Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Killer of love [SasuSaku]

Distribuiti
    Rikky
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Re: Killer of love [SasuSaku]

Mesaj Scris de Rikky la data de Mar 5 Iun 2012 - 22:26

Hey,am aterizat si eu pe aici...Sa imi fie rusine,cum am putut intarzia atat de mult!Rusine for me!
    Ok sa revenim la fiic,mi-a placut foarte mult acest capitol,am ramas masca cand am auzit ca Itachi e vitorul sot al Sakurei,Sasuke sa enervat,abea astept sa vad ce se va mai intampla

Intrebari....

4 Sasuke

Ok,deci am o intrebare,daca tot te lauzi tu cat in luna si in stele ca tu nu simti numic pentru Sakura,atunci de ce te enervezi in halu asta?
    Nu tia ajuns tot ce iai facut?Daca o sa incepi sa imi spui ca ea e propietatea ta si nu vrei sa mai puna nimeni mana pe ea de ce nu o omori,ca vad ca nici mult nu mai ai..
    Ok a 2-a intrebare:Cum vei reactiona cand vei afla ca Saku se va marita cu fratele tau?

4 Sakura

Of draga mea,eu iti spun sa incerci sa ii dai macar o sansa lui Itachi,pare un tip de treaba,si incearca ca macar pentru moment sa te bucuri de liniste.

4 Dei

Dragul meu ai dat de naiba,Sasuke a vazut filmarea si prin urmare a vazut si ce ati facut voi,deci va urez bafta,ca o sa aveti nevoie

4 Kim

Ura!!!Abia astept sa vad de cine este batut Sasuke
    Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Sam 16 Iun 2012 - 12:40

Capitolul 49

Amintiri de cosmar I

Autor:

Zilele trecusera atat de rapid,
    exact ca clipele trecand rapid pe langa tine, iar tu pierzand-o pe fiecare, si
    pentru ce...? Cu fiecare pierdere de timp, cu atat moartea este mai aproape de
    tine. Fiecare secunda este speciala, stiind ca oricand poti muri. Dar, ca sa iti
    poti prelungi viata, trebuie sa lupti, sa fii pe faza in fiecare clipa care pare
    atat de normala si totusi este atat de infricosatoare. Pe fiecare clipa, un om
    dispare, altul se sinucide, altul este ucis....multe se pot intampla. Clipele nu
    trebuie pierdute, ele trebuie apreciate de fiecare data. Nu stii cand iti vine
    sfarsitul, nu stii cum iti va veni, tot ce poti sa faci este sa lupti si
    sa speri pentru ziua de maine. Pentru multi fiecare clipa este un pericol total,
    cand stii ca esti vanat din plin de un pradator cu o ura incredibila care nu
    credeai ca poate exista. Esti prada lui, este inamicul tau, trebuie sa-l elimini
    inainte sa o faca el. Viata e mereu un labirint al pericolului care poate fi la
    orice coltisor, dar nimeni nu scapa. Nimeni nu scapa din ghiarele nemiloase ale
    raului care a sfasiat fara mila si doar pentru amuzament mii de vieti.

Cand te uiti la o fiinta, ce vezi?
    Unii vad fericirea si iubirea cu care este inconjurata persoana, altii vad ura
    profunda si tristetea prin care a trece si trecutul dureros care uneori iti lasa
    o amprenta de care nu mai scapi, iar unii... unii isi vad propria moarte in acea
    persoana. Vad un suflet ingrozitor si plin de ura care sta inchis intr-un trup
    ce inseala pe oricine, un trup neinsulfetit, fara nicio valoare. Si mereu te
    gandesti ca esti in siguranta cu acea persoana, dar cum poti stii ca in
    interiorul acelui corp, peste piele, carne, os, peste inima si peste multe
    altele, acolo inauntru, de unde poti stii ca acolo zace cel mai mare cosmar al
    tau, asteptand momentul potrivit sa iasa afara? Cum poti stii ca atunci
    cand il privesti stai in fata cu diavolul imbracat intr-un trup nevinovat?

" In acea noapte...O noapte
    atat de linistita, in care doar rasete si zambete poti vedea oriunde, la
    petreceri, cluburi, festivale si multe alte lucruri unde distractia are loc de
    fiecare data. Luna statea mandra pe cer veghiand asupra tuturor caselor si
    privind peste tot. Insa, intr-o mica camera, un baietas dormea linistit. Nu avea
    mai mult de 4 ani. Parul negru ca noaptea era ravasit pe perna cea alba si
    matasoasa, micii tepi ai parului fiind distrusi de atingerea pernei. Dormea atat
    de linistit...ziua era cel mai fericit copil. In ochii lui se citea mereu
    fericirea...era amabil si bun. Ajuta mereu si fiinta lui emana numai iubire. Era
    mereu veghiat de fratele sau mai mare, care mereu ii arata drumul cel bun. Era
    un copil atat de fericit si de zglobiu...pana in acea noapte. Fratele sau mai
    mare care atunci avea paisprezece ani, inca era treaz, stand lipit de peretele
    din dreptul sufrageriei ascultand tipetele ce se auzeau din incaperea alaturata.

"Este fiul meu ! Acum il iau
    inapoi ! " Se auzea o voce enervata de barbat pe un ton violent. " L-ai
    abandonat ! Ai vrut sa-l omori, iar eu l-am salvat ! Acum e fiul meu ! " se
    auzea o alta voce barbateasca ce o contrazicea pe prima, aratand dispret. "E
    fiul meu ! O sa-l iau si o sa-l cresc cum vreau eu ! "; " Ca sa ce ?! Ca sa il
    transformi intr-un monstru ca tine ?! ". Era o atmosfera ingrozitoare si
    infricosatoare. Insa, cei doi barbati se luptau pentru custodia micutului baiat
    ce dormea linistit in camera lui. Totul era confuz... Desi, o intamplare tragica
    avea sa schimbe viata ambilor tineri. O veste ingrozitoare care avea sa le
    destrame viata si sa-i separe pentru totdeauna, o dezamagire incredibila si o
    despartire dureroasa care ii schimba pe amandoi, era clar, cei doi.....nu erau
    frati.

Am adus si eu next...stiu ca e super scurt, dar trebuia sa mai fac putin suspans aici asa ca nu am putut sa scriu mai mult. Smile Sper ca ma intelegeti.

Raspunsuri:
    Sasuke:
    4 Ale
    -Pai vezi? Ce mai conteaza?
    4 Rose
    -Ooo, Haide, inlocuieste si tu coarnele cu o coronita si gata, sunt cel mai frumos inceras

4 Vampire of night
    -Importanta sau nu, era a mea si nu trebuia sa dispara si in plus ma doare fix la basca unde e idiotu' ala..
    4 Rikky
    - 1. Ma enervez pentru ca e proprietatea mea 2. Intentionam sa o omor ca sa nu mai puna nimeni mana pe ea dar tu nu vezi ca nu am apucat?
    Sakura:
    4 Ale
    -Sperante, sperante..
    4 Rose
    -Nu se stie niciodata.
    4 Kryn
    -Da...si o sa murim toti si cred ca am innebunit deja.
    4 Vampire of night
    - Nu stiu cat de bun e el, dar o relatie serioasa sigur nu pot tine. Si mersi Smile
    4 Rikky
    -Nu e asa usor cum pare.
    Dei:
    4 Ale
    -Ale ! O sa mor !!
    4 Pusilicy
    -Facem pace...Dar sper sa nu ma injunghii pe la spate !
    4 Rose
    -Da...mersi ca ma sustii..
    4 Vampire of night
    -Da' ce-s eu mai aici ?! Gelatina ?! Nu-s prost sa-l las sa ma omoare....Si da face bine
    4 Rikky
    -Ce aveti mai ?! Nu-s asa slab ! [-(
    Itachi:
    4 Ale
    -Da, da...
    4 Pusilicy
    -Toti speram...
    4 Kryn:
    -Toti o sa vada..
    4 Vampire of night
    -Pai...e o fata draguta si nici nu stiu cum a putut sa o faca asa. Cu siguranta merita iubirea unui barbat si da , cred ca o pot face fericita.
    4 E sofisticata ma
    -Tin la ea ! Nu sunt genul ala de tampit [-(
    Sasori:
    4 Ale
    -Da, Ale, bine ca ne susti...
    4 Vampire of night
    -Da...mersi pentru ajutor !
    Kim:
    4 Kryn
    -Poate da, poate nu...asta o sa afli in next, ori in cap. 51, nu sunt sigura, dar cred ca in cap, 51.
    4 Vampire of night
    -Nu-ti face griji Laughing Nu spun nimic. Si da asa e am multe pe cap dar am si chef de scris in plus anul scolar se termina bine Wink
    4 Rikky
    -Hehe.

_____
    Pai, cam atat..sper ca va placut acest capitol...chiar daca e scurt.. Big smile

Lucifer
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Lucifer la data de Sam 16 Iun 2012 - 12:54

Iei in sfrasit netx!!!!!!!!Credeam ca nu mai vine, eram pregatita sa imi scriu testamentu ca muream aici la calcu.

4 Dei
    Ok blondinule facem pace....dar sper sa ne intelegem...ok?
    4 Saso
    Tu iubire ce mai faci,ce mai zici nici nu mai verifici daca sunt moarta sa vie......
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 16 Iun 2012 - 13:47

Ce, nu sunt frati? Mama ce incurcatura, dar imi place. De abia astept sa vad ce se petrece in urmatorul capitol, sa vi repejor cu el. Cred ca ficul tau o sa fie foarte lung. Ma intreb cine sunt cei doi barabti care se certau? Prima data ama crezut ca se cearta parintii lor, dar nu doi barabati. Ma intreb ce o sa se intample. Jur ca ar merita ficul tau sa se faca un seriol la el. Parca vad. Corina este nominalizata la Orscar pentru cel mai bun serial cu vampiri din lume

Love it
    Rikky
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Rikky la data de Dum 17 Iun 2012 - 13:30

Ura!a sosit insfarsit mult asteptatul next:)
    Dar mai lasat total in ceata...cum adica Sasuke si Itachi nu sunt frati?
    Olala...cate incurcaturi,abia astept nextu sa vad ce se va mai intampla,si sa ma luminez si eu:)))
    Te pupacesc :-* si astept nextu
    Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Dum 17 Iun 2012 - 15:09

Buna, scumpo! *hug*
    Sa vedem ce avem noi pe aici. Voi incepe cu o mica obiectie:
    Zilele trecusera atat de rapid,
    exact ca clipele trecand rapid pe langa tine, iar tu pierzand-o pe fiecare, si
    pentru ce...?
    Bun, deci nu suna prea bine. Puteai utiliza alta comparatie, alta figura de stil. De exemplu: Zilele trecusera atat de rapid, exact ca un ghepard ce isi urmareste prada. Victima fugind ca disperata, uitand de tot ce e in jurul ei. Sau puteai sa te folosesti de viteza luminii. Erau multe variante, insa cum ai utilizat tu nu e corect si nici nu suna bine.

Hopa, uite ce am aflat. Nu sunt frati Oo. Aolo, ce trecut intunecat exista. Surprinzator, nu am ce spune. Defapt nu ma asteptam la asa ceva...

Intrebari/ discutie:
    * Sasuke: Frumos esti, asta e evident Kiss... Dar sa inlocuiesc cornitele, cam greu Laugh

Deidara:
    Oricand te voi sustine Laughing

Kim, te pup dulce si abia astept urmatorul capitol.
    Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Dum 17 Iun 2012 - 21:30

Capitolul 50

Amintiri de cosmar II

Autor:

"Noaptea parea nesfarsita,
    iar fiecare minut trecea lafel ca un deceniu. Frica controla corpul baiatului ce
    asculta din spatele acelui perete. Vorbele auzite deveneau mai aspre si mai
    grele, sansa de a se opri devenind din ce in ce mai mai mica. Inima brunetului
    batea rapid, pana cand o urma de curaj insfarsit il atinse. Isi dadu doar putin
    capul de dupa acel perete ca sa poata vedea ce se intampla dincolo de el si vazu
    o imagine ce il infricosa si mai tare. Nu erau doar cei doi barbati, ci in jurul
    tatalui sau, stateau inca sase care aveau pistoalele scoase spre el in timp ce
    celalalt barbat era fericit ca era gata sa castige acea lupta. Parul lung si
    negru, ochii ca de sarpe, inconjurati de o culoare usor movalie, plini de ura si
    dispret, pielea alba ca varul...Orochimaru. Acest barbat era fratele tatalui
    celor doi baieti, dar oare chiar amandoi ii erau cu adevarat realii fii?

-Fugaku, fratele meu drag, nu
    ma intelege gresit, dar stii ca acest copil este al meu, sange din sangele meu,
    nu crezi ca ar trebui sa il iau inapoi? Intreba barbatul cu un zambet dezgustat
    de persoana ce o avea in fata. Tanarul ce asculta, Itachi, ramase nemiscat. Era
    un sentiment oribil sa stie ca asa zisul sau frate este fiul celui mai periculos
    criminal.

-Criminalule, nu o sa te las
    sa-l iei ! Ai vrut sa-l omori, sa-l abandonezi pentru ca nu iti placea sa ai o
    povara pe umeri ! Asa ca eu l-am salvat ! Nu te las sa mi-l iei ! Ii spuse
    Fugaku strigand la el cat il tineau plamanii. Tinea la acel copil. Il inavtase
    ca nu avea voie sa tina in mana un pistol, il invatase ca nu e bine asta, il
    invatase sa nu omoare, sa nu urasca, dar degeaba, atata timp cat nu era copilul
    sau, aceste invataturi erau fara folos.

-Asa este, dar copilul
    asta...ar ceva atat de special, ceva atat de...crud ! Spuse Orochimaru cu un
    zambet sadic. Ochii lui aratau doar ura si acea dorinta de a chinui, de a face
    pe cineva sa sufere si de a degusta din suferinta aceea amara, se asemanaru cu
    acel copil care avea sa devina un cosmar pentru oricine. Chipul lui dezinteresat
    si indiferent te distrugea, ochii lui ingrozitori si infricosatori de omorau,
    ura lui te dobora, fiinta lui te distrugea. Itachi s-a uitat in ochii barbatului,
    dar imediat simti cum ceva il batu usor pe umar. Se intoarse si ramase stana de
    piatra. In spatele lui stateau doi barbati cu pistoalele scoase gata sa apese pe
    tragaci, insa, Orochimaru il vazuse de mult pe baiat si ii trimisese pe cei doi
    pentru ca nu ii placea cum il priveste. Acuma brunetului chiar ii era frica si
    deja incepuse sa tremure. Cei doi il luara pe sus el zbatandu-se, dar nereusind
    sa scape si ducandu-l in fata lui Orochimaru. Acesta zambi sadic la vederea
    baiatului. Era atat de liniste afara, liniste de mormant, te infricosai imediat.
    Nimeni nu mai spunea nimic, nimeni nu putea scapa. Erai inchis intre patru
    pereti cu un criminal si inca sase ajutoare de-ale lui, iar intr-o situatie ca
    asta cine scapa viu? Cine altcineva decat raul? In povesti, uneori castigator e
    binele, alteori e raul, dar de cele mai multe ori raul le are pe toate si este
    cel mai in forma. Dar asta nu e o poveste, asta e pura realitate si oricat de
    grea ar fi trebuie sa o duci pana la sfarsitul vietii. Barbatul le arunca o
    ultima privire de ura celor doi baieti, iar apoi pleca la etaj. Nu peste mult,
    in acea camera a micutului baiat ce dormea linistit, in care nu se putea auzea
    decat micile crengute de afara lovindu-se una de alta la suflarea inceata a
    vantului, se auzi dintr-o data o deschizatura lenta de usa, iar peste pragul
    acesteia calca o persoana. Pantofii scumpi de firma de bun gust sclipeau
    in lumina puternica a lunii argintie. Costumul negru cu care era imbracat
    evidentia valoarea persoanei, dar ochii lui, il priveau pe micut cu atata
    dispret. Ura copii, ura lucrurile bune, dar vroia sa-l "corecteze", vroia ca el
    sa fie urmatorul sef al mafiei Yakuza care tocmai ii era la picioare, vroia sa
    faca o persoana...invincibila. In asa fel incat nici cea mai puternica dragoste
    sa nu-i poate ajunge la inima care devenea in scurt timp acoperita de un scut
    negru al durerii si dispretului, un scut ce se hraneste cu violenta si durere,
    iar cu fiecare picatura de ura, cu atat scutul devine mai puternic pana la
    invincibilitate si la putere.

Din acea noapte, acel copil
    pierise. Acel copil nu mai exista. Ii luase locul un monstru, un monstru
    ingrozitor cu o masca de cuceritor ce ii acoperea acea imagine macabra pe care o
    tinea in interior. Era o persoana ingrozitoare si necrutatoare care nu ierta pe
    nimeni si iti urmarea fiecare miscare doar ca sa gaseasca o greseala sa aiba
    motiv pentru a te ucide. "

Insa, un tunet puternic starni
    toate aceste amintiri, iar Itachi se trezi din acest cosmar ingrozitor. Simtea
    ca din nou trecuse plin acele clipe ingrozitoare si simtise din nou acea ura
    care o emanase persoana cu care se cunfruntase in ochi doar cateva minute, dar
    acele minute fusesera mai mult decat cativa.. ani. Acea privire nu o putea uita,
    aceea era urma ce i se pusese pe inima din acea noapte, era o urma de care nu
    puteai scapa. Ochii aceia il urmareau peste tot, in amintiri.

-Stiu, sunt cel mai mare cuceritor si cel mai dragut
    Dei:
    4 Pusilicy
    -Aham.
    4 Rose
    -Da, ma ajuti extrem de mult...Din cauza "sustinerii" tale eu o sa mor incet in chinuri !
    _______________________________________________-
    Bun, ma bucur ca asta a fost Sper ca va placut Big smile
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 18 Iun 2012 - 12:18

Fain capitol acum inteleg de ce primul era atat de scurt , chiar ai luat o decizie inteleapta cu asta. Deci, sa trecem la comentariul despre acest capitol superintrigant. Ce? Orochimaru e tatal lui Sasuke.... Mama, deci la asta nu ma-m asteptat, chiar deloc. Deci ficul asta e de milioane, ai super idei. Ce crud e Orochimaru, pacat, deci din cauza lui a ajuns Sasuke asa,

Intrebari.
    1. Daca din cauza lui Orochimaru a ajuns Sasuke asa de rau, atunci de ce vampir, banuiesc ca ai sa pui asta candva, nu?
    2. Mama mia, Orochimaru e seful mafiei Yakuza, deja lucrurile se complica rau. Si eu care credeam ca Pain este, nu mai inteleg nimic. Ori Pain e subordonatul lui" Oroare"
    3. Asa-i ca i se potriveste lui Orochimaru mai tare numele de "Oroare"? E urat si slinos!
    4. Itachi, chiar mie mila de tine, totusi, daca nu esti frate cu Sasuke, macar esti verisor cu el, eu asa am inteles. Totusi, ce s-or fi intamplat apoi cu Fugaku?
    5. Sakura, te-ai bagat intr-o mare belea, e de datoria ta sa il scapi pe Sasuke de Orochimaru. Am impresia ca o sa ai un mare rol in treaba asta.
    6. Mai traieste Orochimaru in ficul tau?
    7. Asa-i ca e doar o chestiune de timp pana cand Sasuke va face ceva, nu? Vai de Deidara si alalalt.

Ultima editare efectuata de catre ღ❀Krÿn❀ღ in Lun 18 Iun 2012 - 15:29, editata de 1 ori
    Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Lun 18 Iun 2012 - 15:17

Buna Kim.
    Orochimaru e tatal lui Sasuke? Asta chiar nu am mai intalnito in viata mea. Foarte frumos. De asemenea a fost placut si faptul ca ne-ai dus putin in visele lui Itachi, ca ne-ai prezentat din trecutului lui Sasuke, insa prin alt intermediu.
    A fost frumos si cum ai descris. Sa inteleg ca Itachi e ingerul care il salveaza pe Sasuke sau acel inger e Sakura? *hehe*

Intrebari/ Discutie:
    Sasuke: Auzi, tu planuiesti moartea lui Deidara si Sasori? Caci esti cam tacut...

Itachi: Il vei salva pe Sasuke din intunericul in care traieste sau il lasi sa dea singur cu capul de pragul de sus?

Deidara: O sa mori in chinuri Laughing. Roagate, caci poate o sa traiesti. Fii credincios si aprindeti o lumanare la biserica. Oricum, promit ca eu o sa fiu prima care mananca din coliva ta Laughing

Kim te pup si abia astept sa iti vad evolutia si ideile superbe.
    O zi buna!
    Ayu
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Ayu la data de Lun 18 Iun 2012 - 17:16

O_O Itachi si Sasuke nu sunt frati?! WTF?! Stai sa ma calmez. Ca de obicei, m-ai lasat cu gura cascata. Si faza cu fratii trebuia sa o scriu la capitolul precedent, dar cum nu am ajuns la el... Merge. Tongue Bietul Itachi... Il bantuie trecutul, nu? Sad

Intrebari:
    4 Itachi --> Te simti bine? A fost un cosmar ingrozitor. Sper ca intr-o zi cineva sa-l aduca pe Sasuke cu picioarele pe pamant. Totusi, nu e vina lui ca e asa. Chiar daca nu ii esti frate, vei incerca nu? Sad Vreau sa zic ca tu ai fost martor la ceva ce nimeni nu ar putea sa reziste asa ca tine. Sper ca esti bine. Smile

4 Sasuke --> Auzi, esti cam absent. Ce planuiesti, dracusor... Nu mai continui ca cine stie ce mai zic. Angel Dar nu-ti pasa deloc de Itachi? Stiu ca nu-ti este frate cu adevarat, dar totusi... In orice caz, nu te mai urasc asa de mult. Mai ales de cand am aflat trecutul care se ascundea in spatele cruzimii tale. Dar tot sper ca Sakura si Itachi sa te aduca cu picioarele pe pamant. Tongue Si ar fi bine sa cooperezi ca te rasplatesc. Sa-mi spui ce vrei. Kiss

4 Deidara --> Sa-mi dai si mie coliva, da? Glumeam. Laugh Vreau doar sa-ti spun ca sunt alaturi de tine si Sasori. L-ati enervat rau pe Sasuke, dar sunt sigura ca nu-l vei lasa sa te omoare. Dar daca-l omori tu pe el, mai bine te sinucizi inainte sa ajung la tine. Evil Bye! Hi!

4 Kim --> Draga mea, te rog frumos sa ma anunti si pe mine cand postezi capitolele. Dupa cum vezi, am ratat unul. Si ma bucur ca nu i-ai spus lui Sasuke. Abea astept sa vad ce fata face. Laughing
    ●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Lun 18 Iun 2012 - 21:30

Si eu pe aici, intarzi ca de obicei Laugh
    Mai ce pot spune, capitolele astea m'au dat pe spate cu tot cu scaun o.o
    Sasuke si Itachi nu sunt frati :? Wow o.O Orochimaru e tatal lui Sasuke deci *hmm* De aici sa trage si cruzimea lui ^^ Ti'au venit idei in sfarsit pentru FlashBack :? ; )) Ti'a iesit foarte bine Big Hug

Intrebari:
    Sasuke:
    ~ Mai, situatia ta ma surprinde pe zi ce trece -.-" Ba sunteti frati, ba nu mai sunteti ... ce naiba mai, ca nu mai inteleg nimic Neutru Ce i'a mai placut mamei voastre viata, mda ...

Sakura:
    ~ Eu nu stiu cum te simti, dar sper ca esti bine. Nu iti face griji, Itachi e un gentalman in comparatie cu ... sti tu :-j Daca ai nevoie de ceva noi iti vom fi alaturi mereu <3

Deidara:
    ~ Nu o sa mori mai, be chill ^^ Cui ma lasi daca mori :? ; )) Eh, e Sasuke, il cunosti mai bine ca oricine, nu :? Nu cred ca va face ceva ... repet, nu cred ca va face ceva <3

Sasori:
    ~ Oricand dragule, oricand. Va sustin cu cea mai mare placere ^^ Hai mai ca glumesc si eu, dar nu pe bine, pregateste'ti testamentul, ca nu sunt sigura ca vei scapa viu :-s

Cam atat Kim ^^ Sper sa aduci next'ul cat mai repede.
    Spor la scris si la multe multe idei <3
    Te'am pupacit, Ja Ne ! <3

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Lun 18 Iun 2012 - 22:39

Kim. se pare ca nu am trecut cu com-uri pana acumdesii ti-am citit ficul. Eh, asta se va schimba Hmm, Sasuke si Itachi nu sunt frati? Orochimaru tata lui Sasuke Saracutul Sasuke, imi e putina mila de el. Oarecum ... Trebuie sa recunosc ca seamana izbitor de mult

Intrebari:
    Sasuke:
    Deci Kim ma surprinde cu fiecare capitol. Trebuie sa fi extrem de incantat, doar esti personajul principal desii ai un comportament de porc . Tu nu banuiai nimic despre adevar, adica semeni de la o posta cu Orochimaru la comportament.
    Eu am o scuza, ca nu te cunosc dar tu ce scuza ai? Sa aud!
    Sakura:
    Daca domnu vampir te mai deranjaza sa imi spui ca il pun la punct. sa nu iti faci griji cu Itachi deoarece in comparatie cu Sasuke el e un dulce.

Itachi:
    Deci daca nu reusesti sa o faci pe Sakura sa se indragosteasca de tine, fii atent ca nu stiu ce iti fac! Inca nu pot depasi socu, tu si animalu ala nu sunteti frati. Ma bucur deoarece tu nu semeni deloc cu el dar cred ca tii la el in ciuda comportamentului sau.

