Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
●Emιℓy●
Ex Staff
Ex Staff
Sex : feminin

Re: Killer of love [SasuSaku]

la data de Sam 3 Mar 2012 - 12:50
Next, ai adus next !!
Wow, Sasuke, nu stai Sakura, stai, amandoi o.O
Sasuke, tu, tu, omu' lu' Dumnezeu, ce ai cu Saku' mai !!??
Offf', de ce te'a facut maicata asa de ..... insensibil ... Think
Revenind, capitolul m'a lasat masca, in sensul bun Smile

Intrebari ::

--> Sasuke ::

1. Tu, cap de pluta, om fara inima, vampir insensibil, de ce ii faci asta Sakurei :? Very Angry
2. Blandetea asta, nu ti se pare ca e mai bie sa fi asa :? :o3

--> Sakura ::

1. Off', imi pare rau pentru tine, dar sti ceva, ai facut bine ca i'ai spus ca il urasti Wink Desi amandoua stim ca nu e asa :-"

--> Dei-kun <3 ::

1. ......Da, e o scumpa, ai ceva de comentat !? :-w Si nu am spus ca esti sarac, dar intrebarea era de unde ai atatia bani Laughing

Asa Kim, cam atat, acum, punete pe tastat, nu ma mai face sa fierb la foc mic Laugh
Spor la scris Kiss
Te'am pupacit, Ja Nee !! Big Hug
crissysweet
Inactiv
Inactiv

la data de Sam 3 Mar 2012 - 14:05
capitoul asta chiar m.a impresionat...e minunat...
INTREBARI:
SASUKE:

• mai vampir insensibil ce esti chiar iti place sa o vezi suferind pe Sakura?!chiar nu ai un picut de inima?!
    vreau NEXT cat mai repede pleaseee
Lucifer
Membru
Membru

la data de Sam 3 Mar 2012 - 19:09
super ca[itolll waw auperrrr....next next

4 Sasu

Idiotule...ce vrei de la sakura de ce ai rapito si apoi incepi s ati la ea...de ce mai vrei sa ii faci felu?

4 Dei

Nwemernicule ma razbun eu ...nu te teme...si nu vreau sasori sa stea cu mine:P.Capis?

4 Saku

Nu esti buan de nimik spui si tu o doua..ce astepti..sa vina moartea?

4 Sasori

Omule ce drac esti tu fata acuma...unde-i curajul..muschii...???????????????
Claudette
Inactiv
Inactiv

la data de Sam 3 Mar 2012 - 20:59
Buna ! Smile In primul rand iti iubesc ficul la nebunie. Este atat de palpitant si ma lasa mereu cu o senzatie ciudata la sfarsitul fiecarui capitol, de parca mi-as fi pierdut cel mai bun prieten.
Nu am nimic de criticat pentru ca am vazut ca te-a "avertizat" ☆♥Я◊sЄ♥☆.
Atitudinea lui Sasuke, hmm.. e putin ciudata. Acum este calm si , zic eu , dragastos cu Sakura, iar in secunda urmatoare devine o "masina de ucis". Este foarte impulsiv. Imi place ! Smile.
Aurora presupun ca e o persoana apropiata lui Sasuke si petrece foarte mult timp cu el, oare o va cunoaste pe Sakura ? Apropo de Sakura.. in cate luni este ?Laugh..
Cam atat am avut de spus, sper sa vii cu urmatorul capitol cat mai curand.
LaVitaDiMerda
Membru
Membru

la data de Dum 4 Mar 2012 - 0:37
M-am trezit si eu... DUpa atata timp, trec si eu pe aci.

Ultimele capitole sunt suuuuuper! Le besc!! Ce dracu? Sasu e cald cu Saku?? De cand?:O:O:O

-KissKissKissKiss-
Rose
Moderator
Moderator

la data de Dum 4 Mar 2012 - 14:30
Buna, sa vedem.
Nu te descurci la descriere? Nici o problema, voi incerca sa te ajut si sa iti ofer sfaturi. Apropo, voi vorbi mai intai despre dialog si iti spun ca acum imi place si este chiar suficient. Vreau sa incerci sa lasi spatiu dupa fiecare semn de punctuatie si - daca doresti, ar arata mai bine - sa centrezi numarul si numele capitolului, ar arata mult mai bine.

Descrierea: O vom lua usor, cu pasi marunti si nu ma duc deja la figuri de stil foarte complicate si altele. Treptat, pentru ca graba strica treaba.
Am observat ca tu povestesti la persoana a IIIa si recunosc ca nu ai cum sa descrii in profunzime sentimentele, dar cat de cat se poate.
Poti incepe cu figuri de stil precum comparatiile "... ca oglinda" "... ca focul" etc.
Pentru a iesi o descriere, tu trebuie sa fii in mijlocul actiuni. Trebuie sa iti imaginezi cam ce ar simti acel personaj si dupa sa transpui pe foaie "virtuala" cum poti mai bine.
De exemplu Sakura. A zis ca il uraste pe Sasuke. Bun. Acea suferinta a ei incerci sa o ilustrezi mai bine. Sa zicem asa:
" Sub razele reci ale lunii un chip alb ca zapada privea spre bolta infinita luminata putin de felinarele noptii. Negru... asa era si in interiorul sau acum. Un strop de culoare nu se mai vedea sau macar o flacara mica sau chiar insasi jarul... nimic. Era pustiu si rece in inima ei. Vantul batea cu intensitate mare spulberand totul, ca acele furtuni de nisip arata sufletul unei sarmane copile.
Nu isi imaginase niciodata ca destinul avea sa se rascoale impotriva ei, nici ca spiritul ii va fi spanzurat de o funie a suferintei de catre un vampir al naibii de frumos, dar al naibii de rau. [...]"

Si am putea merge mai departe. Ceea ce trebuie sa faci este sa te joci cu anumite cuvinte. Daca te ajuta ai putea pune o melodie de fundal, o melodie care sa reprezinte cat de cat ce vrei sa descrii.
Daca vrei ca in capitol sa fie multa durere, suferinta si inimi frante atunci pui o melodie cu aceasta tematica, daca vrei actiune, impuscaturi te dai pe ceva mai puternic.

Sper ca ai inteles cat de cat, oricum voi reveni cu mai multe explicatii si la urmatorul capitol, daca este cazul ^_^
Uite ca era sa uit: este un capitol mai bun si usor, usor vei reusi sa te ridici.

Intrebari/ discutie:
Sasuke:
Ohoooo, ne apucam sa ucidem >;] Tsk, papusel dormi la mine in camera >;], vezi ai grija ca esti pe teritoriu meu >;].
Ce iti mai place tie sa o chinui pe Sakura. Apropo, de ce nu imi faci cunostinta cu rozalia din camera ta? [ Aurora] :>:> Nu ii fac nimic, promit.

Deidara:
Si eu urasc varcolacii asa ca ai grija unde pui picioru. Nu ai idee de ce sunt in stare >;]

Sakura:
Vai vai. Ai rezistat in bratele brunetului. Esti din ce in ce mai rigida, mai mult moarta de cat vie. Vad ca iti iubesti copilasul.

Kim, te pup si te asteptam cu urmatorul capitol. ^_^
O zi buna!
Jossephine
Membru
Membru

la data de Lun 5 Mar 2012 - 23:06
Capitolul 30 SPECIAL !
Excitarea si nasterea

Noaptea isi strecura intunericul peste tot acoperind fiecare particica de lumina.Stelele straluceau ca cele mai frumoase cristale,si o briza linistitoare atingea copacii cu o atingere fina inclindandu-i usor.Luna de argint isi scoase capul dintre nori si lumina orasul.Era o noapte perfecta.
In tot acest timp,la pervazul unui geam,nu puteai vedea decat un sarut pasional si plin de draogoste si perversitate dintre doi vampiri care parca cadeau in cea mai adanca dragoste.
Parul negru ca abisul noptii stralucea in lumina lunii,iar bruneta arata ca una din cele mai frumoase fiinte.Barbatul o intinse usor pe patul de matase si incepu sa-i sarute corpul.Din saruturi pasionale deveneau din ce in ce mai brutale si mai grabite.
-Nu mai ai rabdare nu ?
Intreba bruneta chicotind.
-Dupa atata timp,nici naiba n-ar mai avea.
Raspunse acesta in timp ce inca ii saruta corpul fin.In mai putin de doua secunde,fata ramasese doar intr-un maieu pe sub care sutienul rosu ca sangele se vedea usor de la prima vedere.Barbatul zambi cand vazu lenjeria de corp a fetei si se gandi. "Nu pot sa cred de cate ori am pierdut asta !"
Sasuke continua sa-i sarute corpul pana cand,ii dadu si maieul jos si o lasa in lenjeria intima.Aceasta ii ridica capul spre ea si ii cuprinse buzele intr-un sarut umed si plin de dragoste.In timpul sarutului fata ii desfacea usor fiecare dintre nasturii camasii barbatului pana cand camasa era undeva pe parchetul rece.Acesta se uita la ea apoi ii saruta scurt obrazul,fruntea si cobori pana ajunse la locul ascuns ar oricarei fete.Fara sa ezite si fara asteptari isi baga capul intre picioarele fetei excitand-o si facand-o sa geama de placere.Simtea cum "munca" lui ii provoca mici mancarimi oarecum placute.Fata strangea cu putere cearceaful incercand sa se aptina de la gemete,dar pentru Sasuke acele gemete erau ca o melodie pe care ar fi vrut sa o asculte zile si nopti fara oprire.Sasuke isi urca peste doua minute capul spre ce al fetei si o saruta pasional gustandu-i buzele apetisante si dulci,rosii si sangerii.Apoi rupse usor sarutul si ii saruta gatul.Fata era in al noualea cer cand era cu el,se simtea atat de bine,era de nedescris placerea pe care acest vampir i-o putea oferi.Sasuke se ridica o secunda de pe fata si lua dintr-un sertar o cutiuta cu prezerative pe care o puse pe noptiera de langa pat.Dupa care continua ce incepuse.Fata nu accepta ca ea sa nu faca nimic asa ca ii atinse barbatia lui Sasuke incepand sa mangaie accel loc cu o mana excintandu-l pe Sasuke care ii saruta usor umerii.Aceasta isi baga mana in pantalonii barbatului incepand sa ii mangaie usor si lent "amicul",facandu-l pe Sasuke sa scoata un mic sunet de placere.In mai putin de o secunda fata era peste barbat.
-Tu,mica...
Spuse acesta zambind rautacios si cu un zambet gen "hai excitama !"
Fata se uita pervers la barbat si ii saruta obrazul.Apoi ii scoase barbatia din pantaloni incepand sa o atinga usor cu degetele ei fine si subtiri,gadilandu-l usor pe Sasuke.Nu peste mult incepu sa il frece usor facandu-l sa-si dea capul pe spate,iar mai apoi aceasta ajunse din nou sub Sasuke.
-Ce-ai zice sa trecem direct la "subiect".
Spuse accesta zambind pervers si facand-o pe fata sa chcoteasca usor.
Intre timp rozalia statea pe pervazul geamului,privind luna argintie si prietenele sale.Ochii verzi ca smaraldul straluceau luminati de luna curata si alba ca o craiasa a noptii.Deodara o durere cumplita de stomac o cuprinse si incepu sa ameteasca.Un lichid rosiatic incepu sa i se scurga pe picioare si incepu sa inspire si sa expire alert.Aceasta,stiind ce se intampla merse cu ultimele puteri in baie si inchise usa.Apoi se aseza pe gresia rece si se gandi ca acum nu poate sa o ajute nimeni asa ca trebuie sa reuseasca singura.Durerea era cumplita,abea daca ii putea face fata,dar incepu sa impinga cu putere.Lacrimile ii cuprindeau fata si durerea era tot mai mare.Impinse si mai tare si imediat auzi un planset gingas de copilas...

Raspunsuri:
Sasuke:
4 Ale
-De ce fac ? Ca asa am chef.Blandete ? Nu am insusirea asta.
4 crissysweet
-Nup,chiar deloc.Ba din potriva=))
4 kazu
-Draguta,ma plictisesc repede.
4 Rose:
-Eh,iubire,chiar as vrea sa o omori,dar nu vreau sa va intalniti...asa imi spune constiinta=))
Apropo,cred ca chiar imi place teritoriul tau.O sa vin mai des.
Deidara:
4 Ale
-Eh,muncesc din greu...
Kim: da cum sa nu..
-Nu poti sa taci ?!
4 Kazu
-Nu-mi pasa ce vrei.
4 Rose
-De ce e in stare si Sasuke..voi vampirii nu aveti nimic special...
Sasuke: CE MA ?! AI INSULTAT CUMVA FATA CARE CRED EU ?! SI MAI ALES PE MINE ?!
-Nu....
Sakura:
4 Ale
-...posibil...
4 Kazu
-Nu m-ar deranja sa mor...
4 Rose
-Da...cred..
Sasori:
4 Kazu
-Hei,hei ! Am nevoie de pauza...

