Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Memories of past

Distribuiti
    dydy
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Memories of past

Mesaj Scris de dydy la data de Joi 2 Feb 2012 - 13:02

Capitolul I

Anii trec foarte repede, azi se implinesc 3 ani. 3
    ani de cand ai plecat si m-ai lasat aici, singura, parasita fara sa fiu o
    persoana importanta cuiva. Stiu...aceste ganduri nu te pot aduce inapoi
    dar...si acum in mintea incolteste o singura intrebare: de ce? Ura din sufletul
    tau te inebunea, ai devenit insetat de sange si razbunare...acest lucru a dus
    la moartea ta. Nu te-ai putut opri cand trebuia, nu puteai sa lasi ura si sa
    revii aici, in Konoha. In momentrul in
    care ai murit ai luat o parte din inima mea cu tine, din acea zi nu mai pot sa
    zambesc...toate lucrurile ce imi amintesc de tine ma dor, imi strapung inima
    precum un cutit. Orice as face nu pot, nu pot sa te scot din inima mea, din
    gandurile mele. Un singur lucru ma linisteste, faptul ca nu ai reusit. Nu ai
    reusit sa distrugi satul, nu ai reusit sa-l omori pe Naruto dar...ai reusit sa
    distrugi inima mea care batea doar pentru tine Sasuke Uchiha.

Soarele, singurul lucru care straluceste in viata
    mea, doar el imi lumineaza viata si gandurile. Nici macar nu stiu de ce traiesc, care este
    motivul existentei mele? Nici macar moartea nu ma vrea, am incercat nenumarate
    metode de a ma sinucide dar nu pot... De ce nu pot muri odata!?. Ce rost are sa traiesc singura fara
    prieteni, fara parinti...fara el.

Fiecare zi vin aici, unde se odihneste persoana pe
    care l-am iubit, persoana pe care-l adoram. Mici stropi de ploaie se izbesc de
    piatra rece numit ,,mormant”. Nici macar nu i-am putut zice adio, nu l-am putut saruta macar o singura
    data. Totul s-a intamplat atat de
    repede, dar acum stiu ca era prea tarziu, Madara si Kabuto il controlau cum
    vroiau ei si totusi cel care a murit era Sasuke. Cei doi neno*ociti sunt in
    viata, dupa ce lupta dintr-e Sasuke si Naruto a luat sfarsit cei doi au plecat dar
    cuvintele lor pana si in ziua de azi ma
    framanta ,,O sa platesti Sakua, din cauza ta el nu era puternic, nu era
    perfect!” Din cauza mea...oare el simtea si el acele
    sentimente pe care le simteam si eu fata de el? Nu, ar fi ceva imposibil...daca
    m-ar fi iubit atunci nu ar fi plecat in acea noapte ca sa devina mai puternic
    alaturi de Orochimaru.

-Oare m-ai iubit vreodata? Cuvintele ieseau din
    gura mea fara sa vreau dar stiu ca era dejeaba, el nu mai putea sa raspunda.

Sper sa va placa si scuze pentru spatiile alea lungi dintr-e fraze...nu stiu ce are pc-ul asta

Pupici
    ●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Re: Memories of past

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Joi 2 Feb 2012 - 17:40

Heii dydy !! Am ajuns si eu pe aici, primaaa Winner

Asa, ce pot spune eu despre capitol?

Hmmm, incredibil, nuuu, minunat, magic, offf, cam astea toate Love it

Sasuke e mort, imi pare asa de rau Sad Si tu banuiesc ca povestesti din perspectiva Sakurei, nu?

Ok, pai e primul capitol si mi'am format deja o impresie despre ficul tau, imi place la nebunie Love it

In concluzie astept next'ull, te'am pupacit, Ja Ne !!! Big Hug Kiss
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 9 Feb 2012 - 18:04

Buna! Scuze de intarziere..
    Trist si scurt.. lasa ca te revansezi tu cu unele mai mari.. Da, pe mine m-ai lasat complet in ceata, adica el o iubea si de aia nu a putut deveni mai puternic? Imi pare rau ca nu va fi cu Sasuke....dar asta e.. Astept next-ul, spor la scris si la idei. Te rog sa ma anunti cand il postezi in caz ca uit sa nu am timp sa stiu ca ai pus next-ul si sa trec sa il citesc. Daca renunti la ficul asta trebuie sa-ti cauti o gaura. Sad
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 10 Feb 2012 - 14:12

@dydy a scris:

Capitolul I

Anii trec foarte repede, azi se implinesc 3-trei, nu se pun numere ci litere- ani. 3-Trei, nici nu arata bine o propozitie intr-un fic sa inceapa cu numar-
    ani de cand ai plecat si m-ai lasat aici, singura, parasita fara sa fiu o
    persoana importanta cuiva. Stiu...aceste ganduri nu te pot aduce inapoi
    dar...si acum in mintea incolteste o singura intrebare: de ce? Ura din sufletul
    tau te inebunea, ai devenit insetat de sange si razbunare...acest lucru a dus
    la moartea ta. Nu te-ai putut opri cand trebuia, nu puteai sa lasi ura si sa
    revii aici, in Konoha. In momentrul-momentul- in
    care ai murit ai luat o parte din inima mea cu tine,- cred ca era mai potrivit ori propozitie noua ori sa pui punct si virgula, dar nu e o greseala asa mare, poate ca eu gresesc de fapt- din acea zi nu mai pot sa
    zambesc...toate -Toate, de obicei se incepe cu litera mica cand e dialog, dar acum e naratiune sau vrei sa fie suspans in ce gandeste persoana, insa Chiar era nevoie sa incepi cu litera mare pentru ca e o propozitie care nu prea are legatura cu prima, nu exista cuvinte de legatura-lucrurile ce imi amintesc de tine ma dor, imi strapung inima
    precum un cutit. Orice as face nu pot, nu pot sa te scot din inima mea, din
    gandurile mele. Un singur lucru ma linisteste, faptul ca nu ai reusit. Nu ai
    reusit sa distrugi satul, nu ai reusit sa-l omori pe Naruto, dar...ai reusit sa
    distrugi inima mea care batea doar pentru tine, Sasuke Uchiha.

Soarele, singurul lucru care straluceste in viata
    mea, doar el imi lumineaza viata si gandurile. Nici macar nu stiu de ce traiesc, care este
    motivul existentei mele?-stop cadru, trebuia semnul exclamarii, nu intrebarii pentru ca e o exclmatie propozitia asta sau puteai sa desparti fraza si sa faci doua propozitii din ea ca sa lasi semnul intrebarii-, Nici macar moartea nu ma vrea, am incercat nenumarate
    metode de a ma sinucide, dar nu pot... De ce nu pot muri odata!?.-ce greseluta- Ce rost are sa traiesc singura fara
    prieteni, fara parinti...fara el. -waw, cam trist, fara parintii, asta ce vrea sa insemne?

Fiecare zi vin aici, unde se odihneste persoana pe
    care l-am iubit-am iubit-o ca cuvantul "persoana" este la feminin- , persoana pe care-l adoram. Mici stropi de ploaie se izbesc de
    piatra rece numit ,,mormant”. Nici macar nu i-am putut zice adio, nu l-am putut saruta macar o singura
    data. Totul s-a intamplat atat de
    repede, dar acum stiu ca era prea tarziu, Madara si Kabuto il controlau cum
    vroiau ei si totusi cel care a murit era Sasuke. Cei doi neno*ociti sunt in
    viata, dupa ce lupta dintr-e -dintre, nu este unul dintre cuvintele care trebuie despartite-Sasuke si Naruto a luat sfarsit cei doi au plecat, dar
    cuvintele lor pana si in ziua de azi ma
    framanta ,,O sa platesti Sakua-Sakura-, din cauza ta el nu era puternic, nu era
    perfect!” Din cauza mea...oare el simtea si el acele
    sentimente pe care le simteam si eu fata de el? Nu,-ce cauta aici virgula, nu se foloseste - ar fi ceva imposibil...daca
    m-ar fi iubit atunci nu ar fi plecat in acea noapte ca sa devina mai puternic
    alaturi de Orochimaru. -buna concluzie-

-Oare m-ai iubit vreodata? Cuvintele ieseau din
    gura mea fara sa vreau dar stiu ca era dejeaba-degeaba-, el nu mai putea sa raspunda.

Sper sa va placa si scuze pentru spatiile alea lungi dintr-e-dintre Hi! , vezi ca eu si aici te scuzi, chiar daca nu are de a face cu ficul Kiss - fraze...nu stiu ce are pc-ul asta -sa sti ca te scuz, daca nu scriai te intrebam ce e cu spatiile alea- Laughing

Pupici

Deci pot sa incep, nu?
    ~Idee- foarte interesanta, nu prea multe persoane fac ficuri ninja si mai ales dupa asa zisa lupta dintre Naruto si Sasuke. Cred ca ficul tau o sa devina cea mai apropiata varianta a cum se va sfarsi animeul
    ~Titlu- foarte frumos, imi place ca l-ai scris mai ales in engleza. Cred ca sunt singura de pe forum care nu are nici macar un titlu in engleza Suna frumos" Memorii din trecut", cred ca o sa fie ceva surprinzator. Sunt geloasa pe tine, de ce nu m-am gandit eu prima la un asemenea fic Very Angry ? Smile
    ~Actiune- in primul capitol am inteles ca Sasuke a murit, dar cum spus la descriere, poate e mort, sau poate nu e mort. De abia astept sa vad ce vei face
    ~Naratiune-pana acum stai bine si la capitolul asta. Actiunea decurge cum trebuie si inteleg ce se intampla.
    ~Descriere- mi-am dat seama ca Sakura sufera enorm, dar nu ai descris cum trebuie. Adica totul e putin incurcat. Naratiunea e in regula ca am inteles ca ea e parca la cimitir, dar descrierea? Pai, nu stiu daca e zi sau noaptea. Ai precizat ca soarele o lumineaza, dar asta poate fi considerata doar o figura de stil. Poate sa fie si noapte si sa se gandeasca la soare. Intelegi? Am inteles ca au trecut alti trei ani de la razboiul ala. Pe atunci, mai toti aveau intre cincisprezece si saisprezece ani, acum probabil ca au vreo optasprezece-nouaspreze, nu? Frumos ca ai plasat actiunea peste alti trei ani. Mi-ar fi placut sa mai intalnesc figuri de stil mai multe si mai emotionate. Apropo, cine spune ca "Sakura, tu esti de vina", tot ea isi spune ei? Ei bine in cazul asta, daca e asa, nu prea vad rostul ghilimelelor, insa daca o alta persoana a spus-o catre ea, atunci trebuia sa incepi rand nou si sa precizezi persoana care ii spune
    ~Aspect- bine ca te-ai scuzat in legatura cu spatiile enorme dintre alineate
    ~Greseli de ortografie- Mda, nu prea sti sa pui virgulele, am vazut ca repeti greseala asta mereu inainte de dar sau insa. Dar si insa sunt sinonime, au acelasi sens si mereu inaintea lor se pune virgula! Sa nu uiti

Cam atat cu critica, deci imi place enorm noua ta idee, e chiar foarte interesanta. Ma bucur ca ai deschis un nou topic. Acum te rog sa-mi explici si mie cum au murit parintii Sakurei, in capitolul urmator , te rog frumos!!!(Asa-i ca-s nebuna?)
    Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Mar 26 Iun 2012 - 19:31

Fic închis la cererea autoarei.

Acum este: Joi 23 Mar 2017 - 16:21