╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Dangerous Mind +18

Distribuiti

*****Piersicuta*****
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Data de înscriere : 12/01/2012

Dangerous Mind +18

Mesaj Scris de *****Piersicuta***** la data de Sam 18 Feb 2012 - 23:32

He, he... un nou fic dar asta-i SasuSaku!
    Capitolul 1
    Ah... Ceas neneorocit! Mereu trebuie sa-mi strici tu dimineata! Imi ridic mana pe sub patura si trantesc ceasul de perete, acesta scotand un sunet asurzitor. Ma ridic din pat si cu viteza melcului ma indrept spre baie. Cand ajung la usa o deschid si intru, dezbracandu-ma si intrand in cabina de dus. Dau drumul la apa si incep sa ma spal, dupa care ies grabita din cabina si i-au pe mine un prosop alb. Ma intorc in camera si ma imbrac cu o pereche de blugi trei sferturi taiati si un tricou negru, apoi ma asez in fata oglinzii. Parul rozaliu il las liber si incep sa ma machez. Niste tus negru, rimel, fard argintiu si niste luciu de buze apoi imi pun la maini multe bratari colorate, la gat un set de margele albe iar in urechi niste cercei in forma de cruciulite. Ma incalt cu niste bascheti rosii si imi i-au ghiozdanul, iesind din camera mea. Cobor in sufragerie unde o vad pe Ayame gata de plecare. Ea are parul de un roz mai deschis, nu ca al meu roz bombon, ochii albastri asemanatori cerului, un corp cu forme rotunde ca al meu si un caracter rebel, foarte asemanator cu personalitatea mea. Cand ma vede zambeste si isi i-a ghiozdanul, apoi amandou iesim pe usa.
    Incepem sa inaintam pe straduta goala pana ajungem in fata unei cladiri mari, vopsita in alb. Liceul, locul urat de toti adolescentii. Intram in curtea invadata de ciresii infloriti din care se desprind petale asemeni parului meu. Eu si Ayame ne despartim, ducandu-ma sub un cires mare unde se afla prietenele mele.
    - Hei Sakura, rebela noastra, ce mai faci? Cum ai petrecut vacanta de Pasti? Spune Temari, o blonda ce are parul prins in patru codite, rebela si petrecareata.
    - Pai am avut parte de mare plictiseala si de tata care cred ca este cel mai tare tata din lume! Apropo, la-ti vazut pe fratemiu? Spun in timp ce ma asez pe iarba degajata.
    - Naruto este cu Hinata, de acum sunt un cuplu! Spune si Ino zambind smechereste. Ino este o blonda cu ochii albastri, cea mai buna prietena a mea, Hinata o bruneta cu ochii lila ce are si ea un frate si Naruto este fratele meu mai mare cu cateva luni decat mine. Imi iubesc viata! Clopotelul incepe sa faca zgomot, iar toate ne ridicam si vrem sa intram in scoala dar o masina parcheaza in fata noastra. O nu Doamne, nu din nou el! Usile se deschid iar din ele ies patru tip de 19 ani, varsta mea si a fetelor. Madara, un brunet cu parul lung pana la spate si ciufulit, cel care se tine dupa mine si mi-e cam frica de el deoarece are o fata de viloator uneori, Itachi care se tine dupa soramea, si el are parul lung pana la spate doar ca la acesta este prins intr-o coada slaba, Obito care este un tip mai relaxat si glumet, are parul scurt si ciufulit iar ultimul este Sasuke care are parul scurt facut tepi. Acestia sunt cei mai smecheri din toata scoala, toate fetele din scoala au trecut prin patul lor unele chiar si violate. Din pacate, eu am doi dintre astia pe urmaele mele: Sasuke si Madara.
    Numai eu, Temari, Ino, Ayame si Hinata nu am trecut prin patul lor. Tipii astia imi dau fiori si toata scoala se teme de ei. Clanul Uchiha este singurul care il ajunge la bogatie pe lanul Namikaze in bogatie. Un mare secret al familiei mele, facem parte dintr-o mafie pe nume Yakuza si Clanul Uchiha sunt o mafie pe nume Dragon Boys. Cele doua sunt in legaturi foarte bune, dar eu nu-i suport pe astia! Cel mai ciudat lucru este faptul ca tata pe care il cheama Minato si mama Kushina, nu sunt ca ceilalti. Dar banda Yakuza are totusi un secret, sunt politisti. Asa ca este normal ca sa fie atat de prietenosi parintii nostri si ai surioarei mele si fratiorului nostru. Cei patru se coboara din masina si Sasuke cu Madara imi afc cu ochiul, eu aratandu-le limba si plecand in scoala. Ajung in clasa si ma asez in banca mea, fiind colega cu Ino si in spatele meu cei doi amorezi, Madara si Sasuke. Doamne, scapa-ma de ei! Sunt atat de enervanti, imi vine sa ma omor! Proful intra in clasa si din fericire Doamne ajuta baietii nu mai fac figuri. Totusi, un lucru este foarte ciudat! Toti din Clanul Uchiha au ochii rosii!
    Sper sa va placa!
    Sakura
    Ayame
    Naruto
    Ino
    Temari
    TenTen
    Hinata
    Obito
    Madara, desi nu este prea reusita ca nu ii ies bine pozele.
    Kushina
    Minato
    Itachi
    La Sasuke mai caut poza, o sa o pun in capitolul urmator.

