Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Killer of love [SasuSaku]

Distribuiti
    LaVitaDiMerda
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Re: Killer of love [SasuSaku]

Mesaj Scris de LaVitaDiMerda la data de Dum 6 Mai 2012 - 16:11

OOOOO ce capitol scuuump. Chiar ma cam gandesc la ce o sa faca Sasuke:)) Si ma inspaimant:)) ar fii in stare de orice... Oricum ma bucur ca macar lu Deidara i sa inmuiat inima...
    Intrebaaari:))

-Sasu maica, chiar vreau sa vad cum o sa reactionezi....
    -Saku, Amore, Fericirea mea, comoara mea, vezi ma ca esti bine?:>:>:> Lasa-l incolo pe vampirasu ala egoist....Nu vezi ce toane are? T-ia distrus viata... Te-a luat de la scoala, te-a violat, si acum, la urma, ti-a [[si-a]] omorat si copilu`... Hmph...
    -Dei, Felicitari nea` popica!!! Ti-as oferi vin dar nu am asa ceva... Sper ca accepti si apa minerala:))
    -Kim. Kim, Kim, Kim... Deci eu nu iti pot intelege ideile... sunt atat de abstracte.... Doamne cat iti iubesc ficul asta.... Stii ce nu inteleg eu? De ce il faci pe Sasu atat de indecis.... Ori si cum... astept nextul... Kiss
    Kisses:X
    Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Lun 7 Mai 2012 - 15:14

Buna Kim.
    Deci aproape ca ai terminat acest sezon. Mama mama... Trebuie sa recunosc ca am fost socata de ce a facut Deidara Oo. Nu vreau sa imi inchipui ce va face Sasuke x.X
    Puteai sa mai lucrezi la descriere si prin asta ma refer mai mult la durerea Sakurei, atat trupeasca cat si sufleteasca. In rest a fost bine. Prea mare spatiu intre fragmente, dar presupun ca e de la "copy-paste" Think

Intrebari/ discutie:
    Sasuke: Daca vrei ce mai astepti :>? Vai nu vreau sa imi inchipui ce o sa faci cand o sa afli de tradare X.x Pe care omori primu? Laugh)

Sakura: Pffff, norocul e de partea ta, rozalio.
    Deidara&Sasori: Voi 2 realizati ca tocmai v-ati condamnat la moarte, nu? /Smile
    Kimimaru: Eh, mosule, ai primit ce ai vrut. Acu vezi pe unde calci. Tot cu ochii pe tine stau >;]

Kim, te-am pupat. Multe idei si inspiratie. Kiss
    O zi buna!
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 10 Mai 2012 - 20:15

mamaia cede am ratat la ultimele trei capitole. De ce a devenit Sasuke, un monstru? Nu-mi mai place de el. Pacat si de copilasul ala, cat de macabru. Spune-mi ca Sasuke e hipnotizat sau ceva de genu, oricum, nu cred caa ar mai conta, fiindca ea nu l-ar mai ierta dupa asaceva. Nu-mi vine sa cred ca spun asta, dar Deidara, esti eroul meu! Mult mai tare mi-ar placea sa ramai tu cu Sakura, decat netrebnicul ala.

Intrebari
    1. Nu o sa mai fie Sasu Saku, asai?
    2. Ce l-a determinat pe Sasuke sa devina asta?
    3. Ai deja ficul finalizat, tot vorbesti despre sezoane si am impresia ca da?
    4. Sakura o sa ramana traumatizata, nu?
    5. Cine va ramane cu Sakura pana la urma?
    Rikky
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Rikky la data de Sam 12 Mai 2012 - 20:47

Oau...deci mai lasat fara cuvinte,iti ador ficul
    Este incredibil!
    Sasuke afemeiat nenorocit cu balon intre picioare
    Fitar rasa a naiba sa fie,cum sa faci asa ceva bre idiotule???
    Cu ce a gresit bietul copil si Sakura ca sa le faci viata un infern?
    Roagate sa nu dai de mine vampir afurisit
    pentruca ma jur ca daca te vad te duc la ginecolog si te fac fata si te duc la proxeneti,mwhahahah ,sau mai bine .....de ce sa se distreze ei,iti tai eu insami mandria ,tu nu meriti mostenitori mai ales dupa ce iai facut saracului Ken
    Kim daca nu te superi as vrea sa te rog sa ma bagi si pe mine in fic,daca vrei,plizz
    As vrea sa fiu sora afemeiatului ,idiotului.......,de Sasuke,numele ei,meu sa fie Emma,sa ma 20 de ani,si sal invat minte pe dobitocul ala cu trebuie sa te comporti cu o femeie,o da si sa fie si ea vampir

Emma-

Emma vampir-

Intrebari:

4 Sasuke
    -De ce doamne iartama o tot chinui pe biata Sakura?
    -Ce papuci mei gauriti ai avut cu bietul Ken de lai omorat?
    -Macar regreti ce ai facut?
    -(fara nici o legatura)Asai ca te-ai speriat de ce ti-as face daca te-as intalni?
    -Macar tu simti ceva pentru Sakura sau doar te-ai prefacut?

RASPUNDE LASULE!!!

4 Sakura
    -Tu chiar ai crezut ca s-a schimbat?
    -Te bucuri ca lui Deidara si Sasori lea venit mintea la cap si te-au adus la parinti tai?
    -Mai simti ceva pentru dobitocul ala?

4 Naruto
    -Tu ai cumva iubita?
    -Cum ai ajuns in F.B.I.?

Asta a fost tot ce am avut eu de spus,Kim te pupacesc dulce si astept nextu
    Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Dum 13 Mai 2012 - 17:26

Scuze ca v-am facut sa asteptati
    dar am avut niste probleme si nu am putut continua, insa uite next-ul.

Capitolul 46

"Exista o singura iubire adevarata
    in viata unui om"

Deidara:

Sa devin un politist? Dupa atata
    timp cu Sasuke, sa devin un politist si sa-l abandonez? Intre cele doua optiuni
    era un are egal. Daca nu acceptam, ma duceam inapoi la Sasuke si muream imediat
    din cauza ca am luat-o pe Sakura. Daca acceptam venea dupa mine si ma facea
    bucati impreuna cu alti oameni nevinovat. Parca erau doua optiuni lafel. Acum ca
    am facut o gafa, nu o mai puteam remedia si categoric nu mai puteam da inapoi.
    Lexxy ma privea ingrijirata nici ea nestiind raspunsul corect la intrebarea care
    tocmai mi se adresase. Ramasesem incremenit. Nici macar nu mai clipeam. Ma
    gandeam numai la ce sa fac. Sa accept? Sa refuz? Usor ar fi fost sa ma sinucid
    dar asa toata lumea ar fi crezut ca sunt un las. Raspunsul pe care aveam sa-l
    dau acum era definitiv si de neschimbat si nu aveam timp sa ma gandesc, trebuia
    sa raspund aici si acum. Mi-am intors capul spre usa si mi-am mutat privirea in
    jos inchizand ochii si gandindu-ma numai laraspunsul pe care aveam sa-l dau.
    Trebuia sa invat sa ma apar in fata lui, trebuia sa invat sa-i tin piept. Nu
    puteam sa fiu mereu prada lui. "Vaneaza sau vei fi vanat", iar eu nu am de gand
    sa fiu iepurele care fuge. De data asta, rolurile se inverseaza. Zambesc sadic
    si raspund fara niciun fel de ezitare:

-De acord. Spun eu intorcandu-ma.
    Lexxy tresari cand imi auzi raspunsul si se uita cu ingrijorare la mine. Era
    clar ca ii era frica pentru viata mea M-am indreptat spre ea si am imbratisat-o
    dragastos spunandu-i ca totul o sa fie bine, aceasta linistindu-se putin. Sasori
    era complet de acord cu mine, iar raspunsul lui fu lafel ca al meu. Amandoi eram
    convinsi sa nu ne mai lasam in fata lui Sasuke, iar de data asta sa intoarcem
    roata.

Kimimaru a trecut de noi si ne-a
    spus sa-l urmam, noi facand intocmai si parasind camera impreuna cu Lexxy si
    Kazura lasand-o pe Sakura cu mama ei.

Sakura:

Imi tineam capul pe umarul mamei
    plangand. Dar nu stiam de ce plang. De tristete sau de fericire? Normal, ar fi
    trebuit sa fiu fericita ca imi revand familia, ca ma intorc la viata mea. Insa,
    nu mai eram langa Sasuke, iar asta ma intrista. Cand eram langa Sasuke simteam
    ca acel gol din inima mea este plin si se incarca tot mai mult, dar in acelas
    timp multe alte goluri nu sunt umplute. Fericirea, iubirea pe care trebuia sa o
    primesc, ajutorul, grija, si multe altele lipseau complet. Insa, cand eram cu
    familia, prietenii, la viata mea normala, toate golurile erau pline, dar golul
    inimii mele parca nu-si avea scopul. Nici eu nu mai stiam ce trebuie sa fac si
    ce nu. Unde trebuie sa stau si unde nu. Care e raul si care nu. Erau lucruri
    care nu le puteam rezolva si care nu puteau fi rezolvate.

Lacrimile de cristal au incetat sa
    mai curga mana mea stergandu-le usor. Mama mea pleca din incapere lasandu-ma
    singura sa ma gandesc. Eram confuza, aveam nevoie de cineva care sa-mi lumineze
    calea cea buna. Dar cine? Deodata aud usa deschizandu-se. Imi ridic privirea
    spre persoana care tocmai intrase si raman uitimita. Era persoana care ma
    indruma mereu, care ma iubise mereu, care ma facuse sa inteleg de ce traiesc,
    care ma ajuta mereu...cea care ma tinut in viata pana acum, asa zisa mea bunica,
    numita doamna Ciyo. M-am ridicat de pe scaun si am alergat spre ea imbratisand-o
    strans si cu lacrimi de bucurie ca insfarsit o vad din nou dupa atata timp.
    Aceasta imi raspunse fericita la imbratisare. Nu-mi venea sa cred ca o revad
    dupa atata timp. Imi fusese atat de dor de ea. Am rupt imbratisarea si am privit-o
    cu zeci de lacrimi pe obraji, aceasta uitandu-se la mine cu ingrijorare. Aceasta
    zambi cu tristete si imi sterse usor lacrimile.

-De ce plangi, Sakura? Ma intreba
    aceasta bland privindu-ma in ochi. Mi-am afundat fata in palme si am inceput sa
    plang si mai mult.

-Stiu ca am facut o greseala, stiu
    ca nu ar fi trebuit sa ma indragostesc de el, stiu ca am gresit ! Ii spun eu
    plangand in continuare. O tacere de mormant s-a asternut in camera. Mi-am
    ridicat privirea plina de tristete si m-am uitat la chipul femeii. Zambea cu
    tristete in ochi pana cand imi spuse:

-Sakura, exista doar o singura
    iubire adevarata in viata unui om....Cand am auzit ultima fraza am ramas uimita.
    Iubire adevarata? Nu era iubire adevarata, daca ar fi fost iubire adevarata el
    m-ar fi iubit acum. Femeia se intoarse si apasa pe clanta deschizand usa si
    vrand sa iasa, dar cand pasi peste pragul usii imi spuse:

-Nu este gresit, trebuie doar sa
    stii cum sa-i castigi inima.

Ps: Scuze ca e cam scurt, dar nu prea am mai putut scrie .
    Raspunsuri:
    Sasuke:
    4 Pusilicy
    -Pustoaico, singura parasuta de aici esti tu !
    4 I♥屍鬼
    -O da, nici eu nu vreau sa stiu :-w
    4 Rose
    -Pai, cred ca pe unul il mananc in timp ce il impusc pe celalalt.
    4 Rikky
    -1. Imi place
    2. Asa am avut chef.
    3. Eu nu regret niciodata nimic.
    4. Cu siguranta NU. Ba chiar ar fi invers. Nu cred ca vrei sa stii de ce sunt in stare.
    5. Sunt un actor innascut nu-i asa?

Sakura:
    4 Pusilicy
    -Stiu.
    4 Lorelay
    -Si eu sper asta, dar nu-mi place sa-mi fac iluzii...
    4 I♥屍鬼
    -Da, dar nu cred ca scap pentru mult timp..
    4 Rose
    -Da, de data asta
    4 Rikky:
    -1. Da, sunt mult prea credula.
    2. Mai mult decat orice, dar nu stiu cum si de ce.
    3. Din pacate da...
    Deidara:
    4 Pusilicy:
    -Fii sigura ca ti-as da doua suturi si te-as baga in spital.
    4 Lorelay:
    -Hai ca acum devin vedeta ! Pai...de la ochii rugamintile iubirei mele pana la moartea mea....cam asa ceva...
    4 I♥屍鬼
    -Urasc apa minerala !
    Dei&Sasori:
    4 Rose
    -Da...dar....sa speram ca apucam ziua de maine.
    Dei:
    4 Rose
    -O da, acum sunt vedeta, cine e vedeta acum? Cine-i cel mai tare? Cine-i spuerman? EU !
    Kimimaru:
    4 Rose
    -Si eu stau cu ochii pe tine si pe vampirul ala fara suflet si fara inima !
    Naruto
    4 Rikky:
    -Nu, nu am iubita. Si chestia cu f.b.i-ul e o poveste luuuunga.

Kim:
    4 Kryn:
    -1. Bineinteles ca o sa mai fie SasuSaku....cred. Adica, incerc sa subliniez atitudinea rea a lui Sasuke. Si deasemenea incerc sa fac un egal intre titlul ficului si purtarea lui Sasuke.
    2. Pai, cred ca dorinta de putere si de a se simti invincibil in fata oricui.
    3. Nu chiar, tocmai mi-am amintit ca mai am de spus destule lucruri care m-ar ajuta in continuari.
    4. Corect, oricine ar ramane traumatizat dupa o astfel de "aventura".
    5. Asta nu pot sa-ti dezvalui, e secret .

Pai, cam atat si sper ca va placut capitolul. Ne vedem la next, bye !