Ultima editare efectuata de catre Kιмвєяℓчη in Sam 16 Iun 2012 - 19:07, editata de 1 ori
●Emιℓy●
Ex Staff
Ex Staff

la data de Lun 5 Mar 2012 - 23:22
"Planset gingas de copilas ...." --> Eu: o.O
Sakura scumpa, tu, tu ........ ma bucur pentru tine Love it
Si Sasuke, acuma' nu pe bune, alta noapte nu iti gaseai si tu !? :-w
Kim, ador capitolul asta, m'ai dat pe spate cu tot cu scaun Laugh

1. OMG, Saku' scumpa, nici nu sti cat ma bucur pentru tine Big Hug

1. Esti un obsedat s*xual si cu asta am spus tot, poate ne mai vedem intr'o seara, ce zici ? Laughing
2. Tie chiar nu iti pasa de Sakura :?

Atat, atat, nu ma gandesc decat la perversitati la ora asta, deci ....:-"
Spor la scris si la idei, Kimisor Big Hug
Te'am pupacit, Zbye !! Kiss
Rose
Moderator
Moderator

la data de Mar 6 Mar 2012 - 16:36
Buna. Ce zici, continuam?
In primlt rand iti zic ca nu ma asteptam la un asemenea capitol. Pe langa ce a fost intre Aurora si Sasuke, nasterea? o.o Deja au trecut cele 9 luni? o.o Apropo, niciodata la nastere nu apare acel "lichid albicios", ci apare sange. Nu cred ca trebuie sa fac pe ginecologu si sa iti explic.
Dupa care: e practic imposibil sa nasti singura, pentru ca dupa ce nasti, pe langa faptul ca mama e epuizata si abia se mai tine pe picioare, trebuie taiat cordonul.

Ma bucur sa vad descriere. Mi-a placut la inceput. Recunosc ca mi-a placut, cu toate ca am observat o mica repetitie ce nu a dat bine. Si la hentai te-ai descurcat, dar consider ca era loc de mai bine. Avand in vedere ca amandoi sunt vampiri si aceste creaturi au un apetit sexual ridicat, puteai sa te folosesti si sa pui mai multa adrenalina. Saruti cu o intensitate mai mare, miscarile la fel .
La descriere tine-o tot asa. Vezi ca prinzi firul? Trebuie doar sa te mentii de acesta si usor usor te vei ridica. Acum incearca sa incluzi si sentimentele. Uite, de exemplu urmatorul capitol. Avand in vedere ca Sakura nascut, ar fi foarte frumos daca ai incerca sa descrii acel sentiment de mama, cum i se umple inima de bucurie cand ii aude plansul copilasului, ca il stie viu. O micuta creatura in bratele ei. Cum acel ingeras a intrat pe un teritoriu plin de crime, sange. Teama ei de mama. Inca ceva, odata ce ea a nascut autormat caracterul ii va fi mai dur, mai rece. O leoaica, nu uita ca mamele sunt asociate cu leoaicele.
Incearca sa iti inchipui, sau sa te inchipui pe tine mama.
Uite ca era sa uit: la acea nastere neasteptata puteai sa incepi cum ca in acea singuratate nocturna cineva tocmai si-a amintit ca trebuie sa faca pasul de a veni pe lume.

Ma bucur sa vad ca asezarea in pagina e altfel, dar eu am zis doar titlu centrat, nu textu -> acum banuiesc ca zici ca iti cer prea mult :]].
Dupa care, gandul lui Sasuke sau a oricarui personaj scrie-l intotdeauna de ca capat. Niciodata sa nu pui gandurile personajelor in acelasi fragment unde e persoana a 3a.
Daca ai mutat actiunea in camera rozaliei, atunci trebuia sa lasi un rand liber, pentru a marca faptul ca sunt 2 actiuni si locuri total diferite.
De ce nu vrei sa lasi spatiu dupa fiecare semn de punctuatie? Cred ca ti-am zis asta in fiecare critica pe care ti-am oferit-o.

Intrebari/ discutie:
Sasuke:
Stiu eu ce iti place tie, papusel. Vin-o mai des, ca nu ma supar :]].
Pfffff, eu credeam ca o sa ma inteleg cu ea. Nu o ucid. Ce crezi? Ca o deveni geloasa? Ca ma ia la bataie? ) Apropo, macar acel copilas sa mi-l dai sa vad. (goo) si nu-i asa ca ma pui nasa lui? :> :]] Stiu ca nu il suporti si vrei sa il omori, dar deh... imi place sa ma amuz.

Deidara:
Tu vrei bataie, creatura mitica ce esti. Vezi ca ma apara si Sasuke. Nu te pune cu doi vampiri si mai bine ai fi de partea noastra. Sper binele tau

Sakura:
Ai nascut (goo). Ce e? Ce nume ii pui? Pot sa fiu nasa? (goo)

Kim te-am pupat si iti urez spor la scris.
O zi buna!
Lucifer
Membru
Membru

la data de Mar 6 Mar 2012 - 18:13
waw...sper ca pe mine ma pui matusa=))

4 sasu

Vampir incredibil de ipotent chiar nu iti pasa de sakura........................oricum sper sa crapi de ciuda!!! A daa ce o sa faci acum?

4 Dei

Tuu nu mai ai de gand sa mergi la lexxy si sa faceti.......ca deja ti-a luat-o sasu inainte dra omule e iubita ta!!!!

4 saku

oooooooce frumos ..esti mamica..sper ca ma pui nasa. Tie frica acuma de sasuke? AR putea sa ii faca ceva micutului!!
crissysweet
Inactiv
Inactiv

la data de Mar 6 Mar 2012 - 21:56
woow hey ce noapte perfecta de a o face si.a gasit si sas'ke...
sakura:-ma bucur nespus pt tn..si sa nu iti fie frica de sas'ke...;)nu cred ca va fi in stare sa va faca tie si copilului nimik:)
sas'ke ce vei face de akum incolo mai cu "rozalia ta"si cu copilul ei?
*****Piersicuta*****
Nou venit
Nou venit

la data de Mar 6 Mar 2012 - 22:22
Wtf?! Cat am lipsit!!! Capitolele astea doua au fost genialee!!!!

Sasuke:

Baaiiii esti tatic! Doamne ce dobitoc poti fi! Nu-mi pasa de Aurora sau cu cine naiba mai ai tu relatii, nu o mai chinui pe Sakura! Ce ai cu ea? De ce nu ii d-ai drumul?

Sakura:

Whaa... ce frumos! Ai nascut! Sa-mi spui daca este fata sau baiat! Acum Sasuke nu mai are ce sa-ti faca!

Aurora:

Nimeni nu se i-a de fratele meu! Auzi.. voi sunteti doi vampiri dar daca imi chem intregul clan ve-ti fugi de frica!

Deidara:

Baa.... cand va fi putin actiune intre tine si Lex'? Ma cam plictisesc, asa ca mai incinge atomsfera!

Pune urmatorul capitol repede!
LaVitaDiMerda
Membru
Membru

la data de Mar 6 Mar 2012 - 23:38
OMG!!! Aia doi se f*t in camera ca nici nusi mai dau seama ce e in jurul lor.... si Saku sta singurica si pe deasupra mai naste si singura ca deh... Sasu ia interzis sa iasa din camera nu? Ahhh de nu l-as ucide!!!
Intrebare pt Saku:

- Ce-i? baiat sau fata? si... ce nume ii pui?? Daca e fata ii pui Aimi? Plsssssss :o3:o3:o3[[in fine tu raspunde numa la primele doua intrebari:))]]

Astept next sa vad ce face nesimtitu` ala vampiros!
Jossephine
Membru
Membru

la data de Mier 7 Mar 2012 - 20:23
Eh,in fine...nu am nascut in viata mea asa ca ....si acum ca aflu ca e sange,nici nu cred ca vreau sa am copii :s .Si in legatura cu titlul la mijloc,mai intai pusesem titlul dar mi-a placut mai mult cum arata pe mijloc .

Capitolul 31
Descoperirea

Era dimineata.O ploaie calda si deasa de raze se asternea pe pamant.Ziua isi purta medalionul auriu emanand numai caldura.Norii se jucau voiosi pe cerul albastru si senin.
Intr-o camera,o fata impreuna cu brunetul ei dormeau linistiti.Spatele fin si alb al fetei era impanzit de mana barbatului,iar pieptul lui era atins de degetele fine si subtiri ale fetei.Parul negru ca negura noaptea al barbatului era rasfirat si ciufulit.Sasuke deschise incet ochii si privi obosit tavanul camerei,apoi rasufla adanc.Isi intoarse privirea catre fata de langa el si se uita la ea pret de zece secunde.Brunetul ii saruta usor buzele rosiatice trezind-o incet.Ochii celor doi se intersectara imediat,iar fata isi afunda capul in pieptul barbatului.Acesta inchise ochii,dar un fior rece ii ingheta coloana.Un sentiment cum ca ceva s-a intamplat ii inunda mintea.Incepea sa fie derutat si stresat din cauza acestui sentiment de care nu putea scapa.Pur si simplu simtea ca ii roade creierul.Fata se uita la el si spuse:
-S-a intamplat ceva ?
Barbatul isi reveni din gandit si se uita la fiinta din fata lui.
-Nu,nimic important.
-Sigur ?
-Da.
Spuse acesta sarutandu-i fruntea.Apoi ii saruta umarul si isi puse capul in bratele fetei.Aceasta incepu sa se joace cu o suvita de par a barbatului si trecandu-si mainile fine si albe ca spuma laptelui prin parul negru ca carbunele al barbatului.
-Esti stresat ? Intreba bruneta chicotind.
-....de ce intrebi ?
-Pentru ca doar cand esti stresat te pui in bratele mele si nu pleci pana nu te mangai.
-...
Barbatul nu mai spuse nimic.Inchise ochii si incerca sa se relaxeze dar ii era imposibil.Acel sentiment il toca pe dinauntru.Acesta se ridica din bratele fetei si isi puse camasa pe el.Apoi dadu sa iasa din camera dar vocea fetei il opri:
-Unde pleci ?
Intreba aceasta ingrijorata deoarece Sasuke nu arata atat de linistit.
-O sa vin inapoi.Tu culcate,esti obosita si ar trebui sa dormi.
Raspunse acesta si iesi pe usa inchizand-o usor in urma lui.Bruneta ramasese in sezut gandindu-se la ce putea avea Sasuke.Apoi isi trecu mana prin parul brunet si pleca in baie ca sa-si faca un dus.

Sasuke mergea pe holurile lungi gandindu-se la sentimentul care nu ii dadea pace.Ceva se intamplase,dar ce ? Asta era intrebarea care si-o punea cu fiecare pas facut.In timp ce mergea el asa in fata lui apare Gaara care isi dadu imediat seama de stresul care ii cazuse in cap.
-Ce ai patit ? Intreba roscatul curios.
-Am impresia ca s-a intamplat ceva ce nu-mi convine.
Gaara se gandi pret de un minut si spuse:
-Te-ai gandit la Sakura ?
Imediat ce auzi cuvintele Sasuke isi aminti de ea si alerga catre camera acesteia.

Intre timp,in casa lui Deidara,Lisa manca linistita impreuna cu fratele ei,in timp ce Kazura si Lexxy isi faceau manichiura in sufragerie.
-Tu ce crezi despre Deidara ?
Intreba Kazura analizandu-si unghiile date cu un roz bombon.
-E un tip minunat.
Raspunse Lexxy.Deodara in camera veni nimeni altul decat blondul care se aseza langa fete si spuse linistit:
-Un baiat roscat o sa vina azi de la spital la noi...
-Si ?
Intreba Kazura nepasatoare.
-Nu m-ai lasat sa termin.O sa doarma cu tine in camera.
Ochii Kazurei se marira si se ridica de pe canapea.
-NICI GAND !
Spuse aceasta nervoasa.
-De parca te-as asculta eu pe tine...
Spuse Deidara dandu-si ochii peste cap.Apoi se ridica de pe canapea,isi puse o geaca si pleca spre spital cu jeep-ul sau.

