Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Secretul Iubirii

Distribuiti
    *****Piersicuta*****
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Secretul Iubirii

Mesaj Scris de *****Piersicuta***** la data de Joi 16 Feb 2012 - 23:36

Bun, uitati-ma aici! Scze tuturor ca nu am mai intrat pe forum dar m-am mutat si am avut cateva probleme cu scoala asta!

Capitolul 1

Stropii mari si reci se izbesc violent de pamant. Printre norii parca de lumb se mai zaresc fulgere ce lumineaza cerul in "jocul" lor nebun. Peisajul se aseamana cu sufletul meu, negru si rece. De ce toata lumea ma considera un monstru? Nu am ranit inca pe nimeni si sper din suflet sa nu o fac deoarece atunic nu voi putea sa mi-o iert niciodata.
    Imi inchid ochii verzi si incep sa merg spre casa admirand imprejurimile si parfumul de dupa ploaie. Ce pot sa spun? Viata este grea pentru cei ce nu stiu sa traiasca. Totusi nu exista nici un motiv pentru ura ce imi este purtata de sateni, care ascunde frica. Nu am facut nimic gresit, mi-am trait viata pana la varsta asta si o sa mi-o traiesc in continuare cu durere in sufletul meu firav care este controlat de bestia din mine. O bestie ce nu ma lasa in pace nici cand dorm.
    Ajung in fata unei cladiri mari de trei etaje si deschid poarta din fier pasind pe aleea ingusta. Sunt dezamagita, simt cum durerea imi inegreste sufletul. Nu, nu trebuie sa cedez, vreau sa arat satului ca nu sunt cum isi inchipuie satenii! Gandurile mele sunt intrerupte de o mana calda pe umar ce ma face sa-mi intorc instinctiv capul. Nimeni alta decat sora mea mai mare Ayame. Ii zambesc si intram amandoua in vila, ajungand intr-o sufragerie decorata cu bun gust. Ayame se tranteste pe canapeaua din piele neagra si eu ma duc in camera mea deorece sunt obosita. Doamne, Tusnade-sama nu este deloc blanda! Iar eu care vroiam sa merg la o portie de ramen! Deschid usa si ma trantesc in pat, uitandu-ma la o poza cu mine si Ayame. Dorul ma acapareaza cand imi amintesc de blondul cu ochii albastri care a plecat sa se antreneze pentru postul de Hokage.
    Adevarat, imi este foarte dor de el si prostiile pe care nu ezita sa le faca. Ma intreb cand se va intoarce, au trecut deja sase ani. Suspin usor si ma ridic de pe suprafata calda si moale, intrand in baie. Ma dezbrac de hainele prafuite si intru in cabina de dus. Un val de caldura ma acapareaza si incep sa-mi sapunez corpul, planuind ca mai apoi sa-l clatesc. Dupa ce termin dusul ies si pun pe mine un prosop intorcandu-ma in camera. Ma opresc in fata sifonierului si stau asa cateva minute, dupa care scot de acolo un tricou portocaliu si niste colanti negri. Ma imbrac si cobor jos unde aud voci din sufragerie, curioasa din fire ma duc spre locul din care vin sunetele si cand ajung am supriza sa o vad pe Ayame cu un baiat.
    - Ah, Kushina el este Madara Uchiha! Lasa intrebarile pentru mai tarziu! Imi spune Ayame cu niste ochi de catelus deoarece stie foarte bine ca dupa ce va pleca Madara va incepe "interogatoriul". Imi dau ochii peste cap si ma duc in bucatarie unde imi prepar niste ramen cald si delicios, miam! Mananc incet dar atentia imi este distrasa de telefonul fix care suna disperat asa ca imi las iubitul bol si ma duc in hol. I-au telefonul in mana si raspun enervata, pana ce vocea imi spune ca doreste cu Ayame.
    - Ayame, treci aici este pentru tine! Tip si las telefonul pe dupal apoi ma intorc la mancarea mea. Pff, mi-a trecut toata pofta de mancare! Ayame mi-o platesti tu! Spal bolul si il pun la loc, apoi ma intorc in camera unde ma imbrac cu o pereche de blugi si un hanorac negru si imi i-au umbrela, apoi sar pe geam in curte. Poate cei doi amorezi au nevoie de niste intimitate! Incep sa merg degajata pe strada, dandu-mi seama ca am uitat total de durerea sufleteasca. Sunt schimbatoare ca vremea. Ma uit in jur pana ma izbesc de cineva, tot ce pot sa vad este o claie de culoarea fanului.

