╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Fu*k it, I can't think of a title ~ fanfiction

Distribuiti

Ƭเ๓๓`
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Data de înscriere : 11/01/2012

Fu*k it, I can't think of a title ~ fanfiction

Mesaj Scris de Ƭเ๓๓` la data de Dum 5 Feb 2012 - 23:02

Un fiec in colaborare, primele doua capitole nu sunt scrise de mine, mereu al treilea capitol e al meu.^^ Sper sa va placa, in ciuda fanelor [roadeti-va unghilee!]
    Cam asta a fost tot.. Capitolul:
    [Scris de Keepthefaith]

"Another crappy story

Hey salut, asta este un nou fanfiction, realizat in tri-laborare cu THE AMAZING RALU xD si THE AMAZING TIMY.. Sper sa va aduca zambete, cat de cat, fiindca este un pamflet total *si stim ca Ralu se pricepe la asta* cu toate personajele din Naruto.
    Vrem doar sa luam in deradere toate fanfic-urile ‘de duzina’, sau, cu alte cuvinte, ‘alea trase la indigo’.
    Il facem in 3 fiindca e mai pervers asa. -.-

Rezumat: Viata personajelor Naruto in spatele ‘cortinei’; acestea traiesc diverse aventuri si se intalnesc cu caractere din alte anime-uri, carti, filme, jocuri video si tot asa. Un jurnal al frustrarilor lor celor mai adanci.

RANK: 4 (daca aveti 3 ani si stiti sa cititi, nu luati in seama rank-ul)
    GENRE: satiric -.- parodie
    FRECVENTA DE POSTARE: nu stiu, din cand in cand, cu timpul.

Episodul 1 – Rant

‘Buna, ma numesc Sakura, am 17 ani, parul roz si ochi cu reflexii de smarald, sunt bombata la Ecuator si cam turtita la poli, parintii mei sunt foarte bogati, toti baietii sunt in limba dupa mine, si tocmai imi faceam siesta.’

V-ati saturat pana in gat de exprimari de genul? Eu una, da. Adica, ce e asa interesant la Sakura asta nu vad -.-, poate de-aia port si ochelari, dar nici macar cu ei pe ochi nu-mi pot da seama. Plus ca, 99% din fanfiction-uri sunt SasuSaku. *sweatdrop*
    De ce nu v-ati pus niciodata problema unei relatii intre MINE si Sasuke ? Da, da ! Intre MINE si el ! Adica, poate va lipseste spiritul de observatie, dar pe mine macar Sasuke m-a ‘atins’ intr-un mod mai special, fata de Sakura. M-a muscat, ca intr-un film cu vampiri! Ma simteam in The Vampire Diaries in acele momente in care el era atat de vulnerabil. Ohhh…*so cute*.

Si nu inteleg ceva…felul in care tratati personajele ca noi! Astea…episodice. Si as putea sa enumar cateva: Kidomaru, Kimimaro, Tayuya, EU, prostu` de Suigetsu, Juugo…Nici macar nu ne mentionati numele in fic-uri! Tot universul se invarte in jurul Sakurei, care, ca o veritabila ‘damsel in distress’, trebuie sa fie violata de cel putin 5 ori intr-un fanfiction, si salvata de ‘printul ei calare pe un inorog’, care este Sasuke. De cand ii pasa lui Sasuke?
    -.-
    Inteleg cuplul NaruHina, dar un pricep SasuSaku. Si sunteti obsedate psihic fiindca tot redactati la hentai-uri cu toti 4. BOLNAVI AM SPUS! *vreau si eu hentai weee*
    Si incetati sa ma mai cuplati cu Suigetsu, you sick-minded fangirls! Inteleg ca avem acea *chimie*, dar nu ne place unul de celalalt.

-Suigetsu se furiseaza in spatele lui Karin si o prinde de mijloc-
    ‘A da ? Nu stiam asta…Cu cine vorbesti, inca o data ?’, spune acesta nedumerit.

Si astfel, fanfic-ul poate continua, deoarece aceste 2 personaje s-au angajat intr-o partida nebuneasca de … pe care autoarea refuza sa o descrie.

‘Cum spuneam…Sakura, 17 ani… heh, si ma indrept spre liceu. Ce cliseu. Ohh, ce inteligenta sunt, acum fac rime !
    Acum, cercetez curtea liceului, deoarece autoarea este total netalentata si nu poate lega 2 cuvinte coerent pentru a descrie peisajul de toamna ce ma inconjoara. Desigur ca, o data ce intru pe poarta grandioasa, sunt intampinata de miile de priviri atintite asupra mea, evident fiindca sunt o bomba, si toata lumea vrea sa fie cu mine sau ca mine. Multe fete au devenit lesbiene din cauza mea.
    Cercetez cu ochi de vultur toti baietii, cautand chipuri noi :
    Deidara, nu, deja m-am culcat cu el…Itachi la fel…Hidan…Kakuzu…Sasuke…Naruto…Zaku…Shino…Sasori…Choji…Gaara…Kotetsu…Haku…Kisame…Neji…Kiba…Jiroubou…
    Kidomaru…Kimimaro…Kankuro…Lee…Shikamaru…Kabuto…Zetsu…Madara…Pain (toti 6)…ca sa nu mai vorbesc de ‘cativa’ sensei care m-au trecut clasa din acelasi motiv, gen Kakashi, Aoba, Iruka, Ibiki, Asuma, Hayate, Gai…
    Off, deja sunt plictisita.
    Trebuie sa existe ceva…cineva acolo, acolo sus poate, care sa imi poata readuce apetitul sexual la forma lui originala…Dar cine ?
    Vreau sa-mi traiesc viata, vreau sa mi-o traga cineva, si am acest monolog dramatic deoarece autoarea nu constientizeaza cat de patetica este…
    Off… Imi este dor de zilele in care eram inca virgina, inainte sa fi fost violata si salvata de 10 ori de Sasuke sau Deidara, desi, se presupune ca sunt ninja si ar trebui sa opun rezistenta, dar eh, in fine.
    Si, fix in toiul acestui monolog dramatic reluat, fiindca autoarea, evident, nu stie sa isi structureze ideile logic, primesc un biletel, parca picat din cer. Si acum facem stop-cadru si uitam complet de faptul ca sunt pe cale sa merg la ore, si autoarea deviaza total de la subiectul in discutie.
    Jur, da, din cer a picat un biletel. Si apoi a inceput sa ploua.
    Dau repede sa ma adapostesc pe dupa un bloc, luand biletelul cu mine. Gafai, oftez, si ma ‘preling’ de perete, cazand in popoul meu ultra-balonat, si mi se ridica fusta asa tare ca observ ca n-am chiloti pe mine -.-. In fine, revenind la biletel, il deschid, o tenta lacoma luminandu-mi fata. Oare ce sa fie?

Inauntru, citesc:

“Haruno Sakura, prin acest biletel iti vei putea implini visul ! Datorita magiei, vei putea fi transportata in orice lume iti doresti tu, si sa te … cu cine vrei tu.
    Tot ce trebuie sa faci este sa il tii strans in mana, sa zici de 3 ori cuvantul si vei fi teleportata intr-o lume alternativa.
    Distractie placuta !
    Biletele sunt dus-intors, infinite…SI MOCA ! ^^“

«OHH ! Ce binee ! », exclam eu extaziata. « O singura problema…trebuie sa invat sa citesc -.-. Epi…epi…g…ra… »’

OARE VA REUSI SAKURA SA SILABISEASCA CUVANTUL SI SA CALATOREASCA IN ALTE LUMI? OARE CE SE VA INTAMPLA IN NEXT ? OARE OARE OARE?
    Cu asta sigur va tin in suspans!

TO BE CONTINUED

Iti dau legatura tie, Ralu ! "

LaVitaDiMerda
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 04/01/2012

Re: Fu*k it, I can't think of a title ~ fanfiction

Mesaj Scris de LaVitaDiMerda la data de Lun 6 Feb 2012 - 0:42

Wow ce nebunie doamnee:)))
    Nam prea inteles prima parte dar deh: CHI SENE FREGA???-Cui ii pasa??-

E super misto... super super super[[...]] super super super[[...]] super super super... Hay ca raman blocata. deci sa pui next repede ca daca nu, te decapitez... misto abtitudinea asta a lu saku:))

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 09/09/2011

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 6 Feb 2012 - 10:52

nu prea am inteles mare chestie din el, dar nu am mai intalnit o asa chestie. Saraca Sakura pe la toti a trecut prin pat deja.

Feilictari, un fic de milioane!!! E atat de amuzant!!

Ƭเ๓๓`
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Ƭเ๓๓` la data de Lun 6 Feb 2012 - 18:26

Ma bucur ca va place.^^ Si eu am cam ras la unele faze. Toate laudele acelui capitol ii revin Ioanei.

Capitolul 2--> Rallu.

"Episodul 2- The God

<>

-Tu la ce te uiti?! spune privind catre TINE. N-ai mai vazut un zeu vaitandu-se?

TU: Pai practic eu citeam…aaa..
    -Nu ma lua pe mine cu dastea! maraind. Valea!
    Eu: Ah -.-‘ E greu sa lucrezi cu cei din Akatski. In special cu liderul lor. Pain. Taci si vezi-ti de vaicarelile tale. Eu o sa fiu cuminte. <>

Deci lume…V-ati dat seama cine este personajul meu. Yep! Pain… Yahiko…..Nagato…..Eh! Cum vreti sa-i spuneti.

Of of of! Ce sa faci tu cu astia? Tobi e un idiot total! Hidan se uita mereu la filme XXX si se lauda cu scula sa de 30 de cm!

Kakuzu inoata in bani si sa fiu eu al dracu` daca ma lasa sa iau si eu cativa! Ce sa mai zic de Deidara si Sasori, care zici ca-s doi copii! Unul se joaca cu plastilina, altu’ cu papusile, pe langa faptul ca se cearta mereu pe tema artei, care dupa mine e stupida!

Dei&Saso: CEE?!
    Pain: Gura sobolani nespalati! Vedeti-va de treaba voastra pana nu cobor la voi!
    Dei&Saso: X_X Da sa traiti!

Kisame si Itachi….Treaca mearga, in afara faptului ca Itachi vorbeste putin, iar Kisame mult si prost! Zetsu…nici un am ce discuta. Adica el se indoapa mereu cu cadavre, se face cat un porc de mare apoi dispare pentru cateva saptamani pana i se face iar foame.

Si Konan care e femeie…Ce poate face ea?

Mi-as dori sa scap de ei! Macar pentru un an, doi! Ma duc undeva sa ma relaxez si eu putin. Oh da….Si inca ceva:
    PENTRU NUMELE LUI DUMNEZEU! Incetati sa mai scrieti povesti idioate cu mine! Cu persoana mea! Nici macar cu numele meu!

Eu: Care inseamna paine in franceza.
    Pain: Tu sa taci!

In continuare Pain cauta pe internet ceva si da de un Fanfiction cu el si Sakura.

Hm...[citind]

AAAh!! Va omor pe toate! [tipand si dand cu pumnul in ecranul pc-ului spargandu-l] Auch!!
    Eu: Calmeaza-te omule!

Eu!? Sa ma calmez?! Tu nu ai citit ce a scris nebuna aia acolo! [frecandu-si pumnul din cauza durerii]
    Eu: Of...Lasa-ma sa te ajut.

[Putina pauza in care eu il ajut pe Pain cu mana lovita deoarece mintea lui de magar traumatizat nu constientizeaza ca o sa doara daca dai cu pumnul intr.-un calculator gen televizor]

Bine....Deci mi-a iesit putin din fire..... AU! VEZI CE FACI! [tipand si dandu-mi in pumn in cap]

Eu: Pfuu...Oare de ce nu l-am ales eu pe Akamaru?! [vaitandu-ma]

Deci sa revenim. Eu nu am de a face deloc cu acea Sakura! Nu am vazaut-o si cunoscut-o in viata mea si totusi ea si-a pierdut virginitatea cu mine in sutele de ficuri.
    In unele fiind cenzurate in altele explicate fiecare detaliu. FUCK OFF! [impingandu-ma mai incolo cu piciorul dupa ce am terminat]

Eu: Cu placere....

In unele porcarii personalitatea mea e schimbata de-a binelea! Adica....De cand sunt eu asa setimental? Sau sau....Atat de romantic?

Eu: Nu ar strica o schimbare.

Gura fato! Sakura asta....[gandindu-se] Adica s-a culcat si cu Noua-Cozi si cu Sasuke Uchiha si cu TOTI DIN AKATSUKI! Si ca tot venind vorba. Noi!? Dar noi! Sa salvam diferite persoane?! Gen rozalia aia care te face sa vomiti numai uitandu-te la fata aia a ei de....

Eu: Pain...Mai usor. Iar iti iesi din fire. Nu mai vreau alta vanataie.

TE-A INTREBAT CINEVA CEVA!? Du-te si joaca-te in noroi!
    Eu: Boule!

Ohh!! O sa i de suferit!

[Pauza publicitara^^]

Eu: Au au!! Cantaresti cat o balena albastra! AUCHH! Pain doare!! [tipand din cauza ca mamutul asta portocaliu m-a pus la pamant si s-a asezat pe mine]

Hm! [marand la mine] Revenim...Again! Pentru ca cineva ma tot intrerupe!!! [referindu-se la mine bineinteles]

Ce sa mai zic? Si unele poze. Ah! Mi-am amintit. Eu sub nicio forma nu o sa am un copil cu Konan! Oameni buni, v-ati tampit rau de tot, zau!! Sunt un criminal! As fi in stare sa imi omor si propriul copil! Si Konan? Hm...Suntem prieteni din copilarie ce-i drept, dar ea cu mine + un copil?
    Nu ma faceti sa rad.

Eu: nici daca te-ai chinui nu ti-ar iesi! [maraind fiind inca jos]
    Pain: Fato, tu chiar vrei sa-ti rup oasele!

Adica eu vreau sa domin lumea! Nu sa stau intr.-o camera, leganand un copil care plange din orice prostie! Ma vedeti pe mine tata?! Hm...Nu prea cred.

Mi-as dori tare mult ca toate porcariile astea sa dispara! [maraind] Si sa ma pot duce undeva unde ma pot relaxa si eu putin. Sa uit de grijile cu strutii astia din Akatsuki ca numai criminali nu sunt!

In acelas timp de afara se aude motorul unei masini.

Sper ca nu e vreo gluma de-a ta! [maraind la mine]
    Eu: Cum vrei sa ma misc si sa fac glume daca un luptator sumo sta pe mine?!
    Da asa-i. [ce prost e....nu si-a dat seama ca tocmai l-am facut gras]

Ce naiba? [dandu-se jos de pe mine si privind pe geam] O masina...[sarind pe geam si ducandu-se langa aceasta]

Din masina este aruncat un colet , apoi automobilul pleaca in viteza.

Uuu... Un cadou! [deschizand coletul, dar acolo fiind numai un biletel] *sigh* Ce cadou frumos... -.-“

In biletel scria: “Pain al Akatsuki, cu acest biletel iti vei putea indeplini orice dorinta! Daca doresti sa se intample asta trebuie sa silabisesti cuvantul “contrarevolutionalism” de trei ori.”

Contrarevolutionalism zici.... [gandindu-se] Pai hai sa incercam.
    Con-tra-re-vo......

TO BE CONTINUED

Eu va ofer capitolele asa cum sunt, fara modificari. Sper sa va place ce am lucrat noi^^ Si nu uitati sa radeti! xD

LaVitaDiMerda
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de LaVitaDiMerda la data de Mar 7 Feb 2012 - 13:46

Doamne fereste!!!! ma inec aci cu rasu!! deci numa pot! ma dor oasele de la atata ras... serios! Ce colet interesant: plin cu biletele! Wow.. cred ca si eu m-as incanta:))

Adica sa fii atat de prins in ganduri incat sa nu iti dai seama ca cineva te injura?Laugh
    Sper sa nu ajung asa de oupata si stresata cand imi voi gasi servici:))
    Sa punetsi nextu:D
    _Bacci&Abracci_

Ultima editare efectuata de catre Miss`U in Mar 7 Feb 2012 - 14:36, editata de 1 ori

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Mar 7 Feb 2012 - 14:04

Vai cet tare. Dar aveti mare dreptate. Exista ficuri in care care Sakura e cu Pain si multe altele, ba ca e violata ba ca e altceva. Voi scoateti in evidenta cam ce-ar spune personajele daca ai fi reale. Eu una cred ca ar gandi exact asa. Saracul de Pain, cine ar fi crezut ca in realitate s-a saturat de Akatsuki?

Ƭเ๓๓`
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Ƭเ๓๓` la data de Mar 7 Feb 2012 - 16:08

Yey! Ma bucur ca va place ,de data aceasta am venit eu cu nextul. Bucurati-va de rasete! :]]

Oh şi am apărut eu cu nextul. -.- Caterincă zici ?

Uhg, la mine e mai dur :]]

AVERTIZARE : In caz ca il iubiti asa de mult pe Sasuke sau alte personaje care pot aparea in acest capitol nu citiţi caci nu am chef sa fiu injurată de numeroasele fane SASUSAKU.

Descriere : In capitolele mele totul va fi mai dur deoarece il urasc pe Sasuke si o zic cu voce tare, nu il suport, daca cineva ma uraste pentru acest lucru îi spun doar atat : It’s oke, I don’t care.

Capitolul III. - Sasuky-phoo

« Ma scol greoi din patul meu mare, trezit de alarma monotona a ceasului. Al naibii de ceas spart ; dupa ce am aruncat cu el de perete, inca mai are curajul sa sune la mine. Il arunc cu putere pe jos si sar peste el spargandu-l in mii si mii de bucatele. Dupa ce mi-am satisfacut sadica placere de a ma rani in talpi cu bucatelele sparte ale ceasului pe care am sarit cu greutatea mea de cal mare, ma duc la baie unde observ ca eram gol-golut, ma uit cateva momente in oglinda mare pentru a imi admira frumoasele forme, patratelele pe care orice fata le-ar visa, umeri lati, si cel mai important si cel mai de pret lucru pe care il aveam in partea de jos. Orice fata ar cadea pe spate cand ar vedea asa minunatie, nu oricine are asa ceva dat de la medicul chirurg. Banii dati de tatal meu erau bine veniti in fiecare emoment al vieteii mele. Totul se poate cumpara ! Cel putin tot ce visez eu. »

Mama, ce sa zic, ai auzit de « modestie » ? Eu nu cred... Mereu Sasuke e printul bine dotat cu muschi ce apare pe un unicorn zburand printre nori, salvand printesa ce e trasa de par si plange neincetat. De ce ? Pentru ca asa scrie in ficuri, in ficurile scris de autoarele acelea inteligente ce au o imaginatie asa de bogata incat zboara si pe campii nu sta deloc in capsorul ala frumos si ingenios. Cat despre Sasuke cel « frumos », lui fiecare fata ii cade in ‘brate ‘ si se joaca cu ele ca si pisica cu soricelul, apoi o lasa balta deoarece el e ‘bad boy ‘ cand defapt el este ‘barbie girl ‘ si plange cand ii apare un cos pe fata stand in coltisorul lui emo si murmurand intruna « sunt frumos, sunt frumos, toate fetele imi cad in p*** »
    Care e faza cu Itachi oameni buni ? Il uraste atat pentru ca l-a lasat in viata...
    Ce sa zic, pe cine nu uraste el, incep sa cred ca este transsexual, si ca uraste barbatii mai frumosi decat el, in curand va incepe sa isi faca unghiile impreuna cu Sakura si Ino, isi va face parul la cele mai scumpe saloane din oras si se va pensa impreuna cu Orochimaru.

Parul lui parca curentat mereu zboara in vantul rece care mai are un pic si ii va taia si capul, deoarece nici el nu il suporta. Cu toate acestea, copilul este normal, dar are nevoi speciale... Daca nu ii dadea tata-su bani sa isi faca marire de « mandrie » era doar o râma, nu mai se numea « mandrie». Povestea e ca se simtea jenat cand fetele ii spuneau ca nu are nimic in pantaloni asa ca s-a dus la tac-su sa ii ceara bani pentru o facultate, da` de unde ! Ce ii trebe lui facultate cand are ditamai mandria cu care satisface fetele ?

« Dupa ce mi-am terminat treaba deosebit de importanta in baie ma indrept spre dulapul mare si spatios din camera mea. Acolo erau aruncate toate hainele pe care le aveam. Un morman mare si nearanjat, dupa ce imi iau un tricou roz, mulat cu inscriptii si niste pantaloni negri, indreptandu-ma spre cuier si trantind usa dulapului. Acolo imi iau geaca de piele si ies din vila mare si luxuoasa - caci asa vrea autoarea sa am o vila mare si sa fiu putred de bogat-, ma bag in masina mea bengoasa de sute de mii de euro, cumparata de taticu`. Opresc in fata unui club si uit sa incui masinuta, caci nu ma intereseaza banii pierduti, doar nu am lucrat eu pentru ei. In interiorul luxoasei cladiri pline de fitosi si cocalari, pitipoancele dansau pe mese, toate fetele din club trecusera deja prin patul meu... Sakura, Ino, Karin, Temari, Ten-Ten, Tayuya, Konan, Shizune, Anko, Hinata, Kurenai, chiar si Tsunade.
    Niciuna nu a putut sa imi reziste mie : un macho man, gigolo, casanova, print ce sunt. »

Puterea lui fara numar, ca doar suntem pe sistem, poate sfarama bolovani doar atingandu-i cu un deget. Va inchipuiti cum e in clipa in care primiti un cap patrat plin de sine in gura si va ramane par negru plin de matreata si gel scump intre dinti ?
    Va spun eu, e scarbos si dureros in acelasi timp, o combinatie de durere pe care doar Sasuke v-o poate oferi. Si nu, nu am simtit-o pe propria piele. Am auzit ca se plangea Naruto cand s-a luat cu el la bataie.
    Inainte sa imi dau seama, ora de aerobic venise deja si Sasuke era pregatit in colantii lui mulati prin care se vedeau toate acele forme apetisante.
    Incepuse deja sa dea din buci pentru a-si lucra fesele. Ca doar nu putea sa faca un cur mai mare ca al Sakurei, el era nr 1 . Cel mai Sexy si mai hot !

« In timp ce imi faceam exercitiile linistit usa sunase si a trebuit sa merg sa vad ce dobitoc imi intrerupe treburile. In tocul usii se afla o fata blonda cu parul prins in coada ce isi molfaia de zor guma cu gust de menta ce ma facea sa vomit in fata ei, nu imi vine sa cred ca m-am putut culca cu ea, adica doar uitati-va la mine cat de chipes sunt si ea e doar o muritoare de rand .
    - Ce vrei Ino ? O intreb incercand sa par indiferent. Dar privirea nu inceta sa imi zboare din silicoanele fetei.
    - Bai, papagalule ! Nu imi vorbi indiferent ! Clar ? Sunt mama copilului tau ! »

Soc ! Nu va asteptati la asta ? Ati uitat ca scriitoarea mereu baga o fata ‘sexy ‘ care interfereaza in relatie? Ca doar imaginatia este limitata si scumpa oameni buni! Cum relatia nu putea fi mereu asa perfecta ca ne plictisea pe noi, cititorii, a trebuit sa mai bage ea ceva pe ici-colo, ceva sa ne tina in suspans. Mereu e la fel... Sa nu uitam sa grabim actiunea caci asa se petrece totul, val- vartej, ce ne trebuie noua descriere si sentimente cand il avem pe Sasuke care o « reguleaza » pe Sakura ?
    Si in final totul se termina cu bine, cuplul a trecut peste toate grelele si s-au impacat.
    Sasuke isi etaleaza frumusetea in baie in timp ce Sakura sta prin pat lenevind si asteptand dupa acel “armasar” care sa o satisfaca. Ce sa spun ? Happy end !

Inainte de a spune ceva catusi de intelnigent pentru a ii inchide gura blondei, aceasta ii intinse un bilet. Brunetul, caci autoarei ii place sa se ia dupa culoarea parului, adica de ce nu ochii, buzele, nasul ala mare ? In fine, sa nu deviem de la subiect. Sasuke deschise biletelul si citise cu o foarte mare greutate ce se afla in interior.

« Draga Sasuke, daca doresti sa te afli intr-o lume populata de femei frumoase care ar fi dornice sa te suporte in fiecare minut al zilei fara a te baga in buclucuri si fara sa iti fete plozi, eu te pot ajuta. Tot ce trebuie sa faci este sa strangi acest bilet in mana si sa spui de 3 ori cuvantul «ACIOAIEI ».

« Ce naiba mai e si asta ? Vreau, vreau, vreau ! Dar cuvantul ala... Ugh ! In fine, o scot eu la capat. Cum sa ratez asa o lume plina de puicute care imi admira intregul corp bine lucrat si frumusetea mea exterioara ? Asta e lumea pentru care m-am nascut ! »

Off :

Sasuke : Te urasc !
    Eu : Si crezi ca imi pasa ?
    Sasuke : Scorpie !
    Eu : Barbie girl !
    Sasuke : Ti se pare ca am parul lung ca Neji ? Sau ca imi fac unghile ca Orocimaru?
    Eu: Nu inca, dar in curand vei vedea partea ta cea feminina!
    Sasuke : Weeee [fuge plangand cu orgoliul ranit]
    Eu: Ce ti-am zis? [strigandu dupa el]

LaVitaDiMerda
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de LaVitaDiMerda la data de Mar 7 Feb 2012 - 18:23

Doamne!!! Ce Barbie girl..? nu vezi ca se comporta ca o Barbie Doll??? Mai sa nu mearga si la mall.
    so... un capitol extrem de comic... Vai draga cat sta in baie.... nu cumva se da cu crema hidratanta??
    Nu m-as mira...
    In fine, sa puneti nextu:d...
    -Bacci&Abracci-

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 10 Feb 2012 - 15:59

Buna! Laugh Sunteti fenomenale.. chiar sunt multe ficuri asa..dar va zic si de ce. Eu de exemplu am multe idei originale si cu ele doresc sa fac ficuri de succes, dar nu stiu acum, nu am experienta necesara, iar asa ca iau o idee uzata si o tranform in ceva.. ca sa evoluez.. In fine, sa stiti ca sunt amuzante, va potriviti impreuna.. Laugh In fine tot ce ati spus pana acum e suta la suta adevarat... Da, si mie a inceput sa-mi displaca deci nu am nimic impotriva comentariilor facute le adresa lui Laugh Astept urmatorul capitol si va rog sa ma anuntati.. (stiu ca le pui doar tu stel) Sa il aduci cat de repede poti. Spor la scris si la idei. Kiss

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 10 Feb 2012 - 16:07

doamne a nu am mai putut de ras. Sunt fana Sasusaku, dar personajul meu preferat e Itachi, nu Sasuke. Pe mine nu ma supara ca ai scris urat de Sasuke si nici nu e asa exagerat cum crezi tu, ma supara ca ai spus ca Itachi eu transsexual. De ce imi fai asa? Crying
    In fine, e un capitol amuzant. Oare ce se va intampla in continuare?

killyourgod
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 10/02/2012

Mesaj Scris de killyourgod la data de Lun 13 Feb 2012 - 15:24

Salut! ^^ Eu sunt acea 'keepthefaith', doar ca aici am contul sub un alt nume.

Am venit si eu cu continuarea, sper sa fie ok ^^ Next, Ralu, gambate ! Timy. Great job cu episodul despre Sasgay =]].
    _______________________________________________________________________________

Episodul 4 – Fazan ^^

Si…o data cu silabisirea cuvantului, simt cum fiecare celula, si la randul ei fiecare molecula, care, la randul ei, fiecare atom (particula indivizibila!) *evident ca ce zic n-are sens* este transferat intr-o alta dimensiune.
    IHAAAA ! FUTAII, pazea ca vin ! *si mi-am inchis ochii in cel mai artistic mod, asteptand sa fiu transportata intr-un fel de RAI ! ^^
    Totusi, n-am putut sa nu simt suvoiul agresiv de vant ce ma jupoia, asa ca mi-am permis sa deschid ochii. ERAM IN AER, SI CADEAM ! AHHH ! AJUTOOOOOOR !!!
    Si buf, am avut un impact gratios cu solul. Evident, atat de gratios, ca am incheiat totul cu o basina *ma basesc cand ma relaxez*.
    Acum, imprejurimile aratau ca un vulcan noroios (sau ca un crater, din cauza ca popoul meu o facut o gaurica), iar cocolosul cacacios din centru eram chiar eu ! ^^

‘UUU! Un inger!’ – exclama o voce foarte inteligenta, care se pare ca mi-a recunoscut adevarata valoare. Totusi, din pacate, vocea era feminina…
    Silueta vine tiptil spre mine si incepe sa imi apese pe un san, exclamand:
    ‘Oare ce face acest buton?’…
    Si a continuat tot asa.
    Si tot asa.
    Si tot asa…
    PANA MI-AM IESIT DIN MINTI !
    ‘Ce puii mei ai?!Termina! Nu vezi ca-s un inger doborat la pamant, ajuta-ma !’. Fetita aia enervanta, ale carei trasaturi abia acum le observ, imi intinde mana si ma ajuta sa ma ridic.

Vezi ? N-a fost chiar asa de greu.
    ‘Unde sunt ?’, intreb eu nervoasa.
    ‘Langa mine’, raspunde fetita naiv. Da, capacitatea ei intelectuala depaseste normalitatea.
    ‘Unde sunt barbatii? VREAU BARBATI!’, ma rastesc eu dezafectata.
    ‘Barbati…hmm…’, fetita st ape ganduri, si, apoi, ma ia de manuta si ma trage dupa ea.
    Ma conduce intr-o casa, deschide usa de la o incapere, ia o carte din biblioteca si…WOW ! Un pasaj secret intr-un laborator super dotat!
    ‘Ce-i asta?’ intreb eu.
    ‘Laboratorul lui frate-miu…DEXTERRR!’ , urla aceasta de imi sparge timpanele. ‘A mai venit un inger.’
    Ce ? ‘A mai venit’ ? Ce vrea sa spuna prin asta ? Au mai venit si alti oameni aici ?
    Fetita asta enervanta ma trage de mana si ma duce undeva mai incolo, unde…am…nenorocul…sa…ii…observ…
    ‘TU CE CAUTI AICI ?’, urla acestia din rasputeri.
    ‘HUH ?’ urlu si eu ‘EU CE CAUT AICI ? VOI CE FACETI AICI !’.
    ‘Pai, biletul, l-am strans de 3 ori si…’, spune ex-ul meu, Sasuke.
    [evident ca autoarea nu are ‘atata talent’ ca sa detalieze reactiile celor 3 personaje, asa ca le lasa in aer]
    ‘ Da exact…’, spune celalalt, mai retras. Jur ca nu-mi amintesc cine e. El de unde ma cunoaste?
    ‘Cine esti?’, intreb eu intimidata.
    Acesta isi trage o palma si-mi spune:
    ‘Ne-am tras-o dar erai pera beata ca sa-ti amintesti…Pain, aprende vreun beculet?’
    ‘Da, si nici nu-i buna la pat…’, continua Sasuke.
    ‘Si nu-mi vine sa cred ca buzele mele botoxate au atins acea lipitoare-viermisor din pantalonii tai…’, i-o dau eu.

‘Dexter, despre ce indruga oamenii astia aici?’, spune fetita inocenta, nedumerita.
    ‘Dee Dee, esti prea mica pentru a afla ceea ce se discuta.’, spune roscovanul calm.
    Piticania aia e absolut hilara, cu ochelarii aia…

Intre timp, stau si ma uit in laborator, cercetand diverse chestii. Observ ca tipul are atarnate postere cu Lady Gaga…

Si, observ tot felul de inventii, care mai de care mai interesante. IUI ! Sunt in viitor ! Poate barbatii viitorului nu sunt asa un esec al naturii…Cum e Sasuke.
    Dintr-o data, observ ceva sclipitor.
    ‘Artifica !!!!!’, zic eu extaziata.
    ‘Vezi ce proasta esti? Se zice artificie !’, ma intrerupe Sasuke.

Dexter si Pain, in unison: ‘Tonti. Redusi. Total cretini/derutati/zevzeci/tembeli. Efectiv prosti facuti gramada. Li s-a otetit materia cenusie pinguinilor astora glazurati. -.-‘
    Apoi isi intorc amandoi privirile unul catre celalalt (holbandu-se), si spun, simultan: ‘BCR, gandim la fel !’
    Evident ca gandesc la fel, mormai eu. Doar arata ca 2 frati -.- Cu paru` portocaliu.
    ‘Oh, se pare ca Dexter s-a imprietenit cu un inger ! YAAAY !’, exclama proasta aia de Dee Dee (ama flat abia acum cum o cheama, scrie mare pe frunte.
    ‘Dee Dee’, zice Dexter irascibil, ‘DE cate ori sa iti repet? NU SUNT INGERI! Au venit aici printr-o gaura spatiu-timp…’ [si bla bla bla, eu n-am putut sa urmaresc].
    ‘Foarte pertinenta explicatia, Dexter.’, il lauda Pain. ‘Se pare ca in sfarsit am venit intr-o lume potrivita mie ! Yahooo ! Frateee !’ (si il imbratiseaza pe Dexter, emanand foarte mult love)
    ‘Fratioaree !’, ii raspunde Dexter cu aceeasi simpatie.
    *Eu si Sasuke -> secventa sweatdrop*

‘Hai sa jucam un joc de oameni inteligenti !’ , exclama Pain.
    ‘Fazan !’, exclama Dexter.
    ‘Mi-ai citit gandurile !’, si iar se imbratiseaza.
    LOL

‘Verticalitate…’, spune Pain primul cuvant.
    ‘Efervescenta…’, continua Dexter.

Peste 50 de ani

Sakura devenise o babuta bocitoare, care statea langa oscioarele mucegaite ale lui Sasuke.
    ‘Of, a murit de tanar’, spune ea, ‘Si, tot cu p… mica…’.
    Pain si Dexter erau doi bosorogi senili care inca nu terminasera jocul de Fazan.
    ‘De data asta…te voi invinge…’, spune Dexter, apoi sforaie, apoi tresare : ‘RIDICOL !’

‘LUGUBRU !’, se apara Pain.

NUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
    UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
    UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!

- urletele disperate ale fanelor lui Sasuke ne readuc in prezent. LOL.

‘Eu am plecat de aici! Nu mai suport ! Fara puicute gagicoase, ce dracu` ?’, afirma Sasuke. De data asta, sunt de partea lui.
    ‘Singura chestie futabila de aici este bombonica asta de sora a lui Dexter, fiindca, deh, mai degraba as saruta cucul unei asine decat sa mi-o trag cu Sakura…’ spune acesta.
    ‘CEEEE ?’, exclam eu. Desi eram de acord, trebuia sa plecam din aceasta lume.
    Dar cum ?
    Oh, da, biletelele.
    Amandoi ne scoatem biletelele si rostim cuvintele magice de 3 ori.
    DAR NIMIC. Ce-i in neregula ?

Pain inca revarsa acele inimioare peste tot, sufocandu-l pe Dexter cu atata love. DE cand este personajul asta asa OUT OF CHARACTER ?!
    ‘Sasuke…tu crezi ce cred si eu?’
    ‘Ce crezi tu?’
    ‘Pe langa faptul ca ai p… mica…mai cred ca, trebuie sa rostim toti 3 cuvintele in acelasi timp, ca sa fim transportati simultan.’
    ‘VREI SA ZICI ca sunt blocat cu VOI ? SI EU CUM IMI FAC DE CAP CU PUICUTELE ?’.
    ‘Nu stiu, nu ma priveste, tot ce conteaza este…sa il convingem pe Pain sa plecam din aceasta lume.’
    ‘Nu-i problema, stiu eu cum.’, surade Sasuke malefic.

Se pare ca si cei mai prosti pot fi destepti in momentul in care au motivatii serioase (cum ar fi futaiul).

Peste 5 ore

Pain era beat mort, dupa cum planuise Sasuke.
    ‘Acum e timpul !’, exclamam impreuna. ‘Pune-l sa citeasca cuvintele! S-o tulim de-aici, lumea asta imi da fiori!’, il zoresc eu pe Sasuke.

SI…

______________________________________________________________________________

TO BE CONTINUED …

Ƭเ๓๓`
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Ƭเ๓๓` la data de Lun 13 Feb 2012 - 15:33

Yey, merci ca ai facut treaba in locul meu xD
    Sunt cam lenesa so.. Sorry xD
    Avand in vedere capitolul este GENIAL! Am murit de ras!
    Era sa ma inec cu suc=]] Data viitoare cand voi citi capitolele scrise de voi doua trebuie sa ma asigur ca nu voi muri inecata, gazata de atata oxigen sau fara el :]]
    Buna treaba xD

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 13 Feb 2012 - 20:08

Inca un capitol super. Doamne, Dexter si didi? Super misto! Imi place ce idei aveti. Cred ca sfarsitul va fi si mai si decat inceputul. Sunt asta de curioasa incat imi vine sa tip.
    Sincer, si la acest capitol m-am prapadit de ras.

Ƭเ๓๓`
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Ƭเ๓๓` la data de Mar 13 Mar 2012 - 19:58

Oh, am venit cu nextul la fic.
    Capitol scris de RALLU:
    Hope u like it!

Iertati-mi intarzierea, dar cu scoala asta nu pot deloc sa continui ficurile...Of. A reusit in sfarist sa termin nextul, deci bucurat-va cat puteti :rotfl: . Voi incerca sa-l termin si la Clasa de nebuni.

Episodul 5- "The lord of nothing"

Dupa ce am fost smuls cu brutalitate de langa fratele meu, cam pitic ce-i drept simt cum eu si ceilalti doi plutim in aer. Falmingo-ul ala roz, of course, se invarte prin aer, fusta ei mini zburand de colo colo, lasandu-ma cu o sechele pe viata, iar celalalt tipa ca o fetita si repeta incontinuu: “O sa murim! O sa murim! O sa murim!”
    Totul este alb in jurul meu pana cand simt cum fac contact brutal cu pamantul. Privesc in jur si zaresc ca Sakura pica intr-un morman de noroi, iar Sasuke pe spatele unui cal, vaitandu-se de mostenitorii sai.
    In fata noastra se afiseaza mai o multime de oameni imbracati ciudat, cu niste palarii de fier si mai ciudate pe cap, toti calare si sulite lungi si ascutite in maini.

Se uitau unii la alti confuji, apoi privind cerul ca si cum s-ar fi intrebat daca nu cumva am picat dintr-o gaura neagra.
    -Cine sunt astia? Nu par a fi de pe aici? intreaba un pitic barbos cu o secure in mana.
    -Nu mai conteaza acum! Cu cat mai multi cu atat mai bine! Orcii se apropie de fortareata, ne-ar prinde bine un ajutor din partea lor. raspunde un altul.
    Pe loc imi este smulsa pelerina de pe mine, ramanand in tricou si pantaloni.
    -Ce aveti de gand oameni ciudati, cu haine de la second-hand sau mai bine zis hand-make! o aud pe rozalia care fusese luata si ea pe sus.
    -Bai! Nu-mi atingeti fata! E pretioasa! Daca vad o singura zagrietura va jur ca o sa va spun taticului! il aud si pe Uchiha injuradnu-i pe aia de mama focului.

-Suntem in mijlocul unui razboi! Nu avem alta cale! Trebuie sa luptati.
    -Bine, dar cu cine? intreb eu.
    Mi se da raspunsul, fiindca oamenii aceia calare se dau la o parte si in fata mi se arata o armata imensa formata din niste creaturi urate si jegoase scotand niste tipete de parca ar fi rozalia aia cand se fute cu unul.[zic si eu]
    Mi se da o sabie si realizez ca nu imi pot folosi tehnicile aici. Nu exista chakra in locul asta.
    -Cum poti sta atat de calm?! O sa murim! Nu vezi cati sunt? tipa marele Uchiha fiind dupa mine.
    -Daa....Sunt prea sexy si frumoasa ca sa mor. continua si rozaia tot in spatele meu.
    -Poate daca iti ridici fusta o sa-i speri. le raspund eu dand ochii peste cap si intrebandu-ma Doamne daca astia cu adevarat au minte in capul ala.
    -Sunteti gata?! urla unul dintre barbati calare.
    -NU! raspund Sasuke si Sakura si fugind in parti diferite.
    M-am intors catre ei. Sasuke statea incolacit pe un stalp si era tras de picioare de doi barbati. Iar Sakura fusese luata pe sus si urcata pe un cal.
    Mi-am tras o palma peste fata. Se poate si mai rau?
    -Au venit olifantii!
    Privesc catre armata inamica si ma albesc la fata.

Sunt imensi! Cum sa ma lupt eu cu asa ceva fara tehnici?
    Ma dau in spate si o iau la fuga. Nu-mi pasa de aia doi! Eu inca mai vreau sa traiesc. Mai am multe de facut!!
    -Unde crezi ca pleci? Tipa Sasuke dupa mine
    -Yeah...Parca tu trebuia sa te lupti cu.....OOOOO!!Fuck! urla rozalia cand vede animalele alea imense si diabolice.
    Bineinteles ca fata cazu de pe cal exact in nevoile acestuia, iar Uchiha se incolaci si mai rau pe stalpul ala.
    -Ajuta-ne!! ma striga cei doi in acelas timp.
    Ce sa fac? Ce sa fac? Adica nu-mi pasa de ei, dar poate e nevoie de amandoi ca eu sa ma intorc inapoi in lumea mea. Pff....Acum imi pare rau ca am plecat de acolo!
    -Sa-l ia dracu de biletel!! urlu eu de nervi si ii iau pe cei doi de gulere aruncandu-i inspre multime.
    Sper sa reusesc sa trec printre picioarele animalelor.
    -Ce faci!? se ridica Sasuke in picioare si punandu-si manile in san in mijlocul luptei. Eu nu ma mai misc nicio secunda!
    Am privit cum in secunda doi baiatul cu freza ca un cur de gaina este lovit cu trompa de acei elefanti ciudat si aruncat la cativa metri departare spre alt animal.
    Era aruncat in stanga, apoi in dreapta, iar stanga, iar dreapta...dar stai. Elefantii astia joaca ping-pong cu Sasuke?

Intr-un sfarsit Sasuke se agata de coada unuia. Statea suspendat acolo si presupun ca se ruga ca acel elefant sa nu fi mancat fasole. Perfect! Am un tampit de salvat si o alta tampita dupa mine. Repet! Se poate si mai rau?
    Desigur! Caci incepuse sa ploua!
    -Salveaza-l pe Sasuke si hai sa plecam de aici! imi porunceste rozalia.
    -Femeie! Eu sunt cel care da ordine aici. Am sa-l salvez, daca imi vine vreo idee...
    N-am apucat sa ma gandesc prea mult ca am vazut cum pocitaniile acelea se apropiasera prea mult de noi. Una dintre ele vru sa o loveasca pe rozalie, dar am luat-o de fusta si am tras-o in jos. Spre nefericirea mea aceasta se rupse, iar cand atacatorii nostri vazura privelistea lasara armele jos si incepura sa fuga, tipand.
    -Ohh! Bravo desteptule! Ce fac eu acum? tipa Sakura la mine.
    Pff...Am privit in jur si mi-am vazut pelerina pe undeva pe jos. Am luat-o si i-am aruncat-o in cap.
    -Leaga-ti asta strans in jurul taliei si hai sa mergem! Am nevoie de amandoi in viata, deci incearca sa te tii dupa mine.
    -Dar mi-e frica! continua ea cu o fata inocenta de parca asta ma va putea indulci cu ceva...
    -Marsi odataa!!! ii porucesc eu si fara sa gandesc o iau de guler si o arunc cat colo.
    Am avut noroc ca a dat peste Sasuke si asa ametit de miros si miscarea continua a cozi animalului. Amandoi au cazut jos, undeva unde nu mai era niciun pericol, adica in spatele razboiului.
    -Gata. oftez eu. Sa mergem!
    Cei doi au dat din cap aprobator si ne-am apucat toti de silabisit. Jur ca ma sinucid daca mai pic intr-o lume retardata ca aceasta!

TO BE CONTINUED

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Mar 13 Mar 2012 - 21:30

tolai mamica. ce fic mai e si asta? Laughing zici ca eu is picata de pe luna . Tolai, ini viata mea nu am citit asa ceva. Bravo Rallu, esti foarte intelingenta. Nici eu nu as avea asa idei, nu ca eu as fi cine stie ce experta in ficuri, dar tu chiar te pricepi mai fato. M-am prapadit de ras, am crezut ca nu mai vine nextul odata. Vroiam sa las si com ca de ce nu mai vine nextul. Super tare, nu ma asteptam sa plasati actiunea ficului in filmul Lorn of the Ring. Si sa inca ceva, ce titlu amuzant ati pus la capitol cica Stapanul de nimic. Asta chiar a fost tare. Stit, chiar de curand m-am reuitat la film. Sunteti sigurie ca nu imi citit gandurile?
    Aprorpo, cine a avut ideea geniala cu un asa fic, sau ati gandit impreuna?

Ƭเ๓๓`
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Ƭเ๓๓` la data de Mier 14 Mar 2012 - 14:20

HeHeeHee. Scuze de intarziere, dar ca sa ma revansez si voi lasa nextul mai repede. xD
    Ah, cu ideea. Ioana ne-a propus sa facem un fic impreuna deoarece se saturase de ficurile penibile scrise de copii -.- Si asa am inceput sa ne scriem ideile.
    Si ma bucur mult ca iti place^^ Voi reveni cu nextul in data de 20 xD Poate mai primim comenturi pana atunci Smile

DenisA_DenY:**
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 10/03/2012

Mesaj Scris de DenisA_DenY:** la data de Vin 23 Mar 2012 - 21:29

Uitati com de la mine Big smile
    Ador MOOlt ficu , ii prea hazliu Laugh , acuma ii 23 Crying , cand puneti next-ul Big smile:D:D:D
    Repede , ca sunt tare curioasa Big smile:D:D:D:D:D:D:D

Ƭเ๓๓`
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Ƭเ๓๓` la data de Mar 27 Mar 2012 - 20:21

Ah. Imi cer scuze daca capitolul va fi cam sec. Dar nu am avut o stare prea buna. Sorry!
    V-am pregatit o melodie in timpce veti citi. xD

http://www.youtube.com/watch?v=60bbua0MIR0&feature=related

Capitolul 6 - Gay land

Si din nou popoul meu bine lucrat a facut contact cu pamantul tare spargandu-l in mii de bucatele si flecindu-l. De ce dr**u nu puteam sa cad si eu pe un pat pufos incnjurat de piti.. pardon, doamne frumoase si sexoase ?
    Brunetul cu fata starcita dupa lupta cu « dinozaurii » privea debusolat in jurul sau dupa amicii lui de suferinta.
    - Lsa-ma, pleaca ! Dispari !
    Se auza vocea disperata a unui biet trecator.

Bietul baiat era traumatizat de fiara ce-l urmarea. O fiara cu parul roz [cateodata ma gandesc... Oare paduchii ei ce culoare au ?]
    Pain ca de obicei, salvatorul nostru o prinse pe papusa de flocii ei rozalii ce-i fluturau in bataia vantului chiar daca stateau in mana roscatului.
    - Da-mi drumul, tarane ! Nu vezi ca-mi fac un gagiu ? Se face auzit glasul pitigaiat al fetei deplasate.
    - Ce gagiu ? Nu vezi ca-l terorizezi pe baiat ?

Baiatul isi dadea incontinuu cu capul de un copac ce-I sarise in cale. Vazuse iadul. [Mereu am crezut ca iadul e rosu... Cred ca ma-m inselat...]
    - Ahuta-ma ! Ajuta-ma ! Se apropia baiatul cu capul insangerat de mine.
    - Pleaca, shuu ! Na-m bani !
    - Sasuke! Nu mai fi badaran! Nu vezi cand in final dai de o lume mai normala tu ii gonesti ? Spuse Pain nervos. Si-l ajuta pe saracul baiat sa se ridice de pe jos.
    Baiatul il privi cu atata dragoste incat pain se cam sperie... Dar nu isi arata spaima deoarece nu vroia sa se faca de ras. Dupa ce s-a ridicat baiatul si Sasuke o tinea in lesa pe Sakura pentru a nu sari pe el, copilul s-a prezentat. Numele lui era Misaki. Pain i-a strans mana prieteneste. Dar cand s-au atins baiatul a inceput sa saliveze si i-a spus.
    - Si tu esti gay ? Nee ? Asa-i ? Oh, nu ai idee, cat am asteptat baitul perfect !
    - Ha? Se uita Pain mirat la copilul inspaimantator. Nimeni nu mai apuca sa spuna o vorba caci roscatul nostru o zbughise la fuga cu Misaki pe urmele lui.
    Sakura foarte revoltata ii daduse o palma zdravana lui sasuke de-l trantise.

- Nu pot sa cred ! Mai nou imi fura asta si barbatii ? Se criza pufosenia roz in timp ce isi smulgea parul.
    Sasuke nu mai stia ce sa spuna... Era lovit mereu deja il dureau toate. Se simtea ca si cum frumusetea lui izbitoare piere incetul cu incetul.
    S-a gandit sa o lase pe scorpie in pace dupa ce l-a lovit in halul asta si a inceput sa-si vada de drum.
    Fiecare o luasera intr-o directie diferita... Pain fugea ca nebunul pentru a nu fi violat de un tip.
    Sakura isi cauta « marea dragoste de-o seara » iar Sasuke se simtea parasit...
    - Singur... Atat de singur... Vocea lui incepea sa sperie bietii trecatori ce-s astupeu urechiile cu ce prindeau.

Oamenii incepusera sa isi piarda timpanele. Iar sasuke mintiile. Faptul ca nu mai avea nici o cur. Pardon, iubita langa el il distrugea psihic.
    Sasukepuchii era mereu in centrul atentiei, asa ii placea lui. Badboy-ul care fura inimile doamnelor.
    Dar ce doamne? Tot ce vedea in jur erau barbati…
    - Macar de dadeam de o lume plina de travestiti... Spusese baiatul abatut.
    Cu ce e Pain mai frumos ca mine ? Adica priveste-ma ! Sunt superb ! Ba n, superb e putin spus ! FABULOS! Plus ca am un poponet bengos rau! Chiar daca a suferit in ultimele zile… Nimic nu se compara cu mine, si totusi…
    Gelozia lui crestea incetul cu incetul, iar tristetea se transforma in ura, ura pentru Pain.
    Ah, vorbind de lup. Roscatul plin de fiare isi daduse nas in nas cu Sasuke.
    - Nu, nu ! Lasa-mi curul in pace ! Nu-s homo ! Tipa si urla cat il tineau plamanii.
    - Na, hooo ! Ca nu-mi place curul tau ! I-a spus Sasuke pe un ton superior.
    Palma mare si groasa a lui Pain l-a pleznit sanatos pe papagalul de Sasukypuchi.
    - Ce [beeeep] toata lumea ma loveste astazi ? M-am saturat, da ce-s eu ? Sac de box ? [Daaa !] Sa plecam dr***lui din lumea asta de p-p-poponari !
    - Gura, needucatu-le ! Hai s-o gasim pe cu**ita si sa plecam de aici !
    Asta era prima idee geniala a lui Pain de pana acum ! Oh, gaylord ? Cat ai de gand sa ma mai chinui ?
    Dupa jumatate de ora au gasit-o si pe fata care se pregatea sa sara pe un biet copil care plangea din rasputeri. Tot ce facea era sa il intrebe cat de frumoasa este.

- Frumusetea mea e prea orbitoare pentru lumea aceasta… Dah, sigur, ce frumusete? Arata mai rau ca femeia cu barba....
    - Hai sa lasam asta... Misca-ti curul ca se termina capitolul si autoarea se cam grabeste !
    Pain rostise niste vorbe intelepte pe care numai el le cunostea si au inceput sa isi faca rugaciunea...

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Mar 27 Mar 2012 - 21:55

super si acest capitol. Am crezt ca nu mai veniti odata cu continuarea. Ce misto a fost si acest capitol. sakura, m-ai dezamagit, de ce iti pasa doar de aspectul tau, iar Sasuke, si mai rau, e mai aprins dupa propriul poponet ca un narcisist. Pain e tare intelept, dar mi-a fost mila de el. Sa veniti cu nextul

Fan Art
    Donator
    Donator

Data de înscriere : 17/01/2012

Mesaj Scris de Fan Art la data de Mier 28 Mar 2012 - 17:45

Mama ce tare!!! Presupun ca aici nu's cpluri no?
    Poi
    F*ck is perfect!
    Toate ficurile care le-am citit erau cu cupluri si tot felul de Shit !!!
    Cum puneau mana pe Nip*les sau pe A*s!!
    Aia pe acolo faceau
    s*x and ready!
    Aici este ceva diferit! Este original!

Ca asa la alte ficuri s-au intalnit, s-au indragostit, have copies made ​​and ready f*cked!
    Asa... altceva... imi lace la nebunie!
    Next!! ( rry pt. cuvintele urate
    Numele ma transforma )

Ƭเ๓๓`
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Ƭเ๓๓` la data de Joi 29 Mar 2012 - 13:01

Va multumim pentru comentarii^^ Ne bucuram ca va place ficul.
    @All Hanshin-Kyojin
    , poti sta calma, nu e nici un cuplu in acest fic din cate stiu eu si din cate am scris pana acum :]]
    Chiar daca unii fani sausaku ne-au cam injurat cam mult inca suntem in picioare o.o

Capitol scris de IOANA:

Azi efectiv n-aveam nici ce face, dar ma simteam si secata de inspiratie. Totusi, am adus un next, fix din acele doua motive.
    E slab, dar trebuia sa aduc ceva, nu stiu de ce.

_______________________________________________________________________________

Episodul 7 – Sarmale [episod fara haz, azi n-am inspiratie]

Picasem in alta lume, all over again.
    Asta ni se intampla mai nou. Ni? Da, ni. Fiindca ma refer la ‘noi’, care am devenit ‘cei trei muschetari’ ai acestei opere infecte a unui papusar malefic. Fireste.

Tamponul meu nu mai rezista mult, asa ca scartaie in curul meu ‘al abisal si se scufunda in basina pe care tocmai am tras-o. Sangele se prelinge peste tot…il simt cum curge lin…

‘Si eu, Bella, te ador…’, se aude pe fundal.
    Ce, poftim, cum, unde? Tresar si ma izbesc cu capul de rama unui pat. Cum tdelkjghbeiutybdkufeftkbeguhgebuj am ajuns aici???!!!
    Cand dau sa ies, vaitandu-ma de cucuiul meu cel viteaz, observ ca Pain si Sasuke se holbeaza intens la ceva ce avea loc in spatele meu. Dar intens nene. Ceva de genul…

Ce papanasu` lu` Pain [A lu` Sasuke e stafidita] poate fi asa de interesant? Si-mi intorc si eu privirea…

Raman stupefiata, desigur. In spatele meu se desfasura o scena de dragoste intre 2 oameni, care abia acum ne observa prezenta.
    Ei nu se simt rusinati, mai ales tipul cu ochi de sarmale coapte [as, cat de bun poa’ sa fie]

…care continua sa puna in aplicatie obiectul muncii.
    Si, pe fundal, simfonii de-alea ale preclasicismului: ‘Ah, ah, ah…’
    Can’t believe it, in FATA OCHILOR NOSTRI.
    Sasuke isi musca buza agresiv, Pain isi da o palma in cap, iar eu oftez.

In 5 secunde, barbatul sare ca ars din pat, strigand: ‘SANGEEEEEEEEEEEE’, alergand in cerculete, gol pusca, si razand hapciupalitic si crizat.

Intre timp, intr-un alt univers…
    ‘Traiasca berea, ca bine ne-am simtit, traiasca…’, aiura cineva pe strada, in toiul unei nopti de vara, zig-zaguind primprejur. Euforie bahica, cum s-ar spune.
    O masina opreste brusc, taindu-i calea bietului ametit. Din dansa sar 2 insi, matahale, luandu-l pe bietul om si bagandu-l cu forta in masina.
    Inauntru, incep sa i se adreseze:
    ‘Ai auzit ce s-a intamplat cu biletele? Este numai vina ta. Acum, suntem total deconspirati.’
    ‘Nu-i problema…’, raspunde Suigetsu, depasit de greutatea propriului cap.
    ‘Planul, sefu`?’, zice matahala,santinela a` mai politicoasa.
    ‘N-avea grija, se rezolva…’, continua Suigetsu, motaind in putoarea alcoolului.

Bun, cand apele s-or mai calmat, s-au trezit si iubaretii sa ne bage in seama, dar numai dupa ce si-au incheiat orgasmul, fireste, si dupa ce Mr. asta a lins tot ce se putea de pe pardoseala.
    De n-a mai ramas picatura ma, picatura de sange.
    Ewh.
    ‘Cine sunteti?’, atintim degetele unii catre altii, ca si cand am fi la judecatorie, sa aruncam vina pe altcineva.

Peste 20 de minute

Poftim? Vampiri? Varcolaci??!, ma rastesc eu ca o toanta ce sunt.
    ‘Deah’, raspunde blegul albicios si sictirit. Adica, pana mea, arata bine, dar prea trateaza el pe toata lumea cu nasul pe sus. Adica ce ?!Spre deosebire de idolul lui, Miss Scandura Sifonata, eu am FORME. DA?!
    Pai da` nu-si permite el sa-mi vorbeasca mie, o bunaciune de nota 10+,cum ii vorbesti unei taranci ingropate in gainat.
    ‘Fratie, paranghelie maxima aici. Puicuta asta nu ma satisface, e prea pirpirie si tofoloaga, Pain a adormit si tu, teava sparta, se vede ca te plictisesti. Hai sa plecam. Aaa, dar inainte de asta…Fa, mamaligo, fa-mi si mie de mancare sa ma desfat cu ce-aveti voi aici de haleala. Ca imi crapa organul genital de foame.’ , urla Sasuke, care asculta Margineanu pe telefonul lui de 20 de milioane cu credit 0.
    Cullen ala isi arcuieste o spranceana in stilul ‘Don’t fuck with me’, luand-o pe Bella de mana si sarutand-o pasional.
    Iar asistam la o scena de futai intre cei 2.

Peste 2 h si 30 de minute

Da…deci simt cum mi se dezintegreaza fiinta. Mie si lu` Sasuuuu ne e frica sa-l trezim pe Pain, plus ca am descoperit ca viata oamenilor din aceasta lume (astia 2 ma refer) este anosta precum un film prost regizat cu generic mai scump decat productia in sine. Asa ca ne-am luat sa infulecam si sa ne infruptam si sa ne imbuibam cu sarmale. Noroc ca mai stiu sinonime ale aceluiasi cuvant ca sa ma inteleaga toate neamurile.
    Nu intrebati de unde.

Si, hodoronc-tronc se trezeste sfintenia sa, Pain. Ne luam catrafusele [sarmalele bietilor oameni] si ii lasam sa se inghita reciproc de la atata futai, luand-o la sfecla marina.
    Desigur, am furat un tampon nou-nout din desaga aia a buhaitei aleia de iubite a vampirului (proprietatea lui privata).

~FIN~TO BE CONTINUED~

Fan Art
    Donator
    Donator

Data de înscriere : 17/01/2012

Mesaj Scris de Fan Art la data de Joi 29 Mar 2012 - 17:43

Ce taaare! Lol, sarmale
    How the hell, asta-i titlu?
    That is f*ck and other eat cabbage!
    Deci... imi place. NEXT!!

Ƭเ๓๓`
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Ƭเ๓๓` la data de Joi 26 Apr 2012 - 15:33

BACK cu nextul :3
    Scris de Rallu::

Lume! Dupa lunga asteptare am adus si eu nextul!

Episodul 8
    Schimbul

Am auzit despre povesti cu vampiri, dar daca am ajuns sa vad unul inseamna ca sunt departe de casa. Deocamdata totul este linistit in urma noastra, caci ne aflam intr-o padure intunecoasa.

-Mama! E mai intuneric decat in dulapul meu plin cu haine! il aud pe Uchiha care se asunde in spatele meu.
    -Baieti unde sunteti? Nu avd nimic. incepe si Sakura care dadea din spaghete ca un peste pe uscat si ma pleznea pe mine peste fata.
    Am luat-o de maini si am trantit-o jos, punandu-i piciorul pe funul ei bombat ca sa stea acolo!
    -Ooo, Sasuke. Iti arde de distractii? spune rozalia pe un ton pervers.
    -Nu! maraie acesta, iar eu o lovesc mai tare ca sa si taca.
    Am vrut sa inaintez, dar simt cum sunt prins de brat si tras in spate de langa cei doi.
    -Shhh, taci! imi spune persoana care ma trase inapoi si imi puse mana la gura.
    M-am linistit. Sa vad ce doreste.
    -Fii atent. S-a facut o gresala. Eu te voi trimite inapoi acasa, dar ei vor ramane aici. imi spune persoana necunoscuta si imi da drumul.
    Pe intuneric imi facu semn sa-l urmez.

Intre timp:

Eu: Baietii!!
    -CEE?! tipa toti in cor.
    Eu: Voi ati observat ca Pain nu mai e printre noi?
    Hidan: Adica a murit?! Ce bine!! [trantindu-se pe canapea si punandu-si picioarele pe masa]
    Eu: Nuu!! Nu poate muri. T_T
    Prea tarziu....Cum au auzit ca liderul nu mai e in casa ca sa le dea ordine au inceput sa faca ceea ce nu aveau voie. Mi-am dat o palma peste fata si m-am asezat in mijlocul casei. Ce sa le ceri?

Am pasit pe unde ma ducea acea persoana. Adica afara din acea padure intunecoasa. In fata mea apare un baiat inalt, cu parul lung si argintiu. Suigetsu! Oare el sa ma fi adus in situatia asta? M-am enervat destul de mult cand l-am vazut, crezand ca el mi-a trimis acel biletel blestemat si l-am apucat de gat cu ambele maini strangulandu-l ca pe o gaina!
    -Stai!Stai! incepe argintiul facandu-se mov la fata din cauza ca nu putea respira. Vreau sa te ajut!
    -Tu nenorocitule m-ai adus in lumile astea imputite?! marai eu.
    -Da..Adica..NU! Dar stiu cum te voi scoate. Paseste doar in fata spre acel lac.
    -Daca ma minti e vai de tine! marai eu si ii dau drumul gainii sifonate pornind catre lacul pe care mi-l aratase. Merg inainte, dar un apuc sa cad in apa caci ma vad din nou acasa...in spatele canapelei unde Hidan se uita la filme deocheate. Kisame alerga dezbracat prin casa, tipetele lui Sasori si Deidara se auzeau de aici de jos[va dati voi seama] , si toti ceilalti faceau tot ce le-am interzis eu. Ralu statea intr-un colt, cu doua perne peste urechi. Nu e de mirare...Adici e o galagie toatala.
    Mi-am iesit din fire si am spart TV-ul. Hidan incepu sa injure, dar cand se uita spre mine tacu din gura si incepu sa se roage:
    -Jashin apara-ma de demonul asta! TE implor! Sunt baiat cuminte, n-am vrut sa o invat pe Ralu prosti. N-am facut nimic rau! Jashin ai grija sa nu ma loveasca la mandrie si nici la fata.

-Lasa....marai eu. Vedeti voi ce se intampla cand nu ascultati de mine. Ralu...Iesi afara si plimba-te. Aici se vor petrece scene de violenta peste anii tai.

-Ba...Ce dracu’? Nu vad nimic!
    Merg prin padurea asta de vreo cateva minute si n-am dat de pic de lumina!
    -Sasuke...Ai auzit si tu? Pare a fi vocea...
    -Eu nu am auzit nimic! maraie Sasuke mergand prin padure cu viteza ca sa scape mai repede de acolo caci ii este frica de intuneric de cand saracul s-a incuiat singur in dulap.
    Aud doua voci...Par sa se indrepte spre mine, dar eu nu vad absolut nimic. Incerc sa pasesc inainte, dar simt cum sunt lovit din plin si calcat in picioare. Peste mine trec doua persoane. Cred ca vad ceva...Niste pantaloni si...si...O fusa. O NU! Nu are chiloti! AAH! Ochii mei! Ce naiba?! A trecut Gorzilla peste mine? Ce ce...Ce picioare paroase si eww!!
    -Cred ca vorbeste despre tine Sakura. aud o voce de baiat.
    -Ce?! tipa vocea feminima. Na de aici perversule!
    Ma trezesc cu un picior in burta si iesindu-mi din minti, caci nici nu vedeam si nici nu stiam unde sunt destul de bine m-am ridicat si am luat-o la fuga pe unde ma tineau picioarele, dar din causa beznei toale sfarsesc cu capul spart din cauza contactului cu un copac. Totusi am reusit sa gasesc o mica raza de lumina si urmand-o am iesit din padurea intunecoasa.
    -Naruto?! aud o voce cunoscuta venind din spatele meu iar cand ma intorc pe cine vad? Sasuke si Sakura vai de mama lor, ciufuliti si jerpeliti ca niste maimute.
    -Care e treaba cu voi? Stiti cumva unde suntem? intreb eu derutat scarpinandu-ma in cap.
    -Amm..Spune-mi ce s-a intamplat inainte de a ajunge aici? intreaba Sasuke.
    -Pai din cate tin minte am gasit un biletel in cutia de ramen in care scria ca daca silabisesc un cuvant foarte lung, pe care nu-l mai tin minte,... voi ajunge undeva unde o sa pot manca cat ramen doresc.
    Am silabisit cuvantul, dar am picat aici si v-am intalnit pe voi.
    -Asta inseamna ca...incepe Sakura. Pain a disparut!
    -Si..Naruto a aparut in locul sau, dar nu-si mai aminteste cuvantul! Daca nu si-l aminteste repede si nu-l silabisim vom ramane blocati aici! tipa Sasuke destul de speriat.
    In urma noastra se auzisera niste urlete de lupi si sperati am luat-o la goana pana intr-o poiana verde. Acolo cei doi mi-au explicat ce trebuie sa facem ca noi sa ne intoarcem inapoi acasa.
    -OHH! Cine te-a facut blond!? tipa Sakura.
    -Poate daca il vopsim in alta culoare isi va aminti. continua Sasuke.
    -NU! marai eu. Mi-l amintesc si asa...Stai numai sa...
    Mi-am pus mainile pe obraji si m-am uitat in gol gandindu-ma la ce cuvant silabisisem eu inainte. Sa fi trecut inca vreo jumatate de ora pana cand cuvantul pe care il cautam cu atata disperare in minte si-a facut aparitia.
    -Stiu! Era ceva cu “Abdracadabra”. Amm...ma gandesc eu. A-abra-abracada....Hmm. ABRACADABRANT! urlu eu ridicandu-a de jos si ridicand o mana in sus lovind-o pe Sakura in barbie din gresala. Ups..Scuze.
    -Bun! Acum ca ti l-ai amintit hai sa plecam din locul asta! spune Sasuke ridicandu-se de jos.

TO BE CONTINUED...

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 16/04/2012

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 24 Aug 2012 - 14:16

Din cauza inactivitatii acest fic se inchide.
    Daca te decizi sa il continui, imi dai un p.m si se rezolva. ^^

Acum este: Lun 23 Ian 2017 - 2:28