Cam atat. astept next-ul si te rog sa il faci cat mai repede.

Yuzu.
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Yuzu. la data de Sam 23 Iun 2012 - 11:07

Pai, sa iti spun o poveste. Cautam si eu un fic SasuSaku si am dat de al tau. Si ce vad? O minunatie de poveste. Deci, pe scurt ma dai pe spate cu fiecare capitol. Cate odata ma faci sa plang
    Si am ramas gen " Wtf " cand am aflat ca Orochimaru e tatal lui Sasuke .
    Pai Think nu mai am nimic de spus. Cateva intrebari :

Sasuke : Ai cam disparut din peisaj Hun D:. Te simti intimidat? Daca da , dece ? o.o
    Sakura : Sper ca te indragostesti de Itachi, fiindca Sas`ke e malefic ;_;.
    Itachi: Ai de gand sa te lupti cu Sasuke pentru Sakura-chan ? >:O

Si una pentru Kim : Cand aduci nextu? Ca fac gaura`n podea si ma cearta vecinii. Nu vrei sa se intample asa, nu ?
    ~Piersicuta~Rubin~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Piersicuta~Rubin~ la data de Lun 25 Iun 2012 - 16:50

Un fic de nota zece Kim! Absolut super!

Sasuke:

Sasuke... uite cum facem! Tu o lasi p Sakura in pace si eu nu-ti crap capul si nu te blestem!
    Cum naiba ai putut sa faci atatea?! Parca iubeau copilul desteptul lu' peste! Creier de aluna! Fustangiule! Iti faci Clanul de rusine nenorocitule! Daca tu ai conduce lumea ar sari cu totii pe tine la bataie!
    Sasuke Sasuke... daca nu vrei sa fii omorat in cele mai urate moduri de fanii fic-ului te-as ruga din tot sufletul sa te duci la Sakura, sa te casatoresti cu ea, sa nu-i mai faci niciodata rau si totul sa fie happy end ca de nu... asta patesti! Zbori pe Luna ca si Naruto The Last Uchiha! Capisi?

Deidara:

Men, you're crazy! Maan... cand il omorati pe Sasuke chemati-ma si pe mine, va sustin pana in ultimul moment cu prietenii mei! Aduc si batele sa-i zdrobim capul, oricum nu are nici urma de creier acolo!
    Daca mori tu, mor si eu ca sa te invii si te bantui toata viata daca nu-l invingi pe Sasuke. Deci ai grija ce faci ca eu nu vreau sa mor si creca nici tu nu vrei. Ah daa... merci mult ca ai eliberat-o pe Sakura, cand te casatoresti cu Lexxy va platesc eu Luna de Miere!

Sakura:

Draga mea, stai linistita ca Itachi nu-i ca si animalul de Sasuke! Ai auzit Sasuke? Esti un animal bun de nimic! Itachi nu-i monstru ca Sasuke care parca-i desprins din cele mai infricosatoare filme de groaza! Ai auzit Sasuke? Esti urat, hidos! Esti iesit din joc man, considera-te mort!
    Rikky
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Rikky la data de Joi 28 Iun 2012 - 16:04

Ura,a sosit nextu,deci mai lasat masca...
    Cum adica Sasuke e fiul lui Orochimaru?
    Chiar daca e mort(singurul lucru bun facut de tine Sasuke)si-a dus planul la bun sfarsit
    Cam atat am avut de spus,astept nextu si te pupacesc:-*

Intrebari

4 Sasuke

Stiu ca o sa credeti ca am inebunit si ca am nevoie de un pshiholog,si chiar am nevoie,dar Sasuke,imi pare rau...a fost mai greu decat credeam:((( stiu ca o sa regret..
    Dar da imi pare rau pentru toate injuraturile la adresa comportamentului tau,abia acum mi-am dat seama ca nu este in totalitate vina ta,dar o ai si tu,ce?credeai ca nu mai am nimic sa iti reprosez?ei bine te inseli,mai am muulte sa iti spun,deci sa incepem:
    Stiu ca si tie iti este greu (Blestemat fi Orochimaru!)Dar incearca si tu sa iti deschizi inima,Sakura chiar incearca sa te ierte dupa cate iai facut,mori daca iti ceri scuze?

4 Sakura

Iti urez mult noroc,vei avea nevoie pentru a reusi sa dezgheti aceea inima de gheata..

4 Kim

Am si eu o intrebare,te rog nu te supara ca te intreb,dar cand crezi ca va aparea si personajul meu?
    Te rog nu te supara ca am intrebat,te pup si astept nextu:-)
    Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Mier 4 Iul 2012 - 22:59

Capitolul 51
    Privirea unui diavol si
    o moarte cumplita

Privind atent intamplarile dintr-un
    cosmar, descifrandu-le cu greu ca sa le afli explicatia, iti dai seama insfarsit
    de semnificatia acestuia. Cand te trezesti dintr-un cosmar de gandesti " De ce
    tocmai eu am visat asta?", dar cel mai des gandesti ca a fost doar o
    coincidenta, o simpla coincidenta. Insa, toate se intampla cu un scop, dar
    care? Poti sa stai ore intregi sa te gandesti, dar mai tarziu, cand
    semnificatia cosmarului apare de nicaieri e deja prea tarziu, mult prea tarziu.
    Festa a fost deja jucata, iar cartea a fost pusa jos. Ai o ultima carte de
    jucat, o lasi jos, dar nimic nu invinge ass-ul, iar apoi, in secunda urmatoare
    ochii tai se inchid pe veci.

Privind pierdut o poza din
    copilarie care aduce atatea amintiri frumoase dar unele atat de dureroase,
    privind in trecut amintindu-si totul, Itachi se uita confuz la o poza cu el si
    brunetul pe care il considera fratele mai mic, fiind total luat de valul
    trecutului. Barbatul zambi cand isi aminti intamplarea facuta in acea poza si o
    puse pe birou, zambetul oarecum intristat ramanandu-i pe buze, iar intr-un
    sfarsit iesi cu pasi domoli pe usa. Insa, cand aceasta se inchise in urma
    brunetului totul se cufunda intr-o liniste de mormant. Din bucatarie se auzeau
    picaturile ce curgeau din robinet cazand una dupa alta facand o pauza mica intre sunete, ecoul lor
    auzindu-se in intreaga casa. Brusc, fereastra camerei se deschise brutal si
    neasteptat vantul racoros al dimintetii intrand neinvitat in camera, iar cand
    sufla o data puternic poza pusa pe birou cazu pe jos, geamul ramei spargandu-se
    violent, transformandu-se in sute de cioburi mici. Vantul continua sa sufle
    fluturand usor perdeaua alba si subtire. Deodata niste sunete de pasi domoli si
    calmi isi facura aparitia. Ecoul lor se auzea in intreaga casa trezind frica pentru oricine. Umbra
    a unei siluete de barbat se lua dupa "geamanul" sau ce ii crease existenta. Era
    atat de relaxat, atat de calm si nepasator, insa in urma sa, trecea un vant
    racoros ce iti ingheta coloana facandu-te sa tremuri, iar la vederea ochilor lui
    sa simti ca nu mai poti respira, pana intr-un final cand bataile inimii
    incetinesc, iar in urmatorul moment corpul sa cada in gol. Simplul fapt ca
    privirea lui putea ucide te ingrozea. Nu trebuia sa faca o miscare ca sa-ti dai
    seama ca ceasul tau tocmai a sunat. Nu trebuia sa-ti spuna ceva ca sa te
    infricosezi, privirea lui spunea destule, spunea atat de multe cat puteai auzi
    intr-o intreaga viata. Transmitea atata ura, ca simteai ca picioarele te las si
    ca respiratia ti se taie. Desi nu facea nimic, doar se uita la tine. Barbatul
    trecu cu pasi inceti pe langa o oglinda, dar nu se reflecta nimic. Parca era
    invizibil, parca oglinda nu-l putea arata. Brusc, barbatul se opri in fata
    oglinzii. Isi scoase o mana din buzunar si o muta incet si lent pe suprafata
    oglinzii, iar in urmatorul moment, niste ghiare puternice zgariau oglinda
    scotand un sunet asurzitor, iar acele urme de zgarieturi ramanand vizibile. Fara
    nicio miscare in plus, trecu mai departe, pana cand ajunse in fata pozei care
    era inconjurata de cioburi taioase de sticla. Acesta ridica incet acea poza si
    se uita indelung la ea. Nu simta nimic. Nu simtea tristete, bucurie, nu avea
    amintiri, nu simtea absolut nimic. Nu avea sentimente. Privea normal poza fara
    vreo emotie. Ochii sai infricosatori ii priveau pe cei doi din poza aratand
    multa ura. Nici unul nu-i era pe plac. Amandoi ii erau inamici, si amandoi
    trebuiau eliminati, dar el stia, ca acel pitic ce zambea in acea poza, era o
    fiinta atat de ingrozitoare, fara mila, fara dragoste, fara inima, dar chiar si
    asa, era constient ca oricat de feroce ar fi nu-si poate intrece propriul
    maestru. Un zambet malefic isi facu aparitia pe fata barbatului, iar mainile
    sale rupsera fotografia in doua, despartindu-i pe cei doi, acum amandoi avand
    propria parte. Iar dupa ce ii desparti, stranse partile de poza care, dupa ce
    deschise pumnul, se transformara in scrum. Un vant puternic lovi din nou camera,
    iar apoi persoana disparu instantaneu.

Intre timp brunetul ajunse deja la
    servici, dar se intalni cu Deidara, Naruto, Neji si Sai. Neji si Sai fiind tot
    niste angajati ai F.B.I-ului.

-Ce se intampla aici? Intreba
    Itachi nedumerit uitandu-se la cei patru.

-Sasori nu a mai venit la servici.
    Spuse Deidara intorcandu-se spre brunet afisand o fata serioasa.

-Locuieste cu tine, ar trebui sa
    stii unde e. Spuse Naruto punandu-si mainile in san.

-S-a mutat la el acasa impreuna cu
    Kazura, deci nu dati vina pe mine.

- O sa vina el, nu va mai faceti
    atatea griji. Spuse brunetul si trecu pe langa cei patru mergand spre biroul sau.
    Intra inauntru si se aseza pe scaun, dar in loc sa munceasca el se gandea la
    cosmarul avaut noaptea trecuta. De ce visase acum asta? Erau clipe prin care
    trecuse din nou, iar pentru el era cel mai ingrozitor lucru sa treci prin cele
    mai lungi zece minute ale vietii. Visa asta doar cand avea o sursa negativa pe
    langa el, plina de ura care il facea sa-si aminteasca, dar asta nu se intampla
    prae des, iar acest vis nu aparuse aproape niciodata. Era confuz si se cufunda
    intr-o ceata si mai densa.

In acelasi timp Kazura isi lasase
    iubitul acasa timp de nici jumatate de ora ca sa mearga la magazin sa cumpere
    unele ingrediente pentru mancare. Cumpara tot ce trebuie si se intoarse acasa.
    Totul parea normal, iar ea era destul de incantata, nimic nu mergea prost. Insa,
    cand se intoarse observa ca usa casei este intredeschisa, dar ea stia ca o
    inchisese, iar atunci cand plecase Sasori dormea bustean. Se incrunta usor si o
    stare suspicioasa incepu sa o domine, dar nu lasa asta sa-i strice ziua.
    Deschise incet usa care scoase un scartait asurzitor si neobisnuit, dar cand usa
    atinse peretele Kazura scapa pungile de cumparaturi, iar mii de lacrimi ii
    impanzeau chipul. Inima incepu sa-i bata cu putere iar o frica puternica o
    cuprinse. Corpul ii tremura, ochii stateau larg deschisi fara macar sa clipeasca,
    lacrimile continuand sa curga. Simtea cum mii de ace ii strapunsera inima. In
    urmatorul moment fugi de acolo cat mai departe de acel loc plangand puternic.
    Isi scoase din buzunar telefonul si il suna imediat pe Deidara spunandu-i sa
    mearga la casa lui Sasori fara vreo explicatie. Acestea fiind spuse inchise
    telefonul si se aseza pe asfaltul rece. Isi puse capul pe genunchi si incepu sa
    planga mai tare. Nu mai putea respira. Simtea ca se sufoca, o durea inima, nu
    mai putea gandi, simtea ca innebuneste.

Nu peste mult cei patru ajunsera
    insfarsit la casa lui Sasori chemati de Kazura. Erau confuzi si nu intelegeau de
    ce fusesera chemati. Casa arata in regula in exterior, desi observara usa
    deschisa. Deidara merse ca un curajos in frunte in timp ce spunea:

-Oh, haide ce s-a intamplat? Iar a
    facut casa coci... Dar nu mai putu sa zica un cuvant, cand ajunse in fata usii
    ramase mut. Nu mai putea vorbi, nu mai putea misca, iar ceilalti din spatele lui
    care erau doar la cativa centimetri departare de el erau in aceeasi ipostaza.
    Ochii lor stateau larg deschisi privind infricosati imaginea din fata lor. Inima
    li se facuse cat un purice, respiratia li se taiase, iar corpul nu mai
    raspundea comenzilor creierului. In fata lor se afisa o imagine pe care nici
    macar in cele mai infricosatoare cosmaruri nu o poti gasi. Spanzurat de lustra,
    cu un lant puternic si dur, cu mainile oarecum intoarse in cel mai brutal si
    violent fel, iar picioarele fiind legate cu brutalitate de o funie taioasa, plin
    de cele mai adanci zgarieturi si cele mai dureroase lovituri...Sasori mort in
    fata lor, omorat in cel mai brutal, lung si dureros mod, iar autorul....e simplu
    de ghicit...

Raspunsuri:
    Sasuke:
    4 Rose
    -Cam asa ceva >:]
    4 Ayumi
    -Bine de stiut....dar eu tot nu o sa cooperez doar pentru ca asta-mi zice o pustoaica.
    4 Ale
    -Nu da vina pe mine !
    4 Kirara
    -...Abonatul nu poate fi contactat va rugam lasati un mesaj dupa semnalul sonor...Biip...
    4 Potatoe
    -Eu?! Intimidat ?! Ha ! S-o crezi tu !
    4 Piersicuta
    -Vorbesti de parca mi-ar fi frica de tine. Ai idee de cate ori sunt mai puternic decat tine? De minim 10000.
    4 Rikky
    -Da, mor daca-mi cer scuze, probleme?
    Sakura:
    4 Kryn
    -Cateodata ma gandesc ca era mai bine sa nu ma fi nascut
    4 Ale
    - Owww, mersi ale
    4 Kirara
    -As prefera sa nu-mi fac iluzii si sa astept sa-l cunosc mai bine.
    4 Potatoe
    -Da...dar nu-l cunosc foarte bine...
    4 Piersicuta
    -Da, o sa incerc sa vad cum e Itachi
    4 Rikky
    -Cred ca o sa mor inainte sa reusesc sa-i topesc inima.
    Itachi:
    4 Kryn
    -Aaaa, ma omoara Kim daca spun :-s
    4 Rose
    -Hei ! Ca sa reusesc trebuie sa coopereze ! [-(
    4 Ayumi
    - Adevarat...e greu, dar na viata trebuie traita
    4 Kirara
    -Eh...asta e, daca asta mi-a dat viata...ce sa fac?
    4 Potatoe
    -Da, am de gand sa o fac fericita, orice s-ar intampla voi scoate zambetul ei la iveala.
    Dei:
    4 Rose
    -Cred ca am facut pe mine....MERSI CA MA AJUTI!!!!
    4 Ayumi
    - Nu stiu ce aveti ca mai mult ma faceti sa imi fie frica.
    4 Ale
    -Wow, Ale, chiar ma ajuti :-l
    4 Piersicuta
    -Mda...am 0,000001 % sanse sa reusesc...Platesti tu? Atunci caut cea mai scumpa locatie >:]
    Sasori:
    Kim: Scuze de Sasori, dar el e in statusul "Death.."
    Kim:
    4 Kryn
    -Normal, o sa am nevoie de foaaaarte multe explicatii, dar o sa fie totul clar, o sa vedeti :-j.
    Dap, Pain era subordonatul, iar Orochimaru l-a trimis sa-i dea mafia lui Sasuke.
    Da, se potriveste
    Daca ti-as spune daca Orochimaru mai traieste sau nu, as strica urmatoarele surprize...
    Pai....cam asa.
    4 Ayumi
    -O sa incerc
    4 Potatoe
    - Sigur ca nu uite-l chiar aici
    4 Rikky
    -Sincer, chiar nu stiu, adica nu prea am idei...

Ultima editare efectuata de catre Kimberlyn in Joi 5 Iul 2012 - 10:31, editata de 2 ori
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Joi 5 Iul 2012 - 8:38

Yey, prima M-ai surpins cu acest capitol si nu stiu daca este de bine sau de rau Defapt m-ai speriat cu acest capitol Cum sa moara Sasori? Nu! Nu accept asta! Sasori Si incepuse sa imi placa de el De ce l-ai omorat? Te bantui! Kazura Cine a facut asta? Cumva Sas'ke? Ca daca e el il bat pana il bag 2 metri sub pamant .

