Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

sasusaku povestea merge mai departe

Distribuiti
    Meow
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

sasusaku povestea merge mai departe

Mesaj Scris de Meow la data de Dum 31 Aug 2014 - 20:03

Part. 1                                                                                                               Intoarcerea                                                                  Sasuke P.O.V:                                                                                                    *  Dupa 5 ani de absenta a trebuit sa demonstrez ca sunt demn de asta asa ca dna. hokage a dorit sa ma lupt cu vechiul meu tovaras Naruto care acum era jounin ,in fine aproape ca cistigasem dar eram la egal cu Naruto  ,facusem chidori iar Naruto rasengan aproape il lovisem in umar  dar ,,bum,,intuneric nu mai vedeam nimic ,negru de jur imprejur, am simtit doar ca mam izbit de ceva si auzeam doar susoteli .                                                                -Ce? oare am murit?.incerc sa-mi deschid ochii dar nu pot .             -Se trezeste , chemati-o pe Tusande.                                                   Inca o incercare , da mi-a reusit imi deschid ochii si vad alb,acel alb pe care-l cunosteam ,clar era un spital...                                           -Asa vad ca te-ai trezit.intrase Tusande.Acum asculta-ma impactul de chidori cu rasengan te poate omori, inima ta este slaba si poate ceda , de data asta ai avut noroc, ai grija!                   -Bine dar cind ma pot intoarce acasa?intreb eu cu un aer de persoana ocupata.                                                                                        -Chiar acum ,daca vrei.                                                                              -Bine .spun eu care deja o zbugheam spre casa.                                 

Edit Empress: 

”salut sunt noua pe aici Blush :blush:imi poate spune cineva cum sa continui povestea What? What?   apropo:scuze pentru aranjarea in pagina

cap.2 
                                revederea
    Sasuke se intoarce acasa cum intra da ochii peste poza cu echipa 7, echipa lor, o intoarce  ca sa o poata vedea .
    -Ah ,Naruto, Sakura cum am putut sa va parasesc? sunt un idiot.
    Se gindea la toate momentele amuzante, bune chiar si cele nu prea bune. Apoi adormi cu poza in mina.
       Intre timp:Sakura si Hinata se plimbau
    -Hei Saku ai auzit?
    -Nu ce sa aud?
    -Cum nu stii?
    -Ce,Ce e cu tine spune-mi odata?!
    -Pai, Naruto mi-a zis ca Sasuke s-a intors. 
    Sakura se holba uimita.
    -Pai credeam ca stii ,sunt uimita il astepti de atita timp si totusi...
    -O ,mai taci ,gata am inteles se vede ca Naruto iti zice toate birfele din sat.
    Sakura zimbi rautacios.
    -Nu ma crezi ?,fa-i o vizita!
    -bine gata, am inteles merg sa-ti confirm minciuna
    Sakura P.O.V:
    *oare e adevarat ,sper sa nu fi auzit  caci se va duce de ripa relatia noastra dar oare ce sa fac?*
    Sakura ajunse in fata usii:
    -Ei bine,asta e sper doar sa fie adevarat.
    Sasuke P.O.V
    *Dormeam si eu linistit si offffffffff cineva bate la usa ,enervant ma ridic lenes din pat ,ascund poza cu echipa subperna,ca nu cumva cineva sa creada ca mi-e dor de ceilalti.ma indrept spre usa intrebind-uma cine ar putea fi, daca nu e important il voi distrugeeeee.ajung in fata usii  si se deschise singura ,acum in fata mea era Sakura cu o fata iritata.*
    -In sfirsit , ce pentru Dumnezeu faceai?
    -Dormeam ,vreo problema?
    Apoi Sasuke casca obosit.
    -Ooo,esti la fel ,ma lasi sa intru?spune Sakura cu un aer de persoana care a intirziat.
    -Pai, sii euuu...
    Sakura P.O.V:
    *Dau buzna peste el fara al mai asculta si-o zbugesc in casa. El nici macar nu reusisa sa se dezmeticeasca ,ca eu ii si admiram casa. el ma ajunge si sta in spatele meu parca nici nu-mi acorda atentia*
    -Na-i de gind sa faci curatenie?
    -Ba da ,dar mai tirziu .
    -Fff...baietii. 
    scz pentru ca este cam  scurt .stiti ca a inceput scoala  dar promit ca in vacante    voi aduce next-uri colosale

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Re: sasusaku povestea merge mai departe

Mesaj Scris de Blek angel la data de Lun 1 Sept 2014 - 10:00

Hhmmm...  imi place cum ai inceput , adică Sasuke și Naruto să se lupte pentru  a se putea Sasuke reintoarce in sat nu vezi mereu ! Wink
    Și ai cerut niște idei pentru continoare  Hhmmmm.... poate dacă Sasuke ar fi pus intr-o echipă condusă de Sakura care este

complet scimbată faţă de când era mică ! (Și schimbarea să conţină ceva uimitor,ceva neașteptat ) , da și Sasuke să fie intro oarecare competiţie cu ea dar să piardă mai mereu (ar fi foarte amuzant ) , iar ca cititorul să fie mai captivat Sakura ar putea fi prietenă cu cineva care trezește misterul  de exemplu fratele lui Sasuke ! Dar dacă Sasuke crede că la ucis pe Itachi atunci este foarte interesant ai putea spune că a fost inviat de către Sakura ! Iar deasupra relaţiei dintre Sakura și itaci să fie pus un semn de intrebare (in sensul că nimeni inafară de ei nu știe dacă sunt prieteni sau sunt inpreună) ceea ce lar indigna pe Sasuke având in vedere că fratele pe care il urăște este acum protejat de Sakura ! Big smile

Edit Empress: 
    Fără double-posting!!

”A și mia plăcut mult de tot cum ai inceput ficul sper să pui repede nextul ! 
    Abea aștept săl pui și ar fi drăguţ să adaugi ideile mele ! 
    Paaa...!  

Mesajul de la capitolul 2:

Hmm...... mia plăcut mult capitolul !
    Este interesantă ideea mai ales faptul că Sakura este mai tupeistă ! 
    Dar iţi pot da un sfat ? Folosește mai multă descriere adică nu că nu miar place mie ! Imi place mult dar dacă ţiar atrage cineva atenţia intrun mod mai dur tear putea răni și nu vreau asta ! 
    Abea aștept capitolul următor ! 
    Și NU TE DA BĂTUTĂ ! 
    Paaa...! 
    Elenaa
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Elenaa la data de Mier 3 Sept 2014 - 14:16

Hey am trecut si eu pe la ficul tau , este un fic bun , dar nu ar strica sa al mai îmbunătățești puțin . Oricum imi place Felul in care a început , sper sa ma anunți si pe mine de next , abea astept capitolul următor asa ca scrie mai repede , bafta !
    Meow
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Meow la data de Mier 3 Sept 2014 - 17:39

Iata ca am venit cu next-ul am incercat sa fac tot ce ati spus sper sa va placa Big smile  si spor la citit       

Cap.3
                                   (provocarea)
    Acum Sakura se intoarce spre Sasuke ,acesta privind in sus observa ca Sakura il privea ,asa ca isi indrepta privirea in jos .
    Sakura P.O.V.:
    *Era inalt ,asa ca ii vedeam mai intii pieptul prin decolteul de la camasa .ii vedeam pielea ,pielea lui alba ca laptele. era atit  de usor sa te indragostesti de el.Dar ,nu ar trebui sa ma las in jocul lui deoa  rece acum ma intilnesc cu cineva .Imi ridic capul si-l vad ,chipul lui anghelic incadrat perfect in doua suvite rebele ,din parul lui negru ca pana corbului, ochii lui mai negri decit onixul , in care mereu   ma pierdeam doar privind-ui.El privea in sus ,asa ca nu observa  cum imi incolacesc miinile in jurul gitului sau si il sarut pe buze .Stiu ,stiu,nu ar trebui s-o fac dar nu ma puteam abtine  .Se pare ca inca il mai iubesc putin,ce tot vorbesc inima-mi spune ca il iubesc la nebunie.*
    Sasuke P.O.V.:
    * priveam in sus ,pentru ca cred ca cineva ne urmareste , nu o mai observam pe sakura ma gindeam de unde ar putea sa atace , cel ce ne urmarea si cum sa actionez .Dar deodata sakura isi puse minile ei ,miinile ei calde si atit de cunoscute mie ,apoi isi uneste buzele cu ale mele ,nu  ma-m impotrivit ,ah buzele ei erau atit de gustoase ,aveau gust de cirese mmm imi placea la nebunie asa ca vroiam sa continui dar la un moment ea rupe sarutul si zice oarecum rusinata:
    -Sscuze.
    -nu-i nimic.zic eu in speranta de a cotinua.
    -stii eu doar...
    Se opri pentru citrva clipe, si statea cu privirea in jos ,era rusinata sau poate nu ma mai iubea dupa prostia mea de neiertat nici nu stiu ce sa mai cred ,totul sa schimbat muuult se pare  ca si prietenii mei dar, ce ? acum nu ma mai gindesc la nimic sakura imi sari in brate si ma saruta din nou, dar de data asta mai pasional si mai cu dorinta .mm poate vrea sa fim iar un cuplu, dar parca in ochii ei se putea citi foarte clar o urma de sovaiala ,dar oare de ce ,in fine asta e viata ar trebui sa ma bucur de moment.*
    In timp ce cei doi se sarutau Naruto a fost trimis sa o caute pe Sakura sa ii dea niste informatii in legatura cu noul venit, de la Tusande .Acesta o cauta prin tot satul linga muntele cu fetele hokage, la barul cu ramen ,la piata ,la ea acasa,la terenul de antrenamet.
    -Doamne ,Sakura pe unde umbli .
    Naruto nici nu observa ca era acum pe linga fosta resedinta uchiha.se uita in jur puse mina pe frunte si spuse:
    -idiotul de mine ,de ce nu mi-am dat seama, daca el a venit in sat Sakura e demult acolo.Satai putin,informatii in legatura cu noul venit Haaa? asta e interesant deschise foaia si se puse pe citit.Cred ca Naruto nu a mai citit demul cu asa un interes .
    In fise Tusande ii spune Sakurei sa nu se prea apropie de Sasuke o vreme pentru ca nu stie ce intentii ar avea.Acolo mai scria ca Sasuke e urnarit de trei ANBU pentru monitorizare.

Empress:

Cap.4
                                                                  part1
                                                (in sfirsit)
    -Naru idiotule mergi rapid acolo,se gindea el ce iar zice Tusande.
    -Trebuie sa gindesc ca un hokage, cum sa fii unul daca nu gindesti ca ei.Aha ,repede la Sasu acasa .
    Intre timp:
    -Tu chiar ma ierti?
    -Pentru? zice Sakura cu un zimbet prostesc pe fata.
    -Stii pentru 5 ani de regrete ,pericol pentru sat .
    -Da! zice Sakura pasional.
    Sakura P.O.V.:
    *Nici gind ,nu ma pierd eu cu firea, si nu uit ce mi-a zis lady Tusande,nu ma las in jocul lui de doi bani.Stai  oare chiar il mai plac, dar iminma mea ar trebui sa fie cu persoana care m-a sustinut nu cu cel ce m-a facut sa sufar,dar de fapt in adincul inimii eu cu el imi vad viitorul.*

Scz ca e cam scurt dar sunt foarte ocupata cu temele,stiti voi

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Blek angel la data de Joi 4 Sept 2014 - 22:27

Interesant capitol..... Sakura a spus că se vede cu cineva nu ? Dacă este adevărat nu o inţeleg deloc! Huh.. păi inafară de faptul ca sunt puţin confuză(in sensul bun), capitolul este foarte drăgţ! Smile să aduci repede nextul !
    Paaa...! Wink
    Liliac
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Liliac la data de Joi 18 Sept 2014 - 15:10

Buna ziua raza de soare...acesta e primul fic care ll citesc azi si pot spune despre el ca e DRAGUT ...Trebuie imbunatatit si ti-ar prinde bine putina descriere ca sa arate ficul mai frumos..Ai o idee buna , dar trebuie sa o mai dezvolti..Mult succes la scris draguta
    Hidan
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Hidan la data de Joi 25 Sept 2014 - 19:00

Buna si eu sunt noua pe aici , dar iti dau un mic sfat prietenesc incearca sa faci capitolele mai lungi...a tale sunt prea scurte , mai ales ultimul capitol unde ai numai dialog in mare parte...ceea ce nu e bine..un fic bun trebuie sa contina descriere ca totul sa se impleteasca frumos..si ai si cateva greseli de tastare..inainte sa postez mai citeste odata capitolul ca sa fii sigura ca ai scris corect...!Sper ca nu te-am suparat eu am incercat sa te ajut..:3 Angel  Z

Empress:  Mulțumim!

Off ..si iar off..te rog din inimioara sa citesti regulamentul un comentariu trebuie sa aiba minim doua randuri , te rog sa il stergi sau sa il editezi... Fii mai atenta pe viitor eu incerc doar sa te ajut    Ai aici regulamentul te rog sa il citesti 

http://lcpf.fanforum.biz/t631-regulament-general
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 26 Sept 2014 - 21:22

Ai, ai, ai o.O Ce-i aici?
    În primul rând iți urez „Bine ai venit pe forum!” dar chiar trebuie să citești regulamentul. Așa ceva nu se poate. Înainte sau după ce-ți faci cont pe orice forum/ site etc. citești regulamentul. Se observă că tu nu ai făcut-o. Sunt atâtea greșeli încât îmi vine rău să mă uit -.-
    -Postarea de mesaje consecutive -> cunoscut şi ca "double-posting" <- Puteţi posta totul într-un singur mesaj, iar dacă uitaţi ceva există butonul ''edit''.
    -Un comentariu trebuie să conțină minim 2 rânduri.
    Tu nu ai. Le voi șterge și conținutul îl voi pune în alt mesaj.
    -Un capitol trebuie să aibă minim 30 de rânduri, altfel acela nu poate fi numit capitol.
    La tine, unele capitole nici 20 de rânduri nu au, cred. Ce-i aici? Voi repara eu dar sper că nu se va mai întâmpla. Ai încălcat deja 3 reguli importante și trebuiai sancționată. Primul avertisment, după trec direct la fapte.

P.S:  Dacă vrei să răspunzi unui membru, o poți face prin mesaje private.

Meow
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Meow la data de Joi 2 Oct 2014 - 19:33

Cap.5
                                      (-nu, pe tine te vreau)
    cei doi erau atit de ocupati incit nu azuzeau,bataile disperate la usa,incit cindNaruto intra tresarira amindoi:
    -Sakura ,in sfirsit,hah te-am gasit!!
    -Naruto ,idiotule nu stii sa bati la usa? spune cu temperament lui Naruto ,care facea pe nevinovatu.
    -Dar eu ,eu ambatut la usa ,ca inca un picsi se spargea!
    Naruto nu isi dadea seama ce stricase si ce ar fivazut daca era mai discret.
    -Dar ce dracu faceati de nu m-ati auzit?Naruto facu pe stietot.
    Sakura se sperie putin:
    -Pai,pai aaa, amintiri stii tu!
    -Mda, aha ,aha ,exact.mormai Naruto in barba ,facind mutre.
    -Ce?
    -Nuu,nimic.In fine asta e de la Tusade.Nu stiu ce-ar putea fi acolo.Hihhi.
    -Daa sigur,tu ai si citit ce scrie aici.
    -Nuuu ,nici cind o zbura porcu.
    Naruto deja era in culmea amuzametului.
    -Poti zbura?zice Sakura cu o fata de
    -Hai gata cu timpenia asta ,nu va mai duceti unul pe altu de nas?
    -Bine paa.
    -Paa Naruto.
    Cei doi se intoarsera in camera.
    -Continuam?spune Sasuke cu un zimbet pervers pe mutra.
    -Pai,stii e cam tirziu.
    Sakura P.O.V.:
    *Constiinta imi spunea ca nu in bunul simt pentru acea persoana care m-a alinat atunci cind pursi simplu m-a ignorat in toti acesti ani ,si cel mai greu mi-a fost atunci cind m-a parasit ,ca pe un tricou vechi.Dar totusi ceva ,ceva ma punea sa cotinuii si sa uit totul .cred ca acel luru care ma impunea s-o fac era inima,care coopera cu amintirile si clipele de neutat alaturi de el, alaturi de noi.Si totusi cred ca este cam accelerata treaba asta .Ma apropii de el sima asez cu el pe pat,imi pun miinile pe umerii lui .Acesta icearca sa-mi spuna ceva dar ii fur vorba cu un sarut.Incep sa-mi plimb minile pe spatele lui,deodata acesta rupe sarutul,si-si pune mina pe oparte a spatelui dind-umi de inteles ca aceasta a fost o miscare proasta ,il intorc,ii dau jos haina si...

Am incercrcat sa va satisfac ,sper sa va placa, cred ca eram sa ucid laptopul asta:bakk29:         pina data viitoare.
    Hidan
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Hidan la data de Joi 2 Oct 2014 - 19:53

Buna "pisi" am citit putin din acest capitol si nu am inteles mare lucru..nu ai progresat deloc ai multe , dar multe greseli..dialogul e cam sec si nu am inteles mai nimic..inainte de a posta mai citeste o data capitolul...si inca o mica greseala capitolul tau e prea scurt are doar cateva randuri..fii mai atenta !!

Nustiu daca vei progresa , dar macar straduiestete citeste alte ficuri si inspirate...nu te grabi..lasa sa iti vina inspiratia Agrement 

Zbye Angel
    Meow
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Meow la data de Dum 5 Oct 2014 - 13:55

M-am gindit sa va intreb daca ar trbui sa blochez ficul,pentru ca mie imi place mai mult sa citesc decit sa scriu,deci asta e va rog sa ma ajutati sa iau o decizie.
    Hidan
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Hidan la data de Joi 9 Oct 2014 - 18:34

Buna pisoias mic pufos  Angel

Am sosit si eu cu asa zisu meu comentariu...sa nu inchiz ficul..de ce sa faci asta ? Chiar daca nu ai un fic foarte grozav te inteleg...esti incepatoare la fel ca mine...si eu m-am inspirat din carti si de la altii..Ficului tau ii mai trebuie descriere , de exemplu sa descrii sentimentele personajelor sa te axezi pe ceea ce simt ele..sa ai mai putin dialog si capitolele sa le faci mai lungi...nu trebuie sa te grabesti , daca tie mai usor scrie mai intai capitolul pe o foaie , apoi reciteste-l de cate ori ai nevoie..eu asa am facut...
       Daca inchizi ficul ma supar pe tine nu te da batuta..esti o luptatoare..eu am sa ti-l citesc si am sa iti dau mici sfaturi..Daca mai ai nevoie de mine imi trimiti un Pm

Ca sa te inspiri citeste carti..De exemplu : Pe aripile vantului sau Romeo si Julieta..eu ador cartile astea si m-au inspirat in noul meu fic...

Sper ca nu te-am suparat cu comm-ul meu...

Sayonara !
    Meow
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Meow la data de Vin 10 Oct 2014 - 18:51

Cap.6
                                           (tu nu intelegi)
    Cind pe spatele lui vad...  ,vad o rana mare deshisa,ceea ce m-a facut sa ma ingrijorej.
    Sasuke P.O.V.:
    *Imi pun repede haina pe mine, sperind ca poate nu a observat,si totusi, cind imi ridic privirea ii vad, dar nu ,parca i-as fi simtit ingrijorarea imbinata cu o suparare, care ma facea sa ma mustrez singur pe mine ,sa ma infior si sa trmur usor. apoi o aud cum se cobori inspre privirea mea care era indreptata spre podea,imi prinse usor barbia cu doua degete si ma privea parca mai domolita . Ne priveam asa vreo citeva minute (nici nu le mai sinteam) dupa care ,calm imi fereste bretonul intr-o parte fara nici o intentie ,si imi descoperi o a doua rana.Nici nu stiam de fapt la ce sa ma astept.dar aceasta se ridica si ma privi de sus cu o privire ,de parca mi-ar fi spus ''ti-am spus eu''.*
    Sakura se intoarse cu spatele spre Sasuke, cauta nedumerita prin buzunare si cred ca gasise ceva, apoi se aude un: Aha!,scurt care nu-ti spunea prea multe.Statuse citeva clipe nemiscata si se intoarse brusc spre Sasuke ,care statea cu fata sprijinita de pumnul lui, si in ochii lui negri in care numai Sakura putea privi  fara a se pierde se citea un regret si o deznadejde.Sakura scoase din buzunar o cutiuta mica si verde pe care o trcuse neobservata prin fata lui Sasuke, si se apleca catre el, nu il privea in ochi ceea pentru Sasuke era o enigma de nedeslusit. Deschise cutiuta sub privire celui ce statea in fata ei si isi inmuie degetul in continutl verde spre galben al cutiutei, si il indrepta spre rana de pe fata lui Sasuke ,care ii urmarea fiecare miscare  a ei cu ochi de vultur, la contactul licorii Sakurei cu pielea lui fina acesta trsari usor,ceea ce ii aducea la cunostinta faptul ca rana lui era inflamata.Sakura inca nu il privea in ochi, ceea ce il facuse sa se piarda cu un pic cu firea,ea intindea pe pielea lui continutul cutiutei necunoscute pentru cineva,dupa ce termina puse capacul cutiutei la loc si aceasta din urma in buzunarul Sakurei.Aceasta ii prinse cu o mina fata celui de care ii era plina inima si-si ridica privirea spre ochii lui care erau acum mai usutati ,si il privi cu un zimbet angelic de care ar inebuni orice baiat,ceea ce il facu pe Sasuke sa fie mai usurat.
    -Niciodata nu ti-am spus ca...
    -Ca ,ce? intreaba Sakura entuziasmata ,dar incerca  sa nu o arate
    -Ca ai fost acolo cind te-mam vrut,m-ai ridicat cind am cazut ,nu am cuvinte sa iti spun ce-nsemni tu pentru mine.
    -Oau,Sasuke nu ,eu chiar nu as fi crezut ca o sa aud asa ceva de la tine.
    In ochii verzi ai Sakurei era clara uimirea si fericirea nemarginita pe care o simtea in aceste momente.
    -Cind ai plecat ,credeam ca nu o sa te mai vad nici o data.
    -Ma apuca de fiecare data cind imi aminteam de tine ma apuca un dor nebun.Am aflat ca-i mai rau fara tine.Sint si eram al tau dar mi-era frica sa spun.
    -Atite cuvinte spuse de tine ma fac sa-mi dau seama despre sentimentele tale.
    -In viata am pierdut, am si cistigat dar am ramas la fel.
    -Haah, Sasuke ce-ar fi sa ne culcam?
    Sasuke nu spuse nimic,si s-au culcat in pat Sakura il imbratiseaza pe Sasuke si spune:
    -Imbratiseaza-ma,fa-o si nu-mi mai da drumul, nu vreau sa te mai pierd deacum in colo.Si au adormit imbratisati.
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 15 Noi 2014 - 21:55

Fic închis la cererea autoarei!

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 28 Mai 2017 - 13:35