╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA

Distribuiti

SayaHakuro
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 07/04/2015

SasuSaku.IUBIREA DINTR-O MINCIUNA

Mesaj Scris de SayaHakuro la data de Mar 7 Apr 2015 - 18:35

Capitolul 1 . INTRODUCERE

''- De ce naiba le-ai indrugat atatea tampenii?Nu inteleg...
    -De ce trebuie sa iti dau eu tie explixcatii? asta nu inteleg...
    -Ah...nu stiu..poate pentru ca ...sunt implicata in asta idiotule!!
    -Idiot?...Uite ce e domnisoara '' Nu stiu sa citesc ce scrie pe usi''...singurul idiot din camera esti tu
    -Aha ... dupa ce ca m-ai trantit fara ca macar sa imi dai o mana de ajutor...
    -Ce vina am eu ca tu si prostia ta ati gresit apartamentul?...
    -Bun..lasa asta...ai de gand sa imi explici odata ce au fost toate alea?
    -Asculta...eu... ''

Buna... sa ma prezint... Sakura Haruno, am 18 ani , par lung,roz pal, de culoarea florilor de cires,neobisnuit intradevar,ochi verzi,un verde si el destul de neobisnuit de asemenea, ce se apropia cu exactitate de culoarea zmaraldului...mostenire de la mama...si...Oh...da...asta...asta e o discutie obijnuita cu '' iubitul'' meu.
    Poate va intrebati cum am ajuns sa fim impreuna si totusi a ne comportam asa...ei bine nu suntem,adica,ba da oarecum,sa va explic:

Urcam scarile cu un morman de cutii in brate,incercand sa gasesc apartamentul B12 ,dupa spusele fostului proprietar...mda,ma mutam...apartament nou,cartier nou,vecini noi...totul era asa strain pentru mine si tot ce imi doream in aceste momente era sa gasesc acel apartament ce urma sa imi devina ''casa'' ,sa despachetez si sa ma trantesc in pat.Perfect ha?...dar lucrurile nu aveau sa fie atat de simple pe cat pareau.Din cauza acelor cutii , cu greu am zarit pe usa acel ''12'' si il priveam cu atata disperare...grabindu-ma sa intru, bag cheia in usa ,cand... cineva deschide usa pe partea opusa. Ma ciocnesc de un trup bine facut , toate cutiile cazandu-mi in jurul meu facand o harmalaie monstru,tragandu-ma dupa ele.Fara sa imi dau seama am facut contact cu cimentul rece :
    -Auuu!!
    -Hei , uita-te pe unde mergi!!
    O voce groasa si iritata imi raspunde agresiv neatentiei mele.Uitandu-ma in sus , vad un tip frumos, cu un aer sobru dar el fiind bine facut, cu parul ciufulit,negru ca abanosul ,avea o privire desprinsa parca ni povesti , cu aceeasi oci negrii ca un abis din care odata prins, nu te mai lasa sa pleci.Era asa de frumos!!!Revenind la realitate ii raspund artagos:
    -Poftim?Cine esti tu si ce cauti in apartamentul meu?
    -Apartamentul tau?Clar...esti proasta!
    -Proasta?asta e apartamentul meu... B12 ...Idiotule
    -Nu!Asta e apartamentul meu,C12 imbecilo...
    Tipul devenea din ce in ce mai nervos,dar nici eu nu ma lasam mai prejos,fiind totusi constienta de gresala facuta dar nu il puteam lasa sa castice,insa nu am apucat sa ii dau peste nas caci o voce mieroasa a unei femei se aude ,iar in fata usii apare in chip bland, angelic:
    -Oh...Sasuke,dragule,aceasta este minunatia de fata ce o tot ascundeai de noi?.....

-VA CONTINUA-

Buna ...sper ca v-a placut acest capitol , sunt la inceput asa ca nu ma judecati prea aspru,astept commuri,mesaje,pareri,etc.
    Va pup si ne vedem maine in capitolul 2 ''Confuza...Am un ''iubit''?''

Byee! Tongue Kiss Hi!

Acum este: Lun 5 Dec 2016 - 0:22