Sper sa va placa! Maine vine nextul!
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Re: Secretul Iubirii

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 23 Feb 2012 - 18:49

Buna!
    Nu-mi vine sa cred, este genial. Nu prea am gasit ficuri SakuNaru, cum cred ca e acesta.. Da, seamana perfect cu Naruto.. ma face sa ma gandesc numai la ramen si la comportamentul prostesc al lui Naruro.. poate e si indragostita de el. Ei bine eu astept next-ul, sa-l aduic cat de repede poti. Kiss
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 3 Mar 2012 - 7:41

Stiu despre ce cuplu este vorba. Este vorba despre Kushina si Minato, asa este? Si ea a fost jincuriki si a fost indragostita de mica copila de Minato. Ce tare, chiar ca nu ma asteptam la un asemenea fic. Imi place enorm de mult. Super tare, de abia astept sa aduci nextul. Se pare ca aici Madara e baiat bun, sau are intentii ascunse?
    *****Piersicuta*****
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de *****Piersicuta***** la data de Mier 18 Apr 2012 - 21:12

Buna, buna, am revenit! O micuta "vacanta"! Capitolul asta va fi povestit din partea mea - adica a autorului-. Nu stiu cum va iesi, dar presupun ca va fi mai interesant. In regula, va las sa cititi!

Capitolul 2

Se uitau unul la altul. Nici unul nu putea vorbi. Erau pur si simplu uluiti de-a dreptul. Amandoi se schimbara, trecura ceva timp de la ultima intalnire. El se antrenase din rasputeri sa devina Hokage, dar ea renunase la acest vis. Se gandise ca nu este un conducator potrivit pentru sat. Stia ca el este potrivit si va fi mereu. Un lucru in aveau in comun: Iubirea pentru sat. Iubirea pentru cei dragi, vointa de foc a Primului Hokage, respectiv cel mai puternic.
    Kushina se uita la el confuza. Nu-i venea sa creada cine este in fata ei. Pur si simplu nu putea sa creada. Nu-l mai vazuse de atata timp, se gandea ca poate este un vis ce se va sfarsi odata cu trezirea ei. Dar nu era. Inima ei o lua in galop, se simtea incredibil. Persoana iubita era langa ea, in fata ei zambind. Amandoi se schimbasera. El era frumos, puternic si era visul multor fete. Ea devenisera mai prietenoasa, se intelegea cu multa lume, dar era urata de si mai multa. Totusi accepta cu greutate, bucurandu-se ca numai este ca in trecut, cand batea toti baietii, numai pe Minato nu.
    - Kushina? Chiar tu esti? Decand nu te-am mai vazut! Sa nu te recunosc! Spune Minato vesel, privind-o cu balndete pe roscata din fata lui. Si el simtea ceva mai mult decat prietenie, dar nu-si dadea seama. Se gandise mult la ea, nu putea sa o uite. Desi el simtea asta de putin timp inainte sa plece, iar ea era indragostita de el de la 10 ani. Fata se uita in ochii de safir ai baiatului. Minato se ridica si o ajuta si pe ea sa ajunga in picioare. Amandoi nu puteau zice nimic, pareau hipnotizati. Nu le venea sa creada pe cine au un fata, alaturi. Ea era nespus de fericita, nu se putea gandi la nimic altceva. Parca un strop de lumina aparu-se in viata ei.

