Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Nightcrawler (2014)

Distribuiti
    Rainy Rose
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Nightcrawler (2014)

Mesaj Scris de Rainy Rose la data de Mier 3 Aug 2016 - 18:20

Nightcrawler

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Premisa:Louis Bloom este un autodidact disperat sa isi gaseasca de lucru. Indata ce intelege cum fuctioneaza jurnalismul de investigatii din LA si cati bani poate face din asta perceptia lui asupra realitatii se schimba. Din dorinta de a deveni vedeta propriei sale povesti nu mai distinge linia dintre ceea ce ar trebui sa faca - sa observe si sa inregistreze incidentele - si ceea ce nu ar trebui sa faca - sa se implice in ele in vreun fel sau altul.

Parere personala: Okayyy, lista mea de actori care pot juca fara probleme in filme dubioase/ce pot avea subiect controversat tocmai a mai castigat un nume. Hullo, Jake Gyllenhaal, nice to have you here!

Sunt genul de persoana care rar se poate uita singura la un film, I get distracted, ii dau pauza si fac o mie de alte chestii si ajung sa vad un film de doua ore in doua zile, sau deloc. Pe asta l-am inceput aseara si l-am terminat acu cateva ore Laugh. E destul de bunicel, nu chiar genul meu de film, dar interpretarea actorilor m-a impresionat suficient cat sa ii mai iert din defecte. Actiunea se desfasoara intr-un ritm normal, fara scene gabite, si care permite privitorului sa inteleaga personajele si cu ce se ocupa ele.

Ce m-a atras la el a fost locul in care se desfasura afacerea, ca sa ii zic asa, si anume culisele studiourilor de stiri. Am o pasiune pentru ce se intampla in spatele camerelor:)). Au combinat o meserie pe care nu cred ca multi s-ar incumeta sa o practice, aceea de cameraman freelancer, cu un personaj ce emana disperare, determinare si perseverenta in aproape fiecare scena. Am trecut de la a rade de acest personaj, la al admira si empatiza cu el ca mai apoi ma imi fie scarba de el si in final sa il injur pana la ceruri si inapoi Laugh. Cu alte cuvinte Louis Bloom este un personaj genial, dar daca exista o persoana ca asta in realitate, si probabil exista, nu as vrea sa o intalnesc pentru nimic in lume.

Acum este: Vin 24 Mar 2017 - 17:52