╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Deadman Wonderland

Distribuiti

Heaven's Calling
    Membru
    Membru

Sex : masculin

Data de înscriere : 22/07/2013

Deadman Wonderland

Mesaj Scris de Heaven's Calling la data de Lun 1 Aug 2016 - 21:50

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Un cutremur masiv devastează insula principală a Japoniei şi distruge mare parte din Tokyo, scufundând trei cartiere ale acestuia în ocean.
    Zece ani mai târziu, povestea începe cu Igarashi Ganta, aparent un normal, modest elev în şcoala generală din prefectura Nagano. Unul din puţinii supravieţuitori ai cutremurului de proporţii, Ganta nu are nicio amintire despre tragedie şi a trăit o viaţă normală. Totul se schimbă într-o zi când un om ciudat acoperit de sânge şi ce purta o armură de un roşu intens apare, plutind, în faţa ferestrei clasei. Zâmbind nebunesc, Omul Roşu ucide întreaga clasă a lui Ganta şi, în loc să-l ucidă şi pe el, acesta îi introduce un cristal roşu în piept.
    În ziua masacrului, Ganta este declarat singurul suspect şi, după un proces suspect de scurt, primeşte sentinţa cu moartea în Deadman Wonderland, o închisoare uriaşă ce este un parc de distracţii la suprafaţă.

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Sex : feminin

Data de înscriere : 06/09/2011

Re: Deadman Wonderland

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Mar 20 Sept 2016 - 20:48

M-am uitat la animeul ăsta ca rezultat al dezamăgirii unui alt anime horror, nu mai știu exact care. Think
    Nu-mi pare rău că l-am vizionat căci acum sunt obsedată cu openingul său, îl am în albumul meu de muzică rock. Laugh
    Actori foarte buni japonezi precum Kaji Yuki, Junichi Suwabe, Ono Daisuke și Sawashiro Miyuki joacă în acest anime. Este extrem de reușit, deși sfârșitul nu e satisfăcător, din punctul meu de vedere. Smile
    Personajele mele preferate sunt Kiyomasa Senji (pentru onoare și curaj), Nagi Kengamine (pentru înțelepciune) și Ganta - of course - (pentru moralele ce mi le-a întipărit în minte). Dacă stau să mă gândesc bine, toate personajele te învață câte ceva și asta este cel mai atractiv la acest anime. Aici sunt câteva mesaje care mi-au plăcut: Big smile
    ”If you can't see what's important, then it's because you're too ashamed to open your eyes.” - Ganta
    ”The rain is warm. I'm sure there will be a beautiful rainbow afterward.” - Nagi Kengamine
    ”My bones may be broken. But I'm not.” - Kiyomasa Senji
    Acest anime este uimitor, dar și explicit, precum Tokyo Ghoul. Îl recomand tuturor fanilor gore.  Agrement

Acum este: Mar 6 Dec 2016 - 14:07