si o trinti in apa.Sakura se ridica uimindu-l pe Naruto cu frumusetea ei.Desi acum ii placea de Hinata,totusi,nu putea sa nu remarce feminitatea colegei sale.Doar simplul fapt cum isi ondula corpul cand se ridica din apa si iesea.il uimea.Devenise aproape femeie,nu mai era o fata stearsa ca in trecut,acum era o fata frumoasa si cool.
    -Ai ramas la fel de slaba!spuse el.
    Dar Sakurei ii displacu enorm comentariul.Asa ca porni la inca un atac.Se clona de doua ori,si din pumnul drept al fiecarei clone aparea acel sir lung de chakra albastra.Sakura baga viteza.Apoi,aparu in fata lui Ixos cu o viteza si mai mare si il nimeri in piept cu forta de 3 ori mai mare.El trecu prin stanci copaci,si urma o explozie mare de praf cand se opri.Sakura se indrepta incet spre el,cu gandul sa-i curme viata.Era plina de sange pe fata,deoarece el o stropi cu sange din gura cand fu lovit atat de puternic.Ixos parea chiar paralizat.Lovitura Sakurei,ii rupse coloana,cateva organe importante,si ii provoca hemoragi interne.
    -Te rog,cruta-ma!spuse el cerand mila.
    -Nici gand!Daca cei din Akatski te-au adus la viata,eu te voi trimite inapoi de unde ai venit!spuse ea tragand manusa nepasatoare.
    -Sakura!Ajunge!spuse Kakashi prizand-o de mana.
    -Atunci eu plec,iar Sakura disparu dupa stanci.
    Bietul Naho era dezamagit de ce vazu.
    -Sakura…ce e cu ea?spuse el plangand.
    -Nu te intrista.Ea e de obicei dulce cu copii mici ca tine,spuse Ino cu mila.
    -Da probabil ca nu se simte bine acum.Are niste probleme,spuse Naruto.
    -Bine,spuse Naho zambind totusi printre lacrimi.

acest capitol nu a fost rescris ca celelalte fiindca e prea lung.

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Dum 8 Apr 2012 - 9:34

Ce mi-a placut! Sakura chop-chop
    Woow! Ce mult s-a schimbat Sakura dupa acea misiune Parca nu ar mai fi ea.
    Cata actiune! Mi-a placut lupta dintre ea si Ixos.
    Astept nextul! spor la scris si la idei!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Dum 8 Apr 2012 - 18:19

Episodul 24: Inceputul sfarsitului

A doua zi, Naruto se intorsese pe Muntele Broastelor fara Sakura. Ea ramasese in sat, datorita deciziei lui Tsunade, care considera ca ea se putea antrena si in sat. Insa totul era de fapt pentr a o supraveghea, deoarece comportamentul ei dadu de banuit. A inteles ca Sakura a fost afectata de acea misiune, dar mai era ceva, poate mult mai grav. Intr-o seara, Sakura se intorsese dintr-o misiune in car merse alaturi de Shikarau si Neji. Ea ramasese in urma din plictiseala. In padure se auzeau niste fosnete ciudate la care Sakura nu le dadu atentie. Din nefericire, inca era foarte agitata si afectata de evenimentul intamplat in urma cu doua saptamani. Din cauza asta, mereu de devenea furioasa cand se atingea subiectul Madara sau Akatsuki, era retrasa si parea mereu ingandurata. Sakura era mai sobra si mai rece ca niciodata. Devenise aproape o singuratica si uita sa zambeasca in ultimul timp. Raul facut de Madara o transformase aproape complet fiindca nu mai ramsese aproape nimic din vechea Sakura, sau asa credea ea. Inaintand prin padure, la un moment dat, o silueta neagra o acosta pe Sakura cu prenta sa. Ea imediat o recunoscu si isi dadu seama ca cosmarul vietii ei reaparu. Sakura se infurie imediat la prezenta sa, iar impulsurile disperate o impingeau sa faca gesturi necugetate.

-Tuu!spuse ea furioasa printe dinti.
    -Salut! Nu ne-am mai vazut de ceva vreme nu? spuse Madara indiferent de parca nu se intampla nimic.
    -De ce ai pus sa ma omoare? spuse Sakura sarind pe aceeasi creanga cu Madara

Sakura era mai aproape de Madara ca niciodata. Ea se arata mai indrazneata cum nu fi niciodata cand era vorba de Madara. Sakura sari chiar in fata lui si il privi instantaneu. Privi pret de cateva clipe ochii intunecosi ascunsi sub umbrele mastii. Privirea incruntata si furioasa nu il speria pe Madara nicidecum, ci doar il amuza. Pentru el, Salura era doar o batjocura, o jucarie cu care putea face tot ce el dorea. Nu-l interesa ce simtea Sakura si nici actiunile ei impotriva lui fiindca nu reprezenta un pericol prea mare pentru el decat ca putea divulga multe secrete despre el.

-Asculta imbecilule! Daca tot vrei sa mor, vino si omoara-ma cu mana ta! spuse Sakura prinzand mana lui Madara in pozitie foarte incomoda.

Sakura rasuci bratul lui Madara care nu reactiona deloc. El parea total dezinteresat de ce facea Sakura. Sakura observa pasivitatea lui Madara si considerant asta o bataie de joc, ea il trinti tare in trunchiul copacului, distrugand scorta acestuia. Abia atunci reactiona si Madara activandu-si Sharinganul. De data asta nu mai era deloc pasiv, ci prudent. Sakura isi dorea ca Madara sa reactioneze asa, ca sa vada si el ca nici ea nu e atat de slaba si ca putea fi cea mai mae amenintare din viata lui. Dupa ce obtinu-se ce dori, Sakura sari inapoi pe paman si isi continua drumul, in timp ce Madara o privea lung. La cateva secunde dupa saritura ei, Madara isi misca bratul resimtind o durere mare mai ales in zona umarului.

-Are ceva forta,nu gluma. Chiar putea sa-mi rupa bratul, spuse el ironic.

Madara aparu totusi cu un motiv. De cand afla ca Sakura supravietui si isi reveni foarte repede, isi schimbase radical toate planurile, insa urma tot acelasi concept: divide si stapaneste. El mai avea degand sa ii de-a Sakurei un ultim ragaz fiindca in urmatoarea sa miscare putea pierde alte resurse si nu vroia sa faca o risipa degeaba. El aparu chiar in fata ei ,parand foarte serios.

-Unde e Itachi? intreba el cu sobrietate.
    -Crezi ca-ti voi spune ceva? spuse Sakura furioasa trecand pe langa el.
    -Daca nu-mi spui unde e Itachi, in urmatoarele zile se va intampla un dezastru!
    -Hai lasa-ma !Pana acum n-ai dovedid nimic! spuse ea orgolioasa.
    -Treaba ta! Dar tine minte, te voi lovi unde te doare mai tare,spuse, dupa care si disparu.

Sakura ramsese singura si gandita la mesajul lui Madara. O puse foarte mult pe ganduri si se intreba la ce se putea referi. Sakura spera ca nu cumva Madara sa ii fac vreun rau lui Sasuke. El nu prea avea de unde sa isi dea seama ca Sakura era indragostita de Sasuke, insa spunandu-i ca o va lovi unde o doare mai tare, ea crezu ca el afla. Sakura totusi spera intr-un miracol....

Tot timpul discutiei celor doi, era ca au fost vazuti, de data asta, chiar de Biakuganul lui Neji. Abii fura neglijenti fiind prinsi in propriile conflicte interioare. Din nfericire, asta va insemna pentru unul distrugerea, iar pentru celalalt voctoria. Neji, se simtea prins intre ciocan si nicovala, dar trebuia sa raposteze ce vazu. El nu stia ca ceea ce facea era o greseala fatala chiar si pentru el insuti, dar trebuia sa urmeze ordinele lui Tsunade. Sosi si dimineata, Sakura fu chemata in biroul lui Tsunade, de dimineata, ceea ce i se paru ciudat. Sakura intra pe usa biroului si fu intampinata de prezenta lui Neji. Sakura se intreba ce se intamplase, dar nu banuia nici decum ce i se putea intampla ei. Tsunade si Shizune erau foarte serioase, iar Sakura credea ca era ceva grav despre care ea trebuia sa stie.

-S-a intamplat ceva Tsunade-sama? spuse Sakura derutata.
    -Da, spuse Tsunade ridicandu-se de la birou si indreptandu-se spre geam. Am observat comportamentul tau ciudat si i-am gasit si cauza! spuse ea serioasa

Sakura asculta nedumerita aceste cuvinte. Nu isi dadu seama din prima la ce se referea Tsunade. Spera ca nu cumva ca aceasta sa afle de Itachi si sa il ucida. Sakura deja tremura assteptand totodata cu sufletul la gura la ce se referea maestra sa.

-Aseara, ai fost vazuta vorbind cu un membru Akatsuki.

Vestea asta o soca pe Sakura ,incat se temea sa nu afle si de Itachi, daca se aflasi ea si el aveau vietile condamnate. Sakura ramasese atat de socata incat parca o forta invizibila o impiedica sa se mai miste. Sakura se intreba cine afla de discutia de aseara al ei cu Madara. Avand, in vedere ca Tsunade afla, Sakura mai putu spera ca nu cumva sa o supuna interogarilor fiindca in ciuda posesarii Armaganului, ea ar putea ceda in cele din urma si nici nu detinea tehnici de blocare de citirii a mintii. Agitatia din inima Sakurei crestea incet si frica la fel.

-De cine am fost vazuta? intreba ea cu ton jos.
    -De Biakuganul lui Neji,spuse Tsunade serioasa si putin suparata.
    -Neji? spuse ea cu glas mirat.
    Se uita la Neji socata,

dar acesta ii evita privirea.
    -Exact. De acum, esti suspendata! Preda aparatoarea si armele pe care le ai la indemana.
    -Nici gand De ce faceti asta? tipa Sakura nerealizand ca ridica deja tonul prea mult.
    -Preda-le! ridica tonul si Tsunade.
    Sakura isi desfacu aparatoarea si o tranti nervoasa pe birou in semn de protest , iar din saculetul legat pe picior, isi scoase shurikenurile si kunaiurile. Chiar daca fu prinsa, Sakura nu era de acord sa fie tratata astfel fiindca ceea ce facea era pentru binele satului.

-De acum incolo, tu nu mai esti ninja ,ci doar un civil! Pana la noi ordine, tu nu ai voie sa parasesti acest sat!s puse Tsunade sobra, desi si ei ii facea rau.

Inima lui Tsunade plangea din cauza unei asemenea decizii. Nu stia ce cauta ea cu tocmai cu Tobi, dar spera sa nu fie nimic dubios la mijloc. Tsunade lua asemenea decizie si de a o feri de o alta posibila reintalnire cu mascatul fiindca banuia ca acesta sa vrea puterea Armaganului. Tsunade reusi sa tina secretul departe de Orochimaru timp de doi ani si, dar nu putea sa o opreasca pe Sakura la nesfarsit sa nu foloseasca noua sa putere. De aceea, avea degand ca mai tarziu sa o cheme pe Sakura inapoi la biroul si sa o anunte sa stea calma. Din nefericire, Sakura nu stia ca asta era o decizie luata spre binele ei, nu pentru ca e banuita de ceva. Ea se uita la Tsunade in modciudat ,un fel de furie amestecata cu soc, dar nu avea de ales. Iesi din birou aruncandu-i o privire rautacioasa lui Neji.

Ajungand acasa se schimba intr-un kimono rosu,si incepu sa mediteze la tot ce i s-a intamplat,si mai ales la mesajul pe care incerca Madara sa il transmita, dar nici prin cap, nu-i trecu ca Madara se referea la distrugerea completa a satului. Tot in acea seara, Sakura primise un mesaj printr-o vrabiuta sa se prezinte inapoi la birou. Sakura se speria crezand ca de data asta nu mai scpa de interogari, insa se insela. Ajunsa la birou, acolo afl de la Tsunade insusi ca ea nu fu suspendata din cauza ca ar fi banuita de ceva, ci fiind ca se temea ca acel ninja mascat sa nu ii faca rau, insa din nefericire, raul era deja facut. Sakura primi totusi cu bucurie veste si pleca fericita acasa, rasufland foarte usoara.

Intr-o zi frumoasa, Sakura se plimba de plictiseala prin sat si se opri la Ichigaru ramen. Batranul si fiica sa pregateau tot felul de preparete, majoritatea fiind din paste.

-Sakura, se pare ca in lipsa lui Naruto tu vii si ne faci o prezenta placuta. Vrei cumva ramen? intreba batranul razand.
    -Nu, spuse Sakura relaxata.
    -Am auzit ca ai fost suspendata! spuse batranul. Nu-ti fa griji, sunt sigur ca e doar o neintelegere. Totul va fi bine, spuse batranul incercand sa o imbuneze pe Sakura. Vrei sa te servesc cu ceva?
    -Da,cu un suc de…! Waw!

Si urma o explozie uriasa in Konoha. Si apoi tot mai multe. Se pare ca cei sapte Pain legendari din povestile supse de Madara isi incep asaltul asupra satului .Unul dintre ei, care era chel,t rimise din maini patru explozii uriase care distrusera cladirile agitand oamenii care incepura sa alerge creandu-se haos. Sakura si batranul se uita la explozie si nu stiau ce se intampla. Asa ca ea fugi in directia exploziilor,in timp ce oamenii fugeau n directia opusa.

*Ce e asta?Cine ataca satul?*gandi ea inca nebanuind ce se intampla.

Se grabi sa vada ce se intampla cand in jurul ei se formara si mai multe explozii, iar de pe cladiri cadea molozul si bucati de perete ce puteau omori un om. Intr-un loc din apropiere, un alt pain ce parea a fi o fata invie trei miriapozi uriasi care sa distruga totul. Sakura abia acum realiza ce se intampla, dar nu stia ale cui sunt atacurile. Pe un acoperis, Madara statea si privea ce se intampla cu satul, zarind-o apoi pe Sakura. Si stia ca trebuie sa forteze putin lucrurile,d ar mai astepta cateva timp ca sa vada ce are de gand fata. Acesta era atacul promis de Madara. Abia acum, va incepe adevarata vanatoare dintre cei doi...

-Ce e asta? se impacienta ea. Sunt prea multe atacuri ca sa fie un singur invadator.

Alti doi ninja care urmareau starea satului de pe acoperisul unei case,decisera sa o anunte pe Tsunade. O fetita mica cazu, in momentul in care un miriapod urias venea catre ea. Din nefericire cazu si se lovi la genunchi, nemaiputand sa mearga. Sakura era chiar in trecere pe acolo.B unica si fetita stateau in fata monstrului cand fura salvate de Sakura.

-Chanaroo !tipa ea in timp ce sari la inaltimea monstrului ca sa-l loveasca cu pumnul. Miriapodul cazu pe jos fara viata, iar Sakura avea grija de rana fetitei.

-Sunteti bine? spuse ea.
    -Multumim!
    -Sakuraaaa! striga Iruka venind in fuga cu cativa ninja cand au vazut miriopodul.
    -Iruka-sensei! Ce se intampla?! striga Sakura.
    -Nu stiu! Cineva ataca satul.
    -Ce!? spuse Sakura banuind cine putea fi, dar nu si cauzele.
    -Situatia fost raportata lui Tsunade-sama! Ai grija de ce se intampla imprejur! Eu plec! spuse Iruka plecand spre locul unde era o noua explozie.

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Lun 9 Apr 2012 - 7:56

M-a fermecat acest capitol!
    Nu pot sa cred ca Neji i-a spus lui Tsunade ceea ce a vazut! Si Madara, asta chiar nu se lasa?
    Biata Sakura, prin ce trece... Sper ca Madara nu-i va face nicun rau ca de nu il rup in doua Nenorocitu' la gunoi cu el!
    Gata, m-am calmat
    Astept next-ul! Spor la scris si la idei!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Mar 10 Apr 2012 - 13:13

Episodul 25: Konoha in alerta

Tsunade isi bea linistita cafeaua privind multumita satul Konoha. Acest moment se petrecea cu cateva secunde dinaintea atacurilor. Ea nu stia ca cel mai puternic membru Akatsuki invada satul in acel moment. Oamenii si copii erau atat de linistiti incat nu se gandeau ca o mare nenorocire le va lua vietile abia in cateva secunde. Clipa, dupa clipa, trecea timpul asteptand sa se petreaca cea mai mare catastrofa de cand exista Frunza. Inca o secunda mai trecu si explozii uriase incepusera sa impanzeasca tot satul. Cladirile incepusera sa se cutremure si monstri uriasi incepusera sa apara in tot satul. In acea clipa se desamorsa bomba infernului peste locuitorii pasivi. Primul pas fusese sa se creeze un adevarat haos in tot satul. Oamenii fugeau speriati in toate partile, tipand panicati. Unii deja se transformau in victime ale atacurilor multiple. Shinobii satului incepusera sa ia decizii pentru a salva cat mai multe vieti fara a mai astepta comanda lui Tsunade. Cand incepusera atacurile, ea statea linistita bucurandu-se de o zi de soare, iar acum privea ingrozita cum satul era atacat. Parca satul nu era sat, ci parca era un univers paralel in care se intamplau nenorocirile fiindca ea nu putea concepe sa se intample un asemenea atac neprevazut. Shizune privea si ea alaturi mult mai speriata ca Tsunade. In sat cativa ANBU aflara de la un martor ocular cine ataca satului. Dupa atata timp de evitari, de data asta nu se mai putu... Cei trei ANBU se aflara intr-o secunda in biroul hokagelui pentru a distribui informatiile aflate.

-Doamna, am avut un martor, care a vazut unul dintre atacatori! Purta mantie neagra cu nori rosi pe ea, spuse femeia ninja.

*Ma sa ka! Trebuie sa fie Akatsuki! Cum au resuit sa intre in sat! In final, au ajuns!*

-Sunati alarma de urgenta! spuse ea dura. Si…chemati-l pe Naruto! spuse ea accentuand numele lui.

In sat, haosul si panica cresteau de la o secunda la alta. Sakura vedea cum in jurul ei mureau oameni si era ingrozita. Oamenii fugeau speriati in toate directiile. Era un haos de nedescris, insa din nefericire ,asta e doar linistea de dinaintea furtunii asupra satului. Apoi, toate cladirile din jurul ei fura distruse si printre moloz, erau si trupurile unor shinobi. Cand vazu asemenea distrugeri in masa, primul gand al ei fu sa isi gaseasca parintii. Fugea direct in directia atacurilor, fara sa ii pese de pericol. Pe drum se intalni cu Lisa care era alarmata de situatia satului si nu prea stia ce sa faca.

-Sakura-san! Ce se intampla?! se alarma ea ingrozita.
    - Nu stiu! Oricum, eu trebuie sa plec, nu pot zabovi! spuse Sakura incepand sa o ia din nou la fuga pe cand Lisa o prinse serioasa de brat.
    -Unde te duci? intreba roscata serioasa.
    -Sa imi gasesc parintii!
    -Lasa-i pe ei! Sunt sigura ca deja au fost evacuati. Tu trebuie sa vii cu mine te-am cautat intr-una!
    -Demo...
    -Vino, spuse Lisa fugind cu Sakura de mana ca nu cumva sa scape.

Sakura nu prea isi dorea sa mearga cu Lisa nicaieri, pentru ea , prima prioritate erau parintii ei despre care inca nu stia nimic. Privi cateva secunde inapoi si zarii o explozie foarte mare care era sa le mature si pe ele doua. Bucati mari de moloz sarira pana la ele. Drumul catre spital fu o adevarata cursa cu obstacole pentru Lisa si Sakura. In stanga si in dreapta lor, se produceau atacuri si explozii uriase, la un moment dat, mai aparu un miriapod in calea lor, pe care Lisa il dobori cu un kunai exploziv. Dupa distrugerea miriapodului, cele doua ajusera la spital in sfarsit. Acolo erau o multime de oameni raniti si nici medicii nu mai stiau ce sa faca. Existau atatea persoane ranite, incat nu mai incapeau in spital, iar resursele erau aproape epuizate. Sakura se arata foarte derutata vazand asemennea imagine, oameni si copii care gemeau de durere si cereau alinare sau ajutor. Din nefericire, asa era in mai toate spitalele din sat, dar in acesta, fiind si cel mai mare, situatia era si mai grava. Lisa era si ea speriata de vedrea atator raniti si se intreba cati vor mai sosi. La un moment, dat un doctor o acosta pe Sakura.

-Domnisoara Sakura! Avem nevoie de cineva care sa ne conduca! spuse un medic. Iar Shizune nu e aici!

*Asa e. Probabil ca inca e la autopsie. Sa fiu responsabila pentru atatea vieti… In cazul asta,Tsunade Sama ar…* Sakura se hotari in acel moment sa preia ea conducerea si sa devina responsabila pentru atatea vieti. Avea degand sa ii partajeze pe toti mai intai, iar apoi sa plece sa isi caute parintii, vazand mai ales ca nu se aflau nici la spital.

-Foarte bine! Ascultati-ma! Cei care mai pot umbla sa mearga la adapostul de evacuare! In scurt timp, vor veni si alti raniti! Cei in stare critica vor fi in rosu! Daca tratamentul poate astepta, sa fie in galben! Iar cei cu rani minore in verde! Ai inteles Lisa?! Trebuie sa dai o mana de ajutor! Eu voi pleca,deci, ramai tu cu conducerea.
    -Esti uimitoare!spuse Lisa uimita de hotararea Sakurei.
    -Nu e timp de asta! spuse ea.Te descurci?
    -Hoy! spuse Lisa ca la armata.
    -Ai grija de raniti si treateaza-i corespunzator! Eu trebuie sa aflu in ce stare e satul!spuse Sakura plecand in graba.

Ino era si ea constienta de prezenta atacurilor, dar si de cine le dadea, pana la urma, chiar ea fusese martorul cheie. Datorita ei, acei trei ANBU putura sa o informeze pe Tsunade cine ataca satul. Ino era la fel de speriata si ingrozita ca toata lumea, insa trebuia sa isi anunte tatal ca satul e atacat. El se afla in tot acel timp in camera de interogatoriul,folosind o tehnica mai speciala pentru a citi despre Pain in mintea unui ninja prins de Jiraya cand se inflirta in Satul Ploii. Ino o lua la fuga sarind peste cladiri, grabind pasul cat mai mult. La un moment, o zarise pe Sakura si o striga. Sakura se opri imediat cand o zarise pe Ino sosind.

-Sakura, tu ai habar cine ataca satul?
    -Nu, chiar deloc, cine?
    -Delegatia Akatsuki. Cred ca sunt mai multi fiindca atacurile sunt multiple.
    -Ce tot spui acolo? Cum e posibil sa atace satul? E aproape imposibil sa te penetrezi in sat fara ca cineva sa observe prezenta ta! incepu Sakura sa tipe alarmata.
    -Ei bine, iata ca s-a intamplat si asta! Eu trebuie sa plec. Ai grija de tine, Sakura! Chiar nu mi-as dori sa te stiu moarta..., spuse Ino sarind inpoi pe cladiri.

Sakura ramase uimita de ultimele cuvinte ale lui Ino. In gandurile ei, Sakura promisese ca nu va pati nimic. Acum, era foarte derutata de altceva. Ino o anunta ca Akatsuki erau cei care atacau satul. Prima intrebare care sosi in mintea ei era daca si Madara era sosit in sat. Sakura incepuse sa creada ca era imposibil ca un monstru ca el sa nu apara si sa nu se bucue de agonia acelor oameni. Totusi, ea nu isi dadu seama ca la asta se referea el cand o ameninta cu o zi inainte.

Ino ajunse si ea insfarsit la tatal sau. Zbughi pe usa mica a cladirii facandu-si tatal sa se intrebe ce cauta fiica sa acolo. Inoichi, tatal lui Ino, nu stia de atacurile ce se petreceau asupra satului, fiind ascuns si protejat de peretii grosi ai cladirii. Acolo, cuntremurele si zgomotele produse de atacurile multiple nu puteau fi resimtite. Ino se apropie de tatal sau speriata si aalrmata.

-Tata!Tata! Satul e… atacat!spuse Ino ingrozita.
    -Ce spui acolo, copila mea?! spuse tatal ei luand mana de pe capul acelui ninja.
    -Satul e atacat! spuse ea alarmata.

*Masaka! Nu credeam ca vor mai fi astfel de vremuri dupa atacul vulpii de acum saisprezece ani! Sunt sigur ca infractorii sunt acei Akatsuki!* gandi Inoichi nu prea mirat.

-Cum e situatia in sat?
    -Nu stiu! Foarte multi oameni sunt raniti si infractorii sunt din Akastuki! E un haos de nedescris! tipa Ino speriata.Trebuie sa facem ceva! spuse Ino putin serioasa.

Alaturi de cei sase paini se mai afla si o femeie cu par albastru, care mereu ii insotea. Aceasta se ocupa cu aflarea informatiilor despre locatia lui Naruto. Ea avea o putere destul de ciudata, isi folosea chakra in scopul de a crea arta Origami. Folosindu-se de mii de bucatele mici de hartie, ea interoga niste shinobi intr-un mod destul de bizar si crud. Ii acoperea cu acele hartii formand niste mumii vii. Daca ei nu ii dadeau informatiile cuvenite, ii sufoca pana la moaarte acoperindu-i cu hartie. Tanara femeie cu par albastru, da ro privire de sticla, se numea Conan si era o membra importanta a delegatiei Akatsuki.Ea se arata dezamagita fiind ca se obosise cu asemenea pierderi de timp si lasa ca hartia ei sa zboare prin aer. Coincidenta sau ghinionul facura ca prin acel moment sa treaca si Sakura pe acolo. Ea alerga grabita si nervoasa cand zari o gramada de hartii plutind prin aer aparand dintr-o straduta ingusta aflata intre doua blocuri. Sakura intra imediat ca sa afle ce se intampla si se ingrozi zarind shinobi morti acoperiti cu hartie precum mumiile. Insa cea mai ciudata chestie era ca nimeni nu se afla acolo la acel moment. Sakura se intreba derutata ce se intamplase si cerceta trurile celor decedati. Ea nu stia ca e urmarita de Conan ca pe un posibil izvor valoros de informatii. Femeia nu mai astepta si aparu in spatele Sakurei, iar ea simtind prezenta cuiva ,isi activa Armaganul.

-Daca tot esti aici…Probabil ca sti unde se afla Naruto Uzumakii! spuse femeia risipindu-se in hartie, apoi aparu in fata Sakurei incercand sa o deruteze.
    -Tu cine esti?! se alarma Sakura activandu-si tehnica de fulger. Se pare ca esti din Akatsuki! Cine ataca satul?! sintreba Sakura dura si arantand o privire inspaimantatoare.
    -Nu cred ca te intereseaza! Dar cred ca sti in schimb, unde e Naruto Uzumaki! spuse Konan pastrand aceeasi intonatie monotona si rece in glas.
    -S-ar putea! spuse Sakura cu un zambet viclean in mijlocul gurii. Dar…nu-ti voi spune nimic! spuse ea transformadu-si privirea intr-una incruntata si plina de ferocitate.
    -…Atunci, te voi forta! spuse Conan facand ca hartiile sa o inconjoare pe Sakura.

Mii de bucatele mici de hartie iincepura sa o inconjoare pe Sakura de tot plutind intr-una in jurul ei. Sakura nu astepta ca Konan sa o atatce si sari din mijlocul cercului disparand pentru o secunda. Asta fu de ajuns sa o deruteze pe Konan si sa se intrebe unde e Sakura. Chiar atunci, Sakura aparu in spatele lui Konan, incercand sa o loveasca cu pumnul din spate cu o forta cat mai mare, dar Conan isi forma aripi de hartie si o lua in sus. Sakura trase cu o sfera cu o viteza destul de mare ca Konan sa nu se mai poata feri. Aripa ei lua foc instantaneu, iar aripa ramasa incepu sa se dezmembreze imediat. Vazand ca Sakura e mai serioasa si are un alt nivel de putere si inteligenta decat ceilalti shinobi, ea se hotari sa pastreze distanta si sari pe o cladire. Privirea ei se inclesta dadu-si seama dintr-o data ca Sakura ii va da mare bataie de cap pana va reusi sa o infranga si sa ii extraga informatiile.

-Imi vei spune unde e…, spuse Konan vrand sa indrepte toate hartiile spre Sakura.

Sakura astepta ca Konan sa dea acel atac activandu-si Armaganul Evoluat. Toate hartiile incepusera sa se adune intr-o sulita lunga si groasa. Sakura isi lua pozitie de atac, iar Konan isi fixa cu ochii locul unde ar trebui sa o loveasca sulita pe Sakura. Totusi, acel ataca nu mai avuse loc fiindca o voce de nicaieri le opri pe cele doua care recuscura vocea instantaneu.

-Konan…Opreste-te! spuse acea vocea.

In clipa urmatoare, Madara isi vacu vizibila prezenta aparand dintr-un vortex. Konan se uita mirata la aparitia lui, insa Sakura si-ar fi dorit ca acesta sa nu apara deloc. Stia deja ca pe ea o dorea.

-Madara…, spuse Konan.
    -Du-te si ajuta-l pe Pain. Ma descurc eu cu fata asta! spuse el privind ochii furiosi al Sakurei.
    -Dar trebuie sa aflu unde e Naruto Uzumaki! Stie unde e!
    -Aflu eu! Tu du-te! spuse Madara privind-o pe Sakura cu Sharinagnul sau amenintator.
    -Am inteles…, spuse femeia luandu-si din nou zborul.

Dupa plecarea lui Conan,
    Sakura si Madara stateau se se priveau intens. Nici unul nu scosese nici un cuvant. Sakura il credea vinovat deja de atacul asupra satului, iar asta o infuria destul de tare ca sa vrea sa il ucida. De cand Madara daduse comanda ca Sakura sa fie ucisa, situatia dintre ei doi cand se intalneau, era mereu tensionanta. Linistea aceea nepotrivita fuse sparta de glasul cristalin si furios al Sakurei.

-Tu i-ai trimis ca sa atace satul?! intreba ea furioasa. I-ai pus sa-l caute pe Naruto.
    -Ei asta cred, dar tu, ai un pret de platit ,spuse Madara atat de calm incat parea ca nu se intampla nimic.
    -Pret? La ce te referi?! spuse Sakura derutata.
    -Chiar nu sti, nu?! spuse Madara disparand printre acoperisurile cladirilor urmarit de Sakura.
    -Hey! Unde pleci?tipa ea.

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Mar 10 Apr 2012 - 21:04

Splendid capitol!
    Suspans? Nu-mi place suspansul
    Presimt ca Sakura va avea o discutie destul de tensionata cu Madara.
    Am atat de multe intrebari... Le voi afla eu cand vei pune next-ul!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Mier 11 Apr 2012 - 20:38

Episodul 26: Cunoaste durerea!

Satul era intr-o stare deplorabila. Unul dintre Pain respingea atacurile sau le absorbea cu un camp invizibil de energie, iar principalul Pain, era cel mai periculos. Injunghia oamenii fara mila si chiar zambea. In sala de autopsie, Shizune afla ce erau cu acele piercinguri in corpul acelui pain. Apoi, Tsunade trimise toti melcii Tsuguyumu pentru a trata ranitii. Iruka, avuse nenorocul de a nimeri in lupta cu cel mai periculos dintre toti.

-Deci,asa arata un Akatsuki! spuse el speriat putin.
    -Vorbeste!Unde e Naruto Uzumachi?! spuse Pain dur.
    -Nici gand !Nu-ti spun nimic! se infierbanta Iruka.
    -So ka! Atunci, nu ai nici un folos!

Tendo pain scoase din palma o bara lunga ascutita in varf, ca sa o infinga in Iruka. Atacul era foarte rapid,dar din fericire, Kakashi ii prinse mana lui Pain.

-Kakashi-sensei! spuse el mirat.
    -Ia ranitul si pleaca!spuse Kakashi dur!Lasa asta pe seama mea!
    -Am inteles!spuse Iruka grabit.Lua ranitul si pleca.
    -Unde e Kiubi?
    -E inutil ce faci!Nimeni din acest sat nu-ti va spune nimic!

Intre timp, cand Sakura il urmarea pe Madara, o jumatate dintr-o cladire care semana cu un turn, exploda si era sa cada pe ea, insa Sakura vroi sa o loveasca cu pumnul ca sa se apare. Dar chiar atunci, cladirea fu absorbita de Madara. Prinse forma de franghie cand o obsorbea deaoarece era o masa mare. Sakura se uita uimita la acest lucru si apoi la persoana care face asta. Era si ingrozita, dar si uimita. Nu se putea misca.
    -Tuh! striga ea apoi revenindu-si din acea stare. Ce vrei sa faci satului!?
    -Haha! Intrebarea corecta e, ce se va intampla cu tine.
    -Ce?! spuse Sakura aproape in soapta.

Intre timp,lupta dintre Kakashi si inspaimantatorul Pain a inceput. Pain avea o privire fixa si nici macar nu clipea, se citea inumanitatea din ochii sai reci. Kakashi rupse bara lui Pain si forma tehnica:

-Arta Pamantului:Perete de noroi!spuse Kakashi.

Din pamant iesi un perete de noroi,apoi Kakashi folosi Raikiri,Insa in timpul atacului,el parea distras de Rinnegan.Si din cauza asta,Pain se feri doar cu capul,in timp ce in perete aparu o gaura imensa.

-Kakashi Hatake Ninja Copiator.Ma simt onorat sa te intalnesc.Unde e Naruto?
    -Ce intrebare!spuse Kakashi formand din nou Raikiri.

Insa Pain facu ca totul in jurul sau sa fie distrus cu un fel de unda invizibila. Kakashi se ridica de sub niste lemne.
    *Pare ca el e epicentrul.Atunci…*spuse Kakashi formand Raikiri din nou.Iar apoi,din mana lui de la departare se forma un fel de lup care se indrepta spre Pain insa tehnica disparuse in apropierea lui Pain.
    *Ce,poate respinge si ninjutsu?*gandi Kakashi.

Apoi,aparu inca un pain,cel care era chel si care avea explozibile in brate.
    Kakashi isi dadu seama ca intrase in probleme destul de mari.Acel Pain,arunca din brat cu o multime de explozibile in Kakashi.Apoi,Pain il atrase pe Kakashi spre el,cu forta sa invizibila,catre celalat pain chel ca sa-l injunghie.Kakashi ajunsese spre acel si fu injunghiat,dar se inlocui cu o clona de fulger.Dar apoi,doi pumni uriasi aparura deasupra celor doi pain.Unul sari,dar celalalt fu zdrobit in pamant.Persoanele care folosira acei pumni erau Choji si tatal sau.Apoi,Kakashi cel adevarat iesi de sub daramaturi. Apoi,acel Pain fu atacat de mai multi ninja,dar folosi o tehnica numita Shinra Tensei,facand ca praful sa se ridice in aer ca o explozie uriasa.Din nefericire,ceilalti ninja fura ucisi,doar Kakashi,Choji si tatal sa scapara.Apoi ei folosira un plan in care Kakashi il ataca pe Pain cu tehnica Raikiri-sabie,dar pain folosi corpul colegului sau,insa tot fu strapuns de Kakashi.

-Acum trebuie sa reusesc!spuse Kakashi.

Apoi,nu urma decat o lumina mare.Dupa ce trecuse ace alumina,Kakashi isi pierdu aparatoarea,si parea foarte ranit.Ceva nu mersese bine.Ii curgea sange de pe frunte,iar Choji si tatal sau erau intinsi pe jos.

-Kakashi Hatake…,spuse Pain care nu avea nici macar o zgarietura.
    -Nu am reusit!spuse Kakashi respirand puternic.Probabil ca sunt foarte ranit.Se uita la cei doi foarte ingrijorat.
    -Stiu ca nu esti o clona.O sa ma asigur ca ai murit!Esti terminat.
    Kakashi il privea pe Pain intens.Era prins in pamant,si nu mai avea cum sa se miste.
    Apoi,Pain ridica un cui din pamant cu o forta invizibila si il indrepta spre Kakashi spunand:
    -Dar pentru a fi sigur!Cunoaste durerea!

Iar cuiul se indrepta spre capul lui Kakashi.Dupa cateva secunde,el nu mai misca.Apoi,acel Pain pleca.Choji isi reveni apoi dupa cateva secunde,insa cand isi vazu tatal zacand fara viata,incepu sa planga.
    -Daca esti inca in stare sa te misti…Spune-i lui Tsunade-sama despre abilitatile lui Pain,spuse Kakashi cu o voce aproape stinsa.
    -Kakashi-sensei…Demo,tatal meu…
    -Dute si nu lasa sacrificiul tatalui tau sa fie degeaba!
    -....Ore…!
    Apoi,acel Pain chel isi ridica capul.
    -Ticalosi incapatanati!spuse. el.
    Apoi,din corpul sau se ridica pielea din care aparu o bomba.
    *Il urmareste pe Choji!*gandi Kakashi.
    -Choji,grabeste-te!
    -Da,Kakashi-sensei!iar Choji o lua la fuga.
    Insa si bomba fu lansata dupa Choji.Care fugea ca sa scape.Kakashi folosi pentru ultima data Sharinganul, si muri.

atentie, capitol necorectat

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Joi 12 Apr 2012 - 7:43

Bietul Kakashi Imi pare nespus de rau pentru el....
    Oare ce are de gand Madara cu Sakura? Sunt tare curioasa, dar stii cum se spune: Curioasii mor repede
    Astept nextul! Spor la scris si la idei!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 12 Apr 2012 - 12:19

Episodul 27: Un zeu...

Intre timp, Tsunade era pe acoperisul cladirii celei mai importante din sat. Dar nu era singura, ci cu mai multi AMBU. Era uimita de distrugerea care avuse loc asupra satului. Explozii peste explozii si chias si la acea inaltime se auzeau tipatele speriate ale oamenilor ingroziti. Chiar daca oamenii erau condusi spre ascunzatorile sigure din preajma satului, haosul domnea si nici macar shinobii nu mai puteau tine piept situatiei tensionate. Intuitia lui Tsunade ii spunea ca asta nu era totul, ci faptul ca umra ceva chiar mai rau. Desi chiar si ea insasi luase masuri mari pentru siguranta sa folosindu-si propria chakra pentru vindecarea oamenilor, nici acest act de sacrificiu nu mai era de ajuns. La spitale, mai ales in cel principal, unde se afla Lisa, tot mai multi oameni soseau, iar locul devenea tot mai stramtorat. Lisa abia mai tinea piept la situatie. Nici ea nu mai stia ce sa faca, chiar daca instructiunile date de Sakura au fost usoare si clare. Se intreba unde putea merge Sakura atat de grabita fiindca si locu ei era la spital ca sa ajute cu ranitii. Se uita in jurul ei si incepea sa se simta neputincioasa.

Sakura si Madara aveau de impartit ceva anume. Madar isi dorea sa o faca pe Sakura sa sufere cat mai mult, pentru ca ea sa cedeze si sa ii spuna unde e Itachi, dar si pentru a o pedepsi fiindca ea indraznise sa il sfideze si sa ii incurce planurile. Sakura in schimb, vroia doar explicatii si ca Madara sa plece si sa termine cu atacurile fara rost.

-Ce vrei? striga ea disperata. Ia-ti mutantii si pleaca!!
    -De ce sa plec cand pot asista la un spectacol atat de magnific?!!!
    Dar, sa trecem la ce avem de discutat noi doi. Satul e atacat, din cauza…neglijentei tale!!!
    -Ce?! spuse ea facand ochii mari. De ce din cauza mea?spuse ea respirand adanc.

Sakura nu isi putea crede urechilor ce auzi. I se parea ca Madara inebunise de tot. Ea nu facuse nimic pentru ca satul sa fi atacat, nu coordona atacurile si nici nu ii ajuta pe acei Akatsuki sa se infiltreze in sat. Madara radea in ssinea sa de Sakura fiindca ii placea sa o vada atat de neputincioasa. De multa vreme el nu se mai distra pe seama cuiva atat de mult. La el distractia insemna sa provoace suferinta si sa verse sange nevinovat, dar ii placeau si provocarile pornite de persoane precum Sakura sau Itachi. El le numea, vanatoare. Acum,o vana pe Sakura, se juca cu ea cu isi dorea, vroia chiar sa ii dea si un nou nume, pe placul sau.

-Ia sa vedem, diavolito! Ieri, eu te-am avertizat ca te voi lovi unde te doare mai tare! Dar nu mai ascultat si ai plecat! spuse Madara pe un ton sobru.

Abia acum Sakura realiza la ce se referea Madara si ca situatie ei era mai grava ca niciodata. Cu asta, el o avea la mana, fiindca ea se purta copilareste.

Flashback*
    -Daca nu-mi spui unde e Itachi, in urmatoarele zile se va intampla un dezastru! spuse Madara sobru.
    -Hai lasa-ma! Pana acum n-ai dovedit nimic! spuse ea orgolioasa.
    -Treaba ta! Dar tine minte, te voi lovi unde te doare mai tare!*
    end back

Cand isi aminti propriile cuvinte si indiferenta ei, cazu in genunchi sprijinindu-se pe unul dintre brate. Ochii ei se marira de soc si groaza. Civuntele lui Madara insemnau ceva pentru ea, insemnau faptul ca era vina ei fiindca satul era atacat, iar Madara incerca sa o manipuleze pe Sakura psihic, incercand sa o faca sa se simta vinovata cu cuvinte dure si neadevarate, pe care din nefericire, Sakura le credea cu tarie.

-Nu m-ai ascultat!Acum, suporta consecintele! Si oricum, e meritul tau,p entru acest spectacol uimitor de…distrugator! spuse el viclean.

Sakura se uita neputincioasa in jurul ei si vedea numai distrugere. Oamenii mureau, in jurul ei erau tot feluri de animale ciudate invocate care distrugeau cladirile din sat. Era doar haos, un haos, de care ea se credea responsabila. Sakura simtea ca cadea cerul peste ea, iar pamantul ii fugea de sub picioare. Se simtea atat de vinovata, incat intra in starea acea de vinovatie cand inima unei persoana incepe sa bata atat de tare incat pielea se inroseste, trupul tremura, iar vocea se schimba in una speriata. Asteptandu-se la ce era mai, Sakura inca nu putea accepta ca era vin, insa acuzatiile luui Madara erau puternice si foarte convingatoare.

-Ba nu!! spuse ea incepand sa planga .Nu, nu e vina mea! spuse ea incet.
    -Ba da! Trebuia sa iei in calcul, ca puteam ataca si satul de asemenea!! Ai avut multe sanse la dispozitie sa te gandesti si sa faci ceva, dar nu ai facut nimic!!!
    -Trebuie sa-l opresti! spuse ea cu o voce de copil. Nu poti distruge satul!!
    -Nu eu il distrug, ci tu!!! spuse el in soapte aproape.

Sakura se lasa cu capul la pamant si incepe sa planga singura si neputincioasa. Acesta era cel mai oribil moment din viata sa. Isi dorea sa nu il fi urmarit acum pe Madara, ci sa fuga de el ca sa nu auda acele cuvinte zdrobitoare si dure pe care ea nu le putea accepta. O durere imensa o cuprinse gandindu-se doar la cum va arata satul dupa distrugere, la ce calvar va deveni viata ei, dupa ce totul se va termina. Nu se putea imagina deloc traind in asemenea conditii, mai bine murea si ea. Madara citea suferinta pe chipul Sakurei si nu ii pasa deloc de lacrimile ei, sadicismul si rautatea sa il impingeau sa o faca pe Sakura sa sufere si mai mult.

Tsunade si cativa AMBU erau pe acoperisul cladirii administratoare. Nu se astepta ca Tendo Pain sa apara pe cladire. Tsunade nu se arata deloc uimita de prezenta lui, ci mai debraba iritata si furioasa. Ceilalti, se intrebau ce cauta acolo Pain si ce vroiau. Simteau ca erau in pericol din cauza conducatorului Akatsuki. Fata, se gandea ca nu se astepta sa apuce ziua in care sa il cunoasca pe seful celei mai periculoase delegatii de teroristi din Asia Estica. Tsunade i se parea ca il cunoaste pe Tendo Pain, si chiar il cunoastea fiindca Tendo Pain fuse unul dintre cei trei elevi al luiTsunade. Cel mai ciudat lucru era ca acesta avea Rinneganul. Ea isi amintea ca pe atunci, Tendo era doar un copil de zece ani doar, si avea ochi normali, pe cand celalalt baiat, avea ceva ciudat.

-Tu esti acel baiat, spuse ea furioasa.
    -Se pare ca-ti aduci aminte de mine! spuse el serios. Un zeu care restabileste ordinea, spuse Pain.Unde e Uzumaki Naruto? intreba el sobru.
    -Cine stie…? spuse Tsunade dura.
    -Vanatoarea de bestii aproape ca s-a terminat. Este nefolositoare protejarea lui acum. Razboiul e pe cale sa inceapa! Iar noi, vom controla acest razboi. Daca ne ajutati, nu va vom neglija .Din starea satului, stiti de ce suntem capabili.
    -Voi teroristii, cautati sa distrugeti pacea pe care predecesorii nostrii s-au chinuit sa o obtina! Vorbele tale nu ajung la noi!
    -Atata aroganta!! spuse Pain cu multa furie in glas.

Tendo Pain tacu sintr-o data mirand cele patru persoane de pe acoperis. Rinneganul sau stralucea puternic de la soarele de la amiaza, iar cele sase linii circulare evidentiau o putere ascunsa. Pain se incrunta dintr-o data si isi inchise ochii. Ceva se scimba la el in mod radical. Cand isi deschise ochii, Rinneganul isi arata puterea nesfarsita. El dezlantui atat de multa chakra cu o forta devastatoare, incat cu toti trebuira sa isi activeze chakra in picioare ca sa ramana pe cladire si sa nu fie aruncati pe pe acoperis. Tendo Pain observa cu usurinta chakra din picioarele lor si isi dadu seama ca ei se temeau, insa tot ii tineau piept.

-Pacea vostra a adus suferinta asupra noastra! spuse Pain terminand cu valul de chakra.
    -Recunosc ca greselile pe cale Konoha le-a facut in trecut sunt grave, dar ce faci tu aici e de neiertat.
    -Fii atenta la ce spui! Asta e ultimul advertisment de la un zeu! Spune-mi unde e Naruto. Vorbeste!! spuse Pain devenind din ce in ce mai furios perzandu-si usor calmul.

Shizune, Ino, tatal ei si un ANBU incercau sa descopere secretul lui Pain si vorbeau despre puterile fiecarui Pain in parte. Incercau sa descopere secretele acestui dusman enigmatic. Ei simtau ca erau aproape de a ii descoperi secretul atat tainic. Era o treaba grea fiindca satul era atacat si ei trebuiau sa se grabeasca, iar pe langa asta, desi aveau dovezi destule, era destul de greu sa le descifreze. Shizune era cea care stia mai multe spre cadavru fiindca participase si la interogatoriul creierului mort al acelui Pain prins de Jiraya, insa ea ii facu si autopsia.

-Fiecare Pain foloseste o serie de tehnici diferita. Femeia aceea invoca tot felul de chestii ciudate, spuse Shizune.
    -Ha, inseamna ca Pain cel ucis de Jiraya,a fost inlocuit cu femeia, spuse Ino serioasa.
    -Asa e,femeia pe care am vazut-o dusa in turn, era aceeasi cu cea de aici, spuse Inoichi.
    -Avea ea asa ceva in corp?spuse Shizune aratand o bara din corpul lui Pain.
    - Nu. Inseamna ca Pain, poate aduce mortii la viata ,spuse Inoichi serios
    -Asta inseamna ca cineva din umbra ii controleaza pe toti, spuse Shizune.
    -Da, mesajul decodad de Jiraya, "Cel adevarat nu e printre ei…",vrea sa spuna nici unul nu e adevarat, dar atunci, unde e? se impacienta Ino.

*Am anticipat asta demult,dar ca si cel mai urat scenariu, n-am vrut sa se intample!* gandi Shizune serioasa. Shizune presimtea ca satul va fi atacat de la rapirea lui Gaara. Avand presimtiri de atata timp, ea era pregatita mintal pentru acel ataca, insa nu se astepta niciodata sa fie un atac atat de serios si puternic. O privea pe Ino care era doar o copila si se gandea ce se va alege de toti tinerii aflai in floarea varstei daca de acum vor lua parte la asemenea dezastru. Ea se gandea ca acum se nastea o alta generatie traumatizata de asemenea conflicte. Ino parea ca cunoaste de undeva asemenea tehnica.

-E ceva asemanator cu tehnica de transfer al mintii, nu-i asa, tata?
    -Da, insa noi controlam o singura persoana, si nu mai multe.

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Joi 12 Apr 2012 - 14:43

Deci Madara chiar vrea sa-l fac mancare de caini sau ce? Cum poate sa o faca pe Sakura sa se simta in halul asta? E un enorocit fara pereche!
    Acum revenind pe planeta ficurilor superbe... Imi place la nebunie si acest capitol!
    Sper ca Sakura nu se va lasa mai prejos de incercarile lui Madara. Vreau sa aflu daca Madara va lasa sau nu satul in pace dupa ce va vorbii cu Sakura, dar nu cred, la cat de insetat de razboi este...
    Astept next! Spor la scris si la idei!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 12 Apr 2012 - 15:39

Episodul 28: Sfarsitul unui sat maret

Tsunade si Pain isi continuau disputele despre sat si despre distrugerea sa. Tsunade vedea ca Tendo Pain era de neclintit si se intreba ce va face acesta in continuare, cum avea degand sa distruga satul pana la urma. Pain era intr-adevar de neclitint, convingerile sale aspre despre viata il adusera pana in pragul de a ataca satul si de a porni un nou razboi, cand toate natiunile se aflau in echilibru si pace, spre deosebire de perceptiile false ale sale.

-Voi, marile natiuni ati atras doar durere in dorinta de a cuceri totul. Nu v-a pasat de nimeni si v-ati purtat razboaiele pe spinarea natiunilor mici, si nu ati adus decat durere, moarte si ura, spuse Tendo pe un ton sinistru infuriind-osi mai tare pe Tsunade cu vorbele sale.
    -Si natiunile mari au avut de suferit !spuse Tsunade. Nu mai gasi scuze pentru actiunile tale!
    -Accepta, durerea !Cine nu cunoaste durerea ,nu poate aduce adevarata pace! spuse Pain incepand sa se comporte ciudat.

Isi ridica bratele in aer, apoi incepu sa se inalte incet in vazduhul inalt. Tsunade si cei trei ANBU priveau uimiti si ingrijorati. Tsunade isi dadu seama ca acesta planuieste ceva cu mult mai rau decat ce vedea ea acum. Nu intelegea deloc mesajul ciudat al lui Tendo Pain.
    *Ce mai planuieste?*gandi Tsunade.
    Pain se avanta in centrul soarelui ,devenind o silueta complet neagra. Acolo sus, in mijlocului astrului solar, el chiar parea un zeu mare peste aceasta lume. Nu multa lume il zarea din cauza inaltimii, iar cine il vedea se intreba ce fel de pasare este. Pain si Madara planuisera ceva neasteptat pentru Konoha. Acum nu mai era vorba de Sakura sau Itachi, ci despre cerculvicios al urii, pe care Pain era convins ca il va distruge doar producand mai multa durere. Madara isi dadu seama ca vine momentul distrugerii totale a satului. Privi in sus facand-o pe Sakura sa se intrebe la ce se uita el atat de mult. Madara privea satisfacut spre cer, asteptand doar momentul in care Tendo Pain isi va desface tehnica apocaliptica.

-E momentul! spuse Madara zambind pe sub masca.
    -Mo-ment? intreba Sakura balbaindu-se speriata.
    -Da, tanara mea tovarasa, e momentul ca Konoha sa fie rasa de pe fata planetei! O sa se vada si din satelit distrugerea care va urma! spuse el izbugnind intr-un ras demonic.

Sakura se simtea din ce in ce mai rau si mai vulnerabila. O cuprinse o disparare atat de mare incat ajunse sa isi imagineze ca il va opri pe Pain. Ramase blocata o secunda in visul ei, apoi se trezi la realitatea cruda. Sakura apucase sa cunoasca foarte multa durere din cauza lui Madara in doar cateva clipe si din nefericire, asta nu era totul.

-Distrugere! Yamete! spuse ea incet! Yamete! incepuse sa strige disperata.
    Ea dadu sa se ridice, dar fu prinsa de bluza de Madara si tinuta la pamant .Ea se uita inapoia ei si se uita la omul oribil care avea sa o invete ce insemna durere si ura, care pe spatele ei avea sa distruga satul. Madara era deci sa nu o lase pe Sakura sa intervina.

Ino, Shizune, Inoichi si acel ANBU incercau inca sa desluseasca secretele lui Pain folosindu-se de cunostintele despre tehnicile secrete ale clanului Yamanaka.

-Daca e o tehnica asemanatoare cu a cea a clanului nostru, receptorul trebuie sa fie foarte aproape, spuse Ino serioasa.
    -Priviti soarele! E ceva acolo, spuse acel ANBU.

Ino isi puse mana desupra ochilor si se uita in sus. Umbra ii conferea o vizibilitate mai buna, insa tot nu putea intelege ce se afla in mijlocul soarelui. Nici ceilalti din jurul ei nu intelegeau ce era acolo, insa fiecare isi dadu seama ca era ceva rau.

-Priveste soarele si spune-mi ce vezi ,apoi,te las a pleci! spuse Madara.

Madara daduse drumul tricoului rosu al Sakurei, admirand putin ce se vedea dedesubtului sau. Sakura isi ridica privirea incet spre cer si vazu o silueta neagra, insa nici ea nu putea deslusi ce era acolo. Madar privea si el ce era acolo si zambea foarte satisfacut.

-Ce e acolo? Ci-cine? intreba Sakura balbaita.
    -Va distruge satul, acesta e momentul mult asteptat! spuse Madara.

Toti cei cinci paini se retrasera, doar cel care se inalta in vazduh ramasese. .Nimeni nu le mai simti prezenta. Dintr-o data, toate explozile si distrugerile incetasera. Oamenii se simteau fericiti ca totul s-a oprit crezand ca Tsunade oprise toate atacurile, dar se inselau amarnic. Adevaratul Pain coordona toate astea fiindca pana si Tendo Pain era doar un cadavru controlat. Cei cinci paini iesira din sat si se alaturara lui Konan care se arata ingrijorata, primul setiment aparut pe chipul ei. Privea si ea in soare, apoi tresari la caderea celor cinci cadavre pe jos. Toate erau lipsite de viata. Konon parea ca stia ce vroia sa faca adevaratul lider. Sub comanda sa, Tendo Pain rosti numele tehnicii.

-Aceasta lume va cunoaste durerea! Shinra tensei! mai spuse el.
    Urma o lumina uriasa care acoperi tot satul. Ino, Shizune si cei ceilalti erau uimiti de lumina,T sunade nici nu se mai putea uita la Pain. In cateva secunde incepura sa se auda niste zgomote ciudate venite chiar din lumina. O forta invizibila, porni chiar din centrul satului, incepand sa distruga incet tot ce apuca in calea sa, odata si cu trecerea luminii. Acela fu momentul culminant al atacului. In cateva secunde, urma cea mai mare distrugere din istoria satului ninja: Konohakagure. fortan invizibila parea ca inpingea scoarta pamantului spre exteriorul ei incepu sa mature casele si blocurile cu cea mai mare usurinta. Nimeni nu stia ce se petrecea. Oamenii se trezira mai intai cu o lumina ciudata, apoi dupa o secunda sau doua era prinsi sub daramaturi grele si de mii de tone, morti. Nici cei mai buni shinobi nu reusira sa scape. In acele momente infernale, Pain distruse totul in calea. Sakura era si ea de fata si vedea lumina cum venea spre ca sa o nauceasca, insa ea pentru ea nu conta. Ea se ridica in picoare si alerga disperata spre lumina crezand ca va opri totul.

-Yameteeeeeee!se auzi tipatul ei care se extindea impotriva valului naucitor.

Fugea spre lumina si se afunda in ea pana cand silueta ei devenii neagra. Dar cazu in genunchi si privea cum sfarsitul venea spre ea. Se uita doar si lasa ca lacrimile sa curga formand un sir lung de durere. In cele din urma se dezmetici si se ridica din nou in picioare si incerca sa fuga spre lumina. Madara aparuse din vortex si o trase dupa el, iar ea nu mai putea decat sa intinda mana speriata si sa tipe. Era atat de disperata sa-l opreasca pe cel ce distruge satul, dar era imposibil. Ceilalti se uitau la distrugerea masiva care acoperea satul. Casele si totul iesiau prin portile de sub zidurile masive ale satului.Totul era distrus. Cei care scapasera, erau Ino, tatal ei, acel ANBU, Shizune,Tsunade, Shikakamaru, si multi alti ninja mai norocosi. Din nefericire, bilantul mortii era mai mare decat cei care supravietuira. Oamenii care scapsera auzira un zgomot puternic de viitura, dar nu stiau ca satul era distrus impreuna cu cei ramasi.

Ino,i si deschise ochii, fiind aparata de tatal ei, iar Shizune de acel ANBU. Privi ce era in jurul ei si nu-i venea sa creada.Totul era distrus, parand doar o groapa uriasa in pamant. Erau doar daramaturi. Ino simti aceeasi durere imensa ca si Sakura, insa ea avea in bratele cui plange. Vazu si ea cum totul se risipi in doar cateva secunde, nici nu se putu bucura ca macar cei din jurul ei scapasera.

-Ce e asta? spuse Ino lacrimand. Satul....Tata, satul!! spuse Ino afundandu-se in bratele tatalui sau.
    -Calmeaza-te,Ino! spuse tatal ei lasand-o sa-i planga la piept.

Ce se intamplase cu Sakura cat satul era distrus? Madara o aduse in spatiu intunecat, intr-o incapere care semana cu o cutie. Era o alta dimesiune, total necunoscuta Sakurei. Madara o tranti pe Sakura cand elibera direct in peretele incaperii, iar ea cazu in fund. Cum Sakura nu se dezmeti, Madara astepta ca ea sa reactioneze. Sakura abia mai avea habar ce se intamplase in jurul ei, dupa atata agitatie.

-Unde sunt?! intreba ea calma.
    -Intr-o alta dimensiune! Te-am adus aici ca sa nu mori, spuse el serios.
    -De ce ma vrei in viata? intreba din nou Sakura calma.
    -Stiu eu de ce! spuse Madara tinand in mana o funie.
    -Du-ma inapoi!! Te implor!! Vreau sa ma duc in sat!! tipa ea plina de isterie.
    -Vad ca esti tare agitata! spuse el
    Funia din mana lui zbura prin aer si se infasura in jurul Sakurei legand-o. Apoi, Madara scoase un pumnal zicand:

-Vei sta cu mine pana va trece furia!!!

Sakura nu putu decat sa planga. Ceea ce ii facea Madara era o adevarata tortura. Nu o lasa nici sa moara, numai ca sa o vada suferind atat de mult. Madara ii puse varful pumnalului sub barbie si i-o ridica, usor iritat de bocelile Sakurei.

-N-ai decat sa plangi! Ce s-a intamplat oricum nu putea fi evitat!! spuse el in cele din urma.

Trecuse cam cinci minute decand cei doi nu mai vorbeau. Sakura era cu capul in jos rezemata de perete si era foarte linistita. Madara se uita doar la ea si lua hotararea sa o trimita inapoi.

-Cred ca iti pot da drumul acum.

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Joi 12 Apr 2012 - 16:31

Gata, acum e prea de tot! Madara, bosorogu' lu' peste, las ca vezi tu ce pumni tit iei!
    Biata Sakura prin cate a trecut si prin cate va mai trece...
    Nu pot sa cred ca satul a fost distrus asa repede si cu atata usurinta.
    La capitolul asta am ramas O_o
    Astept nextul!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 12 Apr 2012 - 17:35

Episodul 29: Intoarcerea lui Naruto

El ii desfacu funia cu pumnalul si o trimise in Konoha pe Sakura fara sa mai zica ceva. Sakura cazu in genunchi din vortex, tusi de cateva ori si apoi se uita ingrozita in jurul ei, iar tot ce vedea era...nimic. Era un pustiu imens ce se intindea inaintea ochilor ei ingroziti si speriati. Nici urma de om sau de viata, doar moloz si pamant gol vedea in fata. Un vant rece o batu dintr-o data si ridica praful in aer. Konoha arata ca dupa un cataclism, nici urma de om, nici macar o cladire nu ramsese intreaga. Sakura se simtea tot mai vulnerabila, iar panica o imbratisa tot mai mult, storcand-o de lacrimi pana la ultima. Sakura simtea cu era daramata la pamant, avea nevoie de mangaiere. Avea nevoie de Naruto. Ceea ce vedea inca o soca pana la sange.

-Ce e...asta? spuse ea incet incepand sa planga. Naruto, grabeste-te!!

Sakura incepu sa planga puternic si zgomotos, era unica care simtea o vina mare ce ii apasa constiinta. Micutul ei suflet de copil era stors de putere pana la ultima picatura. Era atat de traumatizata, incat Sakura aproape incepuse sa fie doborata psihic. Simtea durerea sufletului cum ii cuprindea tot trupul. Din nefericire, Madara reaparu ca sa o chinuie, din nou. El aparu din vortex asezat direct pe un fost perete de cladire.

-Ce priveliste spectaculoasa, nu-i asa, diavolito? spuse el sarcastic.

Sakura se ridica socata de prezenta sa. Inca el nu o lasa in pace.Ii placea sa o chinuie cu un sadism crud. El radea de naivitatea si inocenta ei, de copil. Sakura se infurie atat de tare incat nu isi mai putea controla respiratia si nici gesturile.

-Ce naiba, mai vrei!? incepu ea sa tipe ca o nebuna. Nu ti-a ajuns ce mi-ai facut?Acum distrugi si satul?!
    -Daca, nu-mi spui unde e Itachi, sunt gata sa merg si mai departe de atat! O sa te chinui pana te distrug! spuse el serios.

Sakura,in furia ei, se ridica in picioare si fugi spre el sa-l atace, dar Madara sari in spate. Sakura aproape cazu in genunchi din cauza unei panici, cand Madar reaparu langa si o prinse de brat, cu cealata mana o prise de barbie si o privea atent. Sakura nu isi puutea controla respiratia si se sufoca acolo de fata cu Madara. In mod ciudat, el incerca sa o calmeze.

-Ho, ho! Calmeaza-te si incearca sa respiri! N-am chef de atacurile tale de panica! spuse el rautacios.

Sakura incerca sa isi controleze respiratia si cand isi reveni, mai incerca o data sa il loveasca pe Madara, insa trecu prin el si cazu in genunchi rezemata de un bloc de piatra. Sakura nu se mai ridica in picioare, ci ramsese acolo rezemata cu umarul de perete. Parul ei lung, des si ciufulit ii acoperea fata transpirata si brazdada de lacrimi. Madara se intoarse catre ea si privea cercul alb de pe spatele tricoului ei. Era si el furios si ii treu destul de repede euforia de a o vedea pe Sakura in starea aceea.

-Te mai intreb odata. Unde e Itachi? spuse el sobru.
    -De ce sa-ti spun? Tocmai ai distrus satul, nu mai am nici un motiv sa-ti spun ,spuse ea cu capul aplecat pre pamant.
    -Treaba ta, diavolito! spuse Madara.

Madara isi dadu seama ca degeaba ramanea. O vedea pe Sakura scufundata in atata durere, si totusi, ea nu ceda nici cum. Madara isi dadea seama ca Sakura era chiar puternica si avea un caracter imprevizibil. Nu stia ce o motiva pe Sakura ca sa nu ii spuna si sa mai reziste impotriva lui, dupa atatea intamplari. Sakura mai avea taria ca sa il apere pe Itachi de Madara si sa nu cedeze la nimic. In ciuda faptului ca Sakura pierduse tot ce iubise in doar cateva secunde, inca ea mai rezista, iar asta era un mare act de sacrificiu. Sakura isi continua propria lupta cu Madara. Intr-un fel anume, vazand ca Sakura nu ceda, Madara fu uimit de taria sufleteasca a Sakurei, castigand intr-un fel respectul teroristului. O oarecare mila simtea pentru Sakura din cauza respectului, insa nu era prea pasator. Mai mult ii parea rau fiindca faceau parte din tabere diferite deoarece, un shinobi, chiar si fara putere, insa daca are o asemenea tarie sufleteasca, era foarte valoros. Madara pleca in final, lasand-o pe Sakura lovita de izbeliste si durere.

Sakura zacu cateva minute buna, fara sa-i mai pese ce e un jurul ei ei, dar auzi un tipat puternic de disperare,care ii era foarte cunoscut. Isi dadu seama al cui era si se indrepta in viteza acolo. Era tipatul lui Ino, care o tinea pe Shizune in brate.Au fost atacate de un Pain cu par lung. Acum viata lor era amenintata de acel pain. Dar aparu Sakura luandu-l prin surprindere. Il atacase cu piciorul, iar acesta fu trantit in pamant.

-Ia-te de cineva pe masura ta! spuse Sakura vrand sa-si verse mai mult toata furia pe acel pain.

Cu totii fura uimiti de aparitia Sakurei, insa observara ceva ciudat in privirea ei. Era mai intunecata ca niciodata. Se vedea vapaia salbatica a furiei si a setei de razbunare. Sakura era decisa sa isi verse mania pe acel pain. Deja nu isi mai putea controla gesturile, cuvintele barbare sau puterea. Adversarul ei se ridica de la pamant nespunand nimic. Sakura se uita furioasa la el cu ochii de un rosu sangeriu. Acel pain aparu in spatele Sakurei cu viteza surprinsatoare. Ea il simti in spatele ei, dar nu avu timp sa reactioneze si fu trantita la pamant. Acel pain imprumuta putere de la adevaratul Pain, puterea de a atrage lucrurile ca un magnet. El intinse mana in fata si o ridica pe Sakura in aer. Sakura se intreba de ce era ridicata in aer si se uita uimita la acel pain. El o tranti puternic in pamant provocand un fel de explozie de praf si moloz. Sakura se murdari imediat si ii curgea sange de sub maneca tricoului stang. Acel, pain nu astepta ca Sakura sa isi revina si pregati altceva. Din cealalta mana scoase un par de metal ,pe care avea sa-l infinga in Sakura ca s-o omoare. El o atrase pe Sakura spre el cu viteza mare. .Ino privea ingrozita catre o viitoare moarte al Sakurei. Sakura isi aseza corpul cu picioarele inainte sii cumva reusi sa loveasca parul si sa-l trimita departe in aer, iar ea cazu pe burta. Ea se ridica de la pamant putin obosita, dar lupta nu se sfarsi. Sakura fugi dupa acel par, cum nu avea nici o arma la indemana. Dar in acel timp ,pain se indrepta spre ea, dar Sakura disparu imediat din fata lui. Apoi, dintr-o data, se trezi injunghiat .Sakura il injunghie din spate cu parul de metal. Din fericire, Sakura fu salvarea celor trei. Acum, prioritatea era defuncta Shizune. Ino o tinea in brate cand Sakura sosi laga ea ca sa vada ce i s-a intamplat lui Shizune.
    -Ce a patit? spuse Sakura alarmata.
    -Acel pain i-a extras toata chakra pana a omorat-o, spuse Ino cu un glas stins si trist.
    -Sa vedem, poate reusesc eu sa fac eu ceva, spuse Sakura uitandu-se la Shizune. Dar nu promit nimic.

Apoi,incepu sa foloseasca tehnica de rencarnare copiata de la raposata Chyio. Sakura se concentra foarte tare. Secundele treceau, iar uneori acea chakara albastra mai scadea din cand in cand. Sakura se concentra atat de tare incat crasnea din dintii si obsea repede din cauza suprasolocitarii psihice. Ino si Tatal ei priveau curiosi si uimiti la tehnica ciudata a Sakurei fiindca nu stiau ce avea degand Sakura. Ino privea foarte atenta, cand Acel ANBU care cu ei, anunta ceva.

-A venit Naruto Uzumachi,se pare ca se lupta cu Kiubi.

Sakura se bucura mult de veste zambind nostalgica. Se bucura mult de sosira acestuia, atat de mult incat aproape se risipise toata furia si durerea provocata de Madara. Shizune deschise ochii, nestiind ce se intamplase. Dupa ce termina,
    Sakura incerca sa se ridice, dar cazu ametita pe jos.Tatal lui Ino o rezema de un perete de moloz. Shizune si Ino erau ingrijorate pentru Sakura si nu stiau de la ce vine acea stare al ei. Dar oricum, cu venirea lu Naruto, vine si salvarea satului. Alaturi de el erau si trei broaste imense, impreuna cu batranul sau mentor, broasca. Naruto nu stia unde e,dar dupa ce praful disparea incet, se vedea stanca cu cei patru kage ai satului. Naruto privea socat distrugerea satului. Simtea acelasi sentiment de panica si furie ca orice supravietuitor. Numai cand se gandi la cate persoane ar putea fi moarte, Naruto se infurea foarte tare.

Tsunade iesi la iveala de sub daramaturi, iar privelistea pe care o astepta nu putu decat sa socheze neplacut. Imaginea satului ,parca era ca un loc din iad. Era doar moloz,i ar satul arata ca un crater imens. Vedea shinobi si oameni morti pe bucati de moloz. Tsunade se infurie foarte, iar un ANBU de incredere observa ca semnul de pe fruntea ei disparu, deoarece ea ii transfera toata chakra ei, lui Katsuyumu, pentru a proteja oamenii si a-i vindeca. Existau si supravietuitori, precum Iruka, Ino, Sakura, si inca cativa oameni ,dar nu se stia daca numarau macar 50 de supravietutori. Era un adevarat cataclism ceea ce i se intampla satului. Shino, supravietui, la fel si Choji, care se duse la trupul neinsufletit al lui Kakashi si Hinata care avea grija de rana unui shinobi. Mai era Shikamaru si fata de la
    descifrari supravetuitori. Lisa supravietui si incepu si ea sa caute supravietuitori si dadu exact peste Hinata. Era plina de sange si avea hainele rupte, insa se bucura ca supravietuise dezastrului.

Naruto si cele trei uriase broaste priveau uimit privelistea dezolanta. Dintr-o data, de fata cu Naruto,aparura cei sase paini, dar si Tsunade era de fata cu ei. Tsunade fu ajutata de Katsuyu sa apara in fata celor sase paini. Deja se observa cat era de slabita, fiindca chipul ei incepuse sa imbatraneasca, iar trupul sa slabeasca.

Sakura isi reveni putin, dupa ce trecusera vreo zece minute. Ino era ingrijorata pentru prietena sa, dar ii parea bine ca Sakura isi indeplinise promisiunea, aceea de a ramane in viata de dragul prieteniei lor. Sakura isi dorea sa fie pe campul de lupta si sa il ajute pe Naruto rascumparandu-si astfel greseala pe care doar ea credea ca o facuse. Din nefericire, starea slabita in care se afla nu ii permitea nici macara sa vada clar. Abia putea sa ramana constienta, fiindca tehnica era inca mult peste nivelul ei de rezistenta si era si o tehnica foarte puternica cu un consum urias de energie. Sakura vroia totusi sa stie ce se intampla, in ciuda acesto impedimente.

-Ino, ce se intampla? intreba Sakura cu glas stins si obosit.
    -A venit Naruto, dar nimeni nu vede ce se intampla! spuse Ino privind privelistea haotica.
    -Atunci, se ridica Sakura fortandu-se, voi vedea eu pentru voi! spuse Sakura asezandu-se langa Ino.
    -Esti sigura? Nu pari prea in regula, spuse Ino ingrijorata.
    -Da, numai sa pot.

Vederea Sakurei, cea normala era afectata, deoarece nu vedea nimic clar, trupul ei era lipsit de aproape toata chakra si nu avea pic de slava in el. Incerca totusi sa foloseasca Armaghanul, dar imediat dupa activare,o lua o durere de cap cumplita, semn ca folosirea acestei abilitati periculoase, isi lasa amprentele pe fata. Sakura incerca sa isi ascunda durerea imensa de cap, dar Ino simtea ca ceva era in neregula cu Sakura.

-Vezi ceva? spuse Ino punandu-si mana pe umarul Sakurei.
    -Da, pe Naruto, vreo cinci broaste...Tsunade-sama...si cei sase paini .Se pare ca cel cu care am luptat eu, a fost....Aha-Aha! stranuta Sakura cu forta din strafundurile plamanilor.
    Oare cat de afectat era trupul ei de fapt?

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Joi 12 Apr 2012 - 18:06

Spectaculos si acest capitol, Siel!
    Madara o respecta pe Sakura? Asta e ceva nou Big smile
    Cred ca Naruto va duce o lupta foarte interesanta. Sper doar ca nu va patii nimic.

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 12 Apr 2012 - 18:48

Episodul 30: Impreuna impotriva lui Pain

-Nu cu tine am treaba! spuse Pain. Ci cu Naruto Uzumaki. Asa ca nu ma deranja, spuse el dur si rece.

Apoi, un Pain, cu care se infrunta si raposatul Kakashi ,se indrepta in viteza catre Tsunade, dar Naruto il dobori cu o singura lovitura si o salva pe batrana. Sakura vedea asta,si era fericita. Vedea cat de mult crescuse Naruto in putere. Sakura avea speranta ca Naruto sa repare greselile pe care ea le provoca, absolvindu-si astfel pacatul. Si-ar totusi sa fie acolo si sa il ajute. Naruto era foarte serios si total transformat. Se afla in modul Sage, iar asta ii conferea o mare putere si advantaj.

-Bunicuto, ma descurc eu de aici! Apropo ,Sakura-chan...te rog cheam-o! Stiu ca ea ma va ajuta! spuse el grabit.
    -Desigur Naruto...., spuse Tsunade lipsita de vlaga.

Unele dintre broaste o dusera pe Tsunade la locul unde se aflau Sakura si Ino. Acestea fura mirate de aparitia ei. a imensei broaste si a batranei broaste. Tsunade avea un mesaj important pentru Sakura, dar abia mai putea vobi. Cele doua fete, insa si Inoichi, Shizune si acel ANBU erau ingrijorati pentru starea lui Tsunade. Shizune se duse la ea si se uita ingrijorata la starea lui Tsunade. In cele din urma, ii facu semne lui Shizune sa o cheme pe Sakura la ea. Nici Sakura n era intr-o stare mai buna decat Tsunade. Ea se tara cu ajutorul lui Ino si a tatalui ei pana la Tsunade.

-Sakura..., spuse Tsunade cu voce obosita... .Naruto are nevoie de tine ....in lupta ....

Sakura se intrista, deoarece consumase foarte multa chakra cu tehnica de readucere la viata si abia se refacea. Ca si in casul decedatului Kakashi, Sakura avea nevoie de cateva zile de refacere. Acum isi dezvolta o oarecare rezistenta impotriva tehnicii, fiindca inainte, cand o folosea, lesinea de fiecare data. Cu toate astea, in ciuda acelor obstacole, Sakura se hotari sa il ajute pe Naruto, cum putea., chiar si pentru o rana amarata. Se ridica in picioare cu greu si nu avea nici un echilibru. Ino, ca un reflex, o ajuta pe Sakura sa nu cada tinand-o de brat, cu toate astea, Sakura se prabusi dintr-o data la pamant. Ino se sperie ingrozitor cand vazu cate sacrificii facea Sakura doar pentru a face niste pasi. O ajuta din nou sa se ridice, mar in sezut sa poata Sakura sta.

-Sakura, poate ca totusi nu e bine sa te duci..., spuse Ino ingrijorata. Oricum, ai facut destule.
    -Hmm! se infurie Sakura. Destule? spuse ea aproape in soapta, dar apasat. Satul e distrus, iar parintii mei sunt morti, in timp ce ai tai traiesc, si-mi spui ca am facut destule!! Tot ce am aparat, tot ce am iubit ,pentru care mi-am riscat viata de sute de ori, s-a distrus intr-o secunda in fata ochiilor mei, spuse Sakura aproape plangand.

Dar ea vroia sa-l ajute pe Naruto, nu pentru ea se razbuna pe Pain, ci pentru un scop nobil, pentru a rascumpara o greseala care nici macar nu exista de fapt. O greseala, care a fost doar inventata de Madara. Ino stia ca Sakura isi dorea sa ajute, desi nu stia de unde venea atata ambitie, dar ea vedea starea grava a Sakurei care nu ii permitea sa lupte. Se temea ca daca va ajunge in lupta, din cauza starii ei, Sakura putea fi ucisa cu usurinta de Pain.

-Sakura, stiu ce simti. Si eu am luptat pentru acest sat, dar n-ai ce face...
    -Ba da! o intrerupse Sakura pe Ino. Te rog ,lasa-ma daca ma intelegi!
    -Uite cum facem! Daca Naruto da de necaz, poti interveni, dar pana atunci, tu trebuie sa te refaci, spuse Ino intelegatoare.

Naruto se gandea ,la ce putea pati Sakura, ca sa nu-l poata ajuta. Se temea ca ea sa nu aiba nimic grav, sau mai rau, Tsunade sa-l minta, in legatura cu asta, fiindca Sakua nu mai sosea. Putea fi chiar moarta, doar gandul asta in ingrozea, dar celelalte milioane de vieti? Konoha era o adevarata metropola a secolului 21. Cu peste douasprezece milioane de locuitori ,era un gand insuportabil ca dintre ei, doar cateva sute sa supravietuiasca.

In timp ce Naruto se gandea la ca era mai rau, singura fata dintre acei paini ,invoca un rinocer urias, pe care Naruto il apuca de corn si-l arunca in aer. Apoi, porni la atac cu inca doua clone si forma doua rasenganuri uriase cu care distrusera alte doua invocari. In timp ce broatele uriase se luptau cu alte invocari ,Naruto se lupta cu un Pain care absorbea atacurile ninjutsu .El fu avertizat, chiar de un melc lasat de Tsunade ca sa-l ghideze pe Naruto. Dar, el fu azvarlit de cel mai puternic dintre pain, inapoi.Sakura vazu scena si nu mai astepta. Asa ca s-a indreptat catre campul de lupta, acompaniata de Ma. Sakura umbla greoi si lent. Pana sa ajunga ea la Naruto, el se lupta intr-una cu invocarile multiple. In cele din urma, dupa zeci de minute, ajuse si ea sleita de puteri. Naruto o zari si era foarte fericit sa o vada pe Sakura acolo, alaturi de el, in lupta. Naruto vroia sa lupte cu Sakura, nu pentru ca nu se ptea descurca singur sau pentru ca se folosea de e, ci fiindca legatura de prietenie dintre ei doi deveni foarte puternica si se puteau baza unulpe altul.

-Sakura-chan! spuse el fericit. Stiam ca vei veni in cele din urma.
    -Tu ce vrei? spuse acelasi Tendo Pain iritt de prezenta Sakurei.
    -Nimic! spuse Sakura obosita.

Sakura facu repede sigiliile pentru tehnica Pasarea Feonix care o stapanea perfect acum. Din gura ei iese o dara de foc, care, cu cat inainta si prindea viteza crestea in marime. Tehnica prinse forma de pasare de foc,care in zborul ei nu atingea pamantul, dar se nastea o dara de foc pe urma ei .Un pain, cel care absorbea ninjutsu, aparu in fata sefului lor si absorbi tehnica care era foarte puternica . Chiar acel pain aluneca in spate incercand sa absoarba focul. Dar Naruto folosi chakra sa de vant pentru a alimenta focul ,iar forta acestui element al naturii capata o forta de doua ori mai mare. Acel pain, fu aruncat in spate de forta tehnicii, iar focul ramas se indrepta spre el, arzandu-l. Astfel ei scapara de un pain.

-Sakura-chan, a fost grozav cum am lucrat in echipa! Ce zici,vom reusi sa salvam satul asta impreuna? spuse Naruto vesel.

Dar Sakura nu-i raspunse decat dupa un timp, stiind ca altul era adevarul. Nu se simtea demna de a lucra cu Naruto, dupa dezastrul provocat..

-..., te vei descurca mai bine fara mine, spuse ea stiind ca nu are aproape deloc chakra .Nu mai am chakra , Naruto. Am folosit tehnica de reincarnare ca sa o aduc la viata pe Shizune! spuse ea fara vlaga.

Atunci batranei Ma, ii veni o idee.
    -Ai spuse tehnica de reincarnare? Doar batrana Chio o folosea .Nu-i nimic si eu o folosesc. Eu sunt batrana, dar tu il vei ajuta mai mult pe amicul tau. Iti voi transfera toata vitalitatea mea tie, spuse batrana.
    -Dar vei muri, spuse Sakura asezata pe jos dupa ce obosise in urma tehnicii.
    -Nu-i adevarat, asta se intampla in cazul in care tu ai fi moarta, spuse broasca cea batrana.

O lua pe Sakura de mana si ii transfera toata vitalitatea ei, tinerei fete. Incetul cu incetul, Sakura simtea cum se umple de energie, iar toata durerea ca ii apasa trupul disparu. Ma in schimb, era tot mai slabita si mai vvlaguita de viata, dar ii parea bine ca o face cu un scop nobil.

-Ati terminat? Spuse Tendo Pain furios.
    -Da, vom termina curand cu toti! spuse Sakura seerioasa.
    -Serios? spuse chiar Tendo.

In acel moment, el folosi tehnica Shinra Tensei, iar broastele cele mari, fura trimise in trei directii diferite, fiind ranite grav. Cele trei mari boaste fura trantite in niste dealuri inalte din apropierea satului. Nici una nu se mai misca, pareau ranite chiar grav. Naruto si Sakura priveau socati in jurul lor. Naruto fu cel care se infurie cel mai tare deoarece acele broaste erau prietenii sai.

-Sa vad daca vei face asta si impotriva noastra, spuse Naruto furios.

In acel moment , Tendo Pain trimise un val de energie invizibila de chakra care se indrepta spre ei, dar Sakura folosi Armaganul Evoluat pentru a nu fi trimisi in pamant ca celelalte broaste.Toata chakra trecea pe langa ei, fiindca un fel de camp de energie ii apara pe amandoi. Tendo Pain termina cu valul de chakra si ii privea atent pe amandoi. Ochii Sakurei , lacrimau puternic cu sange, dar pentru ea nu mai conta acest detaliu. Naruto, observa, dar nu mai spuse nimic.

-Soka! Deci si tu ai o putere oculara. Dar care nu pare a fi sharinganul.
    -Se numeste Armagan, raspunse Naruto in locul Sakurei. Ar fi bine sa nu te pui cu ea!s puse el nervos.
    -Ha, imi amintesc de aceasta abilitate pierduta in negura timpului din cauza varsarii de sange. Stiu cine a folosit aceasta tehnica .Acest clan, a echilibrat balantele lumii, mentinand o pace in lumea ninja. Dupa moartea lor, din nou am decazut in disgratie.
    -Ce sti tu despre pace?! se enerva Naruto.
    -Stiu doar ca Jiraya mi-a fost sensei. El a dorit pacea, iar tu ar trebui sa intelegi asta.
    -Pace? Ce fel de pace e aia ,cand distrugi un sat? spuse Naruto formant Rasen-Shuriken.
    -Narutoooo,tu nu poti folosi tehnica aia inca! tipa Sakura ingrjorata.
    -Nu-ti fa griji, acum pot! spuse Naruto nervos.
    -Tu nu intelegi adevaratul sens al pacii. Lasa-te capturat si vei ajuta la aducerea pacii.
    -Nu-l voi lasa eu sa se lase capturat! spuse Sakura dura si venind langa Naruto .Naruto, fa-o! spuse indemnandu-l sa arunce tehnica spre Pain.

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Joi 12 Apr 2012 - 19:47

Iar m-ai lasat O_o
    Nu pot sa cred ca Sakura s-a dus sa lupte impreuna cu Naruto. Sper doar ca vor castiga.
    Capitolul are foarte multa actiune, ceea ce mie imi place la nebunie. Biata Tsunade. Imi pare rau pentru ea, dar e oricum batrana si cine stie cat mai are de trait? Chiar daca e slabita, ea a facut tot ce a putut pentru a salva satul.
    So... Astept next! Spor la scris si la idei!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 12 Apr 2012 - 23:09

Episodul 31: Modul Eremit la limita

Tehnica se indrepta acum spre cei patru paini ramasi. Doi reusira sa se apere, dar femeia si cel cu puteri de extragere a chakrei nu mai avura timp, insa acel pain, salva femeia. Tehnica lui Naruto se extinse apoi se transforma intr-un palc de lumina exploziv. Supertehnica lui Naruto lansa unde enorme de vant si lumina dand un adevarat spectacol de lumini. Sakura se arata mai mult decat incantata de reusita lui Naruto.

-Sugoy, Naruto! spuse Sakura vesela.

Tehnica lui Naruto era intr-adevar formidabila. Efectele ei devastatoare se inaltau pana in inaltimea vazduhului sub forma fasiilor de lumina alba. Toti cei care supravietuira vazura minunatul spectacol, intrebandu-se ce se intampla. Printre cei uimit de spectacol se numara chiar si Shikakaru. El nu prea stia ce era cu acea explozie de lumina si praf si nice ca Sakura si Naruto se luptau lu Pain, asta pana fu informat.

-Ce se intampla? Cine lupta cu Pain? intreba el confuz.
    -Naruto si Sakura !spuse melcul.
    -Ei doi? Cand s-a intors Naruto?
    -El a stapanit modul Eremit si a venit sa lupte cu Pain. Iar Sakura a fost trimisa de Tsunade la chemarea lui Naruto.
    -Increzutii, spuse Shikamaru fara motiv. Ei nu vad cum e satul? Sa lupte de singuri impotriva tipiilor alora..., spuse in cele din urma zambind.

Pe terenul de lupta situatia era destul de tensionata. In ciuda faptului ca Sakura era incantata de reusita lui Naruto, Naruto era cam dezamagit. Se astepta ca tehnica sa sa functioneze mai bine si sa ii fi ucis pe toti painii ramasi. Tendo Pain dadu comanda fetei sa invoce o alta bestie ciudata. Ea invocase o pasare uriasa si foarte deformata, cu aripi mici, pene zbarlite, vreo patru picioare deformate si un cap asezat altcumva decat era in mod normal la orice fiinta. Avantajul pasarii era ca in ochi avea Rinneganul si faptul ca avea marimi colosale. Nici Sakura nu ramse mai prejos. Ea se hotari sa il cheme si pe dragon in lupta, stiind ca nu le strica putin ajutor in plus. Cand dragonul aparu se uita socat la ce se intamplase in jurul. Isi dadu seama ca locul distrus era Konoha. Un fel de suferinta amarnica ii cuprinse sufletul si lui, in ciuda secretelor sale. Regreta mult destinul satului si a oamenilor ucisi pe nedrept , insa acum nu avea timp sa deplanga pe nimeni. Totusi,parea ca el mai trecuse prin asa ceva fiindca in mintea sa se derulau imagini cu un alt sat shinobi distrus in circumstante asemanatoare, insa din motive cu adevarat haine, precum razbunarea. Era vorba chiar de orasul legendar, Azrath, unde domnise maret candva clanul Shadows asa cum Uchiha au domnit in Konoha. Atentia dragonului fu atrasa de paini. Nici el nu isi putea explica cum de Rinneganul ajunse in posesia lor, cand Eremitul era mort de sute de ani.

-Rinneganul? spuse acesta panicat. E de rau! Niciodata nu s-a stabilit care tehnica e mai puternica: Rinneganul sau Armaghedonul, spuse dragonul putin impacientat. Pe de o parte,Armaganul are putere asupra spatiului si timpului, iar pe de alta, Rinneganul are putere asupra vietii si mortii. Sunt domeni diferite!

Idin inaltul cerului, pasarea aceea uriasa se indrepta spre ei. Pasarea zbura destul de repede, in ciuda marimii sale uriase si a formei ciudate. Dragonul se arata foarte hotarat sa se ocupe el de pasare, avand avanrajul zborului in viteza.

-Ma ocup eu de impanatul asta! spuse dragonul ridicandu-se in zbor atragand pasarea catre el.

Dragonul se indrepta spre pasare dand intr-una din aripi. Chiar inainte ca pasarea sa ii atace pe Naruto si Sakura, dragonul ii distrase atentia, iar trecu pe langa ei facand un vant puternic. Dragonul o lua in sus ,iar pasarea uriasa dupa el. Dupa felul coordonat in care zbura, dragonul parea ca are un plan in minte bine pus la punct.

-E timpul sa te invat cum se zboara, spuse acesta disparand dintr-o data din fata pasarii.

Apoi, el reaparu zburand inainte, iar pasarea din nou se lua dupa el. Avea o viteza atat de mare, incat parea o sageata albastra spre negru. Dragonul avea capacitatea de a zbura cu sute de kilometri la ura. Zbura repede, apoi o lua din nou in sus cu o viteza si mai mare si se lansa cu o viteza uimitoare in jos spre pasarea. Pasarea nici nu apuca sa tina pasul cu dragonul ca acesta se si intoarse inapoi si se tranti cu toata forta in ea. Se tranti in easi continua sa o ia in jos, neslabind apoape deloc viteza. Sakura, Naruto ci ceilalti paini priveau spectacolul ce se dadea in inaltul cerului. Dragonul tocmai urma sa dea loviyura decisiva. Nici macar o secunda nu dura impactul devastator pentru pasare cu pamantul. Se crea un alt cratez enorm in urma exploziei de forte si bucati uriase de pamant. Naruto si Sakura nu se asteptau ca dragonul sa fie atat de puternic.

-Dragonul tau e puternic in ciuda marimii sale, spuse Naruto viclean.
    -Hai mai bina sa terminam cu ei. Tu ai distrus satul, acum te distrugem noi pe tine!s puse Sakura pe un ton atat de ciudat, incat nu cuvintele il uimeau pe Naruto, ci sentimentul dat.
    -Hm! Oricum, nu-mi fac griji. Tehnica Sage va slabi curand, iar cat despre tine, daca vei folosi prea mult Armaganul Evoluat, te va slabi la propriu! spuse Pain cu o indiferenta feroce.

Dragonul termina rapid cu pasarea, dar avea de luptat cu niste caini fara urechi si trei cozi, cu rinneganul in ochii, si inca de cinci ori mai mari decat el. Acum avea inca alte cinci mari batai de cap, si inca si urate ca pasarea. Naruto observa situatia tensionata si grea si lua o hotarare decisiva pentru lupta.

-Sakura, eu lupt cu Pain, iar tu cu ceilalti! spuse Naruto hotarat.
    -Am inteles.

Sakura se alatura dragonului, ca sa-l ajute impotriva cainilor. Intre timp, Naruto se lupta cu Pain corp la corp, dar ii disparuse modul Eremit. Dar, la insemnul batranului broscoi, el arunca un document urias indoit si invoca un alt Naruto, care disparu.S i asa, Naruto folosea din nou modul Eremit. Puterea lui venise din nou la loc si il lovi pe Pain atat de tare cu piciorul ,incat Pain Tendo zbura in spate cativa zeci de metri .Era o forta atat de mare, incat putea egala forta bruta. Apoi, Naruto ma forma un rasen-shuriken, pentru al dobori pe Pain. Dar din nou,tehnica lui Naruto a fost absorbita de acel pain care absoarbe ninjutsu . Lui Naruto i se parea destul de ciudat. Melcul, ii explica lui Naruto ca acel Pain care absoarbe sau respinge lucrurile si ca de el trebuie scapat prima data.

Naruto lua hotararea sa dizloace niste bombe cu fum rosu, care nu mai lasau sa se vada nimic. Apoi, din perdeaua de fum, aparu un rasen shuriken care se indrepta spre pain, dar tot acelasi absorbi ninjutsu, insa nu era tehnica reala. De fapt, in fata lui,a paru Naruto care-l tranti la pamant. Din spatele baiatului blond ,aparu un rasen-shuriken real care se indrepta spre Pain, insa, cu puterea Rinneganului, tehnica lui Naruto disparu cat ai clipi. Insa din aer ,el aparu cu doua rasenganuri si-l dobori pe cel cu par lung. Sakura vazu,s cena si era fericita de reusita lui Naruto.

-Du-te si ajuta pustiul! spuse dragonul. Stiu cum luptati voi.

Sakura fugi direct spre Naruto. Naruto si Sakura se gandira cumva sa-l atace pe Pain deodata, fiecare cu forta sa. Naruto si Sakura incercara sa il loveasca pe Tendo Pain din parti diferite. Din nefericre, atacul lor esua fiindca Tendo era mai puternic ca ceilalti. Pain isi intinse mainile spre amadoi ,iar in jurul sau , aparu o sfera verde care ii respinse pe cei doi cu forta mare.

-Shinra Tensei!spuse Pain cu raceala.

Naruto si Sakura fura trimisi in parti diferite cu o forta si viteza devastatoare pentru trupurile lor tinere. Impactul cu solul si lasa o cicatrice in el. Sakura si Naruto ramasesera lipiti de pamant, fiindca niciunul nu reusise sa isi reina din cauza socului puternic. In cele din urma se ridicara si cam se clatinau incercand sa ramana in picioare.

*Kuso! Ce naiba a fost asta?!* se intreba Sakura incruntata.

-Ce naiba, ce fel de tehnica a fost asta?spuse Naruto penttu el.
    -Se pare ca puterea lui a revenit. E posibil ca el sa fi distrus si satul, spuse melcul catre Naruto.

Intre timp Hinata era ingrijorata pentru Naruto .Ea se afla impreuna cu Lisa si un alt shinobi. Hinata vedea care e situatia.

-Naruto si Sakura lupta singuri impotriva cuiva atat de puternic, spuse ea in soapta.Trebuie sa-i ajut! spuse ea lunad-o la goana, dar fu oprita de Lisa.
    -Ce faci? Daca intri in lupta, nu le vei sta decat in cale si ii vei pune in pericol! spuse Lisa rautacioasa.
    -....Eu ma duc!s e rasti Hinata la Lisa lasand-o muta.Naruto,are nevoie de ajutor !Iar eu, il voi acorda!spuse Hinata probabil satula deja de
    fitele Lisei.
    Si asa, fata porni sa-l ajute pe Naruto.

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Vin 13 Apr 2012 - 7:29

Ce lupta intensa
    Fiecare capitol ma lasa fara cuvinete. Imi place foarte mult ca descrii tehnicile folosite si efectul lor ca sa zic asa
    Hinata are ceva tupeu sa-i spuna Lisei ca merge sa-l ajute pe Naruto.

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 13 Apr 2012 - 20:42

Episodul 31: Kiubi e eliberat

Lupta continua. Pentru ambele parti, era dificil de ales cine trebuia eliminat prima data. Tendo Pain vedea ca pierdea la membri si isi puse in cap sa scape de Sakura fiindca o considera o piedica enorma. Tendo Pain profita de momentul de slabiciune a celor doi si o atrase pe Sakura cu tehnica Atragere Universala. Pain, avea degand sa o termine pe ea prima. Sakura se trezi ridicata din nou in aer. De data asta, se simtea inca vlaguita de puteri dupa impactul puternic cu pamantul. Naruto vazu scena, insa nici el nu putea face nimic momentan. Tendo Pain o atrase spre el, insa celalalt pain se intoarse catre Sakura si lovi atat de tare in abdomen incat Sakura tipa de durere si scuipa sange. Acelasi pain care o lovi o prinse cu mainile de sub brate si i le infasura pe dupa cap tinand-o imobila pe Sakura. Din nefericire, si aceasta lovitura fu foarte puternica pentru Sakura, pana la urma, scopul ei fu sa o tintuiasca pe Sakura la pamant.

-De tine, voi scapa neaparat! spuse Pain indiferent.

Sakura astepta ce vroia Pain sa faca. Se uita in ochii lui Pain, care o priveau foarte adanc, ca si cum ar omori-o. Pain scoase din mana lui un par de metal si o lovi pe Sakura atat de violent incat ea cazu pe jos invartundu-se datorita fortei loviturii. Parul ii strapunse pielea si carnea, rupandu-i tricoul cel rosu ,si murdarind parul de sange. Sakura se simtea foarte slabita din cauza loviturilor multiple, insa ultima fu chiar puternica. Ea incerca sa se tarasca, dar Tendo Pain, isi puse piciorul pe spatele ei, apoi, cu sange rece, o strapunse pe Sakura in spate cu parul ca si cum ar avea o sabie cu varf foarte ascutit in mana.

In acea clipa,Naruto pur si simplu ramasese blocat. Dintr-o data, parea ca nu mai percepea ce se petrecea in fata sa. Ochii sai priveau intens sangele care curgea din spatele Sakurei. Ceva se petrecea inauntrul sau de nu mai reactiona deloc. Simtea chemarea vulpii care incet, incet inunda mintea lui Naruto cu intunericul. Dintr-o data, starea lui Naruto incepuse sa se schimbe in rau. Un raget ascutit si puternic cuceri tot vazduhul si ii sperie pe toti care il auzi. Sakura reactiona si ea. Desi nu se misca, vedea cu ochii ascunsi sub parul uscat si murdar, ce se intampla cu Naruto si incepu sa se sperie. Ochii lui Naruto, devenisera in totalitate rosii, apoi, pielea sa se macina dezvaluind chakra rosie si intunecata ce se ascundea in Naruto. Transformarea insa nu era completa, Naruto elibera , o coloana de chakra care aparu in jurul sau. Din nou, puterea intunecata a vulpii il acapara pe Naruto si il facea sa uite de tot ceea ce inseamna uman. Fortele degajate de chakra vanturau puternic praful prin aer. Din nefericire, ura pe care o simtea Naruto pentru Tendo Pain, il facu sa se nu mai gandeasca la consecinte. Dorea doar sa distruga. Forta dislocata de chakra matura totul in calea ei. Bucati de moloz erau ridicate in aer, si aruncate la distante uriase. Puterea chakrei vulpii era atat de puternica incat si pamantul incepu sa se cutremure. Oamenii incepura din nou sa se sperie si sa se ingirjoreze, iar printre ei era si Hinata. Aparu o implozie sferica de chakra, care sterse totul in calea sa, ridicand in aer pamantul si cladirile distruse. Sakura resimtea cel mai bine puterea imploziei de chakra fiind periculos de aproape. Doar norocul interveni in salvarea vietii ei Din nefericire, acea implozie ciudata, anunta ceva bizar ce se petrecuse in interiorul ei. Era oricum de astepta ca Naruto sa apara transformat partial in Kyuubi, insa acum, avea o forma si mai ciudata. .Naruto aparu sub forma vulpii cu 6 cozi. In jurul trupului sau, aparura niste oase care alcatuiau scheletul vulpii. Sakura,inca traia si vazu tot ce se intamplase. Nu intelegea ce era cu transformarea aceea atat de radicala. Aspectul ciudat si sinistru al vulpii o speriau mai rau ca niciodata de cate ori Naruto se transforma in vulpe. Odata cu aparitia celor sase cozi, Naruto arata mai inuman ca niciodata, iar pentru Sakura asta insemna un dezastru dureros fiindca stia cat suferea Naruto in urma fiecarei transformari.

-Naruto! tipa Sakura incercand sa se ridice, dar era tintuita la pamant de Pain.
    -Ocupa-te tu de ea! spuse TendoPain catre celalalt, apoi pleca spre Kiubi.

Tendo Pain pleca spre Naruto pentru a-l provoca la lupta. Decand aparu Naruto la lupta,avea un plan bine pus la punct. Vroia sa il determine pe Naruto sa se transforme in noua cozi si sa il urmareasca pana la adevartul Pain. Dupa ce Pain pleca, Sakura incerca sa se ridice, dar celalalt pain, care a ramas cu ea, ii prinse ambele maini intr-un par de metal. O apuca de maini si i letinu strans, apoi implanta un par in ele ca Sakura sa raman si mai imobila, fiindca fara maini nu putea folosi nici o tehnica. Sakura resimtea o durere puternica fiindca simtea si auzea cu oasele minuscule din mainile ei se zdrobeau si se rasfrangeau. Sakura nu putu sa nu tipe din cauza durerii.

-Aaaa! Gh! facu Sakura de durere.
    -Te-am imblanzit putin, sper! spuse acel pain cu raceala.
    -Ce vrei? !Madara va trimis ,nu?! spuse ea in soapta cu furie. Nuuu!?tipa Sakura.
    -De unde il cunosti? spuse acel pain.

Atunci, Sakura realiza, ca nu toti din Akatsuki ,sau cine a mai ramas,stiu despre secretul ei si al lui Madara. Isi dadu seama ca daca ii spunea lui pain despre asta, putea sa faca rau, asa ca mai bine incepu sa nege.

-Nu te intereseaza! raspunse ea dupa un timp.
    -In acet caz.... spuse Pain ridicandu-se. Inainte de a te extermina, care e scopul tau? spuse acel pain.
    -Sa-l ajut pe Naruto Uzumaki sa aduca pacea in lumea ninja, sa apere satul de tirani ca voi ,cei din Akatsuki! tipa Sakura furioasa. Cu ce drept ati venit sa distrugeti satul?! Haaa? Ati distrus pacea si linistea din sat!!
    -Pace? Chestia pe care o numiti voi pace, a adus suferinta asupra tarii noastre. In timp, ce tarile si satele mari ai lumii ninja, ati continuat sa luptati, tara noastra, care era mica a devenit camp de lupta. Familia mea, a fost ucisa de cei din Konoha.
    -Temeee! spuse ea apasat .Daca e asa cum spui tu ,ar trebui ca tara ta sa se rascoale, nu tu! De ce vrei sa strigi aceasta pace?!
    -Dupa tot ce s-a intamplat, tot nu intelegi care e suferinta! spuse acel pain nervos cu o privire incruntata. De ce doar voi natiunile mari ,aveti dreptul la pace?
    -Tu doar lasa-l in pace pe Naruto si cara-te din sat! Stiu ca esti doar o papusa controlata ,dar stiu ca adevaratul Pain ma aude! Si asculta-ma bine, genul de pace pe care-l vrei tu ,nu va aduce decat mai multe durere! Oamenii vor suferi!!
    -Nu conteaza ce spui tu! Lumea, va cunoaste adevarata durere! Moartea ta, va aduce pace prin durere! spuse pain scotand la iveala un alt par de metal.
    -Dushte(de ce)? De ce trebuie ca si cei nevinovati sa simta durerea? Nu au nici o vina, spuse Sakura cu o nostalgie dura in glas.
    -Asa e, spuse pain indreptand parul spre Sakura si...

Intre timp, adevarata lupta dintre Tendo Pain si Naruto incepu. Acum, erau doar ei doi, fara interventia Sakurei sau a altcuiva. Naruto mai elibera odata, mostrul salbatic din el, lasandu-se condul de insticte. Sase cozi se clona si ataca din toate directiile. El si cele doua clone ale sale, bagasera mebrele superioare in pamant lungindu-se pe sub toata suprafata sa. Dintr-o data, din pamant se ridicau blocuri imense sustinute de trunchiuri uriase de pamant si chakra rosie de la Kiubi. Tendo Pain astepta ca Sase Cozi sa il atace si pe el, apoi,luat prin surpindere, Tendo Pain fu lovit in fata de pumnul lui Kiubi, care il trimise intr-un bloc de piatra masiva. Tendo Pain, desi era si el doar un cadavru controlat, resimti toata forta loviturii lui sase cozi. Peterea cu care fu lovit in facu sa se deplaseze prin aer sute de metru pana in acel bloc. Dupa ce se dezmetici, Pain sari pe bloc ,dar acesta fu distrus de niste maini de chakra imense. In incercarea de a scapa de uriasele brate de chakra, Tendo Pain sari in aer, insa fu prins imediat, in ciuda vitezei sale. Cele doua brate il trantira in pamant cu multa forta ,apoi, Tendo Painfu batut ca cuiul in pamant de catre un brat urias. Cu toatea astea, el nu reactiona deloc la actiunile vulpii, nici macar emotional. Era la fel de nemilos si rece.

-Ma urasti, nu? spuse Pain doar cu capul afara,a poi, iesi din pamant singur. Actiunile tale sunt justificate, dar durerea mea e mai mare decat a ta! tipa Pain nervos,l asand sa iasa din pamant ,un gheizer de apa urias care inunda totul in calea sa.

Acum este: Lun 16 Ian 2017 - 14:57