Hullo ^^

Distribuiti

Rainy Rose
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Hullo ^^

Mesaj Scris de Rainy Rose la data de Sam 16 Iul 2016 - 23:29

Hullo, numele meu este Adina, am 22 de ani si sunt din Mangalia, dar de trei ani stau in Bucuresti.
    Sunt o fire prietenoasa, dar nu extrem de comunicativa, dureaza putin pana imi dau drumul la limbarnita. Dar si cand imi dau... daca sunt pe subiect si am o anumita parere, o spun destul de direct. Am tendinta sa vorbesc jumate in romana jumate in engleza, incerc sa ma abtin, dar uneori mi se intampla sa ma exprim mai usor in engleza, scuze pentru asta caci o sa se cam intample Laugh.
    Imi place sa ascult muzica ( aproape nonstop ), sa citesc (in special fantasy si horror), sa fac RP, sa gatesc si sa ma uit la seriale. De asemenea imi plac mult animalele, as in judec oamenii de pe strada daca ii aud zicand ceva rau de orice animal si le cam umplu frigiderul. Obisnuiam sa scriu, dar nu prea am putut din cauza facultatii si acum caut inspiratie/idei poate reusesc sa ma reapuc. 

Cam atat despre mine momentan, sper sa ne intelegem si daca aveti intrebari, feel free to ask! ^^.

Ultima editare efectuata de catre Rainy Rose in Dum 17 Iul 2016 - 1:34, editata de 1 ori

Irene.
    Moderator
    Moderator

Re: Hullo ^^

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 17 Iul 2016 - 0:03

Bună Adina! Bine ai venit! Sper să-ți placă și să nu te plictisești. Laugh
    Presimt că vom avea multe lucruri de discutat. Și eu ascult muzică nonstop. Mă trezesc - ascult muzică. Stau - ascult muzică. Mănânc - ascult muzică. Înainte de a adormi - ascult muzică. Până și la baie ascult muzică. Laugh
    Îți plac cărțile cu vârcolaci, vampiri, dragoni sau istorice? :o3 Sunt preferatele mele. ^^
    Dacă te reapuci de scris ne vei arăta și nou, nu-i așa?
    La ce seriale te uiți?
    Care este serialul, filmul tău preferat?
    Actorul/actirța prefeat/ă?
    Ce gen de muzică asculți?
    Melodia preferată?
    Trupa/cântărețul/cântăreața preferat/ă?
    Cartea preferată?
    Autorul preferat?
    Cum ai descoperit acest forum și ce te-a făcut să-ți faci cont?

Waa. o.O Am folosit prea mult cuvântul "preferat". Chiar ar trebui să învăț și alte cuvinte. Laugh

Rainy Rose
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Rainy Rose la data de Dum 17 Iul 2016 - 1:31

Hullo, Kira, multumesc de primirea calduroasa. Si eu ascultam muzica cand faceam baie, dar acum nu mai am wifi si internetul de pe telefon nu imi permine *sigh*. 

Îți plac cărțile cu vârcolaci, vampiri, dragoni sau istorice?   
    Dacă te reapuci de scris ne vei arăta și nou, nu-i așa?
    Dragoni si istorice. Nu imi place ce imagine au vampirii in literatura de cativa ani incoace nu se potriveste cu mitul initial. Cu varcolaci nu prea am citit, dar daca stii unele bune sunt deschisa la sugestii. 
    Yupp, o sa va arat ca de asta mi-am facut cont Laugh ca in caz ca reusesc sa scriu ceva sa il pot posta.
    La ce seriale te uiți?
    Care este serialul, filmul tău preferat?
    Actorul/actirța prefeat/ă?
    Ma uit la destul de multe seriale sau cel putin asa mise pare mie: Doctor Who, The Metalist (astuia i-am dat o pauza, da o sa il reiau), Once Upon a Time, Criminal Minds: Beyond Borders, Daredevil, Jessica Jones, Shadowhunters (hate it, ma uit doar pentru Magnus), Angel Bank, Death Note live action, Modern Family si Peaky Blinders.
    Film preferat nu am, am vazut vreo cateva de mai multe ori, dar nu pot sa zic ca vai sunt preferatele mele. Ca serial preferat e Doctor Who. 
    Nu am actori preferati, doar cativa care imi plac: Cillian Murphy, Scarlet Johanson, Tom Hardy si Horikita Maki.
    Ce gen de muzică asculți?
    Melodia preferată?
    Trupa/cântărețul/cântăreața preferat/ă?
    Ascult rock (cu toate subgenurile lui), JRock si indie in principal. Nu am o melodie preferata, de fapt am cateva, da se schimba in functie de stare si de ce melodii/formatii/cantareti noi descopar. 
    Trupa mea preferata e The Gazette.
    Cartea preferată?
    Autorul preferat?
    Cum ai descoperit acest forum și ce te-a făcut să-ți faci cont?
    Nu am o carte preferata, poate "Harry Potter si Prizonierul din Azkaban" sau "Fiinta raului" de William Diehl. 
    Ca autori imi plac John Saul si Stephen King. 
    Forumul l-am descoperit prin Delia, Inque~, ea mi-a zis de el acu cateva zile si mi-am facut cont in speranta ca o sa pot sa ma apuc din nou de scris.

Freya
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Freya la data de Dum 17 Iul 2016 - 4:17

Heyya Adinaa! In primul rand bun venit .Smile Well well, avem multe in comun dupa cate am observat :> Si mie mi s-a pus pata pe englezo/romana Laughing  Chiar sunt momente in care nu stiu un anumit cuvant in romana, dar totusi il stiu in engleza, iar asta e oarecum frustrant Laugh Ah animalele  Heart pure souls. I love them, mai ales pisicile vaiii,sunt innebunita dupa pisici.  Love it Laugh Se pare ca vom avea pe ce teme sa discutam ,dear. Sper sa iti placa pe-aici. Ja ne. Kiss

Heaven's Calling
    Membru
    Membru

Sex : masculin

Mesaj Scris de Heaven's Calling la data de Dum 17 Iul 2016 - 21:06

Welcome! *-*
    Se pare că avem o grămadă de chestii în comun, mai ales partea cu engleza. Laughing Și eu iubesc animalele mai mult decât oamenii și dacă aș putea mi-aș face în apartament o mini-grădină zoo. Laugh Am și eu câteva întrebări, care cred că te vor determina „să-ți dai drumul la limbarniță”. Laugh Cel puțin așa sper.

1 Cum a fost să te acomodezi în București?
    2 La ce facultate ești?
    3 Ai animale? Dacă da, ce?
    4 Ce te-a făcut să ai o pasiune pentru crime?
    5 Ce cărți recomanzi?
    6 Asta nu e o întrebare, dar dacă vrei o carte cu vampiri care să nu fie romantici sau ceva de genul, Cartea fără nume și Ochiul Lunii de Anonymous sunt foarte bune, dar citește mai întâi Cartea fără nume pentru că este prima parte. Chiar dacă se înelege acțiunea din cealaltă și așa, au legătură și mai bine o citești prima. Eu n-am știut asta. Laughing

Nu știu ce pot să mai spun, dar găsim noi subiecte de discuție pe chat și o să-ți mai pun întrebări când îmi vin în minte. ^^

Rainy Rose
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Rainy Rose la data de Dum 17 Iul 2016 - 21:42

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:Heyya Adinaa! In primul rand bun venit .Smile Well well, avem multe in comun dupa cate am observat :> Si mie mi s-a pus pata pe englezo/romana Laughing  Chiar sunt momente in care nu stiu un anumit cuvant in romana, dar totusi il stiu in engleza, iar asta e oarecum frustrant Laugh Ah animalele  Heart pure souls. I love them, mai ales pisicile vaiii,sunt innebunita dupa pisici.  Love it Laugh Se pare ca vom avea pe ce teme sa discutam ,dear. Sper sa iti placa pe-aici. Ja ne. Kiss

Hullo! Da, romgleza e un blestem, da ce sa-i faci, asa se intampla cand inveti mai multe limbi Laugh. Mda, nebunia cu pisici, la mine a fost cu cainii, apoi cu serpii... si acum cu tot ce nu e planta sau uman, inclusiv gandacii desi unii ma sperie. Si eu sper sa ne intelegem ^^

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:Welcome! *-*
    Se pare că avem o grămadă de chestii în comun, mai ales partea cu engleza. Laughing Și eu iubesc animalele mai mult decât oamenii și dacă aș putea mi-aș face în apartament o mini-grădină zoo. Laugh Am și eu câteva întrebări, care cred că te vor determina „să-ți dai drumul la limbarniță”. Laugh Cel puțin așa sper.

1 Cum a fost să te acomodezi în București?
    2 La ce facultate ești?
    3 Ai animale? Dacă da, ce?
    4 Ce te-a făcut să ai o pasiune pentru crime?
    5 Ce cărți recomanzi?
    6 Asta nu e o întrebare, dar dacă vrei o carte cu vampiri care să nu fie romantici sau ceva de genul, Cartea fără nume și Ochiul Lunii de Anonymous sunt foarte bune, dar citește mai întâi Cartea fără nume pentru că este prima parte. Chiar dacă se înelege acțiunea din cealaltă și așa, au legătură și mai bine o citești prima. Eu n-am știut asta. Laughing

Nu știu ce pot să mai spun, dar găsim noi subiecte de discuție pe chat și o să-ți mai pun întrebări când îmi vin în minte. ^^

Hullo!
    Yes people can die save the animals! Ahem! *cough cough*

1. A fost destul de okay. Nu mi-a luat mult si se poate spuna ca inca ma obisnuiesc ca in ultima saptamana am fost prin locuir in care nu am fost in ultimii trei ani. Cea mai enervanta parte mi se pare RATB-ul, il urasc din toata inima! Mai ales vara ca nu au toate masinile aer conditionat si ma simt ca in cuptor -,-"
    2. Nu mai sunt ca doar ce am terminat. Am fost la limbi straine, japoneza - engleza.
    3. Am in Mangalia doua cateluse, tibetan spaniel cu... ceva, una cu teckel si una cu bischon cred.
    4. In mod ciudat... mama ca ma uitam cu ea la Midsummer Murders cand eram mai mica. Apoi am dat peste romanele politiste si mereu mi se parea mai interesant ce a gandit criminalul si abia dupa cum a rezolvat detectivul crima. The rest is history.
    5. Harry Potter, *goes to check goodreads* Dan Brown "Fortareata Digitala",  "Jocul lui Ender" aproape am plans la asta si eu nu plang, "Chemarea Mosntrului", "Miss Peregrine's Home for Peculiar Children", "Toate panzele sus" si desi e dubioasa si inca nu am terminat-o, "Beloved".
    6. Okay, notat o sa caut sa vad ce e cu ea. Si poti sa ma intrebi orice oricand ^^.

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Dum 17 Iul 2016 - 22:00

Bine ai venit, Adina!  Big Hug
    Nu-ți face griji, nu ești singura care vorbește o rom-gleză - cum o numesc eu - pe aici. 
    Îmi place că ai niște gusturi pe placul meu în muzică și că ai intenția să te apuci de scris.
    Serialele și muzica sunt o sursă bună de inspirație, dar nu se compară cu experiența.
    Sper să se tragă maneta fluxului tău de idei și să împărtășești cu noi un fic cât de curând.
    Până atunci, multă baftă și sper să-ți faci cât mai mulți prieteni aici.  Smile

Rainy Rose
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Rainy Rose la data de Dum 17 Iul 2016 - 22:10

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:Bine ai venit, Adina!  Big Hug
    Nu-ți face griji, nu ești singura care vorbește o rom-gleză - cum o numesc eu - pe aici. 
    Îmi place că ai niște gusturi pe placul meu în muzică și că ai intenția să te apuci de scris.
    Serialele și muzica sunt o sursă bună de inspirație, dar nu se compară cu experiența.
    Sper să se tragă maneta fluxului tău de idei și să împărtășești cu noi un fic cât de curând.
    Până atunci, multă baftă și sper să-ți faci cât mai mulți prieteni aici.  Smile

Hullo si multumesc de primire ^^.
    Nu esti singura care ii spune asa, e cel mai bun termeni ca sa numesti combinatia asta de limbi Laugh.
    Asa e, experienta e o sursa excelenta, inainte cand scriam ma folosisem de personalitatile unor cunostinte, buuttt well cum nu am mai vorbit cu ei nici de fic nu m-am mai tinut Laugh.
    O sa impartasesc si cu voi curand. Chiar azi am scris un one - shot, dar momentan e la corectat si asteapta aprobarea beta-ului.

~Kim™~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Dum 17 Iul 2016 - 22:30

Bun venit, Adina! Sper să te simți bine printre noi și să te distrezi. Nu prea am ce întrebări să-ți pun pe moment, dar am să încerc să te cunosc pe parcurs. La ora asta sunt cam somnoroasă deci nu prea o să am multe de zis. >.< Deci distracție plăcută alături de noi și sper să ne înțelegem bine. ^^ 

Rainy Rose
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Rainy Rose la data de Lun 18 Iul 2016 - 22:45

Hullo, Kim si multumesc de primire. Scuze ca iti raspund abia acum, am avut o stare dubioasa toata ziua Laugh. Si mie mi-ar placea sa te cunosc si sper sa ne intelegem. Am vazut ca membri sunt prietenosi deci nu imi fac griji cum ca nu o sa ma simt bine sau orice altceva de genu^^.

Acum este: Dum 26 Feb 2017 - 21:10