Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Fan Art
Donator
Donator
Sex : feminin

Amor salbatic

la data de Mier 18 Ian 2012 - 18:32
Acesta este primul meu fic si nu cred ca o sa fie prea reusit...Deci, ma voi stradui sa fie cat mai dragutz posibil!

Cap. 1

Sakura Pov.

Soarele, palid, ca de obicei, Isi raspandeste razele orbitoare peste un sat mare, ingrijit si chiar frumos. In camera mea, ceasul isi declansa sunetul sacaitor. Ma ridic greoi din patul meu comod si inchid ceasul. Imi iau pe mine o fustita mini si o bluza cu umerii descoperiti. Cizmele, ghiozdanul si haide la scoala! Ma gandesc la visele mele imposibile. Suvitele din parul meu roz deschis dansau in vantul primaverii calde. Ochii mei verzi ca smaraldele straluceau de nerabdare sa vada ce colegi noi avem. Eram asa de fericita in acest moment. Florle infloresc, pasarile se intorc, soarele topeste ce a fost rece. Iubesc natura! Am ajuns in fata scolii, vad mai mult de o suta de persoane acolo. Mi-am dat seama imediat ca va trebui sa ma teleportez in clasa. Zis si facut. Sunt in clasa. Ma asez in banca si bag o pozitie deaia tare...smechera. Imi astept toti colegi, pentru ca eu sunt prima de fiecare data. Pana la urma au venit cu totii. Intra si diriga cu bomba. Incepe cu: Blah, blah, blah. Apoi termina cu: Blah, blah, blah, iar el este Sasuke Uchiha. El este un baiat inalt, cu ochi negri ca smoala, parul asemenea ochilor. O piele perfecta ca a mea, un corp bine lucrat. Dar dupa fata lui este super-pervers. Se aseaza langa mine si imi face strengar cu ohiul. Ii dau o palma si ajunge cu fata la profa care il priveste. Ia spus sa repete ce a spus. Acesta a scos un sunet minunat si corupt auzindu-se un "Pai...Ceva despre Franta nu?" Aceasta ia spus ca a scapat de data asta. Sasuke a rasuflat usurat. Peste minute grele se suna de iesire. Ma ridic din banca, apoi simt o mana calda care in atinge usor piciorul. Am rosit mai rau ca un crab. Este super-perversul. Ma apuca de fusta si o trage in jos. Aproape am ramas in chiloti. Ma intorc cu fata la el, il iau de gulerul camasii, il apropii de mine si ii dau una cu genunchiul la bucurie. Imi strang cat de repede pot lucrurile si ma teleportez acasa. Ma schimb intr-o rochie roz putin pompoasa si incep sa imi fac temele la lumina neintrerupta a veiozei. Cand vad ca este ora zece, imi iau pijamalele si fix la ora 10:15 adorm. Dimineata ma trezesc plina de viata si incantata. Imi iau hainele de ieri pe mine si ma teleportez in clasa. Dar dintr-o data cineva ma ia de par si imi spune ca stau pe locul lui. Nu se poate. Acela este...

Daca este scurt imi pare rau.
Multumesc frumos ca ati citit.
Ƭเ๓๓`
Nou venit
Nou venit

Re: Amor salbatic

la data de Mier 18 Ian 2012 - 18:54
"inchid ceasul" --> Opresc ceasul suna mai bine^^
"Suvitele din parul meu roz deschis dansau in vantul primaverii calde." --> Imi place mult.
Dupa ce ai spus, citez: "Iubesc natura!" te-ai oprit brusc. Puteai continua cu ceva interesant di mai multa descriere.
Ai ceva cu teleportatul.
Bun, sa vedem si concluziile finale:
Greseli: Nu prea am gasit, ai un like pentru asta, deoarece putine ficuri sunt fara greseli, inclusiv al meu are o tona de ele, pentru ca nu le prea corectez... Lenea asta..
Idee: Hmmn, momentan nu mi se prea pare ceva original, am citti o gramada de ficuri gen: Sasuke baiat nou si rau, sakura fata veche si cool dar totusi timida.
Dialog: Nu ai prea avut... Ai putea orcand adauga dialodul cu "-" inainte caci el nu este sec!
Actiunea: Este foarte grabita, tam ,tam, tam, azi, maine si poimaine! Imi pare mai mult o comversatie, sau o poveste spusa pe mess.

