Heroes come back!

Distribuiti

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Re: Heroes come back!

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 1 Iun 2012 - 12:56

Episodul 102: Intoarecerea lui Tobi
    Partea a doua: Pericolul

Trecura in jur de trei ani decand Sasuke si Sakura erau casatoriti. Aveau o viata fericita impreuna. Nimic nu parea ca ii va desparti. Nu se certase chiar deloc. Era o zi de 24 august. Era o caldura toritoare afara, iar soarele nu mai izbutea nici el. Era perioada cea mai calda a anului. Sasuke si Sakura luau masa fericiti in sufragerie, care avea iesire la curte. Sakura gati traditionalul peste cu garnitura de orez, ceva traditional doar. Dintr-o data, cand simti mirosul de peste, Sakura a avut senzatia de rau. Stia ca ii vine sa vomite si fugi direct la baie unde dadu afara ce mancase inainte cu o seara. Sasuke era jos in sufragerie asteptand ca Sakura sa revina, insa cand observa ca sotia sa nu mai aparea urca sus, la etaj si o gasi in baie ametita de parca se imbatase.

-Ce-i cu tine? Nu arati bine, spuse Sasuke serios ajutand-o pe Sakura sa iasa din baie.
    -Stiu, doar ca, mi s-a facut rau dintr-o data. Poate nu mi-a cazut mancarea bine.
    -Dar tu nici nu te-ai atins de mancare. Ti s-a mai intamplat asta?
    -Da, acum doua zile. Am varsat de doua ori in aceasi zi.
    -Si de ce nu mergi la un control. Ai putea fi bolnava de ceva sau... ai putea fi insarcinata. Chiar ar trebui sa o faci.
    -Bine, am sa ma duc cand am timp, spuse Sakura coborand scarile cam ametita.

Mai trecusera cateva zile, iar Sasuke pleca intr-o misiune. Sakura ramasese acasa singura. Nu isi facu inca nici un control, desi promisese. Nu prea vroia sa faca asta. De lene, de teama, numai ea stia din ce motive. Insa in orice caz, starile de greata continuara inca. Sasuke era plecat intr-o misiune lunga, in care putea lipsi si peste o luna. Iar in acel timp, simtomele se inmultisera si incepura sa apara si starile de lesin. Intr-una din zile, Sakurei i se facu din nou rau de dimineata. Dupa ce dadu mancarea afara, se uita in oglinda si vazu cum abdomenul ei crescu. Era fara indoiala o sarcina neasteptata, insa nu tocmai nedorita. Sakura isi palpa intr-una burta privindu-se mirata.

-Nu se poate, nu se poate. Cand m-am ingrasat asa? Poate ca Sasuke-kun avea dreptate, sunt insarcinata. Nici nu e de mirare ca mi-a mai venit menstruatia luna asta. Nu prea cred ca va fi o noutate pentru el, deja el se astepta de o luna.

Sakura iesi din baie si dintr-o data o lua un somn sanatos. Se duse direct la somn si dormi bine o ora, asta pana cand dintr-o data, visele ei fura perturbate din nou de ceva rau. Din nou il visa pe Tobi si ce era mai rau era faptul ca nu se puta trezi deloc ca sa scape din cosmar. Statu asa timp de doua ore, pana cand se trezi transpirata. Se intreba de ce il visa iarasi. Trecura ani de zile de cand nici nu se mai gandi la el macar. Era posibil ca ceva sa nu fie din nou in regula cu ea? Isi facea griji mai ales pentru sarcina, putea sa ii afecteze copilul nenascut in orice clipa. Dupa un asa somn, Sakurei ii era si frica sa mai doarma, de abia astepta ca Sasuke sa se intoarca. Noroc ca Sasuke se reintorsese exact in acea seara, insa nu ii mai spuse nici de vis nici de i se intampla in urma cu trei ani. Ii spuse doar de sarcina, si intr-adevar, Sasuke nu fu deloc surprins.

-Vezi ca am avut dreptate? Dar ca de obicei, cum sa asculti tu? spuse Sasuke serios, insa Sakura parca nici nu il auzea. Hey, ai fost macar atenta la ce ti-am spus? Cam esti cu capul in nori sa sti.
    -Ce? o scuze, nu am nimic, spuse Sakura pe o voce tremurata.
    -Imi ascunzi ceva? spuse Sasuke asezandu-se langa ea pe canapea.
    -Nu, serios.

Sasuke banuia totusi ca Sakura ascundea ceva, insa o lasa in pace pentru moment. Veni timpul ca cei doi sa doarma, insa Sasuke nu vroia asta, vroia sa petreaca cateva momente cu Sakura, in pat. Sakura il respinse, insa Sasuke era destul de insitent, nu vroia decat sa o sarute, oricum nu avea cum sa faca mai mult de atat. Era momente destul de intime si asa intre cei doi. Sasuke se lasa peste Sakura incet dandu-i jos o brtea de la pijama, sarutandu-i intr-una gatul. Sakura parea sa se simta destul de bine, dupa ce in urma tot unei astfel de nebuni ramasese insarcinata. Dintr-o data i se paru ca vede ceva in spatele lui Sasuke. Incet, incepu sa se contureze o silueta neagra pe care ea o recunoscu. Era Tobi care avea un pumnal in mana. Era gata sa il injunghie pe Sasuke.

-Fi atent!! tipa ea speriata alertandu-l pe Sasuke. Incearca sa te ucida!
    El se uita in spate si nu vazu pe nimeni. I se paru ciudat ce ii spuse Sakura. Ar fi putut glumi ca sa il opreasca, insa Sakura nu se juca niciodata cu asaceva. Se reintorse catre ea si o vazu plangand speriata. Ceva chiar nu parea in regula.
    -Cine incearca sa ma omoare? Ce ai vazut.
    -El, Tobi, a reaparut.
    -Tobi? Dar e mort! adauga Sasuke serios.
    -Nu si pentru mine, spuse Sakura inca ingrozita. Nu e prima data cand apare.
    -Ia stai asa, cand a mai aparut?
    -Acum trei ani, inainte ca tu sa te intorci. Am inhalat un praf cand m-am uitat la masca lui si atunci am avut halucinatii. Insa nu inteleg de ce au aparut din nou, am luat un antidot! spuse Sakura speriata.
    -De ce nu ai spus nimic pana acum? o intreba Sasuke grijuliue mangaind fata fetei.
    -Fiindca nu am considerat necesar, sti, nu am mai patit nimic de atunci, pana azi. Mi-e teama pentru copilul nostrul. Daca nu voi in stare sa duc sarcina pana la capat? Daca se va naste bolnav? Niici nu stiu daca acum am voie sa mai folosesc antidotul ala acum ca sunt insarcinata.
    -Hey, hey, calmeaza-te, eu sunt aici. Nu te voi lasa singura nici o clipa.

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Vin 1 Iun 2012 - 13:58

Ce frumos! Sakura e insarcinata? Nu pot sa cred....
    Sper ca Sakura are din nou halucinatii si ca Tobi nu mai traieste ca daca i se va intampla ceva rau copilului jur ca eu il omor
    So... Astept next! Spor la scris si la idei! Si la multi ani de ziua copilului!

Vizitato
    Vizitator

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin 1 Iun 2012 - 17:46

Sutn a doua , da ast anu conteza. la multi ani de ziua copilului si in legatura cu ficul este foarte , foarte, foarte , frumos :x Ce frumos ca Sakura e insarcinata si ce grijuliu e cu Sakura si si cu micutul lor Love it

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 2 Iun 2012 - 14:39

Deci cate capitole am ratat?? 20?? Pff, ce nesimtita sunt. Sorry de intarziere, stric cam des pc-ul Laugh Deci revenind la fic, vreau sa spun ca imi atarna gura 2 metri in pamant. Sakuuu va avea un bebe, un mic mic copil. Iiiiii!! Tobi nici mort nu se abtine?? Taticul Sasuke. imi place cum suna. Sper ca bebele sa nu pateasca nimic rau ca te omor! Cu alte cuvinte : VREAU NEXT-UL!!!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Mar 5 Iun 2012 - 9:12

Capitolul 103: Intoarcerea lui Tobi
    Partea a treia: Aparitia demonului

Trecura cateva zile bune de la acel incident. Apele parura ca se mai linistisera. Sakura nu mai avuse cosmaruri si nici halucinatii. Naruto si Tsunade aflara de la Sasuke despre noul incident, cautand noi solutii. Din nefericire, predictiile Sakurei erau corecte, antidotul ii putea face rau copilului. Insa pentru a fi siguri ca acel praf nu facea rau sarcinii, Sakura fu neoita sa treaca printr-o serie de teste pe care le detesta enorm, in ciuda faptului ca era un medic ninja. Printre acele teste trebuiau facute si ecografii.
    Afara era o zi insorita, vantul adia usor creand vibratii printre frunze. O mica ciripitoare canta la geamul spitalului. Dupa acel geam era o sala pentru ecografii in care se aflau Sakura, Sasuke si Tsunade. Sakura avea impresia ca trecea printr-un chin si deveni foarte nervoasa si iritanta. Nu-i placea deloc cum se "juca" Tsunade cu acel aparat pe pantecul ei. Se vedea ca Sakura avea burtica deja. Sasuke si Tsunade erau cu nervii intinsi la maxim din cauza Sakurei, insa nu puteau tipa la ea, mai ales ca era si insarcinata.

-Nu-mi place! Cand e gata? intreba Sakura nervoasa intr-una.
    -Sakura, sti ca o fac pentru binele tau si chiar nu vrei sa afli daca ai baiat sau fata? Uite, ecograful arata doua inimi batand, spuse Tsunade serioasa.
    -Bine ca ai stricat totul, oricum aflam peste vreo sase-sapte luni! raspunse Sakura nervoasa.
    -Mai taci odata, femela gestanta! interveni Sasuke deja satul pana peste cap de guraliva de Sakura.
    -Da, ce sa zic de tine, mascul in calduri! ii raspunse ea la ofensiva.
    -Cred ca ar trebui sa va rezolvati probleme personale acasa, mai ales pe cele intime! spuse Tsunade intervenind. Ar trebui sa va preocupe acum gemenii si praful halucinogen care cotrobaie prin trupul tau. Am rezultatele.
    -Aha, si ce spun aceste rezultate? intreba Sakura pe un ton cinic parand dezineteresata.
    -Din fericire, nu afecteaza sarcina deloc, insa din nefericire, daca mai apar efectele ca si ultima data, si ma refer la acum trei ani cand era sa mori, nu vei putea lua antidotul, iar asta e grav.

Urma o mare de tacere. Poate ca parea situatia penibila, insa era si destul de tensionata. Nu era usor pentru niciunul, mai ales pentru Sasuke si Sakura sa auda asta, mai ales ca asteptau doi copii, nu doar unul. Acum, Sasuke era mai hotarat ca niciodata sa ii poarte de grija Sakurei si sa fie alaturi de ea in orice clipa. Dusmanul suprem inca nu disparuse. Dupa acel ecograf, Tsunade o lasa pe Sakura sa mearga acasa. Tot drumul rozalia de abia douazeci si unu de primaveri fu abatuta si gandita. Sasuke stia ca o apasa atat de rau pe Sakura, incat si-ar fi dorit sa fie in locul ei. Ajunsi acasa, Sakura urca direct sus in dormitor, fara a zice ceva. Sasuke doar o urmari cum urca scarile in viteza. Intrand in dormitor, se opri cateva clipe in tocul usii, iar apoi o inchise. Era o camera luminoasa si mare, insa prea tacuta. Se aseza obosita pe pat, fiind insarcinata, ii venea sa doarma mai tot timpul. Insa nu adormi, ci se gandea la evenimentele de acum cinci-sase ani, cand era intr-un razboi personal cu Tobi cand il ascunse pe Itachi si cand toata lumea o acuza de tradare. Inca si in prezentul aparent perfect o durea cu aceasi intensitate. Totul o durea, o durea pentru Sasuke, pentru Itachi, Naruto, toata lumea, pentru ea. Acea persoana a carui identitate niciodata nu o mai aflase ii distruse viata si cu greu si-o refacu. Sakura incepu sa creada ca pana si viata ei, casnicia ei erau parte dintr-un cosmar. Fiind insarcinata, acum era si mai sensibila ca de obicei si mai instabila emotional. Putea sa cada imediat intr-o depresie prenatala, numai din cauza acelor amintiri cumplite. O depresie ar fi cumplit de severa nu numai pentru gemenii ei nenascuti, insa si pentru ea insasi. Suferise si atunci o depresie severa care ii puse in joc sanatatea. La doar acei saisprezece ani, incepuse sa devina ca o fantoma din cauza durerii si frustarii. Acum arata bine, ba chiar era si usor bronzata, insa sanatatea ei mintala putea fi din nou amnintata de stresul indus de halucinatii. Mai ales ca fara sa isi dea seama, putea facea din nou nebunii, exact cum facuse acum trei ani.

Usa camerei se deschise, pe ea intrand Sasuke care o privea pe Sakura. Stia ca nu doarme si ca e suparata. Aceasta se ridica in fund, insa nu se intoarse nici cu privirea catre Sasuke. Acesta se aseza langa respirand adanc in ceafa ei. Stia ca Sakura avea nevoie sa se descarge, poate chir sa si planga pe umarul sau.

-Nu vrei sa imi spui nimic? o intreba Sasuke masand-o usor pe umeri.
    -Tie...Tie iti vine sa crezi ca a trecut atat timp de la masacrul provocat de Tobi? Pentru mine e ca si cum s-ar fi intamplat abia acum. Prima mea intalnire cu el, lupta in care probabil chiar mi-am pierdut viata, iar apoi, moartea lui subita..., spuse Sakura avand o privire confuza, de parca nu isi putea explica inca multe lucruri. Cum e posibil ca un singur om, sa provoace o adevarata revolutie pe intreaga planeta? Si acum imi amintesc cum spuneau la televizor ca al patrulea razboi ninja se putea transforma cu al treilea razboi mondial. O intreaga planeta ajunse sa il cunoasca pe tipul asta si sa il asemene cu Hitler sau cu Stalin. Toate tarile lumii, cat de slab pregatite sau sarce erau, erau gata de lupta. Tu iti dai seama ce ar fi iesit? Ma intreb cum ar fi aratat lumea daca Naruto nu il ucidea, daca Itachi nu exista sau daca chiar si eu nu m-as fi intalnit niciodata cu el.
    -As putea sa iti spun sa nu te mai gandesti la asemenea lucruri, insa adevarul e ca si eu m-am gandit adesea la astfel de lucruri. Cat am fost plecat in America, am tot comparat lucrurile i tot ce rezulta era o perioada neagra pentru lume. Din nou s-ar fi instaurat sclavagismul ca in trecut, probabil mai rau ca in Europa medievala sau in nazismul modern.
    -Asa e. Acel tip, ar fi putut schimba aceasta lume in doar cateva minute. Mie nici acum nu imi vine sa cred ca e mort. O asemenea persoana, de fapt, multe lucruri care se intampla inca nu imi vine sa le cred.
    -Cum ar fi?
    -Ca sunt casatorita cu tine, ca iti port in pantec copiii, ca ai renuntat asa dintr-o data la razbunare. Nu prea cred ca ai facut-o pentru mine. Trebuie sa existe un motiv mai puternic.
    -Exista, insa e de ajuns sa sti ca si tu faci parte din el, spuse Sasuke mangaind-o pe frunte pe Sakura. Si probabil ca oricum tu sti asta sau macar o banuiesti, niciodata nu am uitat de raul facut clanului,familiei mele, fratelui meu, tie, mie. Inca urasc satul asta, urasc fiecare piatra din el-spuse Sasuke cu o mare ardoare si dorinta in ochi de a-l distruge-dar, impactul lumii de afara m-a invatat sa ma controlez si sa ma resemnez.
    -Inteleg. Totul e inca prea ciudat pana si pentru tine, nu? De ce.... De ce musai noua trebuia sa ni se intample asta? intreba Sakura confuza lasandu-se pe genunchii lui Sasuke, in timp ce el se juca prin parul ei. Dintre toti oamenii de pe lumea asta, exact noua?
    -Poate fiindca suntem ninja. Sakura, eu nu cunosc destinul si nici cine trage firele, dar e clar ca asa a fost dat sa fie. In spatele acelei cortine numita viata, exista ceva mai presus de puterea omului de a intelege. Cred ca am fost alesi pentru asta, ca sa oprim raul.
    -Poate..., adauga Sakura cu voce stinsa...

Dupa o astfel de discutie contemplativa, cei doi tacura o buna perioada. De cand se cunoscura,niciodata nu vorbisera atat de sincer si de deschis unul cu altul. In ciuda faptului ca isi inteleageau foarte bine trairile fata de trecut, in care fiecare era departe de celalalt, niciodata nu deschisera un asemenea subiect. Se pare ca unele intamplari sunt facute sa deschida unele usi neincercate si sa dezvaluie componenta sufletului uman care e atat de inteligent, contemplativ, imperfect.

Trecura alte doua luni bune de la halucinatiile Sakurei. Mai avuse din cand in cand cate un vis strengar cu Tobi, insa fara prea mare impact psihic asupra ei, din fericire. Putea fi linistita, insa Sakura era si cu ochii in patru. La cele cinci luni ale sale de sarcina, parea sa fie intr-o perioada buna. Halucinatii nu mai avea, ci doar vise fara inportanta pe care adesea le uita. Sakura deveni o gurmanda inraita, baga in gura tot ce prindea, aproape. De exemplu, facu ca trenul fiindca nu mai putea consuma deloc sucul de papaya si cum il mai consuma inainte de sarcina. Consuma suc de papaya la fel de mult cum manca Naruto ramenul, desigur ca in loc de boluri, erau pahare mari de plastic cu pai. Sakura nu adora fructul decat sub forma de lichid, iar cand aflase ca il putea consuma doar ca fruct copt, mai bine renunta. Sakura avea o gramada de pofte si nepofte. Sasuke se simtea pur si simplu condus de o tirana cu prea mute pretentii.

Intr-o seara, se decise sa se ia cu Itachi si Naruto la o "plimbare" prin sat, departe de sotiile cicalitoare, bucurandu-se de putinele momente de barbatie. Ce-i drept, Naruto era cel mai norocos fiindca firea timida al Hinatei ii interzicea adesea sa il acuze pe Naruto de ceva sau sa se certe cu el. Pe locul doi, se aafla maestrul Sasuke, desi Sakura era insarcinata, certurile lor se terminau adesea amuzant, insa Itachi, aflase pe pielea sa ce inseamna sa ai o sotie costisitoare care nu se multumeste chiar cu orice. Si asa isi plangeau de mila ce trei amici, avand totusi grija sa nu se imbete. Totusi, de la un moment dat, Sasuke simtea ca avea sa se intample ceva...grav.

Sakura ramasese acasa singura, si chiar se bucura de asta, putea face ce dorea, fara ca Sasuke sa o certe sau sa o atentioneze mereu. Alesese bucuria serii, un film clasic de groaza. Alesese totusi sa se uite la unul un pic mai vechi, la Calaretul fara Cap. Stinse totul in jurul ei, isi lua provizii de mancare si apa, si se aseza lenesa pe baldachin. Ce fericire pe capul ei. Filmul era de groza, insa nu o speria, ci mai degraba o amuza, dar ii placea. Trecuse cam o ora din film, si oricat de somn ii era nu renunta la a privi filmul. Din cand in cand, ca sa nu adoarma, mai vorbea cu bebelusii din pantecul ei. Afara era din nou furtuna, insa nu ploua, ci doar fulgera. Sakura incepu sa se simta dintr-o data panicata. Un tunet puternic o speriase dintr-o data. Se duse sa se uite pe geam crezand ca vazuse pe cineva acolo in timpul tunetului. Se reintorsese cand ceva cazu din senin din camera. Sakura isi dadu seama imediat ce se intampla, insa de data asta avea de gand sa nu se mai lase controlata de halucinatii, totusi, nu putea explica caderea obiectului. Daca era din nou "el" avea degan sa il infrunte mai hotarata ca inainte, fara teama. Astepta doar sosirea. Stanse plasma si dvd-playerul ateptand pe intuneric. Stia ea ca acele vise erau o premonitie. In cele din urma, ceva o urmarea si pe ea, iar la un moment dat o impinse pe pat. Sakura incerca sa isi revina si il vazu pe Tobi.