Sasuke alerga catre camera fetei si cand intra vazu pe jos cateva picaturi rosiatice de sange care duceau spre baie.Acesta merge cu pasi repezi spre baie,dar cand apasa clanta constata ca fata e inchisa acolo.Acesta isi scoase ghiarele de la mana dreapta si zgarie apasator inchizatoarea usii facand-o sa se deschida .Dupa care intra in baie si ramase pur si simplu surprins cand vazu,langa cateva pete de sange pe rozalie,iar in bratele ei un copilas invelit intr-un prosop.Amandoi se aflau in lumea viselor...

Raspunsuri:
Sasuke:
4 Misa
-Mda...Nu,nu-mi pasa de nimeni.
4 Rose
-Nu-ti face griji iubire,o sa vin mai des.>: )
Nu e chestia ca nu vreau sa o vezi,dar....na.
[color=blue][ E prima oara cand nu stiu ce sa zic...]
[color=white]4 Kazura
-Ce zici de..nimic ?!
4 crissysweet
-Nimic.
4 Blood_angel
-De ce sa-i dau drumul ? Imi place sa chinui oameni. >: )
Sakura:
4 Misa
-Da...
4 Rose
-Normal ca da Smile,nici macar nu stiu ce nume sa-i pun...
4 Kazura
-Nu mi-e frica de insensibilul ala !
4 crissysweet
-Sa speram ca asa e.
4 Blood_Angel
-N-as fi asa sigura...
4 Rin
-Pai e...
Kim: TAAACI !! NU ZICE ! Ca dupa nu mai e suspans !
-Bine,bine...
Deidara:
4 Rose
-....[Urasc vampirii].[color=white]Nu-ti fa griji vampirito,"iubitelul" tau o sa plateasca pentru tot ce a facut>: )
4 Kazura
-Nu-mi aranjezi tu mie viata se*uala.
Aurora:
kim: La asta o sa raspuna rose insusi Big smile.In plus cred ca pe Aurora o fac personaj secundar...

●Emιℓy●
Ex Staff
Ex Staff

la data de Mier 7 Mar 2012 - 20:36
o.O N'am cuvinte Love it
A fost atat de frumos, si m'ai lasat in suspans :-w
Sa vezi ce iti fac eu tie, de ce vrei sa mor aici :? Sad
Sasuke, uimit, huh :? :> Uuuu, da' vad ca iti pasa de Saku'.

1. Felicitari mai taticu'le !! Big Hug In alte circumstatnte nu te'as felicta, dar m'ai prins intr'o pasa buna Big smile

1. Fi tare, ok :? Sasuke nu o sa va faca nimic nici tie nici copilului. [ sper ]

--> Deidara ::

1. Cu Kazura :? Laughing Asa blondule, cum te'am invatat Laugh

Cam atat Kim, deocamdata, dar tot nu scapi de mine Evil
Punete pe tastat, si nu ma mai lasa sa fierb la foc mic femeie Laugh
Spor la scris.
Te'am pupacit, Ja Nee !! Love it
Lucifer
Membru
Membru

la data de Mier 7 Mar 2012 - 20:56
What a mother fuck is .........ok deidara clar moare...lexy soory ai sa ramai vaduva...oricum super capitoll vreau nexttt.

4 Sasu

O daa ti s-a inmuiat inimioara???????????Oricum sper ca nu ii faci ceva copilului ca iti tai ce ai mai scump!!!

4 Deidara

Auzi blondule ...daca ai chef de Kung-Fu sa imi spui ca nu prea agreez blonzi asa ca ai face bine s anu ma enervezi..si fa dracului dragoste cu lexx ca o sa moara si no sa stie ce ii dragostea!!! AA da roscatu e mandru?
LaVitaDiMerda
Membru
Membru

la data de Mier 7 Mar 2012 - 22:59
Valeu baleuu!!! Kim n-a lasat-o pe Saku sa-mi raspunda:((CryingCrying Ce rea e! Jur ca daca o prind, mi-o mananc...,
Asa deci acum sa revenim la cap 31: Care mi s-a parut cam scurticel... oricum vreau sa vad ce fata face Sasu cand se trezeste Saku... Sau fata lui Saku cand il vede pe Sasu.... O mama ce ce... ce imi vine sa strang paharu in mana dar mas taia:))\

Deci intrebare pt Saku:
De ce esti reaaaaaa? reao!

Intrebare pt Sasu:
Ia sa vad ce fata faci tu.... nu serios: as da orice ca s-o vad.

Pt Kim: Gaseste posa cu fata lu Sasu... Vreau sa o vaaaad
Domino
Scriitor
Scriitor

la data de Joi 8 Mar 2012 - 20:36
misto ultimele doua capitole. Super tare ficul tau. E atat de incurcat, dar si frumos. Si mie imi place destul de mult siubiectul vampiri. Sasuke e un nesimtit, si cine se crede si Aurora aia? Biata Sakura, cred ca a suferit enorm de mult.
DenisA_DenY:**
Nou venit
Nou venit

la data de Sam 10 Mar 2012 - 10:28
Hey ya ,sunt noua pe aici asa ca nu cunosc pe nimeni da nah , am timp Laugh
Sa trecem la subiect Big smile
Am trecut pe aici sa-ti citesc minunabilul fic Love it
Nu cred c-am mai citit atat de mult deeee mult Smile sau nu ? Smile
Imi place foarte mult ficul , chiar ai talent Big smile
O sa comentez de la primele 20 de cap , k ?
Incepem Laugh
Ce nemernic poate fii Domnul Vampiras , mai aveam putin si-l decapitam pe luna Laugh
Sakura , off biata de ea , cu ce monstru poate avea un copil sau copil vampir ?
Oricum imi place moolt ficul si sper ca next-ul il vei pune repede Big smile Mai am de citit oricum 30 si 31 Smile , dar nu va fii o problema Big smile
Acum intrebarile si discutiile LaughBig smile

Sasuke :
Mah retardatule , tie chiar iti place sa vezi oamenii suferind ??
Mai bine so n-o faci pe Sakura sa mai sufere ca o sa ajungi sa-ti aduni dintii de pe jos bre Laugh Si sa mai vedem noi atunci

Sakura :
Biata de tine , cum poti rezista ??
Daca iti mai face ceva nemernicu de Sasuke ceva , da-mi un telefon si-l atarn de un copac Laugh)))

Cam atat .
Astept next-ul
Bye-Bye Big smile
*****Piersicuta*****
Nou venit
Nou venit

la data de Sam 10 Mar 2012 - 12:52
Deidara:

Bai fratioare, Kazura cu Sasori? Nu mai aveai camere sau ce? Cand ma duci si pe mine la plimbare?! Cand il omori si pe bosorogul ala? Vreau sa am cumnata! Hai mai repede pana nu imbatranim!

