In aer pluteste dragostea

Distribuiti

Fan Art
    Donator
    Donator

Sex : feminin

In aer pluteste dragostea

Mesaj Scris de Fan Art la data de Mar 24 Ian 2012 - 20:03

Cap. I
    Abea ne-am cunoscut!

Sakura Pov.

Sorele, ca intodeauna, isi strecura razele orbitoare in camera mea. Acestea, au intepenit pe fata mea, trezindu-ma. Cobor din patul meu comod si imi arunc niste haine pe mine. Mai exact un tricou cool, blugi uzati si o palarie roz. Apoi, aud o voce feminina:
    - Sakura, scumpo! Vii sa mananci sau te duci direct la scoala?
    - Mananc! Ii raspund calm, dar totusi ferm.
    Este mama. Cea mai intelegatoare si draguta persoana pe care o stiu. Face o mancare extraordinara! O iubesc din tot sufletul! Sa revenim acum. Mananc, imi iau ghiozdanul si ma indrept spre şcoală foarte veselă. Firele parului meu roz, parca se transformau in petale de cires care dansau in aerul primaverii calde. Ochii mei verzi, precum smaraldele de o culoare verde, foarte intens, straluceau mai tare ca niciodata. Pana cand, ajung in fata scolii. Din buzunarul blugilor imi scot o foita. Pe aceea scria " Cls. a X-a B, elevi de 16 ani ". Va dati seama acum cati ani am si in ce clasa sunt, nu? In fine. Sa revenim. Intru in scoala si ma uit pe fiecare usa. Pe fiecare usa scria ce clasa se afla acolo. La parter se afla clasele I - XI. Si la etajul 1 clasele X - XII. In sfarsit! Am gasit clasa! Intru acolo si merg pana la tabla cu fata la banci. Acolo erau multe persoane. Vad ca nu sunt singurul elev nou. Pe usa intra un baiat cu ochii negri ca cerul fara stele noaptea, parul asemenea ochilor, un abdomen bine lucrat, este perfect! Mi-am fixat ochii pe el! Vad ca si el se uita la mine. Dupa aceea apare si diriga care ne spune foarte calma:
    - Prezentati-va singuri.
    Bun. Eu am inceput plina de entuziasm.
    - Buna! Eu ma numesc Sakura Haruno si am 16 ani. Sper ca aici imi pot face prieteni de incredere!
    Dupa incepe si baiatul. Cu o voce destul de aroganta.
    - Ma numesc Sasuke Uchiha. Am 16 ani.
    Sasuke...Este un nume fabulos! Oh... Vai! Mai este doar o banca de 2 persoane libera! Ce tare! O sa stau cu un baiat super in banca. Dupa, diriga ne zice sa ne asezam in banca de care am vorbit mai devreme. Orele au inceput. Minutele trec greu...Si in sfarsit a venit pauza. Nici eu nici Sasuke nu ne-am ridicat din banca. Amandoi ne uitam unul la altul. Dupa toti din lasa au sarit pe noi. Fetele pe Sasuke, iar baietii pe mine. O fata blonda, cu ochii albastri pe nume Ino ma inpinse din banca si sa aseza ea in locul meu. Eu am cazut din banca. Toti baietii mau ajutat sa ma ridic. Sasuke imediat ia spus lui Ino, cu o voce rece:
    - Hey! Daca vrea sa stea la locul ei in banca pauza asta nu o dai tu la o parte!
    Acesta, putin speriata, iese din banca si imi reda locul. Uitandu-ma la el cu uimire, nu observasem ca profa de muzica intrase. A batut din palme si imediat sunt cu fata la ea. Super! Sunt foarte priceputa la muzica! Si la desen. Aceasta, incepe sa ne vorbeasca despre tema.
    - Vati facut temele? Daca da, puneti-va caietele aici, pe birou. Sakura, Sasuke, voi nu trebuie sa va faceti griji, voi nu stiati de tema.
    Imediat ma ridic din banca si imi iau din ghiozdan caietul de muzica. Il pun pe birou si spun:
    - Eu totusi am facut tema! As fi fericita daca ati incepe cu melodia mea!
    Tema era sa compunem un cantec. Aceasta imi fredoneaza cantecul, auzind doar eu, si dupa imi spune:
    - Wow! Sakura! Ti-ai facut tema cand puteai sa nu, si ai scris un cantec minunat! Ni-l poti canta tu?
    Apoi ii raspund fericita ca da. Apoi incep: "Stau ma uit in jur Nu pot sa fac nimic util". Dupa ce termin, toata clasa ma aplaudat, pana si Sasuke. Dar asa mai in umbra. Dupa aceea, ma asez rusinoasa in banca.

