╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

No. 6

Distribuiti

Heaven's Calling
    Membru
    Membru

Sex : masculin

Data de înscriere : 22/07/2013

No. 6

Mesaj Scris de Heaven's Calling la data de Lun 1 Aug 2016 - 23:32

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

În acest anime, acțiunea este plasată în anul 2013, după ultimul mare război. Povestea se desfășoară într-un oraș ,,ideal” numit ,,No.6”. Acest oraș abia a fost construit, iar în el trăiește ,,elita”, ca să zic așa. Protagonistul, Shion, este un băiat crescut în acest mediu și dispune de toate privilegiile. Însă, face greșeala de a îngriji un evadat, pe nume Nezumi. După întâlnirea cu acesta, viața lui Shion ia o întorsătură destul de drastică.
    Surghiunit pe viață la periferia orașului și deposedat de aceste privilegii din cauză că a ajutat un deținut, Shion se află într-un pericol și mai mare. Au loc decese misterioase în oraș cauzate de o albină parazit. Totul depinde de Shion să afle ce se întâmplă în No.6 și să descopere secretele misterioase care se află în inima orașului.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Sex : feminin

Data de înscriere : 06/09/2011

Re: No. 6

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Mar 20 Sept 2016 - 18:54

No. 6 a fost printre primele animeuri yaoi văzute de mine și la care am și plâns. Un pic. Nu mult. Laugh
    Ce tot zic eu aici? Am fost foarte mișcată de acest anime prin povestea extraordinară pe care ne-o oferă și de cum este construită relația dintre Shion și Nezumi. Îmi pare rău că au fost doar 11 episoade, dar au fost suficiente încât să mă facă să iubesc acest anime. Într-o zi l-am terminat. Big smile
    Îl ecomand tuturor care vor să încerce acest gen de anime. Nu am dat prea multe detalii tocmai pentru că nu vreau să stric suspansul. La fel ca mine, sunt sigură că vă ceși uita la el pe nerăsuflate. Wink

Acum este: Vin 2 Dec 2016 - 19:59