Sasuke:

Felicitari taticule! Cum te simti? Auzi, am o nelamurire. Ce vei face cu Sakura si copilul acum? Daca le faci ceva rau te crap!

Sakura:

Fii tare pentru copilul tau! Nu te lasa batuta!!! Pot sa fiu eu nasicaaa? Imi plac mult copii chiar daca sunt vampiri, iar eu sunt varcolac. Asa ca ai grija de fetita sau baiatul... ca eu nu stiu ce sex este!

Kim, pune nextul repede ca te crap si pe tine! Mi-a placut muult capitolul asta! Ma intreb ce va face Sasuke, imi imaginez si eu ce fata a avut.
Jossephine
Membru
Membru

la data de Sam 10 Mar 2012 - 13:33
Capitolul 32
Cate poate face ura...

Sasuke se uita mirat la ce avea in fata.Simtea cum inima ii accelereaza si sangele circula cu o viteza inimaginabila.Pumnul sau incepuse sa se stranga ,pentru ca simtea acel sentiment de vina din cauza neglijentei sale.Ghiarele sale de vampir i se infigeau in maini provocand rani adanci si dureroase,coltii lui se aratau,dar in momentul asta lui nu-i mai pasa de durere,sau de orice altceva.Se apropie de Sakura si se uita la ea.Aceasta avea ochii inchisi,iar dedesuptul lor erau niste cearcane de oboseala.Sasuke nu se putea impaca cu faptul ca se chinuise atata si el fusese altundeva.O ridica de pe gresia rece si o duse pana in camera unde o intinse in pat.Copilul dormea linistit in bratele mamei.Barbatul simtea ca vrea sa-i raneasca,sa-i omoare pa amandoi,dar pur si simplu corpul nu raspundea comenzilor.Nu putea sa-i omoare.Isi dorea mai mult ca orice sa ii aiba morti in fata,dar nu putea executa ceea ce mintea spunea.Acesta lua telefonul din buzunar si il suna pe Gaara.
-Gaara,am nevoie de ajutor.Spuse acesta linistit,dar si intr-un mod destul de agitat si grabit.
-Ce ajutor ?
-Sakura mi-a facut un plod !
-Cred ca vrei sa zici un cop...
-NU ! NU ASTA VREAU SA ZIC ! Vreau sa o iei de aici,sa o duci la spital si sa vezi daca amandoi sunt bine !
-Bine,bine...
-Asculta-ma cu atentie ! Vreau,ca atunci cand ajungi la spital sa o treci pe numele de Uchiha.Nu vreau ca Kimimaru sa o gaseasca asa usor.Si asta ar trebui sa tina un timp.
-Dar de ce nu o duci tu ?
-Risc sa fiu prins Gaara ! Tu chiar nu gandesti ?!
-...
-O sa-ti pregatesc o masina,sper ca in juma' de ora esti aici.
Spuse Sasuke si inchise nervos telefonul.Apoi se aseza la marginea patului si isi puse mainile in cap,dupa care rasufla adanc.Isi intoarse privirea si se uita la cele doua fiinte din spatele lui.Vroia sa le omoare,vroia sa le distruga,dar cum ? Daca una din ele patea ceva,inima lui s-ar fi rupt in doua.Pur si simplu simtea ca trebuie sa ii omoare.Dar cand se uita la chipul rozaliei,simtea doar ca vrea sa o sarute si sa ramana cu ea pe vecie.Simtea ca ar fi vrut ca in toata lumea sa fie doar ei doi.Cand ii privea buzele rosii si apetisante simtea nevoia de a le gusta si ale uni cu ale sale.El era unul dintre cei care aveau nevoie de multa dragoste ca si ei sa iubeasca la randul lor.Nu simtise niciodata sentimentul numit iubire.Pentru el,femeile erau doar niste marionete pe care le controla dupa cum vroia el.Insa,nu simtitse niciodata,cand cand chinuia un om,mila sau afectiune.Simtea doar placere,simtea ca vrea mereu mai mult si mai multe,pana ajunge la criminal.E greu sa te gandesti ca exista astfel de fiinte pe pamant.Acesta se ridica de pe pat si lua o patura dintr-un sertar,apoi pleca din camera si merse in garaj unde aranja pe bancheta din spate.Acesta merse in camera unde era rozalia,o lua pe ea si pe copil,fara sa ii trezeasca,si ii duse in masina.Imediat aparu si Gaara,care nu era atat de sigur ca copilul va supravietui cu Sasuke ca tata.Acesta se urca in masina si pleca spre spital.

Sasuke era in biroul sau.Se simtea de parca i-a cazut pe spate o povara uriasa pe care nici macar el nu o putea duce.

Intre timp Deidara era in fata spitalului mergand impreuna cu sora sa,Lisa catre intrarea spitalului ca sa il ia pe Sasori.Dar ghici ce...Cand sa intre se intalni cu Gaara,care tocmai coborase din masina.
-Ce cauti aici ?
Il intreba Deidara curios.
-Da ! Ce cauti aici cap de rosie ?
Intreba Lisa mai mai sa inceapa sa se tavaleasca de ras.
-Cine e scorpia asta ?! Intreba Sasori nervos.
-Ah,ea ? E sora mea enervanta.Spuse Deidara cu o fata de " m-a blestemat Domnul,n-am ce face"
-Deci ce cauti aici ? Reveni Deidara la intrebare .Eu sunt aici ca sa-l iau pe Sasori.Continua accesta.
-Eu sunt aici din cauza asta ! Spuse Gaara in timp ce deschise portiera masinii si ii arata lui Deidara rozalia si pe copilul ei dormind.Deidara ramasese cu gura deschisa apoi inchise ochii si se enerva putin.
-Sasuke a ajutat-o macar ?! Intreba acesta strangand pumnul.
-Nup.
-Ce facea in tot timpul ala ?!
-Pai,ultima data l-am vazut intrand cu Aurora in camera ei.Zambeau ca niste nebuni.
Raspunse Gaara dand din cap.Dupa care Gaara o lua pe Sakura si pe copil in brate fara sa ii trezeasca si merse impreuna cu Deidara in spital...

