╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Love and death

Distribuiti

Elenaa
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 21/08/2014

Love and death

Mesaj Scris de Elenaa la data de Sam 30 Aug 2014 - 2:12

Nu detin niciun personaj din anime-ul/ manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestora.

Capitolul 1
    Începutul 

Viata e mai mult decât o punga de cipsuri , seminte , suc , țigări si televizor asta imi spun mereu , dar nu am nici un hobby s-au ceva de genul deci nu înțeleg ce altceva as putea face .. Mai ales după ce prietena mea Temari a dispărut de aproape un an de zile . De atunci nimic nu mai e ce a fost , gasca noastră sa destramat si sincer cateodata imi e dor de prietenele mele ,  dar ce sa intamplat in seara acea nu poate fi uitat si ne-a schimbat foarte mult pe toate !

Flashback 
    Era o noapte de primăvara ca oricare alta , vântul adia usor  , copaci infloreau , ghiocei ieseau din ascunzatoarea lor făcând acel loc sa para căzut din rai iar marea albastra dansa sub lumina luni care ai privea dansul încântata . 4 fete si 3 baieti stateau intr-o cabana , se jucau cărți pe provocari si consumau destul de mult alcol pentru vârsta lor iar țigarile parca le mâncau . Jocul lor era simplu , cine pierdea trebuiea sa se dezbrace din ce in ce mai mult pana rămânea nud , după puțin timp baieti au plecat lasandu-le pe fete singure , ele vorbeau despre baieti in timp ce o așteptau pe prietena lor Temari . Dintr-o data se auzi ușa trantindu-se , fetele merg repede sa vadă ce se intampla si dintr-o data o vazu pe prietena lor Temari ieșind din niște tufisuri si speriindule de moarte. Fetele i-au zis lui Temari ca nu a fost frumos după care s-au asezat la masa 
    Temari - fetelor , e rândul vostru sa beti 
    Tenten - hey aveți grija , daca beti prea mult s-ar putea sa va dezvăluiti toate secretele
    Temari - prietenele isi spun secretele , asta ne uneste !
    Fetele au început sa soarbe lichidul din paharele lor pana au terminat toata sticla iar după jumătate de ora le-a luat somnul , una din ele sa trezit la 3 noapte si a observat ca cineva lipseste , le-a trezit si pe celelalte fete si au început sa caute prin casa , după 5 minunte pe ușa intra Tenten si le spune fetelor ca nu o găsește pe Temari .
    Endflashback 

Noaptea acea a fost ca un iad pentru mine si pentru celelalte fete , nu am mai vorbit cu ele de un an întreg si imi e foarte dor de ele , dar cum am mai spus noaptea acea ne-a schimbat enorm . Insfarsit după un an sunt in casa mea , dar ma simt ca si cum as fi o straina , ma simteam mult mai bine in Islanda , acolo nu vedeam peste tot postere cu Temari unde scrie ca e disparuta . Imi e atât de dor de ea , încă nu pot sa cred ca a dispărut , încă sper ca o sa se întoarcă acasa . Ma hotarasc sa ies puțin afara sa ma destind din aceasta atmosfera si chiar cand ies pe ușa o vad pe Tenten 
    Sakura - Hey Tenten ce faci aici ? 
    Tenten - eram prin trecere 
    Sakura - mi-a fost atât de dor de tine 
    Tenten - si mi-e , vino aici sa te iau in brate 
    Sakura - celelalte fete ce fac ? 
    Tenten - nu stiu , nu prea ne mai vorbim . 
    Sakura - înțeleg . 
    Tenten - hey l-am vazut pe fratele lui Temari , se pare ca familia lor sa mutat inapoi 
    Sakura - l-ai vazut pe Kankuro? 
    Tenten - da . Speram sa al vad si pe celălalt frate , nu l-am mai vazut de mult 
    Sakura - Eu nu l-am vazut niciodata ! Era doar fratele misterios a lui  Temari de dupa usa care asculta muzica aia a lui la maxim 
    Tenten - eu l-am vazut o singura data si se părea ca el si Temari nu se intelegeau prea bine in plus  ea era mereu plină de vanatai pe spate insa parinti ei nu au dat niciodata in ea si nu imi amintesc nici o persoana căreia sa nu si fie frica de Temari inafara de fratele ei 
    Sakura - Oh Doamne oare el ai tot făcea semnele alea ? 
    Tenten - presupun ca da , El era destul de rau cu ea . Imi amintesc intr-o zi ca era sa o lovesca chiar in fata mea 

Flashback
    Am vazut-o pe Temari venind spre mine si am salutat-o , am mai stat puțin de vorba după care a venit fratele ei tipand la ea sa nu ai mai atingă lucrurile după care a apucat-o de par , Temari a luat bată de baseball care era razamata chiar de copacul de care fratele ei a lipit-o si a încercat sa al lovesca , dar el a prins bata si ia smuls-o din mana Apoi a intreptat-o cu viteza spre ea intentionand sa o loveasca , dar a lăsat-o jos si ea zis " Proasta mișcare , ocazia asta nu o sa o mai ai încă odată " 

Endflashback 

Sakura - oh Dumnezeule ! E ingrozitor 
    Tenten - o da ! Probabil acum ai pare rau pentru cum sa comportat cu ea . ( Temari primește un mesaj de la mama ei ) asculta eu trebuie sa merg acasa , vorbim mai târziu 
    Sakura - sigur . 
    Nu pot sa cred ca cineva ar fi atât de crud ca sa poată face asta , mai ales surori lui . Ahh trebuie sa merg sa imi iau o cafea altfel voi exploda ! Ma indrept către Brew un local nici prea mic nici prea mare , după care merg si comand o cafea , incep sa sorb din cafea , dar atenția mi-a fost capătă de un poster cu Temari . Imi pare atât De rau pentru ea , dar eu tot nu cred ca i sa întâmplat ceva rau , probabil a fugit cu vreun baiat sau ceva de genul , dar sunt sigura ca ea nu a patit nimic . " esti bine " cuvintele acestea se aud din spatele meu , ma întorc si vad un baiat cu parul negru ca smoala si ochii de aceasi culoare , o Dumnezeule este chiar ... Suspans 

Hey sper ca va plăcut , stiu ca este prea scurt si cam sec fiind e primul capitol , dar sunt sigura ca va ieși ceva bun din ficul asta ! 

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 17/05/2014

Re: Love and death

Mesaj Scris de Blek angel la data de Lun 1 Sept 2014 - 10:49

Ha team prins ! Ăsta este noul tău fic ? păi tot ce pot spune despre el este GNIAL deci il ador ! Atâta mister și dispariţia lui Temarii doamne ... deci sper că Sakura o să rezolve misterul ! Wink 
    Adu repede nextu findcă mor aici și o să mai aibe loc o dispariţie ! 
    Repedeeee....! 
    Paaa...! Smile

Elenaa
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Elenaa la data de Mar 2 Sept 2014 - 23:55

Next Kiss 

Capitolul 2

Insfarsit acasa 

O Dumnezeule este chiar Sasuke Uchiha , el a fost cel mai bun prieten al meu , dar a plecat acum ceva timp in America cu parinti lui , cand a plecat am plâns foarte mult fiind aveam sentimente puternice pentru el , insa Temari ma ajutat sa trec peste , imi e atât de dor de ea . 
    Sasuke - hey esti bine ? 
    Sakura - Sasuke Uchiha cărui fapt ai datorez placerea ? Nu te-am mai vazut de atâta timp (se imbratiseaza)
    Sasuke - mi-a fost foarte dor de tine , esti bine ? Mai ales după ce sa întâmplat cu Temari ? 
    Sakura - nu chiar , imi e foarte dor de ea . 
    Sasuke - te înțeleg . 
    Sakura - Sasuke acum am putina treaba , trebuie sa o ajut pe mama , dar daca vrei te sun mai târziu sa ne vedem ? 
    Sasuke - ok , pa 
    Sakura - pa . 
    As fi vrut sa vorbesc mai mult cu el , mai ales acum ca trec printr-o perioada grea . Venirea lui inapoi a adus si o groaza de sentimente vechi ascunse foarte bine in cel mai adânc loc din inima mea , insa asta stie sa facă el  poate topi o inima de gheata doar cu privirea . In timp ce ma gândeam la tot felul de lucruri banale nici nu am observat ca telefonul meu vibra incontinu , al scot din geanta si observ ca am primit un mesaj " Se pare ca Sasuke sa întors , ce intorsatura de lucruri , Temari dispare iar Sasuke se întoarce inapoi . Nu crezi ca e cam ciudat ? - A "  ce naiba e cu mesajul asta ? Si cine naiba e " A " ? Nu pricep la ce se referă cand spune ca Temari a plecat si Sasuke sa întors ... Probabil e doar un idiot ! 

Tenten pov 
    Timpul se scurge atât de repede încât imi vine sa mor ! Mai am 2 ore pana sa merg la scoala si am stat treaza aproape toata noapte sa învăț , sunt atât de obosita încât cred ca voi încurca scoala cu patul meu . Am nevoie de niște pastile sa ma pot concentra , stiu ca nu sunt bune si pot deveni dependenta din nou , dar am nevoie de ele ! Ma indrept înspre marele meu dulap cu haine si ma uit in jacheta mea neagră sa caut pastilele , dar nici urma de ele , unde naibi au dispărut ? Încerc sa ma relaxez si sa ma gândesc mai bine unde le-am pus , dar chiar in momentul asta trebuia sa imi vibreze telefonul , e atât de enervant ! Cine ar putea fi la ora asta ? Ma indrept spre noptiera si ma uit la telefon , se pare ca am primit un mesaj " Se pare ca geniul familiei are nevoie de droguri pentru a se putea concentra la ore ! Ce Rusine Tenten , nu te-a învățat mămică ca nu e bine sa te droghezi ? Ohh normal ca nu , doar au încredere in tine , insa nu ar trebuie cu dragoste - A " ce naiba e cu mesajul asta ? Ori am luat-o eu razna de la atâta învățat , ori cineva ma urmărește 

Sakura  pov 
    Nu pot sa cred ce ma pune mama sa fac ! E ingrozitor ! Eu trebuie sa fiu un fel de menajera pentru familia Sabaku timp de câteva săptămânii pana ce doamna S se vindeca . Asta e teribil ! Nu imi e de ajuns ce mi-a zis Tenten despre fratele lui Temari , acum trebuie sa merg in aceasi casa in care locuiește si el si sa fac curat , e nemaipomenit . Nu imi doresc deloc sa merg in casa acea , mai ales ca trebuie sa fac curat in camera lui Temari , e infricosator sa ma aflu din nou in camera acea . Prinsă in gandurile mele nici nu am observat ca cineva bate inzistent la ușa , cobor repede pe scari si o vad pe Tenten , ai deschid ușa si o întreb ce sa întâmplat 
    Tenten - Sakura stiu ca numai suntem prietene bune , dar trebuie sa ma descărc la cineva 
    Sakura - hey mie poti sa imi spui orice ok ? Ce sa întâmplat ? 
    Tenten - am primit un mesaj de la cineva , Nustiiu cine este , dar la sfârșit a pus " A " , el stia ceva ce numai eu si Temari știam si sunt destul de sigura ca nimeni numai stia despre chestia asta 
    Sakura - hey , poate Temari a mai zis cuiva 
    Tenten - Sakura fii atenta ! Aveam ceva in jacheta mea neagră si dimineata dispărute in mesaj mi-a zis ca ea mi-a luat chestia aia . 
    Sakura - ce chestie ? Si de unde stie ca este o ea si nu un el ? 
    Tenten - este ceva mai ... Intim si Nustiiu daca e fata sau baiat , am dat cu presupusul , dar probabil nu ma crezi . 
    Sakura - ba nu , te cred ... Si eu am primit un mesaj de la A . 
    Tenten - o Dumnezeule ! 
    Sakura - Tenten eu trebuie sa merg si sa vorbesc cu mama , vrea sa merg sa fac curat in casa familiei S , dar eu nu vreau , merg sa o conving , ne vedem la scoala . 
    Tenten - hey Sakura așteaptă ! Nu refuza ! 
    Sakura - dece ? 
    Tenten - Lui Temari ai era frica de fracsu , el o bătea , după ce ea a dispărut el a plecat din senin si cel mai important este ca ea a primit odată un mesaj in care cineva a amenințat-o ca o omoara si sa semnat tot A , am vazut cand si-a scăpat telefonul , cand am întrebat-o de la cine este mi-a zis ca fratele ei Gaara glumeste cu ea , dar a 2-a zi a dispărut . 
    Sakura - daca crezi ca el a omorât-o pe Temari si tot el ne trimite mesaje dece ma pui sa merg la el in casa ? Ai înebunit ? 
    Tenten - chiar trebuie sa iti explic totul ? Daca tu mergi in casa aia sa faci curat inseamna ca vei merge si in camera lui , atunci vei găsi niște dovezi ceva si atunci le vom duce la poliție si al va aresta 
    Sakura - ai dreptate , o sa merg chiar acum !  O Doamne , nu pot sa cred ca cineva ar face asa ceva , sunt îngrozita si dezgustata , in timp ce ma indrept înspre casa familiei S ma ciocnesc de un tip si ma trezesc pe jos , ma rastesc la el sa aibă  grija , insa cand ma întorc al vad pe Sasuke 
    Sasuke - imi pare rau 
    Sakura - e in regula , a fost si vina mea . Pe naiba a fost vina mea , dar e atât de dragut încât iti vine sa mori , ma intreaba unde merg si ai zic ca ma indrept înspre casa familiei Sabaku după care el imi spune ca si el merge acolo sa al vadă pe Gaara . Stai ce naiba ? De unde al cunoaște Sasuke pe criminalul ala ? Al întreb discret pe Sasuke de unde al cunoaște pe Gaara iar el imi spune ca a fost cu el in același liceu cand era plecat si s-au imprietenit . După câteva minunte ajungem imediat in fata casei familiei S , in momentul acela am simțit un fior pe sira spinari , nu pot sa cred ca fac asta , nu pot sa cred ca o sa al vad pe acel criminal , corpul meu se blochează instantaneu cand al aud pe Sasuke cum al striga pe acel criminal care si-a ucis sora cu sânge rece . Încerc sa ma misc si din fericire reușesc , ma întorc repede cu spatele fiind imi e foarte frica sa ai vad chipul de ucigas , imi e frica sa nu fiu eu următoarea , imi e frica de persoana lui . " Sakura ? " cuvintele astea se aud din spatele meu , ma întorc si al vad pe Kankuro 
    Sakura - hey Kankuro , ce dor mi-a fost de tine 
    Kankuro - si mi-e de tine , ma bucur ca am venit insfarsit acasa după atata timp si te-am vazut 
    Sakura - sentimentu-i reciproc . 
    Kankuro - Haha . Nu esti amuzanta 
    Sakura - nici nu încercăm da fiu ! 
    Kankuro - bine , bine , hai sa cunoști pe cineva , Gaara Asta e Sakura 
    Sakura - Kankuro vreau sa merg pana la baie . Pe naiba , încerc sa scap de acolo , nu vreau sa fac  cunoștință cu diavolul , dar fara rost , niște firicele de apa incep sa cada din cerul intunecat cand sa întors el cu fata la mine , vântul a început sa bată cu putere si inima mea bătea din ce in ce mai tare , frica isi făcuse apariția , dar cel mai inspaimantator lucru este ca scena asta parca e scoasă dintr-un film de groaza ! Cerul e intunecat , vântul bate tare , ploua si copaci se tot stramba la mine . Insfarsit fata lui sa intersectat cu a mea , aveam dreptate fata lui seamănă cu cea a diavolului

Sper sa va placa capitolul acesta si Valeria , nu este primul meu fic Kiss 

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Blek angel la data de Joi 4 Sept 2014 - 22:35

Hei scuze că scriu așa târziu dar nu mia prea mers semnalul ! Smile
    Imi place mult misterul din fic deci mai nimerit din plin cu asta fiindcă eu vreau să devin detectiv dar lăsând viaţa mea la oparte , a fost un capitol genial ! Faptul că Gaara este criminalul sau poate că nu este? Iar faptul că persoana care trimite mesajele se semnează cu "A" ridică un mare semn de intrebare ... cine ar putea fi și de ce a ales chiar litera A ? Ador suspansul ăsta(glumesc abea aștept să văd nextul ! Wink )
    Iar biata Sakura trebuie să facă pe "menajera " in casa presupusului criminal !
    Abea aștept să pui următorul capitol !
    Paaa...! Smile

Elenaa
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Elenaa la data de Sam 6 Sept 2014 - 2:39

Capitolul 3 

Înmormântarea 

Aveam dreptate , fata lui seamănă cu cea a diavolului ! Ma uit in detaliu la fata lui si observ ca are un semn ciudat pe frunte , ce ironie , nu l-am cunoscut niciodata , dar simt ca al știu de o viata . 
    Gaara - hey Sakura , ma bucur sa te cunosc 
    Sakura - da , si eu ! Oare chiar ma bucur sa al vad ? Desigur mi-as dori sa al vad închis pe tot restul vieti , cum poate sa zambeasca in felul asta stiind ce a facut ? Ce persoana ingrozitoare ! Ma întorc si vad o masina de poliție ,oare ce cauta aici? 
    Gaara - detectiv Wilden sa întâmplat ceva ? 
    Wilden - da ... Gaara imi pare rau ! 
    Gaara - pentru ce ? 
    Wilden - poliția a găsit cadavrul surori tale 
    Sakura - poftim ? Nu imi vine sa cred ! In tot acest timp am crezut ca Temari nu a patit nimic , ca e bine , ca a fugit cu un baiat . Cum e posibil ? Deci Gaara chiar a omorât-o ... Acum sunt mai hotărâta ca niciodata sa al arunc in pușcărie pe tipul asta , imi scot telefonul din buzunar si vad ca am primit un mesaj " ce supriza , insfarsit cadavrul lui Temari a fost găsit . Ma întreb cat le vor lua polițiștilor sa afle unde este cadavrul tau ? - A " Simt o mie de furnicaturi pe sira spinari , A tocmai ma amenințat ca ma va omorâ , nu pot nici măcar sa plâng fiind i-au găsit cadavrul lui Temari căci trebuie sa imi fac griji pentru viata mea ? Pentru o clipa mi-as dori sa dau timpul inapoi si sa nu ma fi întors inapoi din Islanda , ma întorc înspre Gaara sa vad daca e suprins si al observ cum isi pune telefonul in buzunar , l-am prins de data asta , el chiar este A . Doamne nici măcar o lacrima nu ai curge , cum poate sa fie asa de rece ? Le trimit un mesaj fetelor si le spun ca trebuie sa ne vedem , intre timp ma indrept înspre Kankuro care încearcă sa se țină tare , dar se vede pe fata lui ca e distrus 
    Kankuro - au găsit-o , Sakura au găsit-o si e moarta ! 
    Sakura - e in regula Kankuro , stiu ce simți si eu am fost foarte apropiată de Temari , imi era ca o sora . Al i-au in brate pe Kankuro sa se mai linisteasca , el mereu a iubit-o pe Temari chiar daca uneori se mai certau a fost un frate grijuliu si înțelegator . După 10 minunte le vad pe fete indrepdanduse înspre mine . 
    Hinata - hey ce se petrece ? 
    Sakura - fetelor imi pare rau , i-au găsit cadavrul lui Temari . După ce am zis aceste cuvinte am vazut pe fata fetelor câteva picaturi de lacrimi , as vrea sa le pot spune despre mesaj , dar nu cred ca e momentul potrivit . 
    Tenten - fetelor vreau sa va spun ceva ! Eu si Sakura am tot primit niște mesaje cu amenințari de la A , nu știm sigur cine este , dar bănuim ca e Gaara 
    Ino - si eu am primit 
    Hinata - si eu la fel . 
    Sakura - ok , nu doar bănuim , suntem sigure ca el e A si ca el a uciso pe Temari 
    Ino - stai puțin ! Dece ar face una ca asta ? Doar e sora lui ! 
    Tenten - fetelor știți ca Temari era mereu plină de vanatai 
    Hinata - da , dar ce legătura are ? 
    Tenten - pai are ! Știm ca parinti lui Temari nu ar da niciodata in ea , nu i-au atins nici măcar un fir de par si nu este nimeni in acest oraș căruia sa nu ai fie frica de Temari inafara de Gaara . Ea mereu ne spunea despre fratele ei ca nu se înțeleg prea bine ! 
    Sakura - si plus de asta , după ce polițiști ne-au spus ca au descoperit cadavrul lui Temari am primit imediat un mesaj din partea lui a in care spunea " cadavrul  lui Temari a fost descoperit , ma întreb cat o sa le ieie polițiștilor sa al descopere pe al tau ? " si am vazut ca Gaara tocmai isi punea telefonul in buzunar si se purta ca si cum nici măcar nu i-ar pasa . 
    Hinata - o sa al ucid pe nemernicul ala ! 
    Sakura - te superi daca iti dam o mana de ajutor ? 
    După ce termin de vorbit cu fetele încerc sa ma calmez si intru in casa sa fac putina curatenie după care sa merg acasa , sa fac un dus si sa ma îmbrac pentru înmormântare . Primul gand care imi trece prin minte e sa merg in camera la Gaara sa vad daca pot găsi ceva , zis si facut , intru incet in camera si se pare ca si el este acolo 
    Gaara - ai nevoie de ajutor
    Sakura - nu doar ma gândeam sa fac puțin curat prin casa si după sa merg acasa ! 
    Gaara - poti sa faci curat in alta parte ! O sa am eu grija in camera mea 
    Sakura - ok . Doamne ce aroganta este ! Se pare ca nu e nici o șansa sa intru in camera acea ! Merg in bucătărie si incep sa fac curat după 30 de minunte termin si incep prin diferite zone ale casei . După 2 ore termin insfarsit , Doamne casa asta e atât de mare , mai am un singur lucru de facut , trebuie sa le gatesc ceva baietilor fiind daca al las pe Kankuro sa gateasca o sa dee foc bucatariei si daca al las pe Gaara sa gateasca probabil va incendia casa intentionat si al va lasa pe Kankuro sa arda de viu . Deschid frigiderul si intr-un final ma decis sa fac carne cu cartofi la cuptor si ca desert niște clătite , închid frigiderul si al vad pe Gaara , f**ui gâtul lui ca ma băgat in toți sperieti 
    Gaara - hey imi pare rau pentru cum ti-am vorbit mai devreme , nu încercai decât sa ajuti . 
    Sakura - e in regula ! 
    Gaara - fumezi ? 
    Sakura - da , dar sa nu le spui alor mei ca ma omoara 
    Gaara - e in regula , vrei o țigăra ? 
    Sakura - sigur ! Am o idee , e clar ca daca încerc sa ma furisez in camera lui nu voi obține nimic , dar daca încerc sa ma imprietenesc cu el probabil va avea încredere in mine sau in cel mai bun caz ma va omorâ cu blandete ! Iau țigăra care mi-o inmameaza si ai cer o bricheta , ma întreb ce ar spune Temari daca m-ar vedea ca fumez alături de fratele ei ? Probabil s-ar lovi singura in cap cu o sticla de vin apoi ar bea de nervi ore in sir după care mi-ar tine o morala foarte lunga despre faptul ca fracsu e patetic si daca ma mai prinde odată ca vorbesc cu el imi va rupe picioarele ! Incep sa chicotesc puțin la gândul asta , dar imi revin imediat . 
    Gaara - mergi la expoziție mâine seara ? 
    Sakura - da , abea astept ! 
    Gaara - aha , nu poti sa pierzi filmul cu băiatul tau Justin Bieber nu ? 
    Sakura - hey nu al vorbi de rau pe Biebs al meu ca o sa te alegi cu un dusman ! 
    Gaara - si despre ce anume va vorbi ? Despre parul lui ? 
    Sakura - in primul rând nu e un film , e povestea vieti lui , in al 2-lea numai vorbi niciodata despre el fiind tu nu ai cum sa al înțelegi iar in al 3-lea jur ca daca al mai vorbești de rau pe Biebs te omor pe loc ! 
    Gaara - fa vreo mișcare si o sa ajungi ca Temari . 
    Sakura - poftim ? Tipul asta ma amenințat ? Doamne ar fi trebuit sa al înregistrez , practic a recunoscut faptul ca el a uciso pe Temari ! E asa un nemernic , sa se bucure de libertate cat timp o mai are , în curând ma voi bucura sa al stiu in spatele gratiilor . Un zgomot enervant ma scoate din starea asta de furie , se pare ca e telefonul meu " Faci exact cea ce imi doresc eu sa faci , continua tot asa tarfo" cumva Gaara imi spune ca fac exact cea ce isi dorește el ? Trebuie sa ies cat mai repede din casa asta , pun mâncarea in frigider , merg sa al salut pe Kankuro si le trimit un S.O.S fetelor după care merg la cafenea . După 10 minunte le vad pe fete indreptanduse spre mine 
    Tenten - ce sa întâmplat ? 
    Sakura - după ce ati plecat voi eu am încercat sa intru in camera la Gaara , dar el nu ma lăsat mi-a zis ca o sa facă el curat acolo . După ce am terminat prin casa m-am dus in bucătărie sa gătesc apoi a venit Gaara la mine si si-a cerut scuze , am vorbit cu el si m-am gandit ca mai bine ne dam bine pe langa el decât sa ne furisam sa ai luam telefonul sau sa al urmărim , apoi cred ca ne-am certat puțin si el mi-a zis ca o sa ma facă sa ajung ca Temari după care am primit un mesaj de la A care spunea ca fac exact ce vrea el sa fac . 
    Tenten - Stai puțin . Daca e invers ? Daca A vrea sa se dee pe langa noi apoi sa stranga dovezi impotriva noastră si sa spună ca noi am uciso pe Temari ? 
    Hinata - deci chiar spunem ca Gaara e A ? 
    Sakura - da ! Fetelor eu merg sa fac un dus si sa ma îmbrac fiind peste puțin timp e înmormântarea lui Temari . Ma îndepărtez de fete si ma indrept spre casa insa al vad pe Sasuke venind spre mine , ma saluta si se oferă sa ma conducă pana acasa . Pe drum vorbim despre diferite lucruri si după 10 minunte ajung imediat acasa , imi iau rămas bun de la Sasuke insa acesta ma trage înspre el si ma saruta 
    Sasuke - nici nu știi cat imi doream sa fac asta 
    Sakura - nu ma așteptăm la asta . Hey ai vrea sa ma aștepti puțin in camera de oaspeti ? Ai mei nu sunt acasa asa ca daca vrei ma aștepti puțin , fac o baie scurta , ma îmbrac si mergem aman2 la înmormântare 
    Sasuke - sigur 
    Sakura - ok ! Merg sus in camera la mine , închid ușa si Wooww , chiar sa întâmplat asta ? Am sentimente pentru Sasuke încă din generală , cred ca si acum al mai iubesc . Merg repede in baie si imi fac un dus scurt , imi usuc parul după care imi iau o rochita neagră , scurta cu Dantela si niște tocuri in picioare , merg in onglinda si ma dau cu niște rimel , creon , luci , gard de pleoape , tus si fond de ten după care cobor repede scarile  si al vad pe Sasuke holbanduse la mine , ma ia de mana si ieșim din casa indreptandune înspre masina , Nustiiu dece , dar am senzatia ca cineva ne urmărește , imi scot telefonul din geanta si observ ca am primit un mesaj " draguta rochie , ai mai multă grija tarfo nimic nu e cea ce pare " 
    Sasuke - sa întâmplat ceva ? 
    Sakura - ahh nu , era doar mama . 
    Încerc sa ma calmez si ma uit la Sasuke , e atât de calm si fata lui e atât de fina , nu al plac , nu al iubesc , sunt super-mega-extra îndrăgostita de el . Nu al iubesc de o zi , de o luna sau de un an , al iubesc de ani întregi . Intr-un final ajung la biserica , dar nu apuc sa intr-un fiind primes un mesaj de la Tenten " S.O.S , ma întorc sa ai spun lui Sasuke ca am putina treaba insa el numai e in spatele meu , probabil a intrat in biserica , merg repede in spatele biserici si alerg înspre pădure , încerc sa o sun pe Temari , dar nu răspunde , mie atât de frica sa nu fi patit ceva , alerg ca disperata prin pădure sa o găsesc pe Temari , ma opresc pentru un moment si aud niște pași , ma întorc cu spatele si al vad pe Sasuke 
    Sakura - hey ce cauti aici ? Credeam ca esti la biserica 
    Sasuke - sunt aici din aceleași motive ca si tine 
    Sakura - poftim ? 
    Sasuke - aici se termina povestea ta Rozalio ! 
    Sakura - Sasuke ma speri ! 
    Sasuke - o fi serioasa ! Chiar crezi ca m-as putea îndrăgosti de una ca tine ? Sa fim seriosi ! Tu ai facut întocmai ce am vrut eu sa faci ! Sa crezi ca Gaara este A si sa ai încredere in mine 
    Sakura - deci tu ai uciso pe Temari ? 
    Sasuke - fi serioasa Sakura ! Eu o Iubeam pe Temari , Presupun ca Gaara a uciso si de acea ma voi razbuna pe el ! 
    Sakura - si cu mine ce ai ? Sasuke eu te-am iubit enorm ! Ticalosule , daca tu nu ma iubeai puteai sa imi spui verde in fata ! Nu înțeleg ce rau ti-am facut ? Am fost prieteni din totdeauna 
    Sasuke - tu ai indepartat-o pe Temari de mine ! 
    Sakura - poftim ? Picioarele incep sa imi tremure , simt ca numai am aer si la vederea armei pe care o avea Sasuke in mana corpul meu nu se mai putea misca 
    Sakura - deci tu esti A ? 
    Sasuke - nu ! Dar nici Gaara nu e chiar atât de curat ! Fiind o sa mori iti voi spune un secret ! Eu nu sunt A , nu l-am vazut niciodata , insa am bănuit pe cineva , am crezut ca Gaara este A insa acum Nustiiu ce sa mai cred , in ziua acea a incidentului cand era sa mor am facut un pact cu diavolul , am promis ca ai voi urma cerintele , pactul acela cu A este valabil si acum . Încă mai cred ca Gaara e A , dar de câteva zile am început sa lucrez pe cont propriu si nu am mai ținut cont de A fiind eu am devenit A 
    Sakura - înțeleg ! Deci din cauza noastră esti asa ! Din cauza incidentului . 

Flashback 
    E sâmbăta seara si eu nu am nimic de facut asa ca ma gândesc sa o sun pe Ino si sa mergem toate la ea , zis si facut in 30 de minunte am ajuns la Ino si am mers toate in camera ei , am început sa vorbim , sa ne facem parul una alteia si sa probam niște haine de a le lui Ino , după puțin timp Temari a început sa tipe si a zis " Hey te-am vazut " noi am întrebat-o ce sa întâmplat iar ea ne-a zis ca cineva ne urmarea , am întrebat-o cine si ne-a zis ca e Neji după care ne-a zis sa mergem cu ea , in drum spre casa lui Neji ne-a explicat planul ei si ne-a zis ca vrea sa ai dee foc garajului lui Neji , noi nu am vrut , am refuzat , dar Temari ne-a convins si ne-a zis ca probabil perversul de Neji se uita la noi de ani întregi cum ne schimbam si se masturbeaza . Intr-un final am acceptat , am luat niște benzina din spatele garajului si am făcut un cerc in jurul lui după care Temari a scos un chibrit si a dat foc garajului insa in el era si sora vitrega a lui Neji , Karin si era si Sasuke , Temari la amenințat pe Neji sa nu spună nimănui după care noi am plecat si pana in ziua de azi oameni cred ca Neji a dat foc garajului si din vina lui Karin e oarba

Endflashback 

Sakura - niciodata nu m-am gandit cum ai reușit sa ieși din garaj ? 
    Sasuke - A ma scos afara , i-am zis sa o ajute si pe Karin insa a refuzat , dar înainte sa ma scoată din garaj ma pus sa ai jur ca imi voi plăti datoria fata de el cand va veni timpul , mi-am plătit datoria , am facut pe detectivul pentru el , acum ma voi ocupa de lucrurile mele ! 
    Sakura - deci pana la urma nu m-am inselat si Gaara e A iar eu voi muri din mana baiatului pe care al iubesc , ce ironie a sorți , ma uit la Sasuke care e gata sa apese pe tragaci " spuneti rugaciunea papusa " astea au fost ultimele cuvinte pe care le-am mai auzit din gura lui apoi ... Suspans 

Sper sa va placa capitolul Kiss

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Blek angel la data de Dum 7 Sept 2014 - 21:26

OAU....bănuiam eu că Sasuke nu este tocmai "curat" dar..nici chiar așa .. ma surprins faptul că o plăcea pe Temari!
    Deci Gaara este și el vinovat intr-o anumită măsură huh? Dar.. "A" rămâne la fel de misterios și totuși până acum nu a apărut Naruto.. iar in ficul tău anterior era un personaj negativ ! Oare va avea onoarea Naruto să fie misteriosul și enigmaticul domn "A" ? Sper ca Sakura să reușească să scape de Idiotul de Uchia ! Și să ii bage pe toţi trei la inchisoare ! Pe Sasuke,Gaara și dl. A (in caz că nu este Gaara) Wink
    Și totuși poate Gaara nu are nicio vină ? Trebuie să fie un cuplu in fic nu ?
    Huh... cred că mă doare capul ! Ador misterul ! Să pui repede nextul ! Spor la scris!
    Paaa...! Smile

Elenaa
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Elenaa la data de Vin 12 Sept 2014 - 4:09

Capitolul 4 

Capcana 

Nu pot sa cred ca am ajuns eu la închisoare iar tipul ala e liber ! O sa plătească cu vârf si îndesat pentru ce mi-a facut mie si fetelor ! 

24 de ore înainte 

Incerc sa imi deschid ochi încet si le vad pe fete stand lângă mine si plângând , ma uit mai bine in jur si observ ca sunt in camera la mine . Ce naiba sa întâmplat ? 
    Hinata - Saku esti bine ? 
    Sakura - da , dar ce naiba sa întâmplat ? 
    Tenten - tu sa ne spui ! Ce naiba cautai in pădure ? 
    Sakura - am primit un mesaj de pe telefonul tau si m-am dus sa te caut in pădure , acolo l-am vazut pe Sasuke si mi-a zis ca el e A 
    Ino - poftim ? 
    Sakura - da , adică el lucrează pentru A care crede ca e Gaara apoi a scos pistolul si a zis ca vrea sa ma ucidă insa a venit Gaara si la lovit dupa care cred ca am leșinat 
    Tenten - stai putin ! Daca Gaara e A iar Sasuke lucrează pentru el atunci de ce naiba nu la lăsat pe Sasuke sa te ucidă ? 
    Sakura - wow mersi Tenten mi-ai fost de ajutor 
    Tenten - nu la asta am vrut sa ma refer ! Vreau sa spun , daca Gaara este A de ce te-ar proteja ? 
    Sakura - Nustiu !  
    Hinata - fetelor cred ca mi-am amintit ceva ! Ceva ce o leagă pe Temari de A 
    Ino - ce anume ? 
    Hinata - intr-o zi m-am dus la coafor , am auzit o femeie care striga pe o fata numita Ali , nu știam despre ce e vorba , dar cand m-am întors am vazut-o pe Temari , avea parul negru si femeia aia ai spunea Alison Darkbloom , cand am întrebat-o de ce are parul asa si de ce femeia aia ai spune Ali ea mi-a zis " iti voi spune un secret , Sunt sub acoperire ! Ma prefac ca sunt altcineva , e distractiv ar trebui sa încerci si tu " am crezut ca e tipic Temari , dar acum cred ca știu de la ce vine A 
    Sakura - stai ! Deci crezi ca Temari este A ? 
    Hinata - posibil ! 
    Tenten - dar de ce ? De ce vrea sa ne faca rau ? 
    Sakura - Nustiu ! Gaara si Sasuke ce sa întâmplat cu ei ? 
    Ino - Sasuke e la spital iar Gaara e acasa la el , poliția la interogat , dar tatăl tau ia luat apărarea 
    Sakura - ce ? De ce ar face asta ? 
    Tenten - nu avem nici o idee , dar Saku , ma doare sa iti spun asta insa am vazut-o pe sora ta si pe Gaara ... Sărutându-se 
    Sakura - poftim ? Melissa sa întors ? 
    Ino - da ! Si se pare ca e foarte apropiată de Dușmanul nostru 
    Sakura - nu , asta e imposibil ! Ce se aude ? 
    Hinata - mama si tatăl tau se cearta , crezi ca se vor desparti ? 
    Sakura - nu ! Nu mama si tata nu de despart ! Faceți liniște sa aud " nu pot sa cred ca te-ai sărutat cu el ! Suntem vecini de 15 anii pentru numele lui Dumnezeu " 
    Hinata - deci părinți tai se cearta cu Melissa din cauza lui Gaara ? 
    Sakura - cred ca da ! Dar Melissa a fost cu fiecare băiat din orașul acesta , nu înțeleg de ce ai mei sunt atât de suparati pe ea fiind sa sărutat cu Gaara ! Al cui telefon vibrează ? 
    Ino - al meu 
    Hinata - si al meu 
    Sakura - e de la A " ai probleme in familie micuțo ? Asta pățesc mincinoasele ,  cred ca lipseste cineva din Gașca voastră ! Ati uitat-o pe Mona pe undeva pe la înmormântare ,am dreptate Hinata ? Asta pățiți cand nu ma luați in serios ! Daca vreți sa o mai vedeți vreodata mergeți in pădure , faceți 160 de la stejarul bătrân si acolo veți găsi o cutie , aveți 24 de ore sa imi indepliniti Dorințele ! Pupici -A " 
    Hinata - o Dumnezeule ! Am uitat complet de ea ! Uitat-o este si o fotografie , e Mona ! 
    Sakura - fetelor mai bine am pleca ! Ies repede din casa împreuna cu fetele si ne îndreptăm înspre mașina lui Tenten , nu pot sa cred ca A ar face ceva atât de îngrozitor ! Trebuie sa ajungem cat mai repede la Mona , nu avem timp de pierdut ! 
    Tenten - fetelor am ajuns ! 
    Sakura - bine deci 160 de pași apoi găsim o cutie ! 
    Hinata - nu mai bine am fugi ? 
    Sakura - bine spus ! O iau la goana prin pădure sperând sa găsim vreun indiciu , dar Nustiu de ce am presimtirea ca A ne întinde o capcana ! Dupa câteva minunte bune de fugit am ajuns însfarsit ! Observ o cutie destul de mare , incerc sa o deschid dar nu reușesc 
    Ino - fetelor doar nu o sa găsim vre-o ureche de a Monei acolo nu ? 
    Sakura - Yach ar fi îngrozitor , dar cred ca este o cutie prea mare pentru o ureche ! Dar de ce nu se deschide ? 
    Tenten - lăsați-ma pe mine ! Cred ca știu cum sa o deschis 
    Sakura - ok ! Ma uit atent la Temari care pare destul de convinsă ca va reuși sa o deschisă , isi freacă mâinile dupa care întoarce cutia invers , isi pune mâinile pe ea dupa care o învârte iar ea se deschide pur si simplu 
    Hinata - wow Tenten esti uimitoare ! Cum ai putut sa faci asta ? 
    Tenten - e un truc ! Cand eram mai mica eram obsedată de magicieni , acum sa ne uitam mai bine înăuntru 
    Sakura - ok ! Ma uit înauntrul cutiei si vad 3 papusi mici . 
    Tenten - ce naiba e asta ? A ne face cadouri ? 
    Sakura - nu fetelor uitativa in spate , are o chestie de care sa tragi ! " sărută-l pe Gaara " ce naiba a fost asta ? De ce ar vrea A sa al sărut pe Gaara ? 
    Tenten - mai bine zis de ce ar vrea Gaara sa al saruti ? 
    Sakura - nu am nici o idee ! 
    Tenten - cred ca eu știu ! Părinți tai au facut atât de urat cand Melissa la sărutat pe Gaara , imagineazati , daca tu l-ai sărută pe Gaara ? Părinți tai ar fii mai mult decât furiosi si ai vei rupe inima Melissei ! Asta e planul lui Gaara , sa va certati ! 
    Sakura - e îngrozitor ! 
    Tenten - acum imi e frica de ce va spune Păpusa mea ! " spune-i mamei tale ca tatăl tau a Înșelat-o înainte sa o fac eu " 
    Sakura - stai putin ! Tatăl tau a înșelat-o pe mama ta ? 
    Tenten - asta a fost acum un an ! E teribil ! 
    Hinata - e rândul meu " preda lantisorul pe care l-ai furat la poliție ! " 
    Sakura - de ce ne-ar cere A toate astea ? 
    Tenten - ca sa ne bage pe noi in belele , fetelor eu trebuie sa plec , nu vreau sa fie A cel care ai va spune tot mamei ! 
    Sakura - da si eu trebuie sa plec , trebuie sa ma sărut cu cineva 
    Ino - scarbos ! 
    Sakura - hmm ce altceva sa fac ? Nu pot risca sa pateasca Mona ceva , chiar daca nu suntem prietene ! Ma îndepărteze de fete si ma îndrep înspre casa , ma tot gândesc de ce ? De ce ne urmărește acest A ? Ce vrea de la noi ? De ce tocmai noi din toată lumea ? Ce ne face pe noi atât de speciale ? Cu atâtea întrebări in capul meu nici nu mi-am dat seama ca am ajuns in centru , merg sa imi iau o cafea unde al găsesc pe Gaara , presupun ca ar trebui sa imi fac intrarea ! Pff de ce ? Nu vreau sa al sărut ! El e probabil omul care ne șantajează si ne urmărește ! 
    Gaara - hey 
    Sakura - hey , asculta iti multumesc ca m-ai salvat , daca nu erai tu probabil as fi moarta ! Zic asta dupa care ma aplec si al sărut apoi o iau la goana ! Nu pot sa cred ca am facut asta ! Pai misiune îndeplinită , tocmai am facut ce mi-a zis A ! 

Tenten pov
    Nu știu cum va trebui sa ai spun mamei mele ca tatăl meu a Înșelat-o , Dumnezeule cred ca o va lua razna ! Familia mea e mai ciudata si are niște principi idioate ! O vad pe mama stand pe veranda , ma așez lângă ea si incerc sa nu plâng , sunt pe cale sa ai dau cea mai cutremurătoare veste pe care a auzit-o vreo data , ca sa nu o lungesc si sa sufăr mai mult ai spun direct cea ce aveam de zis , ma uit la fata ei preț de câteva secunde dupa care urc repede la etaj in camera mea , ma pun in pat si încep sa plâng , tocmai i-am sfârșit inima mamei mele ! 

Hinata pov 
    Sunt in fata sectiei de poliție si sunt pe cale sa mărturisesc un furt pe care eu l-am comis ! A poate fi o javra mai mare de atât ? Pff intr-un in secția de poliție unde al vad pe Wilden , ma îndrept înspre el si ai înmânez lantisorul , observ cum acesta se uita la mine ca la mașini străine " l-am furat ok ? Am venit sa al dau inapoi fiind ma munstra conștienta , acum poti face ce vrei ! "
    Nu pot sa cred ca tocmai am zis asta , e penibil ! 
    Wilden - deci ai venit sa Mărturisește ca ai furat ceva pentru ca aveai conștienta încărcată ? 
    Hinata - da ! Ce e atât de amuzant ? 
    Wilden - stii ca ai fi putut sa mergi la preot si sa faci o spovedanie nu ? 
    Hinata - deci ma arestezi sau nu ? 
    Wilden - nu , dar va trebui sa Muncești o săptămana la cantina săracilor începând de mâine ! 
    Hinata - poftim ? Mai bine ma arestezi ! Ies din secția de poliție dupa care imi aprind repede o tigara , sunt sătulă pana peste cap de A 

6 ore mai devreme 

Sakura pov
    Nu am putut sa dorm toată noaptea , m-am tot gândit la ce trebuie sa facem sa al mulțumim pe acest A , nici nu știu ce vrea de la noi , un sunet enervant ma scoate din starea de gândire , imi iau telefonul de pe noptieră si ma uit la mesaje " mai aveți încă 6 ore sa o salvati pe Mona , diseară e o petrecere iar eu voi fi trofeul asa ca , cautati-ma tarfelor -A " o Doamne trebuie sa ma intanlesc cu fetele , le dau in mesaj sa ne intanlim la cafenea dupa care ies din casa si ma îndrept înspre cafenea , dupa 15 minunte am ajuns , ma așez la o masa si le aștept pe fete , sunt atât de nervoasa si emotionata , oare chiar al vom prinde pe A ? Oare Temari va putea sa se odihneasca in pace însfarsit ? Asta ar fi uimitor ! Dupa câteva minunte bune de așteptat isi fac apariția si fetele , le spun despre mesajul lui A dupa care ele imi spun la rândul lor ca l-au primit si ele , normal ca l-au primit ! Le spun fetelor ca merg sa ma pregătesc pentru petrecere dupa care merg acasa 

3 ore mai devreme 

Ino pov

Insfarsit sunt gata de petrecere , urc in mașina dupa care pun cheia in contact îndreptându-ma inspre petrecerea lui Shikamaru , e un tip popular si in același tip enervant , dar nu asta contează , ce contează cu adevărat este ca însfarsit vom afla cine naiba este A ! Opresc mașina la semafor dupa care imi deschid GPS-ul , Nustiu de ce acesta ma conduce înspre stânga cand eu imi amintesc ca trebuie sa o iau la dreapta , ma uit in oglinda si observ ca pe bancheta din spate este o Păpusa , ce naiba ? O iau imediat din spate si ai trag sfoara in spate " urmează-mi indicațiile , te voi duce eu la ea " o Dumnezeule , le las un mesaj fetelor dupa care ma îndrept cu mașina inspre stânga urmând indicațiile GPS-ului , dupa 20 de minunte ajung intr-un fel de pădure , merg ce merg pana observ un fel de grajd , intru înăuntru si vad mașina Monei , Dumnezeule ea chiar e aici ? Ma îndrept spre mașina , dar nu o vad pe Mona , încep sa strig , dar dupa câteva secunda aud cum ușa se Inchide , la naiba , te rog nu ! Alerg repede înspre ușa , dar e încuiată , ce ma fac ? Aici nu mai e aer deloc , cred ca e din cauza mașini , cred ca A a dat drumu la gaz , totul se învârte in fata mea dupa care cad pe jos 

2 ore mai devreme 
    Ino pov 
    Imi deschid ochi ușor si incerc sa vad unde sunt , un peisaj minunat imi încânta privirea , știu locul asta , aici veneam mereu cu Temari , imi întorc capul si o vad pe ... O Dumnezeule o vad pe Temari ! 
    Temari - te-ai trezit ! 
    Ino - unde ai fost in tot timpul asta ?
    Temari - tarfa de A credea ca poate scapă de mine , dar nu ia mers ! 
    Ino - STI cine este A ? 
    Temari - normal ca știu 
    Ino - spune-mi si mie , trebuie sa aflu !
    Temari - nu pot , cu cat stii mai putine cu atât e mai bine
    Ino - ok ! Nu pot sa cred ca am vazut-o pe Temari ! Oare asa e in lumea celor morți ? Ai simt buzele cum le ating le ale mele , e o senzației atât de frumoasa, nu am mai simțit-o de mult ! Imi deschid ochii din nou sa ai pot zări chipul , dar de data asta nu o mai vad , le vad pe fete 
    Sakura - hey Ino esti bine ? 
    Ino - am vazut-o , a fost aici ! 
    Hinata - pe cine ai vazut ? Pe Mona ? 
    Ino - nu , pe Temari ! 
    Tenten - cred ca ai visat , adică ai leșinat si ti sa părut ca o vezi ! 
    Ino - probabil ... Fetelor , lopata aia nu era aici cand am venit ! 
    Tenten - o iau eu ! E un mesaj pe ea " mai bine v-ati grăbi , o sa se sufoce destul de curat , urmează-mi indicațiile si o Sa o găsești -A " 
    Hinata - A a îngropat-o pe Mona de vie , mai bine ne-am grăbi ! 

1 ora mai târziu 

Sakura pov 

Tenten - fetelor aici trebuie sa fie , e o lumânare chiar aici 
    Sakura - mai bine ne-am grăbi sa sapam. Nu pot sa cred ca A ar face asa ceva ! Sap din toată puterea , sper ca Mona sa fie bine ! 
    Hinata - fetelor asta e pantoful lui Mona , continuati sa sapati 
    Sakura - fetelor ce naiba e asta ? E o Păpusa? 
    Tenten - ce caută poliția aici ? Nu pot sa cred , A ne-a înscenat toată povestea asta ! 

Chiar acum

Sakura pov 

Al urăsc din toată puterea pe A , o sa ne-o plătească ! Ma uit pe fereastra si  vad pe .. O Dumnezeule ce caută el aici ? .. Suspans 

Ok sper sa va placa chiar daca e cel mai aiurea capitol ! Știu ca fic-ul acesta are mai mult dialog decât descriere , dar mai mult despre asta e vorba in fic, despre dialogurile dintre personaje ! Oricum sper sa va placa Smile

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Blek angel la data de Vin 12 Sept 2014 - 20:55

Mie mia plăcut foarte mult ! Smile
    Acţiunea te ţine in suspans iar intriga este ameţitoare, interesant este faptul că lea cerut fiecăreia să facă câte ceva... dar am ras in ceaţă la faza dintre Ino și Temari ... a și ai dezvăluit faptul că "A" este o fată! Am eu o idee despre cine ar putea fii dar sunt șanse să fie greșită deci..!
    Spor la scris! Wink
    Paaa...! Smile

Elenaa
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Elenaa la data de Joi 18 Sept 2014 - 0:57

Capitolul 5 

Adevarul 

Sakura pov 
    Dupa o luna de zile însfarsit am terminat serviciul in folosul comunitati , nu am fost arestate fiind mama lui Tenten e avocata asa ca a reușit sa ne scoată de acolo , dar noi trebuie sa adunam gunoaiele de prin oraș , Mona nu a patit nimic , a fost doar o farsa de a lui A sa ne speria si cum am mai zis avem de gând sa ne răzbunam pe A , avem un plan genial , una din noi va trebui sa ai câștige încrederea lui A , Ino sa oferit voluntar sa faca asta asa ca ne-am construit un plan bine zidit . Noi ne vom certa foarte tare cu Ino si nu vom mai vorbi , apoi cand Ino va primi un mesaj de la A al va face sa înțeleagă ca ea e de partea lui , cu toate astea am o singura întrebare ! Nustiu unde a dispărut Gaara , cand am fost arestate l-am vazut la secția de poliție vorbind cu tata si părea foarte suparat , dupa acea a plecat si nici nu l-am mai vazut ! Si de cand a plecat el nu am mai primit nici un mesaj de la A , dar totuși trebuie sa fim foarte atente , nu l-am luat in serios pe A si era sa fim la închisoare in momentul asta . Ne-am hotărât da punem lucrurile cap la cap si sa facem o legătura între Temari , Ali , A si Neji ! Temari tot spunea ca cineva ne urmărește si se uita la noi cum ne schimbam , ea crede ca era Neji , dar Nustiu de ce si asta trebuie sa aflu împreuna cu fetele si trebuie sa știu si de ce se dădea drept Ali ! Dupa 2 ore am terminat însfarsit si m-am dus acasa sa ma odihnesc , dar cand am ajuns in fata casei l-am vazut pe Gaara ieșind din casa mea , părea nervos , apoi l-am vazut pe tata strigând dupa el sa al asculte ! Ce naiba se intampla cu familia mea ? Pana acum tata imi spunea sa stau departe de Gaara si familia lui , iar acum el al invita la noi in casa ? Al intreb ce sa întâmplat iar el imi spune ca nu e nimic , e nervos fiind familia Sabaku a vrut sa faca un gard insa era pe terenul nostru , dar Nustiu de ce nu al cred ... Intru in camera , imi iau niște haine si ma îndrept înspre baie pentru ami face un dus fierbinte , dar al aud pe tata vorbit la telefon " Jesica trebuie sa al controlezi pe fiul tau neaparat ! Nu imi pasa , știu foarte bine ce sa întâmplat , nu cred ca e o greșeală , al iubesc pe Gaara , dar nu voi permite ca el sa imi distrugă familia ! Nu , asculta tu la mine , trebuie sa Vorbești cu Gaara si sa ai spui sa o termine ! Da , știu ca eu i-am zis adevarul , dar era suspicios ! Stai Jesica nu imi Inchide ! Jesica ! " cred ca voi renunța la dusul acela , trebuie sa merg neaparat la Gaara si sa al intreb ce naiba se intampla ! Ies repede din casa sa nu observe tata si merg la casa familiei Sabaku , bat la ușa si o vad pe Doamna S 
    Sakura - hey , buna ziua Doamna S , Gaara e acasa ? 
    Jesica - nu , acum 5 minunte sa dus la firma noastră , dar cand se va întoarce ai voi spune ca al cauti 
    Sakura - nu e nevoie , vroiam sa ai înapoiez ceva , dar voi aștepta pana al voi vedea . 
    Jesica - intra in casa daca vrei , o sa te servesc cu un ceai sau o cafea ! 
    Sakura - as vrea , dar am ceva urgent , o lăsam pe alta data ? 
    Jesica - desigur , mi-a părut bine sa te vad Draga . 
    Sakura - si mie doamna D , la revedere ! Ma îndepărtez de casa familiei S si ma îndrept inspre mașina , destinația mea fiind firma familiei S , dupa 10 minunte ajung imediat , cobor din mașina si al vad pe Gaara stand pe o banca 
    Sakura - hey , credeam ca lucrezi 
    Gaara - mi-am luat o pauza ! Tu ce cauti aici ? 
    Sakura - Gaara asculta ! Am fost acasa la tine si mama ta mi-a spus ca te pot găsi aici 
    Gaara - ok , deci cred ca e ceva important 
    Sakura - cumva te-ai întors fiind ai aflat ca tatăl meu e si tatăl tau ? 
    Gaara - de unde sti asta ? 
    Sakura - mi-a zis Temari , dar tocmai acum am înțeles ce voia sa spună 

Flashback 
    Temari - fi atenta la tipul asta , a pus un anunț in ziar ca el cauta o femeie pe care sa o mănânce si a primit 220 de Răspunsuri ! Ce e cu femeile astea ? De ce cred ca pot schimba un tip ? 
    Sakura - Habar'n-am , dar parca ai venit aici sa studiem împreuna 
    Temari - Draga mea , tu studiezi , eu doar imi pierd vremea ! Hey ce se aude ? Cumva părinți tai se despart ? 
    Sakura - nu ! se cert fiind Melissa la sărutat pe fratele tau , Inchide ușa te rog , nu vreau sa aud asta ! 
    Temari - fratele meu si Melissa ? Asta e chiar mai interesant decât tipul ala din ziar ! 
    Sakura - stai calma , nu e nimic intre ei ! In plus sora mea al Iubește pe Sai , cred ca vrea sa ai faca in ciuda fiind s-au despărțit ! 
    Temari - ma rog sa fie asa 
    Sakura - de ce ? 
    Temari - sa spunem doar ca zei nu i-ar vedea cu ochii buni împreuna ! 

Endflashback 

Sakura - chiar si acum imi amintesc vorbele ei ! Dar tu de cand stii ? 
    Gaara - cu o zi înainte sa intri la pușcărie am aflat , cand am plecat in America la bunica mea am găsit acolo o cutie de a lui Temari , erau tot felul de biletele de la tatăl tau pentru mama mea 
    Sakura - erau de dragoste ? 
    Gaara - da ! 
    Sakura - deci de aia te-ai întors atunci ! Dar tot nu înțeleg de ce ai plecat ? 
    Gaara - aveam niște îndoieli in privința asta , am crezut ca poate Temari face o gluma sau ceva de genul fiind ei asa ai sta in fire , m-am dus inapoi in America si m-am uitat mai bine peste scriisori , intr-o scrisoare tatăl tau ai spunea mamei mele sa se întâlnească cu el la un bar vechi in afara konohei asa ca m-am întors si m-am dus direct la voi acasa dupa care i-am arătat toate astea tatălui tau iar el a trebuit sa recunoască ! 
    Sakura - poti sa imi spui ce scris in scriisori ? 
    Gaara - Ohh , ti-ar cauza mai multă durere , crede-ma 
    Sakura - wow esti foarte diferit te Temari , asta ar fi primul motiv pentru care ea mi-ar fi arătat scriisorile 
    Gaara - știu ! Mi se spune des asta ! 
    Sakura - daca iti spun ca exista o pista prin care putem afla cine a ucis-o pe Temari ? 
    Gaara - sunt pregătit sa ascult ! 
    Sakura - trebuie doar sa ai încredere in mine ! Tu te pricepi destul de bine la calculatoare si chestii de genul nu ? 
    Gaara - da , asa cred ! 
    Sakura - este numărul asta care ne tot trimite mesaje , cred ca ia trimis si lui Temari si e posibil sa fie conectat cu persoana care a ucis-o , dar problema e ca numărul e blocat ! Nu putem sa ai trimitem mesaje sau sa al sunam 
    Gaara - pai e destul de complicat ! Nu ma pricep atât de bine asta , eu pot doar sa sparg parole si chesti de genul , dar cunosc un tip care stie totul despre chesti de astea si sunt destul de sigur ca el poate afla de la cine Primești mesaje , o sa iti trimit numărul lui printr-un mesaj , dar acum trebuie sa plec , am niște treaba 
    Sakura - ok mersi 
    Gaara - pa 
    Sakura - pa ! ... Ma simt atât de tradata , nici măcar nu al mai recunosc pe tata , câteva zile nu cred ca voi mai trece pe acasa , voi sta la una din fete , trebuie sa le spun neaparat ca Gaara nu e A si nu are nici o legătura cu toate chestiile astea , le dau un mesaj fetelor sa ne intanlim la cafenea dupa care ma urc in mașina . Trebuie sa ai spun si Melissei despre Gaara , ei 2 ar fi putut avea o relație si in plus de asta l-am sărutat pe fratele meu vitreg ! E îngrozitor ! Sunt o persoana oribil , al voi distruge pe acest A ! Dupa 20 de minunte ajung însfarsit la cafenea unde le vad si pe fete , ma îndrept repede inspre ele si le spun despre Gaara , reacția lor fiind una destul de Așteptată , au rămas socate cand au auzit despre el 
    Ino - deci Gaara e fratele tau si nu are nimic de aface cu A ? 
    Sakura - da ! 
    Tenten - eu cred ca te manipulează ! Poate e fratele tau , dar nu aveam de unde știi ca el nu e A 
    Sakura - Ba da ! Știu sigur ca el nu e A ! Daca ar fii fost A atunci de ce ar fi spus ca imi va da numărul acelui tip ? 
    Hinata - bine , poate el nu ne trimite mesaje , dar asta nu inseamna ca el nu lucrează pentru A 
    Sakura - de ce sunteți atât de convinse ca el e A ? 
    Tenten - pentru ca el o vroia moarta pe Temari 
    Sakura - fetelor jumătate din oras o vroia moarta pe Temari ! Știți doar ce persoana oribila era ! Le-a dat porecle la jumătate din copii de la liceu , mai Țineți minte cum ai spunea Monei ? " Mona ratata " toți au vrut-o moarta le Temari , la un momendat chiar si eu am vrut-o moarta ! Nu vreau sa ma vorbesc despre asta . Fetelor uitati ! Gaara mi-a trimis un mesaj , asta e numărul acelui tip si mi-a zis ca a găsit o cutie cu lucrurile lui Temari in pod si ca putem trece pe la el mai târziu daca vrem sa ne uitam printre ele ! 
    Hinata - ok , suna-l pe tipul acela 
    Sakura - ok ! Suna ... A răspuns , ce sa ai spun ? 
    Hinata - da telefonu la mine ! Buna , eu sunt Hinata , Gaara mi-a dat numărul tau , a zis ca tu esti expert cu calculatoarele si chestii de astea 
    Naruto - ok si ce vrei ? 
    Hinata - ma întrebam unde locuiești sa ne intanlim mai târziu si sa discutam despre ceva , iti ofer cati banii ai nevoie 
    Naruto - locuiesc inafara Konohei , asculta ne vedem in jumătate de ora la cafenea bine ? 
    Hinata - ok . 
    Sakura - ce a zis ? 
    Hinata - intr-o jumătate de ora va veni aici 
    Ino - fetelor , eu si Tenten vom merge la Gaara sa vedem poate găsim vreun indiciu in cutia acea despre A sau ce sa întâmplat cu Temari 
    Sakura - ok , ne suni daca găsești ceva bine ? 
    Ino - ok ! 

Ino pov 
    Ies afara din cafenea împreuna cu Tenten dupa care ne îndreptăm inspre casa familiei S ... Câte amintiri am cu casa acea , eu am ținut cel mai mult la Temari si încă mai tin , mai mult ca la o prietena ! Am iubit-o , chiar am iubit-o ! Ea a fost prima persoana care ma descoperit , a promis sa imi țină secretul ascuns pana voi fi pregătită sa spun lumi ca sunt Lezby . Imi lipseste atât de mult ! Prinsă in gândurile mele nu am observat ca am ajuns la casa familiei S , cobor din mașina si al vad pe Gaara stand pe veranda 
    Gaara - hey fetelor 
    Tenten - hey , Sakura ne-a spus despre .. 
    Gaara - aaa , stati putin o sa aduc acum cutia , uitati-o , am crezut ca poate vreți sa o vedeți 
    Ino - putem sa o Ținem noi ? Trebuie sa o arătăm si lui Sakura si Hinata , o sa ti-o aducem inapoi 
    Gaara - sigur 
    Ino - ok 

Sakura pov 
    Dupa atata timp însfarsit un tip vine la masa noastră si ne intreaba daca l-am sunat noi , presupun ca e Naruto , ai spun despre acel număr blocat dupa care ai dau telefonul meu 
    Naruto - asta imi va lua ceva timp
    Sakura - 400 de dolari te vor ajuta sa te miști mai repede ? Am nevoie de telefonul acela 
    Naruto - voi încerca sa lucrez la el cat de repede pot , dar nu promit nimic 
    Sakura - ok iti dau 500 de dolari in avans , dar trebuie sa al faci repede si sper ca poti afla al cui e numărul 
    Naruto - cineva chiar va torturează nu ? 
    Sakura - poftim ? 
    Naruto - adică , esti destul de disperata sa aflu al cui e numărul încât esti dispusă sa ma plătești 500 de dolari in plus ... Wow !
    Sakura - tu doar ... Fa-ti treaba cum trebuie !
    Naruto - ok , ne vedem mâine la 19:30 aici 
    Sakura - ok , merg la fete si le salut dupa care merg acasa fiind mâine va fi o zi obositoare , dupa 20 de minunte ajung acasa , merg direct in pat iar in câteva minunte ma ia somnul . Un sunet asurzitor se aude in camera , ma trezesc si ma uit la telefon " Trezirea tarfo , azi am planuri mari cu tine -A " minunat , A sa pus sa ma tortureze încă de dimineața , ma uit la ceasul de pe telefon si se pare ca e 6:45 ce naiba ? Omul asta nu doarme ai el ? Cred ca sta toată noapte gândindu-se cum sa ne ucidă ! Ma ridic din pat si merg la baie sa imi fac un dus rapid , acum ca ma gândesc mai bine nu ar fi trebuit sa iau telefonul asta vechi de la sora mea , acum A are cum sa ma bage din nou in boale ! Dupa 30 de minunte termin , ies din baie si ma îndrept inspre dulap , imi aleg o pereche de colanți de piele , un tricou alb cu niște modele si o pereche de tocuri negre , imi las parul desfăcut dupa care ma machez putin apoi cobor jos si ma îndrept inspre mașina , următoarea destinație fiind scoala , ma îndrept inspre curtea scoli si le vad pe fete , le salut dupa care intram in clasa , insa chiar in momentul acela o vedem pe ea , nu se poate , nu are cum sa fie ... Suspans 

Hey sper sa va placa capitolul Big smile Kiss

Acum este: Mar 6 Dec 2016 - 14:06