╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Drumul mortii

Distribuiti

Andreea.Deuu
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 14/04/2014

Drumul mortii

Mesaj Scris de Andreea.Deuu la data de Lun 14 Apr 2014 - 12:55

Cap 1

Coltii mei reci au strabatut brutal gatul fin si moale al fetei … Am inceput sa ii absorb ca un burete fiecare picatura de sange … Simteam cum in bratele mele ea cade prada durerii … II simteam teama care o invaluia… Nu ma mai saturam … Sangele ei … era… ceva special… Atat de dulce, atat de satios … Nu puteam sa cred ca inca o fata imi cadea in plasa …Totusi … Intre mine si ea se legase ceva … Dar nu ma puteam abtine… Foamnea si tentatia erau prea puternice chiar si pentru unul ca mine …

“Nuu … De ce ai facut asta ??? Ce esti tu???” soapte purtate de vant si uitate pe veci au fost si ultimele cuvinte ale fetei din bratele mele …

“I’m sorry girl…” am murmurat eu la urechea ei, insa nu ma mai auzea … Era deja cazuta ca o prada mortii …

Dupa ce am lasat trupul firav si neinsufletit pe trotuarul pustiu m-am ridicat nepasator si am plecat in zbor …
    Simteam cum sangele ei se scurge incet prin venele mele, imbinandu-se cu al meu…

Un zambet strengar imi invada buzele… Acum nu mai trebuia sa umblu flamand si haituit peste tot … eram din nou puternic, din nou fermecator …

Dupa cateva momente eram pe acoperisul blocului de lux in care locuiam eu si fratele meu. Am tras adanc aer in piept si am inchis ochi. Coltii ascutiti de un alb imaculat s-au retras. Eram din nou eu.

Ajuns in fata usii apartamentului mi-am ciufulit putin parul, mi-am aranjat gulerul gros al hainei si am intrat.

"Hey! Bro... pe unde ai fost?" mormai Itachi

“M-am plimbat… Nu suport sa stau inchis aici” i-am raspuns eu intrand in baie

Mi-am dat jos bluza patata cu sangele pur al fetei.

“Sasuke! Hai sa vezi ceva ce o sa iti placa”urla Itachi de pe fotoliul din fata televizorului

“O fata de 16 ani a fost gasita acum o ora, abandonata pe un trotuar de pe o strada laturalnica din centrul orasului. Fata zacea intr-o balta de sange. Din pacate nu s-a mai putut face nimic pentru ea.

Dar medicii legisti spun ca prezenta muscaturi si lovituri in zona gatului”

“Oare ce bestie ar putea face una ca asta?” spuse Itachi mirat privind uimit la televizor...

asta e primul capitol..astept pareri Smile

Ultima editare efectuata de catre Andreea.Deuu in Lun 14 Apr 2014 - 17:14, editata de 1 ori

CrystalShadow
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 13/04/2014

Re: Drumul mortii

Mesaj Scris de CrystalShadow la data de Lun 14 Apr 2014 - 15:40

Imi place mult povestea. Am mai citit multe ficuri cu vampiri dar desi nu sunt o fana a lor, imi face placere sa vad ca inca nu au disparut. Deci Itachi nu stie ca fratele sau este un vampir? Iar cine era acea fata? M-au impresionat putin frazele in engleza si sensibilitatea pe care o prezinta Sasuke. Pare inocent, chiar daca este un monstru care se hraneste cu sange.
    Sper sa-l continui fiindca merita!  Smile

Andreea.Deuu
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Andreea.Deuu la data de Lun 14 Apr 2014 - 16:12

Cap 2
    Oare ce bestie ar putea face una ca asta?” spuse Itachi mirat privid uimit la televizor

“Nu stiu” i-am raspuns indiferent si am plecat in camera mea sa fac o baie si sa ma culc

Cand am ajuns in pat gandurile au inceput sa ma invadeze … Ma intorceam de pe o parte pe alta … Nu puteam adormi … Acea … fata … Eu .. ea .. Sunt …Cine … sunt … Sau mai bine … ce sunt??? … Nu se putea… eu sa fiu … Un … ce ???… Mii de intrebari imi zburau pasagere prin minte … Ce facusem ???