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Re: Dangerous Mind +18

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 18 Feb 2012 - 23:37

Superr
    I like it
    E scurtt. Il vroiam mai lung.
    Sper s aduci next-ul mai repede ca eu nu ma multumesc cu capitole scurte
    Yuhu, mafiee
    Oh da baby
    Sasuke si Madara?
    Cooll
    Cred ca incep sa-l plac si pe Obito. El nu se tine dupa nimeni daca Sasuke si Madara dupa Sakura iar Itachi dupa sorasa.

Next

Lucifer
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 18/08/2011

Mesaj Scris de Lucifer la data de Dum 19 Feb 2012 - 11:42

interesanta ideee si chiar ca imi place vveeerrry mmmuuult=))) pacat ca nu ii mai lung dar nah asta ee. Eu astept next cat mai repede deoarece sincera sa fiu Sasu si Madara dupa sakura .....nu prea intalnesti asa trio in fiecare zi=))

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 18/11/2011

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Dum 19 Feb 2012 - 12:50

Heii !!
    Ce avem noi aici, un fic care m'a dat pe spate.
    Sunt inca in stare de soc.
    In majoritatea fic'urilor Sakura e cea care se tine dupa Sasuke, dar acum e invers, si mai e si Madara Laugh
    Uhuuu, incepe sa imi placa.
    Si Saku' crede ca sunt enervanti, asa te vreau !!
    Sa aduci repede next'ull si daca poti sa ma anunti si pe mine Heart
    Spor la scris si la idei.
    Te'am pupacit, Zbye !!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 09/09/2011

Mesaj Scris de Domino la data de Dum 19 Feb 2012 - 17:52

Blood_Angel a scris:
    He, he... un nou fic dar asta-i SasuSaku!
    Capitolul 1
    Ah... Ceas neneorocit! Mereu trebuie sa-mi strici tu dimineata! Imi ridic mana pe sub patura si trantesc ceasul de perete, acesta scotand un sunet asurzitor. Ma ridic din pat si cu viteza melcului -unde e virgula sau macar cuvantul de legatura?-ma indrept spre baie. Cand ajung la usa o deschid si intru, dezbracandu-ma si intrand in cabina de dus. Dau drumul la apa si incep sa ma spal, dupa care ies grabita din cabina si i-au pe mine un prosop alb. Ma intorc in camera si ma imbrac cu o pereche de blugi trei sferturi taiati si un tricou negru, apoi ma asez in fata oglinzii. Parul rozaliu il las liber si incep sa ma machez. Niste tus negru, rimel, fard argintiu si niste luciu de buze, apoi imi pun la maini multe bratari colorate, la gat un set de margele albe, iar in urechi niste cercei in forma de cruciulite. Ma incalt cu niste bascheti rosii si imi i-au-iau, sa sti ca nu oriunde se scriu despartit. de exemplu, daca aparea:" i-au luat",se poate, atentie doar la perfect compus se scrie despartit- ghiozdanul, iesind din camera mea. Cobor in sufragerie unde o vad pe Ayame gata de plecare. Ea are parul de un roz mai deschis, nu ca al meu roz bombon, ochii albastri asemanatori cerului, un corp cu forme rotunde ca al meu si un caracter rebel, foarte asemanator cu personalitatea mea. Cand ma vede zambeste si isi i-a ghiozdanul, apoi amandou-amandoua- iesim pe usa.
    Incepem sa inaintam pe straduta goala pana ajungem in fata unei cladiri mari, vopsita in alb. Liceul, locul urat de toti adolescentii-ai dreptate-. Intram in curtea invadata de ciresii infloriti din care se desprind petale asemeni parului meu. Eu si Ayame ne despartim, ducandu-ma sub un cires mare unde se afla prietenele mele.-nu suna deloc bine exprimarea in aceasta propozitie, ar fi trebui sa scri ce face si Ayame-
    - Hei Sakura, rebela noastra, ce mai faci? Cum ai petrecut vacanta de Pasti? Spune-spuse se scrie cu litera mica ca naratiunea e continuare de la propozitie- Temari, o blonda ce are parul prins in patru codite, rebela si petrecareata.
    - Pai am avut parte de mare plictiseala si de tata care cred ca este cel mai tare tata din lume! Apropo, la-ti-l-ati- vazut pe fratemiu? Spun in timp ce ma asez pe iarba degajata.
    - Naruto este cu Hinata, de acum sunt un cuplu! Spune-spune- si Ino zambind smechereste.
    enter, si ai grija data viitoare sa nu mai amesteci naratiunea cu dilogul si sa o pui pe acelasi rand cu dialogul Kiss -
    Ino este o blonda cu ochii albastri, cea mai buna prietena a mea, Hinata o bruneta cu ochii lila ce are si ea un frate si Naruto este fratele meu mai mare cu cateva luni decat mine-stop cadru, cum vine asta si "Hinata are un frate si Naruto este fratele meu mai mare?", nu prea inteleg la ce te referi. Credeam ca Sakura o are doar pe Ayame-. Imi iubesc viata!-puteai deja incepe alineat nou deoarececlopotelul scolii nu prea are legatura cu Hinata sau Naruto- Clopotelul incepe sa faca zgomot, iar toate ne ridicam si vrem sa intram in scoala dar o masina parcheaza in fata noastra. O nu, Doamne, nu din nou el! Usile se deschid iar din ele ies patru tip de 19-nousprezece, intr-un fic nu se scrie cu cifre numerele, ci cu litere- ani, varsta mea si a fetelor.-la fel, alineat nou.- Madara, un brunet cu parul lung pana la spate si ciufulit, cel care se tine dupa mine si mi-e cam frica de el deoarece are o fata de viloator-violator- uneori, Itachi care se tine dupa sora-space-mea, si el are parul lung pana la spate doar ca la acesta este prins intr-o coada slaba, Obito care este un tip mai relaxat si glumet, are parul scurt si ciufulit iar ultimul este Sasuke care are parul scurt facut tepi. Acestia sunt cei mai smecheri din toata scoala, toate fetele din scoala au trecut prin patul lor unele chiar si violate. Din pacate, eu am doi dintre astia pe urmaele mele: Sasuke si Madara.
    Numai eu, Temari, Ino, Ayame si Hinata nu am trecut prin patul lor. Tipii astia imi dau fiori si toata scoala se teme de ei. Clanul Uchiha este singurul care il ajunge la bogatie pe lanul-clanul- Namikaze in bogatie. Un mare secret al familiei mele, facem parte dintr-o mafie pe nume Yakuza si Clanul Uchiha sunt o mafie pe nume Dragon Boys. Cele doua sunt in legaturi foarte bune, dar eu nu-i suport pe astia! Cel mai ciudat lucru este faptul ca tata pe care il cheama Minato si mama Kushina, nu sunt ca ceilalti. Dar banda Yakuza are totusi un secret, sunt politisti. Asa ca este normal ca sa fie atat de prietenosi parintii nostri si ai surioarei mele si fratiorului nostru. Cei patru se coboara din masina si Sasuke cu Madara imi afc-fac- cu ochiul, eu aratandu-le limba si plecand in scoala. Ajung in clasa si ma asez in banca mea, fiind colega cu Ino si in spatele meu cei doi amorezi, Madara si Sasuke. Doamne, scapa-ma de ei! Sunt atat de enervanti, imi vine sa ma omor! Proful intra in clasa si din fericire Doamne ajuta baietii nu mai fac figuri. Totusi, un lucru este foarte ciudat! Toti din Clanul Uchiha au ochii rosii!
    Sper sa va placa!
    Sakura
    Ayame
    Naruto
    Ino
    Temari
    TenTen
    Hinata
    Obito
    Madara, desi nu este prea reusita ca nu ii ies bine pozele.
    Kushina
    Minato
    Itachi
    La Sasuke mai caut poza, o sa o pun in capitolul urmator.

Titlu- foarte interesant, mai ales ca e scris in engleza si are 18 ani-
    Idee- nu ma pot pronunta inca, dar faptul ca e si cu clanuri si cu mafie inseamna ceva interesant
    Actiune- nu s-a intamplat inca mai nimic, dar sunt lucruri pe care nu le inteleg din actiune
    Naratiune- imi place ca actiunea nu e grabita, dar scri totul foarte incurcat. Prima data, nu pomenesti deloc de Naruto la inceputul capitolului, apoi pe la mijloc ma trezesc ca si Hinata si Sakura au frate. Apoi, tu treci dintr-o data la clanuri si mafie din care nu am inteles la ce te referi. De ce parintii Sakurei sunt persoane mai speciale? Imi plac ideiile tale, dar incearca sa le ordonezi putin
    Descriere- nu prea ai descriere sentimentala in primul rand, iar cea ambientala aproape ca nu apare. In primul rand, inceputul e cam anost. Puteai sa pui un prolog sau sa incepi cu un fel de mister, si abia apoi sa continui cu ce face Sakura. Pe langa asta,ai descris foarte putin personajele. Ai scris cam cum arata cei patru si ca sunt perversi. Puteai sa scri mai multe trasaturi despre ei ca sa le subliniezi mai bine personalitatile. La fel si Ayame, ai comparato intr-una cu Sakura. Ai spus la amandoua ca sunt rebele, dar trebuie sa numesti si trasaturile fizici si psihice ca sa le combini. In rest, totul e ok deoarece stiu unde ma aflu si cand.
    Dialog- e cumintel, dar putea fi mai dezvoltat
    Greseli- cam ai la unele cuvinte, dar ti-am dat edit. Si iarasi in legatura cu virgulele, cam uiti de ele cand vine vorba de cuvantul "iar",.
    aspect-sta bine, dar fi mai atenta cand incepi alineat nou pentru ca am observat ca ai uitat sa treci naratiunea pe alt rand cand ai descris-o pe Ino.

Cam atat. Este un fic reusit, felicitari. Sper sa-ti mearga bine, iar sfaturile mele sa-ti fie de folos!

eely
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 17/02/2012

Mesaj Scris de eely la data de Dum 19 Feb 2012 - 21:22

buna Blood_Angel eu sunt noua pe acest site ...dar Big smile imi place foarte mooolt ficul tau....chiar daca nu pot sa iti dau nulte sfaturi...docamdata iti sput atat ai grija la logica ..si continua tot asa pt ca ideea e una originala ...deci bafta l scris si next:*KissKiss

dydy
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 19/07/2011

Mesaj Scris de dydy la data de Lun 27 Feb 2012 - 19:14

Wow..raman masca...si nu glumesc poate un pic. Ai chiar o ideie originala, adica Sasuke sa se tina dupa Sakura?
    Te-ai descurcat foarte bine la primul capitol, n-am ce sa comentez chiar incepe sa ma atraga ficul tau.
    Spor la scris next

*****Piersicuta*****
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 12/01/2012

Mesaj Scris de *****Piersicuta***** la data de Lun 27 Feb 2012 - 21:49

Capitolul 2

Imi indrept privirea spre geam, privind peisajul parca pictat in foarte multe culori. Albastrul cerului imi indreapta gandul spre malurile marii si verdeata ierbii imi aduce aminte de jungla neexplorata. Jocul culorilor ma scoate total din realitate, ducandu-ma pe un taram unde sunt numai eu.
    Iarba este de un verde deschis orbitor, cerul albastru si nesfarsit este senin, fara nici un nor si in jurul meu sunt flori multicolore. Am un sentiment de fericire, de parca nu as avea nici o grija. Sa fii fara griji... ar fi atat de minunat! Parca ma doare sufletul, simt cum viata mea este mult prea monotona. Viata macabra a unui om se poate citi dupa ochi, nimeni nu este special in aceasta lume. Toti sunt egali, dar nu vor sa recunoasca. Pe acesti oameni egoul i-a inghitit fara mila, ei fiind adanciti in ura, dorinta de razbunare si rautate. Concepte furtunoase imi impanzesc mintea, aducandu-mi aminte de cel mai sumbru moment din viata mea...

" Intunericul a inghitit totul odata cu venirea noptii. Doar unele fulgere mai alimenteaza acest abis nesfarsit, desenand forme in imprejurimi. Numai eu, o fata de 15 ani se mai plimba pe strada goala, pustie. Doar un latrat ragusit ce provinde de la vreun caine vagabont se mai aude prin aceste locuri. Ma simt nelinistita, mereu mi-a fost frica de intuneric. Noaptea este mama gandurilor, un citat foarte adevarat. Desi imi este frica de intunericul ce a inlocuit acum o jumatate de ora lumina, numai noaptea pot sa-mi fac ordine in ganduri. Imi place sa desenez pe malul lacului din acest parc, locul din care ma intorc acum.
    Dar din pacate Naruto nu a putut sa vina dupa mine, din acest motiv ma aflu pe strada asta pustie. Noaptea, totul capata forma si aspectul sau adevarat. Asa cum numai noaptea distingem stele de pe cer, tot asa vedem pe Pamant multe lucruri pe care la lumina zilei nu le vedem. Asta este parerea mea, totul este mai frumos noaptea, mai linistit. Parca totul se opreste in timp cand aud un tipat. Pur si simplu am inghetat, dar frica ma acapareaza cand aud un al doilea tipat. Inima mea incepe sa bata din ce in ce mai tare, gandindu-ma la scenari sumbre ce parca imi intuneca inima si sufletul. Doresc cu foarte multa ardoare sa plec din locul asta, dar picioarele nu ma asculta si o i-au in directia opusa. Peste putin timp in fata mea se vad doua siluiete, un baiat ce... BEA SANGELE UNEI FETE?! Incep sa tremur. Fiecare parte a trupului meu dorea sa reactionez, sa tip, sa urlu, sa fac ceva! Dar ce rost avea? Urma sa fiu ucisa de o bestie a noptii, ar eu nu pot face nimic pentru a ajuta aceasta fata. Brunetul termina cu fata ce cade pe asflat, provocand un zgomot puternic.
    Incep sa ma dau in spate, mii de lacrimi iesind din ochii mei verzi. Incep sa fug in directia opusa sperand cu multa ardoare ca acel vampir sa nu ma urmareasca. Dar ma izbesc de cineve. Brunetul se afla in fata mea, neputand sa vad nimic inafar de ochii rosii cu trei punte ce par a fi focurile Iadului. Incep sa tremur mult mai rau decat inainte si vampirul se repede la gatul meu, dar nu ma musca, ci spune ceva ce nu o sa-mi mai dea pace niciodata:
    - Ai noroc, sunt satul. Dar data viitoare cand te mai gasesc pe strada asta nu vei mai scapa asa de usor! Acum, pleaca! Imi da drumul si eu incep sa alerg cat ma tin picioarele, gandindu-ma cat de mult noroc am avut... "