Mesaj pentru Rikky: Rikky pormit ca o sa te bag in fic cand o sa am ocazia dar acum chiar nu mai am loc, de personaje. Insa promit ca o sa te bag la prima ocazie:D. Sper sa nu te superi pe mine.

Calliope
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Calliope la data de Dum 13 Mai 2012 - 18:23

waaaaaaaaaaaaaaaaaa ce frrumos, e minunat!si ma bucur ca a acceptat dei propunerea, si ca totule bine deocamdata pentru skura, dar nu inteleg de ce plamnge, of saracuta, rau e cu rau dar mai rau e fara rau nu te astept cu nextul si sper sa fie la fel de frumos ca asta si nu are nimic daca e scurt, important e sa fie frumos!nu mai am intrebari sau raspunsuri de pus ca deja personajele sunt deja prea tensionate, asa ca te astept pe tine cu nextul spor la scris!si PRIMA!
    Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Dum 13 Mai 2012 - 18:41

Buna.
    Ma bucur ca ai adus un nou capitol si sunt multumita de ce descriere vad. Mi-a placut cum a cantarit Deidara variantele, orice ar alege tot se pune in pericol. Mai putine greseli de aceasta data, ceea ce e bine. Stiu ca puteai sa scrii mai mult, sa speram ca in urmatorul capitol o sa fie mai mare.

Discutii/ intrebari:
    Sasuke: Uneori ma sochezi, iubire Laugh. Ca sa nu fie nici unu invidios ca nu moare el primu ai gasit solutia Laugh.
    Eh, si acum ce vei face? Te pui pe condus mafia sau stai si ii cauti pe aia? Apropo, sper ca nu vii sa urli la mine ca "de ce a scapat Sakura" :-w

Sakura: Mai fato ai seriose probleme cu inima Laugh
    Deidara: Ce esti mah? Superman? Sa vezi numai cum o sa fii tu cand o sa te, pardon, va prinda Sasuke Laugh
    Kimimaru: Crezi ca daca Deidara si Sasori sunt de partea ta ai obtinut victoria? Si eu nu cred ca te-ar lasa Sakura sa ii faci rau lui Sasuke, pentru ca il iubeste ^^. Nu cred ca vrei sa te urasca fic'ta, pentru ca ii faci rau barbatului ce ea il iubeste >;]

Kim, te pup si te felicit pentru rabdarea ta cu acest cuplu Kiss
    Bye.
    Lucifer
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Lucifer la data de Dum 13 Mai 2012 - 19:15

mistoo...chiar nu mai credem ca pui next.

Sasuke.

Dragul meu te rog sa iti verifici dictionarul si sa vezi ce inseamna parasuta...ca eu nu m-am scarbit cu tine pe cand Aurora a facut-o de buna voie si mai vrea=)).

Deidara

Ma rog la Dumnezeu sa iti rupa Sasuke capul ca daca nu mi-e tare frica ca te impunsc ori in cap ori la familie....dar mai bine in amndoua.Asa ca mai bine am face pace pana nu se lasa cu sange,injuraturi si CRIME!!!
    Rikky
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Rikky la data de Mier 16 Mai 2012 - 15:37

Oau....este foarte frumos. Saku,nu mai plange dupa aiuritu ala,dal in sandalele sorami,iauzi cica e un bunaactor,hai ma lasi, Cam atat am avut de spus si astept nextu

INTREBARI

4 Sasuke
    Nu imi e frica de tine,cum se spune:cainele care latra nu musca,si punem pariu cas mai nebuna ca tine?
    Haha,fraiere!Ai fost tradat!
    Si ia mai lasama tu pe mine cu atitudinea ta de bad boy,ca o sa fi tu actor cand oi fi eu regina angliei

4 Sakura

Nu mai plange dupa el,iti spun eu ,nu merita!
    Traiesteti viata in continuare si dal naibi de vampir si daca te mai prinde,nuti face griji,vine cavaleria (daca Kim vrea),ca doar no vrea sa se ia la bataie cu sora lui:)))

4 Kim
    Nu ma supar sweet,dar vreau sa te rog un lucru,atunci cand ma bagi si pe mine in fic vreau sal iau la bataie pe Sasuke(daca vrei,desigur),si iti multumesc ca ma vei baga si pe mine in fic

PS:Scuzati greselile de tastare dar scriu dupa telefon,deoarece am o problema cu calculatorul,blestemat sa fie el!
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 19 Mai 2012 - 11:41

Yes, ai adus nextul, scuze de intarziere. Frumoasa continuare, imi atitudinea lui Deidara, in sfarsit stie si el sa ia atitudine. Saracuta de Sakura, nici nu mai stie care e realitatea. Sasuke a manipulat-o psihic cum a si-ar dorit, raule.

intrebari
    1. Deidara, esti omul meu d acum incolo, cum de ti-a venit mintea la cap?
    2. Deidara si Lexxy, sa fiti cuminti sa nu ajungeti ca Sakura si Sasuke.
    3. Bunicuta, te rog sa imi spui unde a disparut Naruto.
    Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Lun 21 Mai 2012 - 15:04

Capitolul 47

O noua logodna

Deidara:

Mergeam impreuna cu Kimimaru prin
    sectie avand grija sa nu adorm din greseala. Era atat de plictisitor sa asculti.
    Da, da, acolo e biroul lui ala, acolo e biroul lui alalalt, acolo e
    iesirea.....off, ca-mi si pasa. Tot ce vroiam acum era sa trag un pui de somn.
    Abea ma mai tineam pe picioare, iar Sasori lafel. Am ajuns pana la urma afara
    din sectie si am inceput sa ne uitam in jur, pana cand, intr-un loc mai
    intunecat vad un om supicios ce purta o palarie si statea sprijinit de un perete
    fumand o tigara. Mi se parea foarte cunoscut. Deodata acesta scoase un telefon
    din buzunar si apela pe cineva. Instinctele imi spuneau sa alerg dupa el, iar
    cand am facut un pas spre el, barbatul o lua la fuga. Atunci mi-am dat clar
    seama ca trebuie sa-l prind si am luat-o la fuga dupa el. Sasori alerga in urma
    mea spunandu-mi "Prinde-l !".

-Sas'ke o sa afle despre asta si
    voi nu o sa mai traiti ziua de maine !! Imi spuse omul dupa care alergam
    punandu-si telefonul la ureche. In acel moment primul meu gand a fost ca trebuia
    neeaparat sa-l prind daca vroiam sa mai traiesc ziua de maine. Avea nevoie de
    doar zece secunde ca sa ii spuna lui Sasuke, iar in urmatorul moment eu sa fiu
    deja ingropat la zece metri sub pamant. Offf, Doamne, sunt prea tanar ca sa mor
    ! Imi spuneam eu incontinuu incercand sa-l prind. Dar degeaba, barbatul lua un
    taxi si pleca, eu oprindu-ma ca sa imi trag sufletul. Acum tot ce trebuia sa fac
    era imi pazesc spatele, alta optiune nu mai aveam. Am privit pierdut in urma
    masinii si am facut drumul inapoi intorcandu-ma la sectie.

Sakura:

Priveam dezorientata pe geamul de
    sticla in spatele caruia soarele cobora incet, cu fiecare secunda care se duce
    si niciodata nu mai vine inapoi. Timpul trecea pe langa mine fara sa se mai
    intoarca vreodata. Fiecare minut durea mai tare, fiecare secunda era ca un ac
    care mi se infigea in inima, iar in implinirea unui minut, saizeci de ace imi
    strapungeau inima, luand-o de la capat. Unde e fericirea cand ai nevoie de ea?
    Unde e iubirea cand o ceri?

Deodata ma opresc din gandire si
    aud usa inchizandu-se. Ma intorc si privesc persoanele care au intrat. Kazura si
    Lexxy. Ma priveau triste din cauza starii pe care o aveam. Cele doua se
    apropiara de mine asezandu-se langa mine.

-Sakura, nu inteleg....ce este atat
    de special la el? Ma intreba Kazura uitandu-se la mine. Ce era special? Totul....oricat
    ma chinuiam sa gasesc un defect....nimic. Totul era perfect. Ochii, pielea,
    parul, totul.... . Era un barbat perfect. Nu gaseai niciun defect. Era frumos,
    avea farmec, avea totul. O fata care a stat in pat cu el mai mult de doua zile e
    deja foarte norocoasa. Dar de ce? De ce il iubeam atat de mult? Ma luase de
    langa familie, ma violase, ma batuse, imi omorase copilul.....de ce? De ce il
    iubeam dupa toate astea? Sa te indragostesti de un criminal este cea mai mare
    greseala. iar greseala mea nu mai poate fi corectata. Am privit-o pe Kazura si i-am
    spus:

-Totul....tot ce are el e
    special....nu are niciun defect. I-am spus eu privind-o in ochi.

-Sakura, nu are niciun defect in
    exterior, dar o mie inauntru. Imi spuse Lexxy. Avea dreptate. Inima lui era
    neagra. Sangele lui era rece, persoana lui era groaznica. Era un vis cand te
    uitai la el, dar un cosmar cand il cunosteai cu adevarat. Ma lasasem pacalita de
    el....ma lasasem folosita de el. Asta se intampla cand esti naiv. In momente ca
    astea simt ca e numai si numai vina mea. Daca nu as fi fost atat de naiva si de
    credula nu s-ar fi intamplat asa ceva.

Deodata aud usa deshizandu-se din
    nou, iar pe ea intrand mama mea cu o fata destul de trista dupa o convorbire
    lunga cu tata. Kazura si Lexxy iesira din camera lasandu-ne pe mine si pe mama
    singure. Aceasta se aseza langa mine si imi lua mainile intre-ale ei. Am
    privit-o cu un semn de intrebare, ea lasandu-si capul in jos.

-Ce s-a intamplat? Am intrebat-o eu
    ingrijorata de cum arata.

-Sakura, tatal tau vrea sa te
    logodesti cu altcineva.... Imi spuse femeia privind in jos. Atunci am ramas
    incremenita. Dupa tot ce se intamplase, dupa tot ce am indurat, el vroia sa ma
    logodesc din nou?

-Imi pare rau, draga mea. Imi spuse
    aceasta uitandu-se cu tristete la mine. Nu-ti face griji, o sa aiba grija de
    tine si o sa ne asiguram de asta. Continua aceasta incercand sa zambeasca. Dau
    sa o imbratisez, dar in incapere intra tata care ma privi cu regret, dar avea
    incredere in el ca are dreptate de data asta.

-Sakura, stiu ca e greu, dar
    lucreaza pentru mine si sunt sigur ca o sa-ti placa. Tin neeaparat sa-l vezi.
    Imi spuse acesta cu zambetul pe buze, iar in incapere intra un barbat. Nu-mi
    venea sa cred...

Aurora:

Ma uitam printre acte sa vad daca
    toate victimele sunt puse la punct pana cand am ajuns la unul care nu era
    rezolvat. Actul lui Kimimaru. Spre norocul lui scapase, dar deocamdata nu cauza
    cine stie ce probleme, chiar si asa trebuia eliminat. Deodata incepe sa sune
    telefonul lui Sasuke care acum era la mine pentru ca el nu vroia sa fie deranjat.
    L-am luat si am raspuns cu un "ce vrei?" in timp ce ma concentram pe acte.

-Sas....Stai, Aurora? Ce faci cu
    telefonul lui Sasuke. Ma intreba barbatul de la celalalt fir.

-Nu vrea sa fie deranjat, acum zi
    ce vrei, am treaba. Ii spun eu grabindu-ma sa inchid si sa termin convorbirea.

-Pai, o sa spun cat de repede pot:
    Sasori si Deidara au luat o "ostatica" de-a lui Sasuke si s-au angajat la
    politie. Imi spuse acesta, eu ramanand masca. Am inchis telefonul si m-am
    rezemat de spatarul scaunului. Daca Sasuke o sa auda asta, o sa explodeze. Cei
    doi chiar nu stiu in ce tampenie s-au bagat.

Raspunsuri:
    Sasuke:
    4 Rose
    -Pai, nimeni nu trebuie lasat in urma nu-i asa? In plus nu as urla niciodata la tine. >:]
    4 Pusilicy
    -Si eu ma scarbesc de fiecare data cand te vad, nu-ti face griji. In plus, cred ca si tu ai vrea sa-i faci pe plac sefului nu-i asa? Adica , intre viol si asta, cred ca ai alege a doua varianta.
    4 Rikky
    -Nu mai spune, si stii, daca chiar crezi ca nu musca, de ce nu-i bagi mana in gura la unul, sa vedem, musca?
    Sakura:
    4 Rose
    -Observ asta....
    4 Rikky
    -As vrea sa fie asa, dar nu cred ca se abtine sa nu dea in sora lui...
    Deidara:
    4 Rose
    -Heh, tu nu vezi ca publicul ma place la nebunie? Hehe, in plus, acum sunt star-ul show-ului.

4 Pusilicy
    -Asculta aici, fata enervanta, cat timp esti in casa mea, pe teritoriul meu, injuraturile si jignirile spre mine o sa te puna intr-o lumina foarte proasta si sa stii ca nu-mi ia mult sa-ti dau un sut afara din casa, ok?
    4 Kryn
    -Ce ti-am spus? Am devenit star ! Cum mi-a venit mintea la cap? ....Nici eu nu stiu... Si nu-ti face griji, nu ajungem ca "aia" doi.
    Bunicuta:
    4 Kryn:
    -N-am nici cea mai vaga idee.
    Kim:
    4 Rikky
    - Nicio problema, dar nu stiu daca Sasuke va fi chiar atat de slab.

Pai, sper ca va placut acest capitol . Si scuze de intarziere, dar na....asta e. Ne vedem data viitoare.

Edit: Uitati ca acum mi-a venit ideea. Atunci cand la personaj va este pusa o intrebare, raspundeti voi ca eu nu prea am drepturi sa raspund in locul vostru Laughing.

Ultima editare efectuata de catre Kim in Lun 21 Mai 2012 - 15:27, editata de 1 ori
    Lucifer
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Lucifer la data de Lun 21 Mai 2012 - 15:21

Mama iara se marita Sakura ...presupun ca fericitul e Naruto.