Incepusem sa ma zbat intr-o agonie continua … Eram mizerabil… Incepuse sa imi fie rusine si de propria persoana … Ajunsesem sa devin un nimic … Un simplu lucru care face umbra pamantului, ba chiar ii distruge frumusetile …

“Nu sunt eu acela… A fost o inscenare” …

M-am trezit strigand pe podeaua rece … Se pare ca am cazut din nou din pat, probabil din cauza razelor soarelui foarte puternice … Eram ud si transpirat … Am incercat sa ma ridic, si m-am indreptat instinctive spre oglinda … Mi-am privit pentru a mia oara chipul… Aveam acelasi par nearanjat, acelasi ochi rosii si graitori … Hainele imi atarnau neingrijit si ingrozitor pe corpul reintinerit…

M-am linistit cand am observat ca coltii nu imi erau iesiti … Acum puteam da ochii cu lumea … Nu mai trebuia sa ma ascund …

Da, asa este. Sunt jumate vampir, jumate fiinta vie. Am mostenit asta de la mama. Dar sunt semipur deoarece tata e om.... normal. De aceea si Itachi este normal. El a mostenit genele de la tata.

Am aflat asta de la mama acum 2 luni cand am implinit 18 ani.
    La inceput m-am bucurat deoarece in sfarsit am reusit sa fiu diferit de ceilalti. si de Itachi... dar lucrurile nu sunt atat de usoare pe cat par.

Faptul ca sunt si om are o importanta deosebita. Pot sa ies din casa ziua si pot manca.

Cel mai greu este insa cand este luna plina. La fiecare 30 de zile, sangele mi se limpezeste. De fiecare data am niste dureri ingrozitoare si nevoie mai mare ca oricand de sange.

“Peste 2 zile este luna plina…” spun incet privind gresia alba de sub picioarele mele inghetate

Imi ridic privirea si privesc din nou oglinda. Simt o durere usoara si apoi vad cum imi cresc coltii…

Gandul meu era la fata pe care am omorata cu brutalitate in seara trecuta...fosta mea iubita "Hinata".Ea a fost o fata dulce cu inima pura,care ma iubit pana in ultima clipa a vietii ei.Ma consideram un monstu,un monstru fara inima care si-a ucis o fiinta draga lui.Sa fii vampir era un adevarat chin pentru mine uneori..Ma intrebam daca va afla Itachi ce se va intampla..?Imi ridic privirea si privesc din nou oglinda. Simt o durere usoara si apoi vad cum imi cresc coltii…

“E timpul pentru micul dejun” imi zic in minte si ies din baie indreptandu-ma spre camera mea. Deschid geamul si inspir adanc aerul curat de dimineata.

Exact in acel moment prin fata blocului trece o femeie cu o fetita de mana.

“Astazi nu” apoi inchid geamul si ma pun inapoi in pat cu mainile pe piept privind tavanul.

Tentatia era mare, iar eu nu ma mai puteam mult timp opune … Am inceput sa numar incet in gand, incercand sa aman tot mai mult clipa crimelor care vor urma…

“…Cinci … Sase … Sapte …Aaaa…” Urletul meu brazda camera, evada si inunda tot blocul …

Pumnii mi se ridicasera in semn de protest … Incepusem deja … Foamea si nevoia de sange imi clocoteau in vene …Pofta si tentatia ma invinsera, iar eu mi-am luat pelerina neagra si mi-am aruncat-o pe umeri …
    Voalurile mi se unduiau lin pe trup, fluturand incet si transmitandu-mi fiori…

“Aaaaa….Nuuu….Nuu … Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu…”

Privind in jos, chiar sub mine se afla ea …

Ultima editare efectuata de catre Andreea.Deuu in Lun 14 Apr 2014 - 17:19, editata de 1 ori

CrystalShadow
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de CrystalShadow la data de Lun 14 Apr 2014 - 16:19

Ei bine, a fost rapid.  Laugh  Si capitolul asta mi-a placut mult. Cum am banuit, Sasuke are si o parte sensibila. M-a emotionat mult lupta lui cu propiile sentimente. Un mic sfat: nu mai pune atat de des punctele de suspensie fiindca acestea arata o pauza mare in cursul vorbirii. Nu sunt critic, a fost doar un sfat.
    Saraca Hinata. Imi este mila de ea, murind intr-un asemenea fel. Dar daca esti muscat de un vampir, nu devii unul? In plus, ma bucur ca ai mentionat rivalitatea dintre frati si acestia par sa aiba o viata destul de frumoasa.
    Astept next-ul!  Smile

Andreea.Deuu
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Andreea.Deuu la data de Lun 14 Apr 2014 - 19:55

cap 3....."Privind in jos chiar sub mine se afla ea"..o fata cu parul lung pana la fund rozaliu si ochii verzi asemena ierbii cruzi..eram fascinate de frumusetea ei..parca era un inger coborat din cer..In scurt timp coltii mi se retrag si imi reiau infatisarea de om..
    Pov autor:

Ca deobicei acelasi drum spre casa,totul la fel si nimic schimbat.De cateva zile tot continua sa ploaie.In seara aceasta Sakura parca simte ca lucrurile se vor schimba putin sau astea sunt doar sperante si iluzi desarte.Isi continua drumul spre casa doar cu o umbrela si cealalta mana o tine in buzunar.Se uit in jurul sau si vede umbra copacilor goi oglindita in lacuri si lumina creata de fulgere.Nu mult dupa aceasta si tunetul isi facu aparitia printr'un sunet de facu totul sa amuteasca si pe ea facand'o sa tresara.Isi continua vesnicul drum spre casa privind in jos,sunetul picaturilor de ploaie care aterizau in lacuri si tropotul incaltamintei sale spargea linistea asurzitoare.Ajunsa in fata curtii se oprii mestecand o guma,privea in casa totul parea linistit, dar nu voria sa intre.Scuipa guma privind-o cu ura.Se duse la usa ridicand pumnul gata sa bata,dar inainte de a interactiona trase rapid mana.Se uita in spate si nu vazu nimic sau poate pe nimeni.Deschise usa usor fara sa faca prea mult zgomot urca rapid in camera pe tot parcursul drumului usa-camera  isi tinu respiratia,apoi ajunsa in fata usi expira usurata .Intra rapid in camera isi dadu ghizodanul jos si paltonul aruncandu'le intr'un fotoliu,apoi isi desfacu rapid siretele de la bascketi si pe acestia arucandu'i cat colo se duse rapid in baie se usura apoi se privi in oglinda suspicioasa nu se mai recunostea.Oricum se pare ca nu ii pasa iesi din baie apoi se tranti parca obosita in scaunul de la calculator.Isi impreuna degetele mainilor intinzandu'le parca pregatita pentru a scrie ceva."Astazi,la fel ca ieri si maine..va fi la fel?La scoala am stat toata ziua in banca,dupa care am fost in parc inecandu'mi amarul intr'o tigara."

Acesta erau primele lucruri pe care Sakura le scrise cu repeziciune intr'un jurnal.

"Acum nu stiu..as vrea sa aflu oare de ce toti fug de mine?De ce rad de mine?De ce nimeni nu ma accepta asa cum sunt?Toti vor sa ma schimbe si din cauza aceasta m'am refugiat in fata de gheata.Toti imi spun asa.Nu imi voi deschide inima in fata nimanui,nimeni nu ma intelege.Poate..asta daca voi gasi pe cineva cu exact aceleasi suferinte, sentimente, traume, dezamgiri.Asta numai daca exista un'monstru' ca mine fara suflet"

Scrise fata uitandu'se fix in tastatura si privind-o cu ura parca vrand so sparga sa se razbune pe ea.Imediat dupa asta dadu drumul la muzica Slipknot-wait and bleed.Sakura dansa prin camera ca nebuna fredonand melodia...va intrebati ce era Sakura..ea era un varcolac,un demon al noptii,ce urla la luna plina...

Sakura se duse rapid la baie isi dadu cu apa rece pe fata si apoi strangandu'si cu putere ochii lasand o picatura de apa neagra de la rimel sa se scurga pe obrazul  ei fin...

.Ia un prosop care era agatat intr'un cui la baie se sterge rapid pe fata lasand prosopul sa cada jos.Imediat oboseala isi facu aparitie in trupul,sufletul si mintea ei.Se schimba in pijamale apoi fara sa mai zica nimic stinse lumina adormind....sper sa va placa

Ultima editare efectuata de catre Andreea.Deuu in Lun 14 Apr 2014 - 20:44, editata de 1 ori

CrystalShadow
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de CrystalShadow la data de Lun 14 Apr 2014 - 20:05

Mi-a placut extrem de mult capitolul! Simt ca este o legatura intre Sasuke si Sakura din cauza ca ei doi sunt asemanatori: amandoi considera ca sunt niste monstri, amandoi sunt respinsi de catre societate. Si Sakura varcolac? Super.
    Sasuke va avea ceva de muncit cu ea. Sper sa aduci nextul cat mai curandsi este o surpriza placuta faptul ca postezi atat de repede.

Andreea.Deuu
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Andreea.Deuu la data de Mar 15 Apr 2014 - 11:05

Cap 4
    Stateam langa geam uitandu-ma la stelele de pe cer...parca in acele stele de diferite marimi ii vedeam chipul Hinatei ce se prelingea pe obraji ei mii de lacrimi amare...Imi era dor sa o sarut pe buzele ei fine...si sa o aud cu imi sopteste la ureche un sincer "Te iubesc".Imi scutur capul si ma indrept spre pat pentru a ma culca si a uita de tot si de toate..Cad in lumea viselor in scurt timp...
     IN VIS
    "Pluteam in aer..eram purtat de vantul ce adia usor..in fata mea se afla o fecioara,cu o cauta ea aici? ma intrebam incontinuu..raman perplex cand fiinta din fata mea cu chipul mantie alba..incer sa ma apropii sa ii vad mai bine chipul..eram la cativa pasi distanta de ea..raman uimit cand ii vad chipul,era chiar fata de ieri cu parul roz si ochii verzi ...Oare ce angelic se transforma intr-un monstru cu ochii rosii,avea o infatisare demonica..."
    Ma scol speriat..eram tot transpirat,dar rasuflu usurat cand imi dau seama ca totul a fost un vis..In mintea mea zburau acum mii de intrebari fara raspuns...Ce e cu aceea fata..?De ce am visat-o tocmai pe ea..?Incerc sa ma linistesc si ma indrept spre baie...ma priveam tulburat in oglinda..

"Am nevoie de sange,nu pot risca sa ma transform iar"
    "Stiam ca esti nebun dar nici chiar asa"spuse Itachi care ma privea perplex de langa usa deschisa larg"
    "Ce faci aici?,i-am raspuns eu speriat"

"Pai e si baia mea ,si ce bazaconii spui tu acolo?"

“Ah… erau niste replici dintr-un film…” acesta a fost primul lucru care mi-a venit prima data in minte. Credeam ca o sa isi dea seama ca mint.Dar nu a fost asa… Itachi s-a scarpinat putin in cap si a plecat inchizand incet usa…

Am scapat … se pare ca pentru a nu stiu cata oara Itachi crezuse inventia mea cu “rolul in filme”…

Dupa ce a iesit indignat pe usa Itachi, m-am aruncat pe pat… Intrebarile imi zburau vajaind cu putere prin capul stors de minte …ma gandeam numai la acea rozalie vroiam sa o intalnesc si sa vorbesc cu ea.. 

“Sasuke… Frate … Actoru’ meu in devenire … Hai sa vezi ceva …” Itachi striga incercand sa ma aduca langa el pe canapea …

M-a tras langa el, tinandu-am de mana …

“Uita-te … O noua bestie …” imi sopti el oarecum speriat …

La televizor era o emisiune foarte interesanta despre “Ciudateniile omenirii”…

“Si de ce m-ai chemat ???” l-am intrebat eu indigant …

“Stai putin … .Imediat o sa vorbesca despre ceva interesant …” imi raspunse el absent, strangandu-ma mai tare de mana …

Inima imi deveni cat un purice, urcandu-mi-se in gat, stomacul mi se intoarse pe dos, un nod mi se puse in gat cand reporterul lua legatura cu o femeie, la poala fustei careia statea o fetita …

#Avea colti mari … Era un baiat … Cred ca el a fost atacatorul … Vinovatul pentru toate crimele care au avut loc de doua luni incoace …#....

Sper sa va placa astept pareri... Smile  Hi! 

merita sa il continiu..?

Andreea.Deuu
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Andreea.Deuu la data de Mier 16 Apr 2014 - 18:44

Cap 5
    Ma sufocam in casa imi -au geaca de piele pe mine si ma duc sa ma plimb haotic pe strazile orasului...sa fii vampire pentru mine deja devenise un chin..un blestem,fiind nevoit sa o ucid pe fata care ma iubit cu adevarat...inca imi amintesc ziua in care ne-am cunoscut...era o zi destul de insorita si calduroasa pentru o zi de toamna..Hinata alerga cu lacrimi in ochii pana ce sa impiedicat de o piatra si a cazut lovindu-se la frunte...Am alergat spre ea..am ajutat-o sa se ridice,iar aceasta ma intreaba pe o voce suava:
    "Ce inseamna pentru tine dragostea..?" 
    "Dragostea este o muzica a carei frumusete nu se pierde.

Este durerea plina de dulceata. Este un sentiment ce odata experimentata, nicicand nu poate fi uitat.
    Daca vrei sa afli despre Dragoste, ar trebui sa-l intrebi pe cel ce venereaza Dragostea, sa intrebi privighetoarea ce s-a indragostit de trandafir ori sa intrebi fluturele ce-si sacrifica viata pentru flacara fara sa ezite." ii raspund eu fetei cu un zambet pe chipul meu..
    Imi scutur capul ca sa revin cu picioarele pe pamant si ma indrept spre parc
    POV AUTOR
    [size=16][size=18]Ceasul incepu sa sune ,iar Sakura stand cu fata in perne fiindu'i lene sa se ridice cauta cu mana ceasul incercand sa il opreasca.Daramand dupa noptiera niste pastile un creion de ochii si niste cheii.Se ridica lenes stand pe marginea patului si privind pe geam.Se freca la ochii din cauza lumini ,se duse la baie se spala pe fata cu apa rece apoi isi apropie chipul de oglinda inspectand fiecare particica din el,  iar apoi se imbraca pentru scoala,machiajul" funebru" nu ii lipsea niciodata dupa ochi se dadea cu creion incercand sa acopere cearcanele si iesi din casa chiar daca nu era ora de plecare.In urma ei se auzeau strigate de nemultumire ale mamei sale.
    [/size][/size]"Sakura,de cate ori ti'am zis sa nu mai lasi dezordine???"
    Se duse in parc ,acolo sperand ca ar avea ceva lisniste.Se aseza cu picioarele pe o banca din fundul parcului si isi aprinse o tigara, privind lumea ce trecea nepasatoare.

POV Sasuke:
    Ajung in scurt timp in parcul de langa blocul meu si spre surprinderea acolo o vad chiar pe fata cu par roz....Ma aproprii incet in spatele ei fara sa sperii...parea oarecum abatuta oare de ce.?
    "Nu ti-a zis nimeni ca nu ii bine sa fumezi"ii zic eu fetei cu chipul angelic"
    Aceasta se intoarce cu fata la mine ...se ridica de pe banca si cu o voce de speriat imi raspunde..:
    "Dar tie nu ti-a zis nimeni ca nu ai voie sa bagi straini in seama?"................... Hi! scuza-ti greselile

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 17/05/2014

Mesaj Scris de Blek angel la data de Joi 29 Mai 2014 - 1:57

Doamne ce mult imi place ficul tău adică Sasike vampir și Sakura vârcolac , ești genială ! Deci imi place de morr... ! Cei doi suferă la fel și sunt amăndoi creaturi mistice ABIA AȘTEPT SĂ VĂD CAPITOLUL URMĂTOR!!
    Imi place mult de tot te rog să pui nextul ! Te ro mult ! Pentru mine ! Mă roade eău curiozitatea !
    Deci te rog mult next ! Și dacă se poate să mă anunţi și pe mine ! Smile

Blek angel
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 17/05/2014

Mesaj Scris de Blek angel la data de Mar 17 Iun 2014 - 21:10

Hei de ce nu mai postezi ? Sper că nu vrei să renunţi la fic !  Este superbă povestea și mor de curiozitate să aflu ce se intâmplă ! Te roooggg... mult de tot să pui repede nextul! Este un fic foarte interesant și merită continoat !  
    Tot ce mai pot spune este BAFTĂ LA SCRIS și Paaa...! Smile Hi!

Acum este: Sam 3 Dec 2016 - 15:40