http://www.youtube.com/watch?v=SLRYvQdYVeQ - Melodia cantata de Sakura

Sper ca va placut!
    Bafta la citit

Melodia capitolului: http://www.youtube.com/watch?v=urwx8aabi54&feature=related

Ultima editare efectuata de catre SiaSakura in Dum 29 Ian 2012 - 12:36, editata de 1 ori

dydy
    Membru
    Membru

Re: In aer pluteste dragostea

Mesaj Scris de dydy la data de Mar 24 Ian 2012 - 21:10

ok..poi ia sa vedem...eu nu pot critica dar cred ca altii o vor face...ideia nu mi se pare unica dar cred ca vei face tu ceva astfel sa devina mai interesant.
    Actiunea e grabita dar o sa te obisnuiesti....

Si, ce imi place ca Sasuke i-a zis la Ino sa se treaga de acolo...cine sa mai crede si aia?! astept nextul! si trebuie sa recunosc ca te-ai descurcat bine
    P.S: imi place moolt melodia

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Mar 24 Ian 2012 - 22:07

Heii Sia, am trecut si eu pe aici. Pai, ideea nu este cea mai originala, dar nici ale mele nu sunt briliante deci ma abtin Laugh

Imi place atitudinea lui Sasuke, si ce i'a spus lui Ino, asta a fost cireasa de pe tort.
    Ei bine eu cred ca te'ai descurcat si chiar vreau sa stiu ce se intampla in continoare.

Astept next'ull, pupici :-*

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Mier 25 Ian 2012 - 6:12

Buna! Pai e foarte frumos, si bine ca a actionet si Sasuke de nu mai vor fi pobleme cu Ino. Ii place sa cnate? Da, desigur, nu are vocea mea.... Laugh Daca m-ai auzi ai face c rize de nervi. Cum adica pasta il termin? Adica pe celalalt nu-l termini? De ce nu-l termini si pe celalalt? Sper ca nu am inteles bine. Pai, sa ne aduci next-ul cet de repede poti, si daca poti ai vrea sa ma anunti? Kiss

WeAreDevils
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de WeAreDevils la data de Joi 26 Ian 2012 - 0:28

Ficul a fost mai la îndemână deci cu plăcere am venit să citesc, chit că ideea este destul de uzată. Sper totuşi să ai idei originale pentru a dezvolta mult mai mult, fiindcă liceul, colegi noi, e deja folosită de prea multe persoane şi de prea multe ori.
    Eşti începătoare, asta observ, oricum aşa te vei dezvolta mult mai mult.

Sasuke, ca deobicei are un comportament care te lasă rece, Sakura pare complet absorbită de fiinţa lui impunătoare, trupul bine lucrat (desigur XD) şi ce surprindere, numele său, care sincer nu mi se pare atât de "cool".
    Pare că îi e drag de el şi el de ea, e promiţător, dar foarte rapid, cu toate acestea puteai să exteriorizezi mult mai mult acele sentimente de început, pare foarte ciudat, în sensul că ea imediat ce la observat, a şi dezvoltat o mică obsesie - acest lucru reese din vorbele sale.
    Într-un mod alert s-a petrecut totul, evoluţia s-a desfăşurat pe mini-idei chiar foarte simple. Încearcă să dezvolţi mai mult lucrurile, accentuează sentimentele.
    Per ansamblu e o idee normală, iar începutul nu foarte dinamic, fără impact.
    Oricum voi mai trece şi voi mai citit, vreau să-ţi văd evoluţia. < 3
    Succes!!

Fan Art
    Donator
    Donator

Mesaj Scris de Fan Art la data de Joi 26 Ian 2012 - 19:16

♥ Şhaggy. a scris:Ficul a fost mai la îndemână deci cu plăcere am venit să citesc, chit că ideea este destul de uzată. Sper totuşi să ai idei originale pentru a dezvolta mult mai mult, fiindcă liceul, colegi noi, e deja folosită de prea multe persoane şi de prea multe ori.
    Eşti începătoare, asta observ, oricum aşa te vei dezvolta mult mai mult.

Sasuke, ca deobicei are un comportament care te lasă rece, Sakura pare complet absorbită de fiinţa lui impunătoare, trupul bine lucrat (desigur XD) şi ce surprindere, numele său, care sincer nu mi se pare atât de "cool".
    Pare că îi e drag de el şi el de ea, e promiţător, dar foarte rapid, cu toate acestea puteai să exteriorizezi mult mai mult acele sentimente de început, pare foarte ciudat, în sensul că ea imediat ce la observat, a şi dezvoltat o mică obsesie - acest lucru reese din vorbele sale.
    Într-un mod alert s-a petrecut totul, evoluţia s-a desfăşurat pe mini-idei chiar foarte simple. Încearcă să dezvolţi mai mult lucrurile, accentuează sentimentele.
    Per ansamblu e o idee normală, iar începutul nu foarte dinamic, fără impact.
    Oricum voi mai trece şi voi mai citit, vreau să-ţi văd evoluţia. < 3
    Succes!!

Ai dreptate, poti spune ca se plac cam repede. Dar vei vedea ce se schimba sau ce se intampla. Da recunos, intai o sa marga destul de repede lucruile, dar mai tarziu vei vedea ca se schimba ceva Sper ca o sa-ti placa in continuare

Elly.
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Elly. la data de Joi 26 Ian 2012 - 20:28

Hei, hei!

Scumpo, cum ţi-am promis, am trecut pe aici. Ideea, cum a spus toată lumea nu este prea originală, dar sunt sigură că pe parcurs o vei contura frumos.

Oricum, de acum câteva luni ai avansat foarte mult, felicitări!

Ei, abia aştept să văd ce idei mai ai în căpuşoru ăla. <3

Spor la scris şi idei!

Fan Art
    Donator
    Donator

Mesaj Scris de Fan Art la data de Sam 28 Ian 2012 - 19:54

Sasuke Pov.

-Sasuke... Esti bine? Pari ca ai febra. Vrei
    sa te ajut? Ii pot spune profei ca trebuie sa mergem acasa la mine. Si ca ai
    febra. In clipa aceea a ras putin. Aceasta, s-a dus la profa si ia explicat ce
    se intampla. Dupa aceea, ma luat de mana si am mers acasa la ea. Drumul este
    scurt deci, nu a durat mult. Pe cat trecea timpul, cu atat ma simt mai rau. Si
    in acelasi timp, pe cat eu ma simteam mai rau, ea tot mergea mai repede.
    Am ajuns la ea acasa, si aceasta ma tranteste in patul ei foarte comod. Apoi ea pleaca, si se aude o voce:

- Iti place de ea nu? Haide recunoaste! E
    frumoasa, e desteapta, orice tiai putut dori vreodata! Poate sa...Apoi alta voce
    furioasa o intrerupe.

- Haide, fii serios! Sasuke nu se va abate de la adevaratul lui vis, doar pentru o amarata de fata. Si tot asa pana Sasuke lea spus sa inceteze. Erau cele 2 parti ale lui. Partea buna, care a vorbit prima, si partea rea, care a vorbit a doua. Imediat se aude o voce de femeie:

- Hey, frumosule, vii? Am ceva pentru tine.
    Ii spun simplu, clar si la subiect, ca nu. Aceasta, ma ia nervoasa de par si ma
    trage afara din camera. Frate, ce doare! Da’ cine se crede? In fine... Revin. Ma
    plimba prin padure, pana ajungem acasa la ea. Aceasta ma traneste in patul ei,
    cu mult mai incomod ca al Sakurei. Aceasta isi da jos bluza si se aseaza peste
    mine. A ramas in sutien. Avea niste sani cat Konoha. Vreau sa pun mana pe ei
    dar orice muschi din corpul meu nu putea face asta. Fata aceasta spune:

