╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

My neighbor is a monster

Distribuiti

Dark_Queen
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 27/04/2014

My neighbor is a monster

Mesaj Scris de Dark_Queen la data de Dum 27 Apr 2014 - 1:52

Buna, sunt noua si as dori sa scriu primul meu Fan Fic. Sper sa va placa si astept multe critici!!

Capitolul 1: Mutarea

Independenta, libertate aceste sentimente sunt cele mai depret pentru mine. Nu am sa permit niciodata sa mi se ia libertatea,nici macar mamei mele. Persoanele independente sunt puternice sunt ceea ce sunt eu si anume LIBERE.

Locuiesc singura de aproape jumatate de an si pot sa spun ca este un cosmar. Vecinul meu este un adevarat MONSTRU. Poate o sa va para un inger dupa infatisare insa nu judeca o carte dupa coperta. Este cel mai arogant, afemeiat si ego....

-Ah, Sasuke esti Zeul s**lui.

Gata, pina peste cap numai pot sa mai aud toate porcariile cum ca el ar fi, Zeul, Dumnezeul, Ingerul celui mai bun s*x din viata lor. De ce au facut peretele asta atit de subtire? Aud tot si nu este tocmai maximul la asta. Stau in camera mea si invat pentru lectiile de maine. 

-Oh, da...

Oh, nu te rog nu si azi. Chiar nu exista o zi in care sa  pot invata sau dormi normal? Pina peste cap ma duc la el si ii spun vreo doua. Ma ridic ca un titirez din pat lasind cartea un graba. Trec prin fata oglinzii si ma opresc un pic pentru a ma controla, un vitiu sa zicem asa. Pijamaua mea compusa din pantaloni scurti verzi si un maiou roz se aranjeaza perfect pe corpul meu simplu, iar papucii albi de casa cu urechiusi de iepure imi dau un aer de copil mic. Da ce tot stau si ma uit in oglinda. Deschid usa in graba o iau la dreapta si bat cit de tare pot in usa.

Astept o minuta sau poate 2 pina cand cineva se decide sa deschida usa. In fata mea apare cel mai frumos baiat pe care l-am vazut vreodata in toata spendoarea sa. Avea doar o pereche de boxeri pe el iar corpul lui bine lucrat era acum in fata ochilor mei. Ochii lui negri ca smoala ma priveau curiosi si amuzati.

-S-a intimplat ceva "draga" vecina?
    -Da Uchiha m-am saturat sa aud sunete, gemete si cit de bun esti la pat. Am de invatat dute in alta parte respecta putin si tu vecinii.
    -Iubire cine este? ne intrerupe o a treia voce si mai exact o fata aproape dezbracata ce se acopera doar cu o plapuma
    -Deci ea este noua ta iubita. Vrei sa iti povestesc cum o sa fie? Deci acum o sa te culci cu el, apoi daca nu o sa se plictiseasca de tine acum o sa o faca peste o saptamina. Si uite cum ai sa treci pe lista de concuiste a lui Sasuke Uchiha.

Fata se uita cu niste ochi ciudati la el parca rugandul sa ii spuna ca ce am spus eu nu este adevarat. O palma si-a facut loc pe fata lui. In timp ce eu ma uit socata la scena, vecin...ma scuza-ti MOSTRUL isi maseaza partea dureroasa iar fata se imbraca si fuge din casa.

-Fericita Haruno? Acum sunt in asteptare din cauza ta.
    -Nici nu iti poti imagina cit sunt de  fericita, insfirsit am sa pot sa invat linistita.
    -Serios? Cine a spus ca ai sa inveti? in momentul urmator sunt intre usa si corpul lui bine facut - Ai oprit jocul si papusa a plecat, acum tu vrei fi papusa mea preferata. 
    -Poftim?

Incepe sa ma sarute usor pe gat dupa care urca pe obraz. Buzele lui sunt atit de moi si calde imi pare ca nu este adevarat. Nu pot sa ma misc, am cazut ca o fraiera la farmecul lui.

-Daca ai sti de cand astept asta, aceasta pijama iti sta foarte bine insa ar fi mai bine daca o sa o scoatem.

La aceste cuvinte m-am trezit ca din coma si i-am dat o palma de toata frumusetea pe al 2-lea obraz daca inca mai are obraz nesimtitul asta.

-Stai departe de mine Uchiha sau ramii fara bogatie, nu am sa fiu niciodata a ta, nu am sa fiu una din fetele care iti cad in plasa apoi ajung pe lista ta. spunand asta ies din casa lui si intru repede in camera mea

-O SA MAI VEDEM ASTA PINKY.
    -Te-am auzit nesimtitule.
    -Stiu!
    -Te urasc.
    -Ador fetele ce se lasa greu.

Nu raspund doar imi iau cartea si incep a invata din nou. Ce stiu sigur este ca nu am sa cad niciodata in pinza lui de paianjen. Niciodata.

Sper sa va placa!!

<Unicorn>
    Banat

Data de înscriere : 17/04/2014

Re: My neighbor is a monster

Mesaj Scris de <Unicorn> la data de Dum 27 Apr 2014 - 9:56

Destul de dragut primul capitol,dar ai prea mult dialog si ar trebui sa descrii mai mult sentimentele personajelor...Totusi imi place ficul tau ca este foarte comic si sunt curioasa daca Sakura ii va cadea in plasa lui Sasuke...SPOR LA SCRIS! Hi!  Agrement  Big smile

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 17/05/2014

Mesaj Scris de Blek angel la data de Sam 17 Mai 2014 - 12:53

Să ști că imi place mai ales că sper ca faţa lui Sasuke să se umfle! Bici Abia aștept nextul !Te rooooooog eu frumos să-l pui repede !

ℰmpress ♔ Te rog sa treci pe la regulament deoarece ai incalcat o regula foarte importanta. Un comentariu trebuie sa contina minim 2 randuri complete. Editeaza-l sau il voi sterge!

Kori
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 20/06/2014

Mesaj Scris de Kori la data de Joi 26 Iun 2014 - 8:07

Am citit de mai mult timp capitolul tau si doar acum am putut comenta. Pot spune ca ideia e una mai rar intalnita. M-ai facut foarte curioasa din primul capitol. Oare va cadea Sakura in plasa lui Sasuke sau nu? Cel mai dragut fic pe care l-am citit. Astept nextul si sper sa ma anunti.

Acum este: Mier 7 Dec 2016 - 18:22