╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Iubire imposibila

Distribuiti

Zoey
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 12/07/2015

Iubire imposibila

Mesaj Scris de Zoey la data de Lun 13 Iul 2015 - 13:37

Sunt noua pe aici Smile asa ca imi voi expune "creatia" , am sa incerc sa pun capitolele cat de repede posibil , astept multe critici si comentarii cu referire la text , va rog sa nu fiti prea rai cu mine Crying SA INCEPEM !!! G O

Capitolul I-Viata plictisitoare

VIATA PLICTISITOARE , VIATA PLICTISITOARE , doar asta imi trece prin cap , mai simt asa de ciudat si de straniu parca nimic nu mai exista pentru mine , doar acest tavan alb decorat cu flori galbene de soc , flori care formeaza un abis in ochii mei , ceva in care te-ai putea pierde asa de repede incat nu ai putea sa spui un simplu "Uf!" . Oftez prelung in timp ce aud un scartait enervant , iar usa de la camera se deschide , pe ea isi face intrarea o fata , nu orice fel de fata ci una speciala pentru mine , ea este singura mea prietena care o am . O privesc lung in ochii ei albastri precum apele oceanelor . Pare trista si ingandurata . Se aseaza langa mine pe patul moale si pufos . Eu ma uit la ea dezamagita , nu mai supor chiar nu mai suport , viata e asa nedreapta si insuportabila , oare vom ajunge vreodata libere amandoua sarind precum doi iepuri intr-o poiana plina cu flori al caror mireasma sa se strecoare prin narile noastre....
    - Sakura! ma intrerupe acesta din visul meu imposibil ...te gandesti cumva la libertate ?
    -Hmm.... poate....spun eu cu un mic zambet in coltul guri...
               Ino , Ino , intotdeauna va sti ce gandesc si ce imi doresc , doar suntem cele mai bune prietene , defapt ea este singura mea prietena , deoarece parintii nu m-ar lasa sa vorbesc cu cineva strain si de ar locui in acelasi cartier cu mine ... Of! parintii astia , ei zic ca-ti vor binele , dar nu e asa , este chiar invers . Ma intreb daca va veni vreodata ziua aia in care vom fi cu toti liberi , fara reguli si fara ura, o lume in care nimeni nu-ti vrea raul si nu te barfeste pe la spate , in care nimeni nu te arata cu digetul indiferent de cum te vei imbraca , ce vei manca sau pe cine vei avea langa tine , mai bine zis o lume perfecta , o zi perfecta .
              Deja s-a lasat seara peste Tokyo , am noroc ca locuiesc pe o alee mai retrasa si avem parte de putin intuneric caci daca am locui in mijlocul orasului ar fi ziua si noaptea , din cauza luminilor aprinse mereu . O rog frumos pe Ino sa aprinda lampa si sa-mi dea cartea de pe noptiera . Avand in vedere ca nu prea am ce face cat este ziua de lunga intre ce-i patru pereti ai camerei imi place sa citesc , sa desenez si sa fac lectii de pian impreuna cu Ino si Suzuka , doica noastra . Eu nu merg niciodata la scoala si nici Ino invatam acasa impreuna cu Suzuka , ea ne invata orice avem nevoie in viata , asa ca ar trebui sa fiu fericita ca nu merg la scoala , dar nu este asa este chiar oribil sa nu cunosti pe nimeni sa nu poti iesi cu lunile din camera , nu din casa ci din camera . Va intrebati de ce ? Pai sa va povestesc mai pe scurt , parintii nostri fac parte din mafia Haruyama si stiti povestea ca in mafie sunt doar criminali , daca ne-ar gasi cineva din alta mafie ne-ar rapi si cred ca ne-ar folosi drept momeala pentru ca parintii nostri sa se predea .
                Gandurile acestea urate sunt intrerupte cand pe usa isi face aparitia chiar......<>

Asta a fost tot dragilor , capitolul urmator il voi pune dupa ce vad parerea voastra , sper sa nu fie chiar asa de scurt , am sa le fac mai lungi pe celelalte Blush ... Hi!

Freya
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 11/07/2012

Re: Iubire imposibila

Mesaj Scris de Freya la data de Lun 13 Iul 2015 - 15:55

Hei, deci am trecut si eu pe-aici ( de altfel, eu trec cam pe la orice e nou Laugh ) 
    Titlul nu prea m-a atras, dar in schimb imi place idea si abia astept sa vad cum o poti dezvolta. 
    Putintel grabesti actiunea, dar asta o sa se corecteze de la sine. Big smile In rest chiar imi place si astept urmatorul capitol. Kiss 
    Spor la scris si idei ^^
    Ja ne.

Zoey
    Inactiv
    Inactiv

Iubire imposibila

Mesaj Scris de Zoey la data de Mar 14 Iul 2015 - 15:35

Ok am adus capitolul 2 , sper sa va placa Big smile ....

Capitolul II-Cina si ganduri triste

Gandurile acestea urate sunt intrerupte cand pe usa isi face aparitia chiar Suzuka cu o fata de "Ce naiba faceti voi doua aici , doar cu lumina de la lampa aprinsa". Parul sau lung si saten era prins intr-un coc la spate , ochii ei caprui ne inspirau blandete familiara , pe ea avea ca intotdeauna o rochie verde lunga cu cateva pietricele albastre . Ne spune ca trebuie sa coboram jos la cina , pentru ca ne asteapta parintii. Pff!! nu am mai luat demult cina in familie , cred ca de trei luni sau mai mult . Ne-am imbracat amandoua in ceva lejer si am coborat jos unde ne asteptau parintii. Mama mea Mebuki, tata Kizashi si tatal lui Ino , Inoichi , discutau ceva legat de droguri . Va intrebati de ce mama lui Ino nu este ? Ei bine aceasta a murit cand Ino s-a nascut . Ino simte nevoia de mama , dar eu cu Suzuka incercam sa ii fim alaturi si sa indeparteze acea nevoie .

Ne asezam la masa in timp ce Suzuka nea adus gustarile . "Miami!!" spunem toti in cor. Da chiar arata bine si imi dau un aer oceanic , chiar daca nu am vazut niciodata oceanul . Ne-am apucat si am gustat toti din pestele cu diferite soiuri , crap , stiuca , ton si sardine , care era asezat langa platoul cu melcisori , scoici si salata de mare . Tata si cu Inoichi au inceput sa vorbeasca despre sediul prostituatiei , cum ca nu mai au fete proaspete , doar niste zdrente bune de nimic . As fi vrut ca sa-i pun o intrebare tatei , dar i-am pus-o acum cateva luni .

Flashback:
    "-Sa  sti ca nu mai avem nimic de calitate , spune tata scotandu-si o tigara din pachet , apoi aprinzand-o.

-Ai dreptate Kizashi , Kusunoki a spus ca va cumpara cateva fete de la sediul Takeda , dar ii trebuie mai multi bani , ca deobicei , spune Inoichi deprimat .

-Tata , spun eu luandu-mi inima in dinti , de ce trebuie sa abuzezi fetele , poate ele nu vor sa faca asta , de ce le ti legate si le obligi in halul asta , au si ele drepturi si nevoie de libertate.

-Liniste Sakura , nu le abuzez si nici nu le oblig , ele sunt facute pentru asa ceva , nu le tin legate , dupa ce fac asta timp de un an le dau drumul ca sa-si traiasca viata , pe tine nu ar trebui sa te procupe chestiile astea , in primul rand sa iasa banul , imi raspunde tata malefic."

Endflashback:
                  Nici in ziua de astazi nu-mi convine aceasta idee proasta , cum sa le obligi pe bietele fete sa devina c***e, asta le va ramane intiparit toata viata in minte indiferent ca le da-i sau nu drumul . Tata chiar nu are mila , ma gandesc cum sa tii un suflet nevinovat inchis intr-o casa , unde nu cunosti pe nimeni , si nimeni nu te iubeste cu adevarat , unde esti fortat sa faci lucruti oribile si murdare , lucruri pe care nu le vei uita niciodata , care vor fi pastrate in cartea amintirilor din inima ta. Dupa ce am terminat de mancat m-am dus sus si m-am bagat repede in pat fara sa zic nimic. Sunt foarte suparata si dezamagita pe parintii mei , cum sa faca asta , inca ma gandesc ca in acel sediu s-ar afla mai mult de 100 de fete abuzate , violate si batute . O lacrima isi face aparitia pe chipul meu palid. Simt cum cineva mi-ar infinge 1000 de cutite in inima , n-am sa-mi iert niciodata parintii , nu-mi amintesc sa ma fi sfatuit vreodata cu ceva , singura persoana care mi-a dat sfaturi parintesti este Suzuka , o iubesc mult imi este ca o mama mi-as da si viata pentru ea . Nici ea nu a avut parte de iubire in viata , parintii ei au abandonat-o de la o varstra frageda , a stat la orfelinat pana cand si-a gasit de munca aici la noi , mama mi-a zis ca lucreaza aici in casa de cand era o pustoaica de 17 ani . Ea a suferit exact ca mine nu a apucat sa-si traiasca viata la maxim ca celelalte adolescente , a trebuit sa vina aici in casa la noi pentru a-i sluji pe tata si pe mama , deoarece are nevoie de bani , iar eu trebuie sa stau aici inchisa din cauza unor nebuni care ar dori in fiecare clipa sa ma violeze si sa-si bata joc de mine din cauza ca sunt fata unuia din sefii mafiei Haruyama.Lacrimile imi inunda toata fata , iar in momentul urmator totul se face negru...prea negru...

Cred ca este cam plictisitor , dar de la capitolul 3 incepe adevarata poveste   ... astept pareri ... B Y E

Zoey
    Inactiv
    Inactiv

Iubire imposibila

Mesaj Scris de Zoey la data de Mier 15 Iul 2015 - 18:12

Hei...am adus capitolul 3 -sper sa va placa Big smile 

Capitolul III-Femeia din vis 

"-Sakura! se aude un ecou , dar nu-mi pot ridica pleoapele de la ochi, imi sunt asa de grele , cred ca de la atatea lacrimi.
    -Sakura! se aude din nou , iar acum cu mare greu mi-am deschis ochii.Vad doar ceata in jur , oare unde ma aflu ?Vad cum cineva se apropie de mine , o femeie , o femeie chiar frumoasa cu parul lung si negru ca intunericul , ma privea cu niste ochi blanzi si negri ,parca priveai infinitul in ei .
    -Sakura, incepe sa imi pronunte numele incetisor , nu-ti fie frica sunt aici langa tine , voi avea eu grija de tine si de sufletul tau ranit.
    -Cine esti? Si de unde imi sti numele? ma rastesc repede la ea.
                 In clipa urmatoare trupul femeiei se indeparteaza si se face invizibil in aceasta ceata densa , se mai aude doar un simplu "Sunt aici nu-ti fie frica" apoi sunetul dispare , iar eu am cazut intr-o groapa fara fund , unde aerul era foarte aspru pentru pielea mea fina si dupa un moment nu imi mai amintesc nimic , parca ar fi cazut cerul  pe pamant ."
                PING! PONG! DONG! BOOM! si usa de la camera se tranti cu cea mai mare forta de perete , iar pe ea aparu un baiat blond cu o masca de varcolac spunand:
    -Eu sunt raul si va voi suge tot sangele care circula in corpul vostru.
                 Eu cu Ino sarim speriate din pat strigand cat ne tinea gura "EXTRATERESTRI" , iar tipul incepu sa se tavaleasca de ras pe jos.
    -V-am facut-o , voi chiar ati crezut ca sunt un om al intunericului , zice el dandu-si masca jos .
    -NARUTOOO! Boule , mi-ai stricat somnul de frumusete , zice Ino nervoasa in timp cel plesni pe baiat.
                  Ah! Naruto , baiatul visurilor mele , suntem impreuna de cel putin un an si il iubesc enorm . Ochii lui albastri ma priveau cu duiosie care imi redau cea mai mare iubire . In el pot avea mare incredere chiar daca este uneori hiperactiv , nebun si prost , dar eu mi-am pus cea mai mare incredere , abia astept sa am varsta necesara pentru a ma logodi impreuna cu el , dar acestea cred ca se vor intampla in viitorul indepartat.Se aseza langa mine , cat timp Ino era la baie.
    -Sakura s-a intamplat ceva te vad foarte trista in aceasta dimineata , imi zice el curios si tot in acelasi timp ma saruta scurt pe buze .
    -Pai.....nimic....ii raspund eu cu un zambet fals pe fata.
    -Nu-mi afisa zambetul ala fals , spune ce ai ....
    -Am avut doar un vis ciudat, ii zic eu in timp ce-mi dau cateva suvite din parul meu roz la spate .
    -Haide Sakura nu fi suparata din cauza unui vis stupid , spune el afisand acel zambet maret ca intotdeauna in timp ce-mi pune mainile in a lui , va fi totul bine iti promit...
    -Oh! Desigur , asta a fost raspunsul meu , unul din inima pentru ca-l iubesc enorm. Va intrebati cum am ajuns sa fim impreuna ? Pai , e adevarat ca in afara de persoanele din aceasta casa nu cunosc pe nimeni . Tata mi l-a prezentat acum un an la o petrecere data de Ziua Nationala a Japoniei . Eu nu prea am fost de acord , adica de ce tata trebuia sa-mi aleaga un iubit sau chiar viitorul meu sot , dar cu timpul ne-am imprietenit si am ajuns sa fim impreuna.
                    Ino a iesit din baie , iar Naruto ne-a spus ca in seara asta vom merge la o petrecere data de mafia Uchiha , una dintre cele mai teribile din Japonia , ajungand chiar pe locul 2 in intreaga lume. Blondul nea mai zis ca trebuie sa fim cu ochii-n patru , deoarece aceasta familie nu ar fi organizat o petrecere doar de chef , pun ceva la cale....

Veni si seara mult asteptata. Suzuka ne-a ales rochiile , sandalele si accsoriile , pentru ca este o petrecere trebuie sa ne imbracam elegant . Cand am iesit din baie Suzuka si cu Ino facusera niste ochi cat cepele. Bine chiar aratam beton. Rochia mea era lunga si mulata pe corpul meu firav , avea culoarea roz sters cu pietricele pe piept , sandalele mele erau simple cu toc cui de 15 cm. Accesoriile mele erau formate din cateva bratari indiene , iar parul meu era doar facut cu placa , deoarece este scurt doar pana la jumatatea gatului , dar cand Ino iesi din baie eu eram si mai uimita de frumusetea ei , recunosc era cea mai frumoasa femeie pe care am vazut-o . Rochia ei era lunga si albastra ca ochii ei , fara bretele lasandu-si la vedere sanii ei jucausi  , sandalele ei erau pline de lanturi , cu toc intreg de 15 cm , iar accesoriile ei erau formate din cercei , bratari si un colier toate din perle. Parul ei blond si matasos atarna pana la genunchi , in timp ce bretonul ii acoperea ochiul drept. Da , chiar era superba. 

Tocmai am ajuns la "Kaori Mine" unul dintre cele mai renumite restaurante din Tokyo , unde ne astepta "Familia Uchiha" . Am intrat si ne-am asezat la masa unde erau asezati si ei.
    -Doar noi? Credeam ca va fi o petrecere nu o cina pe familii , spune tata suspicios .
    -Hmm...ne-am gandit ca sa facem asa...aaa...o masa cu mafia Haruyama...am auzit ca sunteti celebri in lume , spuse Fugaku , seful mafiei si unul dintre cei mai mari traficanti de droguri si carne vie , se uita malefic la noi toti .La masa mai era o femeie , parca o stiu de undeva , dar nu stiu de unde , mi se pare foarte cunoscuta . Poate am mai vazut-o pe la vreo petrecere , dar cum sa o cunosti cand ea este foarte machiata si coafata , doar e "Doamna Uchiha". Langa femeie mai statea un baiat , cam de vreo 20 de ani , cu parul negru si ochii negri ca carbunele , ma privea pe mine si pe Ino insistent si parca scarbit . Ceva nu este in regula . Ma lipesc mai tare de Naruto in caz ca se intampla ceva , daca am sa mor vreau sa mor in bratele lui.
                      Dupa ceva timp ma scuz si merg la baie pentru a-mi reface machiajul . Dupa ce am terminat dau sa ies pe usa , dar deodata intra acel baiat brunet uitandu-se pervers la mine. Eu speriata il intreb daca doreste ceva , daca nu sa ma lase sa ies , dar acesta ma apuca de umeri si ma izbeste de perete , eu scotand un geamat de durere cand spatele meu a facut contact cu suprafata rece a gresiei . Baiatul ma privea insistent , apoi scoate din buzunar o seringa cu un lichid verde in ea  si in clipa urmatoare nu imi mai amintesc nimic...

Acesta a fost capitolul sper sa va fi placut What? ...

Zoey
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Zoey la data de Lun 10 Aug 2015 - 19:35

Capitolul IV-Salveaza-ma te rog!!

Au trecut deja doua saptamani de cand ma aflu aici , in casa mafiei Uchiha. Acuma stau in asa zisa camera a mea si ma uit pe geam cum ceata de pe pamant se ridica la cer, dupa o noapte furtunoasa totul din jur arata epuizat si trist exact ca mine . Oare ce au de gand sa faca cu mine ? Oare dupa ce tata si restul mafiei se vor preda ma vor arunca la caini ? Toate aceste intrebari fara raspuns imi sunt intrerupte de usa care se deschide , iar pe ea apare brunetul acela care m-a rapit . Se uita cu indiferenta la mine in timp ce avea un castron cu supa de peste in maini .

-Itachi ! Itachi ! se aude vocea unei femei , iar in momentul urmator apare pe usa ea femeia din seara aceia pe care sunt extrem de sigura ca am mai intalnit-o undeva , dar nu stiu unde . 
    -I-ai adus tu mancarea , ma bucur mult ca ai grija de acest inger rozaliu . Baiatul nu spuse nimic doar ii inmaneaza castronul si paraseste camera . 
                Femeia se apropie de mine si imi spune sa mananc pentru ca chiar ea a pregatit aceasta supa delicioasa. Se uita cu blandete si mila la mine .Ochii eu negri patrunzeau adanc in sufletul meu , parul sau negru si lung se contura perfect cu pielea sa albicioasa . STAI !!! Ea este , ea este femeia din acel vis "-Sakura ! se aude din nou , iar acum cu mare greu mi-am deschis ochii .Vad doar ceata in jur , oare unde ma aflu? Vad cum cineva se apropie de mine , o femeie  , o femeie chiar frumoasa cu parul lung si negru ca intunericul , ma privea cu niste ochi blanzi si negri , parca priveai infinitul in ei ..." . O lacrima cristalina se prelinge pe obrazul meu alb , in timp ce am scapat castronul care la atingerea cu parchetul maroniu s-a spart in mii de bucatele exact ca inima mea. In clipa urmatoare lacrimile nu mai aveau incetare , ma simteam proasta si inselata , cum am ajuns in halul asta ? Cine este ea si ce vrea de la mine? Nu aveam curaj sa-i spun , ma temeam , aveam o frica oribila in mine . Femeia curioasa si inspaimantata de reactia mea m-a luat in brate , oferindu-mi caldura si protectie ....
                   Ma pregatesc sa merg jos la cina . Am auzit ca vor veni niste oaspeti noi si nu este politicos ca eu sa stau in camera singura , cam asa mi-a zis Fugaku , cine stie ce are de gand sa faca cu mine . M-am imbracat cu ceva simplu , adica o pereche de treningi si un tricou pe care scrie " You're the one " toate de culoare verde . Cobor scarile iar jos la masa se aflau Mikoto , femeia din vis care era iarasi foarte machiata si coafata , Fugaku , Itachi , fiul lor mai mare pe cel mai mic nu l-am cunoscut inca , si inca doi oameni , unul normal , dar celalat zici ca era de pe alta planeta , mi se pare foarte cunoscut . Ma asez langa el , iar acesta imi afiseaza un mic zambet . Intre timp dupa multe discutii ridicole despre barfele celorlalte mafii , "jucarii" si c***e merg la baie ca sa mai scap de presiunea asta care a luat stapanire pe mine . Cand dau sa ies din baie doua brate ma prind de umeri si niste buze ma saruta usor pe gat . Eram asa de speriata cine mi-ar face asta? Ma intorc cu frica in dinti si dau de ochii aceia albastri care imi redau iubire. Ma uitam cu duiosie la el in timp ce o lacrima se prelinge pe obrazul meu fin . Ii vad peruca din mana , el era acea persoana ciudata , a venit dupa mine .

-Sunt aici stai linistita , spune el in timp ce-mi sterge lacrima .
    -Salveaza-ma , te rog ! ii cer eu in timp ce ma scufund in pieptul lui bine facut .
                  Dupa ce cand am terminat cu imbratisarile si sarutarile ne furisam ca niste iepurasi din acea casa oribila . Iesim prin usa din spate a bucatariei unde nu era nimeni si se pare ca afara ne astepta Mizuki , unul din soferii de incredere a familiei Haruyama , cu un BMW de milioane . Dar norocul nu a fost de partea noastra , se pare ca doi paznici care stateau in curte ne-au vazut si s-au luat dupa noi .ORIBIL!! Cand sa mearga totul bine au aparut si astia ca niste stafii. Se pare ca nu am apucat sa fac doi pasi ca cineva ma prinde de mana si ma inteapa in umar cu o seringa si ma adoarme incat nu imi mai amintesc nimic.....

Am stat aici o zi intreaga , ba nu o noapte intreaga sau nici eu nu mai stiu , dar stiu macar ca Naruto e langa mine , dar partea proasta este ca suntem amandoi legati unul in spatele celuilalt si la ochi avem amandoi cate o esarfa legata asa ca nu putem depista ca in ce fel de camera ne aflam , dar este multa umiditate aici . Dintr-o data simt cum cineva imi dezleaga esarfa de la ochi . Clipesc de doua ori si vad ca ma aflam intr-un fel de pivnita , putin cam intunecoasa si construita in pamant din diverse soiuri de roci cu culori diferite . Imi arunc privirea in spatele meu pentru a-l cauta pe Naruto si vad ca cineva ii dadea esarfa jos de la ochi . Era un baiat brunet cu ochii negri si pielea alba , nu l-am mai vazut pana acum , seamana putin cu Mikoto Uchiha . Se uita ca un nebun la noi parca era drogat si avea un pistol in mana , deja ma trec fiorii , iar Naruto se uita cu furie la el apoi isi muta privirea spre mine si imi spune un "Totul va fi bine iti promit " din inima , iar eu stateam si ma holbam ca proasta ba la el , ba la tipul din fata noastra , ba la pistol .

-Si acum pisicuto sa vedem ce vei face cand vei vedea cea mai frumoasa scena de groaza din viata ta ? spune brunetul in timp cel lua pe Naruto si-l puse in fata mea ca o statuie .Deja m-am inmuiat , cred ca am sa lesin , dar trebuie sa tare pentru Naruto , sper ca totul sa fie bine , cum o sa iesim noi din asta ? Mii de amintiri imi strabat sufletul , sunt prea putine lucruri pe care le-am facut si prea multe pe care ar trebuii sa le fac , nu pot sa mor aici impuscata sau injunghiata de un canibal fara inima . Imi amintesc ca la varsta de 14 ani am vrut sa ma sinucid . In ziua aceea m-am certat rau cu mama si cu tata deoarece am iesit pe furis din casa si am mers sa ma plimb prin parc . Am cazut intr-o depresie din cauza parintiilor mei si am vrut sa ma impusc in baie fara sa stie cineva , nu intelegeam de ce ma tin legata in casa ca pe un obiect de lux , nu sunt un obiect sunt o fiinta si recunosc ca am tot ce-mi doresc poate unii ma invidieaza , dar degeaba ai detoate daca libertatea tia fost furata . Ino a aparut la timp ca sa ma opreasca , cred ca daca nu ar fi fost ea eu astazi nu mai existam si presupun ca era cel mai bine . Ahh!!! Ino imi este asa de dor de tine , sper ca macar tu sa fi bine ca eu ... Aceste ganduri imi sunt intrerupte de rasul malefic al brunetului care tinea pistolul la tampla lui Naruto . STAII CE FACE ? de ce tine idiotul ala pistolul acolo ? Fata mi se intuneca cand .......

Zoey
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Zoey la data de Mier 19 Aug 2015 - 11:06

Capitolul V-Am pierdut 

In viata pierzi animite persoane fie ele bune sau rele , dar le pierzi . Viata ne ofera diferite obstacole peste care noi trebuie sa devenim mai puternici si mai in crezatori in sine , dar multe persoane devin retrase , misterioase si traiesc doar cu frica in inima. Cam asa ma simt eu acum , slabita , trista si distanta . Eu. Chiar asa cine sunt eu ? Sunt o fiinta gingasa , fericita si cu capul pe umeri , dar care vede lumea ca pe o eroare , o eroare care doare si o durere pe care trebuie sa o infrunti in fiecare zi , deoarece ea este vie , ea traieste in sufletul nostru. Lacrimile inca nu au disparut de pe fata mea . Privesc pe geam si vad cerul plin de stele . Sunt atat de multe inact ai impresia ca privesti intr-o groapa fara fund plina cu furnici sclipitoare , care zboara peste tot. Chicotesc putin la mintea mea naiva si privesc in gol . Oftez adanc si ma uit la tata care conducea masina cu mare atentie pe autostrada aglomerata . Iarasi ma macina durerea de acum o ora....

Flashback:
    "Aceste ganduri imi sunt intrerupte de rasul malefic al brunetului care tinea pistolul la tampla lui Naruto . STAII CE FACE ? de ce tine idiotul ala pistolul acolo? Fata mi se intuneca cand hainele mele sunt patate cu sange , iar lacrimile nu mai aveau incetare .Durere doar durere si in acelasi timp tristete . Viata iti ofera multe cai ascunse pe care tu trebuie sa le descoperi . Cu cat descoperi o cale noua cu atat ai parte de persoane noi in inima ta , fie ele bune sau rele , dar cu cat inaintezi cu atat lasi in urma alte cai pline de fericire sau tristete si parasesti persoane de incredere , adevarate si bune sau ipocrite , rele si false. Il vad pe Naruto cum statea jos , iar din tampla lui curgeau siroaie de sange , era exact ca la un film horror .
    -De ce ? spun eu printre sughituri , in timp ce m-am lasat jos langa el.

-De ce ai facut asta ipocritule? ma rastesc la brunet care imi raspunde cu un simplu ras malefic .
    -Oprestete! se aude o voce familiara , iar cand imi ridic capul dau ochii cu tata. In momentul acela brunetul a fugit din incapere ca un las , iar tata a venit langa mine spunand un simplu " Imi pare rau " , dar care continea numai durere si intristare . 
    Endflashiback:
                   Cand am ajuns acasa nici nu am vrut sa dau ochii cu mama sau cu altcineva , dar in timp ce urcam treptele agale spre camera mea l-am auzit pe tata cum a inceput sa le povesteasca tuturor intamplarea . Ajung in camera dar Ino nu era acolo. Oare unde s-o fi dus ? Presupun ca era jos , iar eu nu am vazut-o . Aveam de gand sa fac o baie lunga care sa ma scape de toate problemele , asa ca am dat drumul la apa calda sa curga , m-am dezbracat de hainele astea jegoase si m-am bagat in cada cu apa fierbinte. Am inceput sa aplic pe pielea mea alba un gel de dus cu aroma de afine . Inca ma gandesc la intamplarea petrecuta acum putin timp . Poate ca asa a vrut destinul , poate ca Naruto nu era persoana iubita din viata mea , poate ca ar trebui sa caut pe altcineva , cineva care ma merita , dar oare cine ?Am iesit din apa si mi-am invelit corpul intr-un prosop galben in timp ce ma priveam in oglinda . O lacrima mi se prelinge pe obraz , dar mi-am sters-o repede , nu am sa mai plang cea fost a fost de acuma trebuie sa privesc inainte si sa las trecutul in urma . Ies din baie si ma imbrac cu o pereche de pijamale albastre cu dungi negre , iar in camera isi face aparitia Suzuka cu o farfurie plina de fursecuri cu aroma de ciocolata .
    -Ce face ingerasul meu ? ma intreaba ea pe un ton copilaros.

-Bine , ii raspund in timp ce mi-am lasat capul in jos .

-Vino incoace , si m-a imbratisat cu duiosie in timp ce eu am izbucnit in plans . Dupa minute in care am plans continu m-am dezlipit de imbratisarea Suzukei . Ea a plecat repede din camera spunandu-mi ca are treaba la bucatarie , iar eu am luat o carte sa citesc , ceva plictisitor legat de medicina . Am observat ca Ino nu a mai venit in camera deloc, defapt nu am vazut-o deloc. Oare o fi suparata pe mine? Am iesit din camera si am coborat scarile in living , dar m-am oprit cand tata si cu Inoichi vorbeau ceva interesant .
    -Ce-ai de gand sa faci ?
    -Nu stiu , pierderea lui Naruto a fost un soc pentru Sakura , nu stiu ce se va intampla cand va afla de Ino .
    -Eu l-am contactat la amiaza pe Sky si mi-a spus ca nu se stie sigur daca mai este in viata .
    -Ne trebuie un plan pentru a-l infrunta pe Yamato , sunt sigur ca o tine undeva ascunsa si se va folosi de ea pentru a ne preda averea .
    -Da ai dreptate , Yamato are destui membri de incredere , puternici si destepti .
    -Da stiu tocmai asta este problema .
    -Si cei vei spune Sakurei , Kizashi?
    -Ii voi spune dimineata totul .
                   Eu stateam dupa perete ca arsa , nici macar nu respiram din motivul ca sa nu ma auda ca sunt aici , iar intr-un tarziu mi-am facut curaj ca sa plec de acolo . M-am dus sus si am inceput sa plang in hohote . Ii simteam durerea lui Inoichi din glas , adica cum ar trebuie sa se simta cand stie ca fiica lui este pe mainile dusmanului , adica nici macar nu stie daca mai traieste sau nu , hai ca asta-i buna! Yamato este seful mafiei Anbu din Australia , dar nu inteleg ce cautau aici in Japonia si cum au rapit-o pe Ino . Gandurile astea m-au dus intr-o depresie continua , incat m-am trezit la baie cautand in cutia cu primul ajutor medical. Am gasit o lama foarte taioasa , mi-as fi dorit sa nu o gasesc niciodata .
    -Naruto asteaptama am sa merg la tine , imi pare rau Ino acum nu esti aici ca sa ma opresti ca la 14 ani . Am infipt lama cu pofta in venele de la mana stanga , tot asa am facut si la cealalta mana . Mintea mea nu mai constientiza , am inceput sa vad cum sangele se scurge din mine incetul cu incetul . Lacrimile cadeau intr-una pe gresia rece amestecandu-se cu sangele rosu si limpede , apoi am inceput sa vad in ceata incat la un moment dat am facut cunostinta cu intunericul .....

Zoey
    Inactiv
    Inactiv

Iubire imposibila

Mesaj Scris de Zoey la data de Lun 24 Aug 2015 - 20:37

Capitolul VI-Privind in mister

"Unde sunt? Imi ridic cu greu pleoapele de la ochi si observ ca ma aflu intr-o camera superba. Avea canapele rosii suflate cu aur , o masuta incolora de cristal si perete era varuit si sculptat precum in Epoca Medievala. Perdelele de catifea alba erau suflate peste tot de vantul puternic care intra pe fereastra mare deschisa . In camera se mai aflau multe alte lucruri decorative si neobisnuite pentru mine. Ma ridic usor si vad ca purtam o rochie lunga de culoare rosie cu diverse modele galbene , iar la gat aveam un fel de pandantiv de aur in care era sprijinit o piatra rosie rotunda . Era chiar dragut!! Dupa cinci minute in care stateam si priveam imprejurarile uimita , cineva isi face aparitia in camera . Era o femeie , aceiasi femeie pe care am visat-o acum mult timp . Era imbracata cu o rochie lunga , neagra si legata la mijloc cu o funda mare . A venit aproape de mine si mi-a spus ca trebuie sa discutam ceva important , asa ca m-a invitat sa stau jos la masuta de cristal si sa servesc niste ceai si fursecuri de ciocolata . 
    -De ce ai facut asta Sakura , spune de ce ? 
                     Eu nu am apucat sa spun nimic ca femeia a inceput sa planga -n hohote . Am inceput sa o mangai cu delicatete pe cap si am intrebat-o ce vrea de la mine si de ce ma bantuie mereu . 
    -Nu pot sa-ti spun , am fost trimisa sa am grija de ... dar se opri si nu a mai continuat povestea . 
    -De...?
    -Nu conteaza , tu nu ar fi trebuit sa te sinucizi .
    -Dar Naruto...
    -Nici un Naruto , Sakura gandestete bine ca in viata pierdem anumite persoane , stiu ca Naruto a fost cea mai importanta persoana din viata ta , care ti-a umplut golul din inima cu iubire , dar el nu a fost singura persoana speciala , ii ai pe parintii tai , pe doamna Suzuka si pe prietena ta Ino care din cate am observat iti este mai mult decat o prietena , iti este ca o sora...
    -Ino nu mai traieste...
    -De unde stii ai vazut cu ochii tai?
    -Nu.
    -Pai si atunci , Sakura daca Dumnezeu vrea sa te mai tina pe pamant atunci inseamna ca tu trebuie sa stai si sa mai traiesti , nu trebuie sa-ti iei viata doar dintr-o simpla criza de nervi , acum hai urmeaza-ma ...Am urmat-o pana-n holul decorat cu multe vase de flori aromate, fiecare vas avea cate un soi de flori diferite , parca eram in basmele cu printi si printese pe care mi le citea Suzuka cand eram mica . Am ajuns la capatul holului , iar Mikoto parca descifra un cod pe oglinda care se afla pe perete . Dintr-o data un portal nemarginit se ivise din perete. Eu raman complet socata crezand ca sunt in casa nebunilor.
    -Acum te voi trimite inapoi , imi spune bruneta impingandu-ma in portalul ala infiorator . Uaaaa!!!!!" 

Clipesc de doua ori si vad doar alb in fata ochilor . Cred ca am revenit la viata pentru ca Ino dormea la picioarele mele. Se pare ca ma aflam intr-un spital si vad ca am bandaje la amandoua mainile , acum imi amintesc de tot ce am facut atunci si de Naruto , dar faza buna e ca Ino este aici si e bine . Nu m-am putut abtine si am izbucnit in plans , fapt ce a dus la trezirea blondei care m-a luat in bratele sale protective care inspira caldura. Am stat asa cred ca vreo zece minute plangand amandoua si imbratisandu-ne tot mai tare pana cand am cedat si ne-am dat drumul , va dati seama nu ne-am mai vazut de aproape trei saptamani , nu am stat niciodata asa de mult despartite . Pe usa isi face aparitia mama si un doctor in varsta de 50 ani care ma verifica si imi spune ca sunt in regula . Dupa-amiaza mi-au dat drumul din spital , dar nu inainte de a-mi face cateva analize sa vada daca sunt bine . 
                    Cand am ajuns acasa m-am gandit ca sa fac un dus ... apa calda imi mangaie partile corpului dandu-mi un aer de placere profunda . Ma intreb ce voia sa spuna bruneta atunci ."Nu pot sa-ti spun am fost trimisa sa am grija de ...dar se orpi si nu a mai continuat povestea "
    de ce a facut acea pauza in vorbire , oare cine este defapt Mikoto Uchiha ? De ce vine si imi bantuie gandurile ? Parca ar fi mereu langa mine , parca ar stii totul despre mine , despre viata mea , despre familia mea si despre tot ceea ce fac eu , cine este si ce vrea de la mine? Oh!! Stai calma Sakura , ea este defapt ingerul tau pazitor si protectiv trimis de Doamne Doamne , dar care are o familie aici pe pamant , deci practic vorbind ea este si Duh si om in acelasi timp , nu? Este totul normal nu vad ce ar fi nebunesc in povestea asta , nu? Cred ca devin paranoica . Am iesit din dus imbracandu-ma cu o rochie protocalie de zi si m-am dus in camera pentru a-mi usca parul cu fionul. Acolo am gasit-o pe Ino care se juca un joc enervant pe telefon.
    -Ma bucur ca esti teafara .
    -De ce n-as fi ?
    -Am auzit toata povestea cu Anbu . 
    -Sakura , ofteaza, stii ca parintii nostri ne-ar salva si din gura iadului , chiar daca as fi vrut sa nu ma salveze niciodata , spune ea in soapta . 
    -Ce vrei sa spui ?
    -Ca m-am indragostit.
    -Cum? raman mai socata ca atunci cand am vazut portalul ala infiorator pe care m-a impins Mikoto. 
    -Sakura , vrei sa auzi toata povestea care s-a intamplat cat timp tu ai fost plecata ?
    - Aha!
    -Ok atunci sa o luam cu inceputul si Ino a inceput sa-mi povesteasca despre toate evenimentele care i s-au intamplat cat timp eu am stat in casa Uchiha , retraind momentele ...     

belaSSSSSSSSSS
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 16/07/2015

Mesaj Scris de belaSSSSSSSSSS la data de Mar 25 Aug 2015 - 20:32

nexxxxxxxt

ℰmpress ♔ : Comentariul tău este prea scurt și încalcă regulamentul. Te rog să-l modifici (sau îl voi șterge) și să citești regulamentul.

Zoey
    Inactiv
    Inactiv

Iubire imposibila

Mesaj Scris de Zoey la data de Sam 12 Sept 2015 - 18:31

Capitolul VII-Rapita de Anbu (Partea I)

Flashback:-Ino 
    "In seara aceia cand te-au rapit astia am venit impreuna cu tata cu Mebuki acasa , iar tatal tau si Naruto s-au dus dupa tine in speranta ca a doua zi sa te aduca acasa , dar nu a fost asa. Dimineata Kizashi a venit acasa fara tine .Am simtit atunci cum o piatra s-a asezat pe inima mea , o piatra foarte grea si rece ca gheata . Am asteptat toata ziua sa dai un semn de viata , ba din contra il sunam pe Naruto din minut in minut , dar acelasi raspuns "N-am gasit-o" . De multe ori ma uitam la usa camerei sperand ca pe ea sa apari tu la fel de senina si fericita cum esti , dar nimic doar iluzii. Seara incercam sa ma calmez , dar nu reuseam , umblam dintr-un colt al camerei in altul cu gandul ca si in noaptea asta trebuia sa dorm fara tine . Suzuka era foarte ingrijorata pentru mine , incat a fost nevoita sa mearga jos spunand ca va veni cu un calmant .Am profitat de ocazie si m-am imbracat cu o pereche de blugi foarte scurti , un maieu negru cu alb , niste accesorii simple si m-am incaltat cu adidasii aia maro , pe care mi i-a dat tata de ziua mea anul trecut , iar ochii mi i-am acoperit cu o pereche de ochelari negri pentru a nu ma recunoaste nimeni si ghici ce am facut mai departe , m-am furisat pe geam afara din casa ,nu inainte de a arunca toate pernele din camera pentru a-mi face aterizarea mai sigura , si am plecat cu gandul de a te gasi chiar eu .Mdea...sunt nebuna!! Am alergat pe toate strazile din Tokyo , dar nici urma de tine , am intrebat toti trecatori nocturni , dar nimic , m-am interesat de mafia Uchiha , dar nici urma de ea. Inspre dimineata m-am asezat pe un cos de gunoi care se afla pe o strada secundara si am inceput sa plang pentru ca m-am ratacit si pentru ca nu am reusit sa te gasesc . "Ce proasta sunt nu a reusit Kizashi sa te gaseasca si voi reusi eu ?" mi-am spus in gand apoi adormind acolo in locul acela rece si umed .
                   Ma trezesc cu durere ingrozitoare de cap si picioare. Ma aflam intr-un pat foarte moale si pufos care mirosea aidoma capsunilor de vara . Ma uit in jur si vad ca sunt intr-o camera de hotel frumos decorata dupa ultimele fite . In camera isi face aparitia un barbat in varsta de 30 de ani cu parul saten , ochii negri si imbracat la patru ace. Pe usa isi mai face aparitia un adolescent de 19 ani , brunetel cu ochii caprui si imbracat exact ca primul barbat. Eu ma uit curioasa la cei doi "Ce au de gand sa ma violeze ?" mi-am spus in gand chicotind de vreo doua ori de perversitatea mea .
    -Aceasta este fata si vei avea grija de ea pana cand voi zice eu , vei fi ca un bodyguard pentru ea , vezi sa nu faca vreo prostie , zise satenul foarte apasat. Ma holbam la el ca la dracu si brunetul mi-a afisat un zambet pervers si a plecat din camera. Primul barbat a ramas explicandu-mi ca asta este de acum camera mea ,ca am baia mea , ca jos se ia masa , ca am haine in dulap si bla bla bla ....incat eu la urma am zis un "Aham" sec. Se pare ca voi sta aici , dar nu stiu pentru cat timp si de ce ma aflam defapt aici cum m-au gasit , probabil au vazut ca sunt singura acolo pe jos pe strada aceia intunecata au dorit sa-mi dea o mana de ajutor , cred ca imi vor da drumul mai tarziu , speram sa nu se intample ceva rau . M-am dus la dulap sa vad cu ce sa ma imbrac deoarece hainele de aseara sunt murdare . Din dulap am scos un pulover alb cu negru , niste pantaloni simpli si o pereche de pantofi cu toc jos care erau simpli , dar modesti . Parul mi l-am prins intr-un coc si m-am dat cu putin rimel pe care l-am gasit pe o masuta plina cu machiaje . 
                   Ies din camera pentru a inspecta casa sau mai exact hotelul care se pare ca avea 30 de camere cu baie proprie , jos se afla bucataria foarte foarte mare si o gradina destul de spatioasa , cam 15 pe 15 metri , in care erau aranjate foarte frumos diverse tipuri de flori , un trotuar superb , o piscina , cateva leagane din lemn de molid si o fantana de basm . Am urcat scarile inapoi sus si am observat o femeie tanara si satena ce matura pe jos . Intru in vorba cu ea intreband-o cum o cheama , ce mai face ... pana voi ajunge sa o intreb daca stie cateceva despre persoanele din acest hotel . Am aflat ca numele ei este Stephanie si ca lucreaza aici de 3 ani . Am invitat-o in "camera mea " pentru a afla detali si ghici ce am descoperit , exact ce nu am dorit nicioadata . Am aflat toata povestea cu Anbu si despre Yamato , ei detineau acest hotel si se aflau in Tokyo timp de o luna pentru schimburi de "marfa" si cand zic "marfa" ma refer defapt la c***e , droguri si "jucarii" . Oribil , mai rau de atat nu se putea , dar ma intreb daca eu stiu ca eu fac parte din Haruyama , sper sa nu . Am vrut sa o intreb daca ei stiu ceva in legatura cu mine , dar pe usa isi face aparitia adolescentul brunet foarte nervos , spunand:
    -Tu fufa dracu ce cauti aici ? N-ai cu cine povesti ? Ei uite ca-ti dau eu povesti de le vei visa la noapte , si o prinse pe Stephanie de parul sau lung si a inceput sa o taraie afara din camera. 
    -Hei ce crezi ca faci? dar nu am apucat sa-mi continui fraza ca tipul mi-a dat o palma incat m-am dezechilibrat si am cazut pe parchetul rece ca gheata.
    -Tu nu imi comentezi mie c***a naibii , imi tii muncitorii de povesti , se rasteste el la mine in timp ce ma prinse de maini si ma tranteste pe pat , apoi acesta se aseza peste mine si incepe sa ma sarute apasat pe gat , iar mainile lui m-au prins de fund . Raman surprinsa , dar in acelasi timp tematoare cand mainile lui s-au strecurat pe sub pulover atigandu-mi pielea de pe spate . Incep sa il indepartez dar fara rezultate , el face ca saruturile sa fie mai apasate si pasionale . Acesta coboara la burta , unde imi ridica putin puloverul apoi sarutandu-mi locul descoperit . Am inceput sa tip si sa bat cu pumnii in spinarea tipului , acesta vazand gestul meu ma impinse jos din pat , incat pielea mea fina a fost magnetizata de parchetul fin , dar rece .Deja era prea mult pentru mine , imi simteam corpul paralizat ca si cand am avut un accident , defapt chiar am avut unul , un accident mintal poate daca nu ieseam acuma eram acasa langa cei dragi , poate Sakura s-a intors si acum isi face ea griji pentru mine ."

Si gata ... sper ca va placut Big Hug

Zoey
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Zoey la data de Mar 1 Dec 2015 - 15:26

Hei! Nu am mai scris de mult ..... scoala asta Very Angry What? Laughing 

Capitolul VIII-Rapita de Anbu(Partea II)

Flashback-Ino
    "Partea proasta e ca baiatul nu se lasa , ma prinse iarasi de par si ma ridica sus eu atarnand ca un strugure , la 50 cm de podea.Cred ca jumatate din parul meu lung si blond ca soarele se afla in mainile lui , dar asta nu i-a fost de ajuns in clipa urmatoare iarasi ma tranteste de parchetul rece . Stateam pe burta in timp ce lacrimile mele curgeau ca un izvor . Am inceput sa plang si mai tare si sa gem de durere cand brunetul isi scoate cureaua de la pantaloni si incepe sa dea in mine ca intr-un nimic, defapt eu nu mai eram nimic , totul a luat sfarsit , nimic pentru mine nu mai exista , nimic...de atunci am invatat ca nimicul e totul si totul e nimic . Am avut totul , dar l-am pierdut intr-o secunda , datorita gestului meu diavolesc . Tata avea dreptate ! Mafia inseamna mizerie , o mizerie mare si daca nu vrei sa te murdaresti nu trebuie sa iesi din curatenie , adica nu trebuie sa iesi din casa curata alaturi de familia perfecta in lumea intreaga , o lume plina de mizerie si de oameni rai. Oameni care nu stiu ce inseamna fericirea sau tristetea , ei se gandesc numai si numai la ei , nu si la binele sau raul altora . Pacea nu mai exista de mult , iar daca vrei sa supravietuiesti acestei salbaticii mizerabile trebuie sa ai anumite arme ..... 1.Sa fi dur ; 2.Sa fi destept si 3.Sa nu-ti lasi slabiciunile la iveala....astia sunt pasi si armele acestei lumi imposibile .
                   Lacrimile si gemetele s-au transformat in tipete oribile.Nu imi mai simteam corpul , iar adolescentul nu se opri , cu cat tipam mai tare cu atat dadea mai tare . Dar totul se opri ca si cand cineva a oprit timpul in loc. Da si acel cineva a fost baiatul care a intrat pe usa , un simplu baiat care a transformat cosmarul acesta intr-o poveste de basm plina de iubire , durere si lacrimi amare sau dulci . O sa-ti povestesc mai incolo cand ajung , acum sa revenim. Baiatul intr-o fractiune de secunda m-a salvat de acel canibal impingand-ul si batandu-l cu pumnii in burta pana ce a scuipat sange . Apoi m-a luat pe mine de jos si m-a dus in alta camera ca pe o printesa inocenta."
    Endflashback:
     -Si de aici Sakura incepe adevarata poveste...
    -Nu te opri, continua te rog!
    "Ajuns in camera ma puse usor pe patul moale si pufos de culoarea bomboanelor cu caramel.Ma simteam foarte jenata cand baiatul mi-a dat puloverul jos ,iar eu ramanand goala doar cu sutienul meu alb. Oare are de gand sa-mi faca ceva avand in vedere ca eu sunt slabita si nu pot face nimic . De ce mi-a dat puloverul jos ? Ma tem...Nu puteam face nimic corpul nu-mi permitea , dar am fost uimita cand pielea mea face contact cu o substanta rece si fina.
    -Te va durea putin, am auzit o voce , iar cand mi-am ridicat putin capul am observat ca imi mangaia ranile de pe burta cu un fel de crema galbena ce mirosea ingrozitor. Ma intoarce  si imi mangaie si ranile de pe spinare care erau mult mai adanci ca cele de pe burta, ceea ce ma facu sa gem de durere la contact cu crema rece. Abia acum am reusit sa observ trasaturile fine ale lui. Era un baiat de vreo 20 ani inalt, cu pielea foarte alba , cu parul ciufulit si negru precum iadul, ochii de aceiasi culoare , imbracat lejer in niste blugi negri si un tricou alb pe care scria ceva in germana , eu nu stiu bine germana asa ca nu intelegeam exact ce scrie , probabil era ceva legat de viata .Baiatul era chiar dragut!
                    Dupa ce cand a terminat "treaba" se dete la o parte si imi intinde puloverul facandu-mi semn sa ma imbrac . Eu precum o fetita cuminte am luat haina si m-am imbracat repede apoi am stat si m-am holbat la el . Era asa de frumos si cred ca avea o energie pozitiva in el , deoarece ma simteam asa atrasa de el incat cred ca daca corpul meu nu era plin de lovituri ii saream pe loc in brate si ii propuneam sa ne casatorim. Ah! ce frumos ar fi fost daca ne casatoream , ne-am fi iubit toate zilele si noptile , ne-am fi alinat cu vorbe calde , iar in fiecare noapte ne-am fi soptit la lumina lunii doua vorbe dulci "Te iubesc" pozte chiar intr-o zi as fi aflat ca sunt insarcinata ce frumos ar fi un copil...un copil...
    -Ce copil? sunt trezita la realitate de aceasta intrebare.
    -Ce copil? intreb si eu dar cam ametita.

-Pai tu ai inceput sa repeti intruna"ce frumos ar fi un copil" , imi raspunde baiatul cu un zambet fals pe fata.
    -Eh! ma gandeam si eu la ....o poveste ...in care era vorba de un copil....ii zic eu putin iritata.
    -Aha, o poveste de dragoste in care doi oameni au avut parte de un copil?
    -De unde sti? Adica nu! De ce m-as gandi la asa ceva? il intreb eu increzatoare .
    -Ma gandeam si eu, adica copiii se fac cu dragoste nu? si il pufni rasul eu inrosindu-ma ca un rac si lasandu-mi capul in jos de rusine .
    -Hei , nu am vrut sa te supar glumeam si eu , si imi prinse barbia intre doua degete facandu-ma sa ma uit fix in negrul acela magic , eram vrajita , dar momentul a fost intrerupt cand pe usa isi face aparitia Yamato , barbatul cu parul saten in varsta de 30 de ani sau seful mafiei cu am aflat de la Stephanie , se uita cu nervozitate la noi , iar eu tematoare ma ascund in spatele brunetului.
    -Sai ce s-a intamplat cu David? intreaba barbatul uitandu-se ca dracu'.
                     Brunetul incepu sa-i povesteasca toata povestea cu amanunte , iar eu eram vrajita de vocea lui splendida si numele sau adorabil "Sai" este pentru prima data cand intalnesc acest nume sau...
    Endflashback:-Sakura
    -Sau stii Sakura ca l-am mai intalnit in cartea "Miracolul" in care personajul principal era Sai Shitaya , un tanar adolescent ajuns in salbaticia indiana a Americii de Nord indragostindu-se de Semilia , femeia cercetator care a ales sa locuiasca printre indieni.Am stat ceva pe ganduri dar intr-un final mi-am amintit si eu de carte .
    -Da imi amintesc , am citit-o si eu , autorul era de origine rusa, iar Ino iarasi a inceput sa povesteasca momentele retraindu-le
    -Nenorocitul , eu i-am spus sa aiba grija de fata , nu sa o bata , dar trebuie sa aiba un motiv nu cred ca ar fi batut-o din senin , zise barbatul uitandu-se insistent la mine .
    -Eu....eu am vrut doar sa aflu ce e locul acesta si m-am intalnit cu o femeie satena pe care o cheama Stephanie si ea a inceput sa-mi povesteasca despre voi si mafia voastra si pe urma a venit idiotul ala si a inceput sa ma bata zicandu-mi ca-s obraznica si ca trebuia sa stau in camera mea , le-am spus celor doi mai mult tipand si la final inrosindu-ma toata .
    -Inteleg, Sai de acuma tu vei avea grija de copila.
    -Da domnule , si ma prinse de mana ducandu-ma pe hol unde am inceput sa mergem intr-o anumita directie , nu se stie unde , dar mergeam si acuma sunt in grija lui , oare cum se va termina aceasta poveste?Cand o voi vedea pe Sakura mea? Oare voi mai merge vreodata acasa ? Toate aceste intrebari mi se roteau in micul meu capusor , dar vorba aceia "Vom trai si vom vedea" daca voi mai trai , cine stie ....

Zoey
    Inactiv
    Inactiv

Iubire imposibila

Mesaj Scris de Zoey la data de Sam 13 Feb 2016 - 19:18

Capitolul IX-Rapita de Anbu(Partea III)
                                            Final...

Flashback-Ino
              "Mergeam linistita si in tacere pe coridor alaturi de baiatul dragut ,Sai , care era regele tacerii.Coridorul era impodobit cu flori colorate de diverse soiuri precum crizanteme, pelargonium( muscata curgatoare), frezia si levantica , imi plac foarte mult florile si de aceea le recunosc si le zic dupa orice denumire de a lor. La un moment dat Sai se opreste in fata usii pe care scrie numarul 69 , spunandu-mi ca aici voi dormi in noaptea aceasta , ca haine gasesc in dulap si tot ce-mi mai trebuie si daca am nevoie de ceva il gasesc in camera de alaturi . Am intrat in camera de lux varuita-n galben cu palmieri unde se afla un pat mare si moale cu lenjerie albastra ca si podeaua aidoma oceanului ,pe care nu l-am vazut niciodata. Tot aici se afla un televizor ,o masuta de cafea ,o masuta de machiaje si baia .M-am dus la dulap mi-am luat o pereche de pijamale mov cu buline albastre , un prosop cu imprimeuri florale ,lenjeria intima ,iar de pe masuta am luat un gel de dus cu aroma de portocale si logic am plecat la baie unde am facut un dus rapid ,trebuia sa ma curat de mizeria asta de pe mine si cand zic mizerie ma refer la ce mi-a facut idiotul acela.Ma apuca toti nervi cand ma gandesc la el , dar imi trec rapid cand aud o bataie la usa . Tresar speriata. Oare cine poate fi?! Am oprit apa de la dus si m-am imbracat repede , ies din baie si ma indrept cu frica spre usa camerei in care bataile se intensifica precum si bataile inimii mele .

Am deschis usa cu o urma de regret ,iar in fata mea era Sai cu o tava pe care se afla un sandwich si o prajitura cu frisca care arata minunat .rasuflu usurata ,dar un sentiment de jena ma inunda deoarece eram in pijamale si din parul meu lung si des inca picurau cateva picaturi de apa calduta dand impresia ca am facut dus. Sai imi zambeste si zice :
    -Credeam ca tie foame...
    -Uhm...doar atat am reusit sa zic si am lasat capul jos rusinata ,dar in urmatoarele secunde simt doua degete ca-mi inconjoara barbia ridicand-o incet sus facandu-ma sa ma uit in ochii lui negri .Am stat asa cateva clipe apoi brunetul imi zice amuzat:
    -N-ai de gand sa ma primesti inauntru?
                 Eu rusinata i-am zis un "da" hotarat si l-am tras de mana inauntru ,inchizand usa apoi.Ne-am asezat amandoi la masuta mica de cafea stand in genunchi si el intinzandu-mi mancarea eu incepand sa mananc sanwichul cu graba ,chiar imi era foame.Cand am trecut la prajitura si am luat o lingurita am inceput sa tremur ,iar aceasta imi cazu inapoi pe masuta eu spunand "Nu pot" foarte sec si mai mult pentru mine .Sai vazand gestul meu s-a apropiat de mine a luat lingurita si mi-a dus-o la gura , eu raman masca. Ezit , dar el insista si a inceput sa ma hraneasca ca pe un copil mic si inocent. Nu pot sa cred ca am ajuns sa ma hranesca altii , un dor de casa se lipeste de mine ,un dor de tata care acum pot zice ca ma iubeste , deoarece el stie de ce noi nu ar trebui sa iesim din casa , noi suntem vanate ca pe niste insecte ,pentru ca viata noastra nu este un obisnuita , noi ne-am nascut intr-o mafie , intr-o familie de crime si criminali ,care se ocupa cu lucruri anormale . In aceasta viata pe primul loc este concurenta ,toata lumea concureaza pe nimic, doar pentru ca esti cel mai mare criminal , sau ca ai 1000 de curve la dispozitie sau ca porti mereu o arma cu tine nu inseamna ca esti cel mai bun , este ceva indicent si nici nu vreau sa ma gandesc cand voi creste mare si voi deveni adult sa fac aceste lucruri mizerabile sau sa duc o viata mizerabila ca aceasta , eu visez la o viata normala , la un servici normal ,deoarece eu vreau sa fiu o femeie normala nu inconjurata de crime si criminali. Cateva lacrimi cad pe podeaua din camera . Ma simteam singura si departe de civilizatia contemporana normala ,fara cineva care sa ma iubeasca ,sa ma aline, sa ma incalzeasca sufleteste cu o imbratisare ,imi era foarte dor de tine Sakura , dar acest dor imi trece cand am simtit doua brate fierbinti care imi acopera bratele si ma lipeste cu spinarea de el . Era Sai . De ce face asta? Nici macar nu il cunosc dar simt ca are ceva familiar in bratele sale ,ceva ce nu mai simtisem de multa vreme .

In cele din urma mi-a dat drumul si m-a privit fix in ochi. Eram vrajita de ochii sai negri plini de durere .Voiam sa aflu ce se ascunde dincolo de ei ,in inima lui .Oare ce sa-i spun ,ce sa-l intreb? Cuvintele se delurau in minte incercand sa formeze o intrebare buna ,dar nimic. A luat mancarea si a plecat .Ce proasta am fost ca nu i-am zis nimic , poate s-a suparat ,poate el crede ca eu il consider doar un obiect sau doar o persoana simpla in viata mea ,dar nu e asa , el este omul care mi-a salvat viata ,care are grija de mine oferindu-mi mancare si bartele sale calduroase , si eu nici macar nu i-am multumit .As fi putut spune si eu un simplu "multumesc"  din inima.

Era ora 2:00 noaptea ,dar eu nu aveam somn .Nu puteam dormi intr-o casa straina ,chiar daca aveam detoate. Ma gandeam la brunet si in mintea mea se juca intrebarea "De ce a plecat?" .M-am ridicat din pat mergand spre usa ,dar constat ca-i incuiata. Super! Nemernici m-au incuiat aici, crezand ca daca am baie si mi se aduce mancare eu nu mai trebuie sa ies .Trag perdelele de catifea verde-galbui si constat ca am o iesire spre o terasa. Am deschis usa , se pare ca aceasta nu este incuiata.Am iesit pe balcon ,iar aerul de adio vara se napusti asupra mea .Era sfarsitul lui August si trebuia sa ma astept la ceva racoare , mai ales la ora 2:00 noaptea. m-am sprijinit de bara balconului si m-am uitat in sus la stele , la luna cea de basm .Era liniste si frumos .M-am uitat in jos spre gradina cu flori de toate soiurile ,de la brandusele violete la trandafirii rosii precum sangele. Mai incolo pe o banca langa un copac ce sa vezi , era chiar Sai.
    Ce frumos i se reflecta razele lunii prin parul sau negru ca noaptea , dar dupa cum am constatat eu avea fata umeda, nu era mare distanta si am observat ca mici picaturi de lacrimi se prelingeau pe fata lui ,cazand pe trotuar. Plangea ,dar nu intelegeam de ce ,iar cand isi ridica privirea constata ca l-am vazut asa ca-si apleca capul cu jena lasand parul sa-i acopere fata. Am plecat de acolo ,nu suportam sa il vad trist, dar oare de ce plangea , ma intreb daca a fost vina mea , dar eu nu am facut nimic , exact asta era eu nu am facut nimic ,nici macar un muktumesc nu am reusit sa-i zic dupa ce mi-a salvat viata de nemernicul ala ,mi-a salvat onoarea ,mi-a adus mancare ,mi-a dat o imbratisare care simboliza diverse sentimente, trairi sufletesti si eu pur si simplu nu am facut nimic, dar nu cred ca asta ii macina sufletul ,era altceva , ceva mai important, cred ca a suportat multe durerei adanci in viat asta , acele dureri care nu pot fi vindecate decat cu dragoste ,fericire ,bunatate...Am inchis usa balconului si m-am rezemat de ea incepand sa plang , nu stiam de ce dar simteam nevoia sa plang , trebuia sa ma descarc si eu cumva ,daca nu prin spartul obiectelor , macar prin plans. Plangand in cele din urma am adormit acolo pe podeaua rece.

Dimineata la ora 6:00 am fost trezita de o bubuitura foarte puternica ,eram foarte somnoroasa ,ochii mei erau foarte grei din cauza lacrimilor ,imi batea inima foarte tare si repede ,mi s-a oprit si respiratia ,iar ceva mi s-a pus in gat ,dar am inghitit repede cand am auzit usa deschizandu-se .Pe ea aparu Sai speriat ca dracu .L-am intrebat ce se intampla si el mi-a spus ca tatal meu e aici. Atunci ochii mei precum oceanele se facura mari cat cepele la gandul ca taticul meu scump si drag a venit sa ma i-a acasa.
    -Yeeeyyyyy, tati e aici si a venit dupa mine, spun eu si incep sa topai prin camera plina de veselie gandindu-ma ca tata ma v-a duce acasa unde o voi vedea pe Suzuka si pe tine Sakura .
    -Pacat ca nu se va intampla asta ,imi zice brunetul in timp ce a luat lenjeria albastra de pe pat si a scos salteaua . Oare ce are de gand sa faca? Mi-a spus sa deschid usa balconului ,dar eu ezit adica eram nesigura la ce avea sa faca. 
    -Deschide naibii odata usa aia ,tipa la mine eu nemai stand pe ganduri ,vazand reactia sa nervoasa am deschis usa facand o mare greseala nu mi-am dat de seama ca el  are degand sa evadeze cu mine . Sai arunca salteaua care ajunge jos pe iarba moale si leaga toate cearceafurile la un loc formand o funie lunga apoi leaga un capat foarte bine balustrada balconului si lasa asa zisa funie sa atarne pana la saltea . Ma prinse de mana si spune cu o voce seducatoare :
    -Suie-te pe spinarea mea ,ai incredre, eu rosind toata inghit in sec si am facut ce mi-a zis .Cand ma aflam sus pe spinarea lui ma durea foarte tare stomacul din cauza fluturilor pe care ii simteam . Si dintr-o data m-am simtit pe salteaua moale ,stand deasupra pe Sai .Cateva clipe mai tarziu mi-am ridicat ochii si ne-am privit fiind vrajiti unul de celalat. Apoi el si-a dat capul intr-o parte fiind rusinat si eu m-am ridicat incet . Brunetul ma prinse de mana si ma trase dupa el prin gradina cea mare ,pana la marginea padurii, apoi intram.Era o liniste de moarte .Un vant linistit strabate frunzele ciresilor care erau pe jumatate galbene . Toamna aproape se instalase peste Japonia .Mai incolo vad niste veverite dragute care se jucau linistite pe o buturuga rasturnata .Era foarte frumos sa fi in mijlocul naturii, dar faza frumoasa era ca eu si Sai ne tineam de mana , precum un cuplu .Fata mea rosise putin, dar oare unde ne indreptam? Nu am curaj sa-l intreb, in urma cu cateva minute era foarte nervos .Asa am cutreierat padurea pana dupa-amiaza si inca mergeam pe aceiasi carare .Oare mergem in cerc? De ce nu se mai termina? 
    -Eu nu mai merg ,nu mai pot ma dor picioarele ,mie foame , mie sete si tu stai ca mutu si nici macar nu-mi zici unde mergem , eram foarte nervoasa , pe cand ca mergem intruna nici macar nu-mi zice unde ne indreptam, mi-am dat seama ca vrea sa ma ascunda de tata , doar el e angajat sa faca asta , dar macar sa ma fi intrebat macar odata daca mai pot merge.

Sai ofteaza si se opreste apoi imi zice ca ne putem odihni putin langa un copac. Eram asa e obosita si-mi era foarte foame .Am stat acolo amandoi tacuti ,eu eram prea obosita ca sa-l intreb ceva ,iar el era prea trist ca sa aiba chef de povesti . Intr-un final mi-am amintit ca eu ii sunt datoare cu un "multumesc" pe care nu l-a primit .
    -Multumesc...
    -Huh? isi ridica privirea spre mine , pentru ce?
    -Pentru ca m-ai salvat de individul acela, mi-ai salvat onoarea, m-ai hranit ca pe un copil si mi-ai dat acea imbratisare de care chiar aveam nevoie...inca odata iti multumesc.

M-am ridicat ,am vrut sa-l mai intreb de faza de azi-noapte ,dar nu este momentul potrivit. Nu am facut nici macar un pas ca brunetul ma prinse de mana si ma trase spre el lipindu-mi corpul de a lui formand o imbratisare. Inima dorea sa-mi iasa din piept ,suflarea mea se facuse mai greaoaie ,si simteam ca transpir, dar nici Sai nu era prea calm ,ii puteam simti bataile puternice ale inimii si suflarea grea .
    -Ino...eu...

Stie cum ma cheama? Nu-mi amintesc sa-i fi zis numele ,,sau poate ii l-am zis ,nu-mi mai amintesc, acum sa revenim ce voia sa-mi zica , dar nu apucase ca pamantul de sub picioarele noastre se zguduie .
    -Ce se intampla ? il intreb pe brunet in timp ce m-am dezlipit din imbratisarea lui si m-am ascuns in spatele lui ,dar nici el nu stie ce se petrece. Dintr-o data de dupa tufisuri iese o armata de mascati cu semnul mafiei Haruyama cu pistoale si armament ,imbracati in negru. Erau cam 20 la numar . Ii puteam simti respiratia grea a lui Sai . Ochii mei albastri s-au oprit asupra unei persoane care s-a ivit de dupa mascati .Era imbracat in uniforma verde cu o jacheta rosie pe deasupra si bocanci de armata negri in picioare. Avea un par saten si niste ochi verzi ca smaraldele. Era tata...am dat de dracu..."

Zoey
    Inactiv
    Inactiv

Iubire imposibila

Mesaj Scris de Zoey la data de Sam 23 Apr 2016 - 20:07

Capitolul X-Dragostea nu moare

Sakura:

Dragostea este ceva ce nu ai putea descrie ,este acel ceva care umple golul din inima unui om .Iubirea poate fi medicamentul perfect pentru ranile inimii si sufletului ,care dor mai tare decat cele fizice ,sunt mult mai adanci si ustura foarte rau. Iar cele fizice se vindeca cu timpul ,cu ajutorul medicamentelor si altor surse medicale, dar cele sufletesti nu se vor vindeca niciodata ,vor ramane acolo formand o cicatrice ,iar acea cicatrice o vom simti mereu si mereu si ne va durea mereu. Ranile sufletului intotdeauna le ascundem adanc in inima noastra crezand ca nu vor mai iesi la iveala niciodata ,dar ne inselam .La cea mai mica greseala sau amintire vor iesi, se vor ivi si simtim acea intepatura care doare mai rau decat ne imaginam. Dar totusi si cea mai mica sau mai mare rana are un leac de vindecare si pentru ranile sufletului medicamentul perfect este dragostea .Ea poate indulci amarul din inima oricarei persoane .

Inca ma gandesc la seara trecuta si la Ino care mi-a povestit toate intamplarile ei care s-au delurat in doar doua saptamani. Am stat treze impreuna pana la ora 3:00 dimineata ,povestind cu lacrimi ,cu nervi si cu zambete retraind acele momente. Acele momente care s-au sfarsit in secunda cand Inoichi a plecat sa o salveze pe Ino ,cat timp eu ca o proasta ce sunt am vrut sa ma sinucid ,in loc sa merg sa o caut ,cum a facut ea. Are un suflet curajos si am inteles ca tine mult la mine si la prietenia noastra ,defapt ea este ca o sora pentru mine. O sora perfecta care ma sprijina mereu si care s-a indragostit pentru prima data la varsta de 17 ani. O varsta cruda ,consider eu .

Sfarsitul povestei ei a fost tragic. S-a terminat tot basmul in momentul cand Inoichi s-a ivit de dupa mascati si a inceput sa zbiere ca un drogat la Sai ,baiatul care i-a furat inima "surorii" mele. A strigat...si a facut un circ acolo ,injurandu-l pe Sai si spunandu-i vorbe care dor ,a facut mafia de ras in fata lumiiprin faptul ca Inoichi a reusit sa-l ucida pe seful mafiei, Yamato. Yamato, am citit un documentar secret despre el pe internet, stiu sigur ca e adevarat. Acolo scria ca are o inima de aur ,este un barbat recras si nu a vrut niciodata sa concureze cu celelalte familii criminale ,care nu profita de fete, nu dorea sa aiba prospaturi ,care se multumeste si cu putinul ,care se ferea deseori de criminalism ,care ucidea oameni doar la nevoie ,si care nu facea o productie gigantica de droguri ,la care cantitatea nu era deloc importanta. Am citit ca era cea mai retrasa mafie care concura sau facea ceva ilegal doar ca sa-si mentina postul si traditia. De asta Yamato face pe criminalul ca a fost obligat datorita traditiei, prin faptul ca neam din neamul sau au fost criminali .De aceea el nu s-a casatorit si nu a dat nastere copiilor sai ,pentru a-i feri de criminalism . Acum am inteles el avea ca scop sa rapeasca pe cineva drag dintr-o mafie ca apoi sa vina familia acestuia sa-l salveze si sa-l ucida, el s-a lasat singur ucis de Inoichi , de aceea a luat-o pe Ino ca prizoniera. Yamato a vrut sa se lase ucis doar pentru a disparea din aceasta lume murdara. Astfel mafia Anbu v-a disparea ,as spera ca si mafia Haruyama sa dispara si sa fim si noi oameni normali, dar nu se poate,si asa va trebui ca eu si Ino sa o conducem, dar sa speram ca nu se va ajunge la asta, poate vine sfarsitul lumii mai repede.

Sa revenim la povestea noastra imposibila. In acel moment de drama totala , intriga si actiunea s-au terminat foarte repede. In doar cateva clipe Sai a fost luat prizonier si dus cine stie unde ,probabil la inchisoarea mafiei unde sunt interogati prizonierii din alte mafii pentru a da detalii, nu inteleg ce detalii vor sa mai afle de la brunet daca mafia Anbu se destrama .Ino nu s-a lasat batuta a incercat sa-l salveze de indivizii aia ,dar a uitat ca tatal sau era acolo , asa ca baiatul a fost dus si Ino a ramas plangand ,dar s-a facut si cu o palma de la Inoichi si cu niste vorbe urate care nu vi le mai descriu, era foarte urat din partea lui ,mai ales ca este fiica lui. Si asa de repede s-au intamplat toate minunile si peripetiile care le-a trait blonda in acea casa alaturi de Sai, momente frumoase dar si urate .

Stateam pe pat in sufragerie si ma gandeam la visele mele ciudate pe care le am cu bruneta frumoasa Mikoto Uchiha .Nu inteleg ce vrea de la mine ,de ce imi tot apare in vis si simt ca ma cheama la ea ,si ca ma roaga sa o ajut, dar ce fel de ajutor vrea de la mine .Ultima data mi-a aparut atunci cand eram inconstienta pe patul de spital si mi-a spus ca sinuciderea e un pacat .Dar parca o simt si acum langa mine ,parca ma protejeaza, dar cum se poate ca ea sa fie in doua locuri de odata si defapt cum poate sa-mi apara in vis in timp ce ea este aici un corp omenesc ,viu pe pamant care traieste ,mananca ,bea cum poate sa faca asta ,sa-mi apara in vis si sa-mi vorbeasca. Cred ca devin paranormala ,am halucinatii. 
    -Sakura s-a intamplat ceva?!
    -Ha! tresar speriata din gandurile mele ,era Suzuka care avea in mana cartile mele de istorie ,matematica ,geografie si psihologie .Pff!! Se pare ca trebuie sa ma apuc de invatat . Poate ca tata nea interzis iesirea afara ,dar scoala nu. Iar Suzuka se ocupa in mare parte de educatia si lectiile noastre. Mi-ar placea sa merg si eu la o scoala normala cu oameni normali. Am luat cartile si m-am dus sus ca sa ma pun cu burta pe ele ,la figurat.

Dupa aproximativ o ora isi face prezenta Ino cu o farfurie plina de dulciuri si cu o carte de moda. Femeia asta nu are niciodata de invatat. Le stie pe toate ,mai ales la moda este prima, ca la geografie nici capitala Japoniei nu o stie.
    -Hei, de ce ma eviti?
    -Pentru ca eu am de invatat ,nu ca tine care nu sti nici macar capitala Japoniei.
    -O da?! E cu siguranta Kobe, spune ea razand, glumesc e Tokyo ,orasul nostru natal cum sa nu stiu? si pufni din nou intr-un ras indraznet. 
    -Dar capitala Rusiei? Argentinei? Canadei? Nigeriei? o intreb incercand sa-i intind o capcana.
    -Hmm, stai sa vedem , Moscova ,Buenos Aires, Ottawa si...aaa...Nigeria? Nu stiu ,hai ca m-ai prins cu asta.
    -Abuja, stiam ca pe asta nu o sti.

Ne-a pufnit pe amandoua rasul ,pana cand ea s-a scufundat intr-o melancolie profunda ,stiam la ce se gandea, se gandea la Sai ,asa cum ma gandesc si eu. Saracul de el ,nici macar nu stiu cum arata ,dar stiu ca si el simte ceva pentru Ino, ma intreb oare are parinti? Oare are o femeie caruia sa-i spuna "mama" , si sa simta acel sentiment de bucurie.
    -Te gandesti la Sai nu?
    -Aha, si o lacrima stralucitoare cazu pe obrazul ei palid.
    -Ino...!!

Am stat asa in aceasta melancolie profunda timp de cateva minute pana cand o vad ca cauta ceva in dulap , am vazut ca scoate niste haine si pleaca la baie .Asta-i nebuna! Oare ce naiba face? Sper ca nu face ceea ce cred eu .Dupa cateva secunde apare imbracata ca o doamna din revistele ei de moda. Avea o rochie alba cu bretele ,lunga pana-n genunchi ,simpla si larguta, niste ciorapi negri ,cizme lungi maro spre negru  cu pitin toc patratos, un palton negru si subtire de toamna desfacut la nasturi, la gat un colier de perle si cerceii la fel , parul impletit intr-o coada si bretonul lasat pe ochiul drept.
    -Ino...unde mergi? o intreb alarmata ,vazand ca iese pe geam si sare pe prima creanga a copacului.
    -Ma duc sa-l salvez pe Sai pana nu-i prea tarziu.
    -Stai ce? Esti nebuna? Daca te prinde Inoichi? Eu ce sa le zic daca intreaba de tine?
    -Am incredere in tine, stiu ca o sa ma acoperi, inventezi tu ceva.

Si cu asta s-a dus dracului ,lasandu-ma cu ochii in soare ,acum ce ma fac, ce o sa le zic ,gandeste Sakura gandeste la un plan, dar nu apuc sa gandesc bine ca pe usa apare Suzuka cu cina noastra si logic intreaba "Unde-i Ino?" , si eu zic sec "La baie." , ca si cum nimic nu s-a intamplat. Rasuflu usurata ca Suzuka a plecat si incep sa-mi mananc portia de orez fiert cu legume, dar ce fac cu portia lui Ino, se pare ca trebuie sa mananc peste masura in seara asta, Ino daca ma ingras va fi vina ta. Acum ma gandesc ce-i voi zice Suzukai cand va veni dupa bol si tacamuri .Stiu! Am luat cateva perne le-am ascuns sub plapuma, asa cand va intra Suzuka ii voi zice ca doarme, si asa s-a intamplat, cand a intrat i-am pus tava in maini repede si i-am zis ca Ino a adormit si m-a crezut, bine ca nu s-a uitat la ceas care indica ora 7:30 , m-ar fi intrebat ca de ce doarme la o ora asa devreme .Ino sper sa te grabesti!

Ino:
               Alerg si i-ar alerg ,sper sa nu fie prea tarziu, trebuie sa ajung repede pe strada unde se afla inchisoarea si cladirea torturei mafiei Haruyama, unde sunt tinuti oamenii furati, prizonierii si membrii altor mafii si unde sunt interogati atat fizic cat si moral. Stiu sigura ca Sai nu va spune nimic despre secretele mafie Anbu si despre comertul si legaturile acesteia cu alti oameni , mafi. Asa ca Sai va fi torturat brutal si dureros pana cuvintele adevarate vor iesi din gura lui si atunci va fi bagat la inchisoarea mafiei pentru tot restul vietii. Asa ca eu trebuie sa ajung acolo pana nu va fi prea tarziu .Nici macar nu stiu cum il voi scoate de acolo ,nu am un plan momentan, dar voi gasi eu unul.

Acum este: Lun 5 Dec 2016 - 0:25