Mi-am facut curaj si iam atins sanii.
    Doamne ce plini erau. Ii dau sutienul jos, si ii pipai sanii. Ii dau pantalonii
    scurti jos, si aceasta a ramas doar in chilotei. Ii dau jos si pe aceia. Dupa...
    Nu pot spune ce sa intamplat dupa.

http://www.youtube.com/watch?v=FJYE46udj50&feature=related - Melodia capitolului

Ultima editare efectuata de catre SiaSakura in Dum 29 Ian 2012 - 12:52, editata de 2 ori

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Sam 28 Ian 2012 - 21:58

Ce !!?? Ce faci maii Sasuke ?? Las'o pe aia, intoarcete la Saku' !! Bici

Uppss, scuze, am luat'o pe aratura. Deci revenind, ce face Sasuke !!??? nervos

Maii, dar parca o iubeai Casanova !!! Very Angry

Ahhh, sa vezi ce il bat eu, asa prin monitor ii trag cativa pumni Laugh

Mi'a placut acest capitol si astept next'ull, oare ce tampenii va mai face Sasuke Think

Spor la scris si la idei, Zbye !! Kiss

WeAreDevils
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de WeAreDevils la data de Sam 28 Ian 2012 - 23:32

Nextul!!
    Mersii că ţi-ai omorât câteva minute din timpul tău să-mi explici, mersii!
    Însă un lucru de care trebuie să ţi cont: acţiunea tot se desfăşoară rapid, chiar dacă tu spui că aşa ar trebui să fie, însă e faza că tu grăbeşti extrem de mult, totul e aproape super sonic. Deci ar trebui să nu o mai fugăreşti atâta şi să descrii mai multe.

Revenim la capitol: unul destul de scurt şi observ eu bine căci ai încurcat persoanele: tu scrii la pers. I-a şi ai amestecat cu pers. III-a. Fii mai atentă, ok?
    Lucurile au decurs într-o manieră rapidă şi destul de furtunoasă, atâtea idei secundare care puteau fi descrise mult şi cu volum, au fost reduse considerabil.
    Puteai detalia mai amplu starea lui Sasuke, atunci când Sakura se afla prin preajmă, la fel şi peisajul încojurător, destul de simplu... aproape inexistent.
    Însă per ansalmblu ce mă încântă sunt ideile.
    Finalul - puteai îndrăzni mult mai mult, sincer. Nu te opri doar la atât, încearcă să te lungeşti.

Ok, cam atât momentan, nu am dezvoltat mult comul. Aştept nextul, succes!!

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 29 Ian 2012 - 22:05

Buna! Am revenit! Este frumos, am mai cititi din el prima data cnad l-ai postat si acum l-am cititi pe tot. Am o intrebare: Ai taiat din el? Adica unele parti..nici nu inteleg cum intra aia la el si ea trebuia sa zica ceva..si acea parte nu mai e...Adica..Daca mai ai capitolul, editeaza postul si vezi ce parti lipsesc..In fine..Sasuke, mama ta de cartita. De ce ai plecat la aia? Doamne..parca te simteai rau. Sa aduci next-ul cat de repede poti. Spor la scris si la idei. Kiss

Fan Art
    Donator
    Donator

Mesaj Scris de Fan Art la data de Lun 30 Ian 2012 - 19:59

Cap. 3

Sasuke Pov.

Dupa...Nu pot spune ce s-a intamplat dupa. A fost prea haios! Deci, am luat-o usor de talie, si am aruncat-o de pe mine. A ramas aproape intepenita in tavan, pana mam dat eu repede jos din pat si a cazut cu nasu-n pat.
    N-a fost nevoie sa ma inbrac fiindca nu m-am dezbracat ca dobitoaca aia din pat. Inca ma simteam rau, dar tot am ajuns acasa la Sakura, inainte sa observe ca lipsesc. Ma asez in pat. Deodata, incep sa tusesc foarte, foarte puternic. Sakura vine ingrijorata la mine. Eu am ramas fara aer, iar ea a inceput sa strige din toate puterile:
    - SASUKE-KUN !!!!!!!!!

Sakura Pov:

Am inceput sa ma panichez, pana mia venit o idee stralucita! Imi era extrem de rusine, dar n-am avut alta obtiune. Am facut respiratie gura-la-gura. Eram toata rosie, dar cui ii pasa!? Macar sa il salvez pe Sasuke... Si cand sa termin, vad un blit pe ferestra. Cand vad ca Sasuke a inceput sa respire, ma uit pe geam. Vad ca erau acolo Ino si cele doua dubluri. Dar au disparut destul de repede. Ma intorc la Sasuke care era pe jumatate adormit. Ma apropii incet de pat. Si ma asez langa el. Ma uit la cat de dulce e cand doarme. Vad ca isi deschide ochii, defapt ii are intre-deschisi. Ma apropii de ureche lui si ii soptesc cu o voce seducatoare:
    - 'Neata! Ce mai faci?

Sasuke Pov.

Ii simt respiratia fierbinte, parfumul atragator, vocea ei placuta. Sunt asa fericit. Dar... Ce este senzatia asta incantatoare? Sakura imi spune mirata:
    - Sasuke... Tu, zambesti!
    Ma uit la oglinda care mia dat-o Sakura acum cateva momente si da. Asa este, zambesc! Acum, stiu ce inseamna fericirea! Stiu cum sa o arat! Ma ridic incet din patul Sakurei, si o imbratisez. Apoi, ii soptesc si eu la urece: " Multumesc, multumesc ca mai invatat ce inseamna fericirea! Asta, era o lectie pe care numai tu o puteai preda celmai bine.". Apoi, ma indur sa ma apropii cu fata ei. Patru cm, trei cm, doi cm, un cm.... Dar cineva tranteste usa. Era... Era...Fata roscata de care mi-am batut joc. Aceasta tipa la mine cu toate puterile:
    - Nemernicule! Deci tu te joci cu fetele! Sakura a intrebat, normal, " Ce se intampla Sasuke? "
    Eu ii raspund:
    - Pai uite. Fata asta ma luat de aici si ma dus la ea acasa, apoi mia zis ca pot sa fac orice cu ea si tot felul de tampenii!

Melodia capitolului: http://www.youtube.com/watch?v=ssBAZML0i-k

Continui peste 5 comentarii

Ultima editare efectuata de catre SiaSakura in Mar 31 Ian 2012 - 20:01, editata de 1 ori

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Lun 30 Ian 2012 - 20:10

Buna! Mersi ca m-ai anuntat. Este foarte frumos, ma bucur ca Sasuke a plecat de la aia. I-a facut respiratie gura la gura si alea au fotrografiat..ma si intreb ce vor face cu pozele, oh, bine ca a avut curaj sa o faca ..altfel Sasuke putea pati ceva. De ce se baga roscata aia acum peste ei? Tocmai acum? Nu putea intarzia si ea doua trei ore..? In fine, sa ne aduci next-ul cat de repede poti. Spor la scris si la idei. Kiss

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Lun 30 Ian 2012 - 21:12

Mersii ca m'ai anuntat si scuze ca nu am venit aici mai devreme. ;o3

Asa, pai capitolul imi place mult, desii roscata aiai putea sa mai intarzie putin Bici

Offf, si cand ma gandesc ce s'ar fi putut intamplaa ..... Love

Totusi ma bucur ca Sasuke a plecat inainte sa faca vreo prostie. Angel

Astept next'ull.

Te'am pupacit, Zbye !!! Big Hug Kiss

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Mier 4 Apr 2012 - 19:43

Fic inchis pentru inactivitate!
    Autorul nu a putut fi contactat, in consecinta acest fic merge la "Ficuri Blocate".

Acum este: Dum 26 Feb 2017 - 14:14