Intamplarea asta ma intuneca, de atunci mi-am promis ca nu voi mai merge pe acea strada. Parcul l-am mai vizitat foarte des, dar nu in fiecare seara cum obisnuiam sa fac. Mi-am ascuns sentimentele de frica si teama pana au venit cei din Clanul Uchiha aici. In acel moment sentimentele cele mai negre au iesit la iveala din cel mai intunecat colt al sufletului meu si ma rod pe dinauntru. Imi este mai frica decat mi-a fost atunci si am vaga banuiala ca unul din cei patru bruneti este acel vampir.
    La inceput, dupa putin timp de la intamplare purtam numai culori inchise si ma incuiam in casa. Dar intr-o zi mi-am dat seama ca nu trebuie sa stau singura si sa ma comport asa, deoarece nu sunt eu cand fac asta! Desi... nu am avut forta necesara sa spun nimanui de acea intamplare. Mi-a fost frica sa nu-si bata joc de mine, sa nu ma creada nebuna.

Cucu bau! Am revenit! O sa tin cont de sfaturile voastre cat pot de mult si va multumesc pentru ca ma ajutati! Vreau sa ma perfectionez cat pot de mult! Nextul nu stiu cand vine, dar pana atunci va urez succes cu scoala!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 09/09/2011

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 1 Mar 2012 - 17:33

Salut Blood Angel. Imi place mult acum cum arata ficul tau. E foarte diferit de primul capitol. Nici macar nu seamana cu primul. Stiam eu ca poti fi mai buna de atat. Acum da, chiar imi place ce vad, si am citit cu mare placere. Nu ma asteptam sa amesteci deloc, ideea vampirilor cu lumea normala si cea a clanurilor din lumea ninja.
    Nu are rost deloc sa iti dau edit deoarece chiar nu am nimic de corectat, dar o sa-ti fac niste observatii.

Naratiunea acestui capitol este total diferita fata de primul. Lucrurile se desfasoara in alt plan de idei, ceea ce e foarte bine deoarece actiunea va deveni si mai interesanta. Ai schimat totusi putin cam brusc cursul povestii, dar asta e probabil datorita faptului ca ai pus o gramada de descriere de data asta.

Descriere- este foarte frumoasa si arata foarte bine. Ai folosit niste combinatii de cuvinte foarte reusite care m-au facut sa simt atmosfera sumbra si gandurile negre ale Sakurei de la inceputul capitolului. Ai dat o noanta foarte intunecata si misterioasa capitolului, pacat totusi ca e atat de scurt. Totusi, puteai descrie ceva mai bine sentimentul fricii si disperarii. Apoi, de unde stia Sakura chiar imediat ca e vampir tipul? Ma gandesc si eu ca era o distanta anume in locul actiunii, si daca mai era si intuneric, nu prea avea cum sa isi de-a seama ca o musca pe biata fata. Puteai sa scri ca tipul e vampir, abia dupa dialog, dupa replica folosita de vampirul ala, si sa descri ca Sakura banuia ca tipul e vampir si ca e posibil sa faca parte din clanul Uchiha. Momentul asta nu e prea bine amplasat.

La aspect nu am nimic de comentat, doar faptul ca nu ai pus flashback si endback. Eu nu am reusit sa-mi deau seama abia dupa ce am citit ca lumea ca Sakura isi aduce aminte de ceva anume. Nu sunt de ajuns doar ghilimelele.

Dialogul este doar unul singur, cel al tipului care e vampir. mi-a placut mult acea replica folosita. Dar puteai sa pui si o replica din partea fetei.

Deci, de data asta felicitarile mele. Acest capitol este foarte frumos si emotionanat, chiar daca nu are actiunea prea ampla. Te-as ruga totusi pe viitor sa scri un capitol mai lung deoarece cand e lumea mai frumoasa si cand citesc mai bine, hopa se termina.

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Dum 27 Mai 2012 - 22:01

Din cauza inactivitatii ficul se inchide. Daca doresti sa il continui imi dai un pm si se rezolva.

Acum este: Lun 23 Ian 2017 - 6:37