El o intreba timid daca doreste sa iasa cu ea la o pimbare maine-seara, sa mai vorbeasca. Trecuse atata timp, o eternitate. Ea il mai uita-se, nu stia daca sentimentele ei mai sunt aceleasi. Minato pleca luandu-si la revedere, spunand ca este grabit. Ea statea acolo uitandu-se la el cum se indeparteaza, pana a disparut din campul ei vizual. Se gandea ca poate a fost o iluzie, dar totul parea real. El era barbatul adevarat la care visase atata timp, inca de la 10 ani. Zambi timid cu roseata in obraji, apoi se indeparta de acel loc, indreptandu-se spre casa. Se simtea nespus de fericita, dar acum dorea sa-si lase la o parte gandurile. Aerul rece de seara, in combinatie perfecta cu cerul rosiatic si cantecul greierilor o relaxa incredibil de mult. Deocamdata nu stia ce deoreste Minato sa vorbeasca cu ea si nici nu stia cum de reusise sa o recunoasca. Poate din cauza parului roscat? Nimeni nu stie.

Ajunse in curtea vilei, intrand in casa fara sa anunte pe nimeni ca a ajuns. Culoarea alba a peretilor se imbina armonios cu podeaua formata din laminate negre. Mobila veche de un maro inchis dadea un aer medieval. Kushina urca pe scarile ce duc la etaj in spirala si intra in camera ei. Culoarea caiselor era placuta ochilor. Podeaua era maro, acoperita de un covor persan portocaliu. Mobila era mai noua decat cea din sufragerie, de culoare alba. Prin usile de sticla ale balconului, aerul rece intra, fluturand violent perdelele albe.

Se duce pe balcon si admira peisajul mirific. Locul acesta era unul minunat. Totusi nimic nu reusise sa o incante mai mult decat plantatia de portocali ce apartine familiei sale. Ea a mostenit-o deoarece sora ei mai mare nu este interesanta de agricultura pe langa Kushina. Isi doreste foarte mult sa se ocupe de plantatie, dar mai are de asteptat putin. Trebuie sa implineasca varsta de 20 de ani ca sa mosteneasca plantatia. Pe nimeni nu deranja aceasta ramura din agricultura. Toti erau incantati de mirosul divin al florilor de portocal. Era noul ei vis: Sa se acupe de acea plantatie. Florile de portocal erau folositoare si in medicina, iar fructele ii incantau pe toti. Era o traditie veche, transmisa prin familia ei.

Plecase de pe balcon, inchizand bine usile. Se duce calma la baie si se spala pe fata, uitandu-se la reflexia ei din oglinda. Se schimbase mult, era devarat. Se intoarse in camera si isi scoase rucsacul negru, punandu-si toate lucrurile de care are nevoie. Pergamente, kunai-uri, o trusa medicala, shikuren-uri. Lucruri specifice unor ninja. Dupa ce termina isi lasa rucsacul pe scaunul biroului, apoi se schimba in pijama si se puse in pat.
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 29 Apr 2012 - 20:16

Buna Big Hug
    Scuze de intarziere..
    Era fic KushimaXMinato? o.O
    Oooh, interesant. Heart
    Nu prea intalnesti ficuri cu cuplul asta..
    Ooooo, a chemat-o la o intalnire..
    Si mi-ai facut pofta de portocale.
    Daca nu te superi... ai putea aduce capitolele mai repede?
    A trebuit sa citesc celelallt capitol ca sa imi aduc aminte.
    Astept capitolul urmator.
    Spor la scris Big Hug
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Lun 16 Iul 2012 - 10:39

Buna
    Imi pare rau ca nu am trecut pana acum pe la ficul tau.
    Imi place foarte mult
    Fic
    KushimaXMinato? oO Primul meu fic citit cu acest cuplu.
    Wow, nu prea intalnesti astfel de ficuri.
    Este foarte interesant
    Ce sa iti mai zic? Ca imi place? Stii deja! Ca vreau next-ul? Logic!
    Spor la scris si multa imaginatie!

Kira
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 26 Aug 2012 - 9:06

Fic inchis pentru inactivitate, n-ai mai postat din aprilie.Daca doresti redeschiderea acestuia, trimite-mi un mp.

Acum este: Joi 23 Mar 2017 - 16:18