╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

O noua generatie...Noua Konoha

Distribuiti

<Unicorn>
    Banat

Sex : feminin

Data de înscriere : 17/04/2014

O noua generatie...Noua Konoha

Mesaj Scris de <Unicorn> la data de Joi 17 Apr 2014 - 13:35

Cap 1
    Prolog:
    Am auzit acest lucru de nenumărate ori şi mi l-am repetat tot de atâtea ori doar pentru a căuta puterea să trec peste tot ce mi se întâmplă…Ştiu şi sunt conştientă că nu mi s-a întâmplat nimic grav, dar de fiecare dată când întâmpin o greutate îmi spun că „Toate în viaţă au un scop” pentru a putea trece mai uşor peste toate aceste lucruri pe care eu presupun că sunt „rele”. Şi totuşi dacă stau bine să mă gândesc nu sunt cele mai rele lucruri care mi se puteau întâmpla.
    De câte ori m-a doborât viaţa? De câte ori a avut ocazia. De câte ori m-am ridicat? De câte ori m-a doborât. Şi din toate ce învăţătură am tras? Că viaţa merge mai departe indiferent de ce ni se întâmplă. Am cunoscut şi gustul amar, dar şi cel dulce al vieţii şi mi-a plăcut fiecare parte…aşa că îmi place viaţa. Şi dacă spun că îmi place viaţa asta înseamnă că trebuie să fac lucruri absurde şi care mai târziu ar putea să se întoarcă împotriva mea"

Totul pentru mine s-a sfarsit,au ramas doar amintirile cu "echipa 7",el acum zace acum intr-un loc inchis numit cimitir ,unde uneori ma mai duc la mormantul lui plangandu-l cu lacrimi amare.Amintirile cu el vor ramane vesnic in sufletul meu,inca neimblanzit de dorul lui nebun,chiar daca maine face zece ani de la moartea sa.Cu toti s-au schimbat pana si eu,nu mai sunt acea fata naiva de alta data,acum sunt o femeie in toata firea,casatorita,cu doi copii care ii iubesc ca de la cer la pamant.Eu fata cu par roz,vesnic indragostita cu de el,am ales alt sens in viata,am ales sa il uit cu totul si sa ma casatoresc cu fratele sau mai mare Itachi Uchiha.Oricat de mult incerc nu ii pot uita acei ochii negri ca onixul si chipul sau fermecator ca de inger,dar eu ce pot face?nu pot da timpul inapoi si sa incerc sa il scot din ghiarele intunericului care el a intrat,ura la facut sa piara .Inca imi amintesc ultimile sale vorbe inainte sa moara in mainile mele neputincioase "Sakura!iarta-ma ura ma distrus am uitat sa vad ce e frumos la viata".Plang acum cu lacrimi amare ,uitandu-ma la poza lui de cand era copil,de ar fi si el aici cu noi poate viata mea ar fi fost alt fel,poate sensul vietii mele s-ar fi schimbat.Naruto,blondul hiperactiv de alta data a devenit hokagele acestui sat si-a indeplinit visul sau din copilarie,are si el o familie fericita,care si-a intemeiat-o acum 5 ani cu fata timida cu parul movaliu si ochii lila.Toti sunt fericiti,pana si Ino are o viata de invidiat ,are 3 gemeni si un sot minunat care I-ar pune lumea la picioare daca ar putea.Numai eu,fata cu parul roz ca florile ciresului zac in amintiri si am sufletul distrus.Eram cufundata in amintiri si nici macar nu observasem ca micutii mei ingerasi stau in coltul usii si ma privesc nedumeriti...
    "Mami de ce plangi"ma intreaba ei
    "Sunt lacrimi de fericire"le raspund eu luindu-i pe amandoi in brate

Dupa ce ingerasi adorm in bratele mele ii duc in pat ,ii acopar cu o patura si ii sarut pe frunte....

Blush primul cap e gata

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Re: O noua generatie...Noua Konoha

Mesaj Scris de Irene. la data de Lun 21 Apr 2014 - 16:04

Bună! Te rog să treci pe la regulamentul ficurilor deoarece un capitol trebuie să conţină minim 30 de rânduri.

<Unicorn>
    Banat

Data de înscriere : 17/04/2014

Mesaj Scris de <Unicorn> la data de Lun 21 Apr 2014 - 18:56

Draga mea Kira eu am numarat si am mai mult de 30 de randuri asa ca nu am incalcat regulamentul...si iti sugerez si tie sa le mai numeri odata si apropo si tu ai incalcat regulamentul ca dupa cum stiu eu un comentariu trebuie sa aiba doua randuri complete,al tau are un rand si jumate..O zi buna! Smile  Agrement  Hi!

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Lun 21 Apr 2014 - 19:41

Draga mea Georgiana. Ai 24 de rânduri, chiar acum le-am numărat din nou. Încă mai ştiu să număr, nu am ruginit în aşa hal.
    Şi ca să îţi dovedesc că am dreptate, uite: Nu am făcut aşa ceva în viaţa mea dar , se pare, că fac acum.  Nu ştiu cum ai numărat tu de ţi-au ieşit mai mult de 30 de rânduri că mie nici 30 nu-mi ies. -_-
    Când un membru din staff anunţă un membru că a încălcat regulamentul, se acceptă ca mesajul să nu aibă 2 rânduri complete. Ele ies în funţie de ce avem să comunicăm membrului respectiv. Aşa, aş fi putut să mă întind de florile mărului pe acolo cu 10 rânduri, important este ca conţinutul să fie înţeles şi respectat. Eu am ales să nu mai scriu comentarii kilometrice pe care puţini le iau în considerare şi să scriu scurt şi la obiect.

Sper că te-am lămurit şi dacă ai ceva de adăugat dă-mi un pm ca să nu facem off-topic.
    P.s: Ca membru din staff, cunosc foarte bine regulamentul, altfel nu aş mai avea acea culoare drăguţă.

Andreea.Deuu
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 14/04/2014

Mesaj Scris de Andreea.Deuu la data de Lun 21 Apr 2014 - 19:57

mie imi place e destul de dragut acest fic,ii o idee destul de originara.Ce pacat ca Sasuke a murit..si cum se face ca Itachi mai traieste?si Sakura are 2 copii?apropo Kira are dreptate capitolul e scurt,le-am numarat si eu si are 31 de randuri Confuz

Acum este: Sam 3 Dec 2016 - 15:43