╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Haikyuu!

Distribuiti

Heaven's Calling
    Membru
    Membru

Sex : masculin

Data de înscriere : 22/07/2013

Haikyuu!

Mesaj Scris de Heaven's Calling la data de Lun 1 Aug 2016 - 22:52

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Inspirat de un voleibalist poreclit "Micul Gigant", personajul nostru principal, piticul Hinata Shoyo, reînvie clubul de volei de la şcoala gimnazială unde învăţă. Echipa nou formată reuşeşte să participe la un turneu, însă acesta va fi primul, dar şi ultimul pentru ei, pentru că sunt zdrobiţi încă din primul meci de echipa celui poreclit "Regele Terenului", Kageyama Tobio. După acel meci, Hinata jură să-l depăşească pe acel "Rege" însă soarta face ca cei doi să intre la acelaşi liceu, şi astfel, în aceeaşi echipă de volei.

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Sex : feminin

Data de înscriere : 06/09/2011

Re: Haikyuu!

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Mier 3 Aug 2016 - 17:49

Cui îi plac anime-urile cu tematică sportivă, acesta anime va fi probabil unul din preferatele sale, căci este atât amuzant, cât și încântător. Pur și simplu te atrage acea ambiție și intrigă a personajelor. Big smile
    Spoiler din sezonul II:
    Sper că Aoba Josai nu i-a lăsat să câștige în ultimul meci, altfel nu ar mai fi acea satisfacție. Cred că mă voi apuca de manga acum că am timp. 

Pot spune că seamănă mult cu alt sports anime numit Kuroko no Basket. Le recomand pe amândouă, sunt foarte distractive și antrenante. Fac pariu că după veți dori să jucați și voi basket, respectiv volei. Laugh

Acum este: Vin 2 Dec 2016 - 20:00