╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Heroes come back!

Distribuiti

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Data de înscriere : 09/09/2011

Heroes come back!

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 20 Feb 2012 - 14:19

Naruto Shippuden: Heroes come back!

Prolog: Mereu a existat o vorba:” De la iubire pana la ura nu e decat un pas...”! Dar oare ce inseamna acest joc de cuvinte? Ce mister adanc se ascunde adanc in spatele lor? De ce exista?
    Oamenii mereu le folosesc cand nu se mai simt iubiti si incep sa urasca. Dar ce ii impinge catre ura? De ce mereu ei transforma iubirea in ura? Care e acel pas tainic care schimba iubirea in foc si in umbrele disperarii? Voi stiti?
    Iubirea e un sentiment frumos si pur, dar si totodata tainic si radiant. E frumos sa te indragostesti sau sa iubesti pe cineva drag. In acel moment ai face totul pentru el. Dar ce se intampla cand iubirea nu este impartasita, cand cuvintele cuiva nu mai inseamna nimic sau cand o persoana este tradata?
    Iubirea se transforma in chin! Iubirea se tansforma in suspine si dorinte a ce nu mai exista! Iubirea se transforma in disperare..., iar pe urma...in suferinta cea mai grea de purtat.
    Pana la urma, acel pas catre ura inseamna durere. Iubirea aduce cu sine durerea, iar fara durere, nu poti uri!
    Aceste cuvinte care sunt considerate doar un simplu proverb, o anecdota, cand de fapt sunt mai mult de atat. E un principiu al vietii, o lege nescrisa care conduce oamenii din lumea shinobi mereu la acelasi lucru, un ciclu nesfarsit de durere si dispret!
    Poti urla si te poti opune, insa nu poti nega faptul ca ura nu exista si in tine. Nu poti nega faptul ca ea zace ca o bestie care asteapta sa iasa la suprafata, iar cand o face, si mai multi oameni vor suferi, iar ura si dispretul se vor imprastia atunci ca o maladie rea. Iar atunci cand asta se va intampla, nici iubirea, nici credinta sau curajul, nu vor mai fi de nici un folos.
    Acesta este ciclul vietii! Pana acum, nimeni nu a reusit vreodata sa il opreasca sau sa i se opuna. Si totusi, uneori, exista ceva mai puternic decat ura: speranta... Cine spera stie cand intr-o zi va veni si salvarea acestei lumi, sau a venit deja...

Capitolul 1: Zile fericite!!

De multa vreme nu se mai auzise aproape nimic de Sasuke. De la ultima sa intalnire cu Frunza, Sasuke parca a intrat in pamant. Inca era alaturi de Orochimaru, dar ceva adanc, din inauntrul sau, il mana sa se elibereze in sfarsit de acel sarpe slinos. Bestia din el incepuse sa se zvarcoleasca si sa ceara libertate tot mai multa pana cand Sasuke i-a cedat. Dupa mult timp , Sasuke incepu sa reactioneze. Se purta din ce in ce mai ciudat, tot timpul se antrena si tot mai intens. Din noua parea dus pe ganduri si furios pe ceva anume. Mereu il privise pe Orochimaru cu scarba si dispret, dar de data asta parca acel ingrat cu o piele atat de palida i se parea si mai depravat in ultimele zile.

Dintr-o data, Sasuke se hotari sa isi schimbe planurile cu care la pacalit pe Orochimaru atatia ani. Intr-o zi, pe cand Orochimaru se pregatea sa ii fure trupul, Sasuke se hotari. Decise ca a ajuns timpul in care si-a pierdut anii adolescentei alaturi de acel ipocrit. Nu avuse nevoie decat de sabia sa de o stralucire fulgeratoare si de niste ochi care au reusit sa ridice Sharinganul pana la cel mai spectaculos nivel. Bietul Orochimaru fuse luat pe neasteptate, ceea ca a dus imediat la moartea sa. Atunci, a fost sfarsitul lui, si incepearea unui nou capitol pentru toti. Un nou capitol care inseamna puteri antice renascute, forte care se reintalnesc, mai multa moarte si durere ca niciodata, aparitia unor noi dusmani… Dupa cateva zile, se aflase chiar si in Konoha ca Sasuke l-a omorat pe Orochimaru. Sasuke isi aduna intre timp o echipa: Karin, o ochelarista roscata destul de frumoasa cu puteri senzoriale si indragostita de el, pe Suijetsu ,un tanar spadasin viclean cu par aproape alb, si in cele din urma, Jiugo, baiatul cu par portocaliu de la care Orochimaru a luat un virus si l-a transformat in Semnul Blestemat. Sasuke isi intemei aceasta echipa cu scopul de a-si gasi fratele mai mare pentru a-si implini razbunarea la care visaze de atat timp. Ii alesese pe cei mai buni dintre fostii urmasi al lui Orochimaru. Cunoscandu-le puterile celor trei, stia ca decizia sa fu cea mai inteleapta cand ii alesese. Dupa uciderea lui Orochimaru, ura sa il purta catre urmatoarea sa tinta: Itachi Uchiha...

Intre timp, as dori sa intrerup putin actiunile lui Sasuke pentru a mai vedea ce se intampla si in micul sat Frunza. Ca intodeauna, soarele zambea mereu cand rasarea peste acest loc vesel plin de oameni modesti si ninja puternici. Vantul adia usor printre frunze, asemeni fostelor poezii spuse de raposatul Hokage Sarutobi. Pacat ca nu mai traieste ca sa pazeazca satul de viitoarele amenintari. In aer se mai aud din cand in cand triluri de pasarele unite cu vuietele copacilor intr-o sinfonie armonioasa. Parcurile verzi din Konoha erau pline ochi cu oameni si copii iesiti la picnicuri, la o plimbare sau la cate vreo activitate sportiva precum datul cu bicicleta, rolele sau cate un joc de fotbal.

Lumea era foarte fericita, iar copiii incantati de o alta zi vesela, fara teama pericolului ce l-ar putea aduce urmatoarea zi. Dura si serioasa domnisoara Hokage statea fericita pe o banca si dansa din parc alaturi de asistenta sa tanara. Varsta domnisoarei Hokage nu i-ar prea permite sa i se mai spuna „ domnisoara”, insa dansa nu fusese niciodata casatorita. Aceasta doamna a puterii nebune, urmarea si ea cu veselie surasul copiilor si tinerii indragostiti ce se plimbau de mana.

Intamplator prin acele parcuri se afla si Naruto impreuna cu colegii sai de breazla: Sakura si Sai. Cum era o zi atat de frumoasa, cei trei au considerat ca ar fi pacat sa nu iasa la un picnic, mai ales ca erau si liberi. Aveau tot felul de mancaruri cu ei, asezate in niste cosuri de paie. Ei pareau foarte fericiti in aceasta zi si se bucurau mult de ea animandu-si starile cu glume, rasete si amintiri triste sau vesele. Sakura se pregatea sa scoata din cos painea si untul de arahide cand Naruto casca obraznic.

-Vai, vai! Spuse Sakura iritata de cascatul zgomotos al lui Naruto. Deci, voi ce ati adus, baieti? Eu am adus adus niste paine, unt de arahide, sucuri si mai multe feluri de mancare, spuse aceasta zambind scotand si alte feluri de mancare din cos.
    -Sper ca nu ai gatit sau ai pus in mancare ciudatenii de care puneai tu, spuse Naruto uitandu-se atent la mancarea scoasa.
    -Nu, nu! Mi-am dat seama ca nu va place, asa ca am renuntat. Degeaba va fortez sa mancati ceva ce nu va place, oricat de sanatos ar fi.
    -In sfarsit! spuse Naruto salivand la mancarurile delicioase gatite si aduse de Sakura. Cu privire la intrebarea ta, Sakura-chan, eu am adus ramen pentru toti. N-am stiut ce sa aduc! spuse Naruto scotand si el la iveala ramenul la care Sakura se uita la el cu semnul exclamarii in minte.
    -Eu nu stiu sa gatesc, asa ca am adus doua cutii de pizza si niste suc Cola! spuse Sai zambind.

Dupa mica lor discutie vesela, se pusera la mancat bucurandu-se de bucatele aduse din plin. Mancau cu multa pofta si se mai jucau cu mancarea din cand in cand. Isi faceau complimente, mai ales Sakurei caruia Naruto ii spunea ca e cea mai delicioasa mancare gatita pe care a gustat-o vreodata. Si ca intotdeauna, ca orice fata care se inroseste la un compliment, Sakura se imbujora timida si zambareata. Veselia lor rasuna pana la amicii lor, ceilalti tineri ninja din Konoha de varsta lor, care sosira si ei la picnic si la cate un joc ludic precum udatul cu apa, un mic joc de „v-ati aprinselea”, si alte jocuri pentru fete cum ar fi coarda sau elastic. Se simteau cu totii atat de bine incat uitara de momentele de suferinte care acum parca nici nu existara vreodata pentru ei. Zambete, cate vreo incercare esuata de al unui baiat de a agata vreo fata, sau invers si multe alte bucuri mci ale vietii le colora viata tuturor, ca de exemplu celor trei. Dupa ca isi umplura bine stomacele, Naruto se aseza pe picioarele Sakurei facandu-se ca doarme. Evident ca ea se irita imediat de gestul necugetat al lui Naruto.

-Auzi, tu ce crezi ca faci? Ia ridicate! spuse Sakura ridicand capul lui Naruto de pe genunchii ei incolaciti.
    -De ce? Cu ce te deranjeaza daca stau asa? spuse Naruto putin suparat.
    -Cu ce? Pai poate ca nu vreau sa te asezi la mine in brate, poate ca vreau ca Sai- si il trage pe Sai cu capul pe genunchi sai- sa stea la mine in brate! spuse Sakura facandu-i in ciuda lui Naruto care se infurie.
    -A da?! Treaba ta! Tu pierzi! Spuse Naruto plecand suparat spre ceilalti prieteni de ai sai care se aflauin parc.

Sakura ii scoase limba, si il ridica pe Sai de pe genunchii sai. Bietul de Sai se afla intr-o situatie destul de stanjenitoare. Pacat ca nu realiza asta, din moment ce inca abia invata sa simta si ce inseamna fiecare emotie sau sentiment. Ino isi intrerupse jocul cu coarda pentru a se odihni si pentru a gasi o scuza ca sa se apropie de Sai. Se pare ca decand aparuse Sai, Ino incepuse sa se cam uite dupa el. Era o oare atractie intre ei doi. Insa deocamdata sentimentele lor nu puteau fi considerate chiar iubire adevarata, ci doar inca o prietenie adevarata.

-Hey, ce faci Sai? se aseza Ino in fata Sakurei pe patura.
    -De ce? S-a intamplat ceva? Intreaba Sai cam aiurit.
    -Hey, graso, vrei sa te dai din fata mea? Ai un cap atat de mare incat nu vad nimic de el! comenta Sakura ca de obicei cand o vede pe Ino.
    -Ce vrei, Frunte-Lata?! Ar fi bine sa ai grija la cate calori manci ca de nu vei deveni neatragatoare! spuse Ino tintind cu privirea asupra mancarurilor la care aspira si ea putin sa guste.
    -Eu cred ca plec! Spuse Sai realizand ca nu e bine sa stea langa cele doua cand se cearta.

Dupa plecarea lui Sai insa, cele doua se inveselira si se pusera pe mancat fara oprire. Intre timp, aparu ca de nicaieri, noul amic al Sakurei, Dragonul Albastru care sosise si el dintr-o misiune de salvare. Avand in vedere ca avea vointa proprie ci sa Sakura nu il trimite niciodata in lumea sa, prezenta sa deveni obijnuita in Frunza. Copiii mai ales, se temura de infatisarea sa ca de balaurul rau din basme care sufla foc si rapea printele frumoase, dar cu timpul se obijnuira si ajunsera sa se joace cu el. Dragonul nu lasa sa iasa niciodata vreun sentiment nici de ura, nici de fericire. Nici Sakura nu stia cine e de fapt sau ce simte. Sosise si el in parc si se aseza pe iarba verde la soare. Copiii mici de toate varstele imediat sosira sa se joace cu el. Unii se suiau pe coada sa, iar dragonul ii hinta. Altii se suiau pe spatele sau ca si cum ar fi niste indieni ce calaresc un cal. La un moment dat, o fetita dragalasa sosise cu o impletitura de flori cam mica ca sa incapa pe capul dragonului, insa i-o aseza pe cornul stang negru de pe cap, apoi, aceasta il mangaie pe bot fericita.

-Waw, ce piele fina si calda ai! spuse aceasta asezandu-si capul pe botul sau.

Dragonul nu raspunse nimic si inchise ochii. Insa dragalasenia acestor copii, mai ales a fetitei il atinsera oarecum la suflet si il incalzi dupa ani grei de suferinta ascunsi adanc in amintirile sale negre. Dupa cateva ore, mai spre inserate, dragonul se hotari sa ii ajute pe cei doi cu cateva tehnici usoare, dar esentiale. Sakura si Naruto se aratara foarte incantati de decizia brusca a dragonului care pana in acel moment mereu ii refuza.

-Ok, deci, ce mai astepti? Arata-ne! spuse Naruto foarte entuziasmat.
    -Aveti rabdare!Din cate am inteles despre voi,aveti un tanar Uchiha, fugar, cu chakra de fulger si foc, pe care vreti sa-l prindeti. Si ca …Naruto, te cheama, nu? la careNaruto dadu din cap ca da. Tu vrei sa lupti cu el si ca acest lucru e oricum inevitabil orice ar fi.
    -Da, spuse Naruto putin melancolic.
    -In primul rand, tu ai chakra de vant. Atunci ,trebuie sa te invat cateva secrete despre aceasta chakra de vant. Trebuie sa inveti sa o eliberezi si in aparare sau defensiva, nu doar in colaborare cu cineva sau la folosirea unei tehnici. Mai stiu ca tu, ai creat o tehnica numita Rasen-shuriken, care te-a afectat. Intr-adevar, ai fost antrenat bine, dar trebuie sa-ti folosesti mai intai vantul in mod deliberat, abia apoi, vei putea sa refolosesti tehnica asta.

Naruto dadu semne ca intelese si ca era foarte impacientat. Dragonul se apropie de opitra mai mare iesita din pamant , inalta de jumatate de metru. Dragonul isi facu cateva semne, de care Naruto nu va avea nevoie, iar in jurul labelor sale aparu un invelis de chakra albastra. Apoi, Dragonul misca labele si forma un tais de chakra pe care il trimis in stanca. Pe ea ramasese stampilate doua dungi curbate. Dupa ce isi termina tehnica, ii indica lui Naruto ca asa trebuia sa faca si el.

-Stiti, la prima vedere pare chiar foarte usor, insa dupa antrenamentele de zilele trecute, si asta o sa-mi ia cateva zile bune! spuse Naruto putin speriat.
    -Mda,cred si eu! spuse Sakura stiind si ea la ce sa se astepte.
    -Poti incepe, dar pentru inceput,nu te lasa atras de nimic din jurul tau pana nu vei putea sa-ti eliberezi chakra fara probleme, iar in al doilea rand, concentreazati chakra multa in maini.Tu nu ai nevoie de sigilii. Nu e o tehnica propriuzisa.O poti folosi in mai multe feluri,nu doar asa.
    -Super,spuse Naruto incepand sa se concentreze asupra chakrei de vant.

Naruto se arata incantat de asazisa facilitate a antrenamentului. Incepuse sa isi concentreze chakra in maini asa cum facea si Sora, si usor usor ii aparura si lui invelisurile de chakra, insa mai subtirele decat ale Dragonului. Naruto incepuse sa zbiere de fericire, apoi lovi cu pumnii piatra aceea mare. Aceasta se crepa perfect in patru bucati, alcatuind fiecare un unghi de nouazeci de grade. Naruto realiza ca e chiar usor acel mod de a-si elibera chakra de vant. Sakura se arata si ea incantata de reusita lui Naruto si chiar batu din palme, in timp ce Sai si dragonul priveau doar. La un moment dat, Dragonul se hotari sa o ajute si pe Sakura sa se antreneze.

-Tu vino cu mine! spuse el serios. Pe tine te voi invata tehnica Pasarea Feonix.
    -Dar aceea nu necesita chakra de foc?spuse Sakura derutata putin.
    -Nu tocmai.E o tehnica care putea fi folosita de aproape “oricine”.Va trebui sa ai mare grija.E o tehnica destul de puternica, capabila sa ditruga totul in calea ei.Este o tehnica tot de tip, suflare de foc,dar in momentul eliberarii, necesita putin mai multa chakra si i-a forma pasarii Pheonix,care “zboara”cu viteza uriasa.
    -Cel putin stiu unde trebuie sa-mi concentrez chakra, caci stiu cum sa folosesc Suflul de Gheata.
    -O sa te ajute mult. Deoarece toate tehnicile de acest gen, se creeaza la fel.

Ei acum ca am incheiat primul sezon din Narutp Povestea Continua, m-am gandit sa pun si al doilea Sezon la care i-am schimbat total numele. Asta va fi diferit de primul, mai ales din punct de vedere al aspectului si descrierii. Enjoy!

*****Piersicuta*****
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 12/01/2012

Re: Heroes come back!

Mesaj Scris de *****Piersicuta***** la data de Joi 23 Feb 2012 - 1:28

Pasarea Phoenix? Super! Mi se pare tare primul capitol! Ma bucur ca totul este linistit in Konoha, dar ma intreb pentru cat timp va fi asa. Nu-mi prea place Ino si Lisa care habar nu are ca Hinata il iubeste foarte, foarte mult pe Naruto. Eh, ce sa-i faci! Asta-i viata! Astept urmatoarele capitole care sper sa vina repede ca vantul, ca gandul, ocolind Pamantul!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 3 Mar 2012 - 0:06

Capitolul 2: In cautarea lui Sasuke

Din nefericire, Sakura nu isi putu desfasura tehnica datorita faptului ca se afla intr-un loc public, unde era interzisa „ arderea ierbii”; trebuia sa se mute pe un alt teren, insa renunta si se dusera cu totii la o plimbare de seara. Era imposibil ca unde e Naruto, sa nu fie si Lisa care se indragosti nebuneste de el si considera orice fata care era in preajma lui Naruto, o rivala. Cele mai mari tinte ale ei erau mereu Sakura si Hinata, dar in special Hinata despre care aflase ca e indragostita si ea de Naruto. Avand in vedere toate astea, Lisa trebuia sa profite de orice ocazie o avea ca sa fie langa Naruto. Spre nefericirea tanarului Uzumaki care nu era niciodata incantat de aparitia ei, trebuia sa ii suporte prezenta. Uneori regreta ca s-a dat pe langa ea in ultima sa misiune.
    Sakura, Sai, Naruto si Lisa se plimbara o seara intreaga prin Konoha intalnindu-se uneori cu alti cunoscuti. Dupa vreo patru ore de plimbat, se despartira cu toti si se dusera fiecare la casele lor fara sa stie ce surprize mari le vor rezerva urmatoarele zile.

A doua zi veni repede. Lumea din Konoha se puse repede in miscare cu primele ore ale diminetii. Deja ninja si medicii ninja faceau tot felul de misiuni coordonate de Tsunade. Printre acele misiuni, era si o grupa de ANBU care in urma cu o zi aflase veste foarte interesanta. De indata unul dintre ei sosi in biroul lui Tsunade pregatind raportul pentru dansa. Tsunade si Shizune se aflau in birou semnand tot felul de acte si raporturi cu privire la unele misiuni, cand acel ANBU batu in usa. Acesta parea foarte agitat in momentul inmanarii raportului, iat Tsunade realiza ca e vorba despre ceva foarte important. Desfacu plicul, si incepu sa citeasca foarte atenta raportul scris. Ochii ei se mareau cu fiecare litera si rand citit din raport. Tsunade ramasese foarte uimita cu privire la continut. Acea grupa de ANBU descoperisera ca Sasuke il ucise pe Orochimaru si isi forma o echipa in cautarea fratelui sai mai mare, Itachi.

-Cum e posibil? spuse ea surprinsa mult.

Tsunade realiza pe loc ca ce a descoperit nu e de joaca si ar putea deveni o misiune periculoasa pentru cei trimisi, insa in mintea sa isi forma lista cu cei care vor pleca in aceasta misiune. Shizune inca se intreba despre ce e vorba, din moment ce si Tsunade deveni cam agitata si nervoasa. Tsunade decise sa-i trimita pe Kakashi, Yamato, Lisa, Hinata, Sai, Naruto, Kiba, Shino si Sakura, dupa Itachi de data asta. Stia chiar si ea, ca daca il prind pe Itachi, il va atrage pe Sasuke in Konoha . Tsunade ii chema pe toti in biroul ei trimitand niste vulturi cu mesajele incorporate. Ei erau singurii shinobi ramasi in sat, deoarece ceilalti plecara in misiuni. Cand primira mesajul trimis de Tsunade, fiecare se afla ba la casa sa, ba fie prin sat pierzandu-si timpul, iar alti inca dormeau, exemplul lui Naruto. Cu chiu cu vai, se indreptara alertati pana la Tsunade ajungand ca unii dintre ei sa se intalneasca pe drum. Aproape fiecare ajunse in timpi diferiti, iar Tsunade ii astepta si pe intarziati ca sa dea mesajul.

-Shishou! De ce ne-am adunat atatea persoane asa de dimineata? intreba Sakura curioasa si usor confuza.
    - Daca aveti rabdare, o sa va explic! Tocmai am privit un raport cu privire la Sasuke, spuse Tsunade serioasa socandu-i pe toti, dar in special pe Naruto.
    -Ce fel de raport, Hokage-sama? intreba Yamato in cele din urma.
    -Ei bine! Am aflat ca Sasuke l-a ucis pe Orochimaru, iar acum se pare ca il cauta pe Itachi. Daca vrei sa il aduci inapoi in sat pe Sasuke, eu zic ca ar trebui sa te ocupi mai intai de Itachi, deoarece el e principala tinta de data asta, spuse dansa privindu-l foarte serioasa pe Naruto, care nu mai stia cum sa reactioneze.
    -Ei bine... Nu vreau sa-mi refuz nici o sansa de a-l prinde pe Sasuke! Orewa, ore... sunt Naruto Uzumaki si nu voi renunta niciodata! spuse Naruto incurajundu-i pe toti cu aceste cuvinte.

Cu totii fura atinsi de cuvintele exemplare ale lui Naruto si tuturor privirile le zambeau schitand pe fetele lor tinere incredere si curaj. Dupa inca cateva schimburi de informatii, cu toti plecara grabiti spre casele lor ca sa se pregateasca. Isi luara armele cu ei, intelingenta si se inarmara cu curaj. Naruto si Sakura se gandeau la Sasuke intr-un fiind foarte increzatori si fericiti ca soarta le mai ofera o sansa. Inimile celor doi bateau cu putere si curaj caci mai au o oportunitate ce rar o pot intalni in viata de acum incolo. O noua, portita, o noua speranta, si totusi noi iluzii care ii va dezamagi inca odata, iar pe alti ii vor face mai puternici.

Nu am mai pomenit nimic de ceav vreme de Sasuke, nu e asa? In aceasi zi, Sasuke intampina destule dificultati. O intalnire cu doi dintre Akatsuki cu care duse o lupta destul de grea care aproape il ucise. Dusmanul sau era Deidara si noul sau partener, Tobi. Aceeasi tipi care era sa le faca felul Sakurei si lui Anko in misiunea trecuta.Deidara, un mare fanatic al artei, lupta cu Sasuke pentru motivul intemeiat de a-i arata lui Itachi ca si el este puternic, iar arta
    sa e la fel de surprinzatoase ca Sharinganul. In timp ce echipa Konoha se indrepta deja spre locatia data de Tsunade, Deidara isi inchei disputele cu Sasuke aruncandu-se in aer, crezand ca il va ucide si pe tanar, insa se pacalise doar singur. Sasuke scapa ca prin minune, iar el muri fara rost, in cele din urma. Dupa o lupta destul de fatala pentru viata sa, Sasuke avuse nevoie urgenta de ingrijiri medicale si odihna cat mai multa. Datorita ranilor sale multiple, Sasuke fu transportat in localitatea din apropiere, unde el si echipa sa caza la un fel de motel. Karin ii vindeca imediat ranile, gandindu-se in acelasi timp ce ocazia are sa il atinga pe Sasuke. Se simtea agitata si abia daca se mai putea prefacea ca il uraste. Era innebunita dupa el si il iubea pana la obsesie.

Printre acele momente, undeva prin alte locuri, echipa Konoha se apropia in viteza. Fiecare sarea din copac in copac, pana ajunsera la niste cladiri. Kakashi dadu imediat ordin sa se opreasca pe un acoperis ca sa le explice tuturor planul misiunii mai bine.

-Fiti atenti! Pornind din acest loc, vom cauta pe o raza de cinci km! Si daca nu se va gasi nimic, cautam alta zona si repetam planul!
    -E imposibil! Statiile noastre nu acopera ata! Si oricum, trebuie sa fim cate doi!obiecta Sakura.

Kakashi lua decizia de a invoca cate un caine pentru fiecare. Apoi, dupa ce se facu repartitia, fiecare o lua in directii diferite. Luandu-si treaba in serios, Naruto alese sa se cloneze ca sa poata acoperi o zona cat mai mare. Aceasta decizie fu una foarte inteleapta caci asa va fi mult mai usor sa dea peste Sasuke sau Itachi. In alte planuri de idei, Sakura se afla in acea localitate cautand foarte bine peste tot. Ii cam venea intr-una sa isi activeze Armaganul, insa nu il putea folosi intr-un loc atat de populat, altfel s-ar fi dat de gol. Din nefericire pentru ea, trebuie sa se bazeze pe mirosul eficace al lui Pakkun. In cele din urma, iesira si ei din sat si dadura de o alta padure.Din plictiseala , Pakkun incepu sa intre in discutie cu Sakura care nu prea avea chef sa vorbeasca.

-Hey, Sakura! De cand ai revenit la moda? intreba catelul indiferent.
    -Cum asa? intreba Sakura foarte confuza.
    -Pai, acum iti sta bine ,dar inainte ,aratai dezastruos. Sincer,cand aveai doisprezece ani, te imbracai mult mai la moda ca atunci cand te-am vazut in prima ta misiune de la intoarcerea lui Naruto. Acum, arati chiar bine !Mmm, ce miros ai!spuse catelul adulmecand prin aer aproape zambind.
    -Miros?A ce miros? intreba Sakura din nou confuza.
    -Hah, oamenii nu pot simti acest miros, ci doar animalele. E vorba despre hormoni!
    -Hormoni? tresari Sakura.
    -Da, e vorba despre chimie, asa atragi o alta persoana sa se indragosteasca de tine.
    -Mmm!Hey, cutu! Vrei sa te intorci la Kakashi cumva?se rasti Sakura nervoasa la bietul catel care amuti pe loc.

Sakura deveni foarte incruntata si continua sa inainteze. Catelul tacu si incepu sa adulmece din nou mai departe.
    Intre timp, Naruto, Hinata si Yamato erau urmariti de dupa copaci de o persoana destul de dubioasa. Ar putea fi oricine, poate chiar Sasuke..Ei inaintau, insa stiau ca cineva ii urmareste. Satuli sa fie urmariti, la indemnul lui Yamato acea persoana iesi de dupa copaci. Acea persoana era nimeni altul decat Kabuto care nu vroia decat sa ii inmaneze ceva lui Naruto. Dupa o disputa bazata pe neincredere, Naruto accepta darul lui Kabuto care consta intr-o carte Bingo cu toate datele despre membri Akatsuki. Hinata, intre timp il urmearea pe Kabuto cu Byakuganul ei, analizand aspectul ciudat al acestuia. De obicei, Kabuto era un tanar aranjat precum un domnisor si parea uneori preocupat de aspectul sau. Insa acum arata foarte diferit. Purta o pelerina neagra care ii acoperea trupul in intregime. Jumatate din fata si abdomenul stang, cat si bratul erau acoperiti de solzi albi si ciudati, specifici doar sarpelui. Dupa aceasta mica altercatie, pleca si Kabuto, lasandu-i pe cei trei sa se intrebe care e adevaratul scop al lui Kabuto. Purtarea acestuia fu complet stranie si cam bizara.

Intre timp, in motelul in care se afla echipa Hebi, Karin simti la un moment dat o gramada de chakra inamica cu super simturile ei pentru miros. Ea alerta imediat echipa ca trebuiau sa plece urgent. Il trezi pe Sasuke, iar apoi, intreaga echipa pleca in graba.

Preview: Oare ce se va intampla in continuare? Cine va fi gasit, Sasuke sau Itachi? Si oare ce se va intampla cu cel gasit? Va fi adus in Konoha sau se vor intampla lucruri mai surprinzatoare decat asta?

27ells
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 03/03/2012

Mesaj Scris de 27ells la data de Lun 5 Mar 2012 - 15:21

e super astept nextul cu nerabdare ca de nu ...........
    imi place la nebunie e ficul meu preferat si am citit multe ficuri e surprinzator si imi place ca sakura e foarte puternica si astept sa aflu cand va invoca celalalt animal pe care il invoca clanul sti tu acela de care spuneai ca ei puteau invoca dragonul si cred ca sarpe era ma rog astept nextul

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 5 Mar 2012 - 15:24

o da, stai calma. Cred ca te referi la una dintre puterile oculare ale Armaganului. Da am scris cu milenii in urma despre tehnicile oculare Cobra Neagra si Dragonul de Safir. Cred ca la una dintre astea te referi. O sa apara, dar nu acum. Ai putina rabdare, te asigur ca atunci cand vor aparea va fi o adevarata nebunie fiindca te va surpinde mult cand se va intampla, si ce se va intampla. Oricum, mersi de com si ma bucur ca iti place ficul meu.

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 5 Mar 2012 - 15:45

Episodul 3: Big Bang

Sakura se despartise de cainele ninja. Se duse in directia padurii, fara sa stie ca va da peste o persoana care va juca un rol important in viata si deciziile ei. Era atat de incordata si parca ceva i se oprise in gat. Simtea ca se sufoca. Niciodata in viata ei nu mai simti un presemtiment atat de puternic. Tot trupul ei se macina sub o tristete cumplita mai degraba, ca si cum cineva ii transmitea ei toata energia sa negativa, iar ea nu era decat un simplu recipient. Se sprijini de un copac asteptand sa se mai linisteasca, iar apoi, dupa ce isi trase mult aer in piept, o lua la fuga ca sa-l gaseasca pe Sasuke .

La fel ca Sakura, o alta persoana se se indrepta spre locul de lupta cu Sasuke. Acel "el" se asundea dupa gulerul hainei sale. I se vedeau doar ochii rosii, de la Sharingan. Dar nici el nu stia a va da peste o persoana care ii va shimba cursul vietii. Destinele lui si cel al celeilate persoane sunt gata sa se intersecteze. Pasi indreptati intr-o directie, pasi facuti sa se intalneasca, destine care se vor intalni in imprejurari ciudate, dar periculoase…

Sakura parea nervoasa,in timp ce acel acel "el" nu exprima nimic. Ambii se opresc, avand aceesi senzatie ciudata. Tanarul misterios simte prezenta chakrei cuiva, insa sta pe loc, asteptand ca aceasta sa se apropie. Si Sakura simte chakra cuiva,asa se indreapta intra-colo. El parea ca cunoaste chakra Sakurei, dar simtea ceva diferit la ea. Era mai puternica. Sakura il zari pe acel tip misterios si il recunoscu de indata din copaci; sari direct in fata lui. Sakura era uimita ca-l gasise. Se priveau ochi in ochi, fara sa realizeze niciunul ca vor deveni aliati. Iar de aici incolo, pacatul aliantei ce se va naste va curma multe vieti, si nu in sensul mortii si in toate sensurile posibile caci suferinta va dobori si va lovi mai tare ca niciodata.

Sakura privea uimita la persoana di fata ei. Nici nu indraznea sa clipeasca stiind cat e de periculos acel om.

-Tu!! Te-am gasit,spuse Sakura incrutata.
    -Ce fetita, spuse Itachi pe ton “politicos”.
    -Lasa prostiile! O sa te intorci in Konoha, daca asta e singura cale sa-l readucem inapoi pe Sasuke.
    Itachi o privea tacut pe Sakura.
    -Mereu o personalitate…imprevizibila.Ai o altfel de chakra, vorbea el calm.
    -Nu mai vorbi de mine,c and tu esti un gunoi de cea mai joasa speta.

Itachi se opri blocat. Isi dezactiva Sharinganul. Avea aceiasi ochi negri ca ai lui Sasuke.
    -Gu…noi?
    -Da, gunoi! Trebuie sa recunosc,ca intre tine si Sasuke-kun e o asemanare izbitoare. Insa diferenta dinte voi,e ca de cer de la pamant.Da-mi voie sa-ti zic ceva. Eu il cunosc pe Sasuke-kun, chiar daca nu l-am inteles niciodata ,i-am fost alaturi si l-am vazut suferind din lipsa dragostei pe care tu i-ai rapit-o ucigandu-i familia. Nu pot intelege cum poate un copil,sa faca asa ceva! spuse Sakura scarbita vizibil.
    -Nu sunt un copil.
    -Dar atunci erai. Nu ti-a parut rau chiar deloc,nu ai avut nicio urma de regret? Vazand acei oameni murind in agonie? E timpul ca cineva sa-ti spuna stop, spuse ea mimand discutia cu mainile nervoasa.
    -Tu nu sti ce s-a intamplat, asa ca nu ai de ce ma acuza, spuse Itachi intorcandu-se cu spatele dand sa plece.
    -Stai! Inca nu am terminat cu tine. De ce ti-ai omorat propria familie si clanul?
    -Din distractie, ca sa-mi masor puterile, spuse el razand.
    -Nu e un argument prea convingator sa-ti omori doar clanul. Itachi inghiti o clipa. Daca, e asa cum spui, de ce pe Sasuke-kun l-ai lasat in viata? De ce i-ai distrus viata? De ce l-ai indepartat si de prieteni, dupa ce i-ai luat familia? sari ea rastita.
    -….
    -Raspunde-mi!!! Ce ti-a facut Sasuke-kun ca sa fi atat de crud cu el?Atat de meschin? Sti ceva, ma scarbesti.Esti o jena pentru Konoha, ca sa fi shinobi,s puse Sakura dura si fara nepasare.

Fara sa stie Sakura,Itachi scoase niste kunaiuri pe care le-a aruncat in Sakura. Sakura se feri putin cam greu de ele,avand in vedere cine e Itachi.

-Nu meriti nici sa-si aduca lumea aminte de tine, spuse Sakura pe un ton mai relaxat. Tu esti de vina pentru ura si resentimentele lui Sasuke-kun. Spre deosebire, pana la aparitia ta care a condus la alaturarea sa lui Orochimaru, el era o persoana buna si onesta, nu un monstru ca tine care se bucura vazand oameni murind .Pun pariu, ca Sasuke-kun e in stare sa uite ura si resentimentele si sa duca o viata normala, in timp ce tu esti un caz pierdut.
    -Crezi ca sti principiile morale, nuu? spuse Itachi calm, dar in interiorul lui era o adevarata furtuna.

-Banuiesc ca parintii tai erau persoane cumsecade, nu? Atunci tu cum de esti asa? Ti s-a urcat prea multa putere la cap? Din cat am inteles despre tine, erai cel mai bun dintre toate generatile vremii tale. Tu l-ai fortat sa se incredinteze celui care il transforma in cobaiul sau,t u sa-l aduci inapoi!Sasuke-kun imi era un prieten, ca si lui Naruto, dar tu l-ai indepartat de noi ,i-ai rapit inca o sansa sa renunte la viata la care era condamnat. De ce l-ai lasat singur? Daca tie nu-ti pasa de parintii tai, macar pentru el sa-i fi lasat in viata. Urasc persoanele ca tine!Doar putere. Ai Sharinganul,dar esti orb,s i il indemni si pe Sasuke-kun pe acelasi dru…
    -Vrei sa afli ce s-a intamplat cu adevarat? spuse el intorcandu-se nearatand niciun sentiment. Crezi ca sti ce s-a intamplat, dar nu sti nimic. Sa incepem cu introducerea. Iti voi spune despre istoria Uchiha.

tica-tac, tic-tac, ce va urma oare? Care e adevarul din spatele lui Itachi. Si oare ce va hotari Sakura cand va afla totul?

Ultima editare efectuata de catre Mei Li in Lun 12 Mar 2012 - 15:43, editata de 1 ori

27ells
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de 27ells la data de Sam 10 Mar 2012 - 13:46

haide nu ma fa sa te implor ! de ce nu aduci nextul vrei sa plang Crying ? am citit de 3 ori toata povestea de pana acum imi place atat de tare totul e atat de original ....
    scz ca te plicty cu ale mele dar chiar astept nextul cu nerabdare !! :yes: vreau nextul repede

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 10 Mar 2012 - 20:10

Episodul 4:Istoria unui Uchiha

Dupa toate jiginirile si acuzatiile aduse de Sakura, Itachi se decise sa spuna adevarul unei persoane despre care nici el nu stia nimic. Cine stie ce motive il vor impinge sa faca asta. Poate ca neavand cui sa spuna atata timp, avea nevoie sa se elibereze in sfarsit. Sau poate ca faptul ca e fost numit ceva mai prejos decat un gunoi, l-a indemnat sa isi apere adevarat reputie, cea de pesoana sensibila si pacifista. Sakura astepta cu sufletul la gura sa afle acel "adevar" ascuns, apoi Itachi se decise in sfarsit sa dea totul afara.

-Am avut un complice. Pe Madara Uchiha. Nu-l cunosti, dar il vei cunoaste…, spuse acest cu o aura de miser cand pronunta numele Madara.
    Sakura era socata. Mai auzise de acest nume si inainte. Isi reaminti ca in una dintre discutiile ei cu dragonul despre trecut, acesta pomeni si el odata despre numele de Madara Uchiha.

Flashback
    *:-Acest lider se numea Madara Uchiha,spuse dragonul serios. Un adevarat protagonism al shinobilor….*
    Endback.

-Eu vreau sa ma asigur ca Sasuke si el nu se vor intalni niciodata. Mi-am sacrficat viata, pentru Konoha, pentru fratiorul meu mai mic. Cei care au stiut despre mine sunt cei doi consilieri batrani, al Treilea Hokage,si Danzou…Dupa moartea mea, acest adevar va cadea in intuneric…De asta, dupa ce vei afla totul,vei pastra acest secret. E adevarat ca mi-m ucis clanul si am fugit,dar mi s-a ordonat, de catre Konoha, continua Itacho socand-o intr-una pe Sakura.

Sakura facu ochii mari, si transpira puternic deja. Nu prea putea sa creada ca un adevar atat de dureros si intunecat se ascundea in spatele masacrului din urma cu opt ani care avuse loc in Konoha. Nu se astepta ca tocmai cel de-al treilea hokage sa fi fost implicat, dar mai ales sa comande asa ceva. Asta ii crescu si mai mult confuzia si curiozitatea Sakurei. Nici macar de la ce doi consilieri nu se astepta, cat de inoportuni erau cei doi mereu. Iar cat despre Danzou, Sakura isi forma deja o imagine clara despre el stiind si multe lucruri despre el. Cu toate astea, sa auda asta, o soca mai mult decat s-ar fi asteptat ea. Ochii ei atinteau intr-una asupra lui Itachi, inca inselatori, dar si foarte curiosi.

-Konoha…Nu, nu,nu !! Tu minti! tipa ea scuturandu-si capul. O misiune…de anihilare…permisa de la conducere…Vreau sa stiu,totul…totul! raspunse Sakura foarte confuza; nu isi dorea decat sa aiba o imagine clara despre Itachi, daca era rau sau bun.
    -Asta mi-a decis soarta. E o poveste lunga, dar reala…Totul a inceput acum mai bine de optzeci de ani…Era o perioada de razboi, cand natiunile luptau pentru teritoriu… si putere …Ninja erau angajati ca sa lupte pentru natiuni. Dntre toate,trei erau cele mai puternice…Doua apartin tarii focului, celalalt Tarii apelor…
    Madara s-a nascut in clan, posedand o chakra speciala. A ucis prietenii cei mai apropiati si pe fratiorul sau. Ca rezultat, a intrat in posesia unui Makenkyo Sharingan. Tu ar trebui sa intelegi acesti termeni… in urma acestui fapt, a ajuns liderul clanului. Folosind acea putere,a luptat impotriva Senju, dar a pierdut impotriva lui Harishama, liderul lor si viitorul intai Hokage. Arta lemnului…Uchiha Si Shadows au fost singurele clanuri care a putut concura cu ei. Madara i-a luat ochii fratelui sau pentru a-i proteja pe Uchiha deoarece dusmanii deveneau din ce in ce mai numerosi. Intr-o buna zi, clanul Senju a cerut artmistiu. Uchiha a acceptat, doar Madara s-a opus, dar a acceptat si el. La scurt timp, alianta a semnat un tratat cu Tara Focului formand sistemul unui sat ninja dupa o natiune.
    -Luat dupa modelul Tarii Apelor? intreba Sakura facandu-l pe Itachi sa se intrebe de ude stia ea asta.
    -Exact. Dupa Tara Focului si a Apei, toate tarile au adoptat sistemul, iar pentru moment a fost pace pana la un incident anume.
    -Incident? intreaba ea socata.

Sakura isi dadu seama ca urmau lucruri din ce in ce mai grave de aflat. Pana acum o soca tot ce auzise despre Uchiha si Senju, dar ce va urma o va da pe spate si o va face sa reflecteze la ce va face si ce va gandi. Acum, trebuia sa afle despre ce incidet putea fi vorba din povestea inventata sau nu al lui Itachi.

-O lupta pentru primul hokage. Harishama a ajuns hokage, iar Madara a decis sa prea conducerea crezand ca puterea Uchiha va slabi. Dar Uchiha nu l-au sustinut. A parasit satul si a declarat razboi.A luptat apoi cu Harishama dar a pierdut ramanand afectat. In locul numit Valea Sfarsitului.

Valea sfarsitului.... Un loc deja arhicunoscut pentru luptele decisive dintre ninja care vor sa isi incheie socotelile. Sakura cunostea si acest loc. Primul lucru pe care ea il facu, fu sa se gandeasca ca, din nefericire, Sasuke si Naruto luptasera acolo in urma cu trei ani de zile. Acel loc parea ca decide soarta multor ninja si oameni. Un loc ramas dupa o lupta imensa in care se formase un lac enorm.... Acolo se decise si soarta lui Naruto si Sasuke. Acolo se decise ca Sasuke sa plece si sa nu se mai intoarca niciodata, oricat regret ascunse si el in inima pe atunci. Inima Sakurei se facuse mica cat un purice si aproape ca ii dadeau lacrimile la auzirea numelui acelui loc pe care ea il blestema de multe fiindca ca acolo isi pierdu iubirea vietii ei: Sasuke.... Detesta enorm locurile care ii aminteau de ceva urat sau in care a patit ceva grav. Itachi observa usoara ei stare de agitatie, insa isi continua condesiunea mai departe, usurandu-si parca sufletul in acelasi timp...

-….S-a crezut ca a murit, iar istoria a uitat de el. Apoi, fratele lui Harishama a devenit al doilea hokage si pentru a nu exista tradator ca Madara, i-a oferit lui Uchiha o pozitie speciala. Asa s-a creat Forta de Politie a Konohai. Insa Uchiha au fost asupriti cum a prezis Madara. Apoi un alt incident a decis destinul clanului, spuse Itachi agitand-o si mai tare pe Sakura care oricum, era destul de nestabila. Acum saisprezece ani ,Vulpea cu noua cozi a atacat satul. Insa Uchiha au fost banuiti deoarece ei aveau puterea oculara de a controla monstrul. Ca urmare,au fost pusi sub stricta supraveghere de catre ANBU si au fost partizati la marginea satului. Singurul care s-a opus a fost al treilea hokage, dar Danzou din ANBU negru si consilierii nu au ascultat. Asa a inceput discriminarea. Ura a dominat, iar Uchiha au planuit o lovitura de stat impotriva satului. Asa ca Satul a implantat un spion in clanul Uchiha . Pe mine! spuse din nou Itachi mai incruntat ca inainte.

Sakura era socata din ce in ce mai tare. Realiza din ce in ce mai mult ca statea in fata unui om care a fost judecat gresit. Se simtea vinovata si datoare cu viata dinaninte sa afle ce i se intampla lui Itachi. Incet incet, ea descoperea viata dubla al unui om care isi pierduse copilaria si fu obligat sa faca lucruri oribile care erau o treaba de adult nu de copil de treisprezece care in loc sa se ocupe cu probleme satului si ale clanului, ar fi trebuit sa iasa cu prietenii sai si sa aiba grija de fratiorul sau. Fara ca nimeni sa isi de-a seama, Itachi poate a salvat milioane de vieti in acea noapte ucigandu-si in schimb propriul clan, suportand durere si nepasare. Sakura lasa privirea in pamant, deoarece se simtea vinovata. Simtea ca a gresit in fata lui Itachi.

-Sasuke a fost tinut in intuneric deoarece a fost prea tanar. Tatal meu, Fugaku, a fost mintea complotului. Iar eu, am primit ordine de la tatal meu ca sa spionez ANBU negri. Dar oricum, am ajuns agent dublu, deoarece lucram si pentru sat.
    -Cum ai rezistat?spuse Sakura cu o stare de spirit schimbata.
    -A fost greu, spuse Itachi lasand capul in pamant. A fost o povara grea. Necunoscand atrocitatile razboiului, la patru ani,am fost martorul la al treilea razboi. Am vazut moarte,a cest fapt,m-a transformat intr-un pacifist care ura razboiul. Mi-am iubit mult satul, asa ca superiorii au profitat de asta. Am primit o misiune secreta. Am facut alegerea imposibila, sa-mi distrug clanul.

Sakura isi puse mana la gura, la ce aflase. Respira apasat si zgomotos. O compasiune enorma fata de Itachi ii imbratisa corpul incet. Acum realiza si mai tare cat ii era de datoare cu viata ei, si nu doar intreaga natiune a focului, caci Itachi impiedicase de fapt o adevarata criza. Sakurei ii venea sa il imbratiseze pe Itachi, sa se apropie de el si sa il implore sa o ierte. Putina indoiala tot mai exista in sufletul ei, insa stia ce e gresit. Sakura incerca sa reproduca prin metoda empatiei tot ce putu simti Itachi la acel moment, cand a fost nevoit sa isi ucida clanul, dar mai ales parintii. Ce o fi simtit el cand si-a vazut fratiorul plangand si implorind mila. Tot ce reusea Sakura sa se gandeasca ca ar fi putut simti Itachi era supunerea si durerea, insa pana nu va simti pe pielea ei, stia ca nu va intelege. Cu toate astea, o duere dulce si vinovata se asternu in inima ei, indemnand-o pe Sakura sa creada ca nu merita sa traiasca dupa ce l-a condamnat atat timp pe Itachi. Dupa ea, nu avea iertare pentru o asemenea crima.

-Un razboi pornit ar fi implicat oameni inocenti care nu aveau nici o legatura. Celelalte natiuni nu ar fi pierdut oportunitatea de a ataca…s-ar fi cauzat al patrulea razboi. Spune-mi acum, ce ai fi ales in locul meu?

Sakura ramasese nemiscata la auzirea intrebarii,iar apoi lasa capul jos,incepand sa murmure ceva…
    -Eu…eu…cred ca as fi fugit…spuse ea cu o voce trista.
    -Si eu am gandit la fel, dar in acele conditii, era greu si imposibil.D ar am decis,sa trag cortina. Opozitia, discriminarea satului…Am luat toata vina asupra mea.
    -Am pus la indoiala sacrificiul tau…,spuse ea.

Itachi ramasese tacut. Simtea o alinare neobijnuita care era rezultatul sperantei ca va fi inteles si sustinut, chiar daca destinul sau va fi sa moara. Undeva in adancurile sale, duapa atata vreme de suferinta si durere, o mica fisura de fericire crapa bariera aceea facandu-l pe Itachi sa zambeasca usor. Acum el gandea ca va putea muri impacat de mana lui Sasuke, stiind ca va exista o persoana care ii va spune lui Sasuke adevarul asa cum trebuie, dupa ce el va pleca. Era convins ca Sakura era persoana potrivita, i se gandi ca dupa ce ii va spune totul fetei, ii va incredinta misiunea de a ii spune lui Sasuke adevarul. El nu va cere nimic niciodata, decat o lacrima din partea fratelui sau, sa stie ca dupa toata ura ce o simte pentru el, Sasuke il va iubi asa cum l-a iubit in copilarie. Dupa aceste ganduri linistitoare, Itachi continua tainicul sau secret.

-Madara a anticipat razboiul si era impotriva satului, clanului si impotriva Senju…Dar eram constient de asta, doar eu stiam de existenta sa, iar acum si tu. L-am cotactat, dar i-am pus anumite conditii. Eu am jurat ca-l voi ajuta sa se razbune, dar nu are voie sa puna mana pe sat cat eu traiesc. Al trilea hokage a incercat sa faca un compromis cu Uchiha,dar eforurile sale au esuat ,iar mi-am ucis clanul cu ajutorul lui Madara . Dupa ce mi-am omorat clanul, am decis sa fiu un ninja rebel cu reputatie distrusa....

In episodul urmator:
    Ce va decide Sakura oare in legatura cu Itachi? il va crede ea sau nu? Si oare Itach se va duce la lupta cu Sasuke?

Ultima editare efectuata de catre Mei Li in Lun 12 Mar 2012 - 15:43, editata de 1 ori

*****Piersicuta*****
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de *****Piersicuta***** la data de Dum 11 Mar 2012 - 21:15

Cat de trist! Saracul Itachi, saraca Sakura, prostul de Madara! Imi place foarte mult! Ce frumos a fost capitolul, absolut minunat! I s-a dezvaluit totul Sakurei, asa ca Madara nu prea mai are sanse! Imi place ca Itachi simte totusi ce va, m-am induiosat si eu odata cu el! Pune nextul repede ca ma supar rau de tot!!!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 12 Mar 2012 - 16:37

Episodul 5: Un nou inceput...

Sakura ascultase foarte atenta pana acum tot ce ii confesa Itachi. Acum, era randul ei sa actioneze si sa se hotarasca. Dupa tot ce auzise, ii era imposibil sa nu creada sau sa nu inteleaga, macar putin. Se simtea depasita de situatie, nestiind cum sa reactioneze sau ce sa faca ca sa nu produca un pas gresit. Chiar daca Itachi nu ar arata-o si ar inchitit totul ca si pana acum, Sakura credea ca nu-si putea permite o asemenea eroare.

-Asa ca te-ai alaturat delegatiei Akatsuki. Acum incep sa inteleg totul. Dar Sasuke-kun, de ce l-ai lasat in viata daca iti iubeai atat de mult satul? intreba Sakura cu un glas usor tremurat.
    -Deoarece …nu puteam sa-mi ucid fratiorul cel mic, spuse Itachi zambind trist.

Zambetul pe care Sakura il vedea acum era oglindirea traumei si durerii in care Itachi traise ani de zile din cauza erorilor facute de altii, dar carora el le-a cazut prada. Nu de putine ori, Itachi se gandea cum ar fi fost viata lui daca asemenea evenimente nu ar fi avut loc niciodata. Ar fi fost fericit? Poate ca s-ar fi si casatorit cu iubita sa din copilarie. Asteptase mereu o zi in care sa rasara soarele in calea sa, si se pare ca dupa atata timp, a rasarit si soarele pe care il crezuse de mult timp apus. Intr-un fel, vazand ca salvarea sa a sosit dupa atata timp, si-ar dori sa nu mai moara si spera ca cumva sa fie impiedicata moartea sa. Astepta un imbold care sa il opreasca, trebuia doar sa se intample.

-Il iubeai atat de tare,incat acum vrei sa te sacrifici? Ai vrut sa te urasca pentru ca nu te-ai putut ierta…,spuse Sakura cu voce induiosatoare. O persoana ca tine nu merita sa moara. Practic, o gramada de oameni iti datoreaza vietile lor, printre care si a mea.

Sakura facuse in acel moment un lucru foarte ciudat, care il soca pana si pe Itachi. Acesta se uita uimit la Sakura care se aplecase in fata sa. Nu stia cum sa reactioneze, sa o opreasca sau sa o lase in pace? Asta era o modalitate prin care rar Sakura isi arata respectul fata de cineva. Ea intotodeauna a urat sa se inchine sau sa se aplece in fata cuiva, considerand asta mereu un act de lasitate sau pierderea drepturilor si a libertatii. De multe ori spunea cu gura ei ca ar prefera moartea in cele mai groaznice chinuri posibile decat sa se inchine. Sakura nu se inchinase niciodata decat lui Tsunade fiind ca o respecta enorm, iar acum si Itachi ii castigase mai mult ca respectul Sakurei. Ii castigase admiratia si cel mai mare dar; acela de a fi numit erou. Da! Sakura il numise pe Itachi erou in timpul actului ei zambind smechereste, dar sincer.

-Te respect pentru decizile tale. Faptul ca i-ai permis lui Sasuke sa traiasca, te-ai invinovatit de unul singur, nimeni nu mai face asa ceva in zilele noastre.
    -…Mul…tumesc…, cred! spuse Itachi cam derutat.

Sakura ii zambi frumos din nou asteptand ca Itachi sa continue povestea. Isi dadu seama cu ce aflase pana acuma nu era totul, asa ca ii facu semn din ochi lui Itachi sa continuie. Acum, ambii simtind ca nu mai erau obligati sa se prefaca, si lasand si formalitatile deoparte, incepura sa vorbeasca ca doua cunostiinte vechi.

-Am apelat la al treilea Hokage, ca sa-l apere de Danzou-Sakura se stramba-si de lideri . Apoi l-am amenintat pe Danzou ca daca se atinge de Sasuke, voi destainui toate secretele satului. Am incercat sa fac razbunarea ca scop pentru el, ca sa devina puternic. Am hotarat ca Sasuke sa nu afle niciodata,asa ca am parasit satul, am hotarat sa lupt cu el si sa mor dupa raul facut… Cand voi lupta cu Sasuke,ii voi implanta Amaterasu,ca dupa ce il va vedea pe Madara,sa-i dea foc automat, spuse Itachi pronuntand ultimele cuvinte cu scarba in glas.
    -Amaterasu? Ce e aia?
    -O tehnica al Makenkyo Sharingan. Sunt flacari negre care nu se sting niciodata. In lupta,vreau sa-l fortesc pe Sasuke, ca sa scape de sigiliul blestemat. Le-am planuit pe toate de departe, ca Madara sa nu ajunga la Sasuke.
    -Deci, pana la urma, el ar trebui oprit cu adevarat…Sa sti ca acest tip, nu a participat doar la asasinarea clanului tau…
    -De unde sti?
    -De la cineva care exista de pe vremurile acelea, care a fost martor. Stapanul sau a fost un mercenar, carea fost ajutat chiar de Madara sa se lupte cu propriul frate pentru conducerea clanului Shadows. Tipul asta trebuie oprit imediat pana nu va fi prea tarziu. Dupa tot ce am aflat de la tine, mi-am dat seama ca e persoana foarte ambitioasa care nu se va opri aici. Dupa tot ce mi-ai spus, am impresia ca inca nu s-a sfarsit nimic, ci e abia inceputul! spuse Sakura foarte serioasa. Itachi, sa sti ca am luat o hotarare: nu te voi lasa sa mori degeaba! spuse Sakura facandu-l pe Itachi sa ridice suspicios din sprancene. Tu ai spus ca vrei sa ii implantezi Amaterasu lui Sasuke-kun pentru a-l tine departe pe Madara, nu? E clar ca faci asta, deoarce vrea sa ajunga la el. Gandeste-te putin. In cazul in care Sasuke ajunge pe mana lui Madara, acesta ii va spune tot ce mi-ai zis tu mie,cu lux de amanunte.Tu cum crezi ca se va simti Sasuke,dupa ce si-a omorat fratele,care de fapt era un inger pazitor pentru el? Va dori sa distruga Konoha. Multi oameni vor avea de suferit. Iar atunci,nu va mai avea cine sa-l apere,p entru ca va fi cautat ca sa fie omorat.

Itachi nu se prea gandise niciodata la aceasta varianta. El realiza la acel moment ca el si Sakura gandeau in moduri diferite si fiecare percepea lucrurile altfel. el credea ca dupa ce va muri, Sasuke va fi privit ca si un erous si nu va reactiona deloc asa cum prezise Sakura. In schimb, Sakura care isi petrecuse si ea o gramada de timp alaturi de Sasuke, a a vazut cu gandea el, cum actiona si reactionea. Stia ca Sasuke isi va dori din nou sa se razbune fiindca vazuse cu ochii ei cum ura si razbunarea devenisera pentru el o boala si o pasiune fara leac. Itachi, pe de alta parte, el nu fu niciodata langa Sasuke cansa vada cum acesta se schimbase dupa moartea clanului, astfel pierduse mult, crezand in mod gresit ca Sasuke va reactiona cum prevede el. O analiza ampla a situatiei nu era totusi de ajuns ca sa il convinga p Itachi sa isi schimbe planurile si nici dorinta de a se opri.

-Daca tu mori,cine il va impiedica pe Madara sa distruga satul? Se va folosi chiar de Sasuke! Il va folosi ca pe jucaria lui! ii raspunse Sakura imediat asteptand raspunsul imediat al lui Itachi.
    -Deja am totul pus la punct. Vreau ca Sasuke sa ma omoare ca sa fie declarat erou.Stiu ca el va alege aceasta cale.
    -Calea de a distruge satul! In locul lui eu asta as alege. Sasuke a trait mai mereu in intuneric,mereu urand… Persoane ca tine si ca mine nu pot trai in astfel de intuneric…Si nici nu-l pot intelege…De aceeaTe implor sa nu te sacrifici! spuse Sakura apropindu-se fara frica de Itachi pana cand il lua de mana.

Itachi se vazu atunci intr-o situatie si jenanta pentru el, dar si derutanta. Nu mai prea voia sa moara dupa cuvintele si actiunile Sakurei. Pana la urma, isi dadu seama ca Sasuke va avea nevoie de el fie ca il uraste, fie ca nu.

-Atunci, nu voi lupta cu Sasuke, dar am nevoie de ajutor, impotriva lui Madara.
    -Hm! Sa sti ca tocmai ti-ai facut un aliat. Si nu te uita asa la mine ca inafara de mine nimeni nu te va ajuta! spuse Sakura cu cinism in glas. Naruto nu te va asculta,Kakashi, doar te va trasforma intr-un suspect, dar eu te pot ajuta oricand ai nevoie!

Itachi zambi atunci increzator si isi reactivase Sharinganul. Sakura zambi si ea smechereste afisand o privire de persoana triufatoare si sfidatoare. Itachi se gandea doar la cum va rade Madara cand va afla, cum se va enerva si va exploda de furie. Se saturase de atata ignoranata, suferinta i supunere care pana acum , toate fura degeaba. Sakura in schimb, inca mai avea cateodata vise copilaresti despre ea si Sasuke. Visa cu ochii deschisi cum Sasuke in sfarsit o va vedea mai mult decat o persoana enervanta. Isi dorea din rasputeri ca el sa o considere frumoasa si puternica. Inca ea privea asta ca pe un simplu joc, fiindca ea e lipstita total de experienta lui Iachi. Nici ea nu stie ca greutati enorme va intampina in viitor, si ce traume va trai, traume care ii va schimba viata pe veci, insa nu doar ei. Asta e doar inceptul, un inceput aparent plin de sperante noi, dar ce va urma ii va lua pe nepregatite pe amandoi.

-Cum arata Madara? intreba ea cam aiurita intrerupand minunatul moment de glorie.
    -E imbracat intr-o pelerina Akatsuki, avand o masca pe fata,de forma spiralata,cu un orificiu pentru un singur ochi. De obicei face pe claunul, insa in realitate,p oate fi cel mai periculos om. Te poate extermina, atunci chiar si cand nu prezinti un pericol prea mare.Te avetizez, Sakura Haruno, de acum incepi o noua etapa a vietii tale, o etapa primejdioasa, in care e posibil sa inveti sa simti adevarata durere. De asta ,ai grija sa nu transformi totul in ceva personal. Daca faci asta,tu vei avea de suferit cel mai mult. La intoarcere, ne intalnim in fostul sediu Uchiha, spuse Itachi serios si disparu.

Advertismentul lui Itachi era cat se poate de adevarat. El era deja trecut prin tot ce ii spuse Sakurei, dar chiar si asa, pana cand o persoana nu va simti pe propria piele, va considera mereu asemenea situatii simple jocuri de-a soarecele si pisica care mereu se termina urat. La inceput toata luea se simte erou si se simte cuprins de febra extazarii dupa ce aflarea unor lucruri atat de serioase. Se simte mai importand stiind asemenea lucruri si isi ia avant prea tare. Apoi, incet, cu trecerea timpului, va incepe incet sa cugetese a tot, insa nu va lua aminte la mare lucrur nici atunci, iar apoi, din cauza neatentiei si a inexperientei, va decadea, va renunta sau va innebuni cuprins de inchsoarea rece a durerii. Dusmanul va profita mereu de aceste slabiciuni, si mai devreme sau mai tarziu, isi va lovi adversarul atat de rau, incat acesta nu se va mai puta ridica niciodata impotriva sa. Astea sunt doar simple previziuni care se pot adeveri sau nu, insa Itachi fra sa isi de-a seama prevestise deja viitorul negru al Sakurei care se va termina cat de curand prin disparitia ei.

-Inca nu stiu ce sa zic dupa toate astea.A m deplina incredere in el. Daca e adevarat, atunci Sasuke-kun va fi din nou acasa,traind langa prieteni, nu singur in intuneric. Mai bine ma intorc,cred ca am intarziat mult. Oricum,daca nu-l vom gasi pe Sasuke-kun, stiu ca am deja un prieten si un aliat puternic! gandi Sakura cu voce tare zambind dulce si increzatoare.

Itachi, se indrepta spre Konoha, prin padure. Sarea de pe creanga pe alta fiind foarte fericit. Zambea fara sa isi de-a seama si intr-o clipa, toata durerea simtita nu deveni pentru decat un vis urat care tinu doar o secunda. Se simtea atat de usurat, incat nici nu isi mai amintea cum suferise. Avea incredere in Sakura, desi avea o urma de regret ca o implicase chiar pe ea. O vedea nepregatita pentru tot ce va urma. El il cunostea pe Madara deja de sapte sau opt ani si stia cum isi distruge el dusmanii. Se temea inca de pe acum pentru viata Sakurei stiind in ce mod va reactiona Madara cand va afla. Uneori, chiar si lui ii era teama de negrul fost conducator Uchiha.

De mult timp era el urmarit in padure, de o persoana atat de meticuloasa si vicleana incat nici Itachi nu isi dadu seama. Acea persoana il urmari pe Itachi decand acesta parasise ascunzatoarea Akatsuki. Vroia sa se asigure ca Itachi nu isi va incalca cuvantul dat. Il urmari si cand acesta ii dadu intalnire lui Sasuke ca sa il anunte unde va avea loc lupta, il urmari si cand acesta vorbi chiar si cu Naruto, apoi cand isi dezvalui toate secretele Sakurei Haruno. Acea persoana capta o atentie si asupra ei. Stia de ceva vreme despre secreta putere a Sakurei si chiar planuia deja sa puna mana pe ea cu scopul de redeveni ce a fost. Acum insa, chiar avea un motiv real sa inceapa ca sa o urmareasca si sa o "viziteze" chiar. Totusi, isi dezlantui si o ura foarte puternica fata de cei doi caci ii incurcau planurile enorm, daca se aflau asemenea adevaruri ascunse. In clipa in care Itachi facu aceste actiuni, isi jura ca il va face sa regrete, dar nu numai pe el, dar si pe Sakura si Naruto.

In timp ce inainta, Itachi realiza ca o umbra il urmarea printre copaci. Banuia cine e, insa avea degand sa isi confirme toate banuielile. Se opri, isi roti ochii rosi de cateva ori in jur, iar apoi isi fixa un punct in spatele sau.

-Madara…Poti sa iesi, spuse Itachi pe un ton "politicos". Am de vorbit cu tine, spuse Itachi activandu-si Machnekyo Sharinganul chiar, insa nu ii raspunse nimeni decat abia dupa un timp.

-Vorbeste! ii raspunse o voce infioratoare si rece.
    -Renunt la Akatsuki si nu voi lupta impotriva lui Sasuke, spuse e Itachi serios, scotandu-si mantia Akatsuki si tinand-o in mana ca un semn de protest pe care in schimb, Madara il considera un semn de sfidare.
    -Tu glumesti, de ce vrei asta ? intreba Madara furios facandu-si aparitia de dupa un copac.
    -Am realizat, ca doar traind, te voi tine departe de Sasuke! Si pe langa asta, stiu ca ma vrei mort, asa ca nu-ti voi face pe plac!
    -Deci vorbesti serios. Daca, nu te lupti cu Sasuke, te omor eu!
    Itachi isi scoase inelul Akatsuki si-l arunca in fata lui Madara.
    -N-ai decat! raspuse Itachi furios si plinde curaj nebunesc.

Se porni o lupta scurta intre Madara si Itachi, din care Itachi va scapa teafar. Madara folosi cateva kunaiuri, care erau iluzii, dar Itachi stia asta si nu se clinti de pe loc,apoi, tot el folosi kunaiuri adevarate si lupta apoi corp la corp cu Itachi. Madara si Itachi erau foarte rapizi. Madara se repezi sa-l atace pe Itachi cu un kunai ascuns in maneca pelerinei, dar si Itachi se apara cu un kunai. Se uitau unul in ochii celuilaltplini de ura si violenta in priviri ,iar imaginea lor, se oglindea pe kunaiuri. Sarira ambii inapoi, dar Itachi nu dorea sa se mai lupte, folosi tehnica sa de foc, Suflu de foc,formand o minge mare de foc, care exploda. Itachi disparu intre timp, iar Madara nu-l mai urma considerand ca nu are rost.