-Ne vedem, din nou, Haruno Sakura, sau poate Uchiha Sakura? Esti cu el, nu? spuse acesta pe un mod ironic.
    La un moment dat, Tobi facu un gest ciudat si exagerat, insa ce nu era exagerat din partea sa? Se apropie de pat si se sui pe el stand deasupra Sakurei. Avea ceva ciudat in privire, lucirea rosie si mova din Sharingan si Rinnegan erau risipele dorintelor sale letale.
    -Indeparteaza-te! sopti Sakura plina de curaj si furie. Nu mi-e teama de tine. Ce vrei? Sa iti spuna acelasi lucru cu ultima data, mortule? Imi trezesti doar mila!

Ultima editare efectuata de catre ღ❀Krÿn❀ღ in Mier 6 Iun 2012 - 14:39, editata de 1 ori

Vizitato
    Vizitator

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar 5 Iun 2012 - 10:48

In sfrsit pui si tu next-ul .credeam ca nu-l mai aduci. a fost frumos si mia palcut discutia dintre Sasuke si Sakura si cum s ecomporta cu ea . Si sasuke dute repejor acasa ca sa-o salvezi ep sakud enesuferitul ala de Tobi

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Mar 5 Iun 2012 - 18:06

Aleluia, a venit next-ul!
    Se pare ca nenorocitul de Tobi nu are de gand sa o lase pe Sakura in pace. Sasuke! Misca-ti picioarele acasa si ai grija de Sakura!
    Are gemenii? Cred ca Sasuke se bucura enorm sau i se pare doar o mare durere de cap?
    Oricum, astept next! Spor la scris si la idei!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 7 Iun 2012 - 14:53

Capitolul 104: Intoarcerea lui Tobi
    Partea a patra: Disparitia

-Ce vreau?! Sa ne incheiem socotelile! Sigur te intrebi de ce exist inca. Eu exist in sufletul tau, in inima ta, in ochii tain atat de doriti si plini de putere, spuse acesta cu o pofta carnala in glas.

Sakura nu ramasese sa il asculte. Il impinse de pe ea si in incercarea de a da jos din pat se trezi impinsa pe jos, noroc ca cazuse in patru labe, altfel cine stie care ar fi fost urmarile. Inchise usa dupa ea si cobori furioasa, dar si ingijorata pentru cele doua vieti din pantecul ei, pe scari. Iesi din casa intr-o ploaie torentiala. Ploaua de parca se rupse cerul. Noaptea aceea intunecoasa ii amintira Sakurei de lupta dintre ea si Tobi. Luptase cu el pana isi pierdu si ultima picatura de sange din trup. Insa acum nu mai putea nici ramane, nici lupta cu el. Fugea speriata si infrigurata fiindca apa era rece, iar vantul batea puternic. Era imbracata prea subtire. Avea doar o rochita mini vaporoasa in patru noante diferite de nonculori si niste silapi. Cine s-ar fi gandit ca va fi atacata noaptea pe o asemenea furtuna. Alerga cat o tineau picioarele, insa sarcina ii facea probleme si obosise imediat. Se opri sa isi traga aerul cateva clipe. Era pe strazile largi din periferie, iar casele erau putine. In fata ei, la cateva sute de metri departare, era un pod ce o despartea de intrarea in urban. Pana la pod, putea fi o cursa pe viata si pe moarte, contracronometru. Nu il mai vedea pe Tobi, iar asta o ingrijora pe Sakura si mai tare. Disparata, il striga intr-una pe Sasuke, invartindu-se intr-una in toate partile. La un moment dat, auzi un glas tenebros ce ii soptea din spate:" El nu vine sa te scape!". Iar apoi, simti cum o mana i se aseza pe gura. Inca un tunet, iar urma ei de facu stearsa. Tobi disparuse cu ea cu tot, iar in locul lor ramasese doar o pata neagra, ca si cum ceva arse din temeli in acel loc.

Sasuke ajunse si el acasa. Era o liniste ca de cimitir in toata casa, nici un tipat de veselie, nici o imbratisare calduroasa, nimic. Simti imediat ca ceva nu era in regula. Sui sus, in dormitor, si nu gasi decat mancarea aruncata pe jos si patul deranjat. Sasuke realiza pe loc ca Sakura disparu din nou. Incepea sa regrete ca o lasase singura, insa nu se astepta ca halucinatiile ei sa apara exact cand el o lasase singura. Se apropie de geam si isi activa Sharinganul, furios. Apoi porni direct spre geam. Avea nevoie de ajutor ca sa o gaseasca pe Sakura, chiar daca nu ii placea. In scurt timp, il alerta pe Naruto si pe Tsunade. Deja erau exasperati de situatie, nimeni nu mai vroia sa se intample ca in urma cu sase ani, cand toti erau inca adolescenti. Se aflau in biroul hokagelui, toti depasiti de situatia tensionata.

-Nu se poate! Chiar nu imi doresc sa se repete din nou situatia! spuse Naruto confuz si furios. Sakura-chan, a suferit destul de mult din cauza tuturor, dar mai ales a acelui tip. Unde ar fi putu sa se duca de una singura? Probabil ca rataceste pe undeva crezand ca e atacata, spuse Naruto privind spre geam.
    -Usuratonkachi, daca iti pasa de ea atatde mult, in loc sa stai si sa palavragesti, ar trebui sa trimiti pe cineva sa o caute! Eu oricum voi porni in cautarea ei! spuse Sasuke nervos.
    -Stati asa! Nici macar nu se site unde este! Unde sa trimitem sa o cautam? adauga Tsunade serioasa.
    -Fir-ar, de parca nimeni nu ar cunoaste-o! Fiti atenti amandoi la mine! Daca Sakura pateste ceva, nu va voi ierta! Din cauza satului asta blestemat a indurat totul, si indura si acum! Daca pateste ceva, voi distruge Konoha! spuse Sasuke iesind pe usa furios.

Tsunade si Naruto ramasesera uimiti. Nimeni ar fi crezut niciunul ca Sasuke ar merge atat de departe, insa il credeau in stare. tonul furios al lui Sasuke fu foarte convingator pentru ei, iar Naruto vroia cu orice pret sa evite acea situatie. De data asta nu doar Sakura era in pericol, ci si satul daca Sasuke se hotara sa il atace din nou. Sasuke era un Uchiha chiar mai puternic decat propiul frate. Poate ca Tobi il pacalise ca ii dadu Sharinganul lui Itachi, insa el avea Eternul Sharingan, iar acum nimic nu il mai oprea sa ii foloseasca puterea. Intr-adevar, situatia devenea incurcata foarte rau.

-Nu prea cred ca el a uitat vreodata de ura! adauga Tsunade mirata inca.
    -Nici nu prea avea cum, Sasuke cel mai probabil s-a resemnat doar, insa i-am urmarit comportamentul. Mereu a cautat o ocazie ca sa ameninte din nou cu distrugerea, iar acum, i s-a ivit sansa. Stie ca nu eu nu il voi putea ucide fiindca mi-e cel mai bun prieten, in schimb, el isi poate inhiba imediat sentimentele si sa le uite. e doar o chestiune de timp, spuse Naruto pe un ton foarte suspicios.

Intr-adevar, Sasuke era dispus poate chiar si daca o va salva pe Sakura, sa ameninte ca va distruge Konoha. Inca odata, ura se reintoarce puternica, fiindca ea niciodata nu dispare. Asta nu o lupta intre bine si rau, ci doar un conflict al telurilor, si la fel va fii si cu noile generaratii. O noapte periculoasa pentru fiecare locuitor din sat.

Next; de data asta chiar vine sfarsitul ficului, m-am plictisit sa il tot lungesc.

rochita de graviduta a Sakurei

Ultima editare efectuata de catre ღ❀Krÿn❀ღ in Joi 7 Iun 2012 - 16:52, editata de 1 ori

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Joi 7 Iun 2012 - 15:43

Ce mai capitol! Iar incepe Sasuke cu razbunarea.... Nu pot sa cred. Si Tobi tot are chef de prostii... Las' ca vede el...
    Stai asa! Se... Se termina ficul in capitolul urmator? Nu! Sper ca vei mai deschide astfel de ficuri pe viitor, caci fii sigura ca eu le voi citii cu cea mai mare placere ^^

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 8 Iun 2012 - 21:25

Capitolul 105: Intoarcerea lui Tobi
    Partea a cincea: Perfect enemy

Sasuke era satul da toata lasitatea din jurul sau. Pentru el, mica despbateze din biroul hokagelui suna ca un act de lasitate si tradare. Daca ei nu il ajutau, atunci, o facea singur. Se reintoarsese acasa, cautand orice indiciu despre Sakura, insa nu gasea nimic care sa ii arate ceva despre unde s-ar afla Sakura. O simtea insa inima sa, ca o teama despfranata uriasa. Sotia sa tocmai patea ceva, iar el era incapabil sa opreasca rau. Asta il macina si il tortura pe Sasuke pana la subconstient. Mica sa floare de cires disparuse fara urma. Cum reusise oare? Era insarcina in luna a cincea, ea nu putea alerga asa repede acum si nici sa faca tehnici. Ceva chiar parea in neregula. Sasuke incepea sa creada ca Tobi era mai mult decat o halucinatie, era real. El cunostea foarte bine puterea uneoi arte oculare, stia ca daca era o halucinatie, cat de puternica, Sakura ar fi trebuit sa citeasca prin ea datorita Armaganului. In scurt timp, primi un mesaj de la o pasare in zbor. Trebuia sa se duca pana la laboratorul lui Tsunade pentru a-i arata ceva.

Sasuke ajunse rapid laraborator. Acolo erau Tsunade, Sai, Ino si Naruto, toti parand foarte nervosi si seriosi, mai mult decat de obicei. Sasuke se uita la fiecare in parte si astepta sa afle de ce fuse chemat, cand iubita sa fuse rapita.
    -Ce este? De ce m-ati chemat? intreba Sasuek rece si pe un ton aproape amenintator.
    -O sa te ajutam sa o gasesti pe Sakura, adauga Ino. Ea e prietena mea cea mai buna. Sai o va cauta in zbor, eu voi incerca sa ma interconectez cu mintea ei, iar Naruto si Tsunade vor cauta raspunsuri in legatura cu halucinatiile ei.
    -Nu-mi pasa ce face fiecare, vreau doar sa o gaseasc, altfel...! se opri Sasuke furios, crasnind din dinti.

Cei doi iesira din laborator. Sai invoca o pasare desenata, iar Sasuke isi activa Sharinganul Etern. Dar parca tot simtea ca nu era destul, avea nevoie mai degraba de fratele sau, dar acesta era plecat, iar sotia lui, oricum nu prea avea cum sa il ajute. Pleca in noaptea inghetata de frig si ploaie. Dar, unde sa plece, prin padure din apropiere, sunt multe si mari. Sasuke totusipleca in directia padurii care rasarea dupa cartierul in care locuia. Sai, era si in zbor, zbura deaspura satului si deaspra padurilor din apropiere. Ino incerca sa o gaseasca pe Sakura, insa nu mai putea da de aceasta nici cum, semn ca iesise din raza de un kilometru. Tsunade tot facea cercetari asupra mastii. De multi ani gasise ceva ciudat la ele, dar nu stia ce, nimic nu ii parea cunoscut de pe acea masca. Naruto o asista neobosit, dar nimic nu parea sa functioneze.

-Nu se poate, de trei ani de zile fac cercetari. Am presimtit eu ca va veni o ocazie cand vom avea nevoie de datele de pe masca, insa nu le am fiindca nu reusesc sa identific ciudata energie din ea, spuse Tsunade fustrata.
    -V-ati gandit vreodata sa chemati pe cineva cu ochi mai "buni" ca sa vada, chiar daca nu stie ce e aia? adauga Ino serioasa.
    Naruto si Tsunade se uitau la ino ca la o minune. Parea ca blondei i se aprinse beculetul, in ciudat faptului ca blondele sunt considerate proaste. Ino le dadu o solutie la care Tsunade nici nu se gandi timp de trei ani de zile. Naruto stia exact la cine sa apeleze: la Hinata.

Era un intuneric de nepatruns in acea padure, iar ploaia batea cu o mare putere. Locul parea cunoscut. Aceasi copaci, acelasi cer, acelasi pamant care fu batatorit de luptele epicale. Ultima batalie de o asemenea vastitate, fu dusa in urma cu cinci ani in acel loc, si parea ca vechii dusmani revizitau locul. Ramasese neschimbat, pana si sangele varsat cu furie ramasese acolo pe solul umed. Copacii arsi pana la taciune, mica cabanuta, pamantul distrus pe o suprafata vasta, raul...Toate erau acolo exact cum ramasesera lasate. Amintirea trista a acelui loc, ravasit de multe astfel de lupte pastra si acum amprenta celor mai puternici dusmani. Si se pare, ca doi dintre ei revizitau locul. Tanara si mascatul care luptasera pentru o intreaga lume... Tobi si Sakura.

Groaza locului stapanea oirce speranta de scapare a tinerei insarcinate. Isi pierduse optimismul, si ce era mai rau, retraia acele clipe de cosmar, provenite parca din Infern. Fuga, disperarea, sentimentul de a te simti inutil si ca niciodata nu ai facut destul, umpleau si goleau capul tinerei.
    Uitase pana si de sarcina, in favoarea amintirilor chinuitoare. Scena era exact ca si atunci, teroare, suspans, moarte. Padurea, copacii, toate ii aduceau aminte de tot. La un moment dat, se opri, umbla exact ca o moarta, ca o persoana care nu mai stia de ea. Daca el aparea, avea din nou sa se prefaca persoana cea puternica si plina de orgoliu, cand de fapt inima ii plangea de durere? Din instinct, isi mai mangaia pantecul, dar parca nu era constienta de asta, era constienta doar de frigul care o ingrozea si de amintirile care o macinau. Simti din nou o umbra inapoia ei care zbura printre copaci ca o fantoma a timpurilor pierdute. Din nou suspans, din nou teroare. Cine putea fi inafara de marele ei dusman, care o aduse pana la acel loc atat de indepartat? Masca care ascundea probabil un chip ingrozitor, era acum un simbol al dusmaniei. O voce din interiorul ei se auzea in padure, insa nici urma de sursa. Iar Sakura se intreba de unde se aude, fiindca parea sa se auda de peste tot...

-Locul asta? Nu iti aminteste de ceva, de lupta noastra? Aici, am din orgoliu, prntru suprematie, se auzea acea vocea voce cu ecouri venite din intunericul sur. Avem multe de incheiat odata pentru totdeauna.
    Sakura se uita doar impreujurul ei fara sa se arate speriata sau surprinsa, nici macar furioasa. Era ca si cum se intampla ceva absolut normal, oare ce gandea ea la acel moment? Se prefacea ca nu intelegea nimic sau chiar nu intelegea? Misterul o invaluia incaodata, chemand atentia dusmanului asupra ei incaodata.
    -Nimic? Mereu nimic. Nici macar speriata, cred ca voi fi obligat sa schimb asta. Sa jucam ceva. Tu vei fi vanatul, iar eu vanatorul. Iti promit ca o sa iti displaca enorm, o sa iti fie frica pana la carne.
    Sakura nu reactiona nici acum. Isi activa Armaganul, in ciuda sarcinii, punand-o in pericol. Incepu sa alerge prin padure, nici entuziasmata de joc, nici speriata de scopul sau. Parea ca doar asculta de mascat. Inima ei nu batea nici mai tare, nici mai incet. Tobi deveni imediat urmaritorul, privind fiecare gest al fetei, facandu-l si pe el sa se intrebe de ce nu reactioneaza la nimic. Ce il enerva cumplit era faptul ca asta nu ii adcea nici o satisfacere. Nici furioasa, nici speriata, ce putea sa faca in acest context? Poate ca ar trebui sa o lase sa se piarda un timp prin padure.

Hinata ajunse alertata in laborator. Abia aflase de acea disparitie si era cu adevarat speriata pentru Sakura. Aflase si scopul chemarii ei, Tsunade avea nevoie de Byakuganul ei ca sa afle ce fel de energie era aceea. Hinata is activa imediata Byakuganul, neavand nevoie de vreun microscop sau vreo mosntra de pe masca. Pe cipul ei se asternu un sentiment de nervozitate, alertandu-i pe ceilalti.
    -Iubito, ai descoperit ceva? se alrma Naruto.
    -Da, asta nu e o energie simpla, e chakra in stare pura.
    -Cum asa? Ar fi trebuit sa imi dau seama in pana acum ca e chakra si nu o simpla energie, adauga Tsunade frustrata.
    -Ei bine, chakra apartine unei persoane cu patere oculara. Nu ti-ai dat seama, fiindca chakra la o persoana cu abilitati oculare, e foarte diferita. Structura ei e mai densa. Atat cat si eu, Sakura, Neji, decedatul Nagato, Sasuke, Itachi si cei care mai sunt in viata si au abilitati oculare, avem acest tip de chakra, nemaintalnit la alte persoane. Chiar si tipul ala, Tobi avea o astfel de chakra, spuse Hinata serioasa.
    -Deci, e chakra, dar ce poate insemna asta? adauga Naruto confuz inca.
    -Inseamna ca ceea ce inhalase Sakura era chakra, iar alea nu sunt halucinatii ci chiar realitatea, spuse Ino dintr-o data. Tobi e real fiindca o parte din chakra lui e in masca si in sangele Sakurei, iar asta inca il leaga de lumea celor vii, adica a noastra. Ne-am inselat in toti acesti ani, el nu a murit niciodata.
    -Asta inseamna ca ne confruntam din nou cu el, insa unica problema e ca, doar Sakura il vede, spuse Naruto furios.
    -Exact, insa chiar daca nu il vedem, el e la fel de real pentru Noi ca si pentru Sakura! spuse ino furioasa.
    -Atunci, trebuie sa il chemam pe Sasuke inapoi, si sane facem noi planuri.

Sasuke ajunse imediat la laborator, de indata ce primi un nou mesaj, era deja satul de atatea intreruperi, insa deca era important, trebuia sa o faca. Ajuns la laborator, ceea ce auzi il lasa pana si pe el gura casca, adica uimit pana in maduva oaselor.

-Cum o sa ii gasim? adauga naruto.
    -Din fericire, clanul Hyuuga are o tehnica speciala pentru a gasi pozitia cuiva folosindu-se de chakra sa, spuse Hinata serioasa.

Hinta invoca un pergament pe care aseza masca lui Tobi. Imediat, de sub masca, apareau tot feluri de dugi si hieroglife japoneze care pareau sa arate o harta a locului si numele celui care avea acea chakra. Numele lui Tobi aparea scris micut si parea sa se miste incet. Naruto si Ino recunoscura imediat acel loc care le ramase adanc intiparit in mite, ca find locul unde isi gasira prietena moarta, locul unde plansera pentru prima data pentru o uriasa pierdere.

-Acel loc, in acel loc am crezut ca am gasit-o pe Sakura-chan moarta si unde a luptat cu Tobi, spuse Naruto cu greu.
    -Inteleg, s-ar parea ca acest Tobi vrea sa rememoreze scenele luptei. E cu adevarat un psihopat, spuse Tsunade furioasa.
    -Ma duc dupa ea, spuse Sasuke furios si agitat.
    -Asteapta! Vreau sa vin cu tine, spuse Naruto.
    -De ce? m-ai incurca doar, ca de obicei, domnul hokage! spuse Sasuke cu sila in glas.
    -Stiu, dar vreau saimi repar greselile, imi dau seama ca nici asta nu va fi de ajuns, dar, cel putin ma va ajuta!
    Sasuke il privi pe Naruto, iar apoi facu un semn indiferent cu degetele, insa pentru Naruto insemna ca putea sa vina cu el. Totusi, Ino ma interveni cu ceva.
    -Unde va grabiti asa, prostilor?! Nu uitati ca voi nu il puteti, vedea! Sakura il vede fiindca a inhalat chakra lu' ala! spuse ea nervoasa.
    -Atunci, o vom inhala si noi, spuse Sasuke cu greu acel "noi".

Cei doi inhalara din chakra ramasa pe masca, dar luasera si masca cu ei. Urmatoarea problema, era distanta. Cat de rapizi erau cei doi, insa le-ar fi luat o zi pana la acea padure, iar Sakura nu putea sa mai astete nici o clipa de intarziere. Cu toate astea, sosi si solutia, zborul. Sasuke putea invoca un soim, iar Sai putea invoca o pasare pentru domnul hokage. Indata cei doi pornira.

Sakura se afla poate de cateva ore in acea padure. Dintr-o data, simti o durere o pantec, insa era doar una, nu o mai simti apoi, dar era semn de pericol pentru micutii nenascuti. Ar fi un mare pacat ca viata lor sa se termine inainte ca macar sa isi inceapa viata inafara pantecului. Cat de oribila era acea viata si cate de multa suferinta de putea pregati, avea si ea ceva frumos si special. Sakura parea doar o papusica de portelan care prinse viata, dar nu si judecata proprie. Locul i parea cunoscut, dar si necunoscut in acelasi timp. Se rotea mereu in jurul acelusiasi loc, pana ajunse la partea distrusa de ea insasi, din batalia anterioara. Ajunse in palcu gol, dar imens. Se plimba prin el si privea batile enorme ce se formasera. La un moment dat sa opri in fata unei pete de sange si un kunai. Acel kunai era al ei, era acelasi cu care isi strapunse piciorul in urma cu cinci pentru a elibera puterea totala a Armagnului. Isi continua drumul, cand dintr-o data auzise aceasi voce barbateasca, insa de data asta, dusmanul se afla in fata ei.

-Asta e ultima noastra intalnire, de data asta, Sakura Haruno! Nu doar ca imi voi indeplini razbunarea, dar nici nu te voi lasa sa aduci pe lume viitorii Uchiha. Plozii tai vor muri odata cu tine! spuse Tobi serios.

El se apropie amenintator de Sakura cu un pumnal in mana. Batale inimii ei se accelerau parand ca insfarsit realiza ce i se intampla. Dintr- data, Tobi se lansa asupra ei ca sa o ucida. Cu capul inainte, el credea ca o prinse in sfarsit, insa se insela. Ceva il tranti la pamant si opri sa o atace pe Sakura. din fericire, Sasuke si Naruto erau cei care il oprira pe Tobi. Cei doi aveau activate tehnicile Resanshiriken si curentul Chidori. Pareau seriosi si furiosi, insa cel putin, repfaceau vechea echipa.

-Voi?! Cum ati reusit? Nu ar trebui sa ma vedeti deloc! supuse Tobi ridicandu-se mirat de la pamant.
    -Ti-am aflat secretul! Ai fost prost ca ti-ai lasat o parte din chakra in masca, crezand ca te vei razbuna! spuse Naruto serios.
    Tobi ii privi, iar apoi rase, uimindu-i pe ceilalti.
    -De ce razi? Raspunde! spuse Naruto, insa rasul lui Tobi devenea si mai zgomots si enervant.
    -Taci odata! spuse Sasuke care si trecu la atac.
    Insa, trecu prin Tobi, fiindca acesta folosise tehnica de intangibilitate.
    -Nu o sa functioneze fiindca e intangibil. Insa daca il veti forta sa foloseasca in acelasi timp vortexul, s-a terminat cu el, spuse Sakura dintr-o data, avand o privire fixa, privind doar in fata.
    Sasuke se apropie de ea si isi puse mainile in jurul fruntii ei, privind-o adanc in ochi. Ea era foarte rece si vulnerabila in starea ei. Intre timp, se apropie si Naruto confuz.
    -Ce e cu ea? Parca e vrajita.
    -Stiu, insa nu e decat un fel de protectie pentru creierul ei. Asemenea metoda poate fi folosita doar de cei cu abilitati oculare. Astfel, nu va fi afectata de nico amintire sau iluzie. Stie ce se intampla in jurul ei, dar nu poate reactiona fiindca i se stopeaza si sentimentele. e ca un robot in aceste momente.
    -Complicat, dar banuiesc ca e de bine, spuse Naruto confuz. Insa intre timp, sa ne folosim de informatia data de Sakura-chan si sa il terminam pe tipul asta.

Naruto si Sasuke o luara in parti diferite. Ca sa il atace pe Tobi. Sasuke il ataca din fara cu Chidori, iar Naruto din spate cu Rasenshuriken. Din nefericire, nu fu de nici un folos planul lor. Mai mult facura sa se atace unul pe altul, fiindca Tobi deveni intangibil si se lasa in pamant. Urma o mare oxplozie care ii rani serios pe cei doi. Se vedea clar ca nu mai luptasera de ani buni impreuna fiindca nu reusira sa se mai sincronizeze ca inainte. totusi, nu cedara si continuara cu atacurile, in timp ce Sakura se indeparta cuminte, ca sa nu stea in calea nimanui. Naruto se clona si fiecare clona forma un Oodama- Rasengan, si porinira cu atacuri devastatoare, dar Tobi se facu intangibil din nou. Sasuke nu statu nici el deoparte, folosi Amaterasu ca sa il prinda in foc pe Tobi, insa acesta se plimba linistit printre flacarile negre. Din nou, cei doi pornira la atac. Sasuke incepu sa foloseasca tehnica Mingea de foc si sufla cu toata forta sa. Naruto folosi cu doar cateva secunde dupa, Oodama Rasengan. Tobi nu isi facea mari grji. De data asta, nu mai folosi tehnica de intangibilitate, ci vortexul. Se apara de foc, insa acum absorbeaa tehnica lui Naruto. totusi, avuse o mare suprinza neplacuta. Tehnica aceea era de fapt Sasuke. Cei doi repetara vechea schema cu transformatul. Acum ca folosea vortexul, Sasuke il putu ataca cu sabia sa, in jurul cauria se infasura o patura groasa de electricitate. Privirea lui Tobi era uimita fiindca fu pacalit asa de usor, insa era timpul sa ii soseasca adevaratul sfarsit. Urma o explozie de lumina. Dupa ce aceasta trecu, Sasuke si Naruto il privira rece si inchinator. De ce il priveau asa? Fiindca luptasera in echipa, insa si fiindca Tobi nu fusese un capitol incheiat al vietii lor atata timp. Mai era si faptul ca ei luptasera in acelasi loc in care Sakura luptase cu el. Acel loc chiar avea o semnificatie aparte. Inainte, Sakura isi gasi sfarsitul acolo, iar acum, roata se reintorsese impotriva ucigasului, redand inca o data cat de puternica era zicala: "Primesti inapoi ceea ce dai." Sasuke o zari dintr-o data pe Sakura dupa copac si fugi ingrijorat catre ea, urmat de Naruto. Cei doi ajunsera la ea, iar Sasuke o lua in brate, in timp ce Naruto o acoperi pe Sakura cu roba sa de hokage ca sa nu ii fie frig.

-Sakura, poti sa iti revi, totul s-a incheiat! ii spuse Sasule privind-o cald.
    Sakura tresari dintr-o data si il privi speriata pe Sasuke. Parea ca nici nu stia cum ajunse acolo, ce cauta in acel. Nu isi amintea nimic. Se uita la cei doi confuza.
    -Ore.. ce caut eu aici? Atat de departe, tocmai in locul asta? sintreba ea speriata. De ce nu imi amintesc nimic?
    -Ai folosit tehnica de blocare a mintii cu Armaganul, spuse Sakuse tinand-o strns pe Sakura pe piept incercand sa o incalzeasca.
    -Dar, ce s-a intamplat atunci?
    -Tobi te-a adus aici, insa eu si Sasuke am aflat de ce doar tu il vedeai. Si eu si Sasuke am inhalat acel praf, care e de fapt chakra lui, si l-am gasit aici cu o tehnica a clanului Hyuuga. Iar acum, am luptat cu el, si l-am invis. Ca vechea echipa, spuse Naruto sranzand.
    -Mda, ca in acel vremuri in care voi luptati, iar eu stateam deoparte si il aclamam numai pe Sasuke, in timp ce pe tine te credeam doar un incurca-lume, spuse Sakura razand, insa pe Sasuke acelea amintiri il lasau rece.

Intre timp, parea sa se intample ceva cu corpul lui Tobi. El inca nu murise, si din nefericire, ceilalti, nu aveau cum sa stie. In timp ce se bucurau de aparenta victorie, Tobi se renarma cu furie si ura, pana cand reusis a atraga atentia celolalti asuprasa, cand il zarisera ridicandu-se in picioare. Erau uimiti de vitalitatea timpului.

-Uimiti? aAr trebui sa o intrebati pe ea, e unica care stie asta.
    -Are in corp celulele regeneratoare ale primului hokage, enu e doar intantigibil, dar e si immortall, spuse Sakura inca socata.
    -Pana aici, sunt satul deja1 spuse naruto frios.

El scoase de la spate masca lui Tobi si o tranti pe jos. Fara sea vrea, Naruto tocmai aducea sfarsitul lui Tobi. Calcase pe masca pana o sparse. Atunci se intampla ceva, Tobi incepu sa se risipeasca in aer ca praful, uimidu-i pe toti. Pana la urma, Tobi era legat de masca sa, iar aceasta il tinuse in viata, intr-o alta forma de existenta. insa acum, ca masca era distrusa, si el era mort cu adevarat. De data asta, el disparuse si parasi lumea aceea pe veci. Naruto, Sasuke si Sakura erau uimiti foarte tare. Nu le venea sa creada ca acesta disparuse asa, ca fu invins de ceva atat de usor. pana la urma, lupta fu degeaba. De fapt, inca nici nu realizau ca Tobi disparu. socul era prea mare, ca sa poata fi posibil o asemenea schimbare.

-El, a plecat? intreba Naruto socat.
    -Nu stiu, adauga Sakura uimita. E prea imposibil.
    -Dar s-a intamplat, adauga Naruto, in timp ce uimirea sa se trnasforma in fericire. Am reusit, baieti, am reusit. L-am invins in sfarsit. Exact ca in vechea echipa, Sakura-chane mereu e cea cu informatile, Sasuke e cel inteligent, iar eu mereu fac cate o prostie si ..
    -Incheie aici, il opri Sasuke iritat de atatea invocari ale amintirilor. Ca si Tobi, si acel capitol e incheiat. Noi nu mai suntem echia de mult timp si nici nu vom mai fi, spuse Sasuke rece cu privire la acel aspect, insa isi lasa capul pe cel al Sakurei , tinand-o in brate.
    -Aa, cred ca ar trebui sa o ducem pe Sakura-chan la spital acum, spuse Naruto oarecum trist.

"Din fericire, asa se termina si aceasta mica si lunga poveste. Bine si frumos cum trebui, dar si incurcata."

-Mami, de ce povesitit la persoana treia pana si de tine? intreba un micut de zece ani pe mama sa cu un par roz bombon.
    -Daisuke, doar asta te intereseaza? interveni nervoasa o fetita tot de varsta sa, care parea sora sa geamana.
    -Hey, hey, nu va certati, ii opri mama lor care era nimeni alta decat Sakura. Sper ca va placut fiindca tot ce ati auzit e real. Asta chiar s-a intamplat in vietile tuturor.
    -Ha! Daca eram eu de fata, ii bateam mar pe acel tobi si Orochimaru si Kabuto! suse Daisuke mimand o lupta.
    -Bine, bine, micule luptator, ar fi bine sa te potolesti pana nu lovesti pe cineva, spuse Sasuke ridicandu-l in aer pe Daisuke asezandu-l pe canapeaua inflorata.
    -V-a placut? intreba Sakura zambind calma.
    -Da' kaa-san, tu si too-san chiar l-ati luat asa la bataie pe hokage, cand erati copii? intreba fetita confuza.
    -Da, Shina, fiindca era acelasi pampalau ca si acum, spuse Sakura razand.
    -Ce tare, hokagele e un pampalau, spuse Daisuke razand ironic.
    -Asa e, dar sa nu ii spuneti..., spuse Sakura in soapta.
    -Figuri ce sunteti, adauga Sasuke
    ....

Gata ficul in sfarsit, sper sa va placa. Aici se incheie totul de data asta.

Acum, vreau sa stiu ce va placut cel mai mult din fic, inafara faptului ca Sasuke si Sakura si multi alti aau ramas cupluri. Vreau sa stiu daca v-a placut si vreun moment trist, urat sau vreo replica. Sunt doar curioasa, sa vad ce momente v-au miscat cel mai mult

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Vin 8 Iun 2012 - 21:51

E gata.... Ce pacat... Crying
    Oricum, acest capitol a fost de-a dreptul extraordinar de frumos si de lung ^^
    Mi-a placut la nebunie acest fic si sper ca pe viitor sa mai scri astfel de ficuri intru cat te pricepi foarte bine Smile
    A fost o poveste de-a dreptul frumoasa, dar si socanta, mai ales in anumite momente cand cred eu, ca-mi crescuse si tensiunea Laugh
    Felicitari pentru acest fic minunat si dupa cum am mai spus astept si altele tot la fel de frumoase! ^^
    Te pup!

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 8 Iun 2012 - 22:09

Felicitari pentru ficul asta, este destul de mare. Il trimit la Fan Fucuri Finalizate. Cand o sa-l citesc si eu, o sa dau un edit, o sa te anunt cand il citesc. Inca odata, sincere felicitari Big Hug

stefystefania
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de stefystefania la data de Sam 3 Dec 2016 - 10:27

buna...imi place foarte mult povestea ta si vroiam sa te intreb daca pot sa iti scriu povestea pe alt site cu poveste desigur cu specificare de unde am luat povestea

Acum este: Lun 27 Feb 2017 - 20:23