Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

AnnCarter: Portofoliu GFX

Distribuiti
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

AnnCarter: Portofoliu GFX

Mesaj Scris de Pasila la data de Dum 20 Apr 2014 - 18:16

M-am apucat de PS, yeaaah. De data asta pe bune. 
    Creatii in ordinea in care au fost facute pe parcursul ultimelor 10 zile. Da, de exact atata timp fac. 

WeAreDevils
    Nou venit
    Nou venit

Re: AnnCarter: Portofoliu GFX

Mesaj Scris de WeAreDevils la data de Sam 26 Apr 2014 - 18:19

Hello! Văd că nimeni nu a trecut pe aici şi mi-am spus să fiu eu prima, dar nu doar de asta am trecut, ci fiindcă îmi place să admir arta de orice fel. ^-^ Să ştii că ai potenţial, destul, trebuie doar să îţi finisezi stilul şi să te pui la punct cu nişte lucruri. Nu am să iau fiecare lucrare în parte, ci am să vorbesc în mare de toate.
    Se vede că ştii să alegi paleta potrivită pentru render, astfel încât totul să fie în echilibru, BG-urile par cât de cât ok, însă îţi sugerez să te foloseşti şi de alte efecte - overlay, screen, lighten, etc, însă cu opacităţi mai scăzute, sau gradient map, hue/saturation, color balance, etc tot cu moderaţii în opacitate sau pe scurt să downloadezi psd-uri, căci sunt flositoare, ajută la combinarea perfectă a tuturor elementelor din gfx prin nuanţe superbe. Încă ceva, să nu te sfiezi să pui şi peste render textură sau png-uri (elemente, obiecte cu bg transparent) sau tot felul de figuri. Iar legat de text, îţi sugerez să mai downloadezi de pe site-uri unele mai interesante pe care să le combini atunci când finalizezi lucrările.
    Oricum să ştii că ai potenţial cu carul şi idei interesante, dar mare grijă la cum pui totul. Cele mai multe resurse le găseşti pe dA şi desigur e bine să urmăreşti şi tutorialuri, fiindcă te ajută mult. ^^ Abia aştept să văd ce mai aduci. *hug*
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Re: AnnCarter: Portofoliu GFX

Mesaj Scris de Pasila la data de Dum 27 Apr 2014 - 23:54

Oh, wow... venind din partea ta e un adevarat compliment si ma simt cam flambata acum. Voi tine cont de sfaturile tale de acum incolo. Ceea ce voi posta acum a fost facut inainte sa citesc. Sunt un mic invatacel care se agata de orice farama de sansa sa invete ceva in PS, am dezvoltat o mare pasiune pentru arta vizuala. Orice sfat mi-ai putea da as fi incantata sa-l urmez. O.O S-a nimerit ca tocmai modelul meu, persoana pe care o admir atat de mult, sa-mi comenteze aici, asa ca nici sansa asta nu o voi rata.

I am not a monster
    Welcome to hell
    Help. I need help. Someone? Anyone?
    Go away and die or something

Acum este: Joi 23 Mar 2017 - 14:18