╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Smehkaleen

Distribuiti

Ciocolată
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 18/07/2016

Smehkaleen

Mesaj Scris de Ciocolată la data de Lun 18 Iul 2016 - 22:57

Hallo.
    Anca, 20, îmi place ciocolata și de obicei, sunt antisocială.
    Citesc mai mult fanfiction decât ar fi considerat sănătos de către o societate normală, și mi-ar plăcea să spun că scriu tot atât de mult, dar realitatea este că se întâmplă câteodată să sufăr de un acces brusc de inspirație și să tastez 10 000 de cuvinte într-o singură zi, după care nu mai scriu nimic un an. Eh, ce să-i faci. Dar ăsta e și motivul pentru care nu prea postez; mă țin de proiectele de care mă apuc (ăăă, de majoritatea), dar îmi ia o veșnicie să scriu.
    A, și vorbesc romgleză, deși încerc să mă controlez--dar având în vedere că scriu/citesc preponderent în engleză, cred că e în regulă dacă o să consider asta defect profesional.
    Nu știu să vorbesc despre mine, așa că mai bine întrebați voi.

Peace~

Inque~
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Data de înscriere : 16/07/2016

Re: Smehkaleen

Mesaj Scris de Inque~ la data de Lun 18 Iul 2016 - 23:08

Hei, "Hello" e foarte bun cand nu stii sa saluti! Laugh E cam ca atunci cand iti alegi hainele, decat sa te complici si sa incerci sa combini niste haine de culori si patternuri diferite, mai bine mergi cu negru. Laugh
    Uite ocazia perfecta sa iti citesc si eu in sfarsit operele. Ultima data cand am vorbit ziceai ca merge bine.
    Eu am o intrebare: ce planuiesti sa faci cu parul? Il lasi sa ajunga tot de aceeasi dimensiune sau iti refaci coada and stuff? Sau imi faci o surpriza? Laugh

Ciocolată
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Ciocolată la data de Lun 18 Iul 2016 - 23:14

Negru e răspunsul la orice. În special la întrebările legate de cum îmi văd viitorul  Laugh
    Hate to disappoint, love, dar părul se taie. Se taie, și decizia e definitivă Laugh

Inque~
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Inque~ la data de Lun 18 Iul 2016 - 23:16

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:Negru e răspunsul la orice. În special la întrebările legate de cum îmi văd viitorul  Laugh
    I can't Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:Hate to disappoint, love, dar părul se taie. Se taie, și decizia e definitivă Laugh
    O.O CE? Stai, cum se taie, adica tot, si coada? Oh god, dar cu ce ti-am gresit? T.T

Rainy Rose
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Rainy Rose la data de Lun 18 Iul 2016 - 23:29

Hullo there, darling *waves excitedly like a five year old* been tired all day now i've got energy, sorry. Ma bucur ca te-ai inregistrat si ca in sfarsit am ocazia sa citesc ce scrii, yeeeyyy. Stii ca sunt curioasa in legatura cu asta de cand ne-am cunoscut so yeah Laugh.
    Intrebare: De unde vine numele topic-ului si ce inseamna?
    Cum adica se taie parul?! But, but, but...

Ciocolată
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Ciocolată la data de Lun 18 Iul 2016 - 23:37

Părul se taie. Jackie-boy had a long, happy life, dar a fost o decizie de comun acord că ar trebui să vină vremuri noi. Should I be considered crazy for having long talks with my hair? Naaaaah

Aaa, titlul acestui topic provine dintr-un fanfiction (where else, eh?), și este oarecum sinonim cu bloody hell, holy crap, et cetera. În afara contextului, it does seem a little bland and random, dar tot mi s-a părut că sună amuzant XD

Heaven's Calling
    Membru
    Membru

Sex : masculin

Data de înscriere : 22/07/2013

Mesaj Scris de Heaven's Calling la data de Mar 19 Iul 2016 - 15:48

Welcome! ^^
    Și eu combin româna cu engleza, mai ales pentru că gândesc mai bine în engleză uneori decât în română, deci o să ne înțelegem bine. Laugh Și eu citesc o grămadă, dar nu prea citesc fanfiction, prefer o carte pe care să o pot ține în mână și o pot mirosi *call me old fashioned or creepy, but I love smelling books*.
    Și vreau să pun întrebări, evident. Laugh
    1. Ce muzică preferi?
    2. Trupe/artiști preferați?
    3. Piesa preferată în momentul de față?
    4. Ce cărți preferi?
    5. Cartea preferată?
    6. Ce gen de filme preferi și care e preferatul tău?
    7. Anime? Dacă da, ce-ai văzut, ce vezi și ce plănuiești să vezi?
    8. Când o să postezi ceva scris de tine? *cât mai repede, nu?*
    9. Ce zodie ești?

Nu știu ce să te mai întreb, deși aveam destule când am început să scriu aici. -_- Sufăr de Alzheimer. ;-; Prin urmare, o să închei aici cu un „Sper să te distrezi și să vii pe chat să vorbești cu toți!”. ^^

Ciocolată
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Ciocolată la data de Mar 19 Iul 2016 - 19:26

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:1. Ce muzică preferi?
    2. Trupe/artiști preferați?
    3. Piesa preferată în momentul de față?
    4. Ce cărți preferi?
    5. Cartea preferată?
    6. Ce gen de filme preferi și care e preferatul tău?
    7. Anime? Dacă da, ce-ai văzut, ce vezi și ce plănuiești să vezi?
    8. Când o să postezi ceva scris de tine? *cât mai repede, nu?*
    9. Ce zodie ești?

1. Orice gen de muzică, really. Momentan sunt foarte into classic rock and stuff; mă ajută să-mi creez atmosfera atunci când scriu.
    2. În mod normal, aș zice că sunt mulți, but they aren't that many. Buck-Tick, Luna Sea, Glay, Beatles, The Kinks, și Led Zeppelin. Oh, and Nick Cave, how could I bloody forget Nick Cave?
    3. The Mortal - Cities in Dust, pseudo-cover după Siouxie and the Banshees. 
    4. Cărți de orice fel, sincer. Prefer cărțile lungi.
    5. (Fără să pun la socoteală seriile gen Harry Potter, ASOIAF, LotR, etc.), preferata mea de ceva timp încoace este Fangirl (Rainbow Rowell). Mențiuni mai mult decât onorabile merită La capătul lumii și în țara aspră a minunilor (Haruki Murakami) și Neverwhere (Neil Gaiman).
    6. Am multe filme preferate. Îmi plac filmele clasice, în special (Casablanca was the absolute death of me), și filmele de acțiune/aventură. Prefer să aibă plot bun și actorii să fie cât de cât ok. A, și mi-a plăcut foarte mult și Deadpool XD
    7. Nu m-am mai uitat la anime-uri de ceva timp, dar preferatele mele au rămas aceleași de câțiva ani. In no particular order, Nana, One Piece, Death Note, DOGS, Pandora Hearts (the manga is loads better, tho), și trebuie să menționez Shokugeki no Souma, pentru că m-a făcut să râd mai mult decât multe alte serii.
    8. O să postez, la un moment dat. Prefer să postez one-shot-uri, dar n-am mai scris nimic de mult timp. Iar poveștile lungi sunt mult prea lungi pentru a-mi permite să le postez. Still, I'll do me best.
    9. Leu ^^

Oh, and do chill, și eu miros cărțile ^^ So we shall definitely get along.

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Mar 19 Iul 2016 - 23:27

Bună, Anca!
    Bine ai venit pe forum! Sper să-ți placă! ^^
    Waa, cât de multe persoane care combină româna cu engleza sunt! o.O Mă bucur că nu sunt singura "ciudată". Laugh
    Sper că ne vei împărtășii unele din creațiile tale, chiar dacă îți va trebui ceva timp să scrii. Putem aștepta. (Pe cine încerc să mint? Sunt sigură că eu nu pot aștepta. Laugh )
    Ce carte îmi poți recomanda?
    Ce vei face după ce termini facultatea?
    În ce țară te-ai muta dacă ai această posibilitate?
    Ei bine, nu prea știu ce să mai spun/scriu. 
    Distreză-te! ^^

Ciocolată
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Ciocolată la data de Mier 20 Iul 2016 - 21:26

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:Ce carte îmi poți recomanda?
    Ce vei face după ce termini facultatea?
    În ce țară te-ai muta dacă ai această posibilitate?

1. The First Phone Call From Heaven, de Mitch Albott. Superba, miscatoare, si tot tacamul.
    2. Sa supravietuiesc Dunno, really. Cred ca mi-ar placea sa lucrez pe ceva ce are de-a face cu grafica, desi n-am mai deschis Photoshop-ul de ceva timp.
    3. Hmm, greu de raspuns, avand in vedere ca n-am fost in strainatate. M-ar tenta Germania, sau Japonia, desi asta este mai mult cu semnul intrebarii momentan Smile

Thanks for the welcome, sunt sigura ca o sa imi placa ^^

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Data de înscriere : 06/09/2011

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Joi 28 Iul 2016 - 17:32

Bine ai venit, Anca! Smile
    Mă bucur că ai ales să-ți petreci timpul pe forumul nostru și sper să fie pe placul tău. Big smile
    Observ că avem ceva lucruri în comun. Think
    Și eu sunt Leu, postez one-shots și recent m-am uitat la Deadpool (deși a fost chiar foarte amuzant și dramatic în același timp, îl prefer pe Spider Man)  Whistling
    Abia aștept să-ți văd creațiile. Dacă ai puțin timp, îmi poți lăsa mesaj privat oricând să mă anunți de ele în cazul în care eu nu le sesizez în topicuri.  Agrement
    Până atunci, succes și inspirație în orice îți propui!  Hi!

Acum este: Dum 22 Ian 2017 - 16:12