╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Highschool of the Dead

Distribuiti

Heaven's Calling
    Membru
    Membru

Sex : masculin

Data de înscriere : 22/07/2013

Highschool of the Dead

Mesaj Scris de Heaven's Calling la data de Lun 1 Aug 2016 - 22:59

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

O misterioasa si letala epidemie se raspandeste in intreaga lume, avand consecinte catastrofale pentru umanitate, care se vede decimata de numarul tot mai mare de morti vii (sau zombies). In Japonia, cativa elevi de liceu si o asistenta medicala si-au unit fortele incercand sa scape din liceul particular Fujimi, la scurt timp dupa ce a fost atacat de catre mortii vii. Grupul trebuie sa se confrunte acum cu cea mai mare provocare din viata lor: incercarea de a supravietui apocalipsei.

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Sex : feminin

Data de înscriere : 06/09/2011

Re: Highschool of the Dead

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Mar 20 Sept 2016 - 19:19

Am descoperit acest anime întâmplător după ce m-am uitat la un gameplay de la The Walking Dead (care apropo, este un joc genial!) și m-am decis să-l vizionez. Nu regret nimic, căci e plin de acțiune, romance și fan-service. Laugh
    Personajul principal feminin m-a enervat pentru modul în care acționa, mai ales în primele 2 episoade. Mi s-a părut un pic ipocrită când brusc s-a îndrăgostit de Takashi. Cel mai mult mi-a plăcut de tipa aia din clubul de kendo. Serioasă, puternică și misterioasă. Tongue
    Actorii care joacă aceste personaje sunt unele dintre cele mai apreciate, cel puțin de mine, dar și de alții din câte am observat, mai ales Junichi Suwabe și Sawashiro Miyuki. Eu îi știu din Uta no Prince-sama, respectiv Sword Art Online. Sunt regăsiți în multe animeuri de calitate. Wink
    Vă recomand și eu aceest anime. Smile

Acum este: Sam 3 Dec 2016 - 15:42