Sasuke

Ok dragule noi doi suntem in razboi dar te rog ceva..............cand il omori pe Deidara sa imi spuisa vin sa il filmez cum isi da duhul da si tare as vrea sa ma musti dracului sa fiu Vampir=))

Deidara

Parazit infect nush ce vede Lexxy la tine ca eu inafara de coma de cal nu vand nimic dar o intrebare asa de curioasa...Pana acum te credeai mare si tare dar vad ca deja trebura blugii pe tine cadn auzi numele Sasuke...oricum din partea mea sa ma dai afara din casa ca nu imi faci numai o favoare de a scapa de un blond tampit...Laughing)

Aurora

Draga aurora daca iti trebuie ceva informatii legate de Deidara anunta-ma.
    Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Lun 21 Mai 2012 - 16:30

Buna.
    Logodna? Oo O alta logodna? Oo E Naruto, am dreptate, nu? Din moment ce Sakura s-a mirat, trebuie sa fie Naruto Laugh. Noi, personaje, deci >;]
    Ai cam incurcat semnele, mai ales la "Aurora" la dialog, uneori trebuia pus semnul intrebarii inloc de punct. Mi-a placut cum ai descris si cum ai narat la Sakura, foarte frumos.

Sasuke:
    De ce ai pus aceasta fata ">;]" la mine? Ce vrei sa imi faci? Oo" Pffff, tre sa iti zic cumva... oare cum? Think

Deidara:
    Poate o sa fii vedeta moarta... o sa mananc coliva Love it

Sakura:
    Te mariti? Laugh Vrei asta sau nu? Eu cred ca nu...

Raspuns -Aurora:
    Pusilicy: Sigur, poti sa imi dai orice date.. o sa imi prinda bine si lui Sasuke la fel.
    E sofisticată mă ♥
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de E sofisticată mă ♥ la data de Lun 21 Mai 2012 - 20:05

Ma scuzi ca n-am mai intrat pe aici, da?:">
    Imi place cum scrii.
    Sas`ke, nu-i frumos sa fii cinic mama! Vorbesti cam urat cu lumea.
    Si Saku e cam blonda. Nu prea vad de ce il iubeste.
    Sa se logodeasca din nou e o optiune. Evil
    Cu Itachi. :-"
    Presimt bine?
    Presupun ca nu.
    Sasuke perfect.
    O da mama! Chiar e!
    Next please! :o3
    Calliope
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Calliope la data de Lun 21 Mai 2012 - 21:42

iubitha mea! mama ce capitol!cam scurtulet dar mi-ai alinat inimioara chiar imi place cum a i descris, si asa e sasuke e perfect la exterior dar la interior e paf si publere, hai saku incalzeste-l putin! chiar vreu sa vad cine este, oare e naruto? sunt 80% sigura ca el e! te astept cu nextul,te-am pupat!

intrebari:

pentru sakura: daca e naruto, vrei sa te mariti cu el?ma faci domnisoare de onoare la nunta?? poate prind si buchetul.....

pentru sasuke: ti-a cam tacut gurita in ultimele 2 capitole, ce e cu tine maica?

pentru deidara: ai dat de ala cu coarne, nu puteai sa bagi viteza intai si sa il prinzi pe ala cu telu'???

pentru sasori: acelasi lucru ca pt. deidara....

pentru kim: cum ti-a venit ideea sa faci conversatii cu personajele ?

te astept cu nextul
    Rikky
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Rikky la data de Lun 21 Mai 2012 - 22:53

Buna scumpa,ador acest capitol:)
    Saku se marita iar?ma chiar ata de repede vor sa scape parinti ei de ea:)))?
    Glumesc,deci...ala bala portocala si Naruto e norocosul,cel putin asa cred,si ce sa mai spun,astept nextu...

Intrebari

4 Sasuke

Hai sa mori tu,ai fost tradat,ai fost tradat,tanananana:)))nu ma pot abtine
    Ce vei face cand vei afla ca Saku se va logodi?
    Iti vei calca pe mandrie si vei merge dupa ea?hai sa o vad si pe asta

4 Sakura

Ce crezi despre ideea de a te logodi?
    De ce credeti frate ca o sa ma bata,ce io o sa stau?nu bre dau si eu,dau la mandrie,bine ca ma facut mama fata!
    Ma rog Sasuke chiar are nevoie de cineva de la care sa isi ia o bataie bine meritata

4 Kim

Hopa,sa nu imi spui acum ca o sa ma bata si pe mine:)))...nu:(?
    Sau tu faci cum vrei...dar chiar vreau sa ia bataie de la cineva
    Ayu
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Ayu la data de Mier 23 Mai 2012 - 21:52

Vai, nu pot sa cred ce fic extraordinar!!!!!! Love it
    Kim iubire, ai o imaginatie grozava! Nu pot sa-ti spun cat de mult imi place. Nu stiu cum ai reusit sa faci aproape 50 de capitole (WTF, chiar e mult! O_O) fara ca Sasuke sa devina macar putin mai... nu stiu... normal la cap. Laugh

Intrebari/discutie:
    Sasuke - Ba, ce-i cu tine?! Te-a fatat ma-ta pe fund sau ce? Very Angry Cum poti face asa ceva? Sa omori un copil nevinovat... Si chiar propriul tau copil! Very Angry Cand te prind te las fara gheare si colti! Si nu, nu mi-e frica de tine, bou cu balegar in loc de creier! Si mai am un singur lucru de zis, ca dup-aia imi ies de tot din minti. Ce vei face cand vei afla ca Deidara si Sasori au eliberat-o pe Sakura si s-au angajat si la politie? Da ce spun eu politie? E F.B.I.!!! Raspunde ca te las ipotent pe viata! Si sunt in stare! Colegu meu de banca a patit-o! Evil
    Sakura - Draga mea, imi e atat de mila de tine! Crying Ma bucur ca ai scapat de el. Dar totusi... Ce e atat de special? Adica e doar un vampir care nu stie ce-i aia iubire.
    Deidara - Da, ma, esti vedeta, bravo! Laughing Dar esti sigur ca vei trai indeajuns de mult incat sa te bucuri de asta? Adica vorbim de Sasuke. Iti tin pumnii si ma bucur nespus de mult ca ai scapat-o pe Saku de el. Buna treaba! Agrement

Cam atat. Mai las si pe data viitoare. Sper sa aduci nextul cat mai repede si sa ma anunti si pe mine te rog. Big smile Te pwp!

Edit Rose: Nu scuzam vocabularul colorat. Acesta este un forum decent! Daca vrei sa injuri te duci pe campii! SUNT PERSONAJE, NU E REAL! NU injuri nici macar personajele. Deci ori iti editezi comentariul, astfel incat sa nu fie cuvinte indecete, ori il sterg! Si nu ma pune la incercare, ca dai de dracu cu mine!

Edit Diavola: Rose, scuza-ma, insa nu cred ca-ti permiti sa spui ca "da de d***u cu tine. Mi se pare o porcarie, mai ales ca folosesti expresia peste tot. Nu inteleg in ce masura ai putea sa-i faci rau Think

Ultima editare efectuata de catre Diavola >:) in Vin 3 Aug 2012 - 13:03, editata de 2 ori (Motiv : Limbaj prea colorat :D)
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Mier 23 Mai 2012 - 22:28

Mamita, uite ca vin si eu in sfarsit cu un comentariu. Ficul tau s-a transformat intr-o adevarata telenovela. Pana sa ajunga impreuna personajele principale si sa fie pe deplin fericitie de despart de vreo saptesrezece ori, se impaca tot de atatea ori, trec tot prin bratele altora pana sa realizeze ca se iubesc, apoi afla ca unui ii alu lu stiu cine si ca nu ala ii mama si tata ca altcineva si tot asa. Acum, Sakura ajunge cu Naruto, chiar ca e un fic complicat, dar tocmai ca mie imi plac tipurile astea de ficuri, daca ar prea simplu m-as plictisi.

Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Dum 3 Iun 2012 - 11:01

Capitolul 48

O greseala imensa...tocmai s-a
    descoperit

Autor:

In casa brunetului era atat de
    liniste...linistea de mormant, care apare oriunde atunci cand locul este gol şi
    nimic nu misca. Totul era intunecat, nimic nu se vedea. Luna nu putea patrunde
    pe geamurile care erau acoperite de jaluzele ce ii blocau drumul. Orice camera
    era goala, nimic nu se auzea si nimic nu misca.Intr-o camera intunecata, unde o
    mica lumanare ardea in mijlocul intunericului, fiind singura lumina care aduce
    fericirea intr-un loc ingrozitor si plin de ura. In intuneric ai nevoie de mai
    multa lumina sa supravietuiesti, desi, acea mica particica de lumina era
    indeajuns incat sa poata arata imaginile ingrozitoare pe care unii le faceau
    fara mila si fara interes, razand la rugamintile omului care erau in zadar si
    care doar faceau lucrurile mai rele decat o secunda inainte. Fiecare secunda
    este pretioasa si fiecare clipa trebuie gandita cu cap, dar pentru unii, sunt
    doar niste vorbe fara sens, care nu arata nimic. Toti se umiesc de cruzimea cu
    care omul poate distruge cu brutalitate alt seman de-al sau. Dar oare e mereu
    asa? Oare aceasta regula si acest pacat poate fi aplicat si pentru cei ce nu au
    suflet omenesc, cei care se hranesc cu durere si suferinta? Cateodata nu,
    cateodata da...dar nu mereu, iar de cele mai multe ori, fiecare fapta isi are
    nota de plata si nimeni nu poate scapa nepedepsit. Nu poti fugi toata viata de
    iubire, este un lucru ingrozitor. Nu exista fiinta care sa nu simta nimic,
    oricat de feroce si de ingrozitoare ar fi, inima tot va bate, iar sentimentele
    tot se vor naste, unul dupa altul. Exact ca aceasta lumina, ce ardea cu toata
    puterea, aratand cu greu intreaga incapere, desi imaginile erau totusi
    ingrozitoare . Pe patul a carui asternut trebuia sa fie alb şi imaculat ca
    zapada abea asezata peste pamantul cel rece, acesta era acoperit de mici
    firicele roşiatice de sange care inca mai curgeau, picaturile zdrobindu-se cu
    putere de parchet, una dupa alta...pe fiecare secunda cate una, parca acea
    secunda luand un veac, iar dupa ce picatura atinse sfarsitul, alta cazu peste
    ea, si din nou...si din nou...

Deodata un sunet a ajuns in casa,
    si anume usa de la intrare care se deschise cu un ecou ce se auzi in intreaga
    casa, lumina argintie a lunii intrand in incapere si lasandu-si lumina de argint
    sa gaseasca pana la limita cele mai stinse locuri, dar cand cineva calca peste
    pragul usii, mica lumanare din intuneric se stinse instantaneu, fara o adiere de
    vant, fara o picatura de apa...nimic. Ura era prea puternica distrugand fiecare
    sursa de lumina, iar intunericul incepand sa domine tot ce gaseste in fata lui.
    O persoana trecu peste pragul usii, ajungand cu un metru mai departe de usa,
    care se inchise singura. Era liniste...nimic nu se auzea. Pana cand, niste pasi
    calmi incepura sa se auda creand ecouri si ecouri. Doi ochi rosiatici priveau
    tot ce ii inconjuara. Era prea liniste, era prea intunecat. Acele respiratii
    usoare si calme ale omului lipseau, pasii rozaliei nu erau, lacrimile ei care
    erau cu usurinta auzite de vampiri cum se zdrobesc de parchet parca nu existau.
    Imediat, niste canini care tocmai fusesera infipti intr-una dintre victimele
    obisnuite ale vampirilor isi facura aparitia. Acei ochi erau acum nervosi si
    doritori de moarte, vrand sa vada din nou suferinta prin care trece o persoana.
    Acea fiinta mai facu un pas si se facu disparuta. Disparu in intunericul
    incaperii nevazut de nimeni, dar in secunda doi, acesta aparu in camera unde
    acea fiinta sensibila, a carei lacrimi curgeau de fiecare data la vederea
    acestuia, acea fiinta care il facea mereu sa se dezlantuie....lipsea. Cei doi
    ochi priveau cu atentie fiecare loc al incaperii, parca vazand prin intuneric,
    nu era nimeni...acea persoana pe care o cauta lipsea. Devenea din ce in ce mai
    furios, pentru ca privirea nu-i gasea persoana care o cauta. Acea persoana cu
    ochii verzi si blanzi, care te duceau in cel mai frumos paradis, acele fire
    rozalii ce se imprastiau in adierea vantului, ca cele mai finute flori de cires.
    Acea fata ce fura inima oricui, lipsea. Disparuse, si ii scapse printre degete
    exact la nispul care cu greu poate sa ramana in palma. Pumnul barbatului incepu
    sa se stranga din ce in ce mai mult, pana cand propriile ghiare intrara in
    carnea palmei, incepand sa sangereze, iar sangele ajungand pe acea mica balta de
    sange a caror picaturi se oprisera cand sangele lui facu contact cu sangele
    omenesc. Acel sentiment de ati pierde proprietatea, de ati pierde propriile
    lucruri si de a le afla dintr-o data disparute, era sentimentul care il inunda
    pe el. Nu-i placea sa puna cineva mana pe ce este al lui, dar cand il ia, deja
    s-a declarat razboi. Deodata persoana dinsparu din nou si aparu in fata unui
    laptop, il deschise si baga un cod, iar pe ecran incepu sa se deruleze fiecare
    clipa pierduta pe care el nu a anticipat-o, iar intr-o clipita, dadu pauza. Doua
    persoane "suspecte" ii tineau proprietatea de mana si o bagau intr-o masina.
    Vampirul enervat le privi cu ura si un zambet sadic ii aparu pe chip.

Intre timp, la sectia de politie,
    acea fata inca statea surprinsa. Ochii ei verzi si stralucitori priveau uimiti
    barbatul din fata ei. Brunet, ochii de un rosu inchis, dar iubitor si placut
    care iti crea liniste si calm in jur. Parul prins in coada ajungand pana la
    omoplati si corpul bine facut ce se vedea prin camasa de un alb imaculat pe care
    o purta. Atat de asemanator, atat de cuceritor, exact ca barbatul ce ii furase
    inima. Dar ceva era diferit, inima lui batea altfel, inima lui emana bunatate si
    iubire fata de cel ce o vrajise cu adevarat. Barbatul o privea cu un zambet
    linistitor si prietenos, iar acei ochi...te puteai pierde atat de usor in ei.
    Doi ochi blanzi si calmi care te duceau in cele mai frumoase locuri. Nu, nu era
    lafel. Era atat de diferit fata de "el", dar totusi...nu era acelasi.

-Sakura, draga mea, el este Itachi...Itachi
    Uchiha. Spuse tatal fetei privind-o numai cu zambete. Desi, era o ora tarzie, nu
    era prea tarziu sa cunosti persoana care ar trebui sa apartina viitorului tau.
    Tatal fetei, spera din tot sufletul sa nu mai fie o greseala ceea ce tocmai
    decise acum. Vroia sa-si faca fata fericita, vroia sa o vada zambind, vroia sa
    se asigure ca in viata o sa o iubeasca cineva, vroia sa o stie in siguranta, iar
    Itachi era singurul la care mai avea puterea sa apeleze. Desi, era o mare
    asemanare intre Itachi si cel care ii facuse asta ficei lui, erau asemanatori
    fizic, dar in acelasi timp erau frati, iar trecutul lor mereu fusese plin de
    fericire si bucurie, crescusera impreuna pana cand Sasuke a implinit 18 ani si a
    plecat singur, de capul lui ajungand cea ce este acum. Itachi ii zambi Sakurei
    si isi puse apoi privirea pe tatal acesteia.

-Itachi, ea este fata mea. A trait
    niste experiente traumatizante cu.... Dar Kimimaru se opri cand Itachi
    dadu aprobator din cap, semn ca a inteles si ca nu mai e nevoie sa continue.
    Rozalia inca il privea, dar nu stia daca sa fie uimita, sa fie speriata sau sa
    fie bucuroasa. Il iubea pe Sasuke, dar ii era frica de el, iar cand il privea pe
    Itachi parca brunetul care ii franse inima ii aparea in locul acestuia. Era atat
    de ciudat, iar fata era atat de confuza. Nu stia ce sa faca, era confuza si nu
    isi dadea seama ce ar trebui sa se intample. Intamplarile ii zburau pur si
    simplu prin minte ametind-o si facand-o sa nu mai inteleaga nimic. Mainile ii
    tremurau si nu era sigura de ce ar trebui sa zica sau sa faca. Itachi merse
    langa ea si se aseza alaturi de fata spunandu-i ca chiar ii pare rau pentru
    ce s-a intamplat intre ea si Sasuke, dar o fiinta atat de frumoasa nu ar trebui
    sa verse lacrimi pentru un barbat atat de insensibil.
    Acestea erau cuvintele
    care iesisera bland pe gura barbatului, iar fata ramase nemiscata. Rozalia se
    uita cu acei ochi stralucitori la Itachi si zambi apoi cu cateva lacrimi
    cristaline in ochi spunandu-i un "multumesc" . O lacrima vru sa iasa
    afara din ochii aceia verzi de smarald, dar brunetul o sterse imediat si ii
    zambi fetei, iar apoi ii spuse ca totul o sa fie bine.

~Noaptea~

Tot in acea noapte, Sakura ajunse
    acasa impreuna cu parintii ei. Era asa de fericita sa se vada din nou in casa ei,
    din nou in siguranta. Rozalia urca la etaj, in camera ei si se tranti pe patul
    moale si pufos. Era atat de fericita ca e acasa, ca insfarsit s-a terminat
    chinul, dar cand isi amintea ca nu mai e langa Sasuke, un alt sentiment venea.
    Dar de ce? De ce il iubea atat de mult? De ce tocmai el, din atatia barbati de
    pe planeta, de ce tocmai el? De ce inima ei nu putea alege pe altcineva? Ce
    si-ar fi dorit sa primeasca raspunsurile la aceste intrebari...

Scuze ca e cam scurt, dar...nu puteam sa scriu mai mult in capitolul acesta . Si, scuze ca am intarziat cu capitolul, dar...na, nu se scrie singur dupa cum vedeti.

Raspunsuri:
    Sasuke
    4 Pusilicy
    - Okaay....Da' ce naiba te-a apucat?
    4 Rose
    -De distracite
    4 Lorelay
    -Uite ca mi s-a luat chefu' sa mai apar...
    4 Rikky
    - :-l...Mda..
    4 Vampire of night
    - Poti sa ma injuri cat vrei ca nu ajungi nicaieri draga Si ma doare fix undeva de blondu' ala prost si parteneru' lui tampit.

Deidara:
    4 Pusilicy
    -Nu-ti face griji, o s-o fac, ca eu nu am absolut nimic in potriva.
    4 Rose
    -Ai vrea tu [-( Si dupa cum vezi, am supravietuit pana acum [-(
    4 Lorelay
    -Vina mea ca nu aveam masina la indemana, nu ?!
    4 Vampire of night
    - Am supravietuit acum, o sa supravietuiesc si mai tarziu...

Sakura:
    4 Rose
    -N-am nici cea mai vaga idee...
    4 Lorelay:
    -Da....pai nu e Naruto ;]], dar te fac domnisoara de onoare
    4 Rikky
    -Nu stiu daca e buna ideea sau nu. Dar despre Sasuke...nu cred ca e genu' ca sa se lase batut de o fata.
    4 Vampire of night
    -La el totul e special.

Kim:
    4 Lorelay
    -A, pai...aveam nevoie de idei ca sa fac ficul mult mai popular si mai citit, si mi-a venit chestia asta ca ar fi dragut daca personajele ar putea vorbi cu cititorii si am pus-o in aplicare.
    4 Rikky
    - Nu trebuie sa-ti faci griji, o sa ia bataie, dar nu de la o fata, o sa ia bataie de la cineva la care nici nu te-ai gandit. Doar eu stiu

Pai, sper ca va placut capitolul si scuze scuze, scuze ca am intarziat dar cum am spus...nu am mereu chef de scris .

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Dum 3 Iun 2012 - 11:32

Aualeu, de cat timp nu am mai lasat comm Neutru
    Hehe, nu ma omora, uite'ma aici acum Laugh
    Sincer, nu am dispozitia necesara unui comentariu lung, insa ... mda :-j
    Da, prima parte mi'a dat fiori pe sirea spinarii, cum ti'am spus si pe mess :-s
    Mama, da' se complica lucrurile Think

Intrebari ::
    ~ Sasuke:
    1. Calm down, Sasuke, ce te'a apucat :? Oricum ii va fii mai bine fara tine, si daca e sa o luam asa, de ce iti pasa unde e :? Think Nu cumva ... neah, nici eu nu credeam. :-j
    ~ Sakura:
    1. Esti in siguranta, scumpo Big Hug Sper sa fii fericita alaturi de Itachi, si sa il uiti pe ... in fine. ^^
    ~ Itachi:
    1. Tu ai face bine sa ii alini durerea Sakurei :-w A trecut prin multe, saraca ... vezi ca sunt cu ochii pe tine :-L
    ~ Sasori si Deidara:
    1. Voi doi pregatiti'va testamentele -.-" In ce v'ati bagat, pfff ...

~Eh, cam atat Laugh Nu ma duce mintea sa scriu mai mult :-"
    Oricum, astept next'ul :-w
    Spor la scris si la idei !
    Te'am pupacit, Ja Ne ! <3

Ultima editare efectuata de catre Άℓєχαηđяα ◕‿◕ in Mar 5 Iun 2012 - 17:51, editata de 1 ori
    Lucifer
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Lucifer la data de Dum 3 Iun 2012 - 16:03

Iei in sfarsit next...cat am asteptat mai putin si muream dracului aici de suspans.

Itachi...
    Ieii ..deci tu esti tipu ...imi placeeeeeeeee...oricum sper sa o faci pe sakura fericita si sa o faci sa uite prin ce a trecut.

Dei

Blondule uite aici se zice ca cel mai destept cedeaza iti fac o propunere, facem pace si nu ne mai certam sau ne razboim in continuare?
    Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Dum 3 Iun 2012 - 16:54

Buna.
    Foarte frumos acel peisaj horror. Chiar am simtit acei fiori. Frumos lucrat, te felicit si sper ca o vei tine tot asa.
    Itachi? Eha, ca sunt socata. Trebuie sa aflam mai pe detaliu ce s-a intamplat intre cei doi frati. Hmmm. se pare ca si Itachi e vampir, dar unul bland. Ai niste idei geniale, raman socata la fiecare capitol.

Intrebari/discutie:
    Sasuke:
    Nu semeni tu a inger Laugh)... mama, deja imi inchipui cum o sa reactionezi cand o sa afli de Itachi si deja prevad mult sange varsat Laugh

Sakura:
    Pam, pam... fratele lui Sasuke. Vai de inima ta... un inger=Itachi si un demon=Sasuke... pe care il preferi rozalio?

Deidara:
    Bine zis "ai supravietuit pana acum" dar nu se stie mai departe >;]

Kim, te pup si abia astept un nou capitol:*
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 4 Iun 2012 - 11:30

daca asta e scurt, atunci eu sunt Babadochia, ceea ce nu sunt. Mi-a placut si acest capitol. Ce m-a surprins a fost faptul ca ai trecut dintr-o data la persoana a treia. Sa sti ca ai povestit foarte frumos. Ai reusit sa scoti la iveala ce inseamna natura intunericului. Superb. Si cu cat mister ai povestit. Nu stiu, in din punctul meu de vedere, e mai greu sa povestesti la persoana 1 decat la a treia. Eu nu m-as descurca sa descriu totul la persoana 1. Ceea ce faci tu e chiar laudabil. Ce infricosator l-ai descris pe Sasuke si cat de "gingas" pe Itachi. Sti, mie mi se pare ca personalitatile lor seamana cu cele din anime. Sasuke e ala insetatat de intuneric, iar Itachi e mai retras si mai calculat. Misto.

Intrebari:
    1. Mama, Sakura, cred ca o sa se dea pentru tine batalia titanilor cat de curand.
    2. Sakura fetito, tu ai sa innebunesti din cauza lui Sasuke.
    3. Ai scris ca Sasuke zambea sadic cand a vazut filmul. Mama, ce o sa le faca la Deidara si Sasori, cred ca amandoi vor ramane fara sange in vene sau poate vor scapa.
    4. In sfarsit, un vampir bun, opus direct lui Sasuke. Itachi, de abia astept sa vad de ce esti in stare.
    Ayu
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Ayu la data de Lun 4 Iun 2012 - 20:10

Am ajuns si eu in sfarsit! Valeu, inceputul mi-a dat fiori reci pe sira spinarii. Sa vezi tu cum dorm la tine la noapte Laugh Vai, Sasuke e foarte nervos. Neutru Nu stiu ce sa zic de atitudinea lui.

Intrebari:
    4 Sasuke --> Mai, usor, ca nu vine sfarsitul lumii! De fapt, cred ca tu esti ala. Neutru Si sa stii ca zambetul ala imi da de gandit. Cine stie ce mai faci, obsedatule! Dar totusi... Te intreb asa, sa nu mor proasta. De ce iti pasa atat de mult de disparitia Sakurei? Ca fiind vorba de tine, iubirea nu are sansa. Si inca ceva: unde crezi tu ca e fratele tau acum? Ca eu nu-ti spun. :p

4 Itachi --> Ma bucur ca tu esti viitorul sot al Sakurei. Inca nu stiu ce crede ea, dar o intreb, nu-ti face griji. Sper sa o faci fericita. Si pentru ca sunt o fata curioasa de fel, te mai intreb ceva. Ce simti cu adevarat pentru Sakura? Crezi ca o poti face fericita?

4 Deidara --> Ai dreptate ca ai supravietuit pana acum, dar mai incolo... Chiar nu stiu ce sa zic. Adica la ce nervi are Sasu, nu m-as mira ca data viitoare sa fii in coma si sa nu poti sa raspunzi. Sau iti folosesti si tu odata puterile alea de varcolac, ca doar nu le ai degeaba. Si inca ceva: ce mai face Lisa? :p

4 Sasori --> Cred ca nu mai ai mult de trait nici tu. Sau poate exista o sansa daca esti si tu o creatura magica. Sasuke, Itachi si Aurora vampiri, Deidara si Lisa varcolaci... Te rog spune-mi ca esti si tu ceva! Altfel, amice, eu iti tin pumnii. Bafta!

4 Sakura --> Draga mea, esti pe cale sa te mariti cu fratele celui care ti-a furat inima. Cum te simti? Si ar trebui sa uiti de Sasuke. Stii ce ti-a facut, nu? Sau incearca sa ai macar o relatie de prietenie cu Itachi, daca de iubire nu poti. Eu iti sunt alaturi orice decizie ai lua. Trist Daca tu esti fericita, si eu sunt!

4 Kim --> Te rog sa nu-i spui lui Sasuke unde e Itachi. Lasa-l sa se socheze singur. Laughing Abea astept sa pui nextul. Nu te presez, stiu ca ai multe ficuri pe cap, plus scoala... Dar sa nu uitam de lenea asta... Care e prezenta si la mine, crede-ma! Laugh Te pwp si sper sa inchei cu bine anul scolar! Kiss
    E sofisticată mă ♥
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de E sofisticată mă ♥ la data de Mar 5 Iun 2012 - 17:50

Pam pam!
    Am ajunsss. :x
    Deciiii!
    Ador felul tau de a scrie, desi capitolele-s scurte, sunt superbe.
    Iti inteleg lenea, si lipsa timpului.
    E greu scoala, mai ales ca e ultima suta de metrii.
    Cu Itachi zici?
    Ododododdd.
    Sper sa ramana cu el.
    Nu stiu de ce.
    Dar mi-ar place sa-i vad impreuna.

Intrebare pentru Itachi:

Tu chiar ti la Saku, sau esti un disperat ca frati-tu, care vrea s-o vada in pragul disperarii?Smile

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 28 Mai 2017 - 13:36