Raspunsuri:
Sasuke:
4 Misa
-Mda...in fine..
4 Kazura
-Stii ce ?! Ai noroc ca te-a luat blondul ala ! Ca ai fi fost moarta pana acum !
4 Rin
-Off cum pot oamenii sa fie asa enervanti ?!
4 TheBuffy
-Da,chiar imi place sa-i chinui.Si nu prea cred ca tu m-ai atinge cu un singur deget.Fetele's prea slabe.
4 Blood_Angel
-Cat rau as vrea sa le fac...
Sakura:
Kim: Scuze,dar Sakura e in spital...prea obosita...of mai ! Ce iritant !
Deidara:
4 Misa
-Pai normal ! Imi place sa o enervez si trebuie sa plateasca si ea pentru comportamentul ei "neadecvat".
4 Kazura
-Te bat cu o mana legata la spate ! Si ma doare fix in %$# cum e capul ala de rosie !
4 Blood_Angel
- Nu-ti face griji surioara....hei stai un pic ! Nu esti ca mica sa-ti pese de chestiile astea ?!
Cam atat ! sper sa va placa !

●Emιℓy●
Ex Staff
Ex Staff

la data de Sam 10 Mar 2012 - 13:46
Ai adus next !! Iar pe mine m'ai lasat masca -.-
Sasuke, tuu, vampir caruia i se inmoaie inima de piatraa :o3
Vaii, sti cat am asteptat eu momentul asta, Sasuke, ai sentimente vampirasule ;; )
Ahh', bine si frumos cat sta Sasuke cu Saku' in camera, si dupa isi jigneste din nou Deidara sora :-w Parca am vorbit ceva, sau mai nou eu vorbesc cu peretii, ca si aia cred ca ma asculta :-w

Sasuke ::
1. Sentimentee, ai sentimentee !!. Vampiras cu inima de piatra, ai sentimente :o3

Sakura ::
1. Esti bine, Saku' :? Ce e, fetita sau baietel :? :o3 Off', vreau si eu sa fiu nasica' ;; )
2. Nu iti face griji, ok :? Sasuke nu o sa va faca nimic Wink

Deidara ::
1. Vorbesc cu peretii mai nou :? Ti'am spus sa nu ii mai zici Lisei enervanta din moment ce nu e, e asa o scumpaa Heart

Atat Kimisor. Smile
Spor la scris si la idei in continuare.
Te'am pupacit, Ja Ne !! Big Hug
Irene.
Moderator
Moderator

la data de Sam 10 Mar 2012 - 15:45
Hi scumpo
In sfarsit am timp sa-ti dau com
Deci ...
L-am citit de cand a inceput si nu cred ca am apucat sa iti spun cat de mult imi place
Revenind la acest capitol
Ma bucur ca Sasuke nu i-s ranit pe ingerasi. Sper sa-si dea seama cat de curand ca o iubeste pe Sakura si pe Aurora sa o lase naibii (ma enerveaza rau de toat mai ales ca si-a petrecut noaptea cu el cand trebuia sa o ajute pe Sakura, saracuta ...)
Sper ca ei doi sa fie bine si sa aduci repede next-ul.

Kirara
DenisA_DenY:**
Nou venit
Nou venit

la data de Sam 10 Mar 2012 - 18:52
Super capitolul , mi=a placut .
Te pricepi Big smile Si ma bucur ca l-ai pus azi Big smile

Intrebari/Discutii

Sasuke ; Auzi bre , noi doi facem razboi . Daca as fi fost in fic , te atarnam de primu copac care-mi iesea in cale . Si cum adica , "Fetele's prea slabe " ?
Iti arat eu fete slabe , cimpanzeule

Sakura :
Esti obosita dupa nastere ? Poi atunci te las sa te odihnesti Big smile

Ceva pentru creatoarea ficului Big smile
Ma bagi te rog in fic ? Sa-i arat eu cine-i sefu la Sasuke
Daca ma bagi , vreau sa ma cheme Sayu , sa am 21 de ani
Si sa arat asa Laugh))

Jossephine
Membru
Membru

la data de Dum 11 Mar 2012 - 10:38
Capitolul 33
Sentimente de nedescris

Sakura:

Negru,asta e tot ce vad in fata ochilor.Pleoapele imi sunt atat de grele incat imi e greu sa le ridic.Langa mine aud o fiinta mica respirand zgomotos.Imi deschid ochii lasand la iveala pupilele de smarald si ma uit prin camera.Eram la spital.Ochii mei se afundau in marea alba de deasupra mea.Imediat ochii mei cad pe fiinta de langa mine.Un baietas dormea linistit in bratele mele.Era infasat intr-un prosop de un alb imaculat.Cateva lacrimi mi se adunau in colturile ochilor.Nu stiam daca sunt de bucurie,sau sunt de tristete.Eram fericita ca am un copil,ca sunt mama,dar tristetea facea si ea parte din poveste.Tatal lui era un criminal,iar acest copil nu gresise cu nimic ca sa fie nascut si crescut intr-o astfel de lume.Nu avea nimic de castigat,iar in aceste momente nu puteam fi fericita ca viata acestui copil urma sa fie un intreg calvar.
Deodata aud usa deschizandu-se,iar pe ea intra un roscat pe care il stiu sub numele de Gaara.Acesta se aseza pe un scaun si ma intreba cum ma simt.
-Cine ma adus aici ? Intreb eu cu o urma de ezitare in glas.
-Eu...Imi raspunse acesta lasand privirea in jos.
Raspunsul lui ma lasase fara cuvinte.Ma simteam folosita.Dupa ce ca ma chinuisem atata sa nasc acest copil singura,nici macar nu a avut curajul sa ma duca la spital.Nici macar nu i-a pasat de mine.A trebuit sa mearga altcineva,pentru ca el e prea "ocupat".In acel moment doua lacrimi mi s-au scurs pe orbaji.Doua..trei...cinci...si tot mai multe pana rauri de lacrimi imi impanzira chipul.Roscatul se uita la mine cu regret,iar apoi isi lasa privirea in jos inchizand ochii.
Mi-am mutat privirea trista catre micul copilas.Acesta dormea tinand cele doua manute ale sale la piept cu pumnii cat de stransi putea.Acesta deschise incetisor ochisorii de un negru patrunzator si de o caldura inimaginabila,si se uita la mine.Se uita la lacrimile mele si se intrista incepans sa planga in hohote.Eu l-am luat in brate spunandu-i sa nu mai planga.Dar nu mergea.M-am gandit ca ii e foame.Cand acest gand mi-a intrat in minte m-am uitat la Gaara,care a inteles ca nu e treaba lui asa ca iesi afara.Mi-am descheiat bluza alba si am inceput sa-mi alaptez micutul.

Sasuke:

Stateam in biroul meu si ma uitam la luna purtata de noapte si stelele ei.O briza usoara ma intampina incercand sa ma linisteasca,dar nu mergea.Eram atat de agitat.Mintea mea era goala,singurul lucru la care ma putam gandi era rozalia,si baiatul meu care acum stateau in spital.Trebuia sa fiu acolo,imrpeuna cu ea.Sa o ajut,sa o sustin,sa o alint,sa o iubesc...dar nu eram omul potrivit care sa-i ofere aceste sentimente,nu eram omul potrivit care sa o faca fericita,pur si simplu nu vroiam sa o ranesc,dar cum ? Eu pentru asta exist.Sa chinui,sa ranesc,iar mai apoi sa omor si tot asa pana la sfarsitul vietii,care incep sa cred ca nu se va mai termina niciodata.In momente ca astea,mi-as dori sa fiu om,sa stiu ce e durerea,suferinta,iubirea.Cum e sa te indragostesti...Eu nu puteam sa stiu,nu eram om.Eram cu totul altceva.Destinul meu nu era sa iubesc.Destinul meu pe lume era sa omor si sa ranesc.Dar inima mea,pur si simplu simteam cum se topeste in preajma acelei fete.Simt cum cate o piactura calda de iubire se scurge din gheata pe care o am in inima,iar atunci cand cade,o senzatie de caldura ma cuprinde,iar ura se duce pentru un moment...doua...trei si tot asa.

Sakura:

Inca ma uitam la copilasul meu care adormise instantaneu.Imediat aud niste batai in usa camerei si spun un "intra" putin ragusit.Pe usa intra Gaara,care imi spune ca totul este bine,ca sunt in regula la fel si copilul si ca putem pleca cand vrem.Eu dau patura usor la o parte lasandu-mi la iveala corpul acoperit de costumul alb.Ma duc la marginea patului si vreau sa ma dau jos insa cand picioarele mele imi simt greutatea imi pierd echilibrul si cad.Dar imediat ma trezesc in bratele lui Gaara.Ii multumesc pentru ca ma prins si incerc sa ma ridic dar acesta ma tinea de mana.
-Nu cred ca esti in stare sa mergi.Te voi duce eu in brate pana la masina si o sa mergem acasa la Sasuke.La auzul ultimei fraze ma intristez,dar dau aprobator din cap.Apoi imi iau copilul in brate,lucrurile si merg cum pot impreuna cu Gaara spre masina.Intru pe bancheta din spate a masinii unde gasesc o patura groasa si moale cu care imi invelesc micutul,impreuna cu mine si fara sa avreau adorm.

Ochii mei de smarald au inceput sa se deschida.Lumina putin stinsa a unei lampi imi intra in ochi.M-am obisnuit cu lumina si m-am ridicat in sezut analizand obosita camera.Nu peste mult am realizat ca sunt in camera lui Sasuke.Langa mine,era micutul meu dormind linistit.Nu mai eram imbracata cu hainele albe ale spitalului.Nu eram imbracata nici intr-o camasa scurta de-a brunetului.Purtam o pijama rozalie care nu era nici mulata pe mine nici scurta nici,nici cum.Era perfecta.Nu vroiam ca Sasuke sa devina iar un pervers si sa ajung violata inca o data.Imi strang genunchii la piept si inspir,apoi expir adanc.In mai putin de doua secunde aud usa camerei deschizandu-se.Un barbat imbracat in blugi si cu o camasa alba descheiata la toti nasturii.Ochii lui rosiatici ma priveau cu o blandete pe care pana acum nu am mai vazut-o.Din cauza stresului si a nervilor cateva lacrimi mi se scurg pe chip,iar mana mea incepu sa stranga cearceaful.Corpul meu tremura de nervi,imi doream atat de mult sa il pleznesc.Sa imi iau revansa pentru tot ce mi-a facut.Acesta se apropie de mine si se aseza in vine in fata mea.Isi puse mana peste a mea,dar eu nu m-am putut abtine sa nu-l pleznesc si imediat palma mea a facut contact rapid cu obrazul lui intorcandu-i fata noua zeci de grade la dreapta.Ochii lui stateau inchisi,si nu reactionase in nici un fel.Imediat se ridica de pe vine,iar eu am inchis ochii strangandu-i,gata sa primesc o palma inapoi.Insa acesta se aseza in spatele meu,si imediat am inceput sa simt doua brate inconjurandu-mi talia,iar mai apoi un sarut nevinovat si scurt,dar tandru pe gat.Am vrut sa ma intorc si sa-l mai pleznesc o data insa mainile lui imi atinsera pumnul care strangea carceaful,apoi il deschise usor bagandu-si degetele intre ale mele.Isi lasa capul pe bratul meu si spuse un cuvant care ma lasa mirata si care nu credeam ca il voi auzi vreodata..."iarta-ma".

Raspunsuri:
kim: srry guys ! Dar atmosfera asta a fost asa de romantica incat n-am vrut sa-i intrerup ca sa raspunda
.Cred ca ma intelegeti.E asa de romantic...
TheBuffy,deocamdata nu prea mai am nevoie de personaje noi,dar nu-ti face griji asta nu inseamna ca personajul tau nu apare .Doar ca o sa apara putin mai tarziu cand romanta asta se mai toceste
.Sper ca ma intelegi...

Ma bucur ca va place apropo ! Si vreau pt next sa fie vreo....6 comm minim
Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum