Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Heaven's Calling
Membru
Membru
Sex : masculin

No. 6

la data de Lun 1 Aug 2016 - 23:32
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

În acest anime, acțiunea este plasată în anul 2013, după ultimul mare război. Povestea se desfășoară într-un oraș ,,ideal” numit ,,No.6”. Acest oraș abia a fost construit, iar în el trăiește ,,elita”, ca să zic așa. Protagonistul, Shion, este un băiat crescut în acest mediu și dispune de toate privilegiile. Însă, face greșeala de a îngriji un evadat, pe nume Nezumi. După întâlnirea cu acesta, viața lui Shion ia o întorsătură destul de drastică.
Surghiunit pe viață la periferia orașului și deposedat de aceste privilegii din cauză că a ajutat un deținut, Shion se află într-un pericol și mai mare. Au loc decese misterioase în oraș cauzate de o albină parazit. Totul depinde de Shion să afle ce se întâmplă în No.6 și să descopere secretele misterioase care se află în inima orașului.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
♥ Nekko ♥
Critic
Critic
Sex : feminin

Re: No. 6

la data de Mar 20 Sept 2016 - 18:54
No. 6 a fost printre primele animeuri yaoi văzute de mine și la care am și plâns. Un pic. Nu mult. Laugh
Ce tot zic eu aici? Am fost foarte mișcată de acest anime prin povestea extraordinară pe care ne-o oferă și de cum este construită relația dintre Shion și Nezumi. Îmi pare rău că au fost doar 11 episoade, dar au fost suficiente încât să mă facă să iubesc acest anime. Într-o zi l-am terminat. Big smile
Îl ecomand tuturor care vor să încerce acest gen de anime. Nu am dat prea multe detalii tocmai pentru că nu vreau să stric suspansul. La fel ca mine, sunt sigură că vă ceși uita la el pe nerăsuflate. Wink
Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum