╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Suflete pereche

Distribuiti

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Data de înscriere : 17/05/2014

Suflete pereche

Mesaj Scris de Blek angel la data de Joi 29 Mai 2014 - 1:40

Salut ! Mă numesc Sakura Haruno și am 17 ani . Am părul roz ca cele mai frumoase flori de cirși și lung până la fund,ochii mei sunt ca două smaralde de culoarea ierbii proaspăt crescută , sunt o fată nici prea inaltă dar nici prea scundă și pot spune că am niște formr moderate. Dar cel mai inportant aspect este faptul că nu sunt char o fiinţă umană eu sunt un vârcolac !
    In acest moment mă plimb inpreună cu doi dintre cei mai buni prieteni ai mei Naruto un băiat blond cu doi ochi de culoarea oceanului și Sai un brunet cu ochii la fel de negri ca noapte fără stele .
    Sunt doi băieţi foarte amuzanţi și de treabă , și da și ei sunt la fel ca mine de fapt Naruta este alfaul haitei noastre,eu fiind omegaul iar Sai după mine,știu că pare ciudat că eu sunt omega dar sunt foarte puternică poate la fel de puternică ca un alfa.
    -Hei cap roz ! Ce faci ? Strigă Sai dândumi o castană.
    -Mă pregătesc să-ţi dau un punmn! Spun eu pregătindumă să il lovesc
    -Hei voi doi terminaţi avem treabă , trebuie să-l intâlnim pe cel mai puterni alfa! spune Naruto făcând o faţă serioasă.
    - Cum adică ? Nu ar trebui să meargă tata in locul meu doar el este omegaul trecut ?
    - Imi pare rău Sakura, dar acum fiind omega trebuie săţi asumi responsabilităţile !
    -Bine alfa Naruto ! Spun eu rânjind știind că pe Naruto il stresează ca noi cei mai buni prieteni ai săi să-i spunem așa .
    -Oricum tu imi păzești spatele iar eu pe al tău ! Spune Naruto transformânduse in vârcolac și lundo la fugă fiind urmat de Sai .
    Oftez și mă transform și eu simţind durere transformări findcă când ne transformăm oasele ni se sfărâmă crescândune altele in loc , și o iau la fugă după ei .
    Imediat ce am ajuns aproape de locul unde trebuie să ne intâlnim mă transfor la loc in om și mă inbrac findcă hainele ni se sfâșie când ne transformăm .
    Când ajung la grup ii observ și pe ceilalţi doi prieteni ai noștri Hinata o fată cu părul negru și reflexi mov iar ochii ei sunt de un violet foarte deschi și Shikamaru un băiat cu părul ca ciocolata și ochii căprui el și Hinata fiind suflete pereche.
    Il văd pe Naruto ocupânduși locul de alfa și urlând la fel și Sai lunduși locul de al treilea in rang după mine bine inţeles și urlând. Simt că sunt inpinsă din spate de către Hinata și imi ocup locul de omega și urlu cât de inpunător pot primind ca răspuns un urlet ingrozitor.
    Mă uit la Naruto și văd că temură ,ciudat mai ales că alfa nu iși pre arată sentimentele mai ales de faţă cu toată haita .
    -Sakura tu ști cine a urlat ? Mă intreabă acesta .
    -Cred că eu am fost ! Se aude o voce masculină indreptândmi privire in acel loc și observând un băiat inbrăcat in negru cu ochii de onix foarte pătrunzători iar părul la fel având o oarecare strălucire albastră fiind făcund ţepi la spate și in faţă având două șuviţe mai lungi.
    Arată ca un zeu grec putânduse observa mușchii bine sculptaţi prin tricoul negru , nu că Naruto sau ceilalţi nu au mușchi dar nu se pot compara cu el .Simt cum lupul meu incepe să se zbată incercând să iasă afară eu dezechilibrândumă puţin iar Naruto imi trimite un mesaj mintal :
    -Ce s-a intâmplat cu tine ?
    -Nu știu Naruto !
    -Incearcă să pari calmă nu putem arăta slăbiciune faţă de acest alfa!
    -Bine!

-Mă numesc Sasuke Uchia și sunt alfa haitei Uchia , iar acesta este omegaul meu Sugeistu spune el arătând spre un băiat cu părul argintiu .
    Simt că sunt privită de cineva dar imi este prea frică să mă uit știind cine mă privește , dintrun motiv anume cred că se uită la gâtul meu să vadă dacă sunt marcată(la noi faptul că ai deja un suflet pereche se arată prin o mușcătură la gât la fete) .
    -Mă numes Uzumachi Naruto și sunt alfa haitei Uzumachi iar acesta este omegsul meu Sakura! Spune Naruto
    - Hmm.. credeam că este lună rar vezi o fată la conducere , urletul ei ma pătruns !
    Restul nu am mai adcultat din cauza lupuli meu care incerca să iasă creindumi durere, știu că nu este bine dar nu am ce face.
    -Uite cum facem imi cedaţi o parte din teritoriu și vil plătesc bani nu sunt o problemă ,dacă nu o să il lom cu forţa !! Spune Sasuke lucru care imi captă imediat atenţia .
    -Nu ai decât să incerci !
    In acel moment vârcolacii din ambele haite au inceput să mârâie pregătinduse de luptă.
    "Opreștei! Opreștei ! "Striga lupul meu eu dând-ui dreptate și strigând
    -Opriţivă!
    Și am sărit in mijlocul lor , Sasuke sărind pe mine și doborândumă la pământ , in acel moment inima a incrput sã imi bată tare .. nu se poate cel mai infricoșător alfa să fie sufletul meu pereche.
    -Ești a mea ! Spuse el cu o faţă uimită.
    -Ești al meu !
    In acel moment ...... SUSPANS !

Nibi
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 28/05/2014

Re: Suflete pereche

Mesaj Scris de Nibi la data de Joi 29 Mai 2014 - 13:52

Buna draga mea Blek Angel  
        Am trecut si eu din intamplare pe la ficul tau si am remarcat numeroase greseli de ortografie si acest lucru nu prea mi-a placut . Cat despre fic imi place ca este cu varcolaci , dar inceputul lui nu ii prea original . La numeroase ficuri , facute de incepatori am vazut acest inceput , mi-ar fi placut ca pe parcurs sa aflu ca Sakura este varcolac   ...dar sper ca la capitolul urmator sa te descurci mult mai bine si sa folosesti mai multa descriere sentimentala....Ii cam ciudat ultima faza...Sasuke a doborat-o pe Sakura la pamant si ea deja si-a dat seama ca sunt suflete pereche ..? Inca ceva actiunea la tine nu decurge prea lin si ii foarte grabita , din aceasta cauza capitolul ii prea scurt

Sper ca nu te-ai suparat pe comentariul meu , eu nu sunt critic , doar am vrut sa iti dau niste sfaturi care sa ne ajute pe viitor la ficurile tale . Ai o idee frumoasa si ii pacat sa nu o dezvolti mai bine...

Sayonara ! 

elenna
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 19/05/2014

Re: Suflete pereche

Mesaj Scris de elenna la data de Mier 4 Iun 2014 - 19:45

Hey am trecut si eu pe la ficul tau si imi place foarte mult mai ales idea de varcolaci , e foarte interesant abea astept sa vad ce o sa se mai întâmple :3 sper ca capitolul următor va fii puțin mai lung ... Adu repede next-ul si anunta-ma si pe mine Kiss

Acum este: Lun 5 Dec 2016 - 0:22