Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Tears of an angel

Distribuiti
    *****Piersicuta*****
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Tears of an angel

Mesaj Scris de *****Piersicuta***** la data de Vin 13 Ian 2012 - 1:45

Buna, m-am decis sa deschid si eu primul fic la care ma-m gandit mult si bine! Criticilor le multumesc foarte mult, deoarece m-au invatat cum se face un fic frumos.

Capitolul 1

Vantul bate lin scuturandu-mi parul de culoarea mierii in timp ce luna imi cristalizeaza ochii albastri plini de lacrimi. In momentul de fata ascult cantecul valurilor incercand sa ma opresc din plans.Plang din cauza durerii pe care mi-a lasat-o in suflet cand a plecat. De atunci viata mea nu mai are culoare, inima mea a fost luata de el iar eu fara sa-mi dau seama cat de important este pentru mine am inceput sa sufar. A trecut mult timp de atunci, zece ani in care am varsat lacrimi incercand sa fiu tare si sa nu ma las prada sentimentelor. Simt o durere inauntru, o durere de care nu voi mai scapa. Imi este dor de vocea lui groasa dar in acelasi timp blanda, de parul sa de culoarea mandarinei, de ochii sai cufunda-ti in Rinnegan care ma priveau bland care mereu imi provocau roseata din obraji sa se aprinda. Dar el a plecat, iar eu nu pot sa-l uit si sa-mi vad de viata. Este cu altcineva acum, iar poate in acest moment isi petrec noaptea impreuna. Ceva imi distrage atenita, o umbra care a trecut prin fata mea foarte repede. Ma uit in jur cu atentie, nimic nu se misca. Stiu ca nu am inebunit, asa ca voi fi prudenta. Fac imediat cale intoarsa si ma indrept spre casa mea. Am locuit in Satul Ploii dar acum ma aflu in Satul Ascuns Intre Palmieri. M-am mutat aici dintr-un singur motiv, sa-mi gasesc linistea interioara si sa am liniste. In momentele grele am nevoie de multa liniste, sa ma bucur de sunetul noptii si sa ma gandesc la clipele frumoase cu iubirea mea. O lacrima cristalina in lumina lunii ajunge in coltul ochiului, ajungand la barbie unde cade in nisipul moale ce scartaie sub picioarele mele. Totul este atat de frumos! Plaja este pustie, in unele locuri palmieri care danseaza cu vantul nazdravan. Luna parca i se face mila de mine, care acum ar trebui sa stau acasa cu sotul meu deoarece am douazeci si cinci de ani iar sunt destul de draguta si ma mangaie pe chipul palid cu razele sale argintii. Mereu am adorat noaptea. Doar eu, stelele si luna care imi este a doua mama iar restul oamenilor parca disparuti. Ajung la vila cu doua etaje si intru in in curte. Peste tot gazon, pomi fructiferi, flori iar in curtea din spate o piscina si un balansoar la umbra unui nuc batran. Totul pare ireal printre pleoapele grele care abia se mai tin sa nu-mi acopere ochii care parca ma implora sa ma culc. Sunt obosita deoarece azi abia am venit dintr-o misiune de gradul unu. Casc pofticios si lacrimez dupa caare intru in cladirea mare si aprind lumina. Clipesc de cateva ori si ma obisnuiesc cu lumina. O sting deoarece nu am ce vedea aici si nu inteleg de ce ar trebui sa o las deschisa! Ma duc la etaj si intru in camera mea decorata frumos. Peretii albastri ce te duc intr-o lume de vis, tavanul alb care se oglindeste in laminatele de culoare verzuie. Ma descalt de sandalele ninja negre si ma duc la baie unde fac un dus lent. Ma intorc in camera si ma imbrac cu o bluza galbena si niste colanti negri apoi ma pun in pat. Ma intreb cum va fi ziua de maine si ce a fost cu acea umbra.

Razele soarelui ma trezesc urmate de niste natai in geam. Cine este la ora, opt dimineata? Plus ca am si zi libera! Ma ridic oftand din pat si deschid geamul iar Ichijou ca un prostut cade pe burta ajungand laminate. Baiatul este elevul meu si are opt ani. Chicotesc incet si zambesc sters dupa care il intreb cu ce onoare vizita.
    - Saya - sensei, cand incepem din nou antrenamentele? Oftez si ma uit la el cu o porivire calda. Mereu am iubit copii si ma intreb cand o sa am si eu o familie. Ma aplec la nivelul baiatului si ii pun mana pe parul auriu care in momentul de fata este ud.
    - Maine il incepem, dar acum lasa-ma sa dorm deoarece sunt obosita si te rog sa-i anunti si pe Ralu si Yun. Deci maine la ora noua in locul nostru, ok? Dupa ce primesc de la el confirmarea imi face cu mana si sare pe geam. Ma duc pe balcon si privesc cerul lipsit de nori. Totul este perfect aici, nici un defect. Vecini prietenosi, foarte multe magazine si o privelite ce-ti taie respiratia.

Cam atat, as vrea sa mai scriu dar este doua noaptea si sunt foarte obosita plus faptul ca am ramas in pana de idei.
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Re: Tears of an angel

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 13 Ian 2012 - 12:45

Buna, scumpo! Ficul este foarte frumos. Saraca Saya a suferit atata dupa plecare baiatului iubit. BIne ca a trecut peste deci, sper sa-si gaseasca adevarata iubire. Spor la scris si idei, astept next-ul draga mea si sper sa ai timp sa-l pui. Kiss .

P.S.: Am o intrebare: Ficul contine si personaje din Naruto de l-ai postat aici? Din cate am inteles va fi si Pain (cred). Daca nu ai personaje din Naruto si nici din alte seriale/animeuri locul lui este la Fan Ficuri originale.
    *****Piersicuta*****
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de *****Piersicuta***** la data de Sam 14 Ian 2012 - 2:58

Capitolul 2

Soarele bate cu putere iar vantul bate lin, provocandu-mi parul sa danseze cu el. Imi este dor si de fratele meu Naruto. Semanam mult si nu credeam ca-mi va lipsi atat de mult. Eu m-am nascut in Konoha, la nastere am fost dusa in Amegakure si mi-am petrecut acolo viata pana la saptesprezece ani. Dupa ce a plecat Pein peste cateva saptamani m-am intors in Konoha si am stat pana la douazeci si trei de ani. Acolo am devenit membru AMBU si am venit aici. Ma uit la masca de pe pat care reprezinta un lup si oftez. Nu spun ca acum nu sunt membru. Ma intorc in camera si imi pun masca pe dulap apoi ma duc la baie unde imi fac siesta. Dupa ce termin ma duc la dulap si ma imbrac cu o fusta pana la genunchi rosie cu modele negre si un tricou alb. Imi prind parul intr-un coc apoi sar pe balcon si de acolo jos. Incep sa alerg pe nisip mult timp, cred ca in jur de doua ore. Deodata ma opresc in pozitie de statuie si suspin. Murmur ceva pentru mine apoi ma intorc si ma cocosesc. Ma cam luat valul cu alergatul. La fel ca si Naruto nici eu nu pot sta locului. Incep sa alerg in directia opusa destinatiei mele in necunoscut dar ma simt prinsa de picior. Cad in nisip si fac o mutra de zici ca m-a omorat cineva. Ok, acum serios: cine este faptasul? Ma rasucesc si vad pelerina Akatsuki. Hm, se pare ca este un barbat care arata mai mult a cadavru cu... RINNEGAN?! Ochii mi se maresc instantaneu dar ma calmez imediat. Nu, nu se poate sa fie Pein! Are parul de culoarea mandarinei lung si prins in coada si tevi de diferite marimi in corp. Ma invart in jurul sau cu o pirivre incruntata si incerc sa-i aflu slabicunile. Clanul Uzumaki detine o tehnica foarte greu de controlat si acea tehnica este folosita de mine acum. Acel albastru a disparut de mult, fiind inlocuit de un verde asemanator cu culoarea ce o detine mlastina. Problema mea actuala este ca din pacate nu am timp sa ii gasesc slabiciunile caci ma ataca. Sar in sus si invoc un shikuren urias pe care il tin intr-o mana iar cu cealalta creez niste colne. Colnele mele creeaza niste fire de chakra si il leaga pe atacator iar eu arunc shikurenul. Clipesc iar dupa ce imi deschid ochii il vad in fata mea. Dar, cum? Nu ma las mai prejos ci imi fac avant si sar deasupra norilor. Noroc pur, am toate elementele deci pot sa zbor usor. Ma uit in sus, in jos in parti nimic. Imi creez alte clone si ne punem spate in spate. Am patru colne, toate privim in partea alesa si in acelasi timp ne uitam si in sus si jos. Cam ciudat dar asa ma pot apara cel mai bine. Imi fac curaj si incep sa cad usor orpindu-ma deasupra marii. Clonele se aseaza in jrurl meu in pozitia de atac.Eu ma pun intr-un genunchi si imi canalizez chakra in ochi. Dupa putin timp ii deschid dar acum sunt putin mai diferiti. Verzi ca inainte, dar au pupila ca de pisica. Ma ridic si clonele dispar, incepand sa ma uit in jur. Nimic, poate ca si-a ascuns chakra ori a plecat. De plecat stiu sigur ca nu a facut-o, deoarece nu a batut atat drum sa plece cu mana goala! Asteapta sa las jos garda. Foarte rapid ma inclocuiesc cu o clona de apa si ma ascund in ocean. Sa astepte mult si bine baiatul deoarece eu nu ies de aici! Poate fi in orice loc pe uscat deci riscul este prea mare. Nu mai pot sta cu mintea pe Pluto deoarece sunt lovita in plin de un rechin de apa. Inseamna ca nu este singur ori a chemat ajutoare si eu ca proasta am stat aici cand puteam sa plec pur si simplu.
    Gata, eu m-am saturat pana peste cap! Ies din apa zgomotos si ajung iar in aer. Trebuie sa-mi fac un plan cat de cat.Gandeste Saya, nu degeaba ai ajuns la nivelul asta! Simt cum ceva se aseaza pe capul meu si eu fac ochii mari cat doua farfurii. Pun mana si imi dau seama ce este. " Argila..." pronunt usor apoi dau paianjenul jos din cap si explodeaza. Doamne, cineva chiar se pare ca-mi vrea moartea!Ma intorc si vad un blond care zambeste. Are parul lung prins intr-o coada sus si ochiul drept acoperit de par. Deja ma satur, vin dintr-o lupta si dau de alta. Oftez apoi incep sa zbor evitand bombele pe care mi le arunca blondul. Se pare ca in total sunt trei atacatori. Cineva striga de jos dar nu il aud si blondul se enerveaza si incepe sa-l injure. Asta este sansa mea! Fac niste miscari rapide din maini si cand se uita la mine il prind intr-o iluzie cu ochii Demonului Pisica din mine. Asta o sa-l tine ocupat pentru un timp. Deodata sunt atacata de ciori. ncep sa tip si fac Phoenizul De Foc si toate ciorile sunt arse, devenind friptura. Gata incep sa-mi ies din minti si am cam ramas fara chakra. Pot sa zbor si fara chakra, dar nu voi putea fugi la nesfarsit de astia nu? Ma uit in parti si astept urmatorul atac. Trece o gramada de timp si eu prierzandu-mi rabdare incep sa tip:
    - Haideti bai de ce va-ti oprit? Pana acum am fost bombardata de atacuri si acum sau oprit? Proasta replica, simt cum sunt bombardata de hartii. Incep sa rad ca nebuna apoi le ard. Prea usor, pregatesc ei ceva pentru sfarsit! Bun, acum sunt cinci atacatori! Cobor pe nisip dar acum sunt bombardata cu ace pline de venin. Ma feresc cu usurinta sarind in sus pe apa. Acolo sunt trasa sub si vad o ciudatenie. Are corp de om, pielea de rechin si albatra, ochi mici si albi iar parul este albastru inchis. Incep sa tip si sa-l lovesc cu palmele, pumnii si picioarele dupa care ma ridic la suprafata si ma duc pe nisip. Simt ca nu mai este mult pana o sa cad la pamant. De ce m-au atacat asa dintr-o data? Cineva imi pune o coasa la gat si eu ridic din spranceana. Imi intorc incet capul si vad un om cu pielea alb-negru si cu o privire de psihopat. Incep sa tip si imi dau coasa de la gat. El se uita la mine ciudat apoi langa el apare un tip cu masca portocalie.
    - Senpai, de ce fata asta are urechi si coada de pisica? Imi duc mana la cap si spuen adevarul. Mi-au aparut coada si urechile de pisica. Suspin usor apoi ma asez jos si mormai. Cei doi se uita ciudat la mine apoi eu nervoasa peste limita incep sa tip la ei ridicandu-ma:
    - Si voi ce la ce uitati? Eu nu sunt ciudata ci voi care aveti un defect la cap! Ce va apucat sa ma atacati din senin unul dupa altul si aveti noroc, pana acum nu mi-am pierdut controlul dar nu mai este mult! Dupa incep sa dau din coada nervoasa si ma asez din nou pe nisip incepand sa marai. Incep sa ametesc deoarece eu mi-am pierdut si ultima mea farama de chakra din cauza lor. Soarele apune iar eu ma ridic de jos cu gandul sa imi continui lupta cu cei doi dar totul se intuneca si cad pe jos.

Saya cu ochii verzi:

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Sam 14 Ian 2012 - 14:37

Fic nou si eu nu stiu? Rusine sa-mi fie
    Imi place la nebunie ficul, draga mea Narezi foarte frumos
    Ce mai lupta a dus si Saya... Sunt foarte curioasa de ce se va intampla mai incolo.
    Astept next-ul, scumpa mea... Spor la idei si la scris!
    Te pup
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 22 Ian 2012 - 13:46

Buna! Am revenit! Scuze de intarziere... Saya a avut o lupta grea, nu-i de mirare ca a pierdut. Ma gandesc ca ala era Pain si ca o vrea pe Saya, de mintea me a de copil. Doar sti bine c aeu nu pot afla raspunsurile la toate intrebarile decat daca pui next-ul, iar eu una cred ca am chiorat ca nu-l vad. Madara vrea ceva de la ea si ..Pain vrea ceva de la ea..nu mai inteleg de ce au dus lupta asta. Te rog sa pui next-ul cat de repede poti. Succes la scris si al idei! Te rog s ama anunti daca poti cnad postezi next-ul. Kiss
    Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Vin 27 Ian 2012 - 15:57

Ficul este inchis. De ce? Din cauza titlului. Draga mea, mai este un fanfic cu acelasi nume, cu toate ca ideea este sau o fi diferita [nu am stat sa le citesc]. Ideea este urmatoarea: dupa mintea unora acest lucru se numeste plagiere, eu nu vreau sa cred asta. Asa ca il voi inchide acum, ca sa evitam orice alte discutii. -poate veni unu si sa se planga ca titlul tau e plagiat >.< -
    Il inchid, iar cand te decizi sa schimbi titlu, imi dau un superb pm si ma anunti si pe mine si il scot de la ficuri blocate si ii voi pune noul titlu.
    O zi buna.

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Vin 24 Feb 2012 - 15:00

Fic deschis la cererea autoarei si titlul a fost schimbat. Fii mai atenta pe viitor.
    Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Vin 25 Mai 2012 - 22:28

Fic inchis din cauza inactivitatii. Daca doresti sa il continui, da-mi un pm.

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 23 Apr 2017 - 18:50