Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Buna*

Distribuiti
    Eris
    Inactiv
    Inactiv

Buna*

Mesaj Scris de Eris la data de Mier 27 Iul 2016 - 23:27

M-am inregistrat si prezentat pe atatea forumuri incat nu stiu cu ce sa mai incep. Dar daca tot trebuie sa ma prezint, voi spune cate ceva.
    In primul rand numele real nu conteaza, prefer sa nu dezvalui date personale pe site-uri de socializare, asa ca Eris va fi de ajuns. Imi place ca inca mai gasesc forumuri active, deoarece multe nu prea rezista sau ajung sa fie parasite. Wow si a trecut ceva timp de cand nu am mai dat peste un forum pentru ficuri.
    In timpul liber prefer sa citesc o carte, sa vad un film, sa ies prin parc, oras cand am dispozitia necesara. Imi place sa aflu cat mai multe despre istoria tarilor care ma pasioneaza cum ar fi Egiptul antic, Japonia, Coreea de sud, etc...
    Ador desenul si quillingul, ador iarna. In special quilling fiindca imi dezvolta si hraneste imaginatia. Ma calmeza foarte mult.
    Imi place sa scriu ficuri desi m-am lasat de ele si rpg. Am chiar si un forum despre rpg. Ma bucur sa va cunosc si o zi placuta.
    Daca aveti intrebari va astept.Smile
    Rainy Rose
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Re: Buna*

Mesaj Scris de Rainy Rose la data de Mier 27 Iul 2016 - 23:48

Hullo, Eris, bine ai venit si sper sa te simti bine alaturi de noi ^^. Interesant ca nu iti dai numele real, mi se pare un mod bun de a te feri de dubiosi, si eu fac asta cu Facebook-ul Laugh. Bine zici ca e greu sa gasesti forumuri active, mai ales cele pentru ficuri, ugh!

Now, questions, questions, hmmm:
    1. Ce iti place mai exact la Japonia si de unde a venit pasiunea?
    2. Cum ai inceput sa faci quilling?
    3. Ce fel de carti citesti?
    4. Daca ai putea calatori oriunde in lume cu ce tara/oras ai incepe si de ce?
    5. De ce te-ai lasat de fic-uri?
    6. De cat timp faci RP?
    7. Cum iti creezi personajele pentru RP? Cauti intai play by-ul si apoi ii faci personalitatea sau invers?

Cam atat momentan, daca imi mai vin intrebari revin ^^.
    ♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Joi 28 Iul 2016 - 17:48

Bine ai venit pe forumul nostru, Eris! Smile
    Cu cât spui mai puțin, cu atât oamenii vor dezvălui mai multe despre ei până când, puțin câte puțin, au divulgat fiecare picătură din ceea ce sunt ei. De ce? Pentru că ce vor oamenii cel mai mult este să fie cunoscuți, dar mai ales, înțeleși. Tongue
    Se pare că totuși nu e cazul tău. Te-aș fi întrebat unde stai și câți ani ai, dar ai spus clar și răspicat că nu dorești să dai detalii personale. Big smile
    Prin urmare, te întreb altceva: Think
    1. Ce hobby-uri ai?
    2. Având în vedere că-ți place istoria Japoniei, îți plac animeurile?
    3. Te-ai uitat vreodată la drame coreene?
    4. Când te-ai apucat de desen?
    5. Ai zis că îți place quillingul, dar ce părere ai de origami?
    Cam atât. Sper să te reapuci de ficuri cândva, iar dacă o faci, anunță-mă. Ai susținerea mea!  Agrement
    Până atunci, baftă și multă inspirație!  Hi!
    Eris
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Eris la data de Joi 28 Iul 2016 - 20:34

Hey. bine v-am gasit si multumesc de urari. Iar acum sa raspund la interviuri.Laugh joking:D Rainy Rose e greu sa gasesti forumuri active in general, mai nou toti se muta pe fb pentru ficuri si rpg. Nekko daca tot vrei sa sti ceva nick-ul meu face referire la numele real, numai ca e varianta japoneza. Whistling  

Pentru Rainy Rose

1. La Japonia tot. Pasiunea pentru aceasta tara s-a dezolvat de la 16 ani datorita anime-urilor si jrock-ului.
    2. Quilling l-am descoperit pe internet si fiindca am tinut cu dinadinsul sa incerc am inceput sa strang materialele necesare si sa incerc. Nu regret deloc.
    3. Carti citesc de orice gen fie clasice, contemporane, de diferiti autori si in orice limba o inteleg. Recunosc ca ador fantasy, adventure si politist.
    4. Sa zicem ca deja am inceput calatoria. Am vazut cateva tari, iar prima a fost Bulgaria.
    5. Nu m-am lasat de tot, dar fiindca nu mai gaseam cu cine sa impartasesc acest hobby. Inca am cateva in lucru.
    6. RP fac de trei ani si jumate.
    7. Cateodata ma gandesc la descriere si incep sa caut o poza cu o pers reala sau anime/fantasy care sa se potriveasca tiparului. Altadata pur si simplu vad un model/actor/cantaret care imi place foarte mult si vreau sa il folosesc ca personaj.

Pentru Nekko

1. Cititul, quilling, origami, desenul, plimbarile prin parc/oras, scrisul, rpg, arta in general.
    2. Da, imi plac animeurile. Imi plac foarte mult si cele vechi.
    3. Da, am vazut mai mult de zece, unele din ele chiar foarte reusite si drame in adevaratul sens al cuvantului. Ex: Snow Queen.
    4. M-am apucat tarziu, ca pe la 20 de ani (si acum ai aflat ceva personal Laugh cica) 
    5. Imi place si origami. As putea spune ca sunt intr-un fel rude, doar ca quillingul necesita mai multa atentie si e migalos.

Well, multumesc inca odata pentru primirea calduroasa. Daca va intereseaza vreodata sa incercati rp va pot da prin pm linkul de la forum.
    RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Mier 3 Aug 2016 - 22:07

Bună, Eris! Bine ai venit  Big Hug 

Două membre au sărit deja cu întrebări și ți-au urat și ele bun venit. Cum se spune: Niciodată nu e prea târziu Laugh Așa că am zis să trec și eu. Mă bucură să văd că mai sunt membrii care se mai înregistrează. 
    Spui că adori desenul și quilling-ul, frumos. Chiar mi-ar plăcea să-ți văd o parte din creații sau poate chiar toate Big smile 
    Văd că ții mult la a nu dezvălui date personale, ceea ce este bine. Nu știi de cine dai pe internet. 
    Înainte de a încheia, aș dori să-ți atrag atenția asupra unui lucru: Pe forum nu sunt permise reclamele, mai ales la alte forumuri care au la bază ficurile și rpg-ul. Și noi avem RPG. Cât de curând va fi curățat și o vom lua de la zero.
    Nu uita să treci pe la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Îl găsești peste tot. Dacă ai întrebări poți oricând contacta unul din membrii staff-ului.
    Îți urez distracție plăcută  Smile
    Heaven's Calling
    Membru
    Membru

Sex : masculin

Mesaj Scris de Heaven's Calling la data de Sam 13 Aug 2016 - 1:48

Mă simt puțin ciudat să apar pe aici după atâta timp, dar da. ^^” Mă cam cert cu timpul. Laugh
    Anyway, bine ai venit și, cum au zis și fetele, sper să te distrezi. ^^ Acum nu mai ai de ce să renunți la ficuri, pentru că ai cu cine să împărtășești acest hobby, deci abia aștept să citesc ceva scris de tine.
    Și pe mine mă pasionează tradiția Ediptului și a Japoniei, yaaay. Laughing Și mă simt mândru de mine că știu japoneză, chiar dacă foarte puțin.
    So, abia aștept să văd creații, indiferent că e vorba de ceva scris, desene, sau quilling, sper să postezi cât mai multe. *-*
    Întrebări vreau să pun, dar, evident, inspirația mea a fost furată de fete. Laughing Eh, să încercăm.

1. Care e cartea ta preferată?
    2. Ce anime-uri ai văzut și care e preferatul tău?
    3. Ce filme preferi?
    4. Mâncarea preferată?
    5. Ce gen de muzică preferi?
    6. Ce trupe/cântăreți preferi?

Mi-a murit inspirația. ;-; Dacă îmi mai vin idei, mai scriu. Laughing Baftă la postat! ^^
    Eris
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Eris la data de Sam 13 Aug 2016 - 21:09

Hei, multumesc de urari. Raluca am inteles cu reclama, dar daca vreau sa fac o afiliere?
    Heaven's Calling o sa incerc sa sa pun si un fic.

1. Carte preferata? Am mai multe si am sa enumar cateva dintre ele: Ciclul "Mostenirea" de Chisthopher Paolini, Profesorul si menajera de Yoko Ogawa, cartile scrise de Kazuo Ishiguro, Voi fi acolo de Kyung-sook Shin, etc.
    2. Am vazut Sailor Moon, primul meu anime la 7 ani si care a ramas preferatul meu, Inuyasha, Naruto, Slayers, Shiki, Vampire Knight, Death Note, Kaleido star, Povesti cu fantome, Yu Yu Hakusho(iarasi preferat), Angel Creamy Mami, Weeding Peach, Hana yori dango, Devil may cry, Vampire princess Miyu(*), etc..
    3. Fantay, adventure, crima, suspans, tema reala.
    4. Inafara de cea romaneasca, imi place sushi, mancarea turceasca si asiatica in general. Imi place pestele foarte mult, chiar si crud.
    5. Rock, jrock, kpop, pop mai putin, il prefer pe cel vechi, referindu-ma la cel american, enka, muzica traditionala.
    6. Ca jrock prefer D'espairsRay, XJapan, hide, Acid Black Cherry, Rose Noire, One Ok Rock, Galneryus. Kpop: BAP, VIXX, CL, BlackPink, Nu'Est. Jpop: Luna Haruna, Arashi. Rock: Linkin Park, Fall Out Boy, Poison. Ma rog, ascult multe genuri muzicale, daca imi place trupa/artistul, nu ma intereseaza atat de mult genul.

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Joi 27 Apr 2017 - 15:49