╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Sa schimbat dar totuși este aceași

Distribuiti

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Data de înscriere : 17/05/2014

Mesaj Scris de Blek angel la data de Sam 17 Mai 2014 - 8:35

Intro cameră intunecată se puteau observa doar doi ochi roșii ca sângele ce priveau rece intunericul ce ii inconjurau .

Intre timp in alt loc:
    Sasuke pov :
    După atâţia ani in care ma-m antrenat pentru ami ucide fratele insfârșit am reușit .
    Acum eu unpreună cu cel mai bun prieten al meu Naruto ne indreptăm spre Konoha .
    Abia aștept să-i reintâlnesc pe toţi mai ales o aniumită persoană,cea care nea fost mie și blondului cea mai bună prietenă, mă intreb ce sa mai intâmplat in sat ? Lam intrebat pe Naruto dar mia spus că nici el nu știe absolut nimic . Ce este cel mai ciudat este faptul că Orocimaru și cei din Akatsuki au dispărut fără urmă inainte ca eu să il ucid pe Itachi .
    Hh..mmm !
    Sunt distras din gândurile mele de către blond care mă intreabă:
    -Hei Sasuke ce crezi că fac prieteni noștri din sau ?
    -Nu știu Naruto , dar cred că sunt bine mai ales că Tsunade este Hokage de când am plecat !
    -Hhh ....mmm mă intreb ce mai face Sakura,tu nu?
    A pus acea intrebare știu că acum ar trebui să fiu mai prietenos findcă miam indeplinit scopul dar nu vreau ca ceilalţi in special Naruto să creadă că sunt sentimental și slab așa că o să fiu la fel ca inainte de a pleca 
    -Sunt sigur că a rămas la fel de slabă și neajutorată ! Zic eu cu un glas rece, iar blondul se intristează puţn auzindumi răspunsul.
    Dar asta nu contează acum fiindcă am ajuns la porţile satului ,ninja de la intrare se uită miraţi la noi in timp ce ne deschid ușile pentru a intra,indată ce am intrat rămân cu gura căscată tot satul este modernizat și renovat parcă nimeni nu la mai atacat de mult timp se pare că Tunade a făcut treabă bună.
    In timp ce ne plimbam prin sat ii intâlnim pe toţi prietenii noștri stând sub un copac pe iarbă in parc .
    Aceștia se uită cu mirare la noi după care ne inbrăţișează , ce ma mirat foarte mult a fost faptul că Ino nu sa mai dat la mine , stătea tot timpul lângă un băiat care seamănă destul de mult cu mine pe care cred că il cheamă Sai.
    Naruto se uită inprejur după care intreabă curios.
    -Hei băieţi dar Sakura unde este?
    In acel moment toţi șiau schimbat feţele in unele speriate parcă incepând și puţin să tremure, Neji răspuzând cu un glas tremurat .
    -Păi băieţi după ce voi aţi plecat Sakura s-a ingropat in propriai furie și lume plecând apoi câteva luni când sa intors nu mai era aceeași ,era rece și furioasă mai mereu cel mai ciudat este faptul că purta mai mereu o pelerină ce ii acoperea intreg corpul iar in ochi avea cea mai dezvoltată formă a sharinganului , tot ce am aflat de la Tunade a fost că Sakura nu este cine credeam noi că este și că face parte dintr-un clan foarte puternic poate chiar cel mai puternic clan fiindcă ei au creau bijuu,
    După ceva timp Orochimaru inpreună cu Akatsuki sau aliat pentru a didtruge satul dar Sakura sa dus singură pe front ,tot ce sa văzut a fost o mare explozie Sakura intorcânduse fără nici o zgârietură la scurt timp a fost numită hokage iar satul a duso foarte bine de atunci.
    Dar Sakura este inspăimântătoare nu numai că deţine sharingan dar am auzic că deţine și alte puteri mult mai mari.

Am rămas mască cum adică ? Sakura are sharingan,și este hokage , cum sa intâmplat asta ?
    Numai șocul se poate citi pe faţa mea și a lui Naruto . Când ne uităm spre muntele hokage vedem faţa eu sculptată ,cum de nu am observat ? 
    -De ce faţa Sakurei este mai mare decât celelalte? Intreb eu .
    -Pentru că se spune că este cea mai mare dintre hokage, chiar cea mai puternică persoană din lume .

Nu mai inţeleg nimic nici blondul se pare!
    Naruto spune cu glas tare:
    SUSPANSSS....

- Am terminat primul capitol ! 
    Sper că va plăcut!
    Știu că am greșeli de ortografie sper să nu fiţi Hi!  duri cu mine sunt nouă !

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Re: Sa schimbat dar totuși este aceași

Mesaj Scris de Blek angel la data de Lun 19 Mai 2014 - 0:45

Cap2

Naruto spune cu glas tare :
    -Haideţi să mergem la Sakura !

Naruto pov:
    Nu știu ce să mai zic adică Sakura cea drăguţă și plăpândă a invins intreaga organizaţie Akatsuki plus Orochimaru iar acum este hokage?
    Este uimitoare ! Deși eu imi doream să fiu ,mă bucur pentru ea .
    Acum mă uit la Sasuke care se pare,că este uimit și gânditor.
    Abea aștept să o intâlnesc pe Sakura după 2 ani in care am fost plecat in căutarea domnului atitudine.

Sakura pov :
    Mda sunt in biroul meu intunecat , mam schimbat mult de la plecarea lui Naruto și Sasuke , daaa... am moștenit o veche limită de sânge , fiind tot odată și ultima moștenitoare, puterea se numește Armaghedon și poate distruge chiar și intreg pământul. Fiind o tehnică oculară poate sunteţi curioși cum arată nu? Mda pupila mi se face neagră iar irisul devine roși și de o formă ca a celui de șarpe.
    Cum este o tehnică puternică pe care nu o pot opri o folosesc la cel mai slab mod sharinganul evoluat ! Da puterea pentru care cei din Uchia se antrenează din greu pentru mune este cea mai slabă tehnică.
    Oricum după ce Sasuke și Naruto au plecat am miam arătat adevăratul trecut și adevărata faţă, cei doi băieţi și toţi săteni mă credeau o fetiţă prostuţă și firavă când defapt eu eram mai rău ca Sasuke.
    Oricum acum toţi se tem de mine mă respectă și venerează dar se tem de puterea mea , mă intreb ce o să zică Naruto sau Sasuke când ne vom intâlni și staţi liniștiţi știu că sunt in sat eu știu totul .
    Oricum leam pregătit câteva surprize ,mam inprietenit cu cineva despre care toţi cred că este mort...

Sasuke pov :
    Am ajuns la biroul hokage, batem la ușă iar din interior se aude un ' intră' rece.
    Naruto deschide ușa iar noi intrăm intr-o cameră complet intunecată din care zărim doi ochi roșii inspăimântători după care se aud două bătăi din palme iar draperiile se deschi in faţa noastă stând o persoană cu o pelerină neagră , eu și blondul atacăm dar mă trezesc imediat pe jos , cum a reuși să se miște așa de repede?
    -Cine ești ? Intreabă blondul de lângă mine , acea persoană scoţând un râset dar unul rece și infricoșător apoi iși dă jos pelerina cum se poate SAKURA? Chiar avea sharinganul in ochi iar părul ei roz acum este până la cenunci și negru la vârfuri , faţa ei este foarte albă parcă ar fi un mort dar unul frumos .
    - Sakuraaa.... strigă blondul după care sare să o inbrăţișeze dar aceasta se dă la oparte imediat și spune cu un glas intunecat
    -Mă bucură să vă văd băieţi !
    Acum avem ceva mai inportant de făcur dar discutăm mai incolo!
    Oare ce este așa de important ?

SUSPANS..... cuvântul ăsta mă enervează și pe mine da ce săi faci ?
    Ok cap 2 is finis!
    Ne vedem data viitoare ! By ! Smile

Rima-Chan
    Banat

Data de înscriere : 15/05/2014

Mesaj Scris de Rima-Chan la data de Lun 19 Mai 2014 - 14:25

Buna...! Hi! 
    Am citit si eu ficul tau si m-am gandit sa iti las un mic comentariu. Ficul e destul de dragut , dar ai foarte multe greseli de tastare , te-as ruga ca inainte sa postezi , citeste capitolul inca o data ,acest lucru te va ajuta foarte mult .Si eu sunt incepatoare si fac greseli , poate chiar mai mari ca tine , dar citesc capitolul inainte de a posta si in caz ca am apucat sa il postezi si observ mici greseli de tastare , ortografie dau EDIT ca sa il pot corecta. Si tu o greseala ai la titlu in cazul tau "S-a" se scrie dezlegat nu legat , te-as ruga sa corectezi ...Eu vreau sa te ajut draguta..si inca o rugaminte ..sper sa nu te superi..dar ficul tau ar arata (ce urat suna) mult mai bine daca ai folosi mai multa descriere , figure de stil (comparatii , epitete , personificari , hiperbole etc)...si cam atat..!!

sper ca nu te-ai suparat pe mine...
    Adu nextu' vreau sa vad daca ai facut progrese
    zbye Agrement  Hi! 

Nebunici
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 20/05/2014

Mesaj Scris de Nebunici la data de Dum 25 Mai 2014 - 18:07

Imi place capitolul chiar daca nu prea ai descriere si te rog fa capitolele mai lungi si ai grija la greselile de tastare ! Adu nextul cat mai repede sunt curioasa ce se intampla mai departe .daca poti anunta-ma si pe mine cand il pui

elenna
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 19/05/2014

Mesaj Scris de elenna la data de Mier 28 Mai 2014 - 3:10

Hey am trecut si eu pe la ficul tau .. Idea este uimitoare Sakura hokage :o este ceva ce vezi ( in cazul asta citește ) in fiecare zi Laugh ma lăsatu uimita .. Este foarte frumos sper sa pui cat mai curând next-ul di desigur sa ma anunți si pe mine daca vrei <3 
    Te Kiss

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Blek angel la data de Sam 21 Iun 2014 - 19:21

Cap.3
    Soarele aruncă asupra pământului fulgere roșiatice numite de noi pământenii raze, in Konaha un foarte dezvoltat oraș populat de așa numiţii ninja care in timpul nostru par niște legende , trei adolescenţi merg pe stradă sub privirile uimite ale sătenilor care sunt concentrate in principal pe fata cu părul de culoarea vatei de zahăr .

Sasuke pov:
    Nu știu unde vrea Sakura să ne ducă dar are o faţă serioasă asta spunândumi că este ceva inportant , dar și mai inportant se pare că Neji chiar nu exagera când spunea că oamenii deșii o respectă se tem de ea ! De unde știu păi de fiecare dată când trecem pe lângă vreun sătean acesta face o plecăciune și apoi fuge , ce mi se pare mai ciudat este că pe faţa Sakurei apare la colţul guri un mic zâmbet dubios când aceștia o iau la fugă .
    Mă uit la Naruto și văd că acesta se uita intens la Sakura probabil incercând la fel ca mine să ghicească destinaţia cunoscută numai de rozalie . Sau se poate prea bine să se gândească la vreo tâmpenie ca de obicei , băiatul ăsta nu se va maturiza niciodată -_-!
    Naruto pov :
    De când am plecat de la sediul hokage nu am putut să nu mă gândesc decât la "RAMEN" ,nu mă judecaţi adică știu că am aflat multe lucrur șocante dar burtica mea nu este chiar așa șocată ea are un singur sentiment acela de "foame" !
    Dar observ că Sasuke se uită ciudat la mine deci ar trebui să fiu mai serios @_@!

Sasuke pov :
    In scurt timp ajungem la destinaţie și nu imi vine să cred ! Destinaţia noastră este locul unde trăia clanul meu inainte să fie uciși toţi .
    -Am ajuns ! Spune Sakura oarecum indiferentă.
    -Ce căutăm aici ? Spun eu incă șocat.
    -Ai să vezi !
    Când intrăm pe marea ușă de lemn pictată cu semnul clanului, rămân șocat ,inauntru este....este.... suspans!

Imi pare rău că este scurt dar sunt cam bolnavă și nu pot posta ! Smile
    -

elenna
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 19/05/2014

Mesaj Scris de elenna la data de Lun 30 Iun 2014 - 15:12

Cine este , cine este ? Urasc suspansul :-w vino repede cu next-ul sa nu te mănânc :-w ( glumesc ) oricum capitolul este foarte tare :3 mi-a plăcut enorm si iubesc atitudinea Sakurei e atât de rea  Evil Abea astept capitolul următor :3 anunța-ma si pe mine de next si insanatosire gravnica Kiss

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Blek angel la data de Mar 29 Iul 2014 - 1:07

Hei am adus nextul , știu am fost cam leneșă dar cum ar spune o prietenă dea mea " soarta" !
    Cap.4

Sasuke pov :
    Nu imi vine să cred inăuntrul porţilor sunt o grămadă de oamenii stai puţin sunt.. sunt.. clanul meu!
    Toţi oameni uciși de Itaci sunt aici , stai asta inseamnă că...PĂRINŢII MEI ! sunt și ei vi!
    Mă uit la Sakura incercând să imi revin dar nu pot , ea se uita parcă plictisită in timp eu și tembelul blond mai aveam puţin și leșinam!
    -Sakura ce inseamnă asta ? Spun eu cu o voce de toată jena .
    - asta Sasuke este surpriza mea pentru voi doi ! Spune ea inaintând iar eu și Naruto urmândo .
    Stai puţin a spus pentru voi doi deci trebuie să fie și ceva pentru Naruto .

Naruto pov :
    Oare cum a reușit Sakura să aducă clanul lui Sasuke inapoi din morţi? Și a spus că are ceva și pentru mine mă intreb ce !
    - Băieţi sper să vă placă, ACUM PUTEŢI IEȘI ! Spune ea cu glasul mai ridicat iar in faţă apar părinţi lui Sasuke și Itachi cu ei,dar stai puţin mai vin două persoane, nu se poate! ... sunt părinţi mei ! Dintro dată un val de fericire mă cuprinde pe faţă apărândumi un zâmbet de toată frumuseţea .
    Pov autor(eu) :
    - Sasuke!
    -Naruto!
    Strigă părinţi acestora inbrăţișândui,dar o anumită persoană nu se duce direct la fratele său ci la rozalia npastră, da acel cineva este Itachi Uchia care se apropie de Sakura sărutândo tandru .se pare că pe fată nu o deramja ba din contră părea că il iubește.Ei bine doar că Sasuke nu a observat nimic deocamdată pentru că era prea ocupat cu discutatul inpreună cu familia demult pierdută.

Sasuke pov:
    Nu imi vine să cred ce a făcut fata asta ia adus pe toţi inapoi chiar și pe Itachi,este minunată.

Naruto aș vrea să te intreb ceva ! Spune Sakura intrerupândune.
    -Sigur Sakura spune!
    -Vrea să te intreb dacă vrei să mil dai pe kiuby ?
    Intrebarea ei nea șocat pe toţi făcănduse o liniște de mormânt,am aruncat o privire in jur ,toţi aveau feţe șocate de Naruto ce să mai spun.
    -Nu te ingrijora nu vei muri după ce il voi lua, doar te voi scăpa de el.
    In acel moment Naruto....SUSPANS...!

Știu nu este prea lung dar asta este! Smile
    Sper să vă placă Paaa...! Smile

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Blek angel la data de Joi 4 Sept 2014 - 23:28

Cap.5
    Sasuke pov:
    In acel moment Naruto a sups cu un glas de pisică speriată:
    -Cum.....adică ..in ce fel ..aa?
    -Dragul meu Naruto credemă doar te voi scăpa de el,iar in ce mod voi face asta ? Nu este nevoie să ști!
    Spune rozalia calmă.
    -Da!..adică sigur dacă tu vrei asta eu sunt de acord să scap de blestemul de a purta vulpea cu nouă cozi dar ce se va intâmpla cu ea ?
    -O voi sigila in corpul meu!
    In acel moment imi venea să leșin de uimire! Ce avea de gând să facă?
    -Dar Sakura ,de ce ? Intreabă de data asta tatăl lui Naruto ,in acel moment miam revenit puţin uitândumă in jur toţi erau uimiţi mai puţin o persoană iar acea era fratele meu,oare ști el ceva ce noi nu știm ?
    -Pentru că inafară de bestia ta și a lui Gaara le am pe toate celelalte ,iar in cazul lui Gaara fiincă o controlează acum, nu va fi nevoie să o iau!
    Mai mult șoc , unul după altul se revarsă in valuri peste toţi oameni prezenţi!
    In acel moment Sakura șia dat jos acea pelerină văzândui pentru prima oară corpul, poartă un kimono negru cu un S in formă de fulger colorat in roșu pe el ! Dar nu ăsta este principalul element de șoc ci faptul că pe corp avea mai multe sigilii care aveau diferite forme ș culori ,deci chiar nu glumea !
    Totuși ceva mia atras atenţia pe braţul drept avea un fel de tatoaj cu acelaș semn pe care il are pe Kimono numai că acum de cuoare neagră.
    -Sakura dar acel tatoaj de pe mâna ta dreaptă ce este? Intreb eu indignat și curios.
    -Aceste Sasuke este insemul adevăratului meu clan ,clanul Shadows ! In momentul acela și schimbat ochii din Sharingan evoluat in ceva ce nu am mai văzut până acum , pupila sa supţiat devenind ca a unui șarpe având culoarea neagră iar restul globului ocular fiind roșu ! Acei ochi iţi dădeau un fior pe șirea spinării făcândute să tremuri , dacă ii priveai parcă iţi vedeai coșmarurile cele mai mari , sunt exagerat de infricoșători.
    Dar după un scurt timp a revent la Sharingan spunănd plictisită:
    -Nu vă pot lăsa să imi vedeţi puterea ocularâ prea mult fiindcă aţi putea muri!
    -Oau... ce tare! Strigă blondul de Naruto acum fiind lângă Sakura.
    -Deci Sakura când ai de gând să mil extragi pe Kyubi ?
    -Deocamdată putem aștepta , cred că sumteţi obosiţi și doriţi să vorbiţi cu rudele voastre , eu am treabă acum deci voi pleca!
    Iar Itachi sa apropiat de ea dispărând amândoi intro tornadă de flăcări, lucru ciudat , oare de ce Itachi a plecat cu ea? Inafară de faptu că la inviat ce alte legături ar mai putea avea ? Vrând să aflu mai multe mă apropi de mama pentru a o intreba .
    -Mama de ce Itachi a plecat cu Sakura ?
    Iar răspunsul mamei ma lăsat fără cuvinte.
    -Sasuke..... și TO BE CONTINUED!

Sper să vă placă deși nu am folosit cam deloc descriere in acest capitol, sunt in pană de inspiraţie!
    Ne vedem când aduc următorul capitol!
    Paaa...! Smile

Elenaa
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 21/08/2014

Mesaj Scris de Elenaa la data de Dum 7 Sept 2014 - 17:25

Hey , scuze ca nu prea am mai trecut pe la fic , dar acum sunt aici deci numai contează Big smile oricum revenind la fic , este minunat . Ce fel de puteri mai are Sakura ? Deja m-ai uimit complet , sper ca Sakura sa rămână cu Sasuke nu cu Itachi ... Oricum atitudinea Sakurei lasa de dorit Laugh) ce sa întâmplat cu fata acea mică care trebuia sa fie protejată ? Oricum imi place enorm idea ficului tau , Adu next-ul cat mai repede Kiss spor la scris !

Acum este: Vin 2 Dec 2016 - 20:01