Choose with your heart +16

Distribuiti

₤σℓ¡þ♥ρ:χ™
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Choose with your heart +16

Mesaj Scris de ₤σℓ¡þ♥ρ:χ™ la data de Dum 15 Ian 2012 - 18:24

sunt o incepatoare si cred ca pentru inceput acest capitol este bun...cel putin asa cred eu! Smile

Capitolul 1

Era o zii insoriita pe plaja din Malibu, intr-o viila de pe malul oceanului, mai exact intr-o camera roz dormea o fata cu un chip alb ca spuma laptelui, gene lungi, par roz deschis si un corp de zeita. Cu cat intra mai mult soarele in incapere fata se desmeticeai mai mult si mai mult pana ce razele ajunsesera pe chipul ei si au facuto sa se trezeasca.Deschizandusi ploapele din ce in ce mai mult pana ce ochii ei de un verde crud au iesit la lumina. Coboara agale din pat si se indreapta spre o usa din incaperea camerei. In spatele acelei usi se afla baia cu gresie si faianta neagra, cu o chiuveta de un roz pal, o cada tot de aceiasi culoare, prosoapele erau de diferite nuante de roz si negru, i-ar gelurile de dush si sampoanele erau aranjate intr-o anumita ordine, mai exact intr-o ordine altfabetica.
    Fata intra in baie si isi face siesta. Dupa circa 15 minute iese din baie cu un prosop pe ea si se indreapta spre dressing-ul ei alb de unde isi scoate niste pantaloni scurti negri, un tricou de un roz bombon si o vesta tot neagra. Se ridica pe varfuri pentru a ajunge mai usor la o cutie cu pandofi si cand aceasta cade fata vede o pereche de sandale negre. Se incalta cu ele apoi iese din dressing. Se aseaza pe scaunul din fata masutei de maghiaj si deschide un sertar. In acel sertar se aflau tot felul de bijuteri. Ea isi alege un medalion cu un model de cheie, unul de nasture si inca un alt model. Ca acesoriu si-a mai ales si o bratara din nou cu diferite modele. Cercei ei au fost simpli putin mai scurti, la capatul lor avand o bila roz plina pe pietricele pretioase.
    Fata deschide un alt sertar si din el scoate o cutie cu machiaje. Din cutie scoate un rimel Mascara, creion dermatograf, gloss crem, fondul de ten si fardul de ploape de un roz pal. Terminandusi machiajul, deschide si un al treilea sertar de unde scoate o placa de par niste fixativ si putin sclipici argintiu. Isi face parul si la un moment dat aude vocea firava a mamei ei cu o cheama jos:
    - Sakura scumpa mea intarzi la scoala!
    Fata auzind spusele mamei sale isi intinde mai repede parul isi da cu putin sclipici apoi cu fixativ, isi ia geanta neagra cu putin roz si iese pe usa. Alearga repede pe coridorul vopsit intr-o nuanta de alb ce avea un covor rosu pe jos pana ce ajunge la o scara din metal. Coboara in fuga pe ea pana ce ajunje la parterul casei ei, unde mama s-a o femeie frumoasa pentru varsta ei cu parul roz la fel ca al ficei sale, cu ochi caprui si o talie de albina o astepta. Ea era imbracata intr-un costum de avocata negru si in picioare avea o pereche de pantofi cu toc de 10 centimetri. Aceasta femeie avea 37 de ani si se numea Shopie. Era vaduva deoarece tatal fetei murise in urma cu doi ani, el avea ochi verzi ca ai ficei sale si parul castaniu. Acest barbat binefacut se numea Naoki.
    Cele doua femei ies pe usa si urca intr-un ghip negru. In cateva minute se aflau in fata liceului Sakurei. Fata isi saluta mama, isi i-a geanta si se indreapta spre gasca ei. Aceasta gasca era alcatuita din o fata bruneta cu ochi mov spalacit o fata destul de timida si foarte draguta pe nume Hinata, Ten Ten o fata satena cu ochi caprui ce era foarte glumeata si nebunatica, Sarah, o fata blonda cu ochi caprui, cu un corp de fotomodel si o frumusete exterioara si interioara speciala, Jennifer o tipa rebela, cu tunsori ce bat spre stilul emo, parul ei natural era brunet dar in acest moment fata era vopsita in mov si avea diferite suvite de roz bombon in cap, ochi ei erau negri si avea la fel ca si Sarah si Sakura un corp de invidiat si o frumusete speciala. Ele 5 erau cele mai populare fete din scoala si impreuna cu inca cateva fete alcatuiau echipa de majorete a liceului. Toate fetele din gasca lor eru indragostite de baieti din cea mai populara gasca de baieti din acel liceu. Ei erau membri in echipa de basket a liceului si in acelasi timp erau foarte frumosi.
    Cuceritorul scoli facea si el parte din acea gasca. El avea 18 ani si se numea Sasuke Uchiha, parul lui era brunet, iar ochi ii erau de un negru inspaimantator. Acest individ era foarte pervers, istet si agil, odata ce optinea cea ce vroia de la o fata o lasa in mila domnului si pleca la alta. Aceasta traditie este mostenita de la fratele sau mai mare care a inventat acest “joc” dupa cum il numesc ei! In acest joc, liderul alegea o fata pentru fiecare si ei trebuiau sa o vrajasca sa isi arunce praful magic asupra ei astfel incat ea sa cada in capcana si sa se daruiasca lui. Pentru acest joc se dadeau si niste puncte si cel ce acumula cele mai multe puncte la sfarsitula anului primea o cupa pentru cel mai bun cuceritor si un blreloc de chei cu lanterna.
    Sasuke reusise sa cucereasca majoritatea fetelor din scoala si detinea un record foarte mare. Dar niciodata el nu a incercat sa cucereasca fetele din grupul cel mai popular al scoli. Acel grup de fete era grupul frange inimi, grupul celor mai destepte, sirete si agile fete din campus, grupul fetelor ce se prefac ca intra in capcana dar pe urma se elibereaza, grupul fetelor de bani gata, dar mai era si un grup de fete modeste care ajutau pe ori si cine pana la un moment dat cand acest nu stiu cine abuza de binele facut de ele. Grupul fetelor acestora era numit de toti elevi “Gasca de shok” deoarece ele sunt cele mai nebune fete din campus dar tot odata si cele mai destepte si favorite ale profesorilor.

Acest capitol s-a referit doar la descrierea lor....imi cer scuze daca am greseli si sper ca v-a placut!!!! Va pupacesc dulce de tot si astept comentari Kiss ....si era sa uit...imi pare rau ca este cam scurt! promit ca urmatorul va fii mai lung! Big smile
    Cercei Sakurei:
    Medalionul Sakurei:
    Bratara Sakurei:

Tricoul Sakurei:
    Pantaloni Sakurei:
    Vesta Sakurei:
    Sandalele Sakurei:
    Geanta Sakurei:
    Imbracamintea si pantofi maiei Sakurei:

RR
    Administrator
    Administrator

Re: Choose with your heart +16

Mesaj Scris de RR la data de Dum 15 Ian 2012 - 19:14

Uhuuu fic nou, iar eu sunt prima la comm Big smile
    Ce pot spune...interesant Think Mai ale chestia cu grupurile de fete si baieti, desi m-ai cam zapacit la sfarsit...cu grupurile de fete Laugh Ai repetat prea mult cuvantul grup Laugh
    Imi place foarte mult ca nu ai mult dialog Wink
    Te rog sa aduci nextul sa vad ce se mai intampla Love it

dydy
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de dydy la data de Dum 15 Ian 2012 - 19:55

vin si eu pe aici...deci un fic nou, desi ideia e cunoscuta...sper sa o reinoiesti!
    Chiar te-ai descurcat la capitolul I dar te sfatuiesc sa dai edit deoarece am dat peste cateva greseli. Inca nu imi pot forma o ideie completa despre fic deoarece e doar primul xapitol. Sper sa o faci sa fie mai speciala decat celelalte ficuri desi Sasuke e iarasi cuceritorul scolii?
    Astept nextul!

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 22 Ian 2012 - 15:18

Buna! Am trecut si eu pe la ficul tau si pot spune ca am ami intalnit ideea cu jocurile si pariuriel..in fine. Este frumos si de abia astept sa vad urmatorul capitol. Sasuke, ca de obicei este un cuceritor, ma intreb cand se va opri sa mai dea fetele pe spate...Asa va vreau scumpelor...ii e frica lui Cuceritor Uchiha sa se de-a la voi... Laugh Sa ne aduci next-ul cat de repede poti. Succes si spor la scris si al idei! Te rog sa ma anunti cnad pui next-ul, desigur daca poti. Kiss

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Dum 22 Ian 2012 - 17:27

Heii !! Am aterizat si eu pe la ficul tau si da, si eu am mai intalnit ideea cu jocurile etc., dar sunt sigura ca tu o vei dezvolta in asa fel incat sa devina ideea ta proprie.

Sasuke ca de obicei este cuceritorul fetelor, ceea ce e bine, doar sa nu o faci si pe Saku' a noastra sa cada in capcana lui asa de repede. Oricum, astept next'ull ca sa vad ce se mai intampla, chiar m'ai facut curioasa.

Te'am pupacit Kiss Spor la scris si la moolte idei. Zbye Hi!

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Mier 4 Apr 2012 - 19:36

Fic inchis pentru inactivitate!
    Autorul nu a putut fi contactat, in consecinta acest fic merge la "Ficuri Blocate".

Acum este: Mier 1 Mar 2017 - 21:54