╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Another

Distribuiti

Heaven's Calling
    Membru
    Membru

Sex : masculin

Data de înscriere : 22/07/2013

Another

Mesaj Scris de Heaven's Calling la data de Lun 1 Aug 2016 - 21:36

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Acum 26 de ani, într-o clasă din anul trei dintr-o şcoală generală, era un elev numit Misaki. Ca un elev onorabil, ce era bun şi la sporturi, fermecătorul băiat era popular printre colegii lui. Când el a murit din senin, colegii lui au decis să continue de parcă el era încă în viaţă până la absolvire.
    Apoi, în primăvara anului 1998, un băiat numit Kouichi Sakakibara se transferă în acea clasă şi devine suspicios în legătură cu atmosfera înfricoşătoare din acea clasă. Mai ales că, acolo este o fată frumoasă, distantă numită Misaki Mei ce poartă un petic de ochi şi stă mereu singură desenând.

Rainy Rose
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 16/07/2016

Re: Another

Mesaj Scris de Rainy Rose la data de Lun 1 Aug 2016 - 22:36

Am vazut anime-ul acu vreo doi ani, intr-una din perioadele mele de anime binge watching si mi-a placut destul de mult. Nu prea mai tin minte mare lucru din ce se intampla, scenele importante da, dar detaliile nu Laugh. Recent am vazut live action-ul si meh se putea si mai bine, au grabit mult actiunea, iar unele dintre morti au fost well nerealiste. Sa nu mai zic ca au taiat anumite secvente destul de importante din punctul meu de vedere, ca cea cand copii incepusera sa se imprieteneasca cu Misaki si s-au dus mai multi la plaja. That was some good character development T_T. But oh well, time restrictions I guess. Sper sa pun candva mana pe roman care aparent nu se gaseste pdf sau sunt eu chiar atat de praf la cautat desi nu cred.

Si pentru ca sunt mandra de asta si trebuie sa ma laud: acu doi ani am facut cosplay dupa Mei la Otaku. Nu a fost extrem de reusit, dar lumea m-a recunoscut si au vrut poze cu mine, which was fun Laugh.

Acum este: Sam 3 Dec 2016 - 15:38