-Tu blestematule!Stiu ca ea te ajuta,sio voi extermina cu tine cu tot! Blestematilor!! Eu sunt Madara Uchiha, sunt atotputernic, nu pot fi invins!spuse el plin de orgoliu si furie salbatica.

Acum, un nou capitol incepea in vietile tuturor. O noua era plina de noi dusmani, de noi aventuri, plina de bucuri dar si de moarte si suferinta mai multa. Aceasta e noua era, nde ura si intunericul
    acapareaza…totul...

Epsidoul urmatorul: Lupta dintre Sasuke si Itachi incepe. Atunci, de ce ii spuse Itachi Sakurei ca va renunta daca va lupta?

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 10/11/2011

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Lun 12 Mar 2012 - 17:38

De-a dreptul fantastic sezonul doi!
    Nici nu stii cat iti iubesc ideile, Siel! Ficurile tale sunt printre preferatele mele, sa stii!
    Cata actiune in capitolul asta! Nici nu pot sa-mi imaginez ca e doar un fic... Am impresia ca face parte chiar din anime! Descrierea este profunda si ma face sa tremur din toate incheieturile cand iti citesc noile capitole!
    Sunt tare curioasa de ce se va intampla in continuare, asa ca draga mea spor la scris si la idei, vei avea nevoie! (avand in vedere ca un asa fan ca mine iti asteapta next-urile)

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 12 Mar 2012 - 17:42

Mersi draguta. Sper ca urmatoarele capitole sa fie pe seama asteptarilor tale. Stai calma, dupa parerea mea, vor urma capitole chiar si mai interesante decat asta sau cel putin la fel. Mersi si te mai astept. Chiar sunt printre preferatele tale ficurile mele? Chiar am vazut ca nu lasi la toate ficurile comuri. Oricum, mersi iar next part o sa vina in curand, poate chiar in seara asta.

27ells
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de 27ells la data de Lun 12 Mar 2012 - 20:04

oh sunt intarziata ........
    imi place noul capitol si astept nextul SmileSmile
    adu-l repede te rog sunt atat de curioasa vreau sa stiu tot ce se mai intampla
    spor la scris si la idei
    te pup "*

*****Piersicuta*****
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de *****Piersicuta***** la data de Lun 12 Mar 2012 - 20:55

Ce frumos!! Chiar interesant, nu-mi vine sa cred! Madara, vezi ce cafteala iti d-au eu tie daca te atingi de Sakura si Itachi! Dar... daca Itachi a spus ca nu mai lupta, de ce este chiar invers? Daca el moare mor si eu! Incepe o noua era? Interesant... cat se poate de interesant! Pune nextul repede ca ma supar!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Mar 13 Mar 2012 - 17:53

Episodul 6: Genjutsu contra iluzie

Sasuke plecase de ceva timp sa se lupte cu fratele sau Itachi. Dupa intalnirea cu el, se decise sa plece singur, in timp ce cei din echipa sa il vor astepta in padure. Inca afectat de lupta cu Deidara, Sasuke era decis sa puna capat lui Itachi prin razbunare, ce va urma dupa nu mai conta pentru el. Era nervos si pasea apasat. Umbrit de frunzisul padurii, Sasuke zari in departare locul de intalnire cu Itachi. Era o cladire uriasa suspendata pe o colina circulara acoperita de copaci. Acea cladire era tot o propiretate Uchiha, ramasa ca simbol al gloriosului trect al clanului. Sasuke nu mai prea avea rabdare sa se lupte cu Itachi. Inima ii batea repete, iar adrenalina pulsa prin sange la viteze invernale, dandu-i tanarului o stare de furie si agitatie adanca. Intr-o clipa isi amintea bucati rupte din copilaria sa, lucruri pe care isi dorea mereu sa le uite si nu putea. Noaptea neagra....Acea noapte negra in care clanul si parintii sai au fost anihilati cu o curizime de nedescris de catre persoana la care se astepta cel mai putin: Itachi. Inainte sa isi de-a seama, scufundat in acele ganduri negre, Sasuke ajunsese la locul de intalnire cu fratele sau. Era o incapere uriasa zidida cu pereti de piatra calcaroasa, roasa de negura timpului. Un intuneric nu tocmai puternic isi vacea veacul in cladirea parasita de cativa ani. Itachi,statea pe un scaun ca pe un tron tocmai in mijocul salii. Era o sala mare si intunecata. Itachi astepta acele secunde ca sa-l revada pe Sasuke. Cu o nepasare si gheata in ochi de parca inima sa era impietrita privea in gol, cand in ochii sai rosii se vedea perfect silueta lui Sasuke.

-Micul meu fratios prostut…,spuse Itachi nepasator. Cat de multe vezi cu acel Sharingan?
    -Tot ce vad acum e doar moartea ta! spuse Sasuke foarte dur.
    Se vedea ura dintre cei doi,insa era oare ea reciproca? Si mai apare un semn de intrebare. Ce cauta acolo Itachi, cand el se luptase cu Madara ca sa scape? Se petrecea o situtie extrem de ciudate. O mintise Itachi pe Sakura ca renunta la lupta? Multe semne de intrebre se nasc. Cum era posibil sa fie in doua locuri deodata? Itachi, cea mai misterioasa persoana alesese sa lupte cu Sasuke. Uneori lucrurile iau o intorsatura groznica, nu-i asa?

Itachi dadu startul luptei. Plin de energie, scosese un kunai ca sa-l atace pe Sasuke, dar micul sau frate se apara cu sabia sa zambind satisfacut. Apoi ,isi retrasera ambii armele. Cei doi se uitau unul la altul, manati de manie si o energie malefica. Itachi nu exprima nimic ca intotdeauna, iar Sasuke era agitat sii nervos. Cei doi pornira la un al doilea atac. Sasuke isi scoase sabia sa il atace pe Itachi, insa, incaodata prin istetimea si viclenia sa, reusi sa il loveasca pe Sasuke facandu-l sa isi pirda sabia care se opri in tavan. Il lovise pe Sasuke cu piciorul in burta, apoi ii devie lui Sasuke directia sabiei, care zbura pana in tavan. Dupa asta, Itachi ii apuca lui Sasuke cu multa forta roba cea neagra inpingandu-l chiar pe jos aproape. Sasuke nu isi pierse totusi echilibrul, insa nervos si instabil emotional, Sasuke facu semnele tehnicii raiton:Chidori. Cu asta, Sasuke era sigur ca il prinse pe fratele sau in capcana.

Intre timp,sabia lui era pe tavan. Sunetul tehnicii sale erau inspaimantatoare. Suna precum niste pasari urlatoare care erau gata sa ucida un om doar prin teama necontrolata provocata de sunet. Sasuke largi tehnica pana la Itachi, dar nu il nimeri,Itachi isi dovedi viteza si iscusinta sarind pe tavan. Dar nici fratiorul sau nu se lasa mai prejos. Sasuke ajunsese primul pe tavan si era cu sabia in mana deja. Itachi ramasese putin surprins, insa Sasuke nu afisa decat un zambet viclean. Sasuke crescu intr-adevar. Devenise puternic si chiar mai rapid decat Itachi daca ajunse inaintea acestuia pe tavan si isi recupera si katana. El il strapunse cu sabia pe Itachi. Sangele tasni din acel moment foarte mult. Sasuke il tranti pe jos tinand sabia in trupul lui Itachi. Itachi nu-i arata decat cu mana o directie. Iar Sasuke il vazu pe Itachi pe acelasi tron, stand nemiscat.

-Din nou prostia cu iluzia ta? spuse Sasuke uitandu-se la fratele sau mai mare.

Apoi, se auzi o impungere de sabie. Sasuke era in spatele tronului si il strapunse prin spatarul de beton al tronului, pe Itachi, acesta tusi cu sange de doua ori, si totusi nu misca. Se pare ca Sharinganul inferior al lui Sasuke reusi sa citeacsa prin iluzia puternica al lui Sasuke. Situatie era de o asa natura incat un om normal nu ar fi putut realiza deloc care e realiatea si care e iluzia. Sasuke reusi o performanta, fata de ultima data cand Itachi il baga in spital din cauza inchieieturilor rupte si al unei iluzii atat de puternice incat isi pierdu cunostiinta. Acele clipe au fost dureroase pentru Sasuke, iar Itachi avuse un scop clar cand facu asta: sa creasca ura si dispretul lui Sasuke. Dupa strapungere, Itachi durerea o simtea, dar el era un tip puternic care trecuse prin dureri mai mari decat cele provocate de taisul unei lame. Sasuke era foarte incordat si temaator dupa scena aceea ca nu cumva sa cada in iluzie.Acum Sasuke era interesat sa afle de niste lucruri spuse de Itachi in noapte masacrului.

-Cand mi-ai spus de Makengyo Sharingan, ai mentionat de o a treia persoana care-l poseda. Cine este? spuse Sasuke furios.
    -O sa il omor dupa ce te ucid pe tine! spuse Sasuke miscand sabia in corpul lui Itachi. Deci acel Uchiha, e un complotist. Nici tu nu ai fi putut ucide intreaga Flota a Politiei de unul singur.
    -Deci ti-ai dat seama… Acea persoana era Uchiha Madara, spuse Itachi varsand cateva picaturi de sange.

Sasuke ramasese surprins, deoarece mai auzise de la cineva sau ceva despre Uchiha Madara. Isi aminti exact cand auzise de numele de Madara Uchiha . Prima data auzise de la insuci Demonul cu Noua Cozi, in momentul in care se reintalni cu Sakura si Naruto in urma cu patru luni.

flashback:
    *-Esti axact ca Madara Uchiha…
    -Uchiha? spuse Sasuke care sparse vulpea. Nu-l cunosc.
    -Asta s-ar putea sa fie…ultima noastra intalnire. Iti spun un singur lucru…Nu-l ucide …pe Naruto. Altfel…vei trai…in regrete.* endback.

-Madara…Uchiha? intreba Sasuke oarecum curios.
    -A fost unul din fondatorii satului si primul pasesor al Makengyo Sharingan, spuse Itachi nepasator.
    -Fondator?Ar trebui sa fie mort de mult! Iti bati joc de mine? se enerva Sasuke dintr-o data.
    -Depinde de tine daca ma crezi sau nu. Presupui ca Madara e mort, asa cum ai presupus ca am fost fratele tau mai mare si amabil. Dar asta a fost doar ca sa-mi masor abilitatile.
    -Am fost atat de tanar si atunci am crezut ca totul a fost doar o iluzie…
    Itachi se hotarase sa ii arate adevarul despre Madara Uchiha. Sasuke se lasa prins intetntionat in iluzia lui Itachi fiind destul de curios sa afle cine e personajul misterios, Madara, insa era dornic si sa il ucida. Sasuke se trezi prins intr-o padure intunecata, unde regina nortii moarta trecea printre crengile subtiri ale copacilor. Sasuke auzi niste tipete si sarituri prin copaci. Itachi il proiecta pe Sasuke direct la locul unde se afla Madara alaturi de fratele sau mai mic. Atunci, vocea lui Itachi incepuse sa se auda ca un ecou spunad intreaga poveste de viata al lui insusi Madara. La inceput, in timp ce ii si arata prin imagini, Itachi ii povestea lui Sasuke cum cei doi frati Uchiha se intreceau pentru putere, ucigand chiar si pe semenii lor punand mana pe o noua putere: Makengyo Sharingan. Itachi ii confesa lui Sasuke ca cei fura primii Uchiha care stapanisera noua putere oculara ducand scara evolutiei clanului Uchiha la o treapta mult mai inalta. Apoi, Itachi isi proiecta fratele la o alta imagine, si in corcodanta cu povetirea sa, Itachi ii arata lui Sasuke o peroada de criza a clanului si de asemenea cu Madara obtinuse Eternul Sharingan. Ii smulsese ochii fratelui sau mai mic, Madara orbind din cauza Sharinganului cu ceva vreme in urma. Folosind motivul ca ar fi pentru binele clanului, isi ucise mai degraba fratele si deveni conducator in scurt timp. Atat stia si Itachi despre Madara, caci apoi il reporiecta pe Sasuke in realitate.

-Acum sti totul despre Madara, dar totusi, n-ai aceeasi ochi ca si ai mei, spuse Itachi aflat pe un alt tron pe niste scari; se pare ca primul Itachi era o iluzie prin care Sasuke reusi sa vada. Asadar, n-ai putut sa-ti omori cel mai bun prieten.
    -Nu, dar te voi omori pe tine, spuse Sasuke zambind viclean.
    -Esti increzator. Si totusi,n-ar trebui sa apari asa in fata mea,spuse Itachi privind in gol.
    -Atunci, omoara-ma cu Makengyo Sharingan sau ti-e greu sa-ti masori abilitatile cu mine? spuse Sasuke plin de orgoliu.

Itachi rasufla incet doar si se ridica de pe scaun asteptand ceva anume. Nu privea nici macar care Sasuke care astepta o reactie din partea fratelui sau mai mare. In perete, cineva ii urmarea inregistrand intreag scena a luptei. Acel spion era Zetsu. Era un membru Akatsuki care se ocupa cu spionajul. Avea doua personalitati care comunicau nonstop intre ele. Avea o parte alba, care parea ca reprezenta "binele", iar cealalta, partartea intunecata a personalitatii lui Zetsu. Erau doua persoane cuprinse intr-un singur trup , dar care erau in perfecta armonie si concordanta unul cu celalalt. Partea alba nu prea intelegea rostul luptei sau a nemiscarii celor doi Uchiha si incerca cu greu sa desluseasca motivele din spatele celor doi. Din fericire, partea neagra era mereu mai desteapta si cunostea multe lucruri despre fiecare membru in parte a delegatiei Akatsuki. El participa chiar si la moartea lui Sasosi, Kakuzu si Hidan, Deidara si in cele din urma, poate la viitoarea moarte al lui Itachi Uchiha.

Cei doi se uitau unul la altul aratand o asemanare izbitoare intre ei. Pana la urma erau frati. Cel mai mult, Sasuke si Itachi semanau la privirea rece si crunta care nu obosea niciodata sa se arate plina de trufie.

-Makengyo Sharingan. Acest ochi special, din momentul in care ia nastere, se indreapta spre intuneric. Cu cat e folosit mai mult, cu atat e mai aproape de intuneric, spuse Itachi calm.
    -Orbirea! adauga Sasuke. Deci asta e pretul obtinerii puterii de al control pe Kyubi?intreba Sasuke incruntat.
    -Da. Se pare ca sti multe. Acest Madara, a controlat primul pe Kyubi. Dar, el nu merita sa devina cel mai puternic dintre Uchiha, spuse Itachi coborand scarile zambind viclean dadu-i lui Sasuke de banuit. Eu sunt acela! incepu Itachi sa tipe lacom.Tu esti lumina mea! Membrii clanului se omorau intre ei ca sa obtina puterea eterna! Din acel moment clanul s-a alterat !striga Itachi facand ca din spatele sau sa apara o anomalie rosie cu verde cu doi Sharingani.

Acea anomalie se indrepta spre Sasuke care mai mult ca tresari cand zari ciudata anomalie. Parea sa ia forma unui cap uman insa era prea difuz ca sa capete o forma concreta. Itachi continua sa rada ca un nebun, indreptandu-si spre Sasuke ciudata tehnica. Sasuke isi concentra atentia mai mult asupra fratelui sau, constientizand ca Itachi avea multe laturi ascunse. Nu il vazuse niciodata pe Itachi intr-o asemenea stare, si chiar daca il ura, de obicei el era calm si silentios. Sasuke citea ceva prin acea tehnica, ceva chiar foarte ciudat.

-Dupa ce voi obtine acea putere, voi deveni cel mai puternic ninja, si-l voi prinde pe Uzumaki Naruto, ca sa-l controlez pe Kyubi! striga Itachi.

Sasuke inchise ochii, si cand ii deschise, nu mai era nimic. Acea tehnica era doar o iluzie. Sasuke citi dinainte ca acea tehnica nu era decat o simpla iluzie, dar oare care era scopul ei? De ce Itachi o invocase, desi nu o folosi deloc? Sasuke se intreba adesea asta, cunoscand foarte bine viclniile fratelui sau: Itachi. De aceea fiindca stia ca e un simplu genjutsu, Sasuke nu actiona deloc impotriva lui Itachi. El se concentra apoi asupra tehnicilor proprii si cum sa il omoare pe Itachi.

-A sosit momentul, ca sa-mi indeplinesc scopul! spuse Sasuke dandu-zi jos bandajele.
    -Scopul tau sa va stinge asemeni unei iluzii.A sta doar pentru ca nu detii Makengyo Sharingan, raspunse din nou Itachi pe un calm ferm.
    -Ura mea e de ajuns ca sa te omor…Si acest scop, va deveni realitate!spuse Sasuke.

Apoi ambii incepura sa se atace cu kunaiuri si shurikenuri invocate,in acelasi timp se si aparau de ele, aratandu-si ambii talentul urias in a-si folosi Sharinganul. Armele invocate se intalneau si scoteau scantei portocali .Cei doi nici macar nu clipeau, lasandu-se purtati de febra luptei, nebangand de seama de prezenta continua al lui Zetsu. . Apoi, ambii frati se indreptau unul catre celalaltcu o vinteza atat de mare incat nu toate kunaiurile apucara sa cada pe jos, iar ei deja si erau fata in fata, in de aproape. Sasuke ii prinse mana lui Itachi care avea in ea un kunai,iar Itachi ii prinse mana lui Sasuke care tine sabia. Ambii erau foarte furiosi, desi incercau sa nu exprime nimic, folosind doar limbajul ochilor.Sasuke era foarte incruntat, insa Itachi nu-si schimba deloc expresia fetei. Apoi,o clona de-al lui Itachi sari in aer sa-l atace pe Sasuke, insa trupul lui Sasuke fu inconjurat de un sarpe gri. Cei doi Itachi se indepartara. Sasuke facu ca sarpele sa dispara, insa in mana invartea un Shuriken enorm. Sasuke arunca cu mare viteza shurikenul spre Itachi cel adevarat, iar el se apara cu un kunai. Sasuke folosi pe shuriken fulgerul, care inconjura lama shurikenului. Acesta trecu prin kunaiul cu care se apara Itachi impotriva shurikenului si ii taie mana lui Itachi. Insa el se transforma in ciori negre care se indreptau spre Sasuke. Makengyoul lui Itachi il privea profund pe Sasuke, apoi el apara in fata lui Sasuke si il lovi cu piciorul in burta, trantindu-l in peretele de piatra,facand o gaura in el. Sasuke cazu pe jos si respira adanc si zgomotos, din cauza durerilor fizice. Apoi, in incercarea de a se ridica, el folosi Chidori, insa mana ii fu prinsa de Itachi, fiind lovit in burta cu putere destul de mare, si avea picoorul mobilizat de piciorul lui Itachi. Sasuke era complet mobilizat de Itachi, insa cosmarul nu se termina aici. Itachi ii lipi mana de perete,d easupra capului sau , care respira accelerat din cauza loviturii in stomac. Apoi, mana libera se indrepta spre ochiul lui Sasuke care privea uimit.

-Iarta-ma, Sasuke! Asta e realitatea mea, spuse Itachi presand asupra ochiului stang al lui Sasuke.

Apoi,nu se auzi decat strigatul lui Sasuke care tipa de durere. Durerea infinita pe care o simtea semana cu a o mie de pumnaluri care ii strapung teasta, amortindu-i simturile. Simtea o durere fizica atat de mare, incat simtea cum capul ii plesneste, iar asta il innebunea destul de tare incat sa nu poata reactiona cum trebuie din cauza panicii. Incepuse sa tipe puternic din stranfundurile plaminilor sai. Sangele ii circula si mai accelerat, inrosind peilea lui Sasuke, iar tensiunea ii era atat de mare, incat era gata sa faca hipertensiune. Durerea era prea insuportabila pana si pentru Sasuke care trecuse prin acele doua trei secunde printr-un infern ce se raspingea asupra intregului sau corp. Parca tot trupul sau era mutilat si toata durerea trecea peste tot.Dupa un timpat lung, siroaie de sange incepeau sa cada de pe fata lui Sasuke. Itachi ii scosese ochiul lui Sasuke. Tanarul isi puse mana pe ochi si tremura puternic, iar rana lui sangera, sangele iesind printre degete .Itachi tinea in mana ochiul lui Sasuke,iar aceasta i era plina de sange. Sasuke simtea un gol imens si se simtea mai torturat ca niciodata. Chiar atat de rece putea fi Itachi, atat de rece si nepasator incat sa minta cu nepasare o biata fata, apoi sa isi tortureze fratele mai mic?

-Iti voi lua si celalt ochi! spuse Itachi calm si indiferent.

In episodul urmator: Ce se va intampla cu bietul Sasuke dupa o astfel de experienta dureroasa? Cum va putea el sa isi continue lupta impotriva lui Itachi? Unde se va muta l
    upta?

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Mar 13 Mar 2012 - 18:26

I can't belive!
    Cata actiune! Woow! Parca eram si eu acolo in timpul luptei! Un capitol de-a dreptul uimitor, Siel. Felicitari!
    Sper ca situatia se va schimba brusc si ca totul sa se termine cu bine, dar din cate am observat eu, tie iti cam plac finalurile triste Sunt frumoase, dar nu cand au la baza o poveste asa complicata ca asta....
    So... Astept next-ul! Spor la scris si la idei, Siel!

*****Piersicuta*****
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de *****Piersicuta***** la data de Mier 14 Mar 2012 - 18:19

Wow... ce mai lupta! Nu-mi place ca Itachi nu s-a tinut de promisiune! Mi se pare cat se poate de interesant, iar nextul asta a fost plin de actiune! Ma intreb cine castiga. Eu sper sa castige Itachi, Sasuke nu ar putea sa-l invinga atat de usor ca si in serial! Pune nextul repede ca ma supar!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Mier 14 Mar 2012 - 23:15

Episodul 7 : Amaterasu

Lui Sasuke ii era de ajuns cat suferise din cauza lui Itachi. Dupa ce impertinenta durere se mai domoli, Sasuke incepuse sa gandeasca la rece si sa caute o cale de scapare. Primul lucru care ii veni in minte era sa isi activeze semnul blestemat. Sasuke isi activa si semnul blestemat, iar in partea dreapta ii iesi aripa asemanatoare unei palme gigante cu solzi. Itachi sari in spate si ii baga ochiul lui Sasuke intr-un fel de eprubeta care avea un lichid transparent. Apoi, din perete mai aparu un Itachi care il prinse pe Sasuke ca sa-l tina imobilizat. Sasuke nu isi reveni bine dupa experienta dureroasa, asa ca nici macar activarea semnului blestemat nu il mai ajuta sa reactioneze la timp si sa se apere.

-Asta e diferenta dintre puterile tale vizuale si al mele! spuse Itachi nemiscat de durerea pe care i-o provoca lui Sasuke.

Apoi, Itachi cel adevarat aparu in fata lui Sasuke si cu aceeasi mana intentiona sa-i scoata si celalalt ochi al lui Sasuke. Mana lui Itachi se apropria periculos de ochiul ramas inca inact, oar privirea calma al lui Itachi semana doar lacomie. Sasuke era decis sa nu il lase pe Itachi sa il mutileze si isi elibera toata puterea semnului blestemat ,iar din trupul sau iesira serpi. Apoi, Itachi se opri brusc. Toata realitatea incepu sa se tranforme. Totul devenea gri, iar Itachi parea ca nu mai intelege ce se intampla. Intreaga reallitate se deforma, luand forma unei iluzii incare si cei doi Zetsu cazura. Spatiul si timpul capatara un alt aspect. Intreaga realitate se reintorsese la momentul de dupa lupta cu shurikenii. Sasuke aparu dintr-o data la normal tinand mana pe ochiul afectat, apoi el isi lua mana, si avea ochiul la loc, spre mirarea si lui Itachi. Cu toate astea, Sasuke is forta si trupul pentru a rezista impotriva genjutsului lui Itachi. In cele din urma, Sasuke sfarsi respirand adanc si cazu apoi in genunchi destul de obosit. Itachi se simtea si el foarte ciudat. Resimtea efectele tehnicii sale iluzorii. Intre timp, cei doi Zetsu is faceau prezenta continua comentanta lupta ca pe un meci televizat.

-Itachi a castigat! spuse partea alba mirata.
    -De unde sti? intreba cea neagra.
    -Sasuke e prins in Tsukuyomi, spuse partea alba.

Acea era o tehnica al lui Itachi foarte periculoasa si avea mereu urmari destulde grave pentru Itachi cel mai adesea. De aceea of folosea cat mai rar. Tsukuyomi era o tehnica iluzorie care necesita concentrare maxima, insa si rezultatele erau pe masura asteptarilor celui care o folosea. Victima era prinsa intr-un cosmar nesfarsit, in care timpul si spatiul sunt controlate de adversar. Pe langa asta, detinatorul tehnici putea sa isi tortureze victima cum doreste, iar aceasta cel mai adesea sfarseste incostienta. Durerea fizica sau pisihica care in realitate nu exista doaboara cel mai adesea victima.

Sasuke cazu in genuchi avand mana pe ochi. Atunci, toti cei din incinta isi dadura seama ca il subestimasera mult pe Sasuke. Chiar daca Itachi era cunoscut pentru puterea si intelingenta sa superioara, asta nu insemna ca Sasuke nu putea fi peste el, adica chiar mai bun. Zetsu era foarte uimit sa vada ca Sasuke a spart tehnica lui Itachi. Cei doi Zetsu incepura sa comenteze din npu despre adevarata valoare a puterii celor doi frati Uchiha. Pana la urma, Sasuke isi depasi propiile conditii, numai asa reusi sa treaca de tehnica superioara a Makengyoului Sharingan.

-Ti-am spus ca ura mea va transforma iluziile in realitate, spuse Sasuke furios privindu-si fratele cu ura.
    -Atunci, lasa-ma sa-ti intorc cuvintele! spuse Itachi tragand mana de la ochi avandu-l in regula. Ti-am vazut ochii scosi afara in timpul tehnicii mele. Permite-mi sa transforma asta in realitate.
    -Sa pare ca aerul din jurul lui Itachi a devenit serios.E posibil sa foloseasca Amaterasu, spuse parte neagra.
    -Amaterasu?N u mai pot astepta! se impacienta cealalta parte.

Itachi incepea sa faca repede niste semne, insa Sasuke invoca din nou un shuriken urias ca sa nu-l lase pe Itachi sa faca semnele. Shurikenul se diviza si taiau aerul paralel cu pamantul, insa Itachi sari printre ele. Sasuke le descompuse in bucatele folosind ata de chakra cu care trase una dintre lame in coapsa lui Itachi. Zetsu ramasese uluit ca Itachi nu a reusit sa se apare de asa ceva. Ii parea, sau le parea ceva suspect ca Itachi sa nu reuseasca sa se apere de ceva atat de banal. Sasuke ridica satisfacut din spranceana, iar Itachi isi scoase lama din coapsa. Lama aceea ii provoca lui Itachi nu numai o rana adanca, dar si o durere mare, insa el reusi sa-si infraneze dorinta de a tipa de durere. Sasuke nu astepta ca fratele sau sa se ridice, el facu semnele pentru:

-Katon! Suflu de foc! striga el sufland o grmada de foc care inunda intreaga incapere luminand-o cu palcuri de lumini portocalii rosiatice.

Itachi sari in sus incercand sa scaoe de foc, dar nu scapa si de Sasuke, care incerca sa il omoare cu Chidori. Urma o mare si violenta explozie de praf care sparse acoperisul fostului sediu Uchiha. Itachi aparu din praf reusind sa se apre de tehnica feroce al lui Sasuke. Ontocmai ca Sasuke, el folosi l aceeasi tehnica de foc. Sasuke se apara cu semnul blestemat, insa pilea sa tot fu arsa si usor carbozificata, cea mai mare dovada fiinc niste aburi ciudati sau fum care se inalta de pe trupul sau. Noco ca Sasuke avea semnul blestemat si fu aparat de solzii ciudati din timpul transformarii, altfel mai mult ca sigur ar fi fost prajit bine de Itachi. Cei doi frati se aflau pe acoperis la o distanta de circa zece metri.

-Katon! Suflu de foc! spusera ambii deodata dand frau liber tehnicii de foc.
    Glasurile lor rasumau ca o melodie in aerul fierbinte incalzit de curentii calzi ai focului izbugnit. Caldura naprazinca parea ca topeste pana si aerul, doar cei doi nu cedau temperaturilor ridicate. Cu toate astea, in ciuda ognarantei celor doi, trupurile lor erau cele care suprtau intreaga tensiune a luptei. Ducandu-si limitele la extreme, muschii incepeau inca de pe acum sa resimta oboseala produsa de diminuarea substabtelor nutritive perdute prin transpiratie. Zetsu iesi si el ca sa vada ce se intampla pe acoperis. Cei doi frati parea la fel de buni in aceasta tehnica. Locul stralucea de la foc si era o caldura infioratoare. La un moment dat parea ca suflul lui Sasuke devine mai puternic. Insa Itachi,adica ochiul lui Itachi incepu sa sangereze, iar in mijlocul flacarilor aparura flacari negre si ciudate, o alta tehnica speciala.

-Nu se poate! Itachi chiar avea decand sa foloseasca Amaterasu! spuse partea alba socata.
    -Se pare ca ba da! Sasuke nu va avea nici o sansa acum, spuse partea neagra intr-un mod mai putin afectiv.

Flacarile negre incepura sa le inghita pe cele ale lui Sasuke, apoi incet incepu sa se risipeasca. Sasuke astepta cateva secunde sa se gandeasca la urmatorul sau pas, pana cand, in cele din urma incepu sa alerge imprejurul lui Itachi, fratele sau el isi fixa cu privirea tinta. Ochiul inchis si sangeriu al lui Itachi se deschise si parea afectat si parea crestat de venele rosiatice, o alta dovada a urmarilor grave impuse de folosirea unor tehnici atat de puternice. El il urmarea pe Sasuke cu privirea si incepu sa indrepte Amaterasu catre Sasuke. In cele din urma, focul il ajunse pe Sasuke, arzandu-i aripa crecuta. Sasuke cazu si incepu sa se zbata zbierand de durere. Inca odata, Itachi nu arata mila fata de Sasuke. Pana la urma, de ce ar fece-o? La un moment dat, Sasuke incepu sa nu mai miste. si sa mai zbiere.Flacarile negre inconjurara cladirea pe jumatate si erau enorme. Itachi oprise flacarile asupra lui Sasuke, insa era afectat de Amaterasu caci respira greu si era foarte obosit. O asemenea tehnica, de nivel S, ii dereglaaa lui Itachi intreg fluxul de chakra. Itachi se arpopie de Sasuke crezand ca acesta lesinase si cand ajunse langa Sasule se e apleca asupra trupului fratekui sau care era intins pe burta. Insa Sasuke veni cu o alta supriza, trupul lui se dizolva, iar sub el aparu o crepatura. Jos,S asuke se gandi cum asteptase el momentul acesta.I nsa sus, Itachi isi puse mana la gura si incepu sa stranute cu sange. Ceva nu era in regula cu el. Ceva il afecta puternic. Sasuke folosi Tehnica De Substitutie pe care doar Orochimaru o putea folosi candva. El iesi din trupul sau ca un sarpe ce isi schimba pielea. Sasuke isi activa semnul, iar pielea lui incepu sa devina toata gri,iar parul ii crescuse mult devenind un gri inchis, insa acele aripi hidoase nu mai aparura.

In episodul urmator: Lupta se incheie cu victoria unuia dintre frati. Dine nefericire, supravietuitorul este pierdut, iar Sakura va face cunostiinta cu cosmarul vietii ei, care in curand va deveni iad. Ce se va intampla cu promisiunea facuta de Itachi Sakurei? De ce sa razgandit el atat de brusc? Aflati doar in episodul urmator.

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Joi 15 Mar 2012 - 14:05

Ce ai cu mine, Siel? Mereu ma lasi in ceata! Ceea ce-mi place! Ca daca nu ar fi suspansul ce farmec ar mai avea ficul?
    Sa incepem.... Fabulos capitol! Astept cu nerabdare next-ul, eu fiind evident foarte curioasa de ce o sa se intample!
    Da doamne(adica tu, Siel) sa apara Sakura si sa opreasca lupta ca eu nu vreau un final ca si in anime...
    Spor la scris si la idei! Te pup

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 15 Mar 2012 - 16:04

Episodul 8: Sfarsitul fratiei

Sasuke parea sigur pe sine ca intotdeauna. Parea ca avea ceva pregatit de la inceputul luptei. Poate ca in realitate, pana si ranile sale erau provocate de Itachi tot cu voia sa. Itachi era sus pe acoperis asteptand sa vada viitoarea miscare al lui Sasuke, care nu intarzie sa vina. Sasuke dadu drmul unei alte tehnici de foc pe care uramri sa o foloseasca in repetate randuri. Acea tehnica nu parea la fel de simpla ca si prima.

-Katon:Tehnica dragonului suprem de foc! spunse Sasuke sufland niste flacari mai rosiatice asemanatoare cu vechii dragoni japonezi.
    Acea tehnica parea intr-adevar mult superioara anterioarei. Acele capetele de dragoni de foc scoteau pana si ragete animalice, iar cerul parea sa se intunece intre timp. Tehnicile multiple ale lui Sasuke se pierdeau in atmosfera. Dragoniil de foc sparsera acoperisul unde era Itachi, dar acesta se ferea de fiecare cum putea. Inca era afectat de pe urma tehnicii Amterasu. .Apoi,t ot mai multi ieseau de sub acoperis de care Itachi se ferea tot mai greu. In cele din urma, furtuna de dragoni de foc se termina, insa cerul incepuse sa se innoreze tot mai rau intr-un mod accelerat, iar norii pareau negri, perfecti pentru o furtuna cu fulgere puternice.
    Itachi si Sasuke obosira cam in aceeasi masura dupa niste tehnici puternice. Ochiul lui Itachi inca sangera usor, iar durerea inca persista. Sasuke observa ca Itachi parea mai obosit decat el.

-Se pare ca Amaterasu te-a obosit mult! Nu? spuse Sasuke uitandu-se cu un ochi inchis la Itachi, doar ca sa ii arate lui Itachi ca ii e superior.

Cerul incepu sa se intunece si mai tare, desi nici inainte nu era soare.Printre nori, apareau primele semne de descarcari electrice. Sunetul tunetului calatorea cu viteze incredibile pana la pamant, iar abia dupa cateva secunde, o lumina orbitoare cazuse peste intregul pamant. In curand, parea ca va incepe si sa ploaie puternic. In timp ce cerul astepta sa se descrce de lacrimi, Itachi ii raspunse lui Sasuke pe un ton solemn si sigur.

-Numai blufa! Pot sa vad ca nu mai ai chakra! spuse Itachi mascandu-si durerea fizica.
    -Ai dreptate! Am folosit toata chakra ramasa pe tehnica aceea de foc,d ar totusi... Chiar crezi ca am venit aici nepregatit? spuse Sasuke aratand o privire vicleana inspaimantatoare.
    Sasuke incepuse sa zambeasca miselste, si isi schimba mediat tonalitatea vocii facandu-si fratele mai mare sa se intrebe la ce se refera. Sasuke vorbise pe un ton sagalnic si chiar obraznic, parand ca in realitate, el controleaza si coordoneaza destinul luptei. Privirea sa jucausa era conturata si de o urma de vapaie secata de incredere prea multa. In cele din urma, cerul iicepu sa isi reverse tot amarul peste tinut. Incepu sa ploaie foarte puternic, iar fulgerele si trasnetele se intetira mult, fiind o vreme propice pentru Sasuke. Itachi nu raspunse nimic, doar isi privi fratiorul. Intr-un ochi, avea i Makengyo Sharingan, iar in cel afectat de Amaterasu, el avea. Sharinganul normal.

-Aceasta tehnica e ca si Amaterasul tau! Nu o poti evita! Acum, voi recrea moartea ta! spuse Sasuke foarte increzator revenind la starea sa normala de om. Itachi, aici vei muri! De mainile mele! spuse Sasuke redevenind foarte furios, lasand umorul sau negru deoparte.

In jurul cladirii se formara mii de fulgere care porneau din pamant creand un adevarat spectacol de lumini periculoase care se ridicau la cerul de deasupra celor doi. .Sasuke parea ca pregati cu totul ceva spectaculos. Acele fulgere ce se inaltau la ceruri, erau toate create de Sasuke cu o usurinta formidabila. Se parea ca, dupa cuvintele sale, aceasta era ultima miscare al lui Sasuke. Tot acel loc incepu sa se lumineze de la fulgere. Itachi privea in jurul sau ce se intampla , uimit de spectacolul creat cu scopul de a-l ucide. Sasuke incepu sa zambeasca din nou smechereste , gandindu-se doar la ce-l asteapta pe Itachi. In cele din urma, el forma Chidori, si apoi sari pe cel mai inalt zid de pe acoperis, lasandu-l pe Itachi sa il priveasca in liniste.

-Am directionat toate fulgerele spre tine, Itachi! Nu mai ai scapare! spuse Sasuke redevenind serios.

Sasuke ridica mana in sus, privindu-si pentru ultima data fratele cu o ura impenetrabila. In cele din urma, isi misca mana de cateva ori in jos si in sus, iar dintre nori, aparu un dragon urias de fulger cu ochii rosi. Era un dragon de fulger creat din norii negri de insusi Sasuke. Partea alba al lui Zetsu ramasese din nou uimita, schimbadu-si din nou opinia in legatura cu destinul luptei. Partea cea neagra isi dadu seama ca tehnica de foc anterioara era pentru a crea o coloana de aer cald, care odata urcata in atmosfera ar fi dat nastere unor nogri negri, perfecti pentru o furtuna puternica cu descarcari electrice. Intr-adevar, Sasuke se intrecuse si pe sine, dar si pe ceilalti din jur.

-Mori odata cu strigatul tunetului! spuse Sasuke nepasator.

Apoi, dupa niste destul de dureroase, facu ca dragonul sa se indrepte spre Itachi care parea chiar ingrozit de tehnica lui Sasuke. Ochii sai se marira si realiza ca nu avea nici o scapare de tehnica raiton suprema. In mintea sa, Itachi isi spusese ca Sasuke chiar crescuse si parea mandru de el. Coloana de fulger se indrepta catre Itachi. tot locul incepuse sa se lumineze, iar Itahi fu prins in mijlocul tehnicii. Toata cladirea a inceput sa fie distrusa, si bolovani de cateva tone sareau in aer, spargand aerul cu viteza lor. Pana si zidul pe care Sasuke era, a fost distrus, ramanand doar o bugata din el. Dupa terminarea tehnicii, trupul lui Itachi aparu pe jos, nemiscat. Cine ar fi crezut ca asta ar fi sfarsitul unui om care si-a sacrificat viata in secret, fara macar ca o multumire sa aiba? Asta va fi o lovitura dura, cand se va afla adevarul care pana acum, fu destainuit unei singure persoane obligate sa taca din acel moment, un timp imdelungat. Itachi era pe mort cu fata la pamant. Sasuke privea rece si nepasator, nesimtind nici cea mai mica urma de durere, sau poate ca o simtea...Cazu si el in genunchi obosit si frant dupa o lupta. Zetsu scapase si se mirau amandoi daca Itachi a murit. Cu toate astea, ultima carte nu fu jucata inca, deoarece Itachi trebuia inca sa isi foloseasca tehnica care il facu cu adevarat cunoscut, iar asta inseamna, ca nu era cu adevrata mort.

-Asta e moartea pe care ai vrut sa o recreezi? spuse Itachi care si ridica varsand sange pe jos.
    Sasuke nervos parca innebuni de nebuni cand auzi vocea fratelui sau. Ramasese blocat si asculta cum acesta pasea indreptandu-se catre el cu pasi inceti si leganati. Sasuke se infurie nebunestesi elibera din nou semnul si din nou culoarea lui deveni gri.

-La naiba cu tine! tipa el.

In spatele lui Itachi, aparu chakra rosie care se manifesta sub forma de foc. Parea sa se formeze o noua tehnica tot al Makengyoului Sharingan. Cea mai detemuta tehnica si cea mai puternica care va deveni cunoscuta sub numele de razboinicul spiritual: Susanoo. O tehnica formidabila pe care nu oricine din clanul Uchi o putea avea sau mosteni. Tehnica avea un mod ciudat de formare, niste oase rosii si usor transparente se ridicau din pamant si incepura sa se sudeze incet . Aparu un schelet uman de la cutia toracica in sus, care arata foarte infricasotor si sobru. Parea unfel de demon care ar baga frica intr-o persoana laba de inima, pana in maduva oaselor.

-Chiar ai devenit puternic...Sasuke! Dar asta e atuul meu! spuse Itachi varsand sange pe gura. Susanoo! spuse el abia pronuntand numele tehnicii sale din cauza starii precare o trupului sau.
    Monstrul incepu sa se refaca in chip de om acoperit cu o armura rosiatica si foarte groasa, cu o textura ciudata de samurai. Sasuke incepu sa tremure ori de frica ori de furie. In mintea lui, se auzea vocea lui Orochimaru care-i cerea sa elibereze o anumita putere. Sasuke cazu pe jos, iar din spatele sau incepu sa se ridice niste coloane albe cu solzi. In timpul formarii ciudatelor coloane, Sasuke tipa de durere, fiind ca trupul sau era supus la ceva destul de ingrozitor. In cele din urma, aparura opt.capete de serpi uriasi albi. Erau la fel de mare ca si Susanoo. Luptatorul spiritual invoca o sabie de foc ,cu care tai capul unui sarpe. Apoi, se apara cu scutul sau de toti serpi care il atacau continuu . In cele din urma, mai tai inca tri capete uriase, apoi, alte trei capete il incunjurara pe Susanoo, insa tehnica acea le tai si lor capetele. Mai ramasese doar unul,d in care aparu Orochimaru intr-un mod foarte scarbos, isi scosese pe gura o sabie insa Itachi facu ca Susanoo sa dea sabia de foc prin Orochimaru si astfel disparu si el si capul sarpelui cazu. Sabia il absorbi pe Orochimaru cat si monstrul cu serpi intr-un fel de burduf. Sasuke scapa de semnul blestemat care-l chinui de atata timp. Apoi, Itachi incepu sa se tina de piept avand o durere puternica. Incepu sa vomite sange mult cea ce-l uimea chiar si pe Sasuke. Pe cat de uimitor era Itachi cu tehnicle sale, pe atat erau de grave urmarile, sau chiar mai grave. Cert era corpul lui Itachi nu pmai putea face fata la astfel de actiuni peste limita. Susanoo incepu sa dispara incet si mai ramasese doar acea chakra rosie. Itachi inca tot nu renunta, pana si in ultimele sale clipe de viata el incerca sa se prefaca de fata cu Sasuke.

-Ochii tai, sunt...ai mei! spuse Itachi apropindu-se incet de Sasuke care parea ingrozit de starea lui Itachi.

Trupul lui Itachi era foarte distrus si murdar. Itachi nu mai parea deloc ce era, ramasese doar o umbra fata de ce fusese la inceputul luptei, din cauza multor factori. Sasuke totusi nu se arata chiar ingrijorat de starea lui Itachi si il ataca fara mila cu niste kunaiuri explozive, insa Itachi era aparat de Chakra rosie. Sasuke isi scoase sabia si sari catre Itachi insa fu aruncat la pamant aproape de bucata de zid ce mai ramasese. Pana sa se dezmeticeasca, Itachi ajunsese la Sasuke care statea lipit de zid. Genunchii ii tremurau privindu-si fratele. Insa Itachi isi puse doua degete pe fruntea lui Sasuke zicand:

-Poate ,mai tarziu...micutule...! spuse Itachi lasand ca degetele sale sa lasa in alunecare o dara de sange pe fata lui Sasuke.
    Itachi, se tranti cu capul pe zid, cazu in genunchi , iar apoi se rasturna pe spate. Asta era moartea finala unui mare ninja, ale carui actiuni curajoase nu fura niciodata cunoscute, desi s-ar fi putut evita asta cu mare usurinta. S-ar fi putut evita de asemenea si suferinta lui Sasuke care dura atati ani degeaba, dar si durerea lui Itachi care inghitise totul si tacu, doar de dragul lumii ninja. O lume ninja, care niciodata nu il va jeli macar, o lume ninja care mereu se va bucura de moartea sa, o lume ninja care....il va uita...

Sasuke privea ingrozit in gol, insa parea mai mult derutat decat speriat. Nici macar el nu mai stia ce se intampla in jurul sau, cu el insusi. Un gand il avertiza ca dupa moartea lui Itachi va regreta enorm. Zetsu parea uimit ca Itachi a murit. Din nou incepuse ploaie puternic. Cerul macar mai varsa lacrimi pentru tanarul ni ja care murise necunoscand iubirea nici macar din partea parintilor proprii, pentru care el a fost mereu un prototpip de o buna calitate, care merita ingrijit, dar nu si iubit. Sasuke cazu in cele din urma langa fratele sau obosit din cauza luptei, transpundandu-se astfel dou destine diferite, dar cu o legatura frateasca inca nerupta. Si aici, se incheie totul, se incheie si viata lui Itachi... si incep alte incercari mult mai grele pentru Sasuke...

In episodul urmator. Adevaratul antagonist nu intarzie sa apara, in locul dizgratiei. Totul se va schimba, totul va renaste. Cine e mort, si cine e viu?

Stiu ca am scris in episodul trecut ca se va intampla ceva cu Sakura si Madara, dar mam hotarat sa despart partea asta in doua pentru mai mult suspans. Daca voi avea macar un com, cel mai sigur e ca voi pune si in seara asta cealalta parte. Va promit ca va veti simti tot pe o alta planeta.

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Joi 15 Mar 2012 - 16:57

Imi vine sa mor! De ce e viata atat de cruda?
    Nu pot sa cred ca s-a terminat asa..... Nemernicul de Sasuke! Ai sa bocesti tu la urma, Sasuke!Las' ca vezi tu
    Foarte trist capitolul acesta... Presupun ca stii deja cine e fanul numarul 1 al ficului tau, nu? EU!
    Vreau next-ul, Siel! Spor la scis si la idei viitoarea mea scriitoare de povesti!

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 16 Mar 2012 - 8:15

Wow
    Ce frumos.Mi-au dat lacrimile.Sunt curioasa sa vad ce se intampla. Vreau next-ul! (Sorry ca nu am dat com pana acum dar nu prea am voie pe internet mult.)Vreau sa stii ca imi place foaste mult si sunt foarte curiasa.
    Te rog sa adici cat de repede continoarea.
    Spor la scrs si multa imaginatie.

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 16 Mar 2012 - 21:33

Mersi Kirara de comentariu, nici eu nu am voie mereu, uneori gasesc scuza ca am ceva de lucrat pe internet pentru acasa ca sa la si sa fac nexturile, si timpul meu este destul de limitat, chiar daca las comuri destul de des, de asta nu am mai prea lasat nici critica in ultimul timp fiindca nu am timp. Ma rog, lasand de o parte scoala, iata si nextul:

Episodul 9: Priviri de dusmani

Asta a fost sfarsitul dureros al lui Itachi Uchiha de care nici Sasuke nu se bucura, in cele din urma. Cand il auzi pe Itachi spunand: " Nu va mai exista o alta data...micutule...." cu multa dragoste si caldura in voce, se intreba ce urma ca fratele sau sa zica dupa cuvantul "mucutule". Poate ca itachi iar fi pronuntat numele, sau iar fi spus ca intotdeauna: micul meu fratior sau micutule frate, cum il alinta Itachi in copilarie. Ultimele cunvinte ale lui Itachi ii trezira lui Sasuke multe semne de intrebare care se risipira cand el lesina din cauza oboselii, tristetii, furiei, ranilor. Ceea ce se intamplase nu era o victorie pppentru nimeni, nici macar pentru Sasuke fiindca Itachi muri singur, nu Sasuke il ucise, dar chir si asa el muri. E nedrept, nu-i asa?

Era imposibil ca Akatsuki sa nu fie la curent si cu moartea lui Itachi. Datorita lui Zetsu, Akatsuki afla imediat de "victoria " lui Sasuke si de moartea prematura al lui Itachi. Unul dintre Akatsuki, cel numit Tobi Mascatul se intalni cu echipa Konoha cu care se juca putin de-a prinselea, dovedindu-le tuturor ca nu poate fi prins. In cele din urma, se intampla ceva ciudat cu acel Tobi. Era mereu cunoscut ca fiind un claun, dar de data asta parea ceva ciudat la el, iar asta era in corelatie cu ce ii spuse Itachi Sakurei inainte sa moara. In sfarsit, se pare ca marele Madara Uchiha avea sa isi dezvaluie adevarata identitate de fata cu Frunza. Tobi, care mai tarziu va fi cunoscut sub adevarata sa idenitate, isi dezvalui puterea ochilor blestemati imediat, considerand ca dupa moartea lui Itachi, nu mai era nevoie sa se ascunda. Sharinganul sau stralucea dupa mult timp, maret si triunfator precum stapanul sau. Desi el isi dezvalui puterea invaluita in umbra, nu toti i-au observat ochii, ci doar doua persoane. Kakashi observa imediat Sharinganul din ochii lui "Tobi", iar cealalta persoana era chiar Sakura care ramasese de-a dreptul uluita. Acum era chiar mai mult convisaa de ceea ce ii marutirisi Itachi. In fata ochilor sai il avea pe cel care ii doreste puterea inca de cativa ani, fara ca ea sa stie macar. De fapt, el se uita la ea cu mare pofta, la ea si la mult doritul Naruto, fiindca si pe el il urmarise, chiar dinaintea Sakurei, chiar din timpul nasterii sale. Privirea lui focalizata in special asupra celor doi zambea miseleste si lacoma. Ceilalti nu pareau pentru el decat niste pioni neimportanti, niste persoane invizibile si nesimnificative decat daca il vor impiedica sa realizeze ce isi doreste.

Revenind la Sakura si Kakashi, ambii ramasese uluiti si cam gandeau aceleasi lucruri cu privire la identitatea mascatului. Sakura insa stia deja cine e, sau macar cum il cheama, fiindca fata nu i-o zarise nimeni de deceni intregi si lui. Sharinganul lui Kakashi citea in ochiul rosiatic al lui Madara dispret, lacomie si tot ce e mai rau in lumea asta. Era o persoana atat de rea si intunecata, incat numai privirea sa era de ajuns ca sa exprime macar o parte din intunericul sau. Sakura in schimb, Msadara ii trezea niste fiori ingrozitori. De n-ar fi decat cei doi, singuri, ar fi tremurat de frica si soc. Nu-i venea sa creada ca acel misterios Uchiha se afla chiar in fata ochilor sai. Deja parca se simtea conectata, legata de el de o vejnicie. Simtea ca undeva, candva, a mai simtit acel fior, acea prezenta puternica si intunecata. Gandurile negre al lui Madara parca ii erau transmise ei. Sakura nu isi intelegea deloc starea acea de anxietate, teama, dar si de ura puternica izvorata de nicaieri. De accea simtea gandurile lui negre, fiindca ea incepuse sa il urasca fara motiv, fara ca acesta sa ii faca ceva, inca! Cu toate acestea, Sakura deja presimtea ca conexiunea dintre el si ea e ceva inexplicabil, dar ceva rau care din secunda aceea ii facea rau. Sakura nu isi putea explica ce simtea,, dar simtea o frica si o ura puternica fata de acel Uchiha intunecat.

Ceilati pareau si ei sa nu il agreeze pe mascat, insa nici unul nu simtea ce simteau Kakashi si Sakura. Cei doi il percepeau in mod diferit pe Madara, dar le trezea aceleasi intrebari fara raspuns. In cele din urma Zetsu aparu in spatele mascatului anuntand ceva rau cu prezenta sa. Naruto era cel mai agitat dintre toti si nu intarzie sa se aprinda mai rau ca paiele.

-Hei! Tu cu ghimpi! Unde e Sasuke? striga Naruto foarte furios asteptand raspunsul.
    -O sa va infrunt alta data! spuse Madara schimbadu-si in cele din urma vocea si atitudinea, nu doa ochii.

*Cine mai e si el?* se intreba Kakashi surprins neplacut.
    Madara si Zetsu disparura lasandu-i pe cei noua shinobi in ceata. Cu toti se intrebau cine e de fapt acea persoana, mai ales ca parea ca pana acum se prefacuse ca e un bufon. Cu toti se uitau unul la altul cu mii de intrebari in minte. Madara si-a lasat o amprenta adanca aspura loc numai prin vocea sa, daramite viitoarele sale actiuni? In cele din urma, se dezmeticira , iar Hinata isi folosi Byakuganul ca sa vada si sa gaseasca locul unde ar putea fi Sasuke.

-La zece kilometri de aici, padurea arde cu flacari negre! raspunse Hinata serioasa.
    -Sa mergem! dadu comanda Kakashi.
    -Kakashi-sensei, eu voi merge inainte! Voi invoca dragonul! spuse Sakura disperata.
    -Asa sa faci! Esti unica sansa sa ajungi inaintea lor! spuse Kakashi.
    -Hoy! spuse ea serioasa scotand pergamentul din rucsac. Ky(eliberare)! spuse ea ca sa elibereze animalul.

Dragonul cel negru aparu dintr-un fum albicos care se risipi repede. Acesta se arata imediat intrebandu-se care era motivul cu care fusese invocat. Ii privi pret de cateva clipe pe cei din jurul sau si falfai de doaua ori din aripile gigantice dezmortindu-se astfel. Naruto isi cam dorea si el sa mearga cu Sakura, insa...

-Sakura-chan.. .Pot veni cu tine? spuse el cu evitare in glas.
    -Sigur! spuse ea.
    -Nu poate! Nu pot duce decat o persoana. Imi pare rau baiete.Chiar mi-as fi dorit sa te duc! raspunse dragonul cu urma de iritatie in glas.
    -Am inteles, spuse el cu capul lasat in jos.
    -Atunci, dute tu in locul meu! spuse Sakura.
    -Nu! ii opri dragonul privindu-l cu sila pe Naruto. Daca acel Sasuke il vede singur pe Naruto,s -ar putea isca o lupta si intre ei! Nu puteti risca! spuse dragonul.

Sakura se intreba ce are, fiindca nu era prima data cand il respingea asa pe Naruto. Ceva ascuns din trecutul sau il facea pe dragon sa reactioneze cu atat sila. De fapt, Naruto nu era singura sa tinta, dar si micul Konohamaru, Asuma si Tsunade pareau tinte ale unui dispret ascuns. Cat traiase, Asuma mereu a fost urat in secret de dragon. Se pare ca toti cei care aveau legatura cu Senju, erau cam pe lista sa neagra. Cine poate sti cine a fost el, sau ce a facut, dar un fapt e sigur, ceva il facea sa ii dispretuiasca pe cei din clanul Senju sau Sarutobi.

In cele din urma, lasand de o parte si acest personaj controversat si la fel de misterios caa Madara, isi lua zborul pana la locul de lupta dintre Itachi si Sasuke. Sakura se gandi tot zborul daca nu cumba Itachi se duse la lupta cu Sasuke, iar acest gand o cam inspaimanta. Deja, Zetsu si Madara ajunsera la locul luptei. Cum sosi Madara ii privi pe cei doi in mod ciudat, dar mai ales pe Itachi, de parca era ceva in neregula cu acesta. Madara ajunse primul, si cat timp il astepta pe Zetsu, el se aseza pe o piatra, cand intr-un final ajunse si "omul-planta".

-Ai intarziat! spuse el indiferent catre Zetsu care-si scotea capul din piatra.
    -Nu-s rapid ca tine! adauga el.

Intre timp,dragonul zbura cat de repede putea. Dadea din aripi intr-una, la periode regulate, apoi plana prin aer ca un condor. Vantul falfaiea firele lungi si rozalii ale Sakurei. Aceasta parea incruntata si seriosa. In cele din urma, se vedea si locul luptei. Din aer, locul arata foarte ciudat. Era o gramada uriasa de moloz situat pe un deal circular si inconjurat de niste ciudate flacari negre. Sakurei ii pasu cam ciudat sa vada un asa loc, dar si mai ciudat, era cum de distrugerea locului lua o asemenea amploare. Sakura isi dadu seama, ca fu o lupta chiar pe viata si pe moarte, ceva ce prn ea inca nu trecuse. In cele din urma, cei doi ajunsera la locul cu flacari negre. Dragonul nu prea parea interesat si nici mirat, iar Sakura era disperata ca Sasuke sa nu aiba nimic si daca el il omorase pe Itachi, acela sa nu fi fost Itachi cel adevarat.

-Ce-s cu flacarile astea negre? spuse Sakura.
    -Se numesc Amatesaru! Sunt flacari vesnice! Nu se sting! spuse dragonul.Te pot duce peste! spuse dragonul uitandu-se la inaltimea flacarilor.
    -Nu! Daca aia doi au ajuns inainte, ne-ar putea vedea zburand! Oricum,vreau sa incerc ceva! spuse Sakura acoperindu-si ochiul stang.

Ea isi activa Armaganul Evoluat, insa dragonul incerca sa o opreasca stiind la ce sa se astepte.
    -Nu! Nu folosi aia! se arata aesta usor ingrijorat. E periculos! Daca tehnica nu merge bine, ar putea atrage flacarile negre spre tine si sa te omoare!
    -Imi asum orice risc! spuse Sakura decisa.

Sakura dadu drumul unei tehnici ciudate, asemanatoare cu vortexul creat de Kakashi, dar diferit totusi prin faptul ca realitatea nu prea parea distorsionata, ci aparea doar un mic punct. Apoi, asemanator cu tehnica lui Kakashi ,ea incepu a atrase flacarile negre spre vortex care se forma aproape de ochiul ei. Flacarile luara forma unei palni de tornade. Cu toate astea, Sakura inca nu contrloa bine tehnica si nu se putea concentra cat era nevoie nestiind cat. In cele din urma se intampla ce dragonul prezise, o mica parte de flacari ajunsese la Sakura afectundu-i bratul . Ea isi opri tehnica speriata, si incepu sa tipe si sa se zbata speriata. Flacarile actioneau intocmai ca focul normal, doar ca nu puteau fi oprite niciodata. Deja durerea si arsurile aparura ci prima fractiune de secunda, si erau cam greu de suportat pentru o persoana necunoscatoare si naiva ca Sakura. Noroc ca dragonul stia ce trebuie facut.

-Foloseste din nou tehnica sa absorbi focul de pe brat! spuse dragonul.

Sakura isi folosi tehnica din nou si absorbi focul,i nsa bratul ei era deteriorat .Era ars, folosi tehnica de vindecare insa se vindeca cam greu. Din nefericire, Sakura nu statu sa-si vindece bratul, si cu el afectat, se indrepta spre locul acela lasand dragonul sa astepte inafara ariei. Sakura se furisa prin drumul liber creat, ascunzandu-se dupa stance, in cea mai posibila tacere. Incerca sa fie cat mai silentioasa si isi ascunse chiar si prezenta chakrei. Cand aceasta considera ca ajunse destul de aproape, se ascunse du o bucata de moloz mai inalta. Sakura il vazu pe Sasuke pe jos, langa Itachi si pe cei doi Akatsuki. Sakura ramasese socata si speriata cand ii zari pe cei doi frati pe jos zacand. Nu stia pentru cine sa usu faca griji mai mari. Dar oricum, era sigura ca nimic din ce vedea nu era bine.

*Masaka! Ce se intampla aici?! Nici macar nu stiu ce sa fac! Daca era mai bine sa iau dragonul cu mine?! Nu stiu ce sa fac !* gandea Sakura disperata si speriata.

-Zetsu, trebuie sa sti ceva! spuse mascatul. Acesta nu este Itachi cel adevarat! Pe asta l-am obtinut cu ajutorul lui Pain! spuse mascatul cu o intentie ascunsa.

*Ce inseamna asta? Itachi nu s-a dus sa lupte cu Sasuke? Ce naiba se intampla? Nu inteleg nimic! *se mira ea ascunsa dupa o piatra mai mare.

-Ce?! Dar ce s-a intamplat cu Itachi atunci?spuse Zetsu alb cam derutat.
    -Ne-a tradat! spuse mascatul indreptandu-si privirea catre locul unde se ascundea Sakura.

Madara mai privi pret de cateva secunde in jurul sau, apoi disparu in neat uimind-o pe Sakura. Aceasta se intoarse cu fata catre stanca dupa care se ascundea si se uita si mai mirata la cum disparuse acel om atat de repede. Fara macar sa simta prezenta sa, Madara se afla in spatele Sakurei, aparut tot de nicaieri. Sakura nici macar nu realiza ca el se afla in spatele ei, abia cand simti ca intrase sub efectul unui genjutsu. Madara ii atrase atentia provocandu-i Sakurei o teama venita din puterea ochilor sai puternici. Sakura se intoarse spieriata si cand il zari se tranti in viteza cu spatele alipindu-se de stanca. Madara o privea cu Sharinganul sau, speriind-o mult pe Sakura care transpirase puternic din cauza fricii. La un moment dat, Madara isi apropie capul de Sakura la doar cativa centrimetri departare, si isi aseza ambele maini in jurul Sakurei, apoi activandu-si Sharinganul Etern ca sa o sperie si mai tare pe fata, spuse cu un glas infricosator:

-Avem un...spion!

Sakura tremura atat de tare incat nu era in stare sa zica ceva. Isi tinea rasuflarea si privea parca vrajita Sharinganul Etern fara sa clipeasca macar.

-Simt ceva in neregula cu tine! spuse Madara. Simt...prezenta lui Itachi. Tu esti aliata lui! V-am vazut... Mi-ar face placere sa te ucid pentru ca ai aflat ce nu trebuie, dar...trebuie sa plec ,spuse el disparand.

Sakura privea tremurand in gol. Transpirase in cateva secunde atat de puternic, incat hainele ii erau unde, iar parul i se lipi de fata si isi pierduse volumul capatand totodata acel luciu de par gras si ud. Sakura inghitise sec, dar nu era in stare sa faca vreo miscare. Ramase in acea stare de paralizie temporala, in timp ce trupul lui Sasuke e luat,la fel si cel fals. Nici nu indraznea sa se miste. Apasa mana pe piatra foarte tare ,ramand speriata.Tuneta si ploua foarte tare. Sakura ramasese incremenita ramanand in ploaia torentiala mult timp dupa ce Madara il lua pe Sasuke si pleca. Deja ploaia se amesteca cu transpiratia ei si o uda toata, insa teama se citea in ochii ei. Desi genjutsul fu simplu, a fost destul ca sa o sperie pe Sakura.

Dragonul se cam saturase sa astepte si se gandea de ce dura atata. El lua in calcul posibilitatea ca Sakura sa fie in pericol si pleca zburand spre ea ingrijorat Aparu de deasupra flacarilor negre si o zari stand ca o statuie rece. Aparu in fata ei, dar Sakura nici macar nu clipea. In cele din urma, reusi sa o trezeasca din iluzie atingand-o cu botul pe bratul stang. Sakura tresari imediat incepand sa respire cu zgomot. Nici ea nu realiza prea bine ce se intmpla, abia dupa cateva minute.

-Ce s-a intamplat? intreba dragonul pe permanentul sau ton rece si serios.
    -L-au luat! spuse ea varsand o lacrima care nu era vizibila de ploaia care se trantea de fata ei.

Cei doi nu ramasesera singuri decat cateva secunde. Restul echipei trecu de focul negru tot pe unde Sakura crea singura portita de intrare. Cu toti aparura din senin sarind de pe o piatra pe alta pana la Sakura si dragon. Naruto alerga ingrijorat catre Sakura.

-Sakura-chan? Ce s-a intamplat? Unde e Sasuke? spuse Naruto care abia mai respira.
    -L-au luat! spuse ea imbratisandu-l spre disperarea Lisei care privea nervoasa .Imi pare rau !N-am putut sa fac nimic! izbugni ea in plans. L-am pierdut inca odata, spuse ea eliberandu-l pe Naruto.
    -Ce lupta a fost aici? Locul asta e foarte distrus! se mira Kiba.
    -Asta inseamna ca am ajuns prea tarziu! spuse Kakashi.

Naruto se rezema de piatra langa care statuse Sakura, si se tinea cu mainile pe ea. Ceilati se imprastiara uitandu-se in jur la locul distrus.

-De ce nu pot ajunge niciodata la Sasuke ? spuse el in soapta.

Hinata il privea pe Naruto foarte trista, stiind ce insemna Sasuke pentru el. Sakura ii puse mana pe umar la Hinata, si ii facu semn printr-un zambet sa mearga la el, insa Lisa i-o lua inainte ,fara sa-i pese de acele momente. Naruto o respinse. Se uita la Hinata si Sakura, care se uitau indurerate la el.

Aici se sfarsi totul, din nou. Mereu atat de aproape, dar niciodata indeajuns. O concluzie pe care Sakura si Naruto o descoperisera de mult timp. Din fericire insa, vor mai urma si alte dati in care se vor reintalni. Din toata incurcatura asta, singura parte buna era faptul ca Itachi era totusi viu...

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Sam 17 Mar 2012 - 8:01

Sfinte! Era sa-mi iasa inima din piept la capitolul asta!
    Cat ma bucur ca Itachi nu a murit Daca ai stii ce speriata am fost in timp ce citeam acest capitol Chiar reusesti sa ii dai cititorului senzatia ca se afla si el in toata actiunea din fic Felicitari pentru acest capitol nemaipomenit!
    Astept next-ul! Spor la scris si la idei!

27ells
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de 27ells la data de Dum 18 Mar 2012 - 17:02

iarasi am intarziat pai ce sa spun imi place mult next-urile si le asteptsi pe restul haide mai repede cu ele ca asta e ficul meu preferat si sunt nerabdatoare sumt fanul tau nr 2 si vreau next-ul

Acum este: Vin 20 Ian 2017 - 17:59