╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Ao Haru Ride

Distribuiti

Heaven's Calling
    Membru
    Membru

Sex : masculin

Data de înscriere : 22/07/2013

Ao Haru Ride

Mesaj Scris de Heaven's Calling la data de Lun 1 Aug 2016 - 21:38

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Yoshioka Futaba are câteva motive pentru care vrea să-şi refacă imaginea şi viaţa proaspăt ajunsă la liceu. Deoarece este drăguţă, a fost exclusă din grupuri de către prietenele ei din gimnaziu, şi din cauza unei neînţelegeri, nu şi-a putut exprima sentimentele faţă de singurul băiat pe care l-a plăcut vreodată, Tanaka-kun.

Aflându-se la liceu acum, ea este determinată să fie cât de nefeminină posibil aşa încât prietenele ei să nu fie geloase pe ea. În timp ce îşi trăieşte mulţumită viaţa în acest fel, îl întâlneşte pe Tanaka-kun din nou, dar acesta are acum numele de Mabuchi Kou. El îl spune că avea aceleaşi sentimente ca şi ea când erau tineri, dar acum lucrurile nu mai pot fi niciodată la fel. Va fi Futaba capabilă să-şi continue povestea de dragoste de acum trei ani, care nici măcar nu a început?

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Sex : feminin

Data de înscriere : 06/09/2011

Re: Ao Haru Ride

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Mier 3 Aug 2016 - 17:41

Mi-a plăcut atât de mult acest anime, încât m-am apucat de manga. Este o poveste cât de cât palpitantă pentru un anime de tip shoujo și school life. Big smile
    Spoiler din manga:
    Mă oftic de faptul că nu va fi continuat. Tare mult aș fi vrut să văd varianta animată a restului poveștii din manga unde arată relația lui Kikuchi și Futaba și cum ajunge Murao să fie împreună cu Aya-kun. Whistling 

Îl recomand călduros, căci personajele sunt tipice acestui gen de anime, oarecum individualizate, iar povestea este dezvoltată într-un mod diferit față de celelalte. Grafica este genială. Mie îmi place cel mai mult. Smile

~Kim™~
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Data de înscriere : 23/01/2013

Re: Ao Haru Ride

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Dum 25 Sept 2016 - 19:48

A fost frumos, dar păcat că s-a terminat. Merita continuat. Sad Cine nu l-a văzut ar trebui să se grăbească adică eu una l-am preferat de la primul episod. <3 Cuplu minunat și o invidiez pe tipă. *-* Păcat că nu există asemenea băieți și la noi. Laugh 

Acum este: Mar 6 Dec 2016 - 14:05