╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Ajutor la teme

Distribuiti

Rose
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 08/04/2011

Ajutor la teme

Mesaj Scris de Rose la data de Mar 31 Ian 2012 - 22:22

Banuiesc ca multi dintre voi mai au momente in care nu va descurcati la o tema sau nu stiti ce inseamna ceva. Daca aveti astfel de nelamuriri postati aici si noi vom incerca sa va raspundem.

P.S: Nu raspundeti unui user, daca nu sunteti sigur de varianta. Altfel il bulversati si nu mai intelege nimic.
    Noi va sfatuim, NU va rezolvam problema! Va zicem ce inseamna, formule etc, dar VOI va faceti tema!

Ultima editare efectuata de catre ☆♥Я◊sЄ♥☆ in Joi 24 Mai 2012 - 13:16, editata de 2 ori

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Re: Ajutor la teme

Mesaj Scris de Irene. la data de Mar 28 Aug 2012 - 22:58

Ok, poate vi se pare penibila cererea mea de ajutor Laugh
    Pentru vacanta trebuia sa citesc "Cei 3 muschetari" si am citit decat primul capitol si mi sa fcaut somn >< Trebuie neaparat sa stiu ce se intampla altfel, 4 din prima ><
    Imi poate da cineva un link de la film sau rezumat de pe net :o3 Ca sa am idee ce sa ii povestesc lu profu` in lucrare ^^"
    Multumesc *hug*

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Mier 29 Aug 2012 - 7:33

Kira - Nu asta e solutia, si eu am citit cartea aia Laugh) Recunosc ca primul capitol l-am citit de mai multe ori, deoarece era plictisitor, insa cand am citit mai departe chiar incepuse sa-mi placa, am terminat ambele volume intr-o saptamana. Nu e greu Smile Daca nu v-a pus sa faceti rezumat e si mai bine ~noi av eam sa facem rezumate pe capitole si era ingrozitor.~ Si chiar daca nu avusesem eu Cei trei muschetari am citit-o din curiozitate pentru ca am vazut ca-i placuse colegei mele Laugh) Iar daca profesorul tau e ca profesoara noastra, ai incurcat-o. Pe noi ne-a intrebat mici amanunte din carte, pe care cred ca nu le gasesti pe internet Neutru Iti spun de pe acum ca copiatul nu este o solutie si te poate prinde, in fine, am cautat rezumatul pe internet si n-am gasit nimic satisfacator, iar filmul... filmul e intotdeauna diferit de carte, deci mai bine nu te lua dupa un film.

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Mier 29 Aug 2012 - 8:25

Nu am zis nimic de copiat ><
    Am zis de rezumat pe net sau film >< Poate nu este la fel ca in carte dar macar sa am putina idee despe ce se petrece >< Ca sa nu ma duc "dufa" la ora >< Atunci, vrei sa imi povestesti pe mess ce se intampla? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ~Glumeam. Numai daca vrei tu sa fie o gluma [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine])~ Multumesc ca te-ai oferita sa ma ajuti si ca ai cautat [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Acum este: Sam 3 Dec 2016 - 15:39