Intrebare numai pentru Sas'ke

*Este mai mult un avertisment* Smile
    Nu poti raspunde, ha?! Fii atent! Daca aflu ca tu l-ai omorat pe Sasori, chiar daca este Dumnezeu bun si bland si iti pune mana in cap nu te mai salveaza de mine! Mai rau ca in iad, crede-ma!

Ultima editare efectuata de catre •Kirara● in Joi 5 Iul 2012 - 10:56, editata de 1 ori
    Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Joi 5 Iul 2012 - 10:14

Bună.
    Vai de mine, după secole ai venit cu un nou capitol. Pot spune că am stat cu sufletul la gură tot timpul. Ai avut un suspans... Frumos si descrierea mi-a plăcut. Ai avut mici repetiţii şi anume pe la început, acel "bărbatul". Chiar nu arăta bine şi putea fi înlocuit cu misterioasa persoană sau să zici că însuşi demonul era. După care:
    Deodata niste sunete de pasi domoli si calmi. -> şi mai departe? Ai pierdut ceva pe drum, un verb şi îmi vine să te bat pentru asta.

Întrebări/ discuţie:
    Sasuke:
    Aolo, păpuşel ce moarte. Lui Deidara ce îi mai faci?

Deidara:
    Mă ştii doar, mereu aici ca să te ajut. Vrei să îţi aduc şi un pampers? Acu nu serios: du-te la biserică şi te roagă, poate îţi mai iartă Domnul din păcate şi ajungi în Rai

Kim te pup şi abia aştept următorul capitol. Poate ceva mai repede.
    Bye.

Ultima editare efectuata de catre Rose <3 in Vin 6 Iul 2012 - 14:46, editata de 1 ori
    Lucifer
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Lucifer la data de Joi 5 Iul 2012 - 17:46

Kim te omorrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mai bn nu duceai next. Cum sa moara Sasori eu ce ma fac acuma cu cine mai raman ..ma faci sa fiu pe invers sa imi placa fetele?? ...gata deja imi vine sa mor.

4Sasuke

Asculta aici porc intergalactic daca aflu ca tu l-ai omorat pe Sasori jur ca am sa ma razbun.

4 Dei

Dragule fii mai atent si cu ochii in patru,nu o lasa pe lexx singura si incerca sa nu MORI!!! Pt ca nu cred ca vrei sa sufere cum sufar eu.
    ●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Joi 5 Iul 2012 - 17:51

Buna Kim ^^
    Ma bucur enorm de mult ca ai aud next-ul, si ma bucur ca este unul lung <3
    Off, multe s-au mai intamplat >.< Sasori, saracul de el ... ceva imi spune ca Sasuke a facut asta, si nu cred ca ma insel.
    Kazura, imi pare rau pentru tine *sad* Fii tare, ok :?

Intrebari:

Sasuke:
    1. Ceva imi spune ca sti mai multe decat toti despre moartea lui Sasori, am dreptate sau ma insel :? Tu l-ai omorat, nu :?

Deidara:
    1. Soc si pentru mine >_< Dragule, sti ce inseamna asta :? Daca Sasori e mort, tu urmezi :-s Cum zice Kazura, fii cu ochii in patru, nu vreau sa te pierd :-s

Cam atat Kim ^^ Sper sa aduci mai repede next-ul pentru ca m-ai facut foarte curioasa :-l
    Spor la scris si la idei !
    Te-am pupacit, Ja Ne ! <3
    Calliope
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Calliope la data de Vin 6 Iul 2012 - 17:59

waaaaaaaaaaaaaa cum am putut sa nu trec pe aici de 3 sau 2 capitole???cum am putut??? imi pare atat de rau!sicer chiar imi pare rau!nu am vrut sa numai trec chiar te rog sa ma ierti imi place...deci sasuke si itachi nu sunt frati si itachi are cosmaruri cu o amintire "sangeroasa" nu?ei bine sunt sigura ca la ce fata buna de tot esti tu, nu vei face un final nefercit vreau s-o mai bagi si pe saku in peisaj ca nu am mai vazut-o te rog......in rest mersi ca mi-ai raspuns la intrebare, inseamna ca ai foarte multa imaginatie sincer cred ca asta e cel mai lung comentariu pe care l-am putut da vreodata la un fic bietul sasori.....saraca kazura...autorul:sasuke...evident cred ca cu totii au ramas socati cand au cazut...ii cred pe cuvant...ce mod frumos de a muri...auzi nu vrei sa-l bagi pe sasori fantoma? poate ti-am dat idei

ei bine now the questions:

For:

Sasuke: vorbeam de lup si lupul in capitol, ce moarte sadica i-ai dat lui sasori aleluia!superb, un sadomasochist mai mare ca tine n-am vazut e tare, eu ma gandeam la capul sfartecat, creierii prajiti pe gratar, si intestinele imbarligate in jurul gatului, castrat cu clestele, si cu ochii infipti in sageti dar e ok si asa.......acum ce vei mai face? poate ca sunt nebuna, dar tie iti sta bine in faza sadica, love it

Distractie placuta in cotinuare!

Lory^^

restul nu le mai zic nimic ca au

ramas saracii traumatizati

te astept cu nextul kim si inca odata scuzele mele
    Ayu
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Ayu la data de Vin 20 Iul 2012 - 14:52

O.o Sasori a murit?! De ce? CryingCryingCryingCryingCryingCrying Ce ti-a facut? Sad Off, cat imi vine sa-l bat e Sasuke asta! Very Angry Adu nextul ca mor aici! nervos

Intrebari:

4 Sas'ke --> Auzi bah capatana de varza murata, daca aud ca tu l-ai omorat pe Sasori ai incurcat-o cu mine! Very Angry Din cate am vazut, iti cam place sa-ti folosesti "jucaria". Dar dupa ce termin eu cu tine, nu cred c-o s-o mai ai. Daca tu l-ai spanzurat pe Sasori, eu o sa te spanzur de ce ai tu mai scump, si stim cu totii ce este. Evil A, inca un lucru. Uita ce am zis data trecuta. Inca imi vine sa spal un elefant la fund cu capul tau. Laughing Vampirule, ne faci clanul de rusine! Very Angry

4 Deidara --> Poi, scuze, nu voiam sa te fac sa-ti fie frica. Dar acum e serios, Dei. Iti dai seama ca daca Sasori e mort, tu urmezi, nu? Eu una iti urez bafta. Chiar nu vreau sa mori si tu. Sad M-am atasat de tine ca de un frate mai mare. Smile Sa nu mori! Te pwp!

4 Kim --> Cat de cruda poti sa fii? Sad De ce l-ai lasat pe Sasuke sa-l omoare pe Sasori? Crying Macar e rog sa-l protejezi pe Dei, ca el e prea idiot sa se protejeze singur, din cate am vazut. Neutru Adu repede nextul. Te Big Hug si te Kiss

A Y U M I
    Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Lun 30 Iul 2012 - 19:42

Capitolul 52
    Nunta perfecta si luna de miere

Toti priveau ingroziti ce aveau in fata, vazusera atatea lucruri, dar niciunul mai infiorator ca acesta. Nu mai erau in stare sa faca pasi in fata, tot ce isi doreau era sa dea timpul inapoi cu doua minute si sa nu fi vazut niciodata asta. Deidara inghiti in sec si se
    uita atent in prejurul cadavrului. Nimic nu era rasturnat, totul era la locul lui. Era ca si cum nu ar fi mers nimeni acolo. Lucrurile de valoare erau neatinse. Ucigasul avea prea multi bani ca sa ia macar un lucru de acolo. Ochii infricosati ai blondului se plimbau cu greu in jurul corpului fara viata, pana cand facu un pas inainte si trecu pragul acelei case. Acea frica din ochii lui incepea sa se micsoreze, iar gandurile lui incepeau sa se limpezeasca. Calca hotarat in casa si se uita atent peste tot. Era ca si cum nimeni nu s-ar fi luptat, iar fara macar vreo urma nu existau indicii. Desi, orice s-ar fi gasit impotriva ucigasului era nefolositor. Era greu de prins si scapa mereu printre degetele politistilor.

-Asta numesc eu crima perfecta. Zise unul dintre barbatii din spatele blondului facand si el pasi inauntru. Tot ce puteau face era sa treaca pur si simplu peste situatie, cum faceau mereu, dar nu era asa usor. Blondul privea cu greu interiorul casei, nu mai era nimeni. Ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, dar e imposibil sa spui asta cand ai in fata un cadavru. Deidara rasufla adanc si inchise ochii.
    -Hai sa terminam cu asta... Spuse el cu jumatate de gura, fiindu-i greu sa priveasca imaginea din fata lui. Impreuna dadura jos acel cadavru si il luara cu ei, dar nu inainte de a mai privi inca o data casa. Nu era nimic neobisnuit. Se intrebau daca sunt ei
    fraieri sau daca chiar nu e nicio urma. Fara vreo urma de speranta plecara cu totii cu capul plecat fara sa stie ca raspunsul era chiar sub nasul lor, sau...defapt chiar deasupra lor. Chiar pe tavan, cu capul in jos statea linistit un liliac intr-o parte intunecata privind intr-un fel dezinteresat activitatea politistilor. Cand usa casei se inchisese, totul se cufunda intr-o liniste profunda, iar liliacul ajunse pe podea, iar in secunda urmatoare era un barbat. Isi trecu mana prin parul de abanos ciufulindu-si usor tepii pe care ii purta la spate stand cu ochii atinti spre usa.Se apropie de un geam si dadu usor perdeaua la o parte privind cum masinile F.B.I. pleaca. Dupa ce nu le mai vazu isi puse niste ochelari de soare si iesi din acea casa ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, iar apoi se facu nevazut.

Trecura zile bune, altele grele, altele usoare, fara nici macar ceva gresit. Unii se asteptau sa le sune ceasul, dar nici aceasta intamplare nefericita nu se petrecu. Parca apele erau linistite si totul mergea bine. Dar acum era o zi speciala. Ziua unei nunti perfecte.

In oglinda camerei ei, se privea mandra in oglinda cu ochii de smarald cufundati intr-o fericire nemarginita, zambetul curat si larg ce se arata printre buzele trandafirii infrumusetandu-i chipul. Pe corpul perfect statea o rochie de un alb imaculat, corsetul scotandu-i in evidenta corpul sculptat perfect. Parul rozaliu curgea in valuri pe spate, deasupra lui stand un voal lung si alb usor
    transparent. Uitase de griji si privea cu mandrie si hotarare in fata fiind nerabdatoare sa-si intalneasca propriul viitor, cu speranta de a uita acel barbat care ii furase inima. Simtea ca nu va mai putea niciodata sa si-o recupereze, acum inima ei era inchisa in mainile diavolului, dar cu putina speranta pe care o avea, vroia sa iubeasca barbatul langa care petrecuse destul
    de mult timp incat sa afle cine e cu adevarat. Era un barbat bun, grijului si pe deasupra atragator. Puteai zice ca e barbatul perfect, vroia sa-l iubeasca, vroia din tot sufletul sa-l iubeasca, insa nu stia daca va reusi. Dar asta nu facea ca fericirea ei sa se destrame. Avea sa se casatoreasca cu un barbat care o putea face fericita si care putea sa o protejeze cu adevarat, care si-ar fi
    dat viata doar ca ea sa fie in regula, dar avea o presimtire ca ceva nu va merge bine, insa prefera sa creada ca sunt doar emotiile ei. Isi mai privi reflectia in oglinda inca o data si se mai uita inca o data la rochie. Vroia ca totul sa fie perfect in aceasta zi. Ca nimic sa nu-i strice ziua aceasta speciala. Era o zi importanta pentru ea, era un pas foarte special in viata oricarei fete si nu vroia sa fie stricat de nimeni si nimic. Se intoarse pastrand acel zambet si intalnindu-se cu ochii mamei sale care tineau cu greu in
    frau lacrimile de fericire. Isi imbratisa fiica cu zambetul pe buze si lasa lacrimile sa curga pe obrajii ei. Era trista ca fiica ei va fi departe de ea si de tatal ei, dar era fericita ca avea sa aiba un viitor plin de lumina alaturi de un barbat ce ii poate aduce de fiecare data zambetul pe buze. Se despartira din imbratisare, iar mama fetei isi sterse usor lacrimile si ii zambi ficei sale. Era mandra de ea, era fericita pentru ea si ii placea sa vada zambetul acela bucuros pe chipul rozaliei. Usa se deschise, iar pe ea intra tatal fetei. Isi privi cu mandrie fata si o imbratisa dragastos.

-Sunt mandru de tine. Ii spuse acesta zambind, iar rozalia ii raspunse acelui zambet dragastos. Tatal o lua usor de mana si i-o ridica incet in sus, rozalia facand o piruieta, iar el admirandu-i rochia de un alb imaculat. Insfarsit ii gasise ficei sale barbatul
    perfect. Cel care o poate iubi cu adevarat, cel care o poate proteja de rau. Barbatul se uita la ceas si ii spuse rozaliei ca ar cam trebui sa plece spre biserica. Ii intinse bratul, iar ea il accepta si mersera impreuna la masina cu mama rozaliei in urma. Intrara in masina, iar apoi plecara spre biserica.

Nu peste mult se aflau in fata bisericii. O gramada de masini erau deasemenea acolo si inca mai aveau sa vina. Totul era perfect. Peste putin timp, cand totul era pregatit, iar totul incepuse mierasa intra insotita de tatal sau tinandu-l de brat, pana cand se alatura mirelui langa preot. Brunetul o privea vrajit de frumusetea ei rara si greu de intalnit. Preotul incepu sa vorbeasca in timp ce totul era linistit, iar toti oamenii ascultau fiecare cuvant al preotului, parintii fetei uitandu-se cu mandrie si fericire la fata lor cum statea alaturi de barbatul ce avea sa o insoteasca de acum incolo. La un moment dat preotul ajunse la intrebarile care aveau sa-i uneasca.
    -Itachi Uchiha o iei in casatorie pe Sakura Haruno si juri sa-i fii aproape la bine si la rau? Intreba preotul stand cu o carte in fata si privindu-l pe mire.Raspunsul lui fu un "da" hotarat cu zambetul pe buze. Cand veni intrebarea miresei, raspunsul ei fu acelasi, fara ezitare si fara vreo urma de nesiguranta. Intr-un sfarist cei doi isi unira buzele formand un sarut plin de dragoste si fara pic de falsitate, iar sute de aplauze auzindu-se pe fundal.

In acea noapte avu loc o petrecere minunata. Cei doi erau felicitati, invitatii urandu-le numai lucruri de bine. Sanatate, fericire, copii in special, iar cei doi le acceptara cu zambetul pe buze. Se simteau ca cei mai fericiti oameni de pe pamant. Urmara dansuri, artificii, ospaturi si multe alte lucruri. Intr-un final veni dimineata, iar finalul petrecerii ajunsese insfarsit. Cu totii
    plecara obositi insa cu zambetul pe buze, iar fericirea celor doi nuntasi nu se sfarsi. Cei doi nu aveau timp sa mearga acasa sa se odihneasca, trebuia sa porneasca spre Hawaii, unde isi vor petrece luna de miere.

Peste cateva ore, cei doi erau acasa impachetandu-si lucrurile pentru plecarea in Hawaii, era doar 4:00 dimineata si inca mai aveau timp. Dupa impachetarea lucrurilor cei doi luara micul dejun. Faptul ca erau casatoriti ii faceau sa fie pe culmile extazului.
    Rozalia isi privea inelul pe care il purta pe deget la fiecare cinci minute ca sa fie sigura ca ramane acolo, iar la fiecare privire spre inel, zambetul ii impodobea chipul. Se simtea fericita, mai fericita ca oricand.

In fata casei opri o masina, soferul lui Itachi avea sa-i duca pe cei doi la locul unde avionul privat al brunetului se afla. Itachi puse geamantanele in porbagaj, iar dupa ce rozalia si brunetul fura gata se urcara in masina dupa ce soferul le deschise portiera. Era
    ceva ciudat, soferul purta o palarie ce ii ascundea in totalitate frizura, doar aratandu-i culoarea de un negru ca smoala ce dadea cateva reflectii de albastru, iar ochii erau acoperiti de o pereche de ochelari de soare. Acesta urca la volan si incepu sa conduca spre aeroport in timp ce privirea lui se mai muta de cateva ori pe oglinda retrovizoare uitandu-se atent la cei doi, dar ochelarii de soare ascundeau asta. Costumul ii ascundea incordararea intregului corp , iar felul in care mana strangea puternic volanul arata nervozitatea pe care o avea, insa cei doi indragostiti erau mult prea ocupati sa fie atent la sofer. Stiau ca nimic nu le va strica aceasta vacanta si ca totul va fi perfect.

Imediat ajunsera la destinatie. Soferul iesi putin grabit de la volan si deschise brusc usa celor doi. Acestia iesira din masina si dupa ce bagara bagajele in avion, pilotul avionului pregati avionul de decolare, insa Itachi inca avea nevoie de sofer asa ca bineinteles, acesta merse impreuna cu ei. Avionul decola insfarsit, iar in drum cei doi indragostiti incepura sa vorbeasca despre tot soiul de lucruri printre care se putea gasi si cate un mic sarut. Pe chipul rozaliei statea un zambet care nu mai avea sa dispara, era un zambet atat de real si placut, nu puteai sta trist cand o priveai zambind. Ochii ei straluceau cand il privea pe brunetul de langa ea, iar cand ochii lor se intalneau fata nu se putea abtine sa nu zambeasca, o facea cu adevarat fericita, iar brunetul cand ii vedea zambetul arata deasemenea un zambet fericit si multumit. Simtea ca e fericita si asta era tot ce vroia, si-ar fi dat viata doar ca sa o vada zambind, ar fi dat orice pentru ea, orice sa o faca fericita.

Avionul ajunse seara, in fata unei vile cu bun gust, care era foarte aproape de mare. Toti coborara din avion, iar Sakura si Itachi aranjau linistiti lucrurile pentru urmatoarele doua luni pe care le vor petrece impreuna in Hawaii. In timp ce rozalia isi aranja lucrurile simti doua brate puternice inconjurandu-i talia pe la spate si un zambet mic ii aparu pe chip, iar apoi se intoarse spre acea persoana si se intalni cu ochii blanzi si plini de caldura ai brunetului.

-Hai pe plaja. Ii spuse acesta cu o voce atragatoare, facand-o pe rozalie sa chicoteasca usor si sa-i zambeasca, iar apoi
    spuse un "sigur" si brunetul o lua de mana bagandu-si degetele intre-ale ei si plecara spre litoralul care era doar la cativa metri departare. Imediat ajunsera in fata apei si privira vrajiti apusul soarelui. Sakura isi puse capul pe umarul brunetului si rasufla adanc lasa o briza usoara sa-i dezmierde chipul, iar ea inchise usor ochii. Se simtea atat de bine, nu stia cum sau de ce, dar ii placea sa fie impreuna cu el, ii placea sa il aiba langa ea. Deschise ochii si zambi malefic, iar apoi ii dadu brunetului drumul la mana si incepu sa alerge razand pe nisipul cald. Itachi imediat ce simti ca i-a dat drumul la mana si o vazu alergand zambi si incepu sa alerge dupa ea, pana cand o prinse iar amandoi cazura pe nisipul cald, Itachi deasupra ei privindu-se in ochi, iar in momentul acela se intampla ceva magic. Zambetul de pe fetele lor se sterse incet, iar ochii lor se priveau inteins parca vorbind prin ganduri. Sakura isi ridica mana si i-o trecu usor brunetului prin par, iar acesta isi apropie usor capul de al ei si ii cuprinse buzele intr-un sarut pasional. Rozalia isi baga mana in parul lui raspunzandu-i la sarut aratand numai dorinte, in timp ce mana lui Itachi umbla in voie pe abdomenul fetei ridicandu-i usor bluza. Se simteau lliberi, se simteau singuri pe lume, le placea sa stea impreuna si aveau o senzatie cum ca ei ar fi singurii oameni de pe pamant. Inimile lor bateau rapid parca vrand sa iasa din piept si nu aveau de gand sa se opreasca. Itachi scapa de bluza Sakurei lasand-o in sutien, in timp ce mainile lui se plimbau pe abdomen pana cand cea stanga se strecura in spatele rozaliei mangaind-o usor pe pielea fina a spatelui, in timp ce cea dreapta ii desfacea usor pantalonii scurti pe care ii purta. Erau singuri, nu putea sa-i vada nimeni. Singuri pe plaja la apusul placut al soarelui. Sarutul lor inca nu se rupsese,limba lui inca se duela cu a ei, dar bineinteles el fiind castigatorul. Scapa intr-un sfarsit si de pantaloni, lasand-o pe fata in lenjeria intima. Aceasta isi puse picioarele in jurul bazinului barbatului in timp ce buzele lui dezmierdau pielea gatului fetei, ea dandu-si capul pe spate si inchizand ochii. Il lasa sa faca ce vrea, se indragostise de el si vroia sa o ajute sa uite cu totul de Sasuke, sa nu mai stie nimic despre el si sa fie fericita alaturi de Itachi. Nu peste mult erau impreuna cu adevarat, erau mai aproape ca niciodata. Gemete stinse ale rozaliei se puteau auzi. Nu simtea durere, simtea iubire, simtea ca e impreuna cu el si ca sunt numai ei doi singuri. Ii placea sa fie cu el, o facea sa se simta bine, erau doar ei doi...sau poate nu..? In spatele unui morman de nisip, urmarind totul un barbat statea si privea socat cu ochii rosiatici plini de furie si ura intreaga scena. Pumnul era strans puternic, iar ochii stateau larg deschisi, insa un val de ura tocmai il lovise si nu era ca alte dati, acum era diferit. Simtea o ura atat de neagra, atat de intunecata combinata cu acea gelozie deranjanta, acum era in stare de orice.

Raspunsuri:
    Sasuke:
    4 Kira
    -Wow, tremur deja..
    4 Rose
    -Nu-i nimic, gasesc eu ceva.
    4 Ysa
    -Hai nu zau, si ce-mi faci?
    4 Ale
    -Posibil...sau poate nu ...sau poate da...sunt multe variante
    4 Lorelay
    -Uite cineva care ma intelege, de ce nu pot fi toti asa?
    4 Ayumi
    -1. Amicul meu ramane acolo. 2.Nu prea cred ca poti sa ma spanzuri. si 3. Nu fac clanul de rusine, fara mine ar fi o rusine.
    Deidara:
    4 Rose
    -Eu ajung in rai oricum [-(
    4 Ysa
    -Asa-i, nu vreau sa sufere Si nu-ti face griji nu mor....sper.
    4 Ale
    -Awww ce dragut, iti faci griji pentru mine. Nu, draga nu mor. Nu mai fiti toti atat de pesimisti.
    4 Ayumi
    -Nu mor, nu mor. Ca un frate? Pai..ar fi ceva pentru ca ai fi singura sora care nu ma enerveaza.
    Kim:
    4 Ayumi
    -Ce-i drept, intrasem intr-o chestie grea. Trebuia sa-l fac pe Sasuke neeaparat sa faca o miscare si aveam de ales intre Deidara si Sasori. Deidara e mai...important deci...Sasori mai ramasese. Si Awww, chiar crezi ca sunt rea? Mersi

Ultima editare efectuata de catre Kimberlyn in Lun 30 Iul 2012 - 20:06, editata de 1 ori
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Lun 30 Iul 2012 - 19:53

Prima Oh yeah baby
    Te-ai gandit ca ai un fic si noi asteptam cantinoarea? Acum se vine? Sa nu mai intarzi ca te bat de iti suna apa in cap
    Este foarte, foarte ... frumos capitolul. Faza naspa este ca Sakura si Itachi s-au casatorit Au si facut-o?? Vrei sa turbez pe aici? Nu,nu,nu
    Deci soferul. Am o presimtire ca este Sas'ke. Chiar imediat ce am auzit de sofer Acum sunt 100 la % sigura ca este el.

• Intrebari:

1. Kim. Cand ti-ai adus aminte de existenta noastra? :-w
    2. Sas'ke. Iti comvine ca cei doi sunt impreuna si mai ales ca AU FAUT-O?
    3. Sakura. Crezi ca poti uita de Sas'ke cu ajutorul lui Itachi? Sa nu te prind ca ii ranesti sentimentele ca ai dat de moartea cu coasa! Si stii ce scrie pe ea? Numele tau!
    Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Lun 30 Iul 2012 - 20:51

Bun[. Capitol nou , femeie ştii cât l-am aşteptat? Kira te omor. De ce tu prima? Revenim:
    Foarte frumos capitolul şi pot spune că a fost mult mai lung decât îl făceai tu deobicei Love it Am avut ce citi. Ce ma cam deranjat: ai avut cam multe repetiţii. Preotul, fata. După care. După biserică ai sărit brusc la patrecere şi imediat la luna de miere. Puteai pune că la ieşirea din biserică mii de petale de flori le acopereau corpurile, că erau aruncate în ei sau că au dat drumul porumbeilor albi, etc.
    Kim, parcă ficul tău era +18. De ce nu ai descris până la final scena?

Întrebări/ discuţie:
    Sasuke: Păpuşel, chiar nu laşi oamenii să se bucure de luna lor de miere? Ce rău eşti. Gelos? oO Stai aşa că eu vizez. M-ai cam uitat.

Deidara:
    Dacă tu ajungi în Rai, eu sun înger, nu vampir Laugh

Sakura:
    Fericită sau cu gândul la Sasuke?

Kim te pup şi aştept următorul capitol, cât mai repede.

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Sam 27 Mai 2017 - 5:23