Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Vizitato
Vizitator

Re: Heroes come back!

la data de Lun 23 Apr 2012 - 21:20
Wow. Astea da capitole si el ador pe fiecare in parte si e frumos , dar in acelas timp si trist . Daca eram in locul ei faceam la fel cum a facut si ea.
Saraca de ea , dar totusi prea amrfa episodul sper sa a duci next-0ul cat de repede poti
Miko
Inactiv
Inactiv
Sex : feminin

la data de Mar 24 Apr 2012 - 10:05
Doamne , Sakura nici nu stiu ce sa-ti mai spun. Sad
Cred ca nu are nevoie de mila mea asa ca pune NEXTUL ca vreu sa citesc ce se mai intampla . Te rog!
Spor la scris si la idei. Big smile
•°•Andy Quinn•°•
Scriitor
Scriitor

la data de Mar 24 Apr 2012 - 17:21
Acum Yamato a stricat totul. De ce a trebuit sa vina chiar atunci? Nu putea si el sa mai astepte cateva minute?
Si doar pentru ca l-a chemat Tsunade... Pff...
Sunt atat de curioasa in legatura cu next-ul!
Spor la scris si la idei!
Domino
Scriitor
Scriitor

la data de Mier 25 Apr 2012 - 14:04
Episodul 51: Lantul slabiciunilor

Kakashi era foarte dezamagit ca nu a putut rezolva situatia. Se plimba pe strazile goale ale satului. Niciodata n-a fost mai dezamagit de el insusi .Realizase ca acum, nici legatura dintre Sakura si Naruto nu se mai putea salva,c aci prapastea dintre ei e prea mare. Rasufla adanc ,dar decise sa se duca acasa, in loc sa mearga la Tsunade. Era obosit, doborat psihic.

*Se pare ca vremurile bune chiar au apus….Echipa 7!*

Intre timp, si Sakura se plimba printre strazile din sat. Se gandea la ce ea spus Kakashi. Toata acea discutie o tulbura mult . Era pierduta in lumea ei , atat de pierduta incat nu vazu ca se tranti direct in Naruto, care intamplator o cauta .Naruto si Sakura se priveau dispretuitor. Sakura ii evita privirea si incerca sa plece mai departe, dar fu oprita de Naruto care vroia sa vorbeasca cu ea.

-Stai! Trebuie sa vorbim! spuse Naruto serios.
-…Nu avem despre ce vorbi! raspunse Sakura incercand sa plece mai departe.
-Nu te las sa pleci pana nu lamurim lucrurile! spuse Naruto prinzand-o de mana.
-Bine, sa vedem ce ai de spus !spuse Sakura dura.
-Sa mergem altundeva! Inafara satului!
-Esti dus?! Sti bine ca eu nu pot iesi din sat! il atentiona Sakura pe Naruto.
-Nu ma fa sa rad! Putin iti pasa tie de interdictia asta! spuse Naruto ironic.

Naruto o conduse pe Sakura inafara satului, fara sa stie nimeni. Pe cand ajunsera intr-o padure din apropierea satului, incepu sa ploaie foarte puternic. Incepuse sa fulgere puternic din nou. Padurea era foarte intunecata nopatea. Mai era luminata la cate un fulger puternic ce strabatea tot cerul ,urmat de acel sunet infiorator.S akura il urma pe Naruto. Se intreba ce are de zis Naruto. Avea o banuiala, si era curioasa cum se va termina totul.

-Naruto! spuse ea oprindu-se. Sti ceva? Hai sa nu mai lungim atata! Da-i drumul! Tipa la mine, jigneste-ma! Spune-mi tot ce vrei! spuse Sakura neamaiavand rabdare sa se tot plimbe.

Naruto se uita cateva clipe la ea. Rasufla adanc pe nas si se pregati sa-i spuna Sakurei tot ce are pe suflet.

-Iti voi spune, ot ce am pe suflet! Iti voi spune cat esti de nemernica si de tradatoare! spuse Naruto calm, dar furios. Ai injunghiat pe toata lumea pe la spate si i-ai inrobit pe toti cu asa zisa ta inocenta!
-N-am inrobit pe nimeni! Daca era cum zici tu, lucrurile stateau altcumva! ridica tonul Sakura, destul de nervoasa. Problema e ca tu nu vrei sa intelegi! Si nu cred ca sunt singura care-ti spune asta!
-Ce sa inteleg? Ca ai lasat satul sa fie distrus fara motiv? Sau ca ai vrut sa intri in Akatsuki alaturi de Sasuke?! tipa Naruto furios.
-Sti bine ca mi s-a dat misiunea asta de catre Konoha! Trebuia sa ramai in sat ,si nu sa pleci! Ca sa nu se mai ajunga la asta !Oricum, nu l-ai imbunat deloc pe raikage. Si eu am vorbit cu el cand a fost intrunirea, si nu a ascultat!
-Atunci de ce te-ai alaturat lui Danzou?! Sti bine,ca e impotriva noastra! Impotriva mea! Stiu bine ca il vroia pe Kiuby din interiorul meu!
-Pentru ca vroiam sa ajung la Sasuke fara sa le pun celorlalti viata in pericol!
-Ce nobil! spuse Naruto ironic. Minti! se infurie dintr-o data Naruto. Ai vrut sa ajungi la Madara, nu?! Recunoaste ca sunteti aliati! tipa Naruto la Sakura scuturand-o de umeri!
-Nu suntem! Si nu ma mai scutura asa! spuse Sakura inchizand ochii.
-Atunci ati fost! Nu pot sa cred ca de tine am fost… indragostit atat timp… De o…vipera nemernica… spuse Naruto cu multa durere in voce. Nu sti cat de mult doare…, spuse el intorcandu-se cu spatele catre Sakura. Ti-am dat tot, o mare parte din viata mea… Cand acel tip mi-a spus ca tu ai stiut de atacul lui Pain, am simtit ca mor pe loc. Niciodata n-am simtit o suferinta mai mare. Tu, care, tocmai luptasesi cu Pain, era sa mori in fata ochilor mei… Am continuat sa sper ca vei nega! Dar…, cand ai recunoscut ca ai stiut… m-am simtit complet distrus, spuse Naruto incepand sa planga .Nu puteam sa cred ca esti atat de nepasatoare… de rece…
-Nu-i adevarat! Sti bine! spuse Sakura cuprinzandu-l pe Naruto in brate.
-Lasa-ma! Nu ma atinge! Esti cel mai mare regret din viata mea! Cea mai mare greseala! spuse Naruto facand-o si pe Sakura sa planga. Atata timp am crezut ca te cunosc… Dupa plecarea lui Sasuke, tu ai devenit idolul meu .Cand m-am intors, ai devenit puternica ,mult mai hotarata, si cel mai mult, ai inceput sa ma susti in toate prostiile mele. Dar cine ar fi stiut ca tu tot timpul te prefaceai? Ma intreb ce s-a intamplat cu tine an acesti ani? Ce te-a schimbat…
-Naruto! Sunt aceeasi Sakura-chan din totdeauna! Sti asta bine !Nu te lasa doborat de aceste vorbe fara rost! spuse Sakura plangand si mai tare.
-Usayo! Nu mai spune nici un cuvant!
-Atunci foarte bine! Se pare ca tu nici nu vrei sa intelegi! Eu incerc sa-ti deschid ochii, dar tu,s e pare ca vrei sa ramai orb !Nici nu-i de mirare de ce toata lumea te crede prost! Te lasi prostit de oricine! Exact ca Sasuke-kun! Mereu ati tinut ca sunteti diferiti! Dar sunteti la fel de tampiti la cap amandoi !Nu sunteti niciunul in stare sa vedeti adevarul!V a jucati exact cum va canta Madara! Sunteti niste jucarii pentru el! Treaba ta! Dar cand o sa te prinda, vei regreta ziua aceasta cat traiesti! spuse Sakura cu foarte mult mister in voce.
-Tu esti o jucarie in mana lui! Te-a corupt! Din ziua in care ti-ai revenit dupa ca ai fost pe moarte, ai inceput sa-ti arati adevarata fata! Dushte, Sakura-chan? De ce ai facut lucrurile astea atat de dureroase?spuse Naruto prinzand capul Sakurei intre maini! Spune! striga el nervos.
-Narutooo! Lasa-ma! Ma doare! spuse Sakura incercand sa se elibereze de mainile puternice ale lui Naruto. Te implor!
-Cate persoane mai ai degand sa faci sa sufere? Cate?! se enerva Naruto dintr-o data. Totul a disparut… Am fost cei mai buni, Sakura Cea mai buna echipa, pentru ca eram cei ma uniti. Dar ai preferat sa dai cu piciorul la tot !spuse Naruto eliberand-o pe Sakura. Tot ce mai vreau sa spun e ca, iesi din viata mea! Iesi din vietiile tuturor, spuse Naruto plangand in continuare.
-Te rog, Naruto, nu fa asta! spuse Sakura plangand si mai tare .Chiar ti-e atat de greu sa crezi ca nu am nici un amestec? Tot ce s-a intamplat cu satul… Dezastrul din timpul intalnirii celor cinci kage… Numai o singura persoana e vinovata de toate! Cum sa te fac sa intelegi? Ca ma simt legata la spate?
-Taci! Nu mai suport atata minciuna ! Cat ma mai minti!? In comparatie cu Pain, tu nu ai deloc onoare! El a avut un scop nobil pentru care a vrut sa distruga satul! Dar tu?! Tu ce ai vrut sa obti din asta? Ai vrut sa vezi daca esti imuna la sentimente si emotii?! Sau ce te-a apucat?!
-Naruto, inceteaza! Ma ranesti! spuse Sakura cazand in genunchi. Te rog! N-ai idée cat de tare ranesc cuvintele astea! Faptul ca crezi asta despre mine…
-Vad lacrimi in ochii tai care pentru mine, nu inseamna nimic! Ai decazut mult! Prea mult! spuse Naruto rece.
-Cum sa te fac sa ma crezi? Cat sa mai suport neincrederea ta?
-Tot tu o faci pe victima?! Esti o tradatoare cu sange rece. Si oricum, nu mai cred nimic din ce spui tu! Sunt doar cuvinte fara sens!
-Dar, Naruto! tipa ea printre lacrimi. De ce nu ma crezi?! spuse ea punadu-si mainile la piept in timp ce cazuse in genuchi.

Plangea in continuare fara oprire. Iar, el i-a raspuns mai rece ca niciodata.
-Ridica-te! Lacrimile tale de crocodil nu ma mai conving, spuse el calm in timp ce ploaia se trantea de amandoi. Sti, Sakura , odata mi-ai cucerit inima cu inocenta din ochii tai. Dar acum…nu vad decat minciuna in ei, spuse el fara a trada vreo urma de regret…

Sakura se ridica fara sa mai spuna nimic. Din cand in cand isi mai tragea nasul, si se stergea la ochii,d ar lacrimile si ploaia tot continuau sa-i ude chipul trist.

-Treaba ta, Naruto! Daca asa vrei sa fie .Nu-ti voi mai spune decat tot ce am urmarit atata timp.
-Nu vreau sa te ascult! Oricum sunt doar minciuni, spuse el intorcandu-se catre ea.
-Ba da! Ai datoria asta! Tot ce a fost… tot ce am facut a fost pentru…a…proteja! murmura Sakura acest ultim cuvant.

In clipa aceea, nervos pana la culme Naruto o plesni pe Sakura care ramasese nemiscata cateva secunde. Apoi, incepu sa izbugneasca in plans asezandu-si mana pe obraz. Naruto simit ca nu facuse dloc bine sa o loveasca asa pe Sakura, cu atata brutalitate...

-Sakura…eu…, spuse Naruto incercand sa o ia de mana.
-Lasa-ma! Te urasc !Poti sa te duci dracului cu Konoha cu tot! spuse Sakura furioasa fara sa realizese ce spune! As fi preferat sa ma omori la nesfarsit, decat asta! izbugni Sakura in in plans de furie.
-Sa ma duc…dracului cu…Konoha cu tot? !spuse Naruto furios. Tu-ti urasti propriul sat! Tu nu meriti nici macar sa-si aduca lumea aminte de tine! Stai linistita! Si eu te urasc ,mai mult decat ti-ai putea inchipui! Cred ca acum ne-am spus tot ce am avut de spus! spuse Naruto plecand lasand-o pe Sakura sa planga in urma lui.

El inainta incet prin padure lasand-o pe ea singura in spatele sau. Apoi, ea cu un tipat disperat incerca sa-l opreasca.
-Nu pleca! !tipa ea.

El se opri si se uita nervos la ea.
-Lasa-ma in pace! Nu vreau sa mai aud nimic de tine! spuse el mimandu-si cuvintele cu mana taind parca aerul.

Apoi,sari pe o creanga si pleca cu sufletul pustiit.
-Nu pleca! spuse ea aproape in soapta! Naruto...

Sakura cazu inca odata in genunchi, si incepu sa planga puternic. Isi puse mana pe obrazul palmuit, dar nu palma aceea o durea, ci scopul cu care a fost lovita. Acum s-a terminat totul. Era atat de rece…atat de singura… doar ea, ploaia si padurea…Dar nu stia,ca au fost urmariti, de dusman… De cel vinovat de toate dezastrele lor.Cat asculta discutia lor ,se amuza atat de bine de cearta lor. De ura dintre ei…

Intre timp,in Konoha Tsunade abserva disparitia lui Naruto si Sakura. Trimise imediat dupa Kakashi.
-S-a intamplat ceva? Sper ca nu v-ati suparat din cauza ca n-am mai venit, dar am fost..., fu Kakashi intrerupt.
-Nu e asta! Naruto si Sakura au disparut din sat! spuse Tsunade serioasa.
-Ce?! La naiba! spuse Kakashi socat de-a dreptul facand ochi mari.
-Ma intrebam daca sti ceva.
-Da! Stiu ca, Naruto vroia sa vorbeasca cu Sakura despre tot ce s-a intamplat! Sa lamureasca lucrurile! spuse Kakashi ingrijorat.
-Ce? Dar e culmea! Astia doi, de sunt impreuna acum, vor provoca un adevarat dezastru! Voi trimite pe cineva sa-i gaseasca! spuse agitata Tsunade. Shizune cheama-i acesti doi ANBU!

Dupa cateva minute, aparura si cei doi, care faceau parte din ANBU ROOT, de fapt.
-Da,doamna! S-a intamplat ceva?
-Da, gasiti-i poe Sakura Haruno si Uzumaki Naruto!

Cei doi ANBU se uitau unul la altul,dupa care plecara. Intre timp, Sakura statu si privi in gol minute in sir, plangand in genunchi. Din tot ce se intamplase pana atunci, asta era cea mai dura lovitura pe care o putea primi de la cineva. Neincrederea si ura lui Naruto o incremenira de durere. Sakura incepu apoi, sa planga zgomots implorand intoarcerea lui Naruto.

-Nu pleca, Naruto! Imi pare rau! Nu pleca! Intoarce-te! Te rog, spuse Sakura aproape fara aer in disperarea ei. Naruto, nu vezi ca sunt singura? Te rog, imi pare rau! Nu pleca. Naruto...

Toate acele cuvinte erau spuse din adancul inimii, printre lacrimi atat de suferinde si dispaerate, incat pareau stalcite si greu de inteles. Era si normal, intr-o asemenea durere, nimeni nu mai era in stare sa se concetreze pe pronuntarea acelor cuvinte clar, ci pe mesajul transmis. Sakura continua sa tipe intr-una, insa desi o mai auzea, Naruto era foarte departe, si continua sa se indeparteze ca sa nu o mai auda cum tipa. El credea ca luand o astfel de decizie, starpea raul in radacina, dar nu cauta unde trebuie. Candva, intocmai ca Sasuke, Naruto rupse o legatura sacra care ii provoca multa durere. Exista o dorinta arzatoare sa se intoarca la ea si sa ii spuna cat de mult ii pare, dar faptele Sakureisi indoiala sa nu il lasau sa se intoarca, sa cedeze. Sakura inca astepta cu disperare ca Naruto sa vina inapoi, se simtea vinovata. Intr-un final, cand vazu ca nimeni nu se mai intorcea si se vedea atat de singura, o cuprinse o alta disperare si o nesiguranta. Se simtea nedorita de nimeni, confuza, furioasa, trista, indurerata...

*De ce nu mai vine? De ce... De ce m-a lasat aici in pustiul asta? Eu... Eu ce sa ma fac daca sunt singura? De ce nu ai vrut sa ma asculti, Naruto? Era atat de greu? Dar fiindca tin la tine atat de mult, iti voi indeplini si ultima dorinta, voi disparea... din vietile tuturor, daca asa vor fi toti fericiti...* gandi Sakura incercand sa isi dea parul culcat de ploaie din ochi.

Sakura se scula in picioare. Ploaia torentiala venea in valuri amenintatoare semanand si mai multa durere peste tinut. Tunetele si fulgerele erau mai dese ca de obicei, si parca cerul blestema locul. Tricoul negru mulat si panatalonii violet inchisi ai Sakurei tradau cat ii era de frig Sakurei, fiindca vremea era rece, iar ea era imbraca subtirel. Deja tremura, iar frigul tot mi puternic parea. Dar asta, nu o impiedica pe Sakura sa ia o decizie finala. Se uita in jurul ei, si fugi prin padure, in partea opusa a satului. Baltoacele formate si paraiele ce inundau si inmuiau pamantul, se zdrobeau sub picioarele ei. Sakura incepu sa fuga prin padure, tot mai repede, indepartandu-se tot mai tare de sat. o durura atat de tare cuvintele lui Naruto, incat nu mai gasea nici un rost sa se intoarca in satul natal. Vantul rece vajaia puternic ca o tornada in toate puternice, trezind fiorii de gheata a padurii la viata. Toate vietatile erau ascunse de violenta furtuna, doar ea, acea faptura ranita alerga prin padurea intunecata. Toti copacii priveau cum aceasta alerga si tot alerga fara sa se opreasca macar rasuflrea sa si-o traga. Sakura alerga de ceva timp, poate si de aproape o ra prin uriasa padure, in toate directiile. Nu conta pentru ea decat sa se indeparteze de cei dragi, oricat de mult o durea. Ce rost avea sa raman langa ei, dar o urau? Totusi, la un moment dat, trupul ei fu rapus de oboseala si nu mai ascultea de creier care ii cerea sa alerg in continuare. Sakura se opri langa un copac, tinand mana pe el. Era stropita de noroi pana la genunchi, dar existau pete si pe hainele ei care erau spalate incet de ploaie. La un moment dat, poate un gand salvator, ii trecu pri cap. Il invoca imediat pe dragon in acea ploaie. Acesta o zari intr-o stare mai rea ce de obicei si isi dadu seama ca ceva se intamplase. Sakura gafaia obosita, si se afla intr-o padure. Dupa ce isi mai reveni, Sakura incepu sa ii spuna totul, iar dragonul o asculta, dar nu o si sustinea in decizia ei.

-De ce vrei sa faci o asemenea prostie? Exact asta s-a intamplat in trecutul blestemat! De ce vrei sa il lasi pe acel mascat sa iti controleze viata? Intoarce-te in sat, si spune-le tuturor adevarul! Fie ca vor sa te asculte, fie ca nu!
-De ce nu vrei sa ma intelegi? De ce vrei sa pricepi ca nu mai are nici un rost? Viata mea e distrusa pe veci, si ce rost are sa ii necajesc cu prezenta mea? Voi dispare din vietile tuturor...
-Cat esti de proasta! Chiar esti cea mai tampita persoana pe care am intalnit-o in viata mea. Treaba ta, da r ti-o faci cu mana ta! Nu incerca sa dai vina pe altii ca nu te asculta si nu te iau in seama. Tu esti cea care a ascuns totul! Asa ca, suporta consecintele! Eu te las in pace, nu ai decat, dar sa nu ma mai invoci ca nu te mai ajut! Inainte sa pleci, nu u tipa Sakura fuita un lucru, daca tu iti vei parasi responsabilitatile, fi sigura ca toti cei care ii cunosti si ti la el, nu vor mai exista, iar atunci, chiar va fi din cauza ta! Pana acum ai reusit sa ii protejezi foarte bine, iar dintr-o data, vrei sa lasi totul balta. Nu uita ca daca ii vei parasi, nu vei dovedi decat ca esti la fel de lasa ca mascatul acela! Toata viata vei fi considerata o asasina!
-Nu ma compara cu el! tipa Sakura furioasa.

Dragonul o mai privi cateva clipe cu mult regret pe Sakura, dupa care disparu sperand ca o putut convinge sa nu faca acea eroare. Dupa ce dragonul pleca, Sakura vazu un lac la doar cativa metri de ea. Se duse acolo si privi apele involburate si agitate dand nastere la valuri ametitoare. Sakura se aporpie de malul pietros si se aseza pe o piatra uda. Acolo, incepu sa isi planga amarul timp de o alta ora si un pic. Dupa intalnirea dragonului, era foarte indecisa. Dragonul reusi sa o faca sa se indoiasca de decizia ei. Sakura incepu sa planga fiindca nu mai stia ce sa faca. Isi dorea sa moara, sa dispara si toata lumea sa uite ca a existat vreodata.

-De ce? De ce totul trebuie sa se sfarseasca asa?s puse ea batand-o vantul rece.

Cei doi ANBU, trimisi de Tsunade vroiau razbunare. Facand parte din divizia speciala Root care era coordonata in prezent de Tsunade, dadura usor de urma Sakurei si de directia in care ea o lua. Le luara ceva timp sa o gaseasca, dar se apropiau. O zarira pe Sakura la marginea lacului. Unul ii facu semn celuilalt sa mearga spre ea. Sakura era atat de pierduta in lumea ei, incat nu simti cand cei doi se apropiara de ea

-Ia-te te uita ce avem aici! Puiul cel ratacit! spuse acel ANBU ironic. Ei bine draga mea, fiindca ai parasit satul, am primit ordine sa te asasinam! minti unul din acei ANBU.
*Asta pentru ca l-ai lasat pe Danzou-sama sa moara!* gandi acel ANBU plin de resentimente.

-Ei, in final…,s puse Sakura in soapta pierzandu-si orice speranta.

Dar apoi,acei doi ANBU fura loviti in spate de cineva,si chiar ucisi din cauza loviturii. Din umbra, se arata cea mai urata persoana: Madara.
Sakura era si ingrozita si infuriate de aparitia lui.

-Prostule! Acum vor crede ca eu i-am ucis! ridica Sakura tonul nemaiputand de furie.
-…, dupa abia cateva secunde. Nu ne-am mai vazut demult! spuse Madara sarcastic.
-Temee! spuse Sakura apasat .Ce dracu mai vrei acum? Nu-ti ajunge ce-ai facut cu mine?! Ai obtinut ce-ai vrut! M-ai distrus!!
-Nu! Distrugerea ta, abia acum incepe! spuse Madara foarte serios.

In episodul urmator: ceea ce era dat sa se implineasca de la intalnirea lor: o lupta pe viata si pe moarte

cam cum era imbracata Sakura
Miko
Inactiv
Inactiv

la data de Mier 25 Apr 2012 - 16:06
Iey in sfirsit se vor lupta Big smile
Si sper ca Skura sa invinga sau macar sa nu se ofileasca adica sa moara. Think
Sasuke pazea ca Sakura e pe urmele tale. Laugh
NNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN
EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
Te rog!
•°•Andy Quinn•°•
Scriitor
Scriitor

la data de Mier 25 Apr 2012 - 16:48
Cum a putut sa vorbeasca Naruto asa cu Sakura? El nu se gandeste cat de prost a fost!? De ce nu incearca sa o inteleaga macar odata pe Sakura?
Si Madara.... Chiar acum si-a gasit sa apara? Incepe sa ma enerveze la culme.
Lupta zici? Deabea astept!
Next! Spor la scris si la idei!
dydy
Membru
Membru

la data de Mier 25 Apr 2012 - 20:47
Spre rusina mea doar acum am citit tot...dar am obseervat ca ai destul de multe greseli poate dai un edit cand ai timp Smile
Cel mai mult imi place la ficul acesta e ca poate sa fie un fel de Naruto Sippuden in continuarea animeului...nustiu daca intelegi Laugh
Astept nextul
Domino
Scriitor
Scriitor

la data de Joi 26 Apr 2012 - 14:08
Episodul 52: Noaptea secretelor

Marea lupta incepe. Madara forma un tunel cu Sharinganul etern al sau. Si trecu prin el.V antul trecea peste chipul furios al Sakurei care fugi si trecu prin tunel chiar in ultima clipa. Locul din padure ramasese gol si ploios dupa disparitia celor doi in neant. Acum soarta va decide cine castiga si cine pierde. Madara planuise de mult sa o ucida pe Sakura ,si oare va reusi? Sakura nu mai era ca la inceput, devenise destul de puternica, dar daca nu era deajuns pentru o lupta pe viata si pe moarte? El mai luptase pe viata si pe moarte, si stia cata agonie simti in clipe de moarte, dar Sakura nu era pregatita de nimic. Ea nu stia de aceste lucruri, dar va fi prima ei expierienta si poate chiar ultima. Totul depinde de ea, daca va reusi sa infranga raul sau nu. Vantul batea furios, iar ploaia salbatica cadea in valuri torentiale in locul acela din padure lasat gol. Crengile cadeau rupte de furtunile puternice, la un moment, dat, un copac cade lovit de fulger in acel loc de unde au disparut Sakura si Madara. Naruto se plimba abatut prin padure. Era confuz, nu stia ce sa mai creada dupa cearta crunta cu Sakura pe care a avuto. In inima lui, o urma de indoiala isi face loc. Se certasera atat de puternic, si chiar a plesnit-o, deoarece el nu credea minciunile Sakurei. Era atat de ranit, si se gandea ce o schimbase pe prietena sa cea buna. Putin incepea sa o creda ca ea nu a tradat Konoha, dar nu! Nu! Tot nu o putea crede. Tot era mai puternica incapatanarea de a nu o crede, de a o acuza. Se rezema de un copac si plangea , dar picaturile de ploaie care cadea pe fata sa,se amestecau cu lacrimile sale. Il durea, ii spuse ca o uraste, dar oare asa era? Asta era inima sa cu adevarat?Si ea ii marturisise acelasi lucru,ba chiar indrazni sa-l acuze pe el. Avuse incredere in dusman. In cel mai mare dusman. Dar avea sa regrete asta mult, dupa ce va primi o lovitura grea., in dimineata urmatoare. Dar sa vedem unde ajung Sakura si Madara. Sakura cazu intr-un loc intunecat in genunchi, un loc care era luminat doar de fulgere. Camera era plina de coloane de sustinere care sustineau etajele din camera. Dar de fapt acea cladire era ca un labirint, iar geamurile erau undeva sus si erau foarte mici. Era un fel de templu vechi si tenebros, din piatra masiva. Sakura se uita in jurul ei nervoasa. Nu stia unde e. Dintr-o data,un fulger lumina pe un perete semnul clanului Uchiha. Sakura vazu semnul si isi dadu seama unde se afla. Avea impresia ca Madara ptegatise de mult asta. Se apropie de semn iar langa ei erau niste scari cu pereti ingusti si intunecosi. Coridorul acela era foarte intunecat si stramt .Pe o parte erau geamurii iar pe cealalta, era semnul clanului Uchiha. Sakura simti ceva, si sparse cu pumnul peretele care ducea spre un coridor secret. Era foarte nervoasa de ce ii facuse Madara. Ochii ei rosii cautau oriunde. Pe acel coridor ascuns cobori scarile si ajunse intr-o incapere secreta la fel de mare ca prima. Si acesta era sprijinita de coloane. Sakura se duse langa o coloana si incepe a tipa:

-Mascatuletipa ea furioasa. Stiu ca esti aici! Asa ca mai bine iesi la iveala!!!

Nimic…Doar ecoul straniu al vocii ei se auzea…
Sakura se plimba la o distanta de doi metri de coloana .De dupa ele ,o umbra o urmarea, dar Sakura realizase asta. Astepta doar un moment cand sa atace, ea sau el. De dupa un stalp, cineva arunca cu niste kunaiuri. Sakura fu pe faza, si sari din locul ala rotindu-se in aer vazandu-l pe Madara, care arunca cat ea era in aer cu un kunai exploziv. Acelasi lucru in facu si ea, scoase un kunai exploziv, si la ciocnirea celor doua explozia lasa un fum urias care se risipi insa imediat.

-Deci te-ai hotarat in cele din urma sa apari !spuse ea parand foarte sigura pe ea.
-…Asa e! spuse el invocand o multime de kunaiuri si shurikenuri.

Sakura invoca si ea armele respective si se atacau amadoi. Se si aparau, dar si se luptau. Sakura isi ondula corpul in diferite directi fiind foarte atenta. Numai ciocnirea armelor se auzea si cum acestea scanteiau. Dupa cateva minute se termina si atacul. Se oprira amandoi, privindu-se timp de cateva secunde. Apoi,Sakura incepe sa arunce cu sfere de fulger dupa Madara, insa ramane pe loc. Arunca doar vreo doua trei de avertizare.

-Tu…! spuse ea furioasa. De ce naiba i-ai spus lui Naruto ca tradez Konoha? Cu ce i-ai impuiat capul? spuse ea mai aruncand cateva sfere de fulger, de care Madara le evita.
-Las-o mai moale! spuse el pe un ton putin rapid. Esti nervoasa!s puse el in batjocura pe un ton incetinit.
-Nu te juca cu mine! De ce l-ai amestecat si pe el? intreba ea tipand nervoasa. Stiam ca esti in stare de multe, dar nu credeam ca-l vei amesteca pe Naruto. Toata lumea spunea de tine ca esti puternic, dar cineva puternic n-are nevoie de altii ca sa-si distruga inamicul, daca tot suntem dusmani.
-Tu nu intelegi aceste lucruri, dar totusi vorbesti despre ele… sa-ti arat cine am fost eu defapt, si nu cine crezi tu ca sunt. Dupa ce vei vedea viata mea,nu vei mai avea aceeasi parere, si-mi vei intelege motivele…

*Ce vrea sa spuna?* se intreba Sakura foarte banuitoare, dandu-si seama ca Madara doreste sa o duca undeva cu ajutorul iluzilor, se lasa sub efectul Sharinganului lui Madara. Locul unde erau se transforma intr-o padure. Sakura se uita mirata cu privire la loc, dar auzi niste voci de barbati care tipau in padure. Ea se uita si vazu ca niste tipi fura omorati de doi pusti bruneti. Apoi, auzi vocea lui Madara.

-Bun, venit in trecutul meu! spuse el aparand in spatele ei.

Sakura se stramba doar si o lua inainte prin padurea intunecata. Ea ii zari pe baietii care omorara pe acei tipi.

-Vezi, acela eram eu si fratele meu.
-Si ce vrei sa-mi arati? Ca de copil ucizi cu sange rece? spuse Sakura cu o voce misterioasa.
-Nu, vreau sa-ti arat cum ajuns eu sa stapanesc Makengyo Sharingan.
-Dupa mult timp, eu si fratele meu am crescut, insa eu aveam probleme cu ochii… Eram pe cale sa orbesc. Iar clanul se afla intr-una dintre cele mai puternice crize. Asa ca aveau nevoie de o mana de fier care sa-i conduca. Asa ca, a trebuit sa smulg ochii fratelui meu…

In acel moment, Madara ii arata Sakurei momentul in care el ii scosese ochii fratelui sau. El era intins pe un pat la lumina unei lampi. Fratele sau era langa el. El era orb si cauta prin aer ceva. Apoi, el nimeri fata fratelui sau,s i ii scosese ochii omorandu-l. Fratele sau tipa de puternic, facand-o pe Sakura sa tremure de la fiorii ce-i treceau prin coloana in jos.

-Astea sunt amintirile mele, spuse el aparand langa fratele sau. Asa am capatat eu Sharinganul etern. Dupa cum am spus, clanul era intr-o criza grava. Asa ca eu am decis sa-i scot ochii fratelui meu ca sa conduc clanul. Si am jurat ca sacrificiul facut de el sa nu fie uitat. Ca fratele meu, care si-a sacrificat ochii pentru mine, la care am tinut mult…
-Tu, sa ti la cineva? spuse Sakura revenind in realitatea reala.Nu ma fa sa rad! Tu,esti orbit propria persoana. Imi vine greu sa cred ca o persoana ca tine a putu iubi…, spuse ea incruntandu-si privirea. Iar pe langa asta... Stiu ca nu esti adevaratul Madara! spuse Sakura serioasa

Madara ramasese blocat si surprins neplacut. Isi intorsese cea mai macraba privire posibila catre Sakura si o privi cu ura si furie. De unde putea stia ea asta? Asta era cel mai mare secret al sau. Ar ucide pe oricne stia de asta. Sakura a fost foarte neglijenta in momentul in care ii spuse acestuia ce stia, findca tocmai isi semnase sentinta la moarte.

-Ce ai spus?
-Nu ma face sa ma repet fiindca m-ai auzit! Stiu ca nu esti Madara, nu stiu cine esti, dar stiu!
-De unde ai aflat?
-Nu conteaza! Conteaza doar faptul ca asta e probabil cel mai mare secret al tau, dar si cea mai mare slabiciune! spuse Sakura serioasa.

Mascatul incepu sa rada isetric si haotic, facand-o pe Sakura sa se intrebe de ce acesta radea cu atata pofta.

-Acum incepe adevarata lupta, spuse el aparand in fata ei.

El isi dezvalui de sub masca si celalalt ochi, in care avea probaabil implantat, un Rinnegan. Sakura ramasese socata cand vazu Rinneganul si se vedea pe chipul ei complet ingrozit.

-Ce cauta Rinneganul la tine? spuse ea nemiscata.
-Rinneganul? L-am luat de la insusi Nagato, spuse el razand.
Miko
Inactiv
Inactiv

la data de Joi 26 Apr 2012 - 15:33
Sakura fii atenta "Madara" vine spre tine.
Asa ca bate-l bine ca sa ramana hipnotizat de puterea pe care o ai. Laughing
Iar tu "Madara" ma enervezi. Very Angry
Spor la scris si la idei. Kiss
Domino
Scriitor
Scriitor

la data de Joi 26 Apr 2012 - 17:05
Episodul 53: Lupta incepe

Sakura intra intr-o stare de incordare anxioasa.

-N-ai sa te infrunti doar cu Sharinganul meu Etern, ci si cu Rinneganul! Vei reusi sa le faci fata?! spuse Madara apropindu-se incet de Sakura care era foarte incordata.
-Poteca de gheata! spuse Sakura facand niste semne.

Din podea aparura bucati de gheata asemanatoare cu structura cristalului. Tehnica ei se intinse mult in fata Sakurei. Madara sari pe perete ca sa nu fie prins, dar oriunde se afla, aparea cate o structura de gheata.

-Mda!Esti imprevizibila.Dar si eu sunt!spuse Madara disparand intr-un vortex.

Apoi,aparu in spatele Sakurei, la un metru distanta. Madara avea in mana alte kunaiuri .Le arunca inspre Sakura care facu tumbe pentru a se apara. Cat era inca pe maini, Madara aparu in spatele Sakurei ca s-o raneasca, dar ea il lovi pe Madara cu picioarele si il tranti in perete crepandu-l. Apoi, Sakura reveni cu picioarele pe pamant, si il lovi pe Madara cu pumnul. Dar mana ei trecu exact prin el.
*Ce?! Tehnica asta al lui!* gandi ea revoltata.

-Minunat! spuse Madara sarcastic.

*De ce nu ma absoarbe? Sunt chiar in fata lui!* gandi Sakura banuind o posibila alta slabiciune de a lui Madara. Apoi, Madara, disparu in perete, si se ridica din podea. Sakura statea acolo, nemiscata.

-Nu mai sta acolo asa! spuse el razand.

Sakura se intorsese si isi invoca una dintre sabii si porni la atac catre Madarasa-l Ea incerca sa-l loveasca, dar Madara ii apuca mana si ii arunca sabia pe jos, apoi o lovi cu piciorul in stomac, iar ea aproape cazu pe jos.

-Ahaa! tipa Sakura de durere varsand si sange.
-Nu esti demna de Armagan!Nu sti sa-l folosesti…deloc! spuse Madara serios.
-Serios!?Lasa-ma sa-ti arat cateva trucuri de al lui! spuse Sakura.

Insa Madara nu astepta si o atacase pe Sakura cu o multime de kunaiuri explosive. Dar Sakura folosi o abilitate innascuta a Armaganului evoluat. Tot un fel de vortex care absorbi cu mare greutate explozia. Madara observa usor ca Sakura nici nu se clinti de pe loc. Apoi,vedea ca ochiul stang lacrima…cu sange. Dupa acea tehnica, Sakura orbi imediat, insa abia pentru cateva secunde. Sakura se apleca putin datorita durerii acute ce ii injunghia parca ambii ochi. Madara stia ca trebuie sa profite de situatie si lua sabia scapata de Sakura, in mana sa si se indrepta sa o injunghie pe Sakura. Si o injunghie, dar nu scapa de riscul de a fi lovit puternic de pumnul Sakurei. Fu azvarlit imediat la pamant spargand acei stalpi de sustinere ai cladirii, apoi se tranti in perete. Abia isi reveni dupa o lovitura puternica.

-Paate ca nu vad nimic momentan, dar asta nu inseamna ca nu aud! spuse Sakura rasufland adanc.

*Are o viteza destul de mare ca sa-l egaleze pe al patrulea Hokage care m-a intrecut chiar pe mine! Poate ca e ceva de ea, daca a reusit sa ma loveasca fara sa vada nimic.*
In timp ce Madara isi revenea,Sakura isi vindeca rana pana nu mai ramasese nimic.

-Sti, aia imi apartine! spuse Sakura scotand teaca sabiei la iveala. Apoi, folosi teaca ca sa atraga sabia spre ea, din mana lui Madara.

*Poate ca e timpul sa folosesc Izanagi!*

Vederea Sakurei ii reveni imediat. Se sterse de sangele de pe obraz si astepta ca Madara sa o atace. El se ridica amenintator de la pamant si se indrepta spre Sakura cu pasi inceti. Intre timp, Sakura isi activa tehnica Raiton pregatindu-se pentru un eventual atac. Intr-adevar, Madara o ataca pe Sakura. Dar el trecu prin ea, si reusi sa o loveasca cu piciorul in spate, dar ea folosi tehnica de substituire si aparu apoi ,deasupra lui Madara.

-Aaaa!striga ea nervoasa lansand un atac rapid si puternic.

Crea un crater urias in podea. Madara se feri, dar era cat pe ce sa fie lovit din plin. De data asta ,ea trecu la atac asupra lui Madara. Sakura il lovea intr-una cu mainile si picioarele, insa Madara reusi sa se apere de fiecare data cu usurinta. La un moment dat, el sari pe o platforma de piatra.

-Ce? Ai obosit deja si te retragi? spuse Sakura in batjocura.
-Nici gand, diavolito! Cat imi place sa-te strig asa! Diavolito!! spuse Madara razand spre enervarea Sakurei.
-Ei bine, mie nu-mi place!
-Apropo! Ca se te infurii si mai tare, I-am inlocuit ochii lui Sasuke cu al lui Itachi!
-Ce? Ti-ai batut doar joc de el! Itachi traieste!
-Asa e! Dar am mijloacele mele de a obtine ce vreau!
-Mda, ca de exemplu pornind un razboi pentru a pune mana pe ultimii demoni.
-Da! Doar doi pasi pasi mai am de facut! Sa-i prind pe cei doi. Iar al doilea… Sa-ti iau ochii! spuse Madara ingrozind-o pe Sakura dintr-o data.

Apoi,o forta invizibila o tranti pe Sakura de un perete crepandu-l.

-Ahh! tipa ea de durere cand se tranti in perete.

Nu se dezmetici bine, ca Madara aparu in fata ei, prinzandu-i cu o mana baretele si tinandu-le deasupra capului ei. Apoi ,cu cea libera o lovi in stomac facand-o pe Sakura sa vomite sange. In clipa urmatoare, Sakura se trezi ca Madara avea decand sa-i scoata ochiul.

-Am asteptat atatia ani ca sa gasesc Ochiul Blestemat .Dar azi, in schimb, am dat peste cineva care a avut grija ca puterea lui sa nu dispara, ci sa o creasca, spuse el bagandu-si degetele si mai tare in orbita ochiului.

Sakura simtea cum o durere ii sfasia partea stanga a fetei. Cu cat degetele lui Madara inaintau ,cu atat durerea se simte mai tare.

-Aaaa!incepea ea sa tipe!Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!tipa si mai tare ca prima data.

Tipatul ei animalic se auzi in toata cladirea. Madara era pe cale sa-si duca planurile la bun sfarsit,dar oare reusi sa-i scoata si ochiul Sakurei?

mda, e cam scurt si seamana cu lupta dintre Itachi si Sasuke

•°•Andy Quinn•°•
Scriitor
Scriitor

la data de Joi 26 Apr 2012 - 17:51
Cata actiune!
Cat de mincinos poate sa fie si Madara... Sper doar ca nu-i va scoate ochiul Sakurei.
Lupta a fost pana acum formidabila. Se pare ca Madara s-a enervat cand a aflat ca Sakura stie ca nu el e adevaratul Madara
Eu una astept next-ul! Spor la scris si la idei!
Miko
Inactiv
Inactiv

la data de Joi 26 Apr 2012 - 18:04
Nu mai suport sa o vad pe Sakura asa. Sad
De ce Madara trebui sa fie asa las' ca o pateste. Bici
Incepe sa faci pomene Madara Sakura e pe urmele tale. Laughing
Sa nu regreti ca te-ai pus cu ea pentru ca e cea mai puternica. Winner
N
E
X
T
Vizitato
Vizitator

la data de Vin 27 Apr 2012 - 8:18
Place , place , place. Mai vreau .
Te rog vino next-ul repede si sper ca Sakura sa fie bine .
Sper sa gaseasca o modalitate sa scapa din strnsoarea aluia si sa fuga sau asa ceva
Domino
Scriitor
Scriitor

la data de Vin 27 Apr 2012 - 14:06
Episodul 54: Spiritele se aprind

Un tipat…un tipat sfasietor se auzi, al cuiva chinuit de dureri infernale. Madara obtinu-se ce a vrut: Puterea Armaganului. In locul ochiului ramasese un gol negru din care curgea sange. Dupa ce Madara o elibera pe Sakura, ea cazu imediat in genunchi sfasiata de durere. Respira adanc si era transpirata. Isi puse mana la ochi, iar sangele curgea printre degete. Si mana lui Madara era plina de sange.
Sakura se uita in pamant ingrozita, nevenindu-i sa creada cum o mutilase Madara. Isi puse mana,la ochi si simtea ca acel loc e gol.

-Multumesc, de cadou! spuse el in batjocura.
Apoi, deschise mana si tot ce vazu era... nimic. Se uita nedumerit in palma sa ,apoi la Sakura si realiza ca totul a fost o iluzie.

-Ce naiba? Ahaa! Ai folosit un genjutsu. Si totusi, tipatul si sangele de pe fata e real.

Sakura isi lua lua mana incet de la ochi, si il avea. Insa, era cat pe ce ca Madara sa il scoata, deoarece ochiul ei era afectat serios. In timp ce la celalalt, Armaganul era activat, ochiul afectat era inrosit. Avea Armagaonul dezactivat, venele de la suprafata se inflamara si semanau cu ninge dungi rosii, si curgea mult sange. Dar in ciuda acestui fapt, Sakura era zambetul pe buze.

-Ti-ai salvat ochiul exact la timp, spuse Madara. Apropo, arati ingrozitor. Pacat! Un chip atat de perfect ca al tau, sa arate asa acum!

Sakura isi vindeca ochiul cu chakra verde. Dar inca durerile persistau.

-Zau? Atunci, tu trebuie sa arati mai ingrozitor decat mine! Cel putin eu nu ma ascund dupa o masca! spuse Sakura nervoasa printre dinti. Oricum...n-o sa ai niciodata puterea Armaganului! Daca e sa mor in noaptea asta, il voi lua cu mine in mormant! spuse ea mai serioasa ca niciodata.

Stia ce o astepta, dar cineva trebuie sa-l omoare si pe Madara, pana la urma urmei.

-Aaaa! Deci sti ce te asteapta! spuse el ironic.

Sakura se ridica in picioare, furioasa de ce era sa-i faca Madara. Sakura se indrepta spre Madara in fuga sa-l loveasca cu pumnul, dar el sari pe o platforma aproape de acoperis. Sakura, facu niste semne foarte repede.

-Katon: Pasarea Fhenix! spuse Ea tragand o multime de aer in piept, apoi sufla o gramada de foc.

Madara, cand zari ca focul se indrepta amenintator spre el, se impacienta.
-La naiba! O sa ma prajeasca! spuse el chiar incordat.

Focul inabusi totul. Flacara in forma de pasare, iesi din incapere spargand tavanul. De la o crapatura mica, se fisura tot mai tare datorita presiunii si caldurii focului, si se prabusii cu totul. Intre timp, focul se extindea pe o suprafata in aer, formand nori de foc, aproape cat aria cladirii. Era o imagine destul de ingrozitoare. Un foc urias plutea deasupra cladirii, ca si cum ceva ar fi explodat in aer. Lumina focului, ilumina cladirea in noante portocalii si galbene. Apoi, abia dupa o gramada de timp se risipi. Disparea foarte incet. Parea ca un vartej ce concentra in mijlocul a ceva anume. Apoi, focul se risipi incet din cauza ploii persistente.
Madara reusise sa se fereasca, cunoscand puterea acestei tehnici interzise.
El reaparu pe o bucata de acoperis care inca nu se desprinse de peretii cladirii.

*Ce forta! Tehnica asta a distrus toata cladirea asta masiva! Ma intreb daca nemernica aia, a murit sub daramaturi!* gandi Madara uitandu-se in jos. Era foarte mult fum ce acoperea incaperea ramasa fara acoperis. Apoi ,se auzea, cum cineva stranuta de la fumul inecacios.

-Ai riscat cam mult cu tehnica asta, sa sti! spuse el ironic.
-Nu te preface ca-ti pasa de mine! Aha! tusi ea.
-Asa e! Nu-mi pasa de tine, diavolito! spuse el cinic.

Sakura era ranita. Avea o rana urata pe frunte, de care nu se ma ingriji sa o vindece. Sangele care curgea ii inrosea partea dreapta a fetei. Sakura isi sterse obrazul de sange, insa acesta curgea in continuare. Nu ii mai pasa de durerea persistenta pe care inca o simtea.

*Trebuie sa o termin acum! Inca una din asta, si ma poate rani serios.* gandi Madara ingrijorat pentru el insusi.

Madara se hotari sa foloseasca din nou Rinneganul. Mai intai se teleporta inaintea Sakurei. Apoi, asemeni lui Pain, o azvarli cu o forta invizibila inafara cladirii spargand cativa pereti cu ea. Sakura rezista cu greu atator lovituri cu spatele. Apoi, ea cazu pe jos, destul de lovita. Nu se mai putu ridica de sub daramaturi. Cateva secunde remasese aproape fara cunostiinta si cand incepu sa reactioneze se dezmetici foarte greu. Sakura se intreba ce il facuse pe Madara sa reactioneze atat de radical.

-E timpul sa scap de tine! spuse el pe un ton foarte ciudat, destul cat sa o faca pe Sakura sa tremure.

Madara,incepuse sa o absoarba pe Sakura, incet dar sigur. Sakura deja aproape ca pierdea contactul cu pamantul. Dar trebuia sa faca ceva, imediat, inainte ca Madara sa o omoare.

*Ce dracu?! Poate avea el Rinneganul si Sharinganul, dar eu am cea mai puternica abilitate oculara din lume!* gandi Sakura la rece. Apoi, ochii ei incepura sa sangereze puternic amandoi, inainte ca ea sa fie absorbita de tot. Armaganul folosea chakra Sakurei, ca o forta ce respinge forta vortexului in care ea era atrasa. In curand se forma o sfera aproape invizibila de chakra care ii continea pe amandoi. Sfera dura cateva secunde dupa care se transforma intr-o implozie cu forte devastatoare de mari. Apoi, cu o putere inimaginabil de mare, fura azvarliti in directii opuse.

-Aaaaaaaa! tipa Sakura in timp ce era azvarlita.

Sakura fu azvarlita de acele forte in directia apei. Se tranti de celalalt mal inalt al vaii inguste, dizlocand o stanca mare ,iar apoi se trait de cealalta parte, avand o cadere violenta in apa. Madara fu azvarlit in directia opusa provocand o explozie mare de praf si stanci. Sakura cazu in apa rece ca gheata impreuna cu stancile si o privire pierduta.

cam cum arata Sakura dupa ce reusi sa scape de Madara, dar si dupa caderea acoperisului. Eu zic ca imaginea spune destule.
Miko
Inactiv
Inactiv

la data de Vin 27 Apr 2012 - 15:33
Next Next Next este tot ce-mi vine in minte i aceste momente.
Sakura foleseste vre-o tehnica secreta sau ceva de genul.
Soarta omenitii e in mainele tale. Wink
Domino
Scriitor
Scriitor

la data de Vin 27 Apr 2012 - 15:54
Episodul 55:Ultimele clipe de la revedere

Naruto se gandea doar la Sakura si Sasuke. Si-a dat seama ca si-a pierdut cei mai buni prieteni,e chipa… Amandoi au tradat Konoha ,se gandea Naruto. Intelegea de ce Sasuke facuse asta ,si era dipsus sa lupte pentru el. Dar Sakura? De ce si ea?Ce a indemnat-o ?Lacrimi curgeau pe fata lui. Ea avuse totul. Nu intelegea. Se scula din pat caci era acasa deja si se uita la o poza cu echipa lor. Sakuraa! gandi el.
Isi aminti cuvintele ei,cat incerca sa-l convinga.Tipetele acelea pline de durere si lacrimi arzatoare…Pacat ca nu stia, ca, in timp ce el statea in patul sau cald, Sakura trebuia sa lupte pentru propia viata.

Flashback:
-Dar,Naruto! tipa ea printre lacrimi. De ce nu ma crezi?! spuse ea punadu-si mainile la piept in timp ce cazuse in genuchi.

Plangea in continuare fara oprire.Iar,el i-a raspuns mai rece ca niciodata.

-Ridica-te! Lacrimile tale de crocodil nu ma mai conving, spuse el calm in timp ce ploaia se trantea de amandoi. Sti, Sakura, odata mi-ai cucerit inima cu inocenta din ochii tai.Dar acum…nu vad decat minciuna in ei,spuse el fara a trada vreo urma de regret…
Endback

Intr-o alta casa, inca cine va mai stea treaz. Era un barbat de treizeci si ceva de ani cu par carunt. Isi aminti clipele care s-au petrecut in urma cu trei ani .Se uita apoi la acei clopotei si isi aminti ceva.

Flashback:
O fata se plimba pe malul marii din fata satului Konoha. Era trista si dusa pe ganduri .Privea cerul,marea… Apoi un barbat o atinse pe umor usor.

-Kakashi-sensei !spuse ea surprinsa! Ce cautati aici? intreba ea cu voce trista.
-Pe tine…Sakura. Trebuie sa vorbim. Ce se intampla cu tine? Ce ascunzi? ii vorbi el calm si oarecum melancolic.
-Deci nici dumneavoastra nu ma credeti! spuse ea dezamagita.
-Nu e asta, doar ca si eu ca toata lumea sunt derutat, spuse el privind-o in ochi.
-Dar trebuie sa ma credeti! Eu nu am facut nimic! spuse Sakura printre lacrimi.

El nu mai spuse nimic. Chiar parea ca lacrimile ei sunt adevarate. Dar a fost vazuta de Biakuganul lui Neji. A fost vazuta cu dusmanul inaintea atacului lui Pain. Era cam greu sa crezi cand lucrurile se complicau atat de tare.

-Sakura, ai fost vazuta cu dusmanul! spuse el trist. Ti se pare putin? Si-n fond, chiar tu ai recunoscut ca sunteti aliati!
-Dar nu-i adevarat! nega ea nervoasa printre lacrimi .Erati ultima persoana in care mai aveam speranta ca nu se indoieste de mine! Dar nu e asa! De ce mi-ati dat speranta asta? Mi-ati luat apararea de fata cu toti dupa ce a plecat Sasuke-kun! Acum ce-ati patit? tipa ea.
-Imi pare rau, Sakura! Nu stiu ce se intampla cu tine! Dar nu fa aceeasi greaseala ca Sasuke !Inca mai poti fi salvata!
-Salvata? De la ce? Cu toti m-ai indepartat! Nici nu mai vreti sa mai auziti de mine! Mi-ati aruncat cuvinte grele si m-ati condamnat pentru spusele cuiva care, care…! tipa ea fara sa mai continuie fraza.
-Calmeaza-te, bine? E o perioada grea. Razboiul se apropie. Iar atunci vei avea sansa sa-ti indrepti greselile..
-Ce? spuse ea in lacrimi marunte.
-Am incredere in tine! Nu stiu ce vei face, dar fa ceea ce e corect pentru toata lumea, spuse el plecand.

Acestea au fost ultimele cuvinte spuse catre ea.Desi el nu varsa niciodata vreo lacrima,de data asta nu putea ca singura lacrima care cadea pe obrasul sau sa o opreasca.
Endback.

O alta persoana statea treaza la acea ora tarzie. Ceasul batu ora doisprezece fix. La acest moment poza cu ea si o fetita cu par roz se crepa fara motiv. Ino se uita suprinsa la poza. Poza se crepa in dreptul Sakurei. Stia ce se va intampla ceva rau. Se uita mirata printre lacrimi la poza. Si isi aminti ultimele clipe petrecute cu Sakura in acea zi rece. Isi amintea cuvintele triste. Erau amandoua in locul in care se cunoscusera. Acum din nou, prietenia lor se destramase din nou. Ino era singura persoana care mai avea incredere in Sakura. Ele doua se aflau fata in fata .Doua fete frumoase, cu acelasi caracter, si mai presus de toate prietene vesnice.

Flashback:
-Ino! Trebuie sa intelegi .Nu e bine pentru tine sa mai stai langa mine.
-Taci! Nu sti ce simt. Eu tin mult la tine .Esti cea mai buna prietena a mea! spuse Ino scotand pamblica rosie pe care i-o daruise Sakurei candva.
Sakura se uita melancolica la pamblica.
-Sakura…De ce te rupi de lume? o intreba Ino printre lacrimi. Poate ca ceilalti nu au incredere in tine, dar eu te cunosc mai bine si decat tu insati !Stiu ca n-ai tradat Konoha! Si vreau sa cred asta. Deci mai bine spune-mi ce s-a intamplat cu adevarat? El nu te-a lasat in pace?!
-Ino… E mai bine pentru tine sa nu sti nimic. Stiu ca pot avea incredere in tine oricand. Dar ceea ce ascund eu, va fi prea mult pentru tine! Si periculos.
Ino se uita uimita la Sakura cand auzi ca era vorba de altceva decat sa tradeze Konoha.
-Stiam eu ca nu ai face asa-ceva! spuse ea zambind. Dar despre ce e vorba cu adevarat?
-Ino… E mai bine pentru tine sa nu sti… spuse Sakura incercand sa evite sa-i spuna lui Ino adevarul.

Atunci Ino intinse mana cu pamblica ,iar Sakura intinse si ea mana si tineau amandoua pamblica. Zambeau amandoua printre lacrimi.
-Adio…Ino, spuse Sakura lasand mana si panblica lui Ino.

Ino se uita trista la pamblica acea rosie.Cat de minunat a fost cand erau prietene,cele mai bune prietene.Endback

Madara statea incostient de cateva minute bune. Sakura cazuse in apa tot incostienta. Se pare ca au fost puternic afectati amadoi. Hainele lui Madara erau rupte si pline de sange, iar masca sa era crepata si rupta o bucata din ea. Avea taieturi mari si mici pe corp, iar acea haina neagra ii era rupta maneca si umarul stang. Si mai avea cateva stanci implantate in spate in timpul contactului cu stanca. In acel loc, era rana cea mai grava. Sakura lasa o dara de sange in apa. Si ea era la fel de ranita .Spatele ei era foarte ranit. Trocul ei negru era taiat in spate scotand la iveala o rana transversala mare. Probabil rana aceea se datora faptului ca s-a trantit cu spatele in stancile ascutite. Mai avea tot felul de pietre ascutite in carne. Dar mai ales una subtire ca un kunai ii intra direct prin picior. Apele reci si repezi ale raului o duceau pe Sakura la vale .Biata de ea trebuia sa lupte cu inghetul din apa care curgea din munti.

Cerul era mai negru ca noaptea, iar doar fulgerele mai luminau acea bezna. Debitele raului se unflau repede din cauza ploii torentiale. Sakura risca sa se inece ori sa moara de hipotermie. Madara zacea ca un mort. Incepe a sangera de cap. Avea rani deschise pe tot corpul .Cateva zeci de minute, probabil dupa aproximativ o ora, Sakura esua pe malul stang al raului. Ploaia se oprise intre timp. Sakura era uda leoarca, iar parul ei statea lipit de corp fiind ud. Era intinsa incostenta, pe burta cu mana dreapta deasupra capului, aflata pe pamant.Biata de ea,nu era intr-o stare prea buna. Ochiul ei stang inca sangera dupa ce Madara incerca sa-i scoata ochiul. Din gura, sangele curgea usor.

Madara incepu totusi sa-si miste mana. Incerca sa se ridice dar, durerea fizica era prea mare .Gemea intr-una in incercarea de a se ridica. Isi vedea corpul ranit, dar nu se putea ridica .Dar intelese ceva: daca el era atat de ranit, si Sakura trebuie sa fie la fel.

In cele din urma, in urma unui trasnet puternic, ea isi deschise ochii speriata. Avea aceleasi dureri infernale ca Madara. Incerca sa se ridice sprijinindu-se pe maini ,insa nu avea forta destula. Si mai incerca o data, dar se ridica cu greu, din cauza ranilor dureroase. Dupa ce se ridica,tremura puternic din cauza frigului. Se uita in jurul ei, dar nimic nu-i parea cunoscut. O inconjurau decat padure deasa de conifere, raul cu apa involburata, pata aceea de mal, si dincolo, pe celalat mal, doar stanci inalte, uitate de lume. Se uita la cer intunecat ,iar apoi in spatele ei spunand cu o voce stinsa:

-E atat de frig aici...

Apoi,facu un pas, si inca unul, dar parca ii era greu sa umble. Mergea greoi si se balansa .Privirea ei parea stearsa in intunericul paduri i.Printre crengile copaciilor, se mai zarea cate un palc mai dechis de lumina, dar nu era venita de la luna. Sakura, se adancea doar in inima padurii, fara sa stie unde pleaca, fara sa se gandeasca, ci doar mergea inainte…

Madara reusi sa se ridice si el, dar isi aminti ce s-a intamplat mai devreme .Ce forte au fost dislocate. Stia ca ceea ce s-a intamplat le mancasera amandurora multa charka. Se scutura, si incerca sa-si miste mana ranita, dar il durea ingrozitor chiar si pe el. Se uita in jurul lui si vedea doar stanci distruse. Apoi, se indrepta spre mal si se uita in jos.

-Sigur s-a dus in aval! spuse el sarind in jos, dar cand ateriza pe o stanca mai joasa, simtea o durere paralizanta.
-Nenorocita durere! spuse el asezandu-si masca.

•°•Andy Quinn•°•
Scriitor
Scriitor

la data de Vin 27 Apr 2012 - 16:04
Woow! Ce mai batalie!
Asa iti trebuie Madara! Sa mori in chinuri!
Sper ca Sakura va fi bine....
Astept next! Spor la scris si la idei!
Miko
Inactiv
Inactiv

la data de Vin 27 Apr 2012 - 17:40
Madara , Madara inca nu ai inteles ca nu ai cum sa castigi. Evil
Sakura tinete bine poate Sasuke te salveaza , sper. Think
Cel putin nu ceda chiar daca Madara te gaseste.
Te rog! Te rog! Te rog! pune azi NEXTUL
Domino
Scriitor
Scriitor

la data de Sam 28 Apr 2012 - 16:59
Episodul 56: Noapte de foc

Trecuse mult timp, de cand Madara o cauta pe Sakura si decand ea se pierdu-se in intunericul padurii. Un nor se dadu la o parte, iar un palc de lumina lunara ii lumina fata fetei triste si obosite. Se uita in sus, dupa care luna fu ascunsa din nou dupa nori.

-Nici macar luna nu-mi mai lumineaza calea…, spuse ea privind in jos.

Dupa cateva minute incepu-se sa ploaie din nou. Ea mergea cu capul aplecat si greoi. Cand,dintr-o data, o durere puternica ii scormonea pieptul. Apoi, isi stranse cu mana pieptul si cazu apoi in genunchi si stranuta sange de cateva ori, atat de puternic, incat nu-i ramasese nici un strop de sange pe gura in jos .Respira adanc apoi, se uita la imaginea ei din balta din fata sa. Nu se mai vasuse astfel niciodata. Atata suferinta…, atat chin si agonie… Pentru ce?

-Aha!Haa!suspina ea incet,iar glasul scotea niste sunete asemanatoare ca atunci cand cineva se abtine sa planga.

Era obosita, ii era frig, si probabil si foame, dar cel mai mult ,chinuita de destinul propiu. Isi aminti ziua cand Sasuke a parasit satul in cautarea puterii .Cand a tipat: Nikeraide!(nu pleca). A facut tot posibilul sa nu-l lase sa plece. Sa n-o paraseasca. Inca, undeva, mai avea sentimente pentru baiatul brunet. Apoi, isi aminti cum si Naruto a plecat, lasand-o singura, nepasator.

Flashback:* El inainta incet prin padure lasand-o pe ea singura in spatele sau.. Apoi, ea cu un tipat disperat incerca sa-l opreasca.

-Nu pleca!!tipa ea.
El se opri si se uita nervos la ea.
-Lasa-ma in pace! Nu vreau sa mai aud nimic de tine !spuse ea mimandu-si cuvintele cu mana taind parca aerul.
Apoi,sari pe o creanga si pleca cu sufletul pustiit.
-Nu pleca! spuse ea aproape in soapta! Naruto...*endback.

Lacrimile ei se amestecau cu stropii de ploaie care curgeau de pe fata ei in jos.

-Nu pot…Nu mai pot…, spuse ea in soapta. Nu mai pot suporta! tipa ea prizandu-si capul intre maini, strigand la cer.

Tipatul ei era atat de puternic,incat ecourile pareau sa se propage in intreaga padure si posibil sa ajunga si la Madara care era in cautare, simtind ca ea nu e moarta. Apoi, auzi un sunet surd de tipat uman, care era posibil sa se auda de la cativa kilometri intregi. Se uita in sus, si apoi o lua in directia ecoului.

-Sigur e ea! spuse ea disparand printre copaci.

Sakura se apleca apoi in jos, si plangea in continuare. Apoi, se ridica in in genunchi, si apoi in picioare. Intre timp, Madara se indrepta spre locatia Sakurei. Apoi, el o gasi dupa cateva minute bune de alergat, spunandu-i:

-Esti tare zgomotoasa! spuse el lacom.

Sakura se uita inainte uimita, ca el acolo cu ea. Apoi, isi sterse lacrimile si se uita apoi in spatele ei, la el, care era pe o creanga.

-Inca nu s-a terminat…jocul! spuse el diabolic! Hai sa-l terminam! Sa aflam cine il castiga! spuse el.

Sakura isi reveni si din nou adopta o pozitie de dura.

-Serios?! Mai vrei inca o tura?! spuse ea prefacandu-se.
-Te voi ucide si te voi da la ciori ca sa-ti manance trupul! spuse el serios de data asta.
-Incearca numai! spuse ea aproape in soapte cu glas apasator.

Isi activase Armaganul normal si privea cu lacomie Sharinganul lui Madara. Sakura invoca un dragon de gheata ca sa-l omoare pe Madara.

-Pe el! spuse ea indicand cu mana.

Dragonul se indrepta spre el cu un strigat animalic, dar Madara il inghitise in vortex.

-Ciudat! Inainte pareai mai plina de viata! spuse el aparand in dreptul ei si trantind-o cu piciorul in copac.
Sakura cazu pe jos frecandu-si capul. Si mai rapida! spuse el scotand la iveala un pumnal lung, dand sa o loveasca pe Sakura, un tentacul subtire de apa aparu din pamant.

Tentaculul il dezarmase imediat pe Madara lovindu-i mana. Pumnalul lui Madara cazu-se la o distanta mare de el.

-O smecherie noua! spuse el sarcastic.

Apoi,o prinse pe Sakura de brat si o ridica in picioare, dar nu-i dadu-se drumul .Isi apropie capul de urechea ei, cu gandu-l sa-i spuna ceva.

-O sa-ti sterg zambetul asta de pe buze, si-ti voi taia toate aripile astea! spuse Madara cu sadism. Daca ce am facut pana acum ti se pare prea mult, in continuare, voi invoca infernul! spuse Madara amenintand-o pe Sakura.
-Lasa-ma! tipase ea chinuita.
-Ha! spuse el pe un ton ciudat.

Dupa care chiar disparu de langa Sakura. Dar asta nu inseamna ca totul se termina, de fapt, abia acum incepea adevarata lupta pe viata si pe moarte. Tot ce inseamna acea agonie, cand te zbati intre moarte si viata, cand viata iti trece prin fata ochilor, in clipa in care mori.

In Konoha, Tsunade era tare ingrijorata. Acei ANBU au fost plecati de cateva ore bune si nu s-au mai intors. Tsunade se temea ca Sakura sa nu le fi facut ceva. Sau mai rau, sa paraseasca satul din cauza certei cu Naruto.

-Shizune! Pune sa fie trimis dupa Kakashi Hatake! spuse Tsunade ingrijorata.
-Dar doamna, probabil ca doarme. In ce misiune il trimiteti cu noaptea in cap?! Si tocmai el? intreba Shizune confuza.
-Shizune! spuse Tsunade pe un ton furios. In clipa de fata sunt foarte furioasa!Ai face bine sa faci tot ce-ti spun fara comentarii, altfel ar putea iesi urat! spuse Tsunade amenintator.

*Ma intreb ce se va intampla in noaptea asta! Pluteste ceva rau in aer! E ciudat acest sentiment! Ah! Ma intreb unde a disparut Sakura si cei doi! Poate ca ea i-a omorat, sau ei au omorat-o .Pana la urma, o pot uri din cauza ca l-a lasat pe Danzou sa moara.*

Dupa cateva minute bune, Kakashi care era pe jumatate adormit, sosi grabit in birou sa afle care e urgenta.

-S-a intamplat ceva?! intreba Kakashi agitat vizibil.
-Da! Nu stiu daca e grav sau nu, insa cei doi ANBU trimisi dupa Sakura si Naruto au disparut. Naruto s-a intors, dar Sakura...,spuse Tsunade mutandu-si privirea in stanga. Mi-e teama de ce e mau rau! spuse Tsunade.
-Imi cereti sa ii gasesc?!
-Da! Si grabeste-te! Am impresia ca ceva groaznic se va intampla in noaptea asta! spuse Tsunade privind pe geam urgia care era afara.

Kakashi porni in graba spre a-i gasi pe cei trei. Datorita Sharinganului sau, el gasi urmele lasate de cei doi ANBU si de Sakura, ale carei urme erau mai vechi. Cerceta mult padurea pana cand in final ajunse dupa mai mult de un ceas in locul unde era lacul. Fu socat ce gasit. Cei doi ANBU erau intinsi inconstienti pe jos, dar nici urma de Sakura. Se uita intr-un mod suspect la cei doi, apoi le verifica pulsul
.
-Sunt morti! Ar putea fi Sakura, dar nu e modul ei de omori oamenii! Felul in care au fost omorati, Sakura niciodata n-a recurs la asa ceva! spuse Kakashi.

Lupta dintre Sakura si Madara continua, insa era mult mai aprinsa decat inainte. Daca inainte Madara se juca doar, acum vroia sa scape de Sakura cu orice pret. Lupta incepuse sa devina mai serioasa, si mai periculoasa.

-O sa te omor! spuse Madara catre Sakura privind-o cu o sete de ucis de nestapanit.

Sakura nu statuse sa-i asculte marile planuri si trecu la atac. Sakura facu semnele pentru tehnica Ghearele Mortii. In jurul bratelor ei se formara cruste de gheata, care apoi se terminau in niste gheare uriase de gheata.

-Atunci,vino si ucide-ma! tipa Sakura serioasa.

Madara se uita cateva clipe la Sakura si apoi incepu sa rada in batjocura.
-Tu chiar crezi ca va functiona?
-In cazul meu, orice e bun!

Madara avea la indemana un kunai special pentru chakra. Ii apartinea de cateva decenii bune. Dupa cateva secunde, Madara fu cel care trecu la atac cu acel kunai special. Sakura il apri aparandu-se cu ghearele de gheata. Madara zambea satisfacut pe sub masca. In scurt timp, kunaiul special al lui Madara strapunse ghearele de gheata si o lovi pe Sakura cu cealata mana in piept trimitand-o la o distanta mare, iar ea cazu trantita pe jos. Sakura se forta sa se ridice dar ii era cam greu.

-Esti slabuta! N-ai sa-mi faci fata !spuse Madara aparand langa Sakura. Sti, credeam ca esti mai puternica de atat! spuse Madara incercand sa o apuce de brat.

Sakura, cat ai clipi disparu de pe loc, uimindu-l chiar si pe Madara. Apoi, se auzi un tipat venind din partea dreapta. Inainte sa realizeze, Madara fu lovit de Sakura cu forta uriasa a ei.

-Channarooo! tipa Sakura infuriata.

Madara se apara de lovitura ei cu kunaiul, dar nu-l ajuta deloc. Sakura il lovi cat de tare putu, incat Madara distruse in traiectoria sa o multime de copaci maturand pamantul. El se afla ingropat sub o multime de copaci. Apoi, ridica unul dintre trunchiuri iesind la iveala.

-Ce forta !N-am mai simtit asa-ceva de multa vreme! spuse Madara cercetandu-si trupul pentru a vedea daca are ceva rupt. Nu m-as mira sa-mi rupa toate oasele si organele! spuse el ridicandu-se in picioare.

Se duse inapoi, unde era Sakura care il astepta fara sa faca nimic pentru moment. Madara disparu de pe loc si aparu imediat in spatele ei. O prinse de mana, iar cealalta i-o suci deasupra capului. Madara ii paraliza ambele maini, strangand-o foarte tare.

-Unde e Itachi?! Trebuie sa imi spui, inainte sa te omor!
-Niciodata! spuse ea furioasa.

Sakura nu se putea elibera de mainile puternice ale lui Madara, asa ca ii ramsese o singura: Sa foloseasca Armaganul Evoluat.

Ochiul ei stang incepu sa lacrimeze puternic. In spatele lui Madara se forma o chakra albastra spre negru scotand un sunet surd. Madara se uita in spatele sau si isi dadu seama ca Sakura facea asta. Apoi, acea cheakra incepuse sa prinda o forma serpuita.

-Dragonul de safir! spuse Madara incordat.
-Da! Ce ai sa faci de data asta? spuse Sakura vicleana.

Dragonul,la comanda Sakurei il ataca pe Madara care o elibera imediat pe Sakura. Dragonul se ondula apo ,in jurul Sakurei,pentru a o proteja.

-Sti, exista o cale ca sa invingi bestia asta! Focul contra foc!

Madara scoase la inveala mai multe kunaiuri explozibile. Dar Sakura facu ca dragonul sa dispara stiind ca asta i-ar distruge tehnica. Madara se intreba de ce Sakura facu acest lucru ciudat. Sakura zambea incostienta. Deja, a devenit o obijnuinta sa rada intr-una de fata cu Madara.

-Te intrebi de ce am facut asta, nu? Ai sa vezi, imediat!spuse Sakura devenind serioasa dintr-odata.

Apoi,facu niste simboluri pe care Madara le recunoscu imediat. Din nou se simti incordat. Stia ce urmeaza.

-Katon: Pasarea Feonix! se auzi glasul Sakurei de la departare.
*La naiba!*gandi Madara incordat.

Apoi,se simti un val de caldura urias. Apoi, o pasare uriasa de foc se indrepta spre el. Cum avea la indemana acele kunaiuri explozive le folosi ca se apere de foc. Dar aceasta reactie fu o greseala cu urmari fatale pentru amandoi. Explozia se extinse de la Madara la Sakura. Era o explozie de proportii uriase distrugand si maturand totul in calea ei. Forta exploziei ridica si pamantul il aer si il purta cu ea. Urma explozie dupa explozie, flacarile vazandu-se la kilometri distanta pana la civilizatie. Sakura privea incordata cum veneau flacarile spre ea. Apoi, fu invaluita de focul mistuitor. Amandoi au fost invaluiti de flacarile uriase. Apoi, mai urma o explozie de proportii si mai mari, dar ce era mai rau, era ca amandoi erau prinsi in explozie .Doar ei stiu daca au scapat sau nu.
•°•Andy Quinn•°•
Scriitor
Scriitor

la data de Sam 28 Apr 2012 - 17:36
Doamne! Sper ca Sakura a scapat cu viata!
Hai, Kakashi, mai repede! Trebuie sa o gasesti pe Saku.
Mi-a placut mult capitolul ^^
Miko
Inactiv
Inactiv

la data de Sam 28 Apr 2012 - 17:39
Next , next , next pune te rog azi NEXTUL. Te rog!
Sakura fa vreo tehnica de teleportare si lasa-l pe "Madara" acolo sa arda singur daca s-a bagat el in asta si sa arate cam asa .
Sakura nu muri fii tare si dovedeste lumii ca esti cea mai puternica. Winner
Domino
Scriitor
Scriitor

la data de Sam 28 Apr 2012 - 17:51
[
i]Episodul 57: Lupta reincepe

Intreaga vegetatie din prejur ardea cu putere. Lemnul sfaraia cu putere, iar copacii cadeau arsi la pamant transformandu-se in scrum. Era o priveliste de cosmar. Un sat, destul de indepartat, se afla intr-o poiana la marginea padurii. Satenii se sculasera alarmati de fumul care domnea in aer si de flacarile care se vedeau de la kilometri intregi. Oamenii priveau ingroziti si le era teama ca focul sa nu se extinda, deoarece putea sa ajunga si la ei. Insa, chiar si asa, le era teama sa opreasca focul imens,asa ca se hotarara sa alerteze Frunza.

Intre timp in padure, flacarile ardeau in continuare. In mijlocul focarului de flacari, cineva zacea fara incostienta ,afectat de flacari. Acea persoana era Sakura. De pe trupul ei, se ridica fum, fiind afectata serios de flacari, dar de asemenea si scapa teafara. Hainele ei fura arse. tricoul ei negru pe jumatate. Partea stanga al tricoului fu arsa pe jumatate si atarna in jos, in timp ce partea dreapta abia se mai agata de umar, iar de asemenea tricoul nu ii mai acoperea decat sanii fiindca fuse ars. Pantalonii Sakurei, mai prezentau cateva rupturi si crepaturi. Parul ei era putin ars la fire si era foarte murdar si ciopartit. Sakura statea asezata pe o parte. Apoi, se stramba incercand sa-si revina. Se intorsese pe burta si se lasa pe o mana, incercand sa se ridice cu ajutorul ei, apoi si cu cealalta mana, dar era greu. Tusi de cateva ori. Incerca sa-si foloseasca Armaganul ca sa-l gaseasca pe cel ce isi spunea Madara, dar realiza ca inca nu putea sa-l foloseasca pentru ca recent a folosit Dragonul de Safir. Se uita in jurul ei .Nu vedea decat padurea parjolita batuta de ploaia puternica si vantul violent. Vazand ca Madara nu era acolo, renunta sa se mai uite dupa el. Era posibil sa fie mort, dar mai posibil sa fi plecat.

flashback
*-Dar nu rupand relatiile cu cei din jur! Doar tu ai de ales Sakura !Poti rupe relatiile cu cei din jurul tau, sau poti sa le refaci! Chiar vrei sa renunti la persoanele la care ti cel mai mult? spuse Kakashi.*
*-De ce m-ati adus aici!? intreba Sakura.
-Deoarece iti voi mai acorda o sansa, dar lucrurile nu vor mai fi cum au fost, ii spuse Tsunade serioasa*
*-Lasa-ma in pace! Nu vreau sa mai aud nimic de tine! spuse Naruto mimandu-si cuvintele cu mana taind parca aerul.*

Sakura se gandi la tot ce ii spusesra Kakashi, Tsunade si in cele din urma Naruto. Aceste cuvinte o ranira mult dar si o trezi .Isi dadu seama ca n-are rost sa duca o lupta fara rost. Se ridica de pe jos si porni la drum cu gandul spre casa. Nu-i mai pasa de Madara, de planurile sale, de nimic. Ci doar sa ajunga acolo unde ii e locul, indiferent de consecinte. Acum stia ca aceasta e calea cea mai buna. Asa ranita cum era, incerca sa plece cand:

-Unde crezi ca pleci? spuse o Madara aparand de nicaieri, insa si el era cam la fel de ranit ca Sakura.

Sakura parca innebuni in clipa in care ii auzi glasul.

-Temme! spuse ea clantanind dintii. De ce nu mori odata!? tipa ea atat de furioasa incat tremura. M-am saturat deja de tine! spuse ea printre dinti.
-Hey, hey! Calmeaza-te! Sti prea bine ca eu sunt imortal, spuse Madara sarcastic.
-Imortal sau nu, eu nu ma mai apropiu de tine! spuse Sakura.

Apoi, ea facu semnele pentru steaua Hanaby si o arunca cu mare forta si viteza in Madara. In timpul explozilor, el folosi tehnica acea prin care putea trece prin orice, insa cum focul izbugnit dura mai mult de cinci minute. Acum nu mai putu sa foloseasca acea tehnica. Si ca si in cazul Sakurei, puterea lui era atat de afectata, incat nu mai avea aceeasi viteza si forta. Madara invoca si el doua shurikenuri uriase care le arunca spre cel al Sakurei. Shurikenul Sakurei mergea perpendicular cu pamantul ,in timp ce celelalte doua mergeau in paralel cu solul. La intalnirea celor trei, steaua Hanaby le taie pe celelalte doua perfect,si tot nu pierdea din viteza.Madara realiza ca nu ma avea cum sa se apere. Iar in secunda urmatoare, bratul drept al lui Madara fu taiat in intregime. Sangele curgea ca niste siroaie. Madara isi acoperi rana. Avea o privire ingrozitoare de dupa masca rupta aproape in intregime, spre Sakura. O ura pe tanara din fata sa, de moarte. Acum ca ea,ea decapitat bratul, il infurie si mai tare.

-Sper ca asta e de-ajuns ca tu sa mai lasi in pace!
-Nu voi lasa o mucoasa sa-mi strice toate planurile! spuse Madara pe un atat e ciudat, incat ii atrase atentia Sakurei.
[/i]
Miko
Inactiv
Inactiv

la data de Sam 28 Apr 2012 - 20:55
Pai eu stiam ca atunci cand tai capul se spune decapiteaza. Confuz
Vine de la cuvantul cap sau ceva de genu'. Think
Ei bine eu vreu NEXT Te rog! pune-l maine dimineata ca sa reusesc sa-l citesc caci nu voi avea posibilitate in timpul zilei. Te rog!
Spor la scris si la idei. Big Hug
Irene.
Moderator
Moderator

la data de Sam 28 Apr 2012 - 21:15
. Ce s-a mai intamplat fara mine Hmm Sa spun si parerea mea. Genial Of, acel sarut ... Love me!! Madara, bosorog inutil!! Te castez daca este nevoie de asa ceva!!! Sas'ke Ce sa zic? Ma plictisesti. Nu va mai intalinti si voi odata?? Naruto. Dau cu totii dracii in tine blond prost!! Daca asi fi fost Sakura pana acum l-asi fi bagat in spital. Vreau pana maine dimineata 3 next-uri sau 5 altfel tie iti fam mai rau decat lor!!
•°•Andy Quinn•°•
Scriitor
Scriitor

la data de Sam 28 Apr 2012 - 21:22
OMG! Madara inca n-a murit? De ce?
Ce pot sa spun.... Mi-a placut mult faza cand Sakura i-a taiat bratul lui Madara.
Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum