╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Don't leave me, I need you in my life

Distribuiti

Sondaj

Cum vi se pare Don't leave me, I need you in my life ?

[ 0 ]
    0% [0%] 
    [ 0 ]
    0% [0%] 
    [ 2 ]
    100% [100%] 
    [ 0 ]
    0% [0%] 

Total voturi: 2

Mon cheri
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/05/2014

Mesaj Scris de Mon cheri la data de Lun 26 Mai 2014 - 6:04

Buna la toti,acesta este primul meu fanfic nu stiu cat de bun o sa fie dar sper sa va placa cat de cat ,nu vreau sa o lungesc asa ca va mai spun doar lectura placuta    

-Capitolul 1-

Draga junalule,este toamna prima zi de scoala, liceu sau facultate,pe starda din fata liceului erau multi oameni falsi cu zambete pe fata la fel de false pentru simplu fapt ca se revad chiar si cei care in timpul anului se urau atat de tare incat s-ar fi omorat unu pe altul.Mi se pare atat de patetic dar nu stiu sincer de ce sunt doar o ciudata.O ciudata liceana in ultimul an care mereu va fi privita cu mila de toti si trata mai special din cauza accidentului in care parintii mei au murit.Timp de 3 luni de zile am fost nevoita sa ma obisnuiesc cu lumea asta falsa care  imi spune cu"regret" si cu fete triste ce exprima mila fata de mine <> sau <> si       <> pe bune m-am saturat sa fiu trata altfel si asa acum o sa fiu doar fata ciudata care scrie mereu ceva in jurnal si parintii ei au murit intr-un tragic accident.Acum sunt putin mai bine dar sincer nu vreau mommentan sa fiu cu nimeni niciun prieten i-am indepartat pe toti am nevoie sa fiu singura sa ma regasesc.Hei jurnale nu mai pot scrie trebuie sa merg la ore o sa-ti scriu in curand...ce minte am vorbesc cu un jurnal . 
    Numele meu este Sakura Haruno am 19 ani sunt in ultimu an de liceu,parintii mei au murit intr-un accident de masina pe un pod eram si eu dar am supravietuit desi cateodata mi-as dori sa nu.Am intrat in clasa unde toate privirile s-au napustit asupra mea dar am incercat sa nu le bag in seama .O fata blonda pe nume Ino si o bruneta care defapt imi sunt cele mai bune prietene ma striga ,defapt ma saluta dar nu le bag in seama s-au obisnuit cu asta de la o vreme mereu o fac in fine in clasa intra proful de istorie care e si dirigu nostru Kakasi e de treaba,dar intra cu un tip de varsta noastra creca e nou.                            
        -Buna copii mi-a fost dor de voi oarecum vreau sa va zic ca aveti un nou coleg pe nume Itachi Uchiha sa va purtati frumos.Itachi poti sa te asezi langa Sakura fata cu par roz ,ok copii am tras cateva sfori la directoare si ca prin minune clasa voastra incepe scoala tocmai de saptamana viitoare iar pentru voi ziua de sfarsit de saptamana e joi nu vineri.Asta e tot ce am avut de spus plecati mai repede acum si distrativa.  Era destul de tare dirigu nostru mereu facea ceva bun pentru noi dar a faut un lucru groaznic 
    pentru mine l-a mutat pe tipu nou langa mine mda nu era urat era chiar simpatic dar nu ma atrage cu nimic.Tocmai am ajuns la cimitir mai exact la mormantul parintilor mei ma asezjos si incep sa scriu iar in jurnal dar la un moment imi vine in minte imaginea noului coleg Itachi dar nu stiu de ce ,dar deodata a aparut o ceata deasa incat abea mai puteam vedea ceva si deodata vad o umbra .Am incercat sa fug dar venea dupa mine si nu stiu de ce nu stiu ce vroia eram speriata si nu stiam ce sa fac si unde sa ma duc asa ca am continuat sa alerg pana m-am impiedicat si am cazut atat de tare incat mi-am facut si o ranala genunchi.Eu fiind jos am simtit deodata in spatele meu prezenta unei  persoane si m-am uitat mai atenta si era noul coleg iar toata ceata aproape ca disparea ca prin minune si mi-am dat seama ca am ajuns tocmai in padure.                        

-Buna...Sakura parca nu?                                     

-Buna si da asa ma cheama...ce cauti aici?                  

-Asta vroiam sa te intreb si eu ,eu doar ma duc acasa dar tu?                                                          

-Mmm nimic special,doar scriam ceva.                      

-Aa,cred ca te-ai julit.mai bine te duci acasa sa cureti rana.Mai vorbim poate trebuie sa plec mi-e foarte foame. 

-Pai as putea veni la tine e mai aproape si o sa te recompensez facandu-ti ceva bun de mancare.                 

-Nu...adica vreau sa zic e si fratele meu acasa si mai bine nu il cunosti nu vreau asta e mai ciudat.         

-Aha sa inteleg ca nu iti plac ciudatii ,pai sa iti spun un lucru eu sunt o ciudata si vad ca nu suporti astfel de oameni ,nici macar pe fratele tau.Ar trebui sa fii multumit ca il ai langa tine viu si nevatamat nu sa-l dai la oparte spunand ca e ciudata intr-o zi e posibil ca acest om sa dispara definitiv din viata ta si o sa regreti ca nu i-ai dat o sansa.Pa Itachi si te rog sa nu ma mai bagi in seama .vroia sa imi mai spuna ceva dar nu l-am lasat sa mai termine si am fugit .
    Ajunsa acasa am pancat ceva si chiar daca era foarte devreme mi-am bagat castile in urechi m-am pus in pat si ma gandeam sincer nu prea stiu la ce dar gandeam ceva pana am adormit desi am primit mesaje pe telefon de la Ino si Hynata bruneta in care imi spuneau ca le este doar de mine, le este dor de grupu nostru de iesirile noastre, pertecerile dezastruase cu mancare aruncata in toata bucataria pentru ca nu ne pricepeam,dar cel mai mult le este dor de mine si prietenia noastra.Si mie imi este dar nu sunt inca pregatita sa ies iar in lume poate mai incolo, sper sa mai aibe rabdare cu mine,dupa ce am citit si iar am gandit de data asta la prietenia noastra am adormit.

Cam atat pentru azi next-ul va fi pus cat de curand,astept comm-urile voastre mai bine zis parerea voastra.

Nebunici
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 20/05/2014

Re: Don't leave me, I need you in my life

Mesaj Scris de Nebunici la data de Lun 26 Mai 2014 - 12:30

Hello ! Si bun venit pe forum
       De unde sa incep ?nu sunt critic , vreau doar sa te ajut ca sa te perfectionezi ! Am observant multe greseli de ortografie si nu pui virgule atunci cand trebuie ! Nu ai descriere si intr-un Fanfiction ar trebuie sa descrii mai mult sentimentele personajelor si trairile lor ! Ar fi frumos sa folosesti si figuri de stil care sa iti faca ficul cat mai frumos si sa captezi atentia cititorului . Sper sa nu te superi pe mine , dar mi-a fost foarte greu sa citesc acest capitol , deoarece nu am inteles mai nimica ....deci l-am citit de mai multe ori ca sa imi dau seama ce vrei sa spui . Ai o idee destul de originara , nu am vazut multe ficuri cu acest cuplu "ItaSaku " pe acest forum . Si imi place foarte mult ca ai scris titlul in engleza ...Adu' NEXTU si sper sa tii cont de sfaturile mele
                               Sayonara! Smile

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 17/05/2014

Re: Don't leave me, I need you in my life

Mesaj Scris de Blek angel la data de Lun 26 Mai 2014 - 15:56

Imi place multttttt de tot ficul! Deci Itachi ar trebui să fie cevs Supranatural? Ooo și de ce nu vrea să ii cunoască fratele ? Sasuke este fratele lui nu ? Offf doamne mor de curiozitate ! Te rog pune next repede!

Acum este: Sam 3 Dec 2016 - 15:39