Si da este scurt, nu imi prea pare un capitol. -.-"
However! Este primul tau fic, nici eu nu eram mai breaza la primul meu fic.. Deci este oke^^
Sper ca nu te-am suparat cu ceva. Crying
♥ Nekko ♥
Critic
Critic

la data de Mier 18 Ian 2012 - 19:15
Topic mutat la FanFicuri in Desfasurare deoarece nu ai personaje proprii pentru a pune ficul la originale. Big smile
Fi mai atenta data viitoare si intreaba inainte de a actiona daca nu esti sigura! Smile

DJ YOO MIKY
RR
Administrator
Administrator

la data de Mier 18 Ian 2012 - 19:36
Fic nou Love it Pai ce pot spune, e un titlu interesant, parerea mea Smile Atrage cititorul Smile
Continutul, s-a mai inatlnit faza cu Sasuke baiatul cel tare si nou, etc, dar acum depinde cum o dezvolti, ceea ce ma face si mai curioasa
Incearca ca atunci cand incepi o noua idee sa o incepi cu un nou rand Smile
Dialog n-ai, ceea ce e bine de inceput Smile
Nu e chiar scurt, am vazut altele si mai si Smile Nu te stresa cu chestia asta Tongue
Descrie mai mult sentimentele, ceea a simtit cand l-a vazut si etc Smile
Eu astept nextul, sa vad ce-ti mai poarta mintea si fa-l palpitant Big Hug
Te-am pupat Kiss Spor la scris si scoala Love it

słĢ๓ ♀₣ Ħعℓℓ citeste Regulamentul. Nu ai voie sa dai critica, daca nu esti critic la noi, ci sa-ti dai cu parerea, iar noi cand dam critica dam una completa, avem regula noastra. Asa zapacesti membrul si tot noi critici picam de prosti
Domino
Scriitor
Scriitor

la data de Joi 19 Ian 2012 - 19:53
Ti-am citit fanficul si eu. Mamamia! Parca ai scris in graba. Am avut impresia ca cineva te fugareste in timp ce scri. Sakura s-a si trezit, a si fost la scoala, s-a si certat cu Sasuke deja, a si ajuns acasa, a si invatat, a venit si a doua zi deja!!! La cate s-au intamplat in capitolul asta, daca scriai mai detaliat si daca puneai ceva mai multa descriere, iti iesea de cel putin trei ori mai lung. Nu prea am ce comenta in legatura cu greselile de ortografie deorece nu ai nici una. Mie una mi se pare un titlu atragator, cel care l-ai pus tu. Cuvantul amor, desi intrat rdeja de ceva vreme in limba romana, nu e prea folosit, iar de multe ori cand folosesti cuvantul 'salbatic' langa iubire, da un impact asupra continutului foarte important. Cu siguranta e vorba de ceva epic si interesant.
Data viitoare lasa space cand incepi alineat noua sau dialog ca sa nu arate prea incarcat si incearca sa pui mai multa descriere, sa mai incetinesti actiunea, sa pui si dialog daca vrei pentru ca in capitolul asta aveai unde si sa faci mai lung. Ma rog, esti inca incepatoare, bafta multa si multi cititori, si critici cat mai dure Evil !!!

Mikidutza te pupa!!!
Reeah
Ex Staff
Ex Staff

la data de Dum 22 Ian 2012 - 13:29
Buna! Am trecut si pe la ficul tau si pot spune ca nu cred ca esti incepatoare....sper sa nu lasi ficul...nu-mi plac persoanele care incep ceva si nu termina. Ca sa te perfectionezi trebuie sa termini ce incepi, daca renunti mereu la ce incepi, nu o sa te perfectionezi decat daca trece mai mult timp. Acum...pai e frumos si astept next-ul, sper sa nu intarzi cu el ca te pap. Bine...Succes si spor la scris si la idei. Sa ma anunti te rog cand pui next-ul. Kiss
♥ Nekko ♥
Critic
Critic

la data de Mier 4 Apr 2012 - 19:32
Fic inchis pentru inactivitate!
Autorul nu a putut fi contactat, in consecinta acest fic merge la "Ficuri Blocate".

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum