╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Jocul dragostei

Distribuiti

elenna
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 19/05/2014

Jocul dragostei

Mesaj Scris de elenna la data de Joi 22 Mai 2014 - 16:57

Hey sunt noua pe site-ul asta si m-am găndit sa fac si eu un fic sasusaku Smile acesta e primul meu fic .. Sper sa va placa 

Capitolul 1
    Era o noapte intunecata , intr-o pădure departe de oraș nevazuta de oameni fugea o fata . Acea seara urma sa fie ultima pentru ea , vântul suiera de parca ar fii sfârșitul lumi , tunetele mai ca crapau cerul in 2 , o silueta masculină fugea prin pădure atât de repede încât nici un ochi pamantean nu al putea vedea , era ca intr-un film de groaza in care nu iti doreai sa te afli ... Fata fuge prin pădure cat o tin picioarele si intr-un sfârșit ajunge la o cabina telefonică 
    - Alo , cu ce va  putem ajuta ? 
    - va rog , va rog sa ma ajutati .. E pe urmele mele 
    - Alo ! Alo doamna mai sunteți acolo ? Alo?! Cine este pe urmele dumneavoastră? ... Alo ? 
    Asta fu ultima conversatie a fetei i-ar in a 2-a secunda moartea era chiar in fata ei " spune-ti rugaciunea papusa " asta erau ultimele cuvinte care fata le auzi , iar in clipa următoare cat ai clipi era moarta . Departe  de toate aceste locuri îngrozitoare se afla o fata cu ochii verzi ca smaraldele si parul roz , ea era doar o fata in vârsta de 17 anii , nestiind ce o așteaptă viitorul , câte lucruri avea sa descopere si câtă dragoste avea sa primească . Fata stătea pe balcon si plangea , ai era foarte dor de părinți ei , vroia sa ai vadă , sa ai stânga in brate si sa le spună cat de mult ai iubeste , insa acest lucru era in zadar ... Părinți ei au decedat nu de mult in urma unui teribil accident de masina cauza provocată de accident fiind nelucida " începând de mâine trebuie sa o iau de la început , m-am saturat da fiu mereu fata trista a căror părinți sunt morți , dar de mâine totul se schimba "  după ce Sakura spune vorbele astea se întinde in patul ei moale cu asternuturi albe si o ia somnul . A 2-a zi dimineața veni cu viteza lumini Sakura se duce la baie pentru asi face siesta , in 20 de minunte iese si se îndreaptă spre dulap de unde scoate o pereche de blugi albastri si un tricou roșu , isi ia repede geanta si geaca si coboară scarile
    Jena - buna dimineata Sakura 
    Sakura - neata matusa Jena 
    Jena - Sakura mâncarea e in frigider , am facut cafea , eu trebuie sa plec altfel voi întârziat la munca 
    Sakura - nu iti fa griji Jena ma descurc eu ... 
    Sakura isi face un sandvis pe care al mănâncă imediat după care o suna pe prietena ei Hinata sa treacă pe la ea sa meargă la scoala împreuna .. Hinata are 17 anii la fel ca si Sakura , ea are parul negru cu nuante albastrui si ochii mov lila .. După 10 minunte Hinata ajunge cu masina la Sakura după care se îndreaptă spre scoala 
    Hinata - deci ... Esti bine ? 
    Sakura - da sunt bine , dar nu pot spune asta si despre Kevin .. El este destul de afectat de situație , numai asculta de nimeni 
    Hinata - sigur va fii bine , trebuie doar sa mai treacă o perioada ...
    Sakura - mda .. Sper sa isi revină 
    După 30 de min Sakura si Hinata ajung insfarsit la scoala , pe holul scoli Sakura observa un baiat nou pe care nu al mai vazuse pana acum , Sakura se îndreaptă înspre clasa ei , dar chiar in momentul acela fu oprită de ...

Nebunici
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 20/05/2014

Re: Jocul dragostei

Mesaj Scris de Nebunici la data de Dum 25 Mai 2014 - 21:03

e frumos , chiar daca mai ai de muncit la el as dori mai multa descriere daca nu te superi deoarece dialogul e cam sec si capitolul e cam scurt , dar in rest imi place anunta-ma si pe mine de next draguta!!!

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 17/05/2014

Mesaj Scris de Blek angel la data de Lun 26 Mai 2014 - 16:06

Imi place ideea ! Foarte interesant ,dacă te aștepţi la critică eu nu critic imi plac aproape toate ficurile iar al tău este printre primele care imi plac! Te rog mult să pui nextul! Și dacă se poate să mă anunţi și pe mine! Smile

elenna
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de elenna la data de Mar 27 Mai 2014 - 14:53

Ma bucur enorm ca va plăcut ficul meu <3 Kiss asta e primul meu fic si sincer nu am crezut ca va fi unul bun .. Liliana  mersi de critica Kiss știu ca mai am mult de muncit , voi încerca sa ma perfectionez Kiss 

Capitolul 2 
    Sakura se îndreaptă in clasa , dar chiar in momentul ala fu oprită de fostul ei iubit Tyler 
    Sakura - hey 
    Tyler - hey , esti bine ? 
    Sakura - da sunt bine ... 
    Tyler - Sakura cu mine ai fost mereu deschisă știi ca imi poti spune orice 
    Sakura - da știu asta 
    Tyler - Saku de ceva timp am vrut sa te întreb ceva , dar nu prea am avut cum 
    Sakura - ok intreaba-ma 
    Tyler - ultima data cand am vorbit a fost printr-un mesaj in care mi-ai zis ca treci printr-o perioada proasta si ai vrea sa luam o pauza ... Eu te-am înțeles știu ca părinți tai au murit si asta te-a afectat enorm , dar as vrea sa lamurim chestia asta 
    Sakura - Imi pare rau ca m-am despărțit de tine printr-un mesaj știu ca nu am procedat cum trebuie , dar nu am avut curajul sa ti-o spun in fata , știam cat de mult tii la mine si am decis ca ar fii mai bine sa ne distanțăm .. Eu am trecut printr-o perioada destul de urata si nu am putut face fata 
    Tyler - dar acum esti mai bine crezi ca mai avem o șansa ? 
    Sakura - știu ca ma iubesti , dar eu nu simt asta 
    Tyler - ok ..
    Sakura - stai Tyler nu asta am vrut sa spun , asculta ! 
    Ah viata e atât de rea , dar vorba aia " cand viata iti da o palma si te pune la pământ , ridicate , zambeste si spunei : lovesti ca o cu**va " chiar nu am vrut sa al ranesc pe Tyler , tin la el , dar doar ca la un prieten ... E cel mai dragut tip , e bun el chiar e un tip bun ma simt ca o proasta ...

Autor pov
    Orele incepusera , pe holul scoli era o liniște ca de mormânt , in biroul directorului era un tip înalt , bine facut , cu ochii verzi ca iarba cruda si parul roșu ca lava nemaivazut in orașul acela de secole 
    Directoarea - nu te pot înscrie la acest liceu , defapt nu te poti înscrie la nici un liceu .. Trebuie sa imi arati niște acte printre care si actul de naștere , buletinul si diploma de 8 clase , dar tu nu ai nimic 
    Gaara - mai uitativa odată va rog frumos
    Ochii baiatului o privi fix pe directoare parca fermecando si făcând-o sa spună tot ce vroia el 
    Directoarea - ai dreptate , totul este in regula ... Poti merge in clasa 
    Gaara - ok 
    Gaara se îndreaptă înspre noua lui clasa mulțumit de cea ce sa întâmplat in biroul directoarei si sperând sa o găsească pe " Ea" fata care era in fiecare vis al lui , in fiecare gând , fata care nu ai dădea pace si de care se indragostise cu mulți anii in urma 

Gaara pov 
    Știu ca e o greșeală ca m-am întors in konoha chiar daca a trecut un secol de la incident oameni încă mai tin minte cea ce sa întâmplat , dar trebuia sa vin sa o găsesc , am așteptat prea mult .. As vrea sa o vad , sa ai vad fata Angelica , sa o cunosc mai bine , fiecare particica din corpul meu isi dorește sa o protejeze .. Știu ca ea nu e ca Methline , nu e sireata , perversa , lipsită de sentimente , dar Methline e fata de care m-am îndrăgostit cu mulți anii in urma 

Flashback 
    Gaara - te iubesc enorm , as vrea sa fim împreuna o viata , dar este si fratele meu ... Trebuie sa decizi cu cine vrei sa ramai 
    Methline - iubitule cu tine vreau sa rămân , nu simt numic pentru Sasuke , dar nu vreau sa al ranesc 
    End flashback 
    Ea sa folosit de mine si de fratele meu , ne-a folosit pe aman2 insa el nu vede asta , el o iubeste incontinuare chiar daca a trecut un secol ... Nu l-am mai vazut de 50 de anii , ma uraste , insa eu tin la el si nu al voi lasa sa se distruga 

Autor pov 
    Gaara intra in clasa si o caută cu privirea sa vadă daca o găsește si din fericire pentru el a vazut-o 
    Pein- tu cine esti ? 
    Gaara - eu sunt noul elev 
    Pein- bine ne poti spune cum te numești? 
    Gaara - ah .. Gaara 
    Pein- ok Gaara poti sa te asezi in a 2-a banca 
    Gaara - sigur 
    Gaara se aseaza in a 2-a banca si o tinteste cu privirea pe Sakura , dar privirea este atrasa de ceva ce ar recunoaște oriunde era chear ...

Știu capitolul e cam scurt si lipsit de imaginatie , dar zilele astea imi este cam rau probabil din cauza gastritei Sad  oricum capitolele următoare voi încerca sa le fac mai lungi 
    Va Kiss 

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Blek angel la data de Mar 27 Mai 2014 - 22:23

Hei să știi că imi place mult capitolul ! Adică ce INTORSĂTURĂ ia-u lucrurile ! Garra vs Sasuke pentru dragostea Sakurei , ești tare ! Și știu prin ce treci și eu sm gastrită .off ce păţim noi ! Imi place capitolul mult să mă anunţi și pe mine când pui continoarea ! Te rog mult! Deocamdată iţi msi spun doar NEXT! Și INSĂNĂTOȘIRE GRABNICĂ! Te pup , paaa...! Smile

elenna
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de elenna la data de Sam 31 Mai 2014 - 20:49

Capitolul 3

Era chiar unchiul lui
    Marcus - buna ziua as dori sa al retin câteva minunte pe Gaara daca nu va suparati
    Pein - dumneavoastră cine sunteți ?
    Marcus - eu sunt unchiul lui
    Pein - bine .. Gaara dute si vorbește cu unchiul tau
    Marcus - Gaara dece te-ai întors in oraș ?? Ai înnebunit ? Si pe deasupra mai omori si oameni si iti lași urmele descoperite
    Gaara- linisteatete nu am ucis pe nimeni știi prea bine ca eu nu ma hranesc cu oameni , cat despre faza ca am venit aici .. Nu e treaba ta
    Marcus - normal ca e treaba mea .. Orașul asta a fost liniștit mulți anii înainte sa apari tu
    Gaara - Discutam acasa
    Gaara zice cuvintele astea si intra in clasa încercând sa se linisteasca , după ce orele se termina Sakura iese din clasa si se îndreaptă spre cimitir unde sunt părinți ei si începe sa planga , insa in a 2-a secunda aparu o cioara care nu ai dădea pace , Sakura încerca sa alunge pasarea si se puse inapoi pe jos si începu sa planga , dar se sperie cand vede o ceata groasa si in spatele ei pasarea asa ca o lua la fuga , inima mai sa ai iasă din piept fiind foarte speriata se împiedica si se juli la picior , se ridica repede de jos si începe sa fuga printre morminte  cat o tin picioarele pana al găsi pe Gaara
    Gaara - hey esti bine ?
    Sakura - da , cred ca da .. M-ai urmărit ?
    Gaara - nu
    Sakura - atunci ce cauti aici ?
    Gaara - toata familia mea e moarta aici
    Sakura - aa imi pare rau
    Gaara - dar tu ce cauti aici ?
    Sakura - părinți mei ...
    Gaara - imi pare rau
    Sakura -mda... Eu sunt Sakura
    Gaara - eu sunt Gaara
    Sakura - știu facem istoria impreuna
    Gaara - si tehnologia ... Hey esti rănită ?
    Sakura - nu știu , cred ca Da
    Sakura se întoarce cu spatele si se uita la piciorul ei care se pare ca sângera iar cand se întoarce inapoi la Gaara se pare ca numai era acolo asa ca se duce acasa unde isi face un dus rapid , apoi se îmbracă cu o pereche de blugi , un tricou alb si niște tenesi , apoi se duce in onglinda se da cu : rimel, creion si luci de buze după care coborâ jos
    Jena - hey Sakura
    Sakura - buna
    Jena - te duci si tu la festival ?
    Sakura - da , dar tu ?
    Jena - eu nu merg Stau acasa , nu ma simt prea bine
    Sakura - aa ok .. Auzi Jena l-ai vazut pe Kevin ?
    Jena - cred ca e in camera lui
    Sakura - Bine ne vedem mai târziu
    Sakura iese din casa si se îndreaptă spre parc unde e festivalul lumini unde se găsește cu toți prieteni ei
    Hinata - hey Sakura ce faci ?
    Sakura - hey Hin , bine ..
    Hinata - ce e cu fata asta posomorata ?
    Sakura - pai ... Kevin iar a început sa se drogheze .. Tot sper ca o sa treacă peste , dar Nustiiu cand isi va reveni
    Hinata - hey sunt sigura ca isi va reveni , mai lasa-l un timp .. Uite ia o bere
    Sakura - mersi
    Hinata - uitate in spate
    Sakura se uita in spate si al vede pe Gaara
    Gaara - hey
    Sakura- hey
    Gaara - ce faci ?
    Sakura - sunt bine , dar unde ai dispărut mai devreme in cimitir ?
    Gaara - a trebuit sa ajung acasa
    Sakura - aa ok
    Puțin mai departe in pădure era o fata cu ochii albastri si parul blond care se pare ca se pierduse
    Karin - hey , unde sunteți ?
    Fata striga de zor , insa fără speranța .. Deodată auzi niște pași " cine e acolo ? " asta sunt ultimele cuvinte rostite de ea , iar in a 2-a secunda era secata de sânge , 2 ochii roși priveau satisfacuti noua sa prada , simtea o satisfactie nemarginita ca trupul din fata lui era secat de sânge , face galagie in pădure ca ceilalți sa audă apoi pleacă imediat de acolo asiguranduse ca fata încă mai respira puțin .. In 5 minunte ceilalți ajunsese in acel loc îngrozitoar si o vazu pe Ino plină de sânge si inconstienta
    Tyler - Oh nu .. Ce naiba sa întâmplat ??
    Sakura - chemați repede o ambulanta .. Tyler sora ta va fi bine
    In 5 minunte ajunge salvarea si Sakura merge acasa condusă de Gaara .. Sakura era îngrozita de ceea ce sa întâmplat in pădure , era speriata si in același timp si trista , in 10 minunte cei 2 ajunse acasa la Sakura
    Sakura - vrei sa intri ?
    Gaara - mi-ar plăcea , dar trebuie sa ajung acasa
    Sakura - bine
    Gaara pleacă repede spre casa iar in 2 minunte era in fata porti , intra repede in casa unde al observa pe unchiul sau puțin îngrijorat
    Marcus - Gaara ce naiba sa întâmplat iar ? Dece te-ai întors inapoi ? Oameni ne vor suspecta iar
    Gaara - jur , nu am fost eu
    Marcus - atunci cine a fost?
    După ce Marcus a spus cuvintele astea o liniște de groaza se făcu in casa iar o pasare stătea la geam după care intra pe fereasta si in a 2-a Secunda un trup masculin bine facut era in spatele lui Marcus intorcandui capul si lasandu-l mort acea persoana era chear ...

Suspans ... Sper sa va placa acest capitol cu toate ca e lipsit de imaginatie .. Va Kiss

Ultima editare efectuata de catre elenna in Mar 24 Iun 2014 - 0:02, editata de 1 ori

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Blek angel la data de Sam 31 Mai 2014 - 21:08

Să ști că imi place mult de tot capitolul ! Este interesant și are suspans.... OF SUSPANSUL ĂSTA ! Imi place mult nextul ! A da și iţi mulţumesc că mai anunţat și pe mine ! Abia aștept următorul capitol !
    Paaa.. ! :-)

elenna
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de elenna la data de Lun 2 Iun 2014 - 20:05

Vad ca inafara de Ana nimeni nu prea imi citește fic-ul asa ca Nustiiu daca voi mai pune next-ul sau daca al voi închide ... Cred ca al voi închide Sad iti multumesc Ana pentru ca m-ai încurajat asta ma ajutat enorm eu una nu am crezut ca o sa iasă ceva , dar iti multumesc fiind mi-ai spus ca e un fic bun Kiss ... Imi pare rau ca nu voi mai pune next-ul , dar nu are cine sa al citească asa ca al voi închide Sad

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Blek angel la data de Lun 2 Iun 2014 - 20:15

Cee...?
    Nu poţi să il inchizi !
    Te roogg !
    Uite la inceput poate nu il citește nimeni dar ca să faci o limonadă iţi trebuie mai multe lămâi !
    Off nu il inchide eu chiar cred că scri bine , mai bine ca mine ! Eu chiar muream de nerăbdare să pui nextul !
    Și dacă tu chiar vrei să il inchizi iţi dau un sfat nu renunţa la scris așa ușor , nu tebuie să te dai bătută findcă nu iţi citește nimeni ficul !
    Uite cum facem ..mm .cear fi să scri un fic nou ? Unul la care să pui un titlu ma.atrăgător (poate in engleză) și iţi dezvolţi acolo ideea dar in alt mod ! Mie personal imi place cum scrii și ideile tale ! Dacă vrei să imi asculţi sfatul să imi spui și mie cum o să numesti următorul fic !
    Paa.. ! Smile

elenna
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de elenna la data de Mar 3 Iun 2014 - 19:38

Mda m-am gândit sa nu închid ficul ci sa pun next-ul .. Iti multumesc Ana pentru sfatul tau si ai dreptate Kiss sper sa iti placa acest capitol ... 

Capitolul 4 

In spatele lui Marcus era un tip bine facut , înalt , avea  parul negru cu nuante de albastru si ochii negri ca inoxul 
    Sasuke - buna frațioare 
    Gaara - Sasuke ... Ce cauti aici ? 
    Sasuke - am venit sa imi vad fratele 
    Gaara - sa fim seriosi tu nu ma suporti , timp de 50 de Anii ai stat departe de mine ... Ce cauti aici ? 
    Sasuke - am venit prin trecere , mi sa facut dor de orașul meu drag si am vrut sa vad ce face scumpul meu fratior .. Hai sa mancam ceva ca in vremurile bune 
    Gaara - sunt la dieta , știi tu eu nu mănânc oameni 
    Sasuke - Gaara nu iti e frica ca intr-o zii toți iepuri vor începe sa vorbească între si sa se alieze împotriva ta ? 
    Gaara - Haha ce glumet esti.. 
    Sasuke - știu asta , nu e asa ca sunt sexi ? 
    Gaara - foarte sexi 
    Sasuke - Oh știam asta baby 
    Sasuke zice cuvintele astea si iese cu zâmbetul pe buze din casa îndreptandu-se spre un bar din apropierea casei unde vede o noua "prada" se duce cu pași mici spre fata si ai face ochii dulci fata zambindui seducator si facundui la rândul ei ochii dulci , Sasuke vazand asta merge la fata si ai spune un " hey " pe un ton care ar face orice fata sa ai cada la picioare , fata ai zice la rândul ei un " hey  " iar conversatia lor continua cunoscanduse mai bine . Nu după mult timp apare si Gaara impreuna cu Sakura care se aseaza la o masa puțin mai departe de cea a lui Sasuke cei 2 comanda whisky si vorbesc despre diverse chestii pana la un momendat cand Sakura o vede pe prietena ei la o masa de culoarea lemnului stand de vorba cu Sasuke si se gândește sa meargă sa o salate 
    Sakura - hey Temari credeam ca esti cu Hinata 
    Temari - ah .. Pai .. Am fost cu ea , dar ea a trebuit sa plece cu iubitul ei asa ca am venit sa imi inec amarul intr-o sticla ce bere 
    Sakura - si el cine este ? 
    Sasuke - eu sunt Sasuke tipul cel fierbinte si sexy 
    Sakura - eu sunt Sakura tipa care o sa o retine 2 minunte pe Temari daca nu te superi 
    Sasuke - ce glumeata esti , poti sa o reti cat vrei nu ma supar 
    Sakura - ok 
    Sakura iese afara impreuna cu Temari după care o intreaba ce naiba e in capul ei de sta cu un baiat mai mare ca ea si un Pervers de nota 10 la care Temari ai răspunde " e viata mea ok ? Nu te mai baga ... Al plac pe tip iar tu stai cu Gaara " Sakura ai spune ca ai vrea doar binele si ca ea si Gaara sunt doar prieteni după care merge inapoi la masa cu Gaara 
    Gaara - hey esti bine ? 
    Sakura - da sunt bine ... Mai spune-mi despre familia ta 
    Gaara - pai mama mea a murit la nasterea mea cea ce inseamna ca am adus ghinion decand m-am născut , iar tatăl meu ... A murit acum ceva timp 
    Sakura - imi pare rau pentru tine si sa numai spui ca ai adus ghinion pentru ca nu e asa 
    Gaara - lasa asta ... Dar familia ta ? 
    Sakura - părinți mei au murit intr-un accident de masina ... Tocmai ne intorceam dintr-o vacanța si la intrarea in oraș tata a facut accident si eu am supravietuit ca prin minune 
    Gaara - imi pare foarte rau pentru familia ta , dar totuși e bine ca tu esti in viata 
    Sakura - mda .. 

Sakura Pov 
    Stateam de vorba cu Gaara , imi placea in prezenta lui ma face sa ma simt protejată iar povestile noastre se cam aseamana , imi pare rau pentru familia lui , dar el gândește mult mai matur ca mine chiar ma simt bine in prezenta lui , vorbim despre anumite chestii pana cand Soneria mea enervanta începe sa sune 
    Sakura - da ? 
    Jena - hey Sakura poti veni acasa ? 
    Sakura - ce sa întâmplat ? 
    Jena - am căutat prin seltarele fratelui tau si am găsit iar droguri si Nustiiu ce ar trebui sa fac , știu ca ar trebui sa fiu o matusa responsabila , dar la capitolul asta nu prea ma descurc 
    Sakura - e in regula matusa Jena voi veni eu 
    Jena - mersi mult 
    Gaara - ce sa întâmplat ? 
    Sakura - trebuie sa merg acasa .. Imi cer scuze , dar e ceva urgent 
    Gaara - e in regula .. Daca vrei te conduc eu masina mea e aproape 
    Sakura - ok mersi 

Autor pov 
    Sakura si Gaara ies din bar indreptanduse înspre masina , dar chiar in momentul acela o masina se îndreaptă cu mare viteza înspre ei cu intenția de ai omorâ pe loc , insa Gaara o ia imediat pe Sakura in brate si se fereste 
    Sakura - ce a fost asta ? 
    Gaara - idiotul acela cred ca era beat 
    Sakura - nu asta , tu ... Cum de ai fost atât de rapid ? 
    Gaara - aa am uitat sa mentionez ca am fost la atletism .. Alerg foarte repede 
    Sakura - nu ... Asta nu a fost alergat , tu m-ai luat in brate iar in a 2-a secunda am ajuns aici ... Gaara eram la aproape un km distanță e imposibil sa fii ajuns atât de repede 
    Gaara - hey probabil esti ametita din cauza a celor întâmplate .. Hai o sa te duc acasa 
    Sakura - ok mersi 
    Gaara si Sakura intra in masina indreptanduse înspre casa Sakurei .. Sakura stătea cu capul pe geam amintindusi intruna de cea ce sa întâmplat si intr-un final a zis ca poate e din cauza oboseli si a stresului . 
    Sakura - hey e cam frig in masina .. Poti sa pornesti caldura ? 
    Sakura vazand ca Gaara nu a auzit-o a vrut sa dee ea drumul la caldura insa in momentul acela mana ei a atins mana lui Gaara simțind un fiior pe sina spinari 
    Sakura - esti rece 
    Gaara - poftim ? 
    Sakura - ai mana inghetata 
    Gaara - sunt sincer , vin dintr-o tara in care e mereu frig probabil de acea 
    Sakura - si cum se numește tara acea ? Polul nord ? 
    Gaara - oarecum .. E pe aproape pe acolo
    Gaara ai zambeste discret Sakurei , insa in ochii lui se putea vede de la un km ca minte . Intr-un sfârșit cei 2 au ajuns la destinație Sakura a coborât din masina nu înainte sa isi ieie rămas bun de la Gaara după care a intrat in casa 
    Jena - Sakura ce bine ca ai ajuns 
    Sakura - unde este Kevin? 
    Jena - Nustiiu e pe afara , dar am scoticit prin camera lui si i-am găsit drogurile ascunse in seltar si jurnalul lui 
    Sakura - poftim ? 
    Jena - știu, știu nu e bine si de aia am așteptat pana sa vii tu .. Crezi ca ar fii corect sa ne uitam prin jurnalul lui ? 
    Sakura - pai o familie normala si grijulie nu ar face-o asa ca .. Sa ai dam drumul 

" 24 mai 2013
    Draga jurnalele ma simt atât de trist si singur in perioada asta .. Mai ales ca Karin nu are ochii pentru mine si o face cu mine doar pentru droguri cand defapt ea al iubeste pe Sai .. . Ma simt atât de singur iar Sakura si Jena vor sa aibe grija de mine insa nu imi trebuie grija si ajutorul lor " 

" 7 Ianuarie 2014 
    Draga jurnalule se pare ca insfarsit am noroc i-am zis lui Karin cat de mult o iubesc iar ea ma sarutat " 

" 12 Ianuarie 2014 
    Draga jurnalule se pare ca nu am deloc noroc in dragoste .. Temari ma Sarutat si sa culcat cu mine doar pentru droguri după care a fugit in bratele lui Sai, dar totuși a fost bine sa ai simt buzele ei calde si catifelate si trupul ei sa al simt langa al meu " 
    Sakura - ok cred ca deja am citit prea mult 
    Jena - cine e aceasta Temari ? 
    Sakura - e sora lui Tyler 
    Jena - aa cel de care te-ai despărțit 
    Sakura - da .. Jena eu ma duc sus in camera te superi ? 
    Jena - nu poti sa te duci 
    Sakura - ok mersi 
    Sakura se urca in camera cu speranța ca va găsi ceva pe internet despre cea ce sa întâmplat azi cu Gaara , imediat intra in camera si intra pe net căutand " CEI RECI " si rămâne cu gura cascata cand vede ce scrie acolo 
    " CEI RECI : AU O VITEZA NEMAIPOMENITA , TOTUL LA EI TE ATRAGE , SUNT FRUMOSI , SUNT MEREU RECI , POT AUZI ORICE SUNET ORICAT DE MIC AR FII DE LA O DISTANTA FOARTE MARE , TE POT FACE SA LE VEZI TRECUTUL , ITI POT MODIFICA VISELE ,
    TE POT CONSTRANGE , DAR ITI TREBUIE VERBINA FIIND VERBINA AI ARDE SI DE ASEMENEA NU TE POT CONSTRANGE DACA AI VERBINA , DAR AI GRIJA POT FII FOARTE PERICULOSI CEI RECI SE MAI NUMESC SI VAMPIRI SAU COPII DEAVOLULUI " 

Sakura pov 
    Simt o durere de neexplicat in suflet si o frica foarte mare , mâinile încep sa imi tremure , inima începe sa imi bată foarte tare , iar frica isi făcu loc in fiecare particica a corpului meu ... Sper sa fie doar iluzia mea si nimic din cea ce sa întâmplat azi sa nu fie adevarat , sper ca asta sa fie un cosmar, dar este realitatea . Am fost in masina lui , i-am atins mana , am vorbit cu el .. Nu se poate sa fie vampir . Merg la baie pentru ami face un dus rece sa pot uita de acea frica din inima mea , Picturile reci se izbesc violent de corpul meu oferindu-mi o plăcere de vis . Tot stau si ma gândesc si cred ca e imposibil ca Gaara sa fie vampir , dar nu găsesc alta explicație pentru ce sa întâmplat azi ... Ies din dus si imi pun un halat după care imi usuc repede parul , ma îmbrac in pijamalele mele de culoare mov si ma pun iar in fata calculatorului căutand diverse chesti pana am dat peste un blog in care scria " Uni poate ma vor crede nebun , chiar si familia si prieteni m-au crezut nebun , dar vreau sa va povestesc experiența ingrozitoare pe care am trăit-o totul a început in urma cu un an cand m-am îndrăgostit de ea , fata perfecta , fata care ai vrea sa fie langa tine in fiecare minunt , fata care te-ar face sa uiti de tot si de toate . Intr-un final i-am zis sentimentele mele si ea a zis ca are aceleași sentimente pentru mine pana intr-o zi cand am primit o bratara care era unsa cu VERBINA de la niște prieteni , in ziua acea urma sa ma vad si cu ea , ne-am întâlnit in parcul nostru din mijlocul pustietati .. Nustiiu dece ma duceam in acel parc sincer era fioros , dar ceva din mine imi zicea sa merg acolo .. In acea zi m-am vazut cu ea in acel parc , ea venind înspre mine foarte fericita fiind îmbrăcată cu o rochie albă si niște sandale tot albe , parul fiindu-i cret ca de obicei cu o pălărie mică prinsă in clame de culoare albă , ea se îndrepta înspre mine cu pași cat mai grabiti , ma luat in brate si mi-a zis " bine papusa , sa știi ca imi cam era foarte foame .. Ok nu te misca si nu vorbi , nu iti fie teama " m-am uitat in ochii ei neînțelegand ce vroia sa facă , am crezut ca vrea sa ma sarute pe gât , dar intențiile ei erau altele , am simțit câțiva stropi de sânge prelinganduse pe gâtul meu alb ca laptele , eram speriat , eram foarte speriat , numai puteam sa ma misc si sa reactionez din cauza frici .. Observ ca ea isi terminase " pranzul " se uita atenta in ochii mei si imi spune " bine .. Uita tot ce sa întâmplat , amintește-ti doar ca ne-am întâlnit , ne-am sarutat si ne-am distrat de minune , acum dispari acasa " am luat-o la fuga îndreptandu-ma spre casa , atunci mi-am dat seama ca povestea mea de iubire nu era întocmai cum credeam eu si ca iubirea vieti mele nu ma iubea , ci imi iubea sângele , ea a crezut ca m-a constrans , nu i-a trecut prin minte ca aveam Verbina si imi amintesc absolut tot , din ziua aia nu am mai vazut-o , am încercat sa le spun Parintilor , le-am zis ca am venit cu ea in casa , dar ei au zis ca am înnebunit , atunci mi-am dat seama ca ea ma constrans sa cred ca am venit cu ea acasa si i-am facut cunoștință cu părinți mei .. Asta e povestea mea , poate o sa ma credeți nebun , dar aceasta poveste e reala si chiar daca știu ca ea nu ma iubit .. As vrea sa ai mai vad încă o data chipul ei frumos .. Chipul frumoasei mele Methline Pierce " m-am  uitat m-ai jos si am vazut ca a pus si o poza cu asa zisa " Methline Pierce " cand am vazut poza niște picaturi de transpiratie au început sa se presteze pe fruntea mea , bătălie inimi acceleranduse , iar totul in camera devenise negru , numai intelegeam nimic .. Dece omul acela are o poza cu .... Suspans 

Sper ca va plăcut capitolul .. 

Ultima editare efectuata de catre elenna in Mar 24 Iun 2014 - 0:05, editata de 1 ori

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Blek angel la data de Mar 3 Iun 2014 - 20:02

IMI PLACE MULT ! Este bine că nu ai renunţat ! Ooo.. și am observat și glumela inceput , ești bine dispusă asta e bine ! Devine foarte interesant ! Cam prea interesant s-ar putea să mor de curiozitate ! Abia aștept nextul ! Te pot intreba ceva ? Partea aia cu mașina te-ai inspirat cumva din filmul Amurg , imi place mult filmul ăla ! Oricum tot ce mai pot spune este . BRAVO CĂ NU AI RENUNŢAT ! Eu o să te urmăresc in continuare , dacă nu cumva cum am mai spus mai sus mor de curiozitate inainte ! Paaa... Smile
    Pe data viitoare !

elenna
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de elenna la data de Vin 6 Iun 2014 - 1:56

Mda m-am inspirat din Twilight Laugh si mi-e imi place filmul ala foarte mult <3 uite continuarea Kiss 

Capitolul 5 
    cand am vazut poza niște picaturi de transpiratie au început sa se preseze pe fruntea mea , bătălie inimi acceleranduse , iar totul in camera devenise negru , numai intelegeam nimic .. Dece omul acela are o poza cu mine ? Panica isi făcu apariția si ea si numai știam ce sa cred . Ma uit mai bine la poza si sub ea avea o data " 1790 " subconstientul meu o ia razna si încerc sa găsesc o explicație rationala gen : " poate am fost somnanbul si am facut acea poze acum puțin timp , dar poza e făcută in 1790 , dar poate eu m-am reincarnat din nou sau probabil e o femeie care seamănă cu mine sau e ruda cu mine " mii de întrebări imi veneau in minte , dar eu nu aveam nici-o explicație rationala si cum nu aveam somn din cauza celor întâmplate m-am gandit sa ies pe afara asa ca m-am dus spre marele meu dulap cu haine si mi-am luat niște blugi negri stramti , un tricou negru cu modele mult pe corp  , o pereche de pantofi negri cu toc puțin mare si geaca mea neagră după care ma duc in fata onglinzi si vad ca am parul puțin ciufulit asa ca încep sa ma pieptan după care ma dau cu niște rimel , creion , fond de ten si puțin parfum apoi ies din camera coborand încet scarile in asa fel încât sa nu deranjez pe nimeni apoi imi iau cheile din cuier si ies din casa inchizand cu grija ușa sa nu fac prea mult zgomot , ma uit la ceasul de pe telefon si observ ca era ora [url=x-apple-data-detectors://0]00:40[/url] asa ca merg la barul din apropierea casei care prin surprinderea mea era aproape gol . Aici vin mereu oameni mulți si stau pana dimineata dând petreceri si inecandusi amarul , dar de data asta erau vreo 2 bărbați si o femeie ... Ciudata , imi iau un suc Aloe Vera plătesc si ies repede din club intreptandu-ma unde ma duc picioarele . Observ un om bătrân stand la marginea drumului incalzindusi mâinile la foc si un baiat puțin mai departe care vindea icoane . Pana acum nu am mai vazut acești oameni , sau poate i-am vazut , dar nu am dat importantă ? Oricum ma îndrept cu pași inceti spre acel bătrân si al întreb daca cunoaște acea pădure arătând cu degetul înspre spatele lui la care el imi răspunde 
    Jiraya - copilo te-as sfatui sa nu mergi acolo 
    Sakura - de ce? 
    Jiraya - pentru ca in acea pădure locuiește un suflet trist care plânge după iubirea sa sperând sa o reintanleasca din nou 
    Sakura - fiti mai clar 
    Jiraya - asezate langa mine si am sa iti povestesc . Totul a început cu mult timp in urma , pe timpul acela pădurea acea era vesela , plină de flori , te minunai cand o vedeai , acolo locuia familia Uchiha , o familie de vita nobila , cu banii mulți pe vremea acea , era o familie fericita pana atunci cand a apărut ea ... Ia vrajit pe aman2 frati cu farmecul ei , stătea cu aman2  ea era o pacatoasa foarte mare presupun ca a facut crime si a fost executata , tatăl baietilor a facut infart cand a auzit ca băieți lui erau aman2 îndrăgostiți de fata aceia el avea mari probleme cu inima , fratele mai mic nu o iubea asa cum o iubea fratele mai mare pe acea fata asa ca a uitat-o repede si a plecat in alta tara cautandusi liniștea din cauza fratelui sau a fost nevoit sa plece din tara fiind acesta al vroia mort , dădea vina pe el ca fata a murit , cum am spus băiatul mai mic a plecat , iar cel mai mare a rămas in aceasta pădure plangand după dragostea lui si așteptând sa i găsească . Nustiu daca el mai trăiește sau daca e mort insa legenda spune ca el a murit cu mulți anii in urma iar sufletul lui colinda aceasta pădure cautandusi iubirea si oricine a încercat sa meargă in pădure sa si descopere povestea nu sa mai întors inapoi . 
    Sakura - asta e trist si infricosator , dar totuși nu cred in povestea asta .. E imposibil , sunt in orașul asta de cand ma știu si nu am auzit de aceasta poveste 
    Jiraya - asta pentru ca ce ti-am povestit eu sa întâmplat acum un secol  si eu tot de la bunici am auzit aceasta poveste , cand eram adolescent am vrut sa merg si eu in aceasta pădure dar , auzisem niște zvonuri si nu am mai indraznit sa pun piciorul acolo 
    Sakura - ce zvonuri ? 
    Jiraya - niște copii din clasa de la mine venise in pădure in speranța de a vedea ce se ascunde acolo , dar nu sa mai auzit nimic de ei de atunci 
    Sakura - vreau sa merg si eu 
    Jiraya - treaba ta , dar uite sfatul meu , vezi băiatul de acolo ? Dute si cumpara un crucifix si ia niște verbina 
    Sakura - mersi de sfaturi 
    Merg spre acel baiat care mi-l arătase acel bătrân si cumpăr un crucifix , o icoana mică cu apa sfintita si foarta multă verbina 
    Sakura - cat costa ? 
    Sai - pentru tine e gratis surioara , fără sa vreau am auzit discuția ta cu unchiul Jiraya , daca chiar vrei sa mergi in pădurea acea uite bea niște apa cu verbina si ia bidonul asta 
    Sakura - ce e in el ? 
    Sai - e apa cu verbina , daca o sa ai nevoie poti sa desfaci bidonul si o sa iti dai seama ce trebuie sa faci , uite si un crucifix si o icoana 
    Sakura - ok mersi , dar nu merg in război sa fiu asa pregătită de lupta 
    Sai - ei bine in pădurea acea e mai periculos decât la război 
    Sakura - ... Ok ... 
    Ma uit puțin speriata la expresia fetei acelui baiat , dar nu ai iau in seama si ma îndrept spre pădure adică cat de rau poate fi ? Chiar vreau sa vad si eu ce e in acea pădure . Încep sa observ fiecare detaliu oricât de mic , nu e atât de rau copacii , o pajiste liniștita si nimic străiniu . Ma mai plimb prin pădure si ma uit la telefon ss vad cat e ceasul se pare ca e [url=x-apple-data-detectors://1]2:03[/url] ce repede a trecut timpul , fac lumina cu telefonul si observ o pasare iar apoi multă ceata , e exact ca la cimitir , cred ca e aceeași pasare . Încerc da ma calmez si sa nu ma speri trag aer in piept si imi continui drumul nepasatoare , merg ce merg pana ma împiedic de ceva , ma ridic speriata si observ a era un fel de plăcuta pe care scria ceva , dar nu pot sa vad din cauza statului gros de praf si muldarie , scot din buzunar un servetel si încerc sa al curat cat de cat in asa fel încât sa vad ce scrie pe el , după minunte bune de curatat se vede cat de cat ce scria pe ea " Resedinta Uchiha " ah se pare ca aici locuiau cei 2 frati Uchiha . Merg cu pași mici si observ mai multe materiale imprastiate , bucati de lemn , vad un fel de casa daramata presupun ca cineva a încercat ca o arda , ma uit mai bine si dau bucatile de lemn la o parte după care observ un fel de cufar si mai multe scrisori sau ceva de genu impletite , mai vad si o poza pe acolo , dar nu puteam vedea pre bine poza fiind arse , am putut observa doar 2 bărbați si in mijlocul lor o fata fetele fiind arse , am luat acea poza , scrisorile si cufarul si am vrut sa plec din acea pădure insa observ o silueta masculină care se misca cu o viteza inexplicabilă se apropie din ce in ce mai mult de mine , nu am putut vedea nimic inafara de ochii si cu ce era îmbrăcat din cauza ceti , avea un tricou negru si o pereche de pantaloni de aceeași culoare iar ochii ai avea tot negri acoperiti cu o suvita de par nearga restul nu am putut vedea multumita ceti atât de groase încât o puteai taia cu cutitul , băiatul se apropie din ce in ce mai aproape de mine inima bătandu-mi cu putere fiind speriata la maxim , firicele de apa încep sa se reverse pe trupul meu dandu-mi de înțeles ca ploaia începuse , încep de tremur de frica si mintea imi ia razna , eram panicata la maxim , vroiam sa fug din acel loc , dar știam ca viteza mea nu se poate compara cu a lui . Băiatul se apropie din ce in ce mai mult de mine iar in a 2-a secunda ... Suspans 

Sper ca va plăcut next-ul :3 

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Blek angel la data de Vin 6 Iun 2014 - 15:59

GENIAL ! Deci mai surprins comlet , este tare capitolul! O să mor de curiozitate iar tu o să fi acuzată de crimă! Este genială povestea, abea aștept să văd ceface misteriosul, după descriere cred că este Sasuke nu ? Off.. te rog mult pune cât poţi tu de repede nextul !
    Paa...! Smile

elenna
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de elenna la data de Sam 7 Iun 2014 - 19:56

Capitolul 6 

Băiatul se apropie din ce in ce mai mult de mine iar in a 2-a secunda se uita in ochii mei si imi spune pe un ton rece : " pleacă de aici si sa nu te mai întoarci niciodată astfel vei plăti amarnic " vroiam sa ai identificat chipul , dar imi era imposibil , i-am atins fata cu palma din instinct fără ca măcar sa vreau la care acesta sa enervat si a început sa tipe la mine zincadu-mi " nimeni , niciodată nu mi-a atins fata in acest loc inafara de ea , daca te-a vazut nu o sa se mai întoarcă niciodată la mine , pleacă dr**u de aici si nu te mai întoarce înainte sa nu ma razgandesc si sa te omor "  dupa ce mi-a zis aceste vorbe a vrut sa plece , insa se intoarce cu fata la mine , scoate un brigeac din buzunar si se taie la abdomen , isi atinge sansele si incepu sa faca un fel de incantatia , dupa aceasta scena scoasa din filmele de groaza dispare in ceata , aerul rece imi invada narile , am luat cufarul si tot ce mai gasisem pe acolo si am plecat din pădure nemaivrand sa ma întorc vreodată acolo . Ma simteam vinovata , imi era frica , dar a fost un sentiment plăcut sa ai ating fata . Ajunsa la marginea păduri m-am uitat după acel bătrân insa nu l-am mai vazut . 

Stau întinsa in pat si vreau sa deschid cufarul acela , insa ceva imi spune sa nu o fac , dar totuși ma îndrept cu pași mici înspre cufar si încerc sa al deschid, scot telefonul din buzunarul pantalonilor si vad ca ceasul e 6:59 Ochii mi se făcu mari cand am vazut o poza cu 2 băieți tinanduse după gât . Unul dintre acei băieți este chiar Gaara iar celălalt este băiatul care l-am vazut la bar impreuna cu Temari . Confuzia isi făcu apariția si încep sa scotocesc violent prin acel cufar pana găsesc o caseta video  , o iau si ma indrept spre DVD după care o introduc . Ochii mi se făcu mari si mii de firicele de transpiratie isi făcu apariția pe fruntea mea . Scot caseta din DVD , imi iau geaca si ies afara destinația fiind casa lui Gaara . Pe drum observ privelustea minunata imi încântat privirea  , vântul rece se izbeste de fata mea oferindu-mi o senzatia de plăcere , după câteva minunte bune de mers ajung in fata casei lui Gaara bat usor in ușa si o silueta masculină imi deschide ușa 
    Sasuke - buna papusa 
    Sakura - unde e Gaara si ce cauti tu aici ? 
    Sasuke - ce imi dai daca iti spun ? 
    Sakura - asculta nu e de glumit . Hey ce e cu tricoul tau ?
    Sasuke - ce ? 
    Sakura - e sfasiat 
    Sasuke - au fost pe la mine 2 domnisoara sălbatice.  
    Sakura - si ti-au tăiat tricoul ? 
    Sasuke - una dintre ele era mai indemanatica . 
    Sakura - aseară ai fost in pădure ? 
    Sasuke - nu e treaba ta unde am fost si ce am facut . Parca ai venit pentru fratele meu acum te dai la mine ?
    Sakura - poftim ? 
    Sasuke - asculta papusa , numai pofti ca ti se apleaca in primul rând , iar in al 2-lea daca vrei sa treci prin patul meu doar spune-mi nu e nevoie de atâta circ 
    La auzul acestor cuvinte ma enervez la maxim si arunc peste brunet in speranța de al pune la pământ si in al face sa isi ceara scuze , dar acesta începe sa tipe prin casa de mai mare focu " AAAAAAA MA VIOLEAZA , AJUTORRR !!!! " ma ridic de pe el si încerc sa ma calmez si înspre norocul meu apare si Gaara 
    Gaara - ce e cu toata agitatia asta ? 
    Sasuke - iubita ta încearcă sa ma violeze , dar eu i-am zis ca esti fatele meu si nu ti-as putea face una ca asta . 
    Gaara- Sakura nu ai lua in seama este mai ... Asa e el mereu 
    Sakura - mda . Gaara vreau sa vorbesc ceva important cu tine 
    Gaara - ok haide in camera mea 
    Sasuke - ai grija la ea frațioare o sa încerce sa te violeze , e o feline Feroce 
    Gaara - cum spui tu Sasuke ... Hai Sakura 
    Sakura - cred ca ar fi mai bine daca am ieși afara . 

Autor pov
    Gaara si Sakura ies din casa lasand-ul pe Sasuke sa polocaneasca singur. După câteva minunte de mers ajung intr-un loc  pe care doar Sakura si Hinata al știu , se îndreaptă spre pod si privește marea după care ai inmaneaza o poza lui Gaara 
    Gaara - ce e asta ? 
    Sakura - amintiri din p***a mati . Ce crezi ca este ? Uitate si o sa afli , doar nu o sa iti pice răspunsul din cer 
    Gaara - ok 
    Sakura - cati anii aveai cand ai facut poza aia ? 
    Gaara - 17 
    Sakura si acum cati anii ? 
    Gaara - ce vrei sa zici ? 
    Sakura - Gaara .. Ce esti ? Suspans 

Hey .. Scuze ca e cam scurt, dar am racit si numai pot capu si gâtul Sad Nustiiu cand o sa mai pun next-ul si pe asta al aveam de geva timp pe telefon Kiss 

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Blek angel la data de Dum 8 Iun 2014 - 8:32

Imi place super extra mega hipo mult ! Sasuke cumva face pe prostul ? Era să leșin de râs la faza aia cu Sasuke ! Dar ficul o să fie SasuSaku nu ? E oricum mie imi place , a și scuze că nu ţiam putut trimite comentariul ieri dar a venit cineva pe la mine ! Sper să te faci bine !
    Abia aștept nextul ! INSĂNĂTOȘIRE GRABNICĂ ! Paa... Smile <3

elenna
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de elenna la data de Lun 9 Iun 2014 - 18:48

Da ficul e Sasusaku , dar vei afla pe parcurs ce se va întâmpla :-s 

- you're scared ? 
    - yes , no , i dont know 
    - You're fine ? 
    - yes... No , no i'm not fine 
    - i'm sorry for you 
    - yeah i know 

Atenție capitolul e +18 

Capitolul 7 

Sakura - Gaara .. Ce esti ?  
    Gaara - sunt un vampir 
    Sakura - o Doamne ... 

Sakura pov 
    Simteam cum bătălie inimi mi se accelereaza si nu simteam decât confuzie . Știam ca e vampir , simteam asta , dar pentru mine e ceva de ras si totuși e ciudat . Nu imi e frica , nu de Gaara . Știu ca el nu mi-ar face niciodată rau , dar imi e frica de ceilalți ca el 
    Sakura - nu imi e frica 
    Gaara - acum ca sti trebuie sa stai departe de mine , nu vreau sa ma vezi făcând lucruri rele 
    Sakura - Gaara tu esti un om bun , nu ai putea face rele de asta " TE IUBESC " 
    Gaara - Si eu te iubesc , dar trebuie sa ma uiti 
    Sakura - nu pot 
    Gaara - nu vreau sa iti fac tie rau 
    Sakura - nu o sa imi faci . 
    Al iau in brate pe Gaara si al sarut usor pe buze , avea niște Buze asa moi si fine , dar erau reci , reci ca si inima sa de nemuritor , dar imi plăcea , imi plăcea la nebunie sa al simt langa mine , sa știu ca e cu mine si acum ca știu ca el este vampir ma face sa imi fie puțin teama , dar nu asta contează nu vreau sa al pierd 
    Gaara - Sakura , daca ai știi cat te-am așteptat , cat am așteptat sa te vad, sa vorbesc cu tine , sa te ating , dar nu am putut ... Trebuia sa stau departe de tine si asa am facut pana nu am mai putut si am venit sa te întâlnesc ... Nu pot sta departe de tine pentru mine esti ca un drog 
    Sakura - atunci nu o fa , nu sta departe de mine . 

Sasuke pov 
    Ma uit la cerul instelat si imi amintesc de chipul ei, de frumoasa mea , de fata care nu o voi uita niciodată . De un secol vizez sa o întâlnesc din nou si o voi face , de asta m-am întors inapoi in orașul acesta blestemat . Ma ridic de pe iarba si imi fac avant iar in a 2-a secunda eram pe o clădire enorma uitanduma in jos si dandumi drumul in asa fel încât sa cad cu toata puterea , din 2 mișcari si 3 timpi eram căzut pe jos si razand , imi amintesc ca acum mult timp obijnuia sa facă ea asta iar eu ma uitam la ea speriat de mama focu crezand ca o sa pateasca ceva , dar de fiecare data ma inselam , ea eram puternica , o supravietuitoatre . Ma ridic iar de jos , imi e cam foame trebuie sa mănânc ceva. Ma indrept spre  sosea si vad de la îndepărtare un mercedez negru ok , astept sa se apropie mai mult de mine după care ma arunc in fata masini si imi închid ochii , nemiscandu-ma parand ca un mort cea ce defapt si sunt , un bărbat bine facut coboară speriat din masina si se îndreaptă înspre mine sa vadă daca mai trăiesc 
    Kiba - hey omule esti bine ?? Ino cheama salvarea 
    Băiatul isi pune mana la inima mea sa vadă daca mai bată insa vede ca nu am puls si se panicheaza , bine deja imi e mult prea foame sa ma mai distrez asa ca imi deschid ochii , in a 2-a secunda fiind in spatele lui apucandul de cap si infiptandu-mi dinti in gâtul lui , in a 2-a secunda era secat de sânge , înspre norocul meu mai era si o fata cu el ok pot sa profit de asta . Ma indrept înspre masini si ma uit la fata , ma uit in ochii ei si ai zis sa nu se sperie si sa nu tipe , dar pe iubitul ei tocmai l-am mâncat si acum vreau sa o iau eu la mine , dar nu are voie sa nu spuna nimanui asta aceasta uitanduse atent la mine si spunând un simplu " bine " si venind acasa cu mine . Ajung imediat acasa si ma uit sa vad daca e cineva acasa , insa nu e nimic si e cam ciudat , probabil Buffy ( Gaara ) sa dus sa sperie iepuri sau in cel Mai bun caz bebelusi . Merg si iau 2 pahare si sticla de whisky după care încep sa torn lichidul in pahar , i-au unul si al inmanez acelei fete iar unul al iau eu si încep sa al dau pe gât turnand si nou si din nou . 

Sakura pov 
    Ma indrept impreuna cu Gaara înspre casa lui in speranța de a găsi niște cărți vechi si cel mai important as vrea sa găsesc ceva despre Methline . Ajungem intr-un sfârșit acasa la Gaara si cand deschide ușa rămân masca ... Sasuke era oarecum pe tavan si dansa in cel mai ciudat mod cu camasa deschisă la toți nasturi si daca mai intarziam probabil al gaseam mai gol . Mai era si o fata cu parul blond si ea pe jumătate goală fiind doar in sutien si chiloti având un pahar cu băutură in mana si dansand 
    Gaara - probabil ar trebui sa ne intoarcem mai târziu aici 
    Sakura - sunt de aceeași părere 
    Ies din casa cu Gaara gandinduma cat de ciudat poate fii Sasuke , dar gandurile imi fusese distrase de către telefonul meu mobil 

Sasuke pov 
    Viata e frumoasa intr-o oarecare parte daca știi sa o traiesti , eu sunt tipul rau si imi place asta , in comparație cu Gaara eu sunt tipul rau , dar nu a fost din totdeauna asa , eu nu am vrut viata asta ,  nu am vrut sa fiu vampir si sa ucid oameni , insa Gaara ma forțat ... Pe vreme acea el era băiatul rau mai nou era numit si " Spintecatorul " primise numele asta din cauza crimelor sale nenumărate , intr-un sfârșit el a devenit băiatul bun iar eu .. Ei bine eu sunt băiatul rau . 
    Ino - imi place viata asta alături de tine 
    Sasuke - știu papusa 
    O iau in brate de blonda si o duc in camera la mine unde o întind pe pat si vars niște băutură pe ea după care încep sa o sug făcând-o sa geme de plăcere , iau niște frisca si o torn pe gâtul ei începând sa o ling la care aceasta mai ca tipa de plăcere 
    Sasuke - papusa încă nici nu te-am spart si deja faci in halu asta .. 
    Ino - sunt excitata 
    Încep sa rad si ma uit la Ino care probabil avuse sute de orgasme mentale , încep sa ai dau jos chiloti si sa o sug in zona intimă la care aceasta incepe sa se miste excitant , de data asta se ridica ea peste mine vrand sa domine , isi pune cele 2 mâini pe " Gheorghe Vasile " si incepe sa se joace cu el frecandul si mai apoi incepe sa al suga violent încercând sa al ieie pe tot in gura , dar se ineaca cu el , ma întorc peste ea si imi pun capul in zona intimă după care imi introduc 2 degete si fac mișcari de dute-vino acesta incepe sa geme si imi spune " mai adânc , Mai tare " si eu care Credeam ca e fata cuminte , dar m-am inselat . Mi-am scos degetele după care mi-am poziționat " mândria " înspre gaura ei apoi încep sa intru in ea cu mișcari lente care deveneau din ce în ce mai violente " t-te-te rog , m-m-mai t-tare " astea erau singurele cuvinte care le puteam auzi din gura ei printre gafaieli inafara de înjuraturi , încep sa intru si sa ies din ea cu mult mai repede si Mai adânc ca înainte si aceasta imi spune " ahhh , n-nu mai in-încet te-te rog , ma spargi , ahh ba nu m-mai tare " după încă 20 min de mișcari dute-vino o întorc in spate si o pun capra după care intru din nou in ea pozitionandu-mi " mândria si încep sa intru in ea , observ cum isi introduce 2 degete in zona intimă si incepe sa tipe ca vaca parca făcea " muuuu -muuuu " încep sa rad la ce gânduri prostesti imi vin in cap si aud cum fata imi spune " te rog o-oprestete nu-numa-numai pot " după încă 5 minunte de rugaminti printre gafaieli imi dau drumul in ea si ies după care aceasta imi spune ca are orgasm si as ajuta-o daca as linge-o , prima data nu am acceptat , dar intr-un final m-am lăsat convins si am început sa ai sug si sa ai ling zona intimă cu violenta aceasta tipa de plăcere încât daca o auzea cineva spunea ca o tin prizoniera in casa si tipe sa o audă cineva . După încă 10 minunte imi îndepărtez capul din zona ei intimă si ma duc la baie sa imi fac un dus rece , dar aceasta vine după mine si ma roaga sa o las pe ea sa ma spele , accept intr-un final si o las sa isi facă treaba , lasa jos buretul si incepe sa imi frece spatele cu mana după care coboară jos si isi pune mana la bile jucandu-se cu ele , se pune in genunchi in asa fel încât capul ei sa ajungă la amicul meu si incepe sa se joace de mai mare focu , o ridic sus la care aceasta isi pune picioarele in jurul bazinului meu si imi pozitioneaza amicul înauntrul ei , o apuc de fese si o ajut sa facă mișcari de dute-vino din ce in ce mai rapide si după 30 de minunte iese din dus lasandu-ma pe mine sa imi fac treaba . După încă 20 de minunte ies si eu din dus cu un prosop in jurul taliei si cu unul pe cap , observ un bilet lipit pe onglinda in care scrie " Draga Sasuke , iti multumesc pentru clipele fierbinți pe care mi le-ai oferit , a trebuit sa plec fiind ma sunat o prietena si mi-a zis ca e urgent , nu iti fa griji nu voi spune nimănui ce esti , doar m-ai constrans ... Te pup si ne vedem diseara , scuze ca am plecat asa fără sa iti zic , cu drag Ino " arunc biletul pe undeva prin camera si merg in sufragerie unde o vad pe ... Suspans 

Bun atât pentru azi Big smile ma simt puțin m-ai bine si m-am gandit sa bag si capitolul asta .. Sper sa va placa si imi cer scuze daca e cam vulgar si scenele +18 sunt cam amanuntite , daca va deranjează imi puteți spune si voi mai reduce din ele Kiss 

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Blek angel la data de Vin 13 Iun 2014 - 20:11

O my good ! Aaa.. nu te supăra dar eu sunt mai mult cu religia și chestii deastea și nu am optâsprezece ani deci te roooogg mult de tot să nu mai pui chestii dintrastea așa de perverse !
    Poate un sărut sau puţin mai mult dar nici chiar așa ! Nu că nu imi place adicã scrii foarte bine și ai niște idei grozave ! 
    Mă bucur că te simţi mai bine! 
    Abia aștept nextul ! Paaa...! Smile

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Blek angel la data de Mar 17 Iun 2014 - 20:40

Te roooggggg... spunemi că nu teai supărat pe mine ! Imi pare foarte rău dacă ce am scris tea supărat !
    Sory !
    Te rog pune nextul !
    TEROOOGGG SCRIE DIN NOU !
    Mă simt foarte vinovată ! Să știi că tu scri genial și ai idei bune , te rooog să postezi următorul capitol !
    Paaa... ! SmileSmile  Sper că suntem Ok! 

Ultima editare efectuata de catre Blek angel in Mar 17 Iun 2014 - 20:44, editata de 1 ori (Motiv : greșeală de ortografie)

elenna
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de elenna la data de Mier 18 Iun 2014 - 1:09

Ana nu am dece sa ma
    Supar pe tine Laugh pur si simplu ti-ai spus punctul de vedere si nu ma deranjează Kiss nu am mai avut net si de aia nu am mai postat capitolul , dar uite-l aici Kiss 

Capitolul 8 

O vad pe Sakura care se uita la mine ca la masini străine si imi spune " Sasuke ... Esti atât de ... " dar numai termina ce avea de spus fiind o intrerup eu si ai zic " atât de sexi " se uita din nou la mine si ma intreaba ce căutăm mai devreme pe tavan ... Pff ce întrebare stupida . Ai răspund un simplu " pluteam " si o întreb ce vrea la care imi răspunde ca al caută pe Gaara ... Normal ca pe Gaara , mereu e Gaara , ma apropi de ea din ce in ce mai mult in asa fel încât ai puteam simți respiratia o trag spre mine si o tinteste cu ochii , ma întreba din priviri ce naiba vroiam sa fac , dar nu ai raspund .  Imi apropi buzele din ce in ce mai mult de ale ei si observ ca isi inchisese ochii pregatinduse pentru un sarut pasional , rupt din rai , romantic .. Pe naiba , încep sa rad si ma îndepărtez încet de ea 
    Sakura - ce naiba a fost asta ? 
    Sasuke - tu chiar credeai ca o sa te sarut ? 
    Sakura - ... Tu chiar credeai ca te-as fii lăsat sa ma saruti? 
    Sasuke - papusa mai aveai puțin si salivai după buzele mele 
    Sakura - sa putrezesti in iad 
    Sasuke - asta o sa si fac , dar nu acum asa ca bucurate mai ai timp sa ma cuceresti 
    Sakura - du-te dracu 
    Sasuke - m-as duce , dar nu cred ca ma primește , ultima data am avut o cearta cam nasoala
    Sakura - Haha încerci sa faci pe sarcasticul 
    Sasuke - wow nu credeam ca știi ce inseamna sarcasm 

Sakura pov 
    Aaaaahhhh imi vine sa al omor pe tipul asta , dar știu ca nu am nici o șansa împotriva lui asa ca ma Abtin . E atât de nesuferit , femeia care va fii cu el probabil isi va ura viata sau in cel mai bun caz se va sinucide sau al va omorâ pe el fiind nimeni , dar nimeni nu poate trai cu el ma întreb cum al suporta Gaara . 
    Sakura - esti asa glumet , dar nu pentru tine am venit , al caut pe Gaara 
    Sasuke - papusa habar-n'am unde naiba e Gaara asa ca daca numai ai nimic de facut aici fa pași 

Autor pov 
    Sakura iese nervoasa din casa trantind ușa , dar nu înainte de a lua verbina in mana din buzunar si de ai da o palma sănătoasa care probabil o va tine minte tot restul vieti lui eterne . Băiatul stătea întins pe covor neputand sa se ridice de jos din cauza verbinei ce ai arse obrazul , după maxim 5 minunte isi revine si vrea sa iese pe ușa pentru asi cauta noi " victime " dar in momentul ala pe ușa intra Gaara 
    Gaara - Sasuke ai vazut-o pe Sakura ?
    Sasuke - da am vazut-o si prin surprinderea mea ai stătea bestial cu colanti aia stransi ai scoateau c**ul ala sexy si mare in evidentă 
    Gaara - Haha ... Serios ai vazut-o 
    Sasuke - da , dar ai grija e cam nervoasa 
    Gaara - ce i-ai mai facut ? 
    Sasuke - nimic , doar ca nu am vrut sa o sarut si sa cam enervat 
    Gaara - numai minți 
    Sasuke   - Oh, nu, frate draga. Eu nu mint niciodata cand e vorba de ceva important. Sau vreau sa spun lipsit de importanta? Oricum, prea frumoasa ta domnita aproape ca a lesinat in bratele mele. Cred ca ii plac barbatii in negru. 
    In vreme ce Gaara il privea fix, incercand sa-si controleze respiratia, Sasuke  adauga, aproape cu blandete: Stii, te inseli in privinta ei. Crezi ca e dulce si docila, asa cum era Methline . Dar nu e. Nu e deloc genul tau, neprihanitul meu frate. Are in ea un spirit si un foc cu care tu n-ai stii ce sa faci.
    Gaara  - Si tu ai sti, nu?
    Sasuke isi desfacu bratele si zambi din nou, incet.
    Sasuke  - Oh, da.  

Gaara - știi ce Sasuke .. Sakura nu s-ar uita niciodată la tine si știi dece ? Pentru ca esti rau , esti plin de ura in sufletul tau . Sakura merita ceva mai bun 
    Sasuke - o sa mai vedem noi frațioare . 
    Gaara - pentru asta te-ai întors in oraș ? Sa imi ruinezi viata ? 
    Sasuke - am eu alte planuri frațioare 
    Sasuke iese din casa intreptanduse înspre casa Sakurei in câteva secunde fiind in fata usi si apasa usor pe sonerie . O silueta feminină deschide ușa uitanduse intrebatoare la baiat 
    Sasuke - asculta Sakura ... Vreau sa imi cer scuze pentru ce am vorbit pana acum , Nustiiu ce ma apucat , dar chiar as vrea sa ma ierti si sa o luam de la capăt 
    Sakura - sigur .. A fost si vina mea scuze 
    Sasuke - e ok 
    Sakura - nu intri in casa ? 
    Sasuke - sigur 
    Sasuke intra in casa impreuna cu Sakura mândru de cea ce a reușit sa facă anterior . Departe de toate acestea intr-un oraș din Tokio se afla un bărbat bine facut , cu ochii albastri ca marea , parul blond si o inima rece care nu ai pasa cati oameni trebuie sa moara pentru asi atinge scopurile . Omora oameni doar sa fie el satisfacut , era o creatura misterioasă a nopți a cărei fata cine o vedea murea . 
    Shikamaru - Domnule am aflat despre fata 
    Naruto - spunemi tot 
    Shikamaru - ma aplec acum in fata dumneavoastră cu ochii in pământ si cu mana pe inima si va spun sincer tot ce știu . Fata locuiește in Konoha , părinți ei sunt morți si locuiește cu matusa ei si fratele ei si am mai aflat ceva ... 
    Naruto - ok zi 
    Shikamaru - domnule ... 
    Naruto - Shikamaru vad ca ocolesti subiectul ... Daca crezi ca ma voi supara sau cv de genu nu iti fa griji , spune fără ocolisuri astfel tu vei fii următorul 
    Shikamaru - domnule cu ea mai sunt si frati Uchiha 
    Naruto - poftim ?! Si tu crezi ca asta m-ar intrista sau m-ar supara pe mine ?? Din contra asta ma face fericit fiind se vor omorâ unul pe altul pentru dragostea fetei . Fati bagajele mâine plecam in Konoha . 
    Naruto vru sa plece , dar chiar in acel moment o fata cu parul roz si ochii verzi ca iarba cruda la oprit ... Suspans 

Hey in primul rând imi cer scuze pentru vocabularul lui Sasuke ar trebui sa al învețe mămică lui mai bine bunele maniere Laugh asta a fost capitolul știu ca e cam naspa , dar nu am avut alte idei Laugh sper sa va placa Kiss 

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Blek angel la data de Sam 21 Iun 2014 - 18:46

Ohhh... doamne miai loat o piatră de pe inimă! Este mega-ultra-giga super că nu ai renunţat !
    Scuze că abia acum iţi scriu dar nu știu de ce nu am primit nici un mesaj să mă anunţe că ai postat !
    Este genial capitolul ! Imi place mult antiteza dintre Sasuke și Sakura , văd că Sasuke se ţine de glume multe !
    Imi place foarte mult ! A și când postexi următorul capitol mă poţi anunţa și pe mine te rog ? Pentru că cum am spus mai sus mi sa defectat ceva și nu am idee ce !
    Mă bucur că acum te simţi mai bine ! In schimb am răcit eu foarte ră, dar dacă aduci repede următorul capitol maș simţi mai bine ( asta a sunat cam egoist ? ) Oricum abia aștept nextul ! Paaa...!

elenna
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de elenna la data de Lun 23 Iun 2014 - 23:41

Hey am revenit cu next-ul 

Capitolul 9 
    Naruto vru sa plece , dar chiar in acel moment o fata cu parul roz si ochii verzi ca iarba cruda la oprit " ce vei face acum ? Eu m-am saturat ar trebui sa te omor " astea au fost cuvintele care au ieșit din gura ei Naruto intorcandu-se si uitandu-se la ea a început sa rosteasca niște cuvinte " incepe sa imi para rau ca te-am inviat din nou , dar surioara nu ma face sa te omor din nou " după ce Naruto spuse aceste cuvinte pleaca din acea începere îndreptandu-se in camera sa . Ia un pahar din vitrina si o sticla de JB după care incepe sa absoarbe acel lichid dând-ul pe gât dintr-o inghititura , se aseaza in patul lui cu asternuturi din matase de culoare neagră si se gândește ca după 100 de anii se va întoarce inapoi in orașul pe care la construit cu mulți anii in urma , gandurile ai fusese distrase de un obiect de culoare albă care scotea tot felul de zgomote 
    Naruto - care e motivul pentru care ai indraznit sa ma deranjezi ? 
    Key - e un motiv bun 
    Naruto - iubire spune cat mai repede ce ai de zis altfel tu vei fi cina mea pana diseara 
    Key - stiu ce cauti si din fericire stiu si unde se afla 
    Naruto - m-ai facut curios papusa 
    Key - am facut câteva cercetări si ... 
    Naruto - treci la subiect 
    Key - ok mai pe scurt stiu unde e ingropat , dar înainte sa iti spun vreau sa imi promiti ceva 
    Naruto - hm ... Dai drumul 
    Key - promite-mi ca ma vei lasa liberă si nu ma vei mai pune pe fuga . Nu vei mai încerca sa ma ucizi 
    Naruto - destul de previzibil , ok dar , daca nu imi vei da informațiile corecte viata ta va deveni cu mult mai grea 
    Key - iti voi trimite un mesaj 
    Naruto închide telefonul așteptând cu nerăbdare acel mesaj care i-ar putea schimba viata . Un mic zgomot se auzi din obiectul pe care Naruto al tinea in mana , se uita si vede un mesaj in care scrie " mormântul familiei Deverox din vechiul cimitir al konohei " Naruto zambeste si iese din camera indreptanduse in beci unde erau 3 secrie   , deschide secriul din mijloc si observa o persoana cunoscuta lui de peste 1000 de anii " buna frațioare " aceste cuvinte ai ieși pe gura după care rosti o incantatie iar persoana din secriu isi deschide ochii . Câteva suvite roși  se jucau in voie pe fata lui albă ca varul , ochii fiind-ui plini de manie vrand sa facă ceva necugetat si sa ai ofere o lecție persoanei care la lăsat închis in secriu câteva zeci de anii , insa nobilitatea din inima lui al indemna sa fie calm . 
    Sasori - avem de discutat 
    Naruto - Oh cu siguranță . Trebuie sa recompensam ultimi 100 de anii 
    Sasori - dece m-ai lăsat aici ? Mai important dece m-ai inviat iar ? 
    Naruto - Oh Draga Sasori știm amand2 ca esti mult prea nobil si familist sa imi faci ceva , cat despre faptul ca te-am lăsat aici închis sti ca am facut-o pentru protecția ta . 
    Sasori - lasa deoparte chestiile astea . Dece m-ai adus inapoi ? 
    Naruto - imi era dor de tine si + de asta acum nu trebuie sa ne mai fie frica . Am aflat unde este acum trebuie doar sa mergem după el si vom deveni regi 
    Sasori - l-ai găsit ? Unde ? 
    Naruto - in Konoha . Orașul ce l-am construit acum mult timp in urma , dar am fost nevoiți sa plecam . 
    Sasori - asta e minunat . Hai sa mergem sa al luam . 
    Naruto merge impreuna cu Sasori in living la care Sasori spune ca vrea sa facă o baie . Spus si facut in 30 de minunte Sasori fiind gata , la fel si Naruto si sora lor se urca in masina iar următoarea destinație fiind Konoha . 

Sakura pov 
    Sasuke - te iubesc 
    Sakura - poftim ? Dar sunt cu fratele tau + noi nu am putea fi niciodată impreuna 
    Trrrr ... Ahh iar am avut unul din visele mele ciudate , ma bucur ca a sunat soneria . De la un timp continui sa tot am vize ciudate si Nustiiu dece , dar probabil sunt doar vize , ahh mi-am amintit am întârziat la ore . Ma ridic de pe banca rece din curtea scoli care habar'n-am ce căutăm acolo după care intru in scoala , dar era o liniște ca de mormânt .. Probabil a pus iar profu un film enervant . Intru un clasa , dar nu era nimeni ... Ciudat , Gaara tomai mi-a dat un mesaj spunându-mi ca am întârziat la ore , ok ori eu am probleme cu capul , ori ceva se întâmpla , simt o respiratie rece in spatele meu , ma întorc incet si observ ca nu e nimeni , ma întorc pe holul scoli si observ o silueta masculină , dar nu puteam săi observ fata din cauza intunericului ce era pe hol " buna iubire " aud cu greu aceste cuvinte fiind rostite destul de incet , ma indrept spre acea persoana si vad un bărbat cu parul blond si ochii albastri ca marea , vreau sa al întreb cine este dar , ceva ma opreste . Ma uit mai atent la acea persoana si nimic . Nu imi amintesc sa al fii vazut vreodată 
    Naruto - insfarsit te-am găsit pe tine , dar unde e celălalt ? 
    Sakura - ce ? 
    Naruto - unde e Gaara ? 
    Sakura - nu am idee , dar cine esti ? 
    Naruto - ohh . Sunt un bun prieten de al lui Gaara . Acum dragoste uitate in ochii mei . Știi unde e Gaara ? 
    Sakura - nu 
    Naruto - știi ca Garra e vampir ? 
    Sakura - da
    Naruto - asculta bine si eu de asemenea sunt un vampir , dar nu orice fel de vampir , sunt un hibrid jumătate vampir si jumătate varcolac . Eu caut 2 dubluri pentru a lua sângele lor si pentru ami face o armata de hibrizi . Nu iti fie teama de cea ce ti-am spus aproape uitasem sa mentionez ca sunt cel mai puternic vampir fiind sunt un original si + de asta sunt si un hibrid si încă ceva daca tu sau Gaara sau oricine altcineva va încerca sa ma ucida nu doar ca isi va pierde viata ci ai a ucide pe toți ceilalți vampiri pe care eu i-am transformat . Acum uita tot ce ti-am zis si amintesteti doar ca azi ti-ai luat o zi liberă de la scoala fiind te durea capul acum mergi acasa si uita ca m-ai cunoscut , dar amintesteti cea ce am vorbit doar cand vei auzi numele " Gaara " si vei uita cand vei auzi numele " Sasuke " 
    Ah ma doare capul ingrozitor , cred ca ar trebui sa plec azi de la scoala . Ma indrept cu pași inceti spre casa după care o vad pe Hinata , hm ma întreb ce cauta aici ? Ar trebui sa fie la scoala . 
    Hinata - hey Sakura ce cauti aici ? 
    Sakura - ma doare capul ingrozitor si azi o sa plec de la scoala , dar tu ? Ce ai patit ? 
    Hinata - bunica mea ma chemat la ea si am pierdut notiunea timpului știai ca bunica mea e o vrăjitoare ? 
    Sakura - poftim ? 
    Hinata - da a zis ca toata familia si mama bunici mele si bunica mea si mama toate sunt vrăjitoare si mi-a zis ca si eu sunt 
    Sakura - ok deci .. Ce poti sa faci ? Citești viitorul in palma ? Ghicesti in cafea sau in cărți ? Un glob magic sau cv de genu ? 
    Hinata - nu ! Bunica mea mi-a zis ca suntem vrăjitoare adevărate ma învățat o vraja , hai la tine o sa ti-o arat 
    Sakura - sigur !
    Hinata - hey uite-l pe Gaara 
    " uita tot ce ti-am zis , dar cand vei auzi numele Gaara iti vei aminti " aceste cuvinte imi veneau in minte in continuare , o durere cumplita ma cuprinde , încep sa imi amintesc tot ce sa întâmplat azi si de asemenea si de acel bărbat care ma constrans . Încep si ai povestesc tot lui Gaara iar acesta se uita la mine socat de cea ce ai povesteam nevenindui sa creadă
    Gaara - al voi suna pe Sasuke si ai voi spune ce sa întâmplat 
    Sakura - ce sa întâmplat ? 
    Gaara - ce ti sa întâmplat azi
    Sakura - ce anume ? 
    Gaara - Sakura ai uitat tot ? 
    Ma uit la Gaara puțin suprinsa , nu intelegeam nimic din cea ce el imi spunea , ma uit in ochii lui si vad îngrijorare si tristete , dar si frica ca si cand ceva rau se apropie . Cerul incepe sa se intunece iar ploaie isi face si ea apariția , ma uit in spatele meu si vad ... Suspans 

Hm ... Sper sa va placa , este puțin cam scurt , dar m-am grăbit sa al termin fiind zilele astea sunt puțin ocupată .. 

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Blek angel la data de Mar 24 Iun 2014 - 18:43

STAI PUŢIN Sakura nu mai avea brăţara cu verbină la ea ? E nu contează oricum imi place ! Nu mă așteptam ca Naruto să fie un bad perssonage (personaj rău Smile ) ! Imi place mult de tot confuzitatea din mintea Sakurei și este interesant faptul că iși amintește când auce numele de Garra dar uită la numele de Sasuke , ai ales cumva intenţionat poziţionarea numelor ?
    Oricum abea aștept să aflu pe cine vede in spate ! Imi place mult acest capitol ! Tot ce mai pos spune este NEXT ! Paaa...!

Ps: hei tu ai mai vizionat și alte anime-uri ? Dacă da ai vrea să ne spunem una alteia animeurile vizionate sau pe care vrem să le vizionăm si să discutăm (descriem ) despre ele ? Sunt in coutare de animeuri de vizionat vara asta (deși am deja o listă de vreo 20 , tot mai vreau să aflu ) ! Smile

elenna
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de elenna la data de Sam 28 Iun 2014 - 19:22

Capitolul 10 
    Sakura pov 
    Cerul incepe sa se intunece iar ploaie isi face si ea apariția , ma uit in spatele meu si o vad pe Hinata care făcea un fel de incantatie apoi ai spune lui Gaara sa ma ieie in brate si sa mergem la el , Gaara făcu întocmai iar in a 2-a secunda erau la el acasa 
    Hinata - Imi trebuie , o harta , niște lumanari , un cuțit si ceva de al lui Sasuke , un lucru de al lui 
    Gaara - esti sigura ca poti face asta ? 
    Hinata - da sunt sigura . 
    Al observ pe Gaara care ai aduse Hinatei întocmai ce ai ceruse , Hinata pune harta pe o masa după care aseaza lumanarile , se uita la ele si ele se aprind singure . Wow la faza asta am rămas suprinsa , vad cum Hinata ia in mana un cuțit si se taie in palma , sângele ei cazand pe harta , Hinata incepe sa facă un fel de incantatie " Phesmatos tribum nas ex viras seguites sanguinem " după care sângele de pe harta incepe sa se miste înspre o anumită Direcție , ma uit mai bine , insa cand sa observ locul ... Trrrr . Ma ridic din pat si ma uit in jur si imi dau seama ca totul a fost doar un vis , ma uit la ceasul de la telefon si vad ca e 5:30 deci mai aveam timp sa dorm , ma Asez inapoi in pat , insa observ un plic pe masa , al deschid si încep sa citesc . 

" Draga Sakura , al am la mine pe cel mai enervant dintre frati Uchiha . Am vazut ca ati început sa va înțelegeti asa ca daca tu si Gaara al mai vreți in viata trebuie sa veniți si sa al luați . Ti-am lăsat câteva indici asa ca ar trebui sa iti fie de folos . Dați seama care sunt indiciile apoi descifreaza aceasta ghicitoare " Phesmatos intra in trib , ura a început sa domneasca , pacea sa transformat in varsari de sânge iar universul a suferit pierderi cumplita " rezolva aceasta ghicitoare si dați seama de indiciile care ti le-am lăsat si atunci al vei redevea pe Sasuke . Apropo e cam enervant asa ca daca al vreți in viata grabitiva  

Cu drag Naruto Uzumaki 

La naiba ! Iau teleful de pe pat si al sun pe Gaara , ai explic ce sa întâmplat iar acesta imi spune sa merg la el acasa . Ma îmbrac cu o pereche de blugi rupti in genunchi , un tricou alb cu modele , imi iau niște tenesi si geaca iar apoi plec . Ahh iar a intrat in belele Sasuke , daca ma gândesc mai bine a fost rau cu mine si Nustiiu dece l-as ajuta , dar eu nu sunt un monstru ... Nu , nu sunt ca el , pana la urma e fratele lui Gaara astfel l-as lasa sa moara pentru cea ce mi-a facut . 
    Flashback 
    24 mai 2012 
    Sunt atât de fericita , sunt cu Tyler , cu părinți mei , cu toata familia mea , aseară Tyler ma invitat la el acasa , dar aveam niște planuri cu fetele si nu vreau sa ai supar pe nici unul din ei . Hmm voi vedea eu cu cine voi merge. 
    Sakura - Sasuke ce cauti aici ? 
    Sasuke - ma gândeam , citeam , ma amuzam ... Tu ? 
    Sakura - mi-ai citit jurnalul fără permisiunea mea ?
    Sasuke - pai eu nu as spune asta .. As spune mai de graba ca am tras o privire pe la introducere , mijloc si sfârșit . 
    Sakura - te urasc ! 
    Sasuke - si eu iubesc asta 
    Sakura - dece nu încerci sa te schimbi ? 
    Sasuke - eu nu sunt Gaara , eu sunt băiatul rau iti amintești ? 
    Sakura - iar eu nu sunt obligată sa iti suport nimic ! 
    Sasuke - nu imi pasa papusa știi ce ? Tu nu însemni nimic pentru mine nici viata ta enervanta si nimic ce tine de tine . 
    End flashback 
    Ma enervat atât de mult încât am spus ca nu voi vrea sa al mai vad vreodată , dar eu nu sunt ca el . Într-un sfârșit ajung in fata casei lui Gaara , intru in casa si al vad pe Gaara care ma intreaba ce sa întâmplat ? Încep sa ai povestesc si cu fiecare cuvânt ieșit din gura mea vad panica in ochii lui . 
    Gaara - am auzit niște zvonuri despre Naruto si am auzit ca nu poate fi distrus ca e un original , el a fost primul vampir creat iar apoi el a creat alți vampiri . El nu e doar un vampir e o bestie , Nustiiu ce vrea de la Sasuke 
    Sakura - mi-a spus ca mi-a dat detalii despre cum sa ai găsim , dar nu imi dau seama ce detali . 
    Gaara - ok , ai avut vreo viziune străinie sau ceva de genu ? Încearcă sa iti amintești daca ai avut vreo experiența ciudata 
    Sakura - am avut un vis . Eu ma trezeam sa merg la scoala , insa nu era nimeni , era doar un om care ma constrangea si imi spunea ca e un original jumătate vampir ai jumătate varcolac si sa uit totul , dar cand aud numele Gaara sa imi amintesc si cand aud Sasuke sa uit . Apoi m-am întâlnit cu Hinata si mi-a zis numele tau apoi mi-am amintit tot si ti-am povestit iar tu ai zis ca al suni pe Sasuke si am uitat apoi eu numai puteam sa ma misc iar tu si Hinata m-ati adus la tine acasa si Hin a început sa facă niște incantati cu o harta si niște lumanari si se taiase in palma . 
    Gaara - Hinata  e o vrăjitoare ? 
    Sakura - pai asa cred . Mi-a tot zis ca bunica ei ai spunea ca sunt vrăjitoare . 
    Gaara - ok . Suno . 
    Sakura - ok . 
    O sun pe Hin si ai spun sa vina acasa la Gaara , dar totuși nu înțeleg dece atâta agitatie ? Adica o fii Naruto ala mai in vârsta , dar si Gaara si Sasuke sunt vampiri nu pot sa ai rupă capu sau ceva de genu ? Si din nou imi pun singura întrebări care probabil voi afla tot singura răspunsul . Ma mai învart prin incapere fiind singura datorită faptului ca Gaara sa dus sa facă un dus . Ma uit mai atent si observ un tablou mare cu Gaara si Sasuke care nu al mai vazusem pana acum , ma duc sa al vad mai aproape si vad ca pe el scrie " 1890" hmm .. Probabil atunci nu erau transformati fiind Gaara mi-a zis ca decand a fost transformat in vampir el si Sasuke nu prea si-au mai vorbit . Ma întorc cu spatele si vreau sa ma duc pana afara insa un zgomot asurzitor ma opreste , ma întorc si vad ca tabloul cazuse , ma dus sa al ridic insa cand sa al pun la loc observ un fel de maner , apas pe maner si rămân masca ... Era o camera secreta cu tot felul de arme pentru a ucide vampiri sau cel puțin asa cred , ma întorc sa ies afara din acea incapere fiind sincer era cam inspaimantatoare apoi pun tabloul la loc si ma Asez pe canapea ca o fata cuminte luând telecomanda in mana si schimband canalele la nimereala . După vreo 10 minunte de plictiseala aud un ciocanit la ușa , merg sa deschid si o vad pe Hinata care abea mai respira , o întreb ce a patit iar aceasta imi cere un pahar cu apa , merg in bucătărie iau un pahar după care ma uit in frigider insa acolo erau doar pungi de sânge , al închid repede fiind acea imagine imi provoacă greata , merg la robinet si las lichidul alb sa curga in pahar după care il ofer Hinatei . 
    Hinata - ce sa întâmplat ? La telefon aveai o voce de parca ar fii murit cineva .
    Sakura - Hin am nevoie de tine . Sasuke a fost intr-un fel rapit de un tip pe nume Naruto . Gaara mi-a zis ca el e cel mai puternic vampir si are nevoie de tine . 
    Gaara - asa este . Am nevoie de tine pentru a face o vraja . 
    Sakura - nu e frumos sa tragi cu urechea . 
    Gaara - nu am facut asta . 
    Hinata - hey . Stai puțin , eu Nustiiu despre ce vorbești . 
    Gaara - Sakura mi-a zis ca esti o vrăjitoare . 
    Hinata - da , dar sunt o începătore . 
    Gaara - pai ce lucru mai bun pentru o începătore decât sa învețe vraja de localizare si sa descifreaze o ghicitoare de vrăjitoare . 
    Hinata - ok , dar Nustiiu cum sa o fac 
    Gaara - iti voi arată eu . Am cunoscut destule vrăjitoare sa stiu si eu câte ceva despre ele . Avem nevoie de o harta , niște lumanari , un cuțit si niște lucruri de ale lui Sasuke , dar e o problema , nu stiu vraja .  
    Hinata - ok . 
    Sakura - eu cred ca stiu vraja , aseară am visat momentul asta . 
    Sunt puțin speriata de cea ce se întâmpla , dar trebuie sa ajut si eu . Vad cum Gaara ai aduce Hinatei tot iar apoi ai spune sa se concentreze si ai anmaneaza un cuțit iar Apoi ai spune ca trebuie sa se taie puțin pentru a curge sângele ei pe harta , aceasta refuza puțin , dar apoi face întocmai apoi Gaara imi spune sa ai zic vraja . Fac întocmai si ai spun Hinatei sa repete după mine " Phesmatos tribum nas ex viras seguites sanguinem " observ cum sângele Hinatei se duce intr-o Direcție indicand " New Orleans " 
    Gaara - aici trebuie sa fie Sasuke , in New Orleans . Acum trebuie sa descifram doar vraja
    Hinata - care e acea ? 
    Sakura - Phesmatos intra in trib , ura a început sa domneasca , pacea sa transformat in varsari de sânge iar universul a suferit pierderi cumplita 
    Hinata - ok . Phesmatos in limba latina inseamna fantoma sau spirit , ceva necurat , deci " fantoma a intrat in trib " trib ar trebui sa insemne un fel de gasca , in limba latina ar trebui sa sune cam asa :  fantoma a intrat in haita . 
    Sasuke - ura a început sa domneasca . Asta ar însemna ca acel spirit a vrut sa prea conducerea insa nimeni nu a vrut sa fie de partea lui iar apoi el a fost plin de ura 
    Hinata - " pacea sa transformat in varsari de sânge " daca nu greșesc acel spirit a început sa ii omoare pe toți cei care nu au vrut sa fie de partea lor . " iar universul a suferit pierderi cumplite " asta e natura . Natura a suferit pierderi , natura e forța vrajitoarelor , de la natura ele isi prind forța . Daca recapitulam de la început ar suna cam asa " demonul a intrat in haita , el a vrut sa fie rege , dar nimeni nu a fost de partea lui , plin de furie a început sa isi facă singur dreptate omorand-ui  pe toți care nu au vrut sa fie de partea lui , iar vrajitoarele au suferit pierderi cumplite " 
    Sakura - deci ce a vrut sa spună prin asta ? 
    Hinata - ma amenințat. Se referă la clanul Hyuga el a fost al 2-lea cel mai puternic  clan de vrajitori după clanul Uzumaki , el vrea totul , vrea lumea , vrea conducerea , vrea sa fie rege . El e Phesmatos adica demonul iar noi suntem ura lui fiind el crede ca luptam împotriva lui , varsarile de sânge asta inseamna ca ne amenință pe noi toți cu moartea . 
    Gaara - dar ce i-am facut ? 
    Hinata - iubirea ... 
    Gaara - poftim ? 
    Hinata - iubirea poate sa transforme pe oricine . Bunica mea ma învățat multe zilele astea , dar ma învățat si ca iubirea schimba o persoana . Probabil el a fost îndrăgostit de o fata iar tu sau Sasuke ati luat-o de langa el . 
    Gaara - eu de cand m-am transformat nu am mai avut treaba cu fete . 
    Hinata - atunci inseamna ca Gaara ia facut ceva rau iar el se razbuna pe noi toți . 
    Sakura - ok pai hai sa mergem in New Orleans . Ieșim din casa insa exact cand sa deschidem ușa o vedem pe ... Suspans . 

Bun cam atât ... Ana știu niște anime-uri ti le voi spune in pm Kiss 

Heaven's Calling
    Membru
    Membru

Sex : masculin

Data de înscriere : 22/07/2013

Mesaj Scris de Heaven's Calling la data de Sam 28 Iun 2014 - 20:58

Imi place ficul tau, chiar pot spune ca'i foarte interesant. Doar ca e o mica, micuta problema. ^^" Ai foarte multe greseli de tastare, exprimare sau greseli gramaticale. Nu's critic si nu's in masura sa zic lucruri de genul, dar te sfatuiesc sa iti citesti capitolele inainte sa le postezi si sa le corectezi. Smile Apoi, ar fi buna mai multa descriere. Nu am simtit ca sunt acolo, nu le'am simtit sentimentele personajelor. Ai putea descrie frica, sentimentul de confuzie, derutare pe care il simt personajele.
    Lasand asta la o parte, nu cred ca am mai gasit un fic in care Sasuke sa fie tipul enervant si talamb, iar Naruto cel dur si serios. o.o Desi ideea cu vampiri a fost folosita foarte des, ai dezvoltat'o intr'un mod original si extrem de interesant, bravo.  Agrement Abia astept sa vad next'ul, nu'mi place sa stau in suspans prea mult timp. :-w Pune'te pe scris, spor la idei! Aaa da, inca ceva, sa ma anunti si pe mine cand il pui, mersiiii! Pa, spor la scris! Big Hug

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Blek angel la data de Sam 28 Iun 2014 - 22:20

Daaaa ! Vezi acum mai sunt și alte persoane care iţi citesc ficul este foarte tare ! Imi place capitolul și să știi că până acum nu ai avut greșeli de tastare multe dar se mai intâmplă, să vezi cum scriu eu ....vai oricum imi place mai ales la faza cu "Sasuke este enervant deci nu mai are mult de trăit dacă nu veniţi repede" a fost foarte hilar !
    Aaa... apropo sar putea ca eu să....ă să-ţi fi trimis un mesaj de două ori dacă așa a fost te rog mult să mă ierţi onee-chan! Abea aștept următoaru capitol ! Paaa... ! Smile

Acum este: Lun 5 